به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 26 آبان 94 [ 19:30]
    سطح
    19
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 40
    Overall activity: 73.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    19

تشکرشده 6 در 6 پست

Array

حساسیت بیش از اندازه همسرم

سلام
    من و همسرم 2 ماهه که عقد کردیم. در این مدت حداقل هفته ای یکی دو بار میریم رستوران. و با اینکه سربازم و حقوقی ندارم هرکاری براش انجام میدم و تو درساش (دانشجوی ارشد) کمکش میکنم. ولی اون این چیزا رو نمی بینه و همش میگه تو واسه من چیکار کردی؟! هر جا بخواد بره میرسونمش.
    آخرین 2 روز قبل بهم زنگ زد و همین که داشتیم صحبت میکردیم یکی از دوستام زنگ زد و گفتم پشت خطی دارم میشه 2 دقیقه دیگه زنگ بزنی. واسه این حرفم ناراحت شد و گفت خجالت بکش و فکر میکنه من واسه هزینه تماس گفت تو زنگ بزن. درصورتی که اصلا و ابدا منظورم این نبود و همین جوری گفتم. کلا خیلی حساسه و ریزترین حرکات منو می بینه و فکر میکنه عمدا انجام میدم. و من قسم میخورم به خدا منظوری نداشتم ولی باور نمیکنه.
    به خاطر اینکه بهم گفت خجالت بکش 2 روزه که بهش زنگ نزدم چون واقعا ناراحت شدم. از طرفی 2 روز قبل هم خواهرش از شهرستان اومد پیشش و امروز که بهش زنگ زدم که ما هم 2 روز دیگه میریم شهرستان گفت من الان دارم با خواهرم میرم. من شوکه شدم و هرچی بهش گفتم نرو و نباید بری گوش نکرد و گفت خسته شدم از دست تو. و میگه فکر نکن من خرم همه حرکات تو رو ریز به ریز می فهمم. در صورتی که به خدا قسم من هیچ منظوری ندارم و نمیدونم کجای کارم ایراد داره و هر کاری به ضم خودم تا به امروز تونستم براش کردم.
    ویرایش توسط ripi : دوشنبه 17 شهریور 93 در ساعت 15:04

2. کاربر روبرو از پست مفید ripi تشکرکرده است .

maedeh120 (دوشنبه 17 شهریور 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 بهمن 93 [ 12:22]
    سطح
    29
    Level completed: 35%, Points required for next Level: 98
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points3 months registeredSocial
    تشکرها
    1,083

تشکرشده 1,447 در 508 پست

Array
    سلام به همدردی خوش اومدین
    شما در 24 ساعت بیشتر از سه پست نمیتونید بزارید

واااااااااااااای که خود من هم دقیقا زمانی که بهم میگن زنگ بزن همچین فکری رو میکنم .... اینا مشکل نیست ریز قلق هایی که زن و شوهر باید یاد بگیرن ....
    البته خانومت کمی لووس شده احساس میکنه همیشه نازشو میکشی همیشه اگه خطا کنه بازم میبخشیش قهر کنه شما زنگ میزنی عذر خواهی میکنی ....خلاصه فکر میکنی هر بلایی که سرت بیاره دم نمیزنی ....
    نظر من : یکبار جدی باهاش برخورد کنی تموم ..... یکبار کم محلش کن .... همه چی حل میشه اما از محبت و توجهت کم نکن .... فقط بهش بفهمون که توام سهمی داری تو زندگی .... همیشه ناز بخرش نیستی ... همیشه منت کشش نیستی ....

- - - Updated - - -

اون موقعست که مراقب رفتارش هست و دیگه سر مسائل بیخودی غر نمیزنه

4. کاربر روبرو از پست مفید maedeh120 تشکرکرده است .

ripi (دوشنبه 17 شهریور 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 15 دی 94 [ 18:30]
    سطح
    36
    Level completed: 22%, Points required for next Level: 117
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    172

تشکرشده 443 در 158 پست

Array
    سلام
    به همدردی خوش اومدی
    منم 8 سال پیش وضعیت تورو داشتم
    فکر کنم زیاد خانمها رو نمی شناسی اونچیزی که اونها بهش میگن محبت و دوست داشتن با این چیزی که ما مردها می شناسیم کاملا متفاوت است
    ما کوچکترین کاری رو به علت علاقه به همسرمون انجام می دهیم اما اونها نیاز دارند سیگنالهای مخصوصی رو دریافت کنند
    گیرنده اونها مفهوم یکسری امواج ارسالی رو متوجه نمیشه
    کمی مطالعه کن در مورد روابط زن و شوهر مثل کتابهای باربارا دی انجلیس اینجا توسایت هم مطالب و مقالات زیادی هست اطلاعاتت که بالا بره زبون خانمها رو بهتر می شناسی
    ------------------------------------------------------------------------------
    نگرفتی مطلبو گفتم اینهارو محبت حساب نمی کنند

الان وقت ندارم جزئی بنویسم بقیه دوستان میان کمکت می کنند
    ویرایش توسط آونگ : دوشنبه 17 شهریور 93 در ساعت 15:25

6. کاربر روبرو از پست مفید آونگ تشکرکرده است .

ripi (دوشنبه 17 شهریور 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    29
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,083

تشکرشده 1,447 در 508 پست

Array
    کتاب رازهایی در باره زن ها که هر مردی باید بداند نوشته باربارا دی انجلیس

- - - Updated - - -

برای یک زن هیچ چیز دل سرد کننده تر وآزارکننده تر از این نیست که احساس کند..احساسات و افکارش را با مردی مطرح کرده که عملا به حرف هایش گوش نکند.
    فرمان اول:علاقه ات را مخفی نکن
    ما همگی نیاز به دوست داشتن داریم وزنان بیشتر از مردان به دوست داشتن نیاز دارند.نمی خواهد با کادو یا هدیه یا جشن ابراز علاقه کنید شما میتوانید با چند جمله ساده وکوتاه این علاقه را ابراز کنید ودل همسرتان را نزدیکتر کنید.ولی مواظب باشید که حرفتون درغ نباشد چون زنان پلیس خوبی در تشخیص مرد دروغگو هستند پس علاقه ات را مخفی نکن.

فرمان دوم:بگذر
    هیچ انسانی کامل نیست و حتما روزی باشد که ناراحت باشد دلتنگ باشد حوصله نداشته باشدوحق دارد که از درک وگذشت شما بهره مند شود.چه وقت وکی وبرای چه کسی میخواهید گذشتتان را خرج کنید؟این را بدانید که هیچ رابطه ای بدون گذشت ودرک متقابل پایدار نمی ماند؟بگذرید.

فرمان سوم:حرف بزن
    همه حرفاتون را در محل کارتان خرج نکنید.کمی را هم برای خانه وخانواده نگه داریدواجازه ندهید حرفاتون فقط پیرامون فرزندان و کارروزانه و وضع معیشتی باشد.
    فرمان چهارم:وقت بگذار
    مبادا همسرتان احساس کند که شما کارتان ویا دوستانتان را بر آنها ترجیح دهید.چون در این صورت کلاه تان پس معرکه است.دوستانه وصمیمانه توصیه میکنم که برای همسرتان وقت بگذارید.و او باید احساس کندکه شما اورا در برنامه ی روزانه تان لحاظ کنید.

فرمان پنجم:نگو نه
    اگر نه گفتن به همسرتان عادت شده باشدخدا به دادتان برسدچراکه تا جدایی راهی نمانده...شاید بتوانید در این نه گفتن تجدید نظربکنید.موافقت کردن به خواسته های معقول همسرتان می تواندبه شکل خیره کننده ای رابطه را محکم و استوارکند.

فرمان ششم:گوش کن
    برای یک زن هیچ چیز دل سرد کننده تر وآزارکننده تر از این نیست که احساس کند..احساسات و افکارش را با مردی مطرح کرده که عملا به حرف هایش گوش نکند.همسرتان توقع داردکه حرفایش نه فقط با گوش بلکه با دل وجان بشنوید.اینکه تقاضای بزرگی نیست گوش کنید دیگه..

فرمان هفتم:مودب باش
    چند وقت به چند وقت کلمات وعباراتی مانند لطفا..بی زحمت..دستت دردنکنه..خسته نباشی..ومانند اینها را به همسرتان بگویید.متاسفانه خیلی از زوج های جوان فراموش میکنندکه رعایت ادب و نشان دادن محبت برای حفظ وتداوم ازدواج از نان شب هم واجب تر است.شمافراموش نکنید.
    فرمان هشتم:کمکش کن
    یکی از مسایل که منجر به بحث روزانه می شود این است که هر کدام از انها چه قدر از بار زندگی مشترک را بر دوش می کشدقبول کنید که انصاف نیست تمام کارهای کسالت بار خانه و امور مربوط به فرزندان را فقط همسرتان به عهده بگیرد.شماهم باید بخشی از این نوع کارها را به عهده بگیرید.

فرمان نهم:مرخصی بده
    چند روز در ماه را به همسرتان مرخصی بده نه اینکه اورا به مسافرت چند روزه بفرستید وشمادرخانه با خیالی آسوده در خانه باشید.اورا چند روز از کار خانه معاف کنیدوخودتان به تنهایی کار منزل را انجام دهیداین حق مسلم همسرتان است که چند روزی را فارغ از این نگرانی هااستراحت کندبه علاوه او از نظر روحی وجسمی به جنین مرخصی هایی شدیدا نیاز دارد.حرف حق را باید گفت...ببخشید.

فرمان دهم:سالم باش
    خیلی از آقایان کله شق بازی در می آورندو به سلامتی شان چندان توجهی نمیکنند.این کار واقعا خودخواهانه است باید همسرتان راهم درنظرداشته باشیداو شریک زندگی شماست از عادات زیان آور بپرهیزیدودرخصوص مسایل بهداشتی مسوولانه رفتار کنید.خدا خیرتان دهد

- - - Updated - - -

برای یک زن هیچ چیز دل سرد کننده تر وآزارکننده تر از این نیست که احساس کند..احساسات و افکارش را با مردی مطرح کرده که عملا به حرف هایش گوش نکند.
    فرمان اول:علاقه ات را مخفی نکن
    ما همگی نیاز به دوست داشتن داریم وزنان بیشتر از مردان به دوست داشتن نیاز دارند.نمی خواهد با کادو یا هدیه یا جشن ابراز علاقه کنید شما میتوانید با چند جمله ساده وکوتاه این علاقه را ابراز کنید ودل همسرتان را نزدیکتر کنید.ولی مواظب باشید که حرفتون درغ نباشد چون زنان پلیس خوبی در تشخیص مرد دروغگو هستند پس علاقه ات را مخفی نکن.

فرمان دوم:بگذر
    هیچ انسانی کامل نیست و حتما روزی باشد که ناراحت باشد دلتنگ باشد حوصله نداشته باشدوحق دارد که از درک وگذشت شما بهره مند شود.چه وقت وکی وبرای چه کسی میخواهید گذشتتان را خرج کنید؟این را بدانید که هیچ رابطه ای بدون گذشت ودرک متقابل پایدار نمی ماند؟بگذرید.

فرمان سوم:حرف بزن
    همه حرفاتون را در محل کارتان خرج نکنید.کمی را هم برای خانه وخانواده نگه داریدواجازه ندهید حرفاتون فقط پیرامون فرزندان و کارروزانه و وضع معیشتی باشد.
    فرمان چهارم:وقت بگذار
    مبادا همسرتان احساس کند که شما کارتان ویا دوستانتان را بر آنها ترجیح دهید.چون در این صورت کلاه تان پس معرکه است.دوستانه وصمیمانه توصیه میکنم که برای همسرتان وقت بگذارید.و او باید احساس کندکه شما اورا در برنامه ی روزانه تان لحاظ کنید.

فرمان پنجم:نگو نه
    اگر نه گفتن به همسرتان عادت شده باشدخدا به دادتان برسدچراکه تا جدایی راهی نمانده...شاید بتوانید در این نه گفتن تجدید نظربکنید.موافقت کردن به خواسته های معقول همسرتان می تواندبه شکل خیره کننده ای رابطه را محکم و استوارکند.

فرمان ششم:گوش کن
    برای یک زن هیچ چیز دل سرد کننده تر وآزارکننده تر از این نیست که احساس کند..احساسات و افکارش را با مردی مطرح کرده که عملا به حرف هایش گوش نکند.همسرتان توقع داردکه حرفایش نه فقط با گوش بلکه با دل وجان بشنوید.اینکه تقاضای بزرگی نیست گوش کنید دیگه..

فرمان هفتم:مودب باش
    چند وقت به چند وقت کلمات وعباراتی مانند لطفا..بی زحمت..دستت دردنکنه..خسته نباشی..ومانند اینها را به همسرتان بگویید.متاسفانه خیلی از زوج های جوان فراموش میکنندکه رعایت ادب و نشان دادن محبت برای حفظ وتداوم ازدواج از نان شب هم واجب تر است.شمافراموش نکنید.
    فرمان هشتم:کمکش کن
    یکی از مسایل که منجر به بحث روزانه می شود این است که هر کدام از انها چه قدر از بار زندگی مشترک را بر دوش می کشدقبول کنید که انصاف نیست تمام کارهای کسالت بار خانه و امور مربوط به فرزندان را فقط همسرتان به عهده بگیرد.شماهم باید بخشی از این نوع کارها را به عهده بگیرید.

فرمان نهم:مرخصی بده
    چند روز در ماه را به همسرتان مرخصی بده نه اینکه اورا به مسافرت چند روزه بفرستید وشمادرخانه با خیالی آسوده در خانه باشید.اورا چند روز از کار خانه معاف کنیدوخودتان به تنهایی کار منزل را انجام دهیداین حق مسلم همسرتان است که چند روزی را فارغ از این نگرانی هااستراحت کندبه علاوه او از نظر روحی وجسمی به جنین مرخصی هایی شدیدا نیاز دارد.حرف حق را باید گفت...ببخشید.

فرمان دهم:سالم باش
    خیلی از آقایان کله شق بازی در می آورندو به سلامتی شان چندان توجهی نمیکنند.این کار واقعا خودخواهانه است باید همسرتان راهم درنظرداشته باشیداو شریک زندگی شماست از عادات زیان آور بپرهیزیدودرخصوص مسایل بهداشتی مسوولانه رفتار کنید.خدا خیرتان دهد

- - - Updated - - -

شوهرها بخوانند

اینجا مقرراتی آمده که منتظرش بودید، مقرراتی که شاید کسی به شما گوشزد نکرده باشد و یا فراموشتان شده باشد، ولی به نوعی منجی زندگی مشترکتان محسوب می شود. هیچ وقت پدرت، تو رو ننشونده که بهت بگه: "پسرم، وقتی ازدواج کردی، گاهی باید از کنترل تلویزیون بگذری" دوستای متأهلت هیچ وقت تو رو کناری نکشیدن که بگن: "وقتی ازدواج کردی دیگه مجرد نیستی پس برای پنج شنبه و جمعه با دوستات قرار نگذار" . هیچکس بهت نگفته که زندگی با جنس مخالف، قاعده و قانون داره. فراموش کردن یه سالگرد عروسی، گناه کبیره زندگی زناشوییه. اگه بشه با رعایت یک سری نکات یک کانون پر مهر و مصفا ساخت، چرا تنش؟ که زندگی به کام هر دو تلخ بشه.(نگران نباشید با همسرانتان هم حرف دارم)
    مقررات رو می گم، عمل کن تا ببینی متقابلا چقدر همسرت برات مایه می ذاره.

یک اسباب برقی خانگی، هدیه نیست. ماکروفر یه ابزاره. تو ابزار رو دوست داری و اون هدیه رو.

«آنچه را برای دیگران بپسند، که خودشان می پسندند»این ضرب المثل قدیمی رو که میگه هر چه برای خود می پسندی، برای دیگران بپسند را فراموش کن.

عذر خواهی کن.چرا؟ چون کار اشتباهی کردی ولی هنوز نمی دانی چه کاری.

کنترل تلویزیون نشان مردانگی شما نیست
    عاشق قدرتی میدانم. ولی معنی زندگی زناشویی سهیم شدنه و معنیش اینه که گاهی بذاری اون کنترل رو دست بگیره و تصمیم بگیره چی تماشا کنین.

مثل روزهای اول باش. گاهی در ماشین رو براش باز کن، در بدو ورود ببوسش و یه شاخه گل بده، متوجه آرایشی که برات کرده باش. یک کم براش خرج کن تا ببینی چه قدر برات خرج می کنه.

بگذار ابزار قدرت شما را ببیند حالا این فرصتیه تا مردونگی حقیقی خودتو نشون بدی. یک کار فنی منزل را انجام بده. شیری را که داره چکه می کنه درست کن، ترانس مهتابی رو که داره پرت پرت می کنه رو عوض کن. خیلی خوبه که کفایت و مردانگیت رو هر از گاهی نشون بدی و باورت کنه.

مهمون کن. یک روز جمعه، بساط منقل کباب پز رو به راه بینداز و محیط خونه رو با صفا کن.

کلیشه ای نباش.همیشه سر سفره آماده ننشین. غذاها خود به خود سر میز ظاهر نمی شوند، یه نفر هست که اونها رو اونجا می ذاره و اون یه نفر می تونی تو باشی.

همکاری کن .وقتی می خواهید از خانه بیرون برید، قبول کن که اون بیش از تو کار داره که انجام بده. پس اونطوری قدم نزن، در پوشاندن لباس بچه ها کمکش کن، کولر و چراغها رو خاموش کن...

مرتب دوش بگیر.تو یه مردی، عرق می کنی و بوی بد می دی. قبول کن.

وسایلتو جمع و جور کن.خیلی زشته منظره پیژامه ای روی زمین با دو جای پا، یا پیراهن روی مبل.

راه را بپرسید. گم شدی، بپذیر. درسته که بالاخره می رسی؟ درست، ولی بالاخره برای رسیدن زمان دیری است.

در صورت تأخیر تلفن بزن. آخه اون دوستت داره و غذا نخورده و منتظره تا در کنارت باشه!

واقعا گوش کنید. این کار یعنی گوش دادن به حرفهایی که میگه و فهمیدن آنها. نمی خواد زیاد راه حل بهش نشون بدی یا انتقاد کنی ، احساساتش را فقط از کلامش متوجه باش.

تاریخ های کلیدی رو به خاطر بسپار.یا در تقویمت یادداشت کن و نشون بده که به یاد داری.

خرید های بعضی کارهای منزل را هفتگی یا ماهیانه ، با هم و تفریحی انجام دهید.

عذر مردانه نیار. نگو«من یه مرد هستم، پس نمی تونم...فلان کار رو بکنم» مثلا بچه بیارم، حمام زایمان بگیرم، بچه شیر بدم.خیلی خوب، کسی هم ازت نخواست. ولی می تونی که هدیه ای برای حمام زایمان انتخاب کنی، یا شب شیر کمکی رو با شیشه به بچه بدی.

تقسیم کردن کارهای خونه این نیست که آشغالها رو ببری بیرون و منتظر شنیدن «ممنون» باشی.

از جاتون بلند شوید.فکر نکن وقتی از روی لیست خانم خرید می کنی، خریدهای مغازه رو جابجا می کنی، آشغالها رو دم در می گذاری ...، لطف می کنی. اینا اسمشون زندگیه. تو هم یه بازیگری نه یه تماشاگر. این طور نباشه که فقط کف بزنی

8. 2 کاربر از پست مفید maedeh120 تشکرکرده اند .

ripi (دوشنبه 17 شهریور 93), آونگ (دوشنبه 17 شهریور 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 26 آبان 94 [ 19:30]
    سطح
    19
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 40
    Overall activity: 73.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    19

تشکرشده 6 در 6 پست

Array
    همه اینا رو میدونم و خیلی براش مایه میذارم. ولی اون هیچ یک از این کمکای منو درک نمیکنه. اولش از کمکم تشکر میکنه ولی خیلی زود با کوچکترین رفتارم که اکثر مواقع نمیدونم چیه یادش میره و لج میکنه و هرچی بهش میگم من فلان کارو واست کردم میگه خب دیگه نکن.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    29
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,083

تشکرشده 1,447 در 508 پست

Array
    دقیقا میتونم رفتار خانومت رو حس کنم چون یه مدت خودم اینطوری بودم دقیقاااااااا شبیه خانومت با کوچکترین حرکت غر میزدم قهر میکردم به حرفاش گوش نمیکردم اونم همیشه کوتاه میومد و من بدتر میکردم

تا زمانی که خانومت به خودش نیاد هیچ کاری از دست کسی بر نمیاد
    تنها چیزی که من حدس میزنم خانومت یکم به خودش بیاد اینکه کمی کم محلش کنی گاهی اوقات یکم زور بگی حتی یه کاری کنی که بیاد نازتو بکشه .... این حرفا رو زدی دقیقا یاد حال و روز خودم میفتم رفتارام دست خودم نبود اما این خانوم زنت من زنش نبودم وقتی دیدم ابم باهاش تو یه جوب نمیره گفتم خدافظ اما شما باید مدتی تحمل کنی و کاری کنی که دست از این بهانه گیری ها برداره ...

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 شهریور 93 [ 08:34]
    سطح
    1
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 5
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    سلام به نظر من یه بار از خانمت بخواه برات بنویسه چه طوری دوست داره عشقتو ابراز کنی؟واز نظر اون چه کار کنی براش کاره؟و تو هم برای اون بنویس. احتمالا یه لیست بلند بالا بهت میده اون موقع کارایی رو که میتونی انجام بده واون کارایی که نمیتونی رو سرش به یک حد تعادل برسین .البته خانما گاهی بهونه گیریشون از جای دیگه اس مثلا از تیپت یا نگاهت یا هرچیزی دیگه دلخوره بهت نمیگه وبعد این طوری خودشو خالی میکنه.باهاش صادقانه وعاشقانه حرف بزن مشکلتون حل میشه به لطف خدا.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)