به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 17 بهمن 91 [ 11:56]
    سطح
    51
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 167
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    202

تشکرشده 210 در 101 پست

Array

خیلی سردرگم و دودلم خواهش می کنم ....

سلام به همه دوستای همدرد خوبم
    و مدیر محترم همدردی و یک خسته نباشید حسابی برای زحمت های فرارانی که برای همه ما کشیدند و می کشند
    واقعا خوشحالم می کنید اگه کمکم کنید
    من یه مشکلی که دارم اینه که خودم هم نمی دونم از زندگی مشترک و ازدواج چی می خوام البته یه چیزهایی مثل شغل خوب و ا خلاق خوب و خونواده رو می دونم که مهمه و حتما باید طرف مقابلم این شرایط رو داشته باشه ... ولی در نهایتش توی تصمیم گیری نهایی دچار مشکل می شم مثلا الان یک مورد برام پیش اومده و اون چیزهایی که من توی ذهنم بوده اون آقا شرایطش رو داره ولی از نظر ظاهری خیلی با هم فرق می کنیم آخه می دونید یه جورایی اصلا به هم نمیایم
    من هم کلا قیافه ظاهری برام مهم نیست ولی نظر دیگرون خیلی زود روم تاثیر می زاره می ترسم نکنه در آینده روی اخلاقم باهاش اثر بزاره
    یه جورایی بهش چند بار جواب منفی دادم ولی باز اون روی تقاضاش اصرار داره
    و فکر می کنم می بینم یه آدم با تمام خصوصیات مثبت وجود نداره !
    اصلا نمی دونم چه کار کنم اون بیچاره روهم روانی کردم
    ترو خدا کمکم کنید واقعا به یک همفکری درست و حسابی نیاز دارم
    دوست ندارم نظر دیگرون برام مهم باشه ولی هست و هیچ کاریش نمی تونم بکنم

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 06 خرداد 98 [ 22:58]
    سطح
    63
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 146
    دستاوردها:
    تشکرها
    40

تشکرشده 80 در 36 پست

Array

RE: خیلی سردرگم و دودلم خواهش می کنم ....

سلام
    به نظر تا وقتي به اين نتيجه نرسيدي كه براي چي ميخواي ازدواج كني صبر كن ، اما در كنارش سعي كن با خودت آشنا بشي و در مورد اينكه چي ميخواي و براي رسيدن به چي ميخواي ازدواج كني و اينكه دقيقا چه همسري ميخواهي و براي چي چنين همسري ميخواي خوب فكر كن .مقالات اين سايت و سايتهاي مشابه را بخوان و در صورت لزوم از كمك مشاور هم استفاده كن .
    ببين آيا كسي كه به خواستگاريت اومده همون كسيه كه هر روزتو بخواي در كنارش باشي و زندگيت رو باهاش تقسيم كني ؟
    آيا بهش افتخار ميكني و از اينكه همسرت رو به معرفي كني احساس رضايت و خوشحالي داري؟
    خصوصيات اخلاقي خيلي مهمه اما در كنارش ظاهر ، خانواده ،‌ شغل و چيزاي ديگه هم مهمه و به نظر من معيارهاي ازدواج مثل وزنه ترازو ميمونه كه بايد يه طرفش سنگيني بكنه تا جواب مثبت باشه هر چي بيشتر سنگيني كنه بهتره اما از اونجايي كه گل بي خار خداست هيچوقت يه كفه ترازو كاملا پايين نمياد.
    خوب فكر كن و بهترين تصميم زندگيتو بگير طوري كه از انتخابت راضي باشي ،‌در اون صورته كه ميتوني براي بهتر شدن زندگيت و آينده ات تلاش كني.
    موفق باشي

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    51
    دستاوردها:
    تشکرها
    202

تشکرشده 210 در 101 پست

Array

سلام
    ممنون از جواب خوبت به نظرتون قیافه چقدر مهمه ممکنه حساسیت هایی ایجاد کنه می شه در این مورد یه کم توضیح بدید

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    51
    دستاوردها:
    تشکرها
    202

تشکرشده 210 در 101 پست

Array

خداهیچ بنده ای رو گرفتار خلق خدا نکنه بابا یه جواب بدید به من راه دوری نمی ره

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 09 مهر 89 [ 18:27]
    سطح
    89
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 67
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,946

تشکرشده 1,965 در 675 پست

Array

سلام

به عقيده بنده اهميت ظاهر و چهره و قيافه از سمت آقايان بيشتر بهش توجه ميشه و شايد تا بعداز ازدواج و در طول زندگي مشترك هم آقايان نسبت به زيبايي ظاهري همسرشون حساسيت داشته باشن.

اما در مورد خانمها و زيبايي ظاهري شوهر قضيه كمي متفاوت هست.

خانمها بعد از ازدواج بيشتر به جنبه هاي اخلاقي ، پرستيژو شخصيت، و حالات و رفتار بيشتر اهميت مي دن تا خود زيبايي چهره چون بعد از گذشت مدت كوتاهي عادي ميشه.

پس صرفا به خاطر زيبايي ظاهري نبايد به كسي جواب مثبت داد و همچنين به خاطر عدم داشتن چهره زيبا هم نميشه كسي رو رد كرد.

اما همخواني و اينكه از لحاظ زيبايي زن و شوهر تفاوت زيادي هم نداشته باشن مي تونه تاثير گذار باشه اون هم روي افكار عمومي و صحبتهاي اونا پس شما بهتره فكرتون رو متمركز كنيد وببنيد آيا در شخصيت ، رفتار، اخلاق ، و حتي ظاهر و طرز لباس پوشيدن اين آقا چيزي هست كه شما رو به خودش معطوف بكنه و به شما اميدواري اين رو بده كه بعدا خداي ناكرده اين حساسيت مشكل ساز نشه ، اگه با ريز شدن به اين مواردي كه عرض كردم در وجود خواستگاراتون پارامترهاي ارزشمندتري يافتيد پس بدونيد هيچگاه انتخاب شما پشيموني به دنبال نخواهد داشت.

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 06 خرداد 98 [ 22:58]
    سطح
    63
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 146
    دستاوردها:
    تشکرها
    40

تشکرشده 80 در 36 پست

Array

سلام
    به نظر من قيافه هم در حد خودش مهمه اما شما بايد در مورد ظاهر خواستگارت تصميم بگيري چون شما احتمالا ميخواي باهاش زندگي كني . نظر ديگران هم تا حدي مهمه اما بهتره زياد دهن بين نباشي..
    براي چيزهاي با ارزشي به خواستگارت جواب مثبت بده كه اگه در جريان زندگي و قضاي روزگار از بين رفت از انتخابت پشيمون نباشي بلكه راضي هم باشي . اما با دقت تصميم بگير و در حد امكان مطمئن شو اون ارزشها رو داره ...
    توكل فراموش نشه

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    51
    دستاوردها:
    تشکرها
    202

تشکرشده 210 در 101 پست

Array

سلام
    ممنون از راهنمایی خوبتون آقا عرفان و winterعزیز
    خودم هم میدونم قیافه زیاد مهم نیست چیزهای دیگه مهمه
    ولی می ترسم با این اخلاق بدی که من دارم حرف دیگرون روم تاثیر بزاره مثلا بگن اه چه انتخابی کردی ومن به هم بریزم البته فکر می کنم خوبی های زیادی داره نمیدونم چی کار کنم همیشه توی این موردها لنگ می زدم روم نمیشه از کسی بپرسم حتی از خواهرم نظر بخوام
    البته خودش هم می دونه خیلی با هم از نظر قیافه فرق داریم چند بار ازم پرسیده که مشکلی دارم با این مورد یا نه؟ ولی روم نشده دلش رو بشکنم گفتم قیافه برام مهم نیست . توی حرفهاش احساس می کنم نسبت به من تعصب زیاد داره می گه به دلیل اینکه اون هایی که قیافشون بهتره باید بیشتر مواظبشون باشی... از حساسیت خودم که بگذرم می ترسم این تفاوت باعث تعصب بیش از حدش بشه
    مدیرهمدردی عزیز دوست دارم اگه وقت با ارزشتون اجازه می ده یه راهنمایی کنید بالاخره یه تصمیمی بگیرم دیوونه شدم به خدا از دو طرف تحت فشارم منتظرم

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 04 مهر 87 [ 22:17]
    سطح
    35
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 34
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

با سلام خدمت خواهر خودم
    نمي دانم الان که جواب را مي نويسم شما ازدواج کرده ايد و يا همچنان در پي جواب هستيد اما...
    امر ازدواج و مسئله ازدواج يک امر مهم و سرنوشت ساز است براي اينکه ازدواج موفق را داشته باشيم بايد دو مولفه آگاهي و آزادي را در انتخاب خود لحاظ کنيم.
    شما بايد در ابتدا با توکل به خدا و ائمه اطهار پا در اين عرصه بذاريدو سپس به دنبال شخصيتي باشيد کي از هر لحاظ کپي خود شما باشد يا اختلاف آن محدود با شد . و بايد اين مطلب را متذکر شوم که نظر خانواده در انتخاب مهم بوده چون آنها بايد طرف مقابل را به عنوان پسر خودشان قبول کنند تا شما بتواني با آن ازدواج کني از آنجا که خانواده در طول زندگي انسان در کنارش مي باشد و خواه خوب يا بد از هم تاثير خواهند گرفت و بر زندگي هم تاثير گذار خواهند گذاشت توجه به نظر ومشورت با آنها بايد داشت .
    شما بايد ببينيد که آيا طرف مقابل ملاک هاي اصلي شما را دارد يا نه چهره زيبا مهم است ولي ملاک نيست خوب است ولي اصل نيست آنچيزي که در زندگي انسان تاثير گدار است ، ايمان به خدا، حجاب و عفت، اخلاق خوب و خانواده است و ما بقي با توکل به خدا و همکاري و همراهي طرفين درست مي شود
    مطلب مهمتر شما نبايد دربرابر نظرات و انتقادات وهر حرفي ديگر چه خوب يا بد سريعا عکس العمل چه فيزيکي و چه احساسي و دروني از خود نشان دهيد زبان مردم را هيچ گاه نمي توان بست اما بايد انسان با درايت و فکر هر حرفي را بشنود و حرفهاي درست و خوب را که باعث سعادت در زندگي انسان مي شود را در زندگي خود پياده کند ودر انتها بگوييم تصميم گيرنده نهايي خود شما هستيد.
    انشاءالله انتخاب ي درست و زندگي پر از مهر و محبت در زير سايه اهل بيت و قرآن داشته باشيد پيشاپيش تبريک عرض مي کنم

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    51
    دستاوردها:
    تشکرها
    202

تشکرشده 210 در 101 پست

Array

سلام دوست عزیز ممنونم از توجه و نظرتون واقعا برادرانه کمکم کردید
    دارم سعی می کنم یه تصمیم درست و عاقلانه بگیرم اگه خدا کمکم کنه سعی می کنم کم کم با خودم کنار بیام اگه نشدهم که هیچی !بهتر از سردرگمیه!
    . ولی واقعا از مدیر تالار دلخور شدم دیگه بار آخره که ازتون کمک و نظر می خوام شاید به نظر شما که مشاوریت این موضوع خیلی ساده بیاد ولی برای من سخته به هر حال به کاراتون برسید مزاحمتون نمی شم

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 17 خرداد 88 [ 10:04]
    سطح
    41
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 152
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    21

تشکرشده 21 در 19 پست

Array

شیلای عزیز زیبا بودن قیافه زیاد مهم نیست , مهم اینه که دلش زیبا باشه و پاک , در مورد حرف های بقیه هم ناراحت نباش چون ما ایرانیها هر چی درباره کسی بیشتر بد میشنویم بیشتر هواشو داریم و دلسوزش هستیم , پس غم مخور , اگر هر دوتون همدیگرو دوست دارید و خوب همدیگرو سنجیدید و میشناسید , این چیزارو ملاک ندون , راستی اگر همه مثل شما فکر کنن پس این مرد های بینوا که مثل پسرای تافت زده نیستن تا آخر عمرشون باید مجرد بمونن , براتون آرزوی خوشبختی میکنم .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)