به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 05 آبان 93 [ 12:12]
    سطح
    1
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 41
    Overall activity: 0%
    تشکرها
    3

تشکرشده 3 در 2 پست

Array

New 2 اختلاف فرهنگی

سلام . منو همسرم حدود 2 ساله که ازدواج کردیم و 3 سال قبلش هم با هم نامزد و عقد بودیم و تقریبا کاملا با هم زندگی میکردیم . الان هم یه بچه داریم . از همون اول اختلاف فرهنگی داشتیم ، ما یه خانواده مذهبی و اونا هم یه خانواده به شدت غیر مذهبی . البته همسر من از همون اول از نظر اعتقادات خوب بود ولی ضاهرش مثل خانوادش بود . ( خواهرش که بزرگتره و مجرد توی هیچ چهار دیواری حجاب نداره و مدام هم به زن من تیکه میندازه ) . توی اولین اشنایی هامون از همسرم در باره حجاب پرسیدم بهم گفت که حجابم همیشه در همین حد بوده و توی هیچ مهمونی و عروسی هم شالمو برنداشتم و نمیدارم با وجود اینکه فامیل مسخرم میکنن . من از پوشش راضی بودم و فقط یه تغییرات جزئی می خواستم که اونم گفت به خاطر تو چادر هم حاضرم بپوشم ، منم گفتم چادر دوست ندارم و اینگه موهات بیرون نباشه و مانتوت زننده نباشه برای من کافیه و اون هم قبول کرد و تغییر . البته بعد از چند ماه به شکل قبلش برگشت و مخالفت های منم فاییده نداشت . چون خیلی دوسش داشتم کوتاه اومدم و فقط قرار بر این شد که توی خانواده ما حجابش کامل باشه که تا امروز هم بوده .

اینا یه توضیحات اولیه بود برای درک بهتر مشکل . از یک سال گذشته هر عروسی که توی فامیلشون بوده گیر داده که وقتی که قاطی میشن من شال نمیکنم سرم و منم مخالفت کردم البته یه جاهایی که جمع مناسب بوده و نور کم بوده من حرفی نداشتم و خودمم کنارش بودم .

ولی این عروسیه اخر از یک ماه قبل گیر داد که از اول نمیخوام شال سرم باشه و منم که مخالفت میکردم بهم میگفت که اگه اینطوری باشه اصلا نمیریم و منم باز میگفتم که نریم . تا روز اخر تلاش کرد و من راضی نشدم . در اخر بهش گفتم که اگه بخوای حجاب نداشته باشی من نمیام و در کمال ناباوری دیدم که گفت باشه نیا . بلاخره بهش گفتم که تو هر کار که عقلت میگه درسته بکن و من هم تصمیم مناسب رو میگیرم . شب عروسی وقتی که همه قاتی شدن منم رفتم داخل خانوما و دیدم که شال نداره و عصبانی از تالار اومدم بیرون . همسرم بهم زنگ زد و گفت که برگرد و من شال سرم میکنم ولی دیگه برای من ارزشی نداشت چون من اخرین مرد بودم که رفتم توی قسمت خانوما . ولی با اسرارش برگشتم که دخترمم با خودم ببرم خونه .

از اون روز تا حالا 3 روز گذشته و من باهاش قهرم . البته شب که 3 ساعت بعد از ما برگشت خونه خیلی سعی کرد منت کشی کنه ولی من باهاش راه نیومدم و فقط گفتم که من دختری رو که پوشش اینطوری باشه دوست ندارم . و واقعانم ته دلم متنفرم که زنم توی جمع اینطوری باشه چکار باید بکنم ؟؟

خیلی طولانی شد نه !!

2. 2 کاربر از پست مفید salehkh تشکرکرده اند .

khaleghezey (سه شنبه 11 شهریور 93), نیکیا (چهارشنبه 12 شهریور 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 05 مرداد 95 [ 14:02]
    سطح
    25
    Level completed: 13%, Points required for next Level: 87
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    6

تشکرشده 46 در 25 پست

Array
    شوهره منم مثه شماست و من هم مثه خانومتونم.....من خانومتونو درک میکنم چون تو عروسی ها که همه فامیلا هستن و تو قبل ازدواجم مثه همیشه بودی انگار حس میکنم اگه مثه قبل نباشم همه در مورد من صحبت میکننو همش معذبم..اعتماد بنفسم صفر میشه...همش میگم شوهره بقیه رو ببین اونا چقد خوبن...البته بگم بی حجابی منظورم فقط روسریه..من پوشش لباسم کامله..چون خودم دوست ندارم...قبل ازدواج که گفتم روسری میزارم فکر میکردم خیلی اسونه ولی بعدش که جلو خونوادم میزاشتم همه تشویقم میکردن که باید حرف شوهرتو گوش کنی در حالی که خودشون بی حجابن...ولی من خودم یجوریم بود...همش حس میکردم بقیه دلشون واسم میسوزه...الان دیگه عادیه ولی بازم یجوریه دیگه...نمیشه توضیح داد.شاید اصلا اینطوری نباشه ولی واقعا اختلاف فرهنگی ادمو بیچاره میکنه...دلمم واس شوهرم میسوزا..درکش میکنم چون اون تو خونواده ای بزرگ شده که همه با حجاب بودذنو اونم اینجوری معذب میشه...ولی من معتقدم وقتی ما زنا یه قدم واس شوهرمون برمی داریم اونام باید همین کارو کنن...مخصوصا من که از اول حجاب نداشتمو بعد ازدواج روسری میزارم....من که کارشناسی بلد نیستم فقط خاستم بگم خانومتونو درک میکنم و همه تقصیرا و گردنش نندازین....

4. 3 کاربر از پست مفید ماهک1 تشکرکرده اند .

khaleghezey (سه شنبه 11 شهریور 93), pasta (سه شنبه 11 شهریور 93), شیدا. (سه شنبه 11 شهریور 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 01 دی 93 [ 09:51]
    سطح
    6
    Level completed: 18%, Points required for next Level: 41
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 104 در 37 پست

Array
    خب شما تقصی خودته، یه مرد وقتی یه ارزشایی تو زندگیش داره یه چیزایی تو زندگیش مهمه (حالا هرچی میخواد باشه حجاب یا هر چیز مهم دیگه ای) و از همون اول هم در موردشون با طرف مقابل حرف میزنه دلیلی نداره اصولشو بخاطر اداهایی که خانمش تحت تاثیر بقیه یا به هر دلیلی درمیاره بذاره زیرپا. شما کم کم خودت بهش تخفیف دادی هی تخفیف دادی تا الا که بهت میگه خب نیا...ولی باز هم شما کوتاه اومدی خیلی راحت..با این روند مطمئن باش یعنی شک نکن چارروز دیگه کارای دیگه ای می کنه و شما هم مثل همیشه مجبوری کوتا بیای... الان هم نباید به این راحتیا بگذری باید باهاش حرف بزنی و بگی که اصول و ارزشهام تو زندگیم مهمه..باید قاطعیت داشته باشی ...گذشت تو زندگی خوبه ولی یه سری اصول و ارزش تو زندگی هر کسی وجود داره که نباید سرسری ازش رد بشه....

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط ماهک1 نمایش پست ها
    شوهره منم مثه شماست و من هم مثه خانومتونم.....من خانومتونو درک میکنم چون تو عروسی ها که همه فامیلا هستن و تو قبل ازدواجم مثه همیشه بودی انگار حس میکنم اگه مثه قبل نباشم همه در مورد من صحبت میکننو همش معذبم..اعتماد بنفسم صفر میشه...همش میگم شوهره بقیه رو ببین اونا چقد خوبن...البته بگم بی حجابی منظورم فقط روسریه..من پوشش لباسم کامله..چون خودم دوست ندارم...قبل ازدواج که گفتم روسری میزارم فکر میکردم خیلی اسونه ولی بعدش که جلو خونوادم میزاشتم همه تشویقم میکردن که باید حرف شوهرتو گوش کنی در حالی که خودشون بی حجابن...ولی من خودم یجوریم بود...همش حس میکردم بقیه دلشون واسم میسوزه...الان دیگه عادیه ولی بازم یجوریه دیگه...نمیشه توضیح داد.شاید اصلا اینطوری نباشه ولی واقعا اختلاف فرهنگی ادمو بیچاره میکنه...دلمم واس شوهرم میسوزا..درکش میکنم چون اون تو خونواده ای بزرگ شده که همه با حجاب بودذنو اونم اینجوری معذب میشه...ولی من معتقدم وقتی ما زنا یه قدم واس شوهرمون برمی داریم اونام باید همین کارو کنن...مخصوصا من که از اول حجاب نداشتمو بعد ازدواج روسری میزارم....من که کارشناسی بلد نیستم فقط خاستم بگم خانومتونو درک میکنم و همه تقصیرا و گردنش نندازین....
    خانم ماهک1 من کاری به خوب یا بد بودن حجاب ندارم به شخصه حساسیتی هم روش ندارم ولی وقتی یه مرد همچین مسئله ای رو روز اول با زنش مطرح میکنه یعنی چی؟ یعنی براش مهمه یعنی یکی از اصولای زندگیشه، دلیلی نداره اون خانم بعدها به دلیل مثه معذب بودنو همرنگ جماعت شدن و صدها بهانه دیگه ای که میشه براش ردیف کرد، بزنه زیر حرفشو و بخاطر حرف مردم اصولی که مد نظر اون اقا بوده رو زیر پا بذاره... واقعا از بعضی آقایون که انقد زیر بار میرن و براحتی از چیزایی که از اول زندگی براشون مهم بوده و در موردش حرف زدن میگذرن حرصم میگیره طنمیدونم شایدم مجبورن شاید ضعیفن شایدم فکر میکنن اینجوری خونواده رو روپا نگه میدارن در حالی که اینا تبدیل میشه به عقده های درونی که قطعا در بلند مدت سر باز می کنه و همین خانواده رو به خطر میندازه.

6. 8 کاربر از پست مفید Alp تشکرکرده اند .

elham.e (سه شنبه 11 شهریور 93), khaleghezey (سه شنبه 11 شهریور 93), pasta (سه شنبه 11 شهریور 93), salehkh (سه شنبه 11 شهریور 93), نیکیا (چهارشنبه 12 شهریور 93), مدیرهمدردی (سه شنبه 11 شهریور 93), خیال تو (سه شنبه 11 شهریور 93), شیدا. (سه شنبه 11 شهریور 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 05 آبان 93 [ 12:12]
    سطح
    1
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 41
    تشکرها
    3

تشکرشده 3 در 2 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط ماهک1 نمایش پست ها
    من با نظر شما کاملا مخالفم . چون چیزیه که خودتون از اول قبول کردین و به خاطر حرف مردم نباید با احساسات شوهرتون بازی کنید و در ضمن اینکه همه باهم فامیلن اصلا توجیه خوبی نیست یعنی شما میگید که تو فامیل شما کسی به شما نظر نداره ؟؟ توی همین عروسی دیدم که 2 تا پسر از در زنونه اومدن بیرون و یکیشون گفت فلان دختر رو دیدی چه هیکلی داشت و دوستشم گفت اره دختر خاله ی منه دوست پسر هم نداره !!!

نقل قول نوشته اصلی توسط Alp نمایش پست ها
    خب شما تقصی خودته، یه مرد وقتی یه ارزشایی تو زندگیش داره یه چیزایی تو زندگیش مهمه (حالا هرچی میخواد باشه حجاب یا هر چیز مهم دیگه ای) و از همون اول هم در موردشون با طرف مقابل حرف میزنه دلیلی نداره اصولشو بخاطر اداهایی که خانمش تحت تاثیر بقیه یا به هر دلیلی درمیاره بذاره زیرپا. شما کم کم خودت بهش تخفیف دادی هی تخفیف دادی تا الا که بهت میگه خب نیا...ولی باز هم شما کوتاه اومدی خیلی راحت..با این روند مطمئن باش یعنی شک نکن چارروز دیگه کارای دیگه ای می کنه و شما هم مثل همیشه مجبوری کوتا بیای... الان هم نباید به این راحتیا بگذری باید باهاش حرف بزنی و بگی که اصول و ارزشهام تو زندگیم مهمه..باید قاطعیت داشته باشی ...گذشت تو زندگی خوبه ولی یه سری اصول و ارزش تو زندگی هر کسی وجود داره که نباید سرسری ازش رد بشه....
    مرسی از نظرتون . به نظر شما الان باید چکار کرد ؟؟

8. کاربر روبرو از پست مفید salehkh تشکرکرده است .

نیکیا (چهارشنبه 12 شهریور 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود دوست عزیز

با سپاس بسیار از جناب Alp گرامی واقعا زیبا بود نظر شما

منم یه مرد متاهلم سی سالمه همین اول بگم خوش به حالت مثل خود من خدا بهت یه دختر داده قدرشو بدون حواستم بهش باشه دخترها خیلی حساس هستند

در تایید حرفهای دوست عزیزمون ناپلئون یه جمله زیبایی داره:با همه مشورت کن ولی کاری را که خودت فکر میکنی درست تره انجام بده.
    شما مرد خانه هستید ستون خانواده پس یاد بگیرید روی حرفی که یمزنید و تصمیمی که میگیرید محکم بایستید قوی باش هیچ زنی از مرد ضعیف و کسی که زیر حرفاش میزنه خوشش نمیاد
    خدا را شکری انعطاف خوب یداری دوست عزیز بهت تبریک میگم شما از اول با همسرت حرف زدی و ایشونم گفتن به هیچ عنوان حجابشان را حذف نمیکنن و به عقاید و افکار شما احترام میزارن اینو بهش یادآوری کن لطفا خیلی محکم باش اینجوری نباشه الان قهر کردی دوباره بعد چند روز برگردی سر خانه اولت.اینم از الان بهت بگم حواست به دخترت باشه داره میبینه چه کار یانجام میدی و الان شما و مادرش رفتارها گفتارتان و شخصیتی که دارید براش الگوی کامل محسوب میشه پس بخاطر خودت و دخترت و حفظ خانوادت قاطعانه برخورد کن.

اشتباه کردی توی مراسمی که مختلط هست شرکت کردی خوب خیلی رسمی برخورد میکردی وقتی میدیدی دارن باهم مختلط میرقصن میرفتی بیرون دلیلی نداشت که جایی بمانید که با عقایدت همخوانی نداره.خود من اینجوری هستم دقیقا مثل خودت ولی نسبت به حجاب فوق العاده حساسم البته همراه با اخلاقیات.همسرم چادری هستش ولی بجاش تا جایی که بتوانم به همسرم محبت میکنم و همه عشق و علاقمو نثارش میکنم وقتی میبینم به من و اعتقاداتم احترام میزاره هرچند خودش چادر یو با حجاب کامل هستش منم همه تلاشمو میکنم ازم راضی باشه.

شما هم سعی کن وقتی بیشتر بهش نزدیک بشی بیشتر بهش محبت کنی و دوسش داشته باشی و خواهشا سعی کن دوستانی پیدا کنی با حجاب باشن اینجوری خیلی بهتره و همسرت هم معذب نیست و تشویق میشه به داشتن حجاب بهتر.
    دقت کنید اینجا مسئله فقط یه روسری یا شال نیست بعدش عروسی مختلط بعدش یه سری روابط دیگه و بعدشم خدا میدونه چی میشه من یکی خودم بعنوان یه مرد خودمو خوب میشناسم و میدونم ما مردها زودتر گول میخوریم و تحریک میشیم و دوست داریم ببینیم هنوزم جذاب و تودلبرو هستیم یا نه,(به یاد دوران قدیم مجردی)پس ترجیح میدم توی اینگونه محیط ها حضور نداشته باشم

روی حرفت محکم بایست بخاطر جایگاه مردانه ای که در منزل داری و حفظ خانوادت
    با همسرت مهربانتر باش و سعی کن عاشقانه تر زندگی کنی تا هرووقت حرفی زدی با کمال میل انجام بده
    دوستانی که انتخاب میکنی همردیف فکری خودت و خانوادت باشن
    سعی کن بهش وفادار باقی بمانی الگوی خوبی براش باشی

پ.ن:خدا را شکر توی دوران مجردی تصمیم اشتباه نگرفتم وگرنه منم با همچین مشکلی روبرو میشدم.همکفو بودن از نظر مذهبی و فرهنگی و اجتماعی دونفر و خانواده ها بسیار مهمه لطفا دوستان مجرد بیشتر دقت کنید
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

10. 3 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

salehkh (چهارشنبه 12 شهریور 93), نیکیا (چهارشنبه 12 شهریور 93), خیال تو (سه شنبه 11 شهریور 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 20 شهریور 97 [ 21:11]
    سطح
    46
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 41
    Overall activity: 9.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    21

تشکرشده 123 در 60 پست

Array
    سلام
    من خودم زنم. ولی اعتقادات خاصی دارم. تو مراسم عروسی فامیلای همسرم یا هر جای دیگه حجابم رو رعایت می کنم. شده که مادر شوهر و خواهر شوهرم دعوام کردن که چرا مثلا روسریتو در نمیاری یا ... اما با اینکه از حرفشون ناراحت می شم اصلا توجه نمی کنم. اون عروسیه برام زهر مار میشه. می تونم با گوش کردن به حرفشون تودلشون خودم رو جا کنم. یا مثل خودشون خودم رو تو معرض دید قرار بدم یعنی مثل خودشون شم تا کمتر حرف بشنوم اما این کار رو نمی کنم. دلیلش هم یه چیز هست.

برام جا افتاد درونی شد نهادینه شد که راه درست کدومه و اشتباه کدوم.

تا زمانی که همسر شما تفکرش بهش بگه درست کدومه و غلط کدوم بر اساس منطق خودش عمل می کنه. و اگه یه جایی مطابق میل شما عمل کرد یا بنظر خودش از خود گذشتگی کرد یا از روی اجبار این کار رو انجام داد.

بنظرم با منطق و صحبت کردن براش جا بندازین که همیشه این دنیا نیست. من دوست دارم تو تو این دنیا و اخرت خوشبخت باشی. برام مهمی. چون دوستت دارم میخام شال سرکنی. توضیح بدی جامعه چقد بده. بهش بگی مردا چه خصوصیاتی دارن. وقتی یه زن سرلخت می بینن چه احساسی دارن و چه برداشتی می کنن. بگو من دوست ندارم شما مورد ... دیگران قرار بگیری.

نه اینکه من میخام اینطوری باشی. اونو رو دنده لج بندازی. بعد بدون توجیه درست قهر کنین. توضیح بده براش.

میتونیم بگیم که اختلاف شما فرهنگی هست اما مذهب و دین ریشه در فطرت و اعماق وجودی انسان داره و میشه اونو تو افراد بیدار کرد و این خودش نقطه مشترک مهمی هست.

با یه کم درایت حلش کنین.
    با ارزوی خوشبختی روز افزون

12. 2 کاربر از پست مفید پرواز1 تشکرکرده اند .

khaleghezey (چهارشنبه 12 شهریور 93), salehkh (چهارشنبه 12 شهریور 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 23 آبان 94 [ 15:12]
    سطح
    26
    Level completed: 26%, Points required for next Level: 74
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    29

تشکرشده 165 در 48 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط پرواز1 نمایش پست ها

بنظرم با منطق و صحبت کردن براش جا بندازین که همیشه این دنیا نیست. من دوست دارم تو تو این دنیا و اخرت خوشبخت باشی. برام مهمی. چون دوستت دارم میخام شال سرکنی. توضیح بدی جامعه چقد بده. بهش بگی مردا چه خصوصیاتی دارن. وقتی یه زن سرلخت می بینن چه احساسی دارن و چه برداشتی می کنن. بگو من دوست ندارم شما مورد ... دیگران قرار بگیری.
    بيچاره ما ايرانيها!! 7 ميليارد انسان روي كره زمين زندگي ميكنن كه كمه كمه كمش 6.7 ميليارد نفرشون حجاب ندارن. يعني 95% مردم دنيا!!
    اونوقت شما ميگي كسي كه حجاب نداره ميره جهنم؟ اين با اصل مهربون بودن خدا جور در مياد كه 95% بندگانش رو فقط بخاطر حجاب بفرسته جهنم؟!!!( تازه من زناي بي حجاب بهتر از زنهاي با حجاب زياد ديدم)

الان ميگين اونا آگاه نيستن!! چرا ما فقط بايد آگاه باشيم؟ ما چه گناهي كرديم كه بايد تحريم بشيم؟ حقوقمون بايد ماهي 200 دلار (يك دهم بقيه كشورهاي جهان) باشه؟ به زور چماق و توسري روسري سر بذاريم؟ اخه مگه ما مردم ايران فقط بهشتي هستيم؟ 95% مردم دنيا كه خيلي از ما بهتر هم دارن زندگي ميكنن و اصلا به اصل حجاب ميخندن ميرن جهنم؟ نه خانوم جان خدا مهربونه. و خدايي كه مهربونه هيچوقت 95% بنده هاشو عذاب نميده.
    جناب salehkh اينكه ادم مريض همه جا پيدا ميشه شكي توش نيست كه حتي به دخترخاله خودش هم نگاه بد داره ولي تو همين تالار چقدر اومدن گفتن كه نسبت به برادر و خواهر خودشون هم چشم دارن؟ چقدر اومدن گفتن كه خواهرشوهرشون به شوهرشون چشم داره؟ پس ادم مريض خواهر و دخترخاله نداره. مريضه و بايد درمان بشه.

البته من به شما حق ميدم چون در خانواده مذهبي به دنيا امديد و از اول شما رو از دخترهاي فاميل جدا كردن چنين حسي به دخترهاي فاميله خودتون نداشته باشيد ولي بنده چند تا دخترخاله دارم كه خيلي هم دوسشون دارم و اگه بفهمم كسي چپ نگاهشون ميكنه ميخوام برم كله‌ي يارو رو بكنم.
    بخش اصلي صحبتم: عليرغم اينكه من مخالف حجاب هستم ولي اينجا حق با شماست و شما بايد از حق خودتون كوتاه نيايد. چون قبل از ازدواج اين صحبتها انجام شده. اين يك مصداق خفيف از فريب در ازدواج هست و درست نيست ادم حرفي رو كه قبل از ازدواج ميزنه وقتي خرش از پل گذشت بزنه زيرش.
    بهترين كار همون ياداوري توافقات قبل از ازدواج هست. من خودم وقتي ببينم همسرم حرفي ميزنه يا عملي انجام ميده كه خلاف توافقات قبل از ازدواج هست سريع بهش ميگم تو منو فريب دادي!!! تو قبل ازدواج گولم زدي!!! (و البته همزمان كوتاه هم نميام)و در نهايت اينها جواب ميده و همسرم از تغيير دست ميكشه.
    البته واقعا خط قرمزها براي من پررنگ هستن و عبور از اون برام سخته. هرچند كه ممكنه 20% عقب نشيني هم داشته باشم.
    اينو يادتون باشه: خشك بودن زيادي باعث شكننده بودن ميشه.
    ویرایش توسط anoosh : چهارشنبه 12 شهریور 93 در ساعت 09:38

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 20 شهریور 97 [ 21:11]
    سطح
    46
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 41
    Overall activity: 9.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    21

تشکرشده 123 در 60 پست

Array
    يچاره ما ايرانيها!! 7 ميليارد انسان روي كره زمين زندگي ميكنن كه كمه كمه كمش 6.7 ميليارد نفرشون حجاب ندارن. يعني 95% مردم دنيا!!
    اونوقت شما ميگي كسي كه حجاب نداره ميره جهنم؟ اين با اصل مهربون بودن خدا جور در مياد كه 95% بندگانش رو فقط بخاطر حجاب بفرسته جهنم؟!!!( تازه من زناي بي حجاب بهتر از زنهاي با حجاب زياد ديدم)

الان ميگين اونا آگاه نيستن!! چرا ما فقط بايد آگاه باشيم؟ ما چه گناهي كرديم كه بايد تحريم بشيم؟ حقوقمون بايد ماهي 200 دلار (يك دهم بقيه كشورهاي جهان) باشه؟ به زور چماق و توسري روسري سر بذاريم؟ اخه مگه ما مردم ايران فقط بهشتي هستيم؟ 95% مردم دنيا كه خيلي از ما بهتر هم دارن زندگي ميكنن و اصلا به اصل حجاب ميخندن ميرن جهنم؟ نه خانوم جان خدا مهربونه. و خدايي كه مهربونه هيچوقت 95% بنده هاشو عذاب نميده.
    سلام آقای انوش
    اوووووو ماشاله دلتون پره ها . که مثل توپ توپیدینو همه چی رو با هم یه جا گفتین. اگر چه جای بحثی که شما مطرح کردین اینجا نیست ولی گفتم به چند تا نکته اشاره کنم البته با اجاره اقای سالخ. چون قصد ایشون از ایجاد این تاپیک حل مسئله خودشون بود نه حل مسائلی که همه اندیشمندان و سیاسیون و روحانیون و .... توش موندن.

واقعا من نمی دونم که غیر مسلمون ها بر اساس چه معیاری به حسابشون رسیده میشه پس خییلی راحت و قاطع مثل شما قضاوت نمی کنم و نمی گم که همه غیرمسلمانهای بی حجاب میرن جهنم. چون اطلاع ندارم و مطالعه نکردم پس حرفی راجع به این مورد نمی زنم.
    -عرض بنده راجع مسلمونها بود اصلا هم این رو نگفتم که همه بی حجابهای مسلمون میرن جهنم. شرایط مختلفی تو مراحل مختلف زندگی انسان تا مرگ وجود داره.چون اعمال انسان بسیار گسترده هست. یه حدیثی هست که میگه اگه یکی رو شب تو وضعیت گناه دیدی حق نداری فردا صبح بعنوان گناهکار نگاش کنی.

- در مورد اینکه شما می فرمایید این با اصل مهربون بودن خدا جور درمیاد؟؟ در مورد مهربون بودن خدا شکی نیست. من اون رو هم زیر سوال نبردم. نگفتم خدا ظالم هست. اما خدا همانقدر که مهربون هست همونقدر قاطع قادر و حساب کش هست. برای هر چیزی تو هر دینی قاعده تعیین کرد. این که چی بپوشم چطور بپوشم. چی بخورم. با کی باشم با کی بخوابم با کی.... . خب خدای مهربون من نمی که بنده من هرکاری دوست داری بکن من مهربونم. شراب بخور من مهربونم مثال میزنما. روسری تو جلو نامحرم دربیار من مهربونم. با هر کی دوست داری بگرد من مهربونم . دو روزه دنیا بزار بهت خوش بگذره من مهربونم....

- این که شما زنای بی حجاب بهتر از با حجاب دیدی رو خب نمی شه گفت نیست. شاید باشه. ادم خوب و بد وجود همه جا تو هر طیفی با هر لباسی وجود داره اما این اصلا هیچ ربطی به موضوع نداره که شما بگی چون من چند تا زن پوشیده مثلا بد دیدم تو هم لباست رو در بیار بد نشی. اصلا ربطی نداره کلی نگاه کنی چی می بینی؟

..... الان می گین اونا آگاه نیستن ما آگاهیم!!!!!!!!!!!!!!! هیچ جا من همچین حرفی رو نزدم. چرا هر چی تصور تو این چند سال داشتی و حرف شنیدی رو تو این تاپیک خالی کردی!
    چرا ما باید تحریم بشیم؟ اصلا من مسئله سیاسی رو مطرح نکردم. در مورد تحریم صدها علت وجود داره. در حدی نیستم که اینقد راحت علت تحریم رو یه چیز بدونم.
    اینکه حقوق شما چقد هست هم به من ربطی نداره. و جوابگو و پاسخگوی شما بنده نیستم.

بزور چماق روسری تو سر بزاریم؟؟؟؟؟!!!! اینکه اگه کسی بزور چماق روسری سرت کرد درست و غلطش به خودش مربوطه. به این اقا هم نگفتم به زور روسری سر زنت کن گفتم اگه بخوای بزور سرش روسری کنی جواب نمی گیری. با منطق باهاش صحبت کن.

ما ایرانیها میریم بهشت؟؟؟؟؟؟؟ اگه اینجوریه که عالیه پس همه بیان ایران زندگی کنن. چون راه بهشت اینوریه. کجای عرض بنده شما همچین چیزی رو دریافت کردی؟
    ......

15. 3 کاربر از پست مفید پرواز1 تشکرکرده اند .

نیکیا (پنجشنبه 13 شهریور 93), مهربونی... (پنجشنبه 13 شهریور 93), ساحل75 (جمعه 14 شهریور 93)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)