به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 23 اسفند 96 [ 12:35]
    سطح
    32
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 34
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

همسرم به خانواده خود مخصوصا مادرش بیشتر از من اهمیت میدهد

با سلام خدمت دوستان عزیز. یکی از بزرگترین مشکلات من با همسرم اینه که خیلی بیشتر از اینکه به من توجه کنه و برای حرفام ارزش قایل باشه به مادرش اهمیت میده و فکر میکنه هرچی اون بگه درسته و آیه قرآنه درحالیکه به حرفای من اصن اهمیت نمیده و این موضوع خیلی منو آزار میده.
    خیلی جاها بجای اینکه با من مشورت کنه با مادرش مشورت میکنه از خیلی چیزا من بی خبرم و یهو متوجه میشم. مثلا چندوقت پیش که مسافرت رفته بودیم واسه خرید سوغاتی بازار رفتیم انگار نه انگار منم خرید دارم مادرش خریداش و کرد من که داخل مغازه ها میرفتم هی میگفت زود باش زودباش بیا بریم میرفت دنبال مادرش ببینه کاری داره یا نه ... یا کلا هروقت پیش خانوادش هستیم اصن دیگه منو نمیبینه خیلی موردای دیگه هم وجود داره که باعث آزارم میشه واقعا کاری کرده که از خانوادش زده شدم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 خرداد 97 [ 13:17]
    سطح
    65
    Level completed: 19%, Points required for next Level: 245
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,386

تشکرشده 653 در 231 پست

Array
    سلام دوست خوبم
    به توصیه اقای مدیر همدردی باید با این شرایط کنار بیای و طوری نشون بدی که یعنی از این احترام ایشون به خانوادش راضی و خرسندی این باعث میشه که اون هم از این لذت احترام و توجه به خانوادش به لذت با شما بودن برسه و کم کم شما بشین همدم و مونسش ... فعلا که کاری از دستتون بر نمیاد و اعتراض شما به این وضعیت اوضاع رو وخیم تر خواهد کرد بنابراین با کمال خونسردی فقط ایشون رو همراهی کنید تا ازین طریق بتونید توجه و دل مادرشوهرتون رو هم بدست بیارید
    موفق باشی عزیزم ...

[SIGPIC][/SIGPIC]

3. 4 کاربر از پست مفید هم آوا تشکرکرده اند .

khaleghezey (یکشنبه 09 شهریور 93), terme00 (یکشنبه 09 شهریور 93), واحد (یکشنبه 09 شهریور 93), مهربونی... (یکشنبه 09 شهریور 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 10 فروردین 98 [ 11:48]
    سطح
    46
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 91
    دستاوردها:
    VeteranTagger First Class5000 Experience Points
    تشکرها
    1,092

تشکرشده 246 در 78 پست

Array
    سپید 64 عزیزم
    به همدردی خوش اومدی

میدونی همه مردها روی خانواده خودشون (مخصوصاًَ مادرشون) حساسیت زیادی دارن. شاید به این دلیل که میخوان به مادرشون ثابت کنن بعد از ازدواج تبدیل به یه مرد زن ذلیل نشدن که مطیع کامل زن بشن و غرور مردانه شونو حفظ کنن با این روش (البته این نظر شخصی منه) شایدم البته دلایل دیگه ای داشته باشه.
    اما چیزی که مهمه اینه که سوای شوهرت، شما بهتره خودتم احترام کام مادرشوهرت رو نگه داری. ناراحت نشو. عصبی نشو. غصه نخور.
    هر کسی جای خودش رو داره. پدر جای خودش، مادر جای خودش و همسر هم جای خودش. همونطور که ما زنها نباید سعی کنیم جای مادرشوهرمونو برای همسرمون بگیریم، مادر شوهر هم نمیتونه جای همسر رو برای مرد (پسرش) بگیره.

تو این موارد که ناراحت میشی از رفتارای همسرت، بهتره کاملاً خودتو کنترل کنی و مسلط باشی (حتی یه اخم هم نکنی) کاملاً خوش رو و خوش برخورد باشی و اجازه بدی اون موقعیت تموم بشه. به جاش در یک شرایط مناسب (مثلا قبل از خواب، موقع عصرونه و... ) با سیاست کامل و بکار گیری مهارت زنانه ، بدون ذکر کوچکترین نامی از مادر شوهر یا خانوادش، باهاش حرف بزنی و خواسته ات رو بهت بگی. مطمئن باش به حرفت گوش میده.
    مثلاً بهش بگی : عزیزم من ازاینکه اومدیم مسافرت خیلی خوشحالم. خیلی بهم خوش گذشت. اصلا انگار ماه عسله. ایکاش فقط میتونستم سوغاتی بهتری خرید کنم. کمی از خریدام موند. "
    دو حالت داره :
    یا میگه دوباره میبرمت که خریدتو کامل کنی. که خب چه بهتر و انجامش بده.
    یا اینکه میگه : دیگه فرصتی نیست و نمیشه و مثلا مامان اینا نمیتونن بیان یا تنهان.
    اونوقت تو کوتاه میومدی و میگفتی اشکالی نداره. میزاریم یه فرصت دیگه .
    تو اینجا ظاهراً کوتاه میای اما خواسته ات گوشه ذهن همسرت خواهد موند و دفعات بعد بیشتر هواتو داره....

عزیزم این فقط یه راهنمایی بود. چون خودمم تجربه دارم میگم.
    "" اگر با اخم و ناراحتی و متلک و یا خدانکرده دعوا و پیش کشیدن پای خانواده ها ، چیزی به شوهر بگیم، اثر معکوس میزاره و به اصطلاح میوفته رو دنده لج، اما اگر با نهایت سیاست و مهربانی و به کار گیری مهارت های زنانه باهاش حرف بزنیم، غرورشو جریحه دار نکنیم و درکش کنیم، حتما حتماً قبول میکنه.

سیاست داشته باش عزیزم.

5. 5 کاربر از پست مفید مهربونی... تشکرکرده اند .

elham.e (یکشنبه 09 شهریور 93), khaleghezey (یکشنبه 09 شهریور 93), واحد (یکشنبه 09 شهریور 93), نازک نارنجی (پنجشنبه 20 شهریور 93), هم آوا (یکشنبه 09 شهریور 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    32
    دستاوردها:
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    متاسفانه تنها چیزی که ندارم سیاسته.... بزرگترین مشکل منم اینه که نمیتونم حرفم و راحت بهش بزنم. الانم همین مسائل کوچیک جمع شده و شده یه غول بی شاخ و دم.
    باعث شده که الان یک هفتست با هم قهریم و هیچ حرفی با هم نمی زنیم. وقتی میاد خونه میره تو اتاق و بدون اینکه غذا بخوره میخوابه
    نمیدونم دیگه واقعا خسته شدم. ما تو هیچ زمینه ای باهم حرف مشترک نداریم. کلا سر هر مسئله ای باهم به مشکل میخوریم

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 06 آبان 94 [ 14:08]
    سطح
    29
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    4

تشکرشده 89 در 39 پست

Array
    عزيزم چندوقته ازدواج كردي به نظر مياد كم تجربه و كم سن و سالي كه نميدوني تمااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااام مردا همينن
    /فکر میکنه هرچی اون بگه درسته و آیه قرآنه درحالیکه به حرفای من اصن اهمیت نمیده/
    دور اين جمله تو بايد طلا گرفت
    همسر منم و بقيه مردها همينن يه مثال برات ميزنم مادر شوهر من الان 3ساله هروقت ميريم خونه شون فقط يا مرغ درست ميكنه كه بسيار بدمزه س يا يه قرمه سبزي آبكي ما هم خانوادگي خيلي بدغذا هستيم و من هروقت ميرم اونجا گشنه ميمونم چون دست پخت و سليقه و خانه داري مامانم تو فاميل تك بوده تعريف از خود نباشه به ما هم ارث رسيده يعني وقتي خانواده شوهرم اومده بودن خونه من وقتي رفتن بشينن سر ميز تا چند لحظه همه مات مونده بودن از انواع غذا و سالاد و دسر و تزيين و سفره آرايي.... و همه تعريف كردن البته به جز مادرشوهرم حالا اينو ميخوام بگم
    مثلامن ميگم فلان غذا رو بايد اينجوري درست كرد شوهرم ميگه نه اينجوري نيس ميگم مامانم گفته ميگه نخير ميگم مامان تو گفته ميگه آها پس اگه مامان من گفته درسته اين يه مثال ساده بود تو تمام موارد اينطوريه جالبه كه من كارمندم هستم يعني به وقتش درسم خوندم كارم ميكنم به خونه زندگيمم ميرسم ولي بايد خونه مامانش و خواهراشو و سر و ضع بچه هاشونو ببيني حالت بهم ميخوره از كثيفي و شلختگي تازه درسم نخوندن و خانه دارن ولي شوهرم اونا رو خيلي بيشتر از مني كه انقد مايه ميذارم قبول داره و هيچوقت ازم تشكر و قدرشناسي نميكنه
    زندگي منم دقيقا مثل شماس هيچ وجه اشتراكي نداريم و فقط اسمشه كه زن و شوهريم
    من ديگه بي خيال شدم شمام سعي كن اصلا اهميت ندي چون نميتوني عوضش كني من بيشتر سعي ميكنم وقتهاي آزادم برم باشگاه و كوه و... شمام همين كارو بكن هم روحيه ت عوض ميشه هم اينكه كمتر بحث ميكنين و اعصاب خوردي پيش نمياد سعي كن اصلا اهميت ندي به قضيه مادرش درسته سياست خوبه و ما نداريم ولي من چون خودم اين مشكلو دارم ميدونم مرداي اينجوري با سياستم درست نميشن پس فقط خودتو بزن به بي خيالي اهميت ميده كه ميده مهم اينه كه تو خودت ميدوني كي هستي و حرف كي درسته موفق باشي عزيزم

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    32
    دستاوردها:
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    شما میگی بگرد باشگاه برو کوه برو اما یه مشکل دیگه من اینه که جایی هم نمیتونم برم. با دوستام که نمیزاره برم گردش تنهام نمیتونم برم. خودشم تنبلیش میاد بریم کوه و اینور اونور.
    میگه وقتی هوا تاریک میشه باید خونه باشی خوب منم ساعت پنج و نیم از سرکار میرسم خونه حالا تابستون یه کم وقتم بیشتره اما پاییز و زمستون کلا همه چی واسم تعطیل میشه کلاس زبانمم بخاطر همین مشکل کنسل شد.
    بهش میگم خوب بزار یه ماشین واسه خودم بگیرم با ماشین برم کلاس و اینور اونور که راحتتر باشم اصلا نمیزاره رانندگی کنم. میگم بزار درسم و بخونم ادامه بدم نمیزاره میگه سرکار نرو بجاش برو کلاس و باشگاه و گردش. اما با این شخصیتی که من میشناسم در اونصورت هم مشکل داریم چون دو روز که از خونه برم بیرون هی میخواد غر بزنه.

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود بانو

مشکل شما مشکل اصلی بانوان متاهل جامعه ایرانی هستش.بجرات میتونم بگم منی که یه مرد متاهل هستم و سی سالمه خدایی از نصف بیشتر خانومها بهترم شوهر داری کنم!!واقعا من یکی موندم آخه ما مردها چه گناهی کردیم با شما زنها ازدواج کردیم چون اکثر شماها بیشتر از اینکه دختر باشید و با لطفات دخترانه و عشوه و نازهاش و لوس بازیهاش چرب زبونیهاش کلا اینکه زن باشه خودش باشه.اکثرا اخلاق های مردانه دارن خوب من اگه میخواستم با یه مرد ازدواج کنم دیوانه نبودم که میرفتم با یه همجنسم ازدواج میکردم خرجمم نصف میشد اینجوری دردسر کمتری هم داشتم.

بانوان ایرانی متاهل لطف کنید زن باشید همراه با خصوصیات مخصوصص زنان همین.
    یعنی واقعا این خواسته خیلی زیادیه ؟

خوب حالا شما مشکل همشیگی مادر شوهر:
    1.فکر نکن بقیه مادر شوهرها از مادر شوهر شما بدتر هستند نه از این خبرا نیست
    2.بقیه مردها هم شبیه شوهر شما هستند اینم یادت باشه
    3.شوهرت رو وسط دعوای بین خودت و مادرش ننداز چون بازندش خودتی
    4.نکنه توقع داری مادرشو که بزرگش کرده واسش زحمت کشیده دنیاش آورده رو ول کنه و بیاد تویی که یکی یا دوسال میشناسه بفروشه؟!!!

حالا بریم سراغ تحلیل نوشته هات:

متاسفانه تنها چیزی که ندارم سیاسته.... بزرگترین مشکل منم اینه که نمیتونم حرفم و راحت بهش بزنم.
    خوب یاد بگیر چجوری بتوانی با شوهرت حرف بزنی مردها عاشق اینن بحث کنن چون همیشه برنده همستند مهم نیست در چه موردی باشه هرچی باشه موضوعش ما مردها برنده ایم و شما بارها و بارها نشستی با شوهرت بحث کردی اونم چی خواستی منطقی بهش بفهمونی اشتباه میکنه!!!! جالبیش اینه انتظار داشتی نتیجه هم بگیری!!!
    از من نصیحت این روش را کلا بیخیال بشید کلا چون به هیچ وجه جواب نمیده اصلا و ابدا.
    مهم اینه به هدفت برسی و نتیجه خوب بگیری که بهتر شدن و عاشقانه تر شدن زندگیته و اینه که شوهرت بهت بیشتر اهمیت بده و ابراز علاقه بکنه و دوست داشته باشه خوب پس باید یه زحمتی بخودت بدی و اطلااعاتت را افازیش بدی و مهارت های جدید یاد بگیری و بکار ببندی.مقالاتی که در پایین صفحه میزارم بخوان خوب هم بخوان اگه زرنگ باشی و صبور نتیجه میگیری و شوهرت مثل موم میاد توی دستت(مثل من بدبخت زن ذلیل) البته لذتم میبرم از اینکار چون همسرم راهشو یاد گرفته

باعث شده که الان یک هفتست با هم قهریم و هیچ حرفی با هم نمی زنیم. وقتی میاد خونه میره تو اتاق و بدون اینکه غذا بخوره میخوابه
    1.به هیچ عنوان دیگه قهر نکن اینو از من داشته باش تا دلت بخواد توی جامعه ما دختر و زنهایی هستند که منتظرن تا شوهر تور کنن و براشون مهم نیست مجرد باشه یا متاهل پس دودستی بچسبش بجای اینکه قهر کنی و دودستی تقدیش کنی به اینجور زنها
    2.قهر کردن یه حرکت منفعلانه هستش جوری رفتار نکن که براش عادت بشه این سم مهلکیه برای زندگیت نزار جاشو سوا کنه اگه براش عادت بشه دیگه نمیتوانی براحتی برش گردانی پیش خودت مهارت رفتار جراتمندانه را اموزش ببین .

نمیدونم دیگه واقعا خسته شدم. ما تو هیچ زمینه ای باهم حرف مشترک نداریم. کلا سر هر مسئله ای باهم به مشکل میخوریم
    دیگه از این جملات توی تایپیکت نمیزنی به هیچ عنوان ممنوعه نمیتوانم و نمیشه دیگه نداریم راهنمایی از ما انجامش با شما اگه بخوای می توانی هرکاری انجام بدی کلا من یکی اعتقادم اینه زن اگه بلد باشه میتونه شوهرشو مثل موم توی دستاش بگیره و هرکاری میخواد براش انجام بده فقط باید راهشو یاد بگیره.

یه نصیحت برادرانه بهترین و سریعترین راه اینه :دقت کن به رفتارهای مادرشوهرت قشنگ روش زوم کن ببین چه کارهایی انجام میده این روش ها از نسل ها قبل به ارث بردن و تجربه های گرانسنگی محسوب میشه جالبیش اینه همشون مادرشوهرها فتوکپی همن و از روش های یکسانی استفاده میکنن

1.مظلوم نمایی(همیشه خدا مریض هستند فرقی نداره 50سالشون باشه یا 90 سال)مریضیشونم وقتی تشدید میشه که پسرشونو ببینن یا پسرشون بره مسافرت
    2.غر نمیزنن و گیر نمیدن
    3.پسرشونو لوس میکنن و هواشو دارن همش جلوش غذا خوشمزه دوس داره و کلی میوه میزارن کلی تحویلش میگیرن
    4.لوسش میکنن و قربون صدقش میرن (البته قلقشو خوب بلدن برای همه مردها یکجور نیست)
    5.با سیاست رفتار میکنن مستقیم حرفشونو نمیزنن

خوب شما که همسرشی شما که عشقشی نفسشی عمرشی چرا اینکارها را براش انجام نمیدی؟
    مقالاتی که برات میزارم خوب بخوان و مقداری هم از تجربه دوستان در برخورد با خانواده شوهر برات مینویسم دوست داشتی بگو بقیشم بزارم.
    رمز موفقیت:
    کسب مهارت+تمرین کردن+صبور بودن+امید داشتن +روی طرف مقابلت حساب باز نکن (یعنی شما مسیر خودت را برو کاری نداشته باش عکس العمل شوهرت چیه)

اینو اول بخوان

کارگاه خانواده موفق - مرد مقتدر / زن لطیف

لینک های مهارت های ارتباطی و رفتار جراتمندانه

چگونه منفعل نباشیم؟

اینا هم تاپیک های she هستش.

مشاوره تخصصی با جناب sci

کارگاه آموزشی - رفتار جرات مندانه

برای اولین بار جراتمندانه حرف زدم و کارم به طلاق کشیده

و از همه مهمتر این لینک

تفاوت بین زن و مرد از نظر دیدشان نسبت به مسائل مردهای منطقی و بانوان احساسی

استقبال از شوهر، چرا؟

موفق باشید بانو
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

10. 2 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

نازک نارنجی (پنجشنبه 20 شهریور 93), عاظفه (چهارشنبه 28 آبان 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    32
    دستاوردها:
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    ممنون از راهنمایی های خوبتون. حتما تمام تلاشمو می کنم و همه مقاله ها رو میخونم. بازم تشکر میکنم ازتون

12. کاربر روبرو از پست مفید سپیده64 تشکرکرده است .

khaleghezey (سه شنبه 11 شهریور 93)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)