به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 10 اردیبهشت 01 [ 23:23]
    سطح
    53
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 181
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    95

تشکرشده 41 در 14 پست

Array

با این شرایط خواستگاری رفتن به صلاحه؟

سلام دوستان عزیز و کاربران سایت همدردی
    پسری هستم 24 ساله از طبقه متوسط اجتماع . درسم تموم شده . سربازی هم ندارم . و در جستجوی یه کار دائمی ( در حال حاضر حدود یه ساله که کاری پاره وقت دارم ، سه روز در هفته) . چندین جا برای مصاحبه رفتم ولی هنوز جوابی ندادن
    خیلی وقته که به خانوادم اصرار کردم برای ازدواج . که البته اون موقع هنوز تحصیل می کردم و شاید درخواستم زیاد به جا نبود . ولی همین باعث شد تا بهترین مورد هایی که می شناختم و از نظر خود خانوادم هم خیلی برام مناسب بودن ازدواج کردن و رفتن سر خونه زندگی.
    با مادرم زندگی می کنم . مادر و خواهرم اصرار دارن که چندین مورد خیلی خوب هست که باید بریم برا خواستگاری ، چون هر لحظه ممکنه اونام شوهر کنن. برادرام میگن می تونیم بریم برات خواستگاری ولی بهتره صبر کنی تا یه کار پیدا کنی . چون گزینه های بهتری برات جور میشه .
    دلایلشون برای اینکه بیشتر صبر کنم ایناس :
    تا زمانی که دستت تو جیبت نباشه فشار هزینه های برد و آورد ، طلا ، و بعدش عقد بهت فشار میاره
    ممکنه هی بری خواستگاری و به همین دلیل جواب نه بشنوی و همین باعث بشه که بقیه فکر کنن یه عیبی داری
    و و و ...
    اینا همه در حالیه که بیشتر هم سن و سالیام و هم دوره هام الان ازدواج کردن در حالی که شغلی ندارن و ازدواجو خیلی آسون گرفتن . خیلی ها هم قبلا همینطور بودن و الان هم متاهلن و هم شاغل
    بهم میگن ازدواج کن . کار هم به برکت ازدواج جور میشه
    با هر مشاور مذهبی که مشورت می کنم ، همینو می گه . قرآن هم می فرماید اگه کسی به خاطر ترس از مشکلات مالی ازدواج نکنه یا به تاخیر بندازه ، به خدا گمان بد برده است
    در حالی که مشاوران غیر مذهبی شدیدا میگن اشتباه محضه که بدون شغل و درآمد کافی به ازدواج فکر کنی.....
    واقعا نمی دونم مشورت کیو قبول کنم . از یه طرف دیگه روم نمیشه بیشتر از این اصرار کنم از طرف دیگه داره این مسئله خیلی خیلی بهم فشار میاره
    به نظرتون در حالی که هنوز به دنبال کار هستم ، توکل کنم به خدا و برای خواستگاری اقدام کنم ؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 19 آذر 95 [ 01:34]
    سطح
    51
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 31
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    405

تشکرشده 1,144 در 414 پست

Array
    سلام.
    قبل از هر چیز بگم این عقیده شخصی منه و ممکنه با نظرات کارشناسان محترم سایت کمی متفاوت باشه.

دوست عزیز هرچه سخت بگیرید دنیا به شما سخت میگیره. الان عده ای از دوستان میان میگن به جای ازدواج به فکر کار باش. کار که پیدا کردید، خونه، خونه که جور شد، ماشین... چشم که باز کنید سی ساله اید! یعنی بهترین سالهای جوونی رو در تنهایی سپری کردید و بعید نیست طی این مدت به مشکلات و انحرافاتی که در این سایت نمونه هاش بسیار هست؛ مبتلا شده باشید. هدف از ازدواج حفظ سلامتی روانی، رشد و پویایی و پیدا کردن انگیزه مضائف برای کار و کوشش و بهبود اوضاع زندگیه, نه صرفا سپری کردن دوران پیری در کنار هم

اگر قرارِ عروستون رو به منزل فعلی بیارید، اندک پس اندازی برای مخارج اولیه دارید و فکر می کنید درامد شما از شغل پارت تایم کفاف مخارج دو نفر رو میده؛ چرا تعلل؟ توکل به خدا... در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست!

3. 4 کاربر از پست مفید mahasty تشکرکرده اند .

parvaneh7 (پنجشنبه 06 شهریور 93), Shayan68 (پنجشنبه 06 شهریور 93), محمد 93 (پنجشنبه 06 شهریور 93), آبان (جمعه 07 شهریور 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 30 مرداد 94 [ 21:50]
    سطح
    49
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 84
    Overall activity: 21.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    317

تشکرشده 1,458 در 274 پست

حالت من
    Shad
    Array
    سلام شایان جان

اگه غیر از بحث اقتصادی ، بقیه امادگی ها ازدواج رو داری ، و تنها دغدغه ات مباجث کار و مسائل اقتصادی هست ، لحظه ای درنگ برای ازدواج نکن ، این نه حرف من ، نه حرف کارشناسان مذهبی هست ، این حرف خداوند متعال هست و خود او تضمین روزی شما و همسرت رو بعد از ازدواج کرده:

وَأَنکِحُوا الْأَیَامَی مِنکُمْ وَالصَّالِحِینَ مِنْ عِبَادِکُمْ وَإِمَائِکُمْ إِن یَکُونُوا فُقَرَاءَ یُغْنِهِمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِیمٌ؛

«مردان و زنان بی همسر خود را همسر دهید، همچنین غلامان و کنیزان صالح و درستکارتان را؛ اگر فقیر و تنگدست باشند، خداوند از فضل خود آنان را بی نیاز می‌سازد؛ خداوند گشایش دهنده و آگاه است نور / 32.

و حضرت صادق (ع) میفرمایند:

«مَنْ تَرَکَ التَّزْوِیجَ مَخَافَةَ الْفَقْرِ فَقَدْ أَسَاءَ الظَّنَّ بِاللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ إِنَّ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ یَقُولُ: إِنْ یَکُونُوا فُقَراءَ یُغْنِهِمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ؛

هر که از ترس تهیدستی ازدواج را ترک کند، به خدای عزوجل گمان بد برده است. خداوند عز و جل می‌فرماید: »اگر تهیدست باشند خداوند از فضل خود توانگرشان می‌سازد

پس اگر فرد تنبلی نیستی خدای نکرده و جربزه کار کردن رو داری ، ترس از مسائل اقتصادی نداشته باش که خدا از جایی برات جور میکنه که هر چقدر بشینی با عقل خودت حساب کتاب کنی ، به اونها نمیتونی مشرف بشی.

من تمام اطرافیانم بعد از ازدواج وضع اقتصادیشون بلا استثنا بهتر از زمان مجرد شدنشون شده و به عینه این پیشرفت اقتصادی رو به برکت ازدواج در زندگیشون دیدم. به مشاوران غیر دینی در این زمینه رجوع نکن ، به تفکرات اشتباه جامعه در این زمینه رجوع نکن ... فقط و فقط به خدا و وعده اش که تخلف ناپپذیر هست اعتماد داشته باش و قدمت رو با اطمینان بردار و در همین اول کار هم هر شرایطی که داری خیلی صادقانه با دختر خانمی که میری خواستگاریش مطرح کن .

موفق باشی.

أَلَيْسَ اللَّهُ بِكافٍ عَبْدَهُ
    آیا خدا برای بنده اش کافی نیست؟

( زمر / 36 )

5. 2 کاربر از پست مفید محمد 93 تشکرکرده اند .

Shayan68 (پنجشنبه 06 شهریور 93), آبان (جمعه 07 شهریور 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 06 خرداد 94 [ 22:39]
    سطح
    11
    Level completed: 20%, Points required for next Level: 40
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    سلام.اگه میخوای ازدواج کنی برو ازدواج کن دنبال تایید می گردی که مسئولیت بعدش رو بندازی رو اون.داداشم اینجوری گفته فلانی اینجوری گفته! از نطر من اگه میتونی یه زندگیرو اداره کنی بسم الله. اگه نه برو شرایطش ابتدائی رو ایجاد کن. یا اینکه از بقیه کمک بگیر مخارجتو تامین کنن ولی دیگه میتونن در باره همه چیز نظر بدن. شرمنده رک حرف زدم مشاور خانوادم.

7. کاربر روبرو از پست مفید reza08 تشکرکرده است .

Shayan68 (پنجشنبه 06 شهریور 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    53
    دستاوردها:
    تشکرها
    95

تشکرشده 41 در 14 پست

Array
    مرسی از نظرای خوبتون
    راستش برای مخارج ازدواج ، زمینی رو پدرم برام گذاشته تا از فروشش مخارجم رو تامین کنم ( الان پدرم در قید حیات نیست)
    و اگه بخوام برادرام و مادرم کمکم می کنن
    الان همه نظرشون اینه که پا جلو بزارم و به خدا توکل کنم ... تنها دلهره و استرسم همین بیکاریه ، چون ممکنه بعدا به این راحتی پیدا نکنم کار و جلوی اونا شرمنده باشم.
    وگرنه هیچ وقت و هیچ وقت چه خوب و چه بد ، چیزی رو گردن کسی نخواهم انداخت . نظرات اینایی که گفتم فقط هی شک و تردیدم رو بالا می بره .
    در مورد مخالفت های احتمالی مواردی که به خواستگاری میریم و زبانزد شدن نظرتون چیه؟
    به نظرتون اگه شرایطم رو توضیح بدم براشون ، باهام همکاری می کنن و باهام راه میان تا یه کار برام جور بشه ؟ ( اینم بگم که از کار کردن نمی ترسم ، فقط موقعیتش جور نمیشه )
    به نظرتون کلا زشت نیست که بدون کار رفت خواستگاری؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 30 مرداد 94 [ 21:50]
    سطح
    49
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 84
    Overall activity: 21.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    317

تشکرشده 1,458 در 274 پست

حالت من
    Shad
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shayan68 نمایش پست ها
    مرسی از نظرای خوبتون
    راستش برای مخارج ازدواج ، زمینی رو پدرم برام گذاشته تا از فروشش مخارجم رو تامین کنم ( الان پدرم در قید حیات نیست)
    و اگه بخوام برادرام و مادرم کمکم می کنن
    الان همه نظرشون اینه که پا جلو بزارم و به خدا توکل کنم ... تنها دلهره و استرسم همین بیکاریه ، چون ممکنه بعدا به این راحتی پیدا نکنم کار و جلوی اونا شرمنده باشم.
    وگرنه هیچ وقت و هیچ وقت چه خوب و چه بد ، چیزی رو گردن کسی نخواهم انداخت . نظرات اینایی که گفتم فقط هی شک و تردیدم رو بالا می بره .
    در مورد مخالفت های احتمالی مواردی که به خواستگاری میریم و زبانزد شدن نظرتون چیه؟
    به نظرتون اگه شرایطم رو توضیح بدم براشون ، باهام همکاری می کنن و باهام راه میان تا یه کار برام جور بشه ؟ ( اینم بگم که از کار کردن نمی ترسم ، فقط موقعیتش جور نمیشه )
    به نظرتون کلا زشت نیست که بدون کار رفت خواستگاری؟
    شایان جان اگه مثلا یک فامیل پولدار داشته باشی که بهت بگه شایان ، تو ازدواج کن من بعد ازدواج یک چک دویست میلیونی بهت میدم که باهش هر کاری میخوای بکنی ، انجام بدی و خرج زندگیت کنی ایا بازم تعلل میکنی؟ باور کن به احتمال زیاد اخر هفته دیگه ازدواج کردی... خوب شایان جان ، اونکه یک ادم هست بهت قول داده ، خدای نکرده روز بعد ازدواجت ممکنه سرش رو بزاره و دیگه از خواب بیدار نشه و تو هم به پولت نرسی یا اینکه زیر قولش بزنه .. حالا این قول رو که خدا بهت داده ، که تحققش حتمی هست.. پس اصلا تعلل نداره...

شما بصورت موازی همینطور که داری خواستگاری میری ، مردانه وار هم دنبال کار باش ، فقط قدمهایی که برمیداری با شک و ترس نباشه ... باور کن اگر تصمیمت برای ازدواج جدی بشه ، شکل زندگیت تغییر میکنه چه برسه به اینکه متاهل هم بشی. حتی اگر جایی هم رفتی بخاطر شرایط کاریت بهت جواب نه دادن ، به حساب کار نداشتنت نزار ، به حساب مصلحتی بزار که در شکل نگرفتن اون وصلت بوده وگرنه تو که داری برای یک امر الهی قدم برمیداری .

در نهایت تصمیم نهایی با خودت هست . گفتنی ها گفته شد.

موفق باشی.

أَلَيْسَ اللَّهُ بِكافٍ عَبْدَهُ
    آیا خدا برای بنده اش کافی نیست؟

( زمر / 36 )

10. کاربر روبرو از پست مفید محمد 93 تشکرکرده است .

Shayan68 (پنجشنبه 06 شهریور 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 08 تیر 94 [ 18:26]
    سطح
    14
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 47
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    62

تشکرشده 22 در 14 پست

Array
    سلام.منم با نظر بقیه موافقم اقدام کنید.اما جایی برید خاستگاری که بدونید طرف تو ذوقت نمیزنه از الان خونه و ماشین ازت بخاد.من خودم -خاستگارم شغل پاره وقتم نداشت اما قبول کردم که بسم الله را بگه و بیاد -راسی اگه رفتی امادگیشو داشته باش که برات شرایط سخت ردیف کردن تو ذوقت نخوره نگی همه دخترا مثه همن.اگه جربزه و همت کار را داری و اگه مسئولیت پذیر هستی اقدام کن.

12. 2 کاربر از پست مفید parvaneh7 تشکرکرده اند .

Shayan68 (پنجشنبه 06 شهریور 93), محمد 93 (پنجشنبه 06 شهریور 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 شهریور 93 [ 16:50]
    سطح
    4
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 22
    دستاوردها:
    31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    129

تشکرشده 54 در 18 پست

Array
    برادر رفیقم تو سن 28 سالگی نامزد کرد. برای اینکه عروسی بگیره باید پول جمع میکرد که نداشت. مجبور شد صبح تا شب کار کنه جوری که تو این سن به اندازه یه مرد 50 ساله شکسته و پیر شد. مجرد که باشی استرس پول جمع کردن کمتره. ولی متاهل که شدی استرس صد برابر میشه.
    حتما یه کار خوب برا خودت پیدا کن بعد اقدام کن.

14. 2 کاربر از پست مفید مقیمی تشکرکرده اند .

nimaaa (جمعه 07 شهریور 93), Shayan68 (جمعه 07 شهریور 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 27 مرداد 96 [ 02:11]
    سطح
    32
    Level completed: 95%, Points required for next Level: 8
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    94

تشکرشده 76 در 26 پست

Array
    عزیزه برادر...
    اول کار و درآمد بعد پس انداز بعد ازدواج...
    24 سالته چه عجله ای داری؟من 27 سالمه و اصلا به فکر ازدواج نیستم چرا؟چون زندگی سخت شده یه مثال بزنم شاید خندت بگیره!!!
    کشک!!شما یه قوطی کشک رو قیممتشو رصد کن هر ماه داره 5 درصد روش میره حقوق توام هر ماه 5 درصد زیاد میشه؟؟
    اگه میشه بسم ا...

16. کاربر روبرو از پست مفید nimaaa تشکرکرده است .

Shayan68 (جمعه 07 شهریور 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    53
    دستاوردها:
    تشکرها
    95

تشکرشده 41 در 14 پست

Array
    مجرد که باشی استرس پول جمع کردن کمتره. ولی متاهل که شدی استرس صد برابر میشه.
    حتما یه کار خوب برا خودت پیدا کن بعد اقدام کن.
    اول کار و درآمد بعد پس انداز بعد ازدواج...
    24 سالته چه عجله ای داری؟من 27 سالمه و اصلا به فکر ازدواج نیستم
    ممنونم از نظراتون . منم با حرفتون موافقم . می دونم که فشاری که تو این دوران در جهت پیدا کردن شغل مناسب و بعدش پس انداز پیش میاد زیاده و اگه آدم بخواد قبل از این کارا تازه مقوله ازدواج رو هم بهش اضافه کنه دیگه بدتر . بخصوص با این وضعی که درست شده و هزینه ها و چشم و هم چشمیا زیاد شده.
    ولی الان چند مورد خیلی خوب هست توی آشنایان که می ترسم از دستم بره . در ثانی ، اگه واقعا اینطوریه پس چرا به شخصه مواردی رو می بینم تو نزدیکان و تو فامیل که با همین وضعی که من دارم ، پا پیش گذاشتن و الانم به نظر من خوشبختن . و به شدت من رو هم تشویق می کنن .
    نمی دونم ، شاید شما دارین به دید مادی به قضیه نگاه می کنین و همه چیو پول و پول و پول می بینین . پول و ثروت مهمه ، اینکه آدم دستش به دهنش برسه و دستش پیش کسی دراز نباشه و بتونه از پس پستی و بلندی های زندگی بربیاد مهمه ، ولی داشتن آرامش و ذهن و دل آروم هم مهمه .
    الان هر جا بری مشاوره کنی ، سریع ازدواج رو ربطش میدن به مسائل جنسی . و فکر می کنن اینا که می خوان شرایط ازدواجشون جور شه ، به این دلیله که میگن.
    ولی همه چیز این نیست . آدما با هم متفاوتن ...
    شاید یکی از اخلاق های من که باید روش کار کنم و درست نیست اینه که وقتی از کسی مشورت می خوام و نظرات متضادی رو می شنونم ، واقعا در شک و تردید می افتم. الانم باز هنوز تو دو راهی گیر کردم . نمی دونم پی حرف کی برم . توکل کنم به خدا و وعده هایی که داده ، یا به قول شما واقع بین باشم و برم دنبال پس انداز چون تورم و گرونی روز به روز زیادتر میشه !!!!!!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)