به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 22
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 07 شهریور 93 [ 19:49]
    سطح
    34
    Level completed: 39%, Points required for next Level: 92
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteranTagger Second Class
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

عذاب وجدان در ازدواج کردن

با سلام
    دختری 31 هستم .کارشناسی ارشد کامپیوتر دارم.مدرس دانشگاه هستم. سال پیش به یکی از دانشجویانم(29 ساله) علاقه پیدا کردم و ایشون هم همینطور. بعد از چند هفته خودشون گفتن که متاهل هستند ولی با زنشون تفاهم ندارند در اون چند هفته همسرشون شمال منزل مادرش بود، وقتی رفت سراغ همسرش و او را به تهران آورد من از زندگیش خارج شدم و برای فراموش کردنش به یک خواستگار نامناسب جواب مثبت دادم ولی قسمت نشد با اشون ازدواج کنم.در طول این مدت اون آقا بارها به من التماس کرد برگردم که شدیدا به من علاقه دارد ولی چون زن داشت این اجازه را به خودم ندادم.بعد از چند ماه از آن خواستگاری ناموفق ایشان را در اینترنت دیدم و فقط یک سلام کردم و ایشون دوباره شروع کرد ابراز علاقه که زنم بعد از یک ماه رفت شمال و چند ماهه تنهاس و من دوباره با ایشون ارتباط داشتم و کلاس زبان میرفتیم و رستوران.تا اینکه بعد از حدود 6 ماه به من گفت که یه بچه 2 ساله هم داره.چون علاقه زیادی به ایشون داشتم این شرایطش رو درنهایت پذیرفتم ویک ماه بعد از آن درخواست طلاق داد.چند وقت دیگه لسه اوله طلاقشه.با زنش اختلاف تفکری زیادی داره رنش اهل درس و پیشرفت و آینده نگری نیست و میگه علاوه بر اینها از ابتدا هیچ علاقه ای به او نداشته و هشت سال پیش یک ازدواج کاملا سنتی کرده. ..حالا من موندم وعذاب وجدان اینکه من باعث طلاق شدم دلم برای زنش میسوزه در صورتیکه اون میگه منم نبودم اون بازم از زنش جدا میشد ولی من بازم نمیپذیرم.خواهشا بگید چیکار کنم.مطمینم با ایشون خوشبخت میشم وعلاقه و تفاهم بسیاری باهم داریم.
    از طرفی از عذاب وجدان دارم دیوووونه میشم.بگید چیکار کنم؟؟؟؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 اسفند 93 [ 10:05]
    سطح
    20
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 10
    دستاوردها:
    SocialTagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    834

تشکرشده 492 در 107 پست

حالت من
    Shad
    Array
    متاسفم اشتباه بزرگی کردید از یک انسان متفکر و دانشگاهی بعید بود
    این راه سرابه
    بیاموزیم بی قید و شرط عشق بورزیم،

بی قصد و قرض حرف بزنیم،

بی دلیل ببخشیم،

و از همه مهمتر

بی توقع به انسانها
    محبت کنیم

3. 8 کاربر از پست مفید fariba s تشکرکرده اند .

deljoo_deltang (جمعه 07 شهریور 93), mohammad6599 (جمعه 07 شهریور 93), nimaaa (چهارشنبه 05 شهریور 93), فدایی یار (پنجشنبه 06 شهریور 93), فرهنگ 27 (جمعه 07 شهریور 93), واحد (جمعه 07 شهریور 93), هم آوا (چهارشنبه 05 شهریور 93), رزا (چهارشنبه 05 شهریور 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    34
    دستاوردها:
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    خواهش میکنیم با دید باز و در نظر گرفتن تمام جوانب پاسخ بدید.
    چرا طلاق انقدر بد جا افتاده.ایشون از زندگیش هیچ لذتی نمیبرد

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 09 بهمن 95 [ 23:48]
    سطح
    91
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 380
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    4,584

تشکرشده 5,213 در 1,375 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    شما مطمعنین ایشون با همسرشون اختلاف دارن و این اختلاف ها همه بخاطر بد بودن همسرشونه نه این آاقا؟
    اگه بلی، منبع اطمینان شما غیر از حرفای این آاقا چی بوده؟

شما اصلا تا حالا با خانوم این آقا معاشرت داشتین که براحتی حرفشونو قبول کردین؟
    به نظر خودتون آیا واقعا این آقا یه فرشته اس و خانومشون کامل مقصر؟
    شما زیاد با این آقا معاشرت داشتین پس اگه با دید احساسی به قضیه نگا نکنین میتونستین خیلی از بدی هایی که ین آاقا در حق همسرشون داشتن و ببینین.

بعنوان مثال من خودم در همین یه پستتون یه ظلمی که این آقا در حق همسرشون و فرزندشون کردن متوجه شدم.
    اونم رابطه داشتن با شماست.
    ایشون مشکل داشتن خب مشکلشونو بگن ک بفکر راه حل باشن، اول تکلیفشو با همسرش مشخص کنه، طلاقش بده حق و حقوقشم بده بعد بفکر عشق جدید باشن.

شما خودتون اگه زمانی متوجه بشین همسرتون با فلان اخلاق شما مشکل داشتن، خب انتظار دارین، بیاد اینو بشما بگه بعد با هم بفکر راه حل باشین بعد اگه نشد برین طلاق بگیرین.
    یا نه دوست دارین همسرتون یراست برن سراغ عشق جدید؟ بدونیکه تکلیف شمارو مشخص کنن.

اگه فردا شما هم دل این اقارو زدین و ایشون همین رفتارو با شما داشتن، چی؟

چه تضمینی وجود داره که اینکارو برای شما هم نکنن؟
    مردی که به همسر اولش وفا نکنه به دومی جفا میکنه.

نمیدونم واقعا برچه اساسی حرفای این آقارو باور کردین، تو همین تالار یه سرچی بکنین ، تاپیک های خانوم هایی و پیدا میکنین که از خیانت همسراشون رنج میبرن.، خیلیاشون میگن، همسرم به دوست دخترش گفته من مشکل داشتمو.... مثه حرفایی که بشما گفتن. در صورتی که خانوم میگه نه ما این مشکلات و نداشتیم تا وقتی که این خانوم پاش بزندگیمون وا نشده بود ما خوب و خوش خرم بودیم.

شما از کجا میدونین یه عشق تازه، یه هوس! ! یه خانوم جدید چشای این اقاو کور نکرده و دروغ تحویل شما نداده باشه.
    شاید اون زن الان از وجود شما داره رنج میکشه.اون بچه چه گناهی کرده.

اصلا اون زن بد، خداییش بدترین زن دنیا هم سزاوار خیانت همسرش هست؟ بهتر نیست اول تکلیف این زن مشخص بشه بعد شما تشریف بیارین؟

شما با ایشون قطع رابطه کنین و بگین حتی اگه طلاقم بگیرین من با شما ازدواج نخواهم کرد. بعد جوابشونو دیگه تحت هیچ شرایطی ندین.
    اگه ایشون طلاق گرفتن و اومدن خواستگاری شما، اونجا بهشون فکر کنین.
    درغیر ین صورت بذارین زندگیشونو بکنن.
    آخه رو ویرانه های زندگیه کس دیگه که آدم خونشو نمیسازه.
    زن اول ایشون رو ویرانه نساخته، خونه اش داره ریزش میکنه. دیگه وای بحال شما که رو ویرانه میخواین بسازین.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط asmaneaabi نمایش پست ها
    خواهش میکنیم با دید باز و در نظر گرفتن تمام جوانب پاسخ بدید.
    چرا طلاق انقدر بد جا افتاده.ایشون از زندگیش هیچ لذتی نمیبرد
    خب درجه اطمینان شما چقدره؟
    مطمعنین شما با دید باز زندگیشونو دیدین؟

فکر میکنین مردا نمیتونن دروغ بگن؟؟
    اگه خدایی نکرده حضور شما باعث جداییوشن باشه چی؟
    اگه مطمعن بودین که لذت نمیبرن نیمومدین اینجا تاپیک بزنین.

شما تو زندگیشون نیستین،شاید الان خانوم ایشون در تکاپویه اینن که شوهرشون بخودشون جذب کنن اما حضور و تازگی شما مانعش شده.

شما ایشونو رها کنین بگین اگه طلاقم بگیرین حاضر به ازدواج با شما نیستم.
    بعد ببینین ایشون طلاق میگیرن یا نه!!

شما واقعا در جایگاهی هستین که دارین یه زندگی و نابود میکنین.
    ایشون تا زمانی وه مجرد بودن لذت خودشون به تنهایی مهم بود.
    اما حالا لذت همسرشون و فرزندشون هم مهمه! !!
    پس همسرشون چی؟ جوونیش؟ زیباییشو سر زندگی با همین همسر از دست داده.
    همسر ایشونو خواهر کوچیکتر خودتون در نظر بگیرین

آخه انصافه در اوج جوونی مطلقه بشه؟ فقط بخاطر زیاده خواهی این آقا؟
    مشکل دارن خب برن حلش کنن، برن مشاوره.
    چرا از راه ارتباط با یک زن دیگه میخواین حلش کنن؟؟؟ بنظر خودتون این راه حل درستتیه؟ اگه شما جای این خانوم بودین دوست داشتین همسرتون همچین راه حلی و انتخاب کنه؟؟؟؟؟ صادقانه جواب بدین.

این آقا جرات حرف زدن در برابر خانوادش نداشته بگه مثلا من این خانوم نمیخوام، با حرف نزدن باعث شده یه خانوم بدبخت بشه. سرمایه های زندگیشون به پای ایشون هدر بده. بعد همچین مردی و شما بعنوان همسر انتخاب میکنین؟

اگه سنتی بوده، خب دختر و معرفی کردن، ایشون حرفش میزد میگفت نمیخوام، چرا همون اول نگفته؟؟؟ چرا بعد از اینکه فرزندشون بدنیا اومدن تازه صداشون دراومده؟
    چرا الان تازه فهمیدن نه مثیکه بدرد هم نمیخورن؟

اینو بدونین اگه شما بهتر از همسر ایشون برای این آقا باشین، و ایشون بخاطر برتری شما بر خانومشون ، شمارو انتخاب کردن، همیشه و در همه حال خانومی برتر از شما هم هست. مراقب باشین این بلا سرتون نیاد. چون مثیکه این آقا تا به مشکل میخورن میرن سراغ برترین ها!!!!
    پس کل برترین هارو از زندگیتون باید دور کنین.
    **برخی آدم ها درست مثله بادبادکهای دنیای کودکیم هستند،
    فقط یه یک دلیل از مسیر زندگیم رد میشند، تا به من درسهایی بیاموزند
    که اگر می ماندند؛ شاید هیچوقت
    یاد نمیگرفتم .....! **

ویرایش توسط دختر بیخیال : چهارشنبه 05 شهریور 93 در ساعت 16:37

6. 7 کاربر از پست مفید دختر بیخیال تشکرکرده اند .

asemaneabi222 (پنجشنبه 06 شهریور 93), deljoo_deltang (جمعه 07 شهریور 93), فرهنگ 27 (جمعه 07 شهریور 93), واحد (جمعه 07 شهریور 93), آونگ (چهارشنبه 05 شهریور 93), تیام (چهارشنبه 05 شهریور 93), رزا (چهارشنبه 05 شهریور 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    34
    دستاوردها:
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    ممنون از اینکه جوابمو دادید.من اگر جای همسر ااین آقا بودم راضی به طلاق بودم.ایشون به من گفت بارها به زنش خیانت کرده چون هیچ علاقه ای نبوده.من باعث شدم ایشون دوباره نمازه بخونه محرم و نامحرمی رو رعایت کنه.به من میگه تو فرشته نجاتمی که خدا فرستاده میگه اگر بری من یه مرد هرزه میشم و زنمم که طلاق دادم و دیگه هم متعهد نیستم.اینارو میگه فکر میکنم در قبالش مسیولم .
    ولی میخوام به حرف شما گوش بدم اگرچه خیلی سخته ولی بهش میگم به من ربطی نداره زنش رو طلاق میده یا نه من باهاش ازدواج نمیکنم و جوابش هم نمیدم هر چقدر ناله و زاری کنه.حتیبارها گفته که اگر برم خودکشی میکنه.راستش این حرفش خیلی نگرانم میکنه.
    خدایااااااا کمکم کن.من تا حالا به یه مورچه هم ظلم نکردم چه بریه به یه انسان مثه زن و بچه اون.خیلییییییی حالم بده.خدایااااااا کمکم کن.خواهشا با کمکتون راهنماییم کنید

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 93 [ 11:18]
    سطح
    37
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 113
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    153

تشکرشده 2,575 در 920 پست

Array
    مرده خودش داره می گه من هرزه و خیانتکارم و آنقدر از نظر روانی مشکل داره که تهدید به خودکشی
    می کنه که تو را تحت فشار بذاره. من نمی دانم دیگر شما درباره چه چیزی تردید دارید. البته می دانم.
    احتمالا یا وابسته احساسی هستید و مثل بقیه که به این حالت دچار می شوند نمی توانید هیچ نشانه ای را ببینید و اگر هم ببینید نمی توانید باور کنید . کلا آدمی که برانگیخته و وابسته شده به یک مرد همین حالت ها را دارد.
    یا می ترسید که اگر این آقا برود دیگر کسی از شما خواستگاری نکند و نتوانید ازدواج کنید.

9. 8 کاربر از پست مفید نوروزیان. تشکرکرده اند .

asemaneabi222 (پنجشنبه 06 شهریور 93), deljoo_deltang (جمعه 07 شهریور 93), mohammad6599 (جمعه 07 شهریور 93), فرهنگ 27 (جمعه 07 شهریور 93), واحد (جمعه 07 شهریور 93), هم آوا (چهارشنبه 05 شهریور 93), آونگ (چهارشنبه 05 شهریور 93), رزا (چهارشنبه 05 شهریور 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 19 آذر 95 [ 01:34]
    سطح
    51
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 31
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    405

تشکرشده 1,144 در 414 پست

Array
    سلام.

قصد نصیحت ندارم و در جایگاهش هم نیستم. اون خانم هم کمک نخواستن تا بهشون راهنمایی بدم. شخصیت اون آقا رو هم قضاوت نمی کنم.

در حال حاضر شما مهمید. پس خودم رو جای شما میزارم:

من یه دخترخانم جوون، باهوش و تحصیل کرده ام. زندگی نسبتا موفق و وجهه اجتماعی خوبی هم دارم.

خواستگاری دارم با این شرایط: دوسال از خودم کوچیکتره. تحصیلاتش از من کمتره. یکبار ازدواج کرده و همسرش رو طلاق داده.
    به همسرش خیانت میکرده(احتمالا خانمش می دونسته). بچه داشته و به من نگفته. ضمنا تکلیف بچه هم هنوز مشخص نیست.

به نظرتون چه جوابی باید به این خواستگار داد؟

اگر پاسختون مثبته، یعنی حرف مردم و مسائل دیگه براتون مهم نیست و در حال حاضر مشکل فقط نگرانی برای اون خانمه؛ کاری نداره. رابطه رو برای مدتی قطع کنید و اگر ایشون علارغم این مسئله طلاق گرفتن یعنی شما از اینجا به بعد نقشی نداشتید و با خیال راحت می تونید بعد از جدایی، به ازدواج با ایشون فکر کنید.

11. 6 کاربر از پست مفید mahasty تشکرکرده اند .

deljoo_deltang (جمعه 07 شهریور 93), واحد (جمعه 07 شهریور 93), هم آوا (چهارشنبه 05 شهریور 93), تیام (چهارشنبه 05 شهریور 93), رزا (چهارشنبه 05 شهریور 93), صبا_2009 (چهارشنبه 05 شهریور 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 09 شهریور 97 [ 22:24]
    سطح
    34
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 42
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    18

تشکرشده 21 در 8 پست

Array
    تو جملاتتون یک چیز منو خیلی آزار داد و اون هم اینه که شما از چه لحاظ دارید میگید همسرش با پیشرفت طرف موافق نبوده؟؟؟ تحصیلات رو با پیشرفت مساوی میدونید؟؟؟؟؟ زنش اهل درس نبوده یعنی ادم سطح پایینی بوده؟ عجیبا غریبا!!!

شما که اهل تحصیلات هستید چرا به همین سادگی وارد زندگی یک ادم متاهل شدید؟ این یعنی پیشرفت؟

خواهر من فاصله حق و باطل بهاندازه یک تارمو هست... مراقب باشید ،

سوال من اینه که مرد سالم انقدر کم شده که شما میخوایید با یه همچین ادمی زندگی کنید؟
    ویرایش توسط alireza313 : چهارشنبه 05 شهریور 93 در ساعت 18:52

13. 7 کاربر از پست مفید alireza313 تشکرکرده اند .

asemaneabi222 (پنجشنبه 06 شهریور 93), deljoo_deltang (جمعه 07 شهریور 93), mohammad6599 (جمعه 07 شهریور 93), فرهنگ 27 (جمعه 07 شهریور 93), واحد (جمعه 07 شهریور 93), هم آوا (چهارشنبه 05 شهریور 93), رزا (چهارشنبه 05 شهریور 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 خرداد 97 [ 13:17]
    سطح
    65
    Level completed: 19%, Points required for next Level: 245
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,386

تشکرشده 653 در 231 پست

Array
    ســـــــــــــلام
    من همیشه از جوابهای قاطع دختر بیخیال و جوابهای معقول مهستی خوشم میاد و لذت میبرم
    به نظرم بهتره تاپیک های این دوستان رو یک بار دیگه مرور کنید اونوقت دیگه کاملا متوجه میشید باید چیکار کنید
    توکلتون به خدا باشه دوست خوبم
    موفق باشید

[SIGPIC][/SIGPIC]

15. 4 کاربر از پست مفید هم آوا تشکرکرده اند .

deljoo_deltang (جمعه 07 شهریور 93), mahasty (پنجشنبه 06 شهریور 93), واحد (جمعه 07 شهریور 93), رزا (چهارشنبه 05 شهریور 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 06 خرداد 94 [ 18:51]
    سطح
    17
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 46
    Overall activity: 18.0%
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    16

تشکرشده 127 در 38 پست

Array
    فقط میتونم بگم از خوندن تاپیکتون حالم بد شد. براتون متاسفم!!این آقا مگه متاهل نیست؟! اصلا به فرض هزاران مشکل دارن با همسرشون اما آیا متاهل نیستن؟! وقتی دیدید متاهله نباید این ارتباط رو ایجاد میکردید!! هر وقت طلاق گرفت و اومد سراغتون اون فرق داره. اما الان تو شناسنامه ش اسم یه خانومه دیگه هست. خیلی متاسفم که اینو
    میگم اما کارتون شرم آوره... احساسات کورتون کرده.. مطمئن باشید تاوانش رو پس میدید...
    بعدها که ازدواج کردی دوست داری خانومی مثله خودت تو مسیر زندگی همسرت قرار بگیره!؟؟؟؟؟؟ امیدوارم برید مشاوره و رو خودتون کار کنید

17. 4 کاربر از پست مفید maryy تشکرکرده اند .

فرهنگ 27 (جمعه 07 شهریور 93), واحد (جمعه 07 شهریور 93), هم آوا (شنبه 08 شهریور 93), رزا (چهارشنبه 05 شهریور 93)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)