به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 28 خرداد 96 [ 16:37]
    سطح
    28
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 85
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    5
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

زن داداشم داره خیانت میکنه

با سلام
    برادر کوچکم (میثم) مدت 7ماهه که نامزد کرده و البته با زن داداشم (ناهید) 3 سال دوست بوده و باهم رابطه داشتن، شهرمون دور از هم هستش و برادرم الان سربازه، به خاطر سربازی و یه سری مسایل دیگه دچار افسردگی شده و دوست نداره تو جمع باشه، از طرفی نامزدش خیلی احساسی و گرمه هم از نظر جنسی و هم روحی،
    خانواده ما مذهبی هستن و من خودم به شخصه ادم کنجکاوی هستم و به خاطر همین بود که یه بار که گوشی برادرم رو نگاه می کردم متوجه شدم دوست دختر داره و بعدش همه چی رو فهمیدم و البته همه چی رو ناهید به من گفت که البته الان نامزد کردن، من از همون موقع با ناهید صمیمی شدم و دوست داشتم به هم برسن و برای این کار هم تلاش کردم...من خودم مجرد هستم و از برادرم دوسال بزرگتر...برادرم به گفته ناهید ( که البته اون موقع ها به من می گفت ) با دخترهای زیادی دوست بوده و رابطه داشته و البته بعد دوستی با ناهید خیلی خیلی کم و شاید صفر شده...به هر حال...من به نوعی تونستم به پسورد یکی از حساب های ناهید رو تو این شبکه های اجتماعی پیدا کنم که شاید دو ماهی میشه عضو شده...رفتم سراغ چت هاش و دیدم که چت های خیلی بدی کرده، عکس های همه چی بازی رو از خودش داده شماره داده و هر غلطی کرده و البته رابطه حضوری با کسی نداشته و این کارا رو با سه چهار نفر که عکس خوشگلی از خودشون گذاشته بودن کرده در حالی که میثم خوش هیکل و خوش سیماست...خونواده ناهید هم مذهبی هستن و از ما مذهبی ترن و به شدت ابرودار...بدون چادر شهرشون نمی گرده و خوب این چیزا رو میدونه...برادرم با کسی رابطه نداره ولی ناهید همش مشکوکه....
    من چی کار کنم؟؟؟ این موضوع رو چطوری حل کنم؟؟؟؟ اصلا به من ربط داره|؟؟؟ من ناراحتم!!!

2. کاربر روبرو از پست مفید navid66 تشکرکرده است .

khaleghezey (دوشنبه 03 شهریور 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود
    به همدردی خوش امدید

سعی کنید دیگه تجسس نکنید.
    سعی کن بعنوان برادر شوهر رابطه بهتری با ایشون برقرار کنی همراه با حفظ حریم ها
    مثالی هم یمزنی سعی کن غیر مستقیم باشه
    این موضوع را جایی بیان نکن بخوصوص نزدیکان و خانواده ها
    عجولانه تصمیم نگیر تصمیم غیر منطقی و احساس فقط به زندگی برادرت و خانوادت لطمه وارد میکنه

در کل فکر نکنيد فقط شما اين مشکل رو داريد و خيلي هاي ديگه هم همين مشکل شما رو دارند. اين موضوع هم خيلي حساسه .
    به هر حال خيانته و هر کار ناخردمندانه اي مي تونه به پاشيده شدن يک خانواده و آسيب ديدن همه اعضاي اون خانواده بشه.
    پس اولين کار شما هيچ کار سرخود ديگه مثل تجسس در کار مادرتون و زنگ زدن به اون آقا نکنيد که منجر به بدتر شدن اوضاع نشه.

با سلام و احترام
    همانطور که دوستان اشاره کردند.
    شما نمي بايست تجسس در گوشي مادرتون مي کرديد. و از اين به بعد هم به هيچ وجه پيگير مسائل شخص مادرتون نباشيد.

اما هم اکنون که مي دانيد چه بايد کرد؟
    نبايد به طور مستقيم در اين رابطه حرفي بزنيد يا پيگيري کنيد.
    مي توانيد غير مستقيم آگاهي دهيد.
    به اين صورت که مثلا با نقل قول از شخص سومي، تجارب را در اين مواقع بگوييد.
    مثلا بگوييد يه بنده خدايي تعريف مي کرد.
    که يه فردي با تلفن و پيامک به قصد هاي خير و کار و ... با خواهرش ارتباط گرفته است و بعد کم کم برايش مشکل ايجاد کرده است.

مي توانيد غير مستقيم تهديد هم بکنيد
    مثلا"
    در همان مورد بالا بگوييد که آن آقا تهديد کرده
    آن خانم را که اگر به من راه ندهيد پرينت تلفنت و همه حرفهاي بين خودمون را به خانواده ات مي گويم بگيرند و بعد آبرويت مي رود.

به هر حال بايد در جمع و کلي اين خاطرات و نقل قولها را بگوييد.

حتي غير مستقيم مي توانيد به مادرتون بگوييد.
    راستي مادر شما هم با صد نوع مشتري ارتباط داريد. مواظب سارقان، کلاه بردارها و کساني که به هر نيت نزديک مي شوند بشويد.

نکته مهم اينکه بعدش اصلا پيگيري نکنيد و تجسس نکنيد که مادرتون چه کار مي کند.

لطفا نوشته های بالا را چندین بار بخوان صبور باشید ان شاء الله به نتیجه میرسید
    راستی تلاش کنید تا برادرتان به شهر خودتان منتقل بشه همه سعیتان را بکنید.

پ.ن:شوربختانه اپیلکشن هایی که اومده و خیلی راحت رابطه برقرار میشه و اینکه همیشه در دسترس هست و براحتی امکان چت و گفتگو وجود داره باعث شده رابطه های غیرمتعارف توی جامعه زیاد بشه و قبح این کار هم بریزه بشخصه موافقم با اینگو.نه وسایل ارتباطی ولی اولش خود فرد باید ببینه واقعا ظرفیت استفاده ازشون را داره یا خیر؟
    در مورد من یکی به این نتیجه رسیدم نرم بهتره
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

4. 3 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

anisa (دوشنبه 03 شهریور 93), navid66 (دوشنبه 03 شهریور 93), دلشکسته (دوشنبه 03 شهریور 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 05 اسفند 93 [ 16:58]
    سطح
    29
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 86
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    88

تشکرشده 496 در 145 پست

Array
    به نظر من هم تجسس درست نبوده. البته شاید افسردگی برادرتون هم باعث شده باشه که ناهید دست به این کار بزنه ( که اصلاً دلیل قانع کننده ای نیست). ولی من مطمئنم ناهید بعد از مدت کوتاهی از این کارا پشیمون میشه و به سمت برادرتون برمیگرده.
    به نظر من بهترین کاری که شما میتوانید بکنید اینه که برادرتون رو تشویق کنید تا از یک پزشک یا روانکاو استفاده کنند و مشکل افسردگیشون رو حل کنن. فکر کنم رابطه شون خیلی بهتر بشه

6. 3 کاربر از پست مفید مو فرفری تشکرکرده اند .

anisa (دوشنبه 03 شهریور 93), khaleghezey (دوشنبه 03 شهریور 93), navid66 (دوشنبه 03 شهریور 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    28
    دستاوردها:
    تشکرها
    5
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    غیر مستقیم بهش گفتم که تو این سایت ها ملت دنبال فقط یه چیز هستن!!!
    گفتم صبر کنه گذر زمان میثم رو بهتر می کنه،
    از طرفی میثم عین خیالش نیست و خیلی توجه نمی کنه،
    البته به احتمال زیاد پشیمون بشه ولی می ترسم عادت به این کارا بکنه و تنوع طلب بشه،
    چون من خودم این طوری شدم!!!!

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 30 مرداد 94 [ 21:50]
    سطح
    49
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 84
    Overall activity: 21.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    317

تشکرشده 1,458 در 274 پست

حالت من
    Shad
    Array
    سلام خانم نوید

شما که مذهبی هستید چرا از قران راهکار نمیگیرید؟

قران میفرماید :

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اجْتَنِبُوا کَثِیرًا مِّنَ الظَّنِّ إِنَّ بَعْضَ الظَّنِّ إِثْمٌ وَلَا تَجَسَّسُوا

ای کسانی که ایمان آورده‏اید! از بسیاری از گمان‌ها بپرهیزید، چرا که بعضی از گمان‌ها گناه است، و هرگز (در کار دیگران) تجسس نکنید

یعنی ما حق نداریم به کسی سوظن داشته باشیم چرا که بعدش این سوظن به تجسس کشیده میشه و تجسس در امورد افراد دیگه حرام هست ، مرحله بعد از سوظن غیبت هست و بعد از اون میتونه اشوب و فتنه باشه.

اگر ناهید و میثم به عقد هم در امده اند و زن و شوهر رسمی هستند ، که شما نباید در امور زندگی اینها تجسس میکردید و حتی حق نداشتید به ناهید سوظن داشته باشید ، و وظیفه دینی و اجتماعی شما این هست که کوچکترین دخالتی در اینگونه امور نداشته باشید . ولی اگر هنوز بطور رسمی و قانونی زن و شوهر نشده اند و مثلا فقط در حد شیرینی خوردن بوده که نه شما ، بلکه میثم و خانواده شما نیاز هست با چشمان بازتری روی انتخابشون تمرکز کنند.

در هر صورت اگر زن و شوهر هستند صرفا میتونید از دیدگاه یک دختر به برادرتون اگاهی بدید و از نیازهای یک دختر اگاهش کنید تا اشتباهات رفتاری با همسرش رو اصلاح کنه و از اونطرف هم با ناهید صحبت کنید و بگید چقدر برادرتون نیاز داره در این روزهای سخت کنارش باشه و....

أَلَيْسَ اللَّهُ بِكافٍ عَبْدَهُ
    آیا خدا برای بنده اش کافی نیست؟

( زمر / 36 )

9. 4 کاربر از پست مفید محمد 93 تشکرکرده اند .

asemaneabi222 (سه شنبه 04 شهریور 93), khaleghezey (سه شنبه 04 شهریور 93), navid66 (سه شنبه 04 شهریور 93), پروانه 71 (دوشنبه 03 شهریور 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 آبان 96 [ 13:33]
    سطح
    40
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 43
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    157

تشکرشده 216 در 94 پست

Array
    اولا اینکه شما حق ندارید پسورد کسی رو بدزدید یا گوشی کسی رو چک کنید این یعنی تجسس در کار دیگران که به هیچ وجه درست نیست شما خودت رفتی عکسهای زن داداشت رو دیدی اون وقت میخوای اون رو ارشاد کنی ؟! دوم اگر به فرض مطمئن شدی طرف داره راه کج می ره نباید به برادرت بگی باید غیر مستقیم به خودش عنوان کنی و هیچ راه دیگری نداره

11. 2 کاربر از پست مفید Aras تشکرکرده اند .

khaleghezey (سه شنبه 04 شهریور 93), navid66 (سه شنبه 04 شهریور 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 14 آبان 93 [ 18:01]
    سطح
    3
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 38
    دستاوردها:
    31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 13 در 7 پست

Array
    [من به اون خانم کمی حق میدم وقتی همسرت بهت توجه لازم و نداره وقتی همش تو حال خودشه وچیزی براش مهم نیست خوب ادم با خودش میگه من پا پیش بزار م محبت کنم ولی وقتی چیزی عایدش نمیشه احساس بی ارزش بودن میکنه شما باید با برادرتون حرف بزنید و بهش بگید که الان متاهله و فقط نباید به فکرخودش باشه بی توجهی و بی حالی دیگه با وجود زن داشتن معنا نداره اون خانم هم حق داره یه زندگی خوب داشته باشه وقتی توجه و تو خونه خودش ببینه دیگه مطمئنا راه درست و باید تشخیص بده و نره دنبال این چیزا بهتره شما به برادرتون حرفی نزدید وبا خانمش غیرمستقیم صحبت کنید
    ویرایش توسط رهگذر@ : سه شنبه 04 شهریور 93 در ساعت 11:16

13. کاربر روبرو از پست مفید رهگذر@ تشکرکرده است .

navid66 (سه شنبه 04 شهریور 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    28
    دستاوردها:
    تشکرها
    5
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    تشکر می کنم از وقتی که گذاشتین و راهنمایی هاتون،
    من چون با زن داداشم تقریبا راحت هستم بهش این حرفا رو گفتم و گفتش که می دونم و من هیچ وقت کس دیگه ای رو به شوهرم ترجیح نمیدم و بهترین و خوش تیپ ترین و خوشگلترین شوهر رو دارم و از این حرفا و من یکم حالم بهتر شد که اون چت ها و شماره دادن ها محدود و کوتاه بوده و شاید هوس کوتاه مدت بوده ولی بازم بهش گفتم بالاخره انحراف از یه جایی شروع میشه و ... اونم قبول کرد و گفت نگران نباش،
    اما در مورد تجسس، من به شدت این حسم قویه و دوست دارم از همه چیز همه باخبر بشم به خاطر همین پسورد و اینا رو در میارم تا جاییکه بتونم سعی می کنم جلو خودم رو بگیرم ولی لذت بخشه!!!
    من دوباره رفتم اکانت ناهید و فهمیدم اون روز چت خیلی کمی کرده ولی توی اس به من می گفت اصلا امروز وارد این سایت نشده و با کسی هم حرف نزده، البته یه اعتراف ناخوداگاهی کرد و گفت که مگه چیه، تو این سایت ها که کسی کسی رو نمیشناسه منم با کسی قرار نمیزارم و منی که لذت رابطه واقعی رو چشیدم اینا برای من اصلا لذتی نداره و گول کسی رو نمی خورم و می دونم که همه چی تو این سایتا دروغه و این صحبت ها

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)