به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 05 شهریور 93 [ 11:15]
    سطح
    1
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 24
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 3 در 2 پست

Array

"چادر" بهتر است از "مانتو"، ولی همسر آدم باید به دل هم بنشیند!

سلام

پسر 27 ساله ایی هستم از یک خانواده تقریباً مذهبی
    تا حدودی که پوشش چادر دارند و به نماز و روزه و خمس و ذکات و ... اعتقاد دارند
    خود من هم تقریباً همینطورم اما خانواده خیلی حرف بارم میکنن (مثلا شاید چیزی که ایده آل خانواده است ریش بلند و یه تسبیح و پیراهن رویه شلوار و کم حرف و موهایی که به یک طرف شونه شده مثل مجری محترم برنامه راه خدا و ... )
    ولی صورتم رو اصلاح میکنم، ژل هم میزنم ، گاهی اوقات تیغ هم میزنم، شلوار لی هم میپوشم، آهنگم هرچیزی که ریتم خوبی داشته باشه و خوشم بیاد اعم از خواننده زن و مرد گوش میکنن (خانواده مخالف خواننده زن هستن) من قشنگ به خودم میرسم، تفریحم رو میرم و ...
    تا اونجایی که در چارچوب باشه با خانم ها و همکارها صحبت میکنم ولی البته سعی میکنم رفتار معقولی داشته باشم
    خلاصه مثل بقیه ملت چطورین من هم همینطورم ! البته شاید هم کمی بهتر !!!
    اعتقادات مذهبی هم دارم، از خیلی ها کمتر و از خیلی ها بیشتر
    مثلا معمولا نماز صبحم غذا میشه
    اگر تو مسافرت باشم یا شرایط سختی داشته باشم بقیه نماز هام هم همینطور
    ولی در شرایط عادی نمازم رو میخونم
    روزه هم میگیرم
    حلال و حروم و راست و دروغ و این چیزا هم خودم رعایت میگنم

"بیشتر میشه گفت آدم اخلاقی هستم تا آدم اسلامی"
    ولی تلاشمم میکنم که اسلام رو رعایت کنم مثلا دست با نامحرم نمیدم و ...

این از خودم
    که تقریباً خانواده پذیرفته من چی هستم و تقریباً به یک حالت بدون تنشی رسیدیم (شکر خدا بعد 27 سال )
    حالا رسیدیم به ازدواج
    لنگ خانواده و مادر محترم شدیم (یجواریی چون باید اون ها هم تو این کار باشن حس میکنم دارن سوء استفاده میکنن !)
    از زمانی که یادم میاد خودم رو شناختم میخواستم ازدواج کنم (تقریبا از 19-20 سالگی)
    ولی هرکی رو گفتیم
    گفتن وای تو سنت کمه
    وای دختره اینطوریه
    وای تو اونطوری هستی
    وای دختره الش بله
    وای اینورش اینجوره
    وای اونور اونجوره
    وای چرا موهاش بیرونه (حالا مثلا چقدر؟ 3-4 سانت)
    وای تو فقط دنبال خوشکلی
    وای تو فقط دنبال قیافه ایی
    وای تو فقط دنبال قرو و فری (حالا هرچی پیدا کردم همه سرو سنگین بودنا !!!)
    وای تو فقط دنبال چشم و ابرویی
    وای چرا چادری نیست ؟
    وای چرا ابروهاشو برداشته ؟ (حالا دختره بیچاره قد پاچه بز ابرو داشته یکم بنده خدا مرتب کرده که آراسته تر باشه همین! )
    وای چرا مانتوش اینطور ؟
    وای دختری که الان اینطوره فردا روز خدا میدونه چطوری میشه !
    وای شب عروسی دیگه نمیتونی جمعش کنی !
    وای بعد ازدواجت بدبخت میشی !
    وای تو خودت شل و ولی باید یکی باشه جمعت کنه نه تازه مثل خودت باشه ! (الکی میگن بخدا من خیلی هم آدم محکمی هستم فقط یکم شادم )
    وای این خدا میدونه چند تا دوست و رفیق داشته
    وای اگر خوب بود فامیلا خودش تاحالا گرفته بودنش
    وای
    وای ...

سرتونو درد نیارم ما شد 25 سالمون و دیگه کارد رسید به استخونمون ، گفتیم ما که هرکی رو گفتیم یه عیبی در آوردید
    بسم الله شما پیدا کنید
    تو این چند سال به زوووووووووووووووووووور شاید 10 تا کیس معرفی کردن
    همه از دم چادری !!!!!!!!
    (من از چادر بدم نمیاد و بهتر هم میدونم که همسرم چادری باشه ولی مانتویی پوشیده و سرو سنگین هم قبوله !)
    هیچی همه را از دم چادری معرفی کردند و چون میخوان حتماً چادری باشه انتخاب هاشون خیلی محدود شد
    گفتم مادر این همه زحمت کشیدی من این ها رو نمیپسندم !
    وای مادر دیگه من نمیتونم!
    وای مادر تو چرا اینجوری ؟
    وای مادر خسته شدم
    وای مادر تو فقط تو قرو فری
    وای مادر خودتو بدبخت نکن و از این حرفا دوباره

نمیدونم والا چه خاکی تو سرم بریزم !

یک چیزی هم که تویه زندگی بش رسیدم اینه که هرموقع تصمیمی رو خودم گرفتم حتی اگر خیلی جالب نبوده و تویه مسیرش درب و داغون شدم ولی چون خودم انتخاب کردم پاش وایسادم، سختی هاش رو تحمل کردم و آخرش یک چیز خوب ازش در آوردم (مثل تصمیمی که برای انتخاب رشته گرفتم) اما هرجا یک چیزی به دلم نبوده و گفتم خوب حالا بریم ببینیم چی میشه به معنای واقعیه کلمه دو اون کار گند زدم !

آقا سرتونو درد نیارم
    الان جدیداً یک مورد پیداکردم که ظاهرش رو پسندیدم (ظاهر برام مهمه و عقیده دارم دختر و پسر باید از هم خوششون بیاد) و حالا باید برم حرف بزنم ببینم بقیه چیزاش چطوره
    ولی همین رو با خانواده گفتم یک خونی بپا شد
    رفتم گفتم مانتویی هست
    گاهی اوقات کمی آستین هاش رو بالا میزنه
    و معمولا لاک میزنه

وای دختره لاک زده؟
    دختری که لاک بزنه وضو نداره
    دختری که وضو نداره نماز نداره
    دختری که نماز نداره 100 جای دیگشم میلنگه
    و خلاصه از این حرفا که مردا باشنیدنش میترسن

آقا ما چیکار کنیم؟
    بخدا منم از خدامه 1 دختر چادری اما یک چیزی باشه که نیاز من مرد تامین بشه
    4 روز دیگه نشه عقده ایی بشم
    من حق دارم نیازم تو خونه خودم تامین بشه

100 البته مرد آرامش هم میخواد و همسرش هرچقدر پوشیده تر باشه مرد آرامش بیشتری داره!

ولی من نمیدونم انگار حجاب درست درمون اصلا با زیبایی جور در نمیاد !
    خیلی خیلی خیلی کم هست دختری که حجاب چادر درست و حسابی داشته باشه و بدون آرایش به دل حداقل من بشینه
    اونایی هم که اینطورین همه ازدواج کردن !
    من میترسم با یکی ازدواج کنم بعد اصلاً تو دهنم دوستت دارم نچرخه !
    بابا دخترا باهوشن از تو چشمای آدم میفهمن واقعا دوسشون داری یا نه
    خوب بعد اونم اگر بفهمه برای من خیلی جذاب نیست مریض نمیشه، حالش بد نمیشه ؟

من خودمم ظاهرم خوب
    رفتارم خوب
    پوششم خوبه
    قد و قوارم بلند و خوبه
    حداقل از 20 به خودم 16 رو میدم

، آقا مارو راهنمایی کنید
    1- صبر کنم تا یک کسی باشه که هم پوشش خوب داشته باشه هم ظاهر خوب (که احتمالا موهامو باید سفید کنم تو این راه)
    2- چادری باشه و در حد امکان زیبا (تو همین ها که هست ماکزیمم رو انتخاب کنم)
    3- مانتویی باشه ولی ظاهرش خوب باشه بعد بشینم باش صحبت کنم که بالاغیرتاً این 5 سانت شراره شیطانی و اون لاک و این قرو فرارو بذار کنار 4 رکعتم نماز بوخون بلکم حداقل تو بری بهشت اگر من نرفتم
    4- مانتویی رو بگیرم و بی خیال این شم که یکم بهتر کنه پوشش رو و همونی که هست بپذیرمش که تو خونمون خون به پامیشه اون موقع

5- سرمو بزارم بمیرم ؟
    6- 2 تا بگیرم یکی چادری ولی معمولی برا زندگی، یکی هم خوشکل و ولنگاواز واسه عشق و جوونی

****من میگم اصلا من تاحالا با هیچ کس وارد مباحث جدی ازدواج نشدم، برم جلو همه رو شاید اصلا یک چیزای خیلی مهم دیگه ایی پیدا شد که اصلا لاک زدن یا چادر پوشیدن و این حرفا توش گمه!
    شاید یه دختر قروفری باشه ولی زن زندگی باشه برای من با اخلاقیات من و ...
    شاید هم یکی چادری و محجبه باشه ولی زندگی هر دوتامون رو به آتیش بکشه
    شاید بالعکس

ممنون
    اگر شوخی تویه متن هست امیدوارم به قشر خاصی بر نخوره
    لطفاً نظر یا تجربه ایی دارید بگید 1 پسر خوبی رو خوش بخت کنید
    خیر ببینید
    ویرایش توسط PesareGol : پنجشنبه 30 مرداد 93 در ساعت 22:11

2. کاربر روبرو از پست مفید PesareGol تشکرکرده است .

معاون کلانتر (جمعه 31 مرداد 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 مهر 02 [ 20:03]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 37.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,236

تشکرشده 6,881 در 1,486 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام پسر گل(ماشالا چه اعتماد به نفسی هم دارین)

خب میتونید در کنار مورد هایی که مادرتون معرفی میکنند به دوستان همکاران اشنایان هم بسپارید که اگه دختر دارای معیار شما رو میشناسند رو معرفی کنند

بعد با خانوادتون برین و ببینید

اینطور که میگین دایره انتخاب خانوادتون بسیار محدوده و این ازدواجتون رو سخت میکنه
    ملاک خوبی و مناسب زندگی بودن چادری بودن نیست مخصوصا با توجه به سبک زندگی خودتون که اخلاق گرا هم هستید .

روابط اجتماعی تون چطوره؟ چند تا دوست دارید؟ میتونید از همسران دوستاتون هم کمک بگیرین.

در ضمن میتونستید سر انتخابتون که قبلا داشتین قاطع تر میبودید تا به این حال و روز نیفتید .

در ضمن دختر چادری داریم تا چادری بعضیا در حین چادری بودن خیلی شیک اند و به خودشون میرسن معلومه که تو خونه هم خیلی خوشتیپه ارایش هم میکنه .
    باید به این ها دقت کنید لزوما چادری بودن به این معنی نیست که شما بعدا دچار کمبود میشین و ایشون به خودشون نمیرسن اتفاقا بهتر هم هست تو خونه فقط ارایش میکنه و این یعنی ارامش.

نماز صبح چطوری غذا میشه؟ !!! فکر کنم گاهی قضا بشه .
    صبا به لطف بگو آن غزال رعنا را که سر به کوه و بیابان تو داده ای ما را
    ویرایش توسط فرشته اردیبهشت : پنجشنبه 30 مرداد 93 در ساعت 22:22

4. 4 کاربر از پست مفید فرشته اردیبهشت تشکرکرده اند .

paiize (جمعه 31 مرداد 93), فرهنگ 27 (پنجشنبه 30 مرداد 93), هوایی (پنجشنبه 30 مرداد 93), خیال تو (جمعه 31 مرداد 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 09 بهمن 95 [ 23:48]
    سطح
    91
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 380
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    4,584

تشکرشده 5,213 در 1,375 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    با سلام و احترام

من از نوشته هاتون اینطور احساس کردم که هم خانواده هم شما هردو یجورایی هم سطحی نگر و ظاهر بین هستین.

حالا هرکدومتون به روش خودتون.
    مثلا خانواده با توجه به عرفشون فقط دختران چادری و میپسندن و دختر غیر چادری و با حجاب نمیدونن.

شما هم فقط فقط در درجه اول ظاهر دختر براتون مهمه.

اولا که دختر چادری و محجبه و زیبا و اینکه بخودش برسه هم وجود دار
    ه.
    درمورد لاک زدن هم، دخترها هرماه در یک دوره نماز ندارن و شما میتونین حدود ده روزی لاک روی دستاشون بینین.
    من خودم چادریم به تیپمم میرسم نمازمم میخونم، گاهی غیر از این دوره ای که گفتم هوس کنم لاک هم میزنم حتی رنگشو گاهی با لباسمم ست میکنم. حتی وقت داشته باشم، طرح هم روش میزنم، بعدشم موقع نماز که میشه پاکش میکنم نماز میخونم. گاهی دوست دارم برای دل خودم اینکارو بکنم! کسی هم نمیتونه بگه من نماز خون نیستم.

پس وقتی میبینین دختری لاک میزنه دلیل نمیشه که به خدا اعتقاد نداره یا نماز نمیخونه.

دخترهایی هستن که چادری هستن، اما به چادر اعتقاد ندارن و بزور خانواده چادری شدن.
    دخترهایی هم هستن مانتویی هستن و حجابشون و از صد تا دختر چادری بهتر رعایت میکنن.
    پس صرف چادری و مانتویی بودن هم نباید گفت این یکی اعتقاد نداره اون یکی داره.
    دختر هایی هم هستن حجابشون و خوب رعایت میکنن حالا چه چادری چه مانتویی، اما به اخلاقیات که میرسیم، آدم متوجه میشه هیچ سنخیتی باهم ندارین، یا اخلاقیاتشون بدرد زندگی متاهلی نمیخوره.
    پس صرف چادری و مانتویی بودن هم نمیشه به خوب و بد بودن آدم ها نظر داد.

حالا من نمیدونم باقی معیارهای شما تو زندگیتون چیه، اما گویا ظاهر خیلی واستون مهمه، بنظرم بهتره همین موضوع و برای خانوادتون کامل باز کنین و مثلا اگه خواهری دارین میتونین به ایشون بگین که ایشون به مادرتون بگن، که برای شما ظاهر و قد و بالای دختر خیلی مهمه و تو انتخاباشون روی این موضوع هم دقت بیشتری داشته باشن.

یادتون باشه فقط نباید رو موضوع ظاهر مانور بدین. میتونین بگین این موضوع برای من خیلی مهمه منتها درکنارش باید این ویژگی های اخلاقی هم داشته باشه، چند تا از معیاراتونو لیست کنین و براشون بگین.تا با هر ظاهر زیبایی حاضر نیستین زندگی کنین به اخلاقیات هم اهمیت میدین.

در مورد ابرو برداشتن و اصلاح صورت هم که فرمودین یک نکته ای بگم که خدایی نکرده هم شما و هم خانوادتون یوقتی دچار قضاوت اشتباه نشین.

دخترهایی هستن که صورتاشون کمتر مو داره یا اینکه ابروها شون کم پشته طوریکه انگار اصلاح کردن.پس هرکسی که صورتش و ابروهاش تمییز بود دلیل نمیشه که اصلاح صورت داشته.

من خودم تاحالا اصلاح صورت نداشتم، هم بخاطر اعتقادات خودم هم بخآطریکه مادرم دلخور میشن
    اما اینو از چهره ام نمیشه فهمید، چون هم صورتم مو نداره هم ابروهام تمییزه، فقط کسانی که باهام زندگی میکنن میدونن اهل اصلاح نیستم، ورگرنه حتی یادمه تو مدرسه با معاون های مدرسه هم سر این قضیه مشکل داشتم.دیگه بعد مدتها متوجه میشدن که من اصلاح نکردم.
    حتی دوستانمم که اهل اصلاح بودن و از یک فرسخی اصلاح ابرویه یک پسر و میتونستن تشخیص بدن، که بقول خودشون تو تشخیص خبره بودن، فکر میکردن من اصلاح صورت انجام دادم. دیگه بعد مدت ها رفت و آمد متوجه شدن من اهلش نیستم و خودش اینطوریه.

چند تا از دوستانمم مثه من همینطوری بودن.
    بنابراین اصلا فکر نکنین همه ی دخترها که صورتاشون تمییزه اصلاح دارن.میتونین اینو به مادرتون هم بگین.

بعدشم اصلاح صورت و ابرو در یسری موارد جایزه، بد نیست.
    بنظرم وقتی یک دختری خیلی دیگه مو داره باید اینکارو انجام بده.
    اینکارو نکنه بدتر انگشت نما میشه!
    یکی از دوستام دوستی داشت که ابروهای خیلی پر پشتی داشت خانواده متعصبی هم داشت این دوستمون خیلی تو دانشگاه بخاطر ابروهاش انگشت نما بود، روزی که ازدواج کرد ابروهاش شده بود مثه یک نخ، وقتی وارد کلاس شد، تمام پسرا از تعجب پا شدن. اینقدر این دختر خجالت کشید که اینقدر انگشت نما بود. خیلی اذیت شد.
    خوب اگه خانواده متعصبی نداشت و زودتر برای تمییزی یک اصلاحی میداشت، هیچوقت اینقدر اذیت نمیشد.
    بنظر من اصلاح صورت و ابرو بعضی مواقع لازمه و اگه هم کسی اینکارو انجام بده دلیل نمیشه دختر بدیه.
    **برخی آدم ها درست مثله بادبادکهای دنیای کودکیم هستند،
    فقط یه یک دلیل از مسیر زندگیم رد میشند، تا به من درسهایی بیاموزند
    که اگر می ماندند؛ شاید هیچوقت
    یاد نمیگرفتم .....! **

ویرایش توسط دختر بیخیال : پنجشنبه 30 مرداد 93 در ساعت 23:30

6. 6 کاربر از پست مفید دختر بیخیال تشکرکرده اند .

paiize (جمعه 31 مرداد 93), parinazbanoo (یکشنبه 30 فروردین 94), redalatkhah (جمعه 31 مرداد 93), فرهنگ 27 (پنجشنبه 30 مرداد 93), هوایی (پنجشنبه 30 مرداد 93), مصباح الهدی (جمعه 31 مرداد 93)

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    یکشنبه 20 دی 94 [ 22:37]
    سطح
    64
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 140
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,872

تشکرشده 3,054 در 793 پست

Array
    مشکل اصلی خانواده شما و خودتون اینه که دختر یا انسان رو به شکل کالا در نظر میگیرید .
    من که اصلا تو حرفاتون چیزی جز پوشش ندیدم.
    به نظر من این روکش یا روپوش رو باید از زندگی تون حذف کنید .

مانتویی یا چادری ؟!؟ چه اهمیتی داره ؟ اصلا هیچ اهمیتی نداره .

8. 6 کاربر از پست مفید omid65 تشکرکرده اند .

mahiya (چهارشنبه 10 دی 93), meinoush (جمعه 31 مرداد 93), paiize (جمعه 31 مرداد 93), paniz93 (جمعه 31 مرداد 93), parinazbanoo (یکشنبه 30 فروردین 94), فرهنگ 27 (جمعه 31 مرداد 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 06 تیر 94 [ 23:22]
    سطح
    17
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 15
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    51

تشکرشده 43 در 17 پست

Array
    سلام شما باید خداروشکر کنید که انتخاب کننده هستید نه انتخاب شونده که دستتون تو انتخاب همسر بازهست این از این.ضمنا کاملا دراشتباه هستید یعنی ک ا م ل ا ، چون حقایقی هست که احتمالا برشماپوشیده هست . یادمه استاد رایفی پور میگفت یکی از دانشجوهام اومد پیشم گفت استاد میخوام زنمو طلاق بدم چون موقع ازدواج قیافه برام مهم بود مادیدیم برو رو داره گرفتیمش ولی وقتی رفتیم زیر یه سقف از دیدن قیافه بدون آرایشش تقریبا وحشت میکردم پس اگه دنبال زیبایی هستید که به نظرم برید دنبال دختری که چهره واقعیش رو بیشتر نمایش بده ... یا ازخانم بخواید صورت بی آرایششو نشونتون بده وگرنه آرایش هرکسی رو زیبامیکنه معمولا حالا هرطور که باشه.
    اما درمورد قضاوت شمادرمورد چادری ها:باید بگم من باهاشون تقریبا زیاد سروکاردارم ، تو بسیج ، مسجد و غیره.خب حالا یه عده ایشون که زیادم من ندیدم (چادری به اصطلاح واقعی نه اونیکه باچادر موبیرون میزاره)آرایشم میکنن ولی نه در حد ضایع و من دیدم دخترایی رو که چهرشون کاملا بی آرایشه و واقعا زیباهستن ، الآن دقیقا 4.5 تاشون فقط توذهنمه ... منظوراینکه تعدادشون کمم نیست حالا شاید به پست شمانخوردند شایدم خوردن ولی افکارتون قدرت دید واقعی رو ازتون گرفته . یعنی دختری چادری رودیدم باچشمای سبز که پوستش انقدر شفافه که انگار یه بسته کرم پودر رو صورتش خالی کرده درصورتی که چهره خودشه،پس در نتیجه همچین کیس هایی هم هست که باید بگردید و اصلا کار سختی هم نیست ، تو مسجدو هیأت و بسیج و ... هم هستند ، فقط کافیه کمی تو این اماکن اول برای رضای خدا بعدم برای منظور مورد نظرتون برید و باچشم پاک طرفتون رو پیداکنید.ضمنا زیبایی صورت ازبین میره ولی سیرت زیبا پایداره.موفق باشید.

10. 5 کاربر از پست مفید *shamim* تشکرکرده اند .

parinazbanoo (یکشنبه 30 فروردین 94), هوایی (جمعه 31 مرداد 93), محمد 93 (جمعه 31 مرداد 93), مصباح الهدی (جمعه 31 مرداد 93), دختر بیخیال (جمعه 31 مرداد 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 29 بهمن 01 [ 12:00]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteranOverdrive25000 Experience Points
    تشکرها
    6,932

تشکرشده 6,903 در 1,648 پست

Array
    سلام،

اگه فرد اخلاق گرایی هستید، اخلاقیات و ویژگی های شخصیتی ای در اون دختر هست که شما رو جلب کرده و در کنارش ویژگی های ظاهریش. اما شما طوری برخورد می کنید (حتی این پستتون رو طوری نوشتید) که دیگران فکر می کنن صرفا ویژگی های ظاهری رو در نظر دارید.

در هر حال اگه متانت یه دختر براتون اصل هست و خیلی روی پوشش گیر نیستید (در حدیکه گفتید) وقتی دختری رو با این ویژگی ها می بینید، نیازی نیست همون اولی که می خواید به خونواده معرفی کنید، با گفتن ویژگی هایی شروع کنید که اونا روشون حساس هستند.

نقل قول نوشته اصلی توسط PesareGol نمایش پست ها
    رفتم گفتم مانتویی هست
    گاهی اوقات کمی آستین هاش رو بالا میزنه
    و معمولا لاک میزنه
    با معیارهای اصلیتون شروع کنید. مثلا یه دختری تو محل کارمون هست خیلی متین و باوقاره، یا خیلی محکمه یا هرچیزی که باعث شده فکر کنید ممکنه همسر مناسبی باشه. بعد که از پوشش پرسیدن، بگید پوششش هم خوبه، با حجابه اما مانتو می پوشه. حالا خیلی از دخترها بعد از ازدواج چادری می شن، فعلا با خونوادش آشنا بشیم ببینیم چطورن، بعدا در این مورد هم باهاش صحبت می کنم (البته قولی ندید).

قطعا خونواده شما هم صرفا چادر معیارشون نیست. چادر در کنار ویژگی های دیگه هست. بنابراین با پررنگ کردن اون ویژگی ها (البته اگه واقعا در اون دختر پررنگ هستند) می تونید تمرکزشون رو از چادر بردارید. و بررسی جدی تر مسئله چادر رو به بعد موکول کنید.

موفق باشید.

هر اتفاق بدی، یه اتفاق خوبه...

12. 6 کاربر از پست مفید میشل تشکرکرده اند .

meinoush (جمعه 31 مرداد 93), paiize (جمعه 31 مرداد 93), فرشته اردیبهشت (جمعه 31 مرداد 93), مصباح الهدی (جمعه 31 مرداد 93), دختر بیخیال (جمعه 31 مرداد 93), سنجاقک ابی (سه شنبه 22 مهر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 30 مرداد 94 [ 21:50]
    سطح
    49
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 84
    Overall activity: 21.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    317

تشکرشده 1,458 در 274 پست

حالت من
    Shad
    Array
    سلام پسرگل عزیز

ازدواج مهمترین تصمیم زندگی هست ، شاید تصمیماتی که شما توی حوزه های دیگه به تنهایی گرفتید ، و علیرغم مخالفت دیگران ، در نهایت با شکست مواجه شدید و اخر سر هم ناراحتی نداشتید ، مثلا یک کسب و کار بوده که در نهایت چند ده میلیون ضرر کردید ، ولی پول قابل برگشت و قابل جبران هست ،وهیچ تصمیمی به اندازه ازدواج در زندگی شما مهم نیست. ولی در انتخابی مثل ازدواج ، اگر شکست بخورید توش بها و تاوان خیلی سنگینی باید بپردازید ، پس شاید عاقلانه باشه حتما در این زمینه از نظرات و تجربیات بزرگترهای خودتون بهره ببرید و البته در نهایت تصمیم نهایی رو خودتون بگیرید.

اصلا بحث سر چادر و مانتو و لاک و اینطور مسائل نیست ، با خودتون رو راست باشید ، ببینید اولویت اعتقادی طرف مقابلتون توی لیست اولویتهاتون جایگاه چندم رو داره؟ چه تیپ اعتقادی رو میپسندید؟ شما توی یک خانواده متدین رشد کردید پس مطمئن باشید این دینداری در لایه های وجودی شما تنیده شده ، شاید همه ما در همون اول برخورد با طرفمون کمی دچار احساس بشیم و خیلی از مسائل رو نادیده بگیریم ولی مثلا فرض کنید توی زندگیتون ایا همین دختر که الان دل شما رو برده و شما بابت مسائل اعتقادیش زیاد سخت نمیگیرید ، توی زندگی اگه به نمازش اهمیت نده براتون مشکل نداره؟ اگه حجابش رو توی منزل جلوی نامحرم یا توی خیابون رعایت نکنه غیرتتون گل نمیکنه و اذیتش نمیکنید؟ ایا با همین سطح اعتقادی که طرف داره ، فرزندان شما با این سطح اعتقادی تربیت بشن شما مشکلی ندارید؟ و کلی سوال دیگه که اگر بخاطر احساسات، اعتقادات طرف رو نادیده بگیرید در نهایت دودش توی چشم خودتون خواهد رفت (اصلا مشکلات اینده با خانوادتون رو هم کار نداریم و صرفا از دید زندگی شخصی شما موضوع رو بررسی میکنیم)

اما در مورد دختر خانمهای چادری:
    از دید اسلام فرقی بین چادر و مانتو نیست و مهم اون شرط پوشیدگی هست که رعایت بشه ، و اینکه مانتو یک نمای زننده از بدن زن رو جلوه نده … ولی من برام مهمه همسر اینده ام حتما حجاب چادر داشته باشه ، از نظر من بعنوان دید یک مرد ، چادر یک وقار خاصی به یک زن میده … هر جا هم که خانواده تماس میگیرن برای خواستگاری ، حتما تلفنی این مورد رو چک میکنن ، و حالا نکته ای که هست اینه که تجربه من از دخترخانمهای چادری برعکس نظریه شما هست .اکثر جاهایی هم که میریم دخترخانمها که چادری هم هستن ، زیبا و یا خیلی زیبا هستند. یعنی گاهی طوری میشه یاد اون جوکه میفتم که طرف کتاب در مورد ثروت میخونه ، توی کتاب نوشته باور داشته باشید که از اسمان برای شما پول میبارد تا ثروتمند شوید ، بعد طرف فردا میره توی خیابون میبینه یک بسته تراول افتاده روی زمین، بعد میگه از اسمون که پول میباره ،امروز حسش نیست باشه فردا جمع میکنم ، البته اینکه صرفا یک جوک بود چون ملاک زیبایی برای من اولویت اول نیست … فقط خواستم بگم ذهنیت شما در مورد دخترخانمهای محجبه درست نیست و یک نکته هم اینکه دخترخانمی که حجاب کامل چادر داره چهره اش با زمانی که که بدون حجاب هست تفاوت داره ، چون زیبایی دختر به موهاش هست.

أَلَيْسَ اللَّهُ بِكافٍ عَبْدَهُ
    آیا خدا برای بنده اش کافی نیست؟

( زمر / 36 )

14. 3 کاربر از پست مفید محمد 93 تشکرکرده اند .

parinazbanoo (یکشنبه 30 فروردین 94), rayehe (دوشنبه 21 مهر 93), مصباح الهدی (جمعه 31 مرداد 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 مهر 02 [ 20:03]
    سطح
    100
    Overall activity: 37.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,236

تشکرشده 6,881 در 1,486 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    دوستان وقتی کسی اینجا مشکلشو مطرح میکنه چرا تک بعدی دیده میشه؟
    وقتی یه مساله ای مثلا چادری یا مانتویی بودن رو مطرح میکنه صرفا به این معنی نیست که دیگه هیچ چیز براش مهم نیست و ظاهر براش مهمه
    و بعد هم متهم به ظاهر بینی میشه

ولی جدا در مورد چادری و مانتویی بودن چادر خیلی بهتره و خودم هم وقتی چادر میذارم هم حس زیبایی میکنم هم ارامش (البته بستگی به عقاید داره شاید این آقا با خانم مانتویی خیلی راحت تر باشه)
    مطمانا اگه جای شما بودم سعی میکردم همسرم چادری و به روز و خوشتیپ هم باشه.
    ولی متاسفانه دید دیگه ای در شما نسبت به خانم های چادری ایجاد شده
    بازم میگم چادری ها همه یه مدل و یه گروه نیستند .

این تاپیک من رو یاد " آب در کوزه و من تشنه لبان میگردم "افتادم
    البته شاید حق داشته باشید و انتخاب مادر و خواهرت سخت گیرانه باشه و فقط رو تیپ خاصی زوم کرده باشند .
    صبا به لطف بگو آن غزال رعنا را که سر به کوه و بیابان تو داده ای ما را

16. کاربر روبرو از پست مفید فرشته اردیبهشت تشکرکرده است .

parinazbanoo (یکشنبه 30 فروردین 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 05 شهریور 93 [ 11:15]
    سطح
    1
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 24
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 3 در 2 پست

Array
    ممنون از همه دوستان که همراهی کردند
    چند تا نکته هست که باید بگم

1- یه گره کور وجود داره به اسم عدم شناخت (مخصوصاً از افرادی با جنس مخالف )
    مثلاً ببینید پسرها و آقایون در جمع دوستانشون ظاهر فرد تقریباً اصلا براشون مهم نیست (رنگ پوست، قد، قیافه و ... ) اما آراستگی و اینکه تروتمیز باشه مهمه چون حداقل خود من عقیده دارم "کسی که به خودش نمیرسه به زندگیش و اطرافیانش هم نمیرسه ! "
    حالا این گره کور از کجا درست شده؟! (لطفاً به جوابی که به این سوال میدم جبهه گیری نکنید چون خودم میدونن این کار هم یک جای دیگه رو خراب میکنه برای همین بش میگم گره کور )
    از اونجایی که بین دخترها و پسرها خط مرز هست، مثلا من با دوستان پسرم که از هنرستان بودیم شاید 10-12 ساله که هر روز هم رو میبینیم
    قشنگ دیدگاهاشون رو میدونم، اخلاق هاشون رو میدونم، به راحتی برام قابل پیش بینی هستند و خوب البته تو خیلی حوزه ها هم نمیشناسمشون
    ولی اگر بخوام یک شریک پیدا کنم برای رفتن به مسافرت، یا برای درس خوندن، یا برای کار خیلی آسون میدونم با کدومشون میتونم !!! و اصلاً هم ظاهرشون برام مهم نیست و حالا اگر این ها دختر هم توشون بود همین جور بود، کسی رو انتخاب میکردم که بشه باش زیر 1 سقف زندگی کرد و دیگه ظاهر خیلی مهم نبود

2- وفتی من میگم "ظاهر"، معنیش این نیست که ظاهر اولویت اول هست برام، ولی ظاهر اولین چیزی هست که میشه بررسی کرد که آیا حداقل های مورد نظر رو داره یا نه !؟
    من خودم عقیده دارم نباید دخترها رو اذیت کرد و هی رفت خواستگاری و کلی جلسه رفت و آخرش برای اینکه دختر به دل پسر نیست، پسره بگه نه!
    خودم آدم ناحسابی ظاهر طرف که از همون اول مشخص بود، اگر دوست نداشتی اصلاً چرا رفتی جلو !!!؟؟؟
    اینکه بریم جلو شاید یه چیزایی داشته باشه که جبران کنه هم قبوله ولی تا 1 اندازه ایی، ولی یک حداقل هایی باید باشه
    مثلا فرض کنید اولویت های یکی اینطوریه
    1- اعتقادات مشابه
    2- اوضاع مالی مشابه یا پسر کمی بالاتر
    3- تحصیلات مشابه
    4- ظاهر مناسب
    5- .
    6- .
    و ...

خوب مثلا میشه شما بری از یک خانمی که هیچ رابطه (همکار، همکلاسی و... ) ایی باش نداری بپرسی مثلا خانم شما نظرت درمورد معاد چیه ؟
    خوب معلومه میگه تا چشمت دربیاد
    ولی یک سری چیزها رو میشه بدون اینکه چیزی بگی هم بفهمی و یکیش "ظاهر" هست .
    پس من مجبورم اول ظاهر رو اوکی بدم بعد اگر حل بود برم سراغ بقیه چیز ها ! اگر هم حداقل ها رو نداشت اصلا نرم جلو !

البته نا گفته نمونه که تو محیط کار یک جای خیلی خیلی خوبی هست که آدم ها بدون اینکه بحث ازدواج رو راه بندازن میتونن افکار و اخلاق و عقاید هم رو بشناسند !
    که من کسی نظرم رو تویه دانشگاه و محیط کار جلب نکرد !

3- از رویه ظاهر خیلی چیزهای دیگه هم میشه حدس زد!
    در حالت کلی کسی که پوشیده تره 1 نشانه است از اینکه به احتمال زیاد معتقد تره و کسی که پوشش دیگه ایی داره آدم باید بیشتر باش بحث کنه در مورد این چیزها و حساسیت تا حدودی در موردش جا داره که بیشتر باشه !
    البته این هم معلومه که آدم عوضی و ریا کار همه جا هست، و به نظر من خیلی مسخره است که دختری چادری باشه بعد مثلا خمس و زکات و این چیزا براش مهم نباشه، یا تو ارتباط با نامحرم خیلی ساده گیر باشه، این آدم خیلی آدم مسخره ایی هست به نظرم و اصلا هم نه تنها به درد ازدواج بلکه به هیچ دردی نمیخوره و باید ازش فاصله گرفت !

4- من نگفتم چادری ها ظاهر نامناسبی دارند، اصلاً
    خود من هم دختر چادری خوب و مناسب دیدم ولی میگم همه چیز با هم دیگه کم گیر میاد !
    یعنی هم چادری هم خوش چهره
    برای همین من چادر رو که خیلی مهم نیست به نظرم گذاشتم کنار و بجاش پوشش مناسب رو قرار دادم که دستم باز تر بشه !

5- "محمد 93" عزیز نوشتی : "
    ولی در انتخابی مثل ازدواج ، اگر شکست بخورید توش بها و تاوان خیلی سنگینی باید بپردازید ، پس شاید عاقلانه باشه حتما در این زمینه از نظرات و تجربیات بزرگترهای خودتون بهره ببرید و البته در نهایت تصمیم نهایی رو خودتون بگیرید.
    "
    حرفت درسته ولی من میخوام به این قضیه یک جور دیگه نگاه کنم و البته میکنم !
    ببین همه ما آدم ها در زندگی اشتباه کردیم و میکنیم،
    -تویه درس خوندن ممکنه بعضی وقتا نمره نیاریم،
    - توی راه رفتن ممکنه بخوریم زمین و دست و پامون بشکنه،
    - یک کالایی رو ممکنه بخریم و اشتباه کنیم،
    - یک دوست رو ممکنه انتخاب کنیم و بعد از چندین سال باش قطع رابطه کنیم
    - تویه رانندگی ممکنه تصادف کنیم و حتی خودمون و خیلی های دیگه رو به کشتن بدیم
    - حتی ممکنه با یک نوع تفکر خاص یک عمر زندگی کنیم و دست آخر در زمان پیری و بعد از یک عمر آه بکشیم که چقدر فکرم در تمام عمر اشتباه بوده و بد زندگی کردم!
    همه این ها به کنار، گاهی اوقات تصمیمات و اقدامات نادرست دیگران ممکنه به ما ها ضربه بزنه !

ولی ولی ولی، نکته مهم اینه که خیلی از ما آدم ها تویه همه موارد بالا حق اشتباه کردن به خودمون میدیم و اگر اشتباه کردیم سعی میکنیم جبران کنیم
    ولی اشتباه در زندگی و انتخاب شریک و مواردی از این دست برامون یک چیز نا بخشودنی هست !!!
    دیگه میگیم نابود شدی رفت
    دیگه تو آدم نیستی
    دیگه حق حیات نداری
    دیگه همینطوری باید وایسی تا مرگ بیاد سراغت

چرا؟ البته که آدم باید مسئولیت انتخابش رو قبول کنه و اگر اشتباه عمل کرد باید خسارت ببینه، ولی من فکر میکنم یک انتخاب نادرست و یک اشتباه حتی تویه ازدواج پایان راه نیست !

6- میشل -> دیدگاهت خوب بود، استفاده کردم، آره بهتره اول چیزهای دیگه رو بگم
    7- فرشته اردیبهشت -> ممنون بابا غلط گیری املایی (همیشه املام ضعیف بوده)، یک چند تایی معرفی کردند ولی به سرانجام نرسیده
    8- شمیم -> نه آرایش خاصی نداره، فکر نکنم اونقدرها هم ترسناک باشه
    9- امید -> نه نگاهم اصلا به شکل کالا نیست اما نگاه انتخابی دارم به هرحال
    10- بی خیال -> ممنون نظرت جالب بود

** قابل توجه اینکه ظاهر تازه خان اوله ;-)
    خدا آخر و عاقبتمون رو ختم بخیر کنه :-)

با توجه به مواردی که نوشتم چه نظری دارید دوستان ؟

18. 2 کاربر از پست مفید PesareGol تشکرکرده اند .

omid65 (یکشنبه 04 آبان 93), معاون کلانتر (جمعه 31 مرداد 93)

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 93 [ 11:18]
    سطح
    37
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 113
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    153

تشکرشده 2,575 در 920 پست

Array
    من فکر می کنم مشکل از انتخاب مادر شما است. آقای محترم دختر چادری آنقدر کم نیست که در طی چند سال فقط ده تا دختر چادری برایتان پیدا کرده اند. پس معلوم است در کنار چادری بودن مادرتان معیارهای دیگری هم دارند که دایره انتخاب را اینقدر محدود کرده است.
    می شود راجع به معیارهای دیگر مادرتان ( به جز چادر ) توضیح دهید ؟ دخترهای انتخاب شده چه ویژگی هایی داشتند ( به جز چادر ) ؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)