به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 18 مهر 93 [ 13:45]
    سطح
    2
    Level completed: 28%, Points required for next Level: 36
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

جلب کردن نظر پدر و مادر

با سلام و خسته نباشید خوشحالم از اینکه با این انجمن آشناشدم تا بتونم مشکلاتم رو حل و فصل کنم
    - بنده دانشجوی سال اخر مهندسی نرم افزار هستم و 23 سال دارم و دیگه کم کم دارم به مرحله ی تشکیل زندگی نزدیک میشم با یکی از هم کلاسی هام که حدود 3 ماه از من کوچکتر هس قدمهایی برای اشنایی جهت ازدواج برداشتیم و خانواده ی دختر و بنده تا حدودی در جریانن
    دختر بسیار فهمیده و با کمالاتی هس ، اکثر کسانی که با ایشون در ارتباطن چه در کلاس چه دوستاشون همه از ایشون به عنوان فردی در حد یک فرد عالی و مناسب صحبت میکنن
    خانواده ی من خانواده ای مذهبی هستن و خانواده ی ایشون هم خانواده ای مذهبی با کمی چارچوب های متفاوت مثلا روزه و نماز اینها سر جاشون هست ولی حجاب تا جایی که بتونن رعایت میکنن و عروسیهاشون در اکثر اوقات مختلط هست ، مختلط هم به معنایه اینه که فامیل ها فقط در کنار هم یک جشن ساده میگیرند نه مختلط های امروزی!! ولی خانواده ما عروسی ها جدا و حجاب 100% هستش
    من چندبار با دختر موردعلاقم در مورد این مساله صحبت کردم و تصمیم گرفتیم در کنار حانواده ی من حجاب به طور کامل رعایت بشه و عروسیمون کاملا جدا برگزار بشه تا هیچ حرف و حدیثی پیش نیاد
    الان ازدواج ما تا 70% قطعی هستش درسته هیچ دو خانواده ای یی یکسان نخواهد بود ولی این مسایل که کمی در خانواده ها فرق دارن کمی منو نگران کرده که شاید خدای نکرده خانوادم با این مساله به سادگی کنار نیاد ولی میدونم خیلی منطقی هستن پدرم روانشناس و مادرم هم دبیر هستن و قطعا با کمی دلیل که با ایشون زندگی من حتما مسیر عالیی پیش خواهد رفت قانع خواهند شد
    میدونید در هر مساله کوچیک هر نظری چه منفی چه مثبت دیده آدم رو نسبت به اون مساله خیلی باز میکنه پس خواهشم اینه که هر نظری راجب سوالای پایین و حرفای بالام دارین چه منفی چه مثبت بهم بگین تا بتونم زندگیمو با حل کردن مشکلات اولیه بهتر شروع کنم

لطفا در مورد اینکه نظرات خانوادم رو تا حداکثر ممکن به نظرات خودمون یا برعکس نزدیکتر کنم منو راهنمای کنین

و اینکه چطوری میتونم نظرات مذهبیه خودم رو با دختر مورد علافم به بیشترین حد ممکن برسونم (نزدیکتر کنم) تا در اینده مشکلی پیش نیاد

و اینکه این مشکلات نسبتا ساده میتونن با تفافق حل بشن و در اینده مشکلی پیش نیاد؟؟.
    ممنون

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    2
    دستاوردها:
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    کسی نبود جواب مارپ بده ؟ :(

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 08 خرداد 95 [ 23:23]
    سطح
    51
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 134
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocial1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    2,079

تشکرشده 1,505 در 452 پست

Array
    سلام.مساله ای که شما عنوان کردیدخیلی بغرنج نیست که شما نگران بشید..به خصوص اینکه از نظر اعتقادی به این خانم نزدیکم هستید...فقط قبل از ازدواج حتما سر این مساله با این خانم به تفاهم برسید که مثلا نحوه پوشش ایشون بین اقوام شما به چه صورت باشه البته رفتار شما نباید طوری باشه که ایشون فکر کنند دارید اعتقادات خودتون رو بهش تحمیل میکنید ..خیلی به ایده ال بودن فکر نکنید همونطور که خودتون هم گفتید دو خانواده شبیه هم نیستن ولی همینقدر که به بلوغ فکری رسیده باشند و هم دیگر رو درک کنن خیلی مهمه...نظر پدر و مادر خیلی تو ازدواج موفق تاثیر داره چون شمابه کمک اونها نیاز دارید و هرچه که رضایت اونها تو ازدواج بیشتر باشه خودتون راحتترید...به هر حال شما خانواده بافرهنگ و فهمیده ای دارید و اگر همین طور که میگید این خانم با شخصیت هستند پس راحتتر میتونند خودشون رو تو دل خانواده شما جا بدند ...در نهایت براتون ارزوی خوشبختی دارم

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 20 دی 00 [ 13:07]
    سطح
    95
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 683
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,759

تشکرشده 3,304 در 1,073 پست

Array
    لا در رپدر ومادتون که می تونید باهاشون صحبت کنید و نظرا ت و علایقتون ررو بگید و درمورددختر خانم باید حتما مطمئن بشید که مسائلی که براتون مهمه رو رعایت می کنه و باید با ایشو کامل راجع به این قضیه صحبت کنید وقتی با مهربونی و خوش برخوردی می گید روش تاثیر بیشتری داره
    پشت هر کوه بلند، سبزه زاری است پر از یاد خدا, و در آن باغ کسی می خواند, که خدا هست، دگر غصه چرا ؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    2
    دستاوردها:
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط رزا نمایش پست ها
    سلام.مساله ای که شما عنوان کردیدخیلی بغرنج نیست که شما نگران بشید..به خصوص اینکه از نظر اعتقادی به این خانم نزدیکم هستید...فقط قبل از ازدواج حتما سر این مساله با این خانم به تفاهم برسید که مثلا نحوه پوشش ایشون بین اقوام شما به چه صورت باشه البته رفتار شما نباید طوری باشه که ایشون فکر کنند دارید اعتقادات خودتون رو بهش تحمیل میکنید ..خیلی به ایده ال بودن فکر نکنید همونطور که خودتون هم گفتید دو خانواده شبیه هم نیستن ولی همینقدر که به بلوغ فکری رسیده باشند و هم دیگر رو درک کنن خیلی مهمه...نظر پدر و مادر خیلی تو ازدواج موفق تاثیر داره چون شمابه کمک اونها نیاز دارید و هرچه که رضایت اونها تو ازدواج بیشتر باشه خودتون راحتترید...به هر حال شما خانواده بافرهنگ و فهمیده ای دارید و اگر همین طور که میگید این خانم با شخصیت هستند پس راحتتر میتونند خودشون رو تو دل خانواده شما جا بدند ...در نهایت براتون ارزوی خوشبختی دارم
    خیلی ممنون راجب نظرتون سعی میکنم رضایت کاملشونو بدست بیارم منم برای شما ارزوی خوشبختی میکنم

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط zendegiye movafagh نمایش پست ها
    لا در رپدر ومادتون که می تونید باهاشون صحبت کنید و نظرا ت و علایقتون ررو بگید و درمورددختر خانم باید حتما مطمئن بشید که مسائلی که براتون مهمه رو رعایت می کنه و باید با ایشو کامل راجع به این قضیه صحبت کنید وقتی با مهربونی و خوش برخوردی می گید روش تاثیر بیشتری داره
    کاملا حق با شماست من این حرف ها رو دو نوع گفتم بار اول بدون مقدمه و سریع گفتم و نوعی مقاوت کردن بوجود اومد ولی بعد چند روز که با مقدمه و ملایمت و کامل گفتم کاملا قبول کرد ممنون

6. کاربر روبرو از پست مفید amin4000 تشکرکرده است .

رزا (یکشنبه 09 شهریور 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 آبان 98 [ 08:57]
    سطح
    68
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 200
    دستاوردها:
    SocialOverdriveTagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    2,639

تشکرشده 1,769 در 422 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    اینکه شما نظرتون رو به نظر ایشون نزدیک کنید اشتباهه ...
    شما برای کسب آرامش ازدواج میکنی و گذشتن از خواسته قلبی و نادیده گرفتن اعتقادات قلبی شما شاید در کوتاه مدت مسایل شمارو حل کنه ولی در آینده مانع از ایجاد آرامش و همچنین سلب آرامش در شما و همسرتون میشه
    متقابلا برای همسرتون هم همین حالت رو داره ...
    بهتره قبل از عقد راجع به همه این موارد با هم به تفاهم برسید و عقاید همدیگه رو بپذیرین ... در غیر این صورت بعد از عقد و ازدواج رسمی حل اینگونه مسائل انرژی زیادی از شما خواهد گرفت ....
    موفق باشی
    آدمک آخر دنیاست بخند
    آدمک مرگ همین جاست بخند
    دست خطی که تورا عاشق کرد، شوخی کاغذی ماست بخند
    آن خدایی که بزرگش خواندی، به خدا مثل تو تنهاست بخند ...

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    2
    دستاوردها:
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    بله همین کارم کردم و سعی میکنم بیتر راجبشون بحرفیم ممنون

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)