به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 23
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 21 اسفند 00 [ 13:12]
    سطح
    87
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 349
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1,250

تشکرشده 1,509 در 535 پست

Array

پشیمانی در سن32سالگی

من یه دختر 32ساله هستم.کارمندم واز نظر ظاهری و مالی درشرایط خیلی خوبی قرار دارم.از بیست سالگی به بعد خواستگارهای زیادی داشتم مخصوصا از بیست وسه سالگی که مشغول کار شدم.ولی ازدواج زیاد برام مهم نبود.خانوادم هم اصراری نداشتن و موقعیتهای خیلی خوب رو راحت رد میکردن.من تنها دختر خانواده هستم.وقتی هم تصمیمم برای ازدواج جدی تر شد باز به علت ایده آل نگری وپخته نبودن ملاکام خیلیا رو رد کردم.حدود یکسالی هست که متوجه اشتباهم شدم و موردامو جدی بررسی میکنم.متاسفانه تو این مدت تجربه های بدی داشتم.آدمایی که صداقت نداشتن واز نظر شخصیتی مناسب نبودن.هم به خاطر این تجربه ها هم به خاطر پشیمانی شدید بابت گذشته و هم ترس از مجرد موندن باعث افسردگی در من شده.اخیرا دو مورد خیلی خوب داشتم که گفته بودن شرایط من خیلی خوبه وفقط به خاطر سن من ادامه ندادن.وضعیت روحی الان من خیلی بده.در ضمن همه به من میگن به بقیه نگو که خونه داری که به خاطر این نیان جلو.ولی کم کم به این نتیجه رسیدم که به خاطر سنم باید اینو بگم به بقیه.منتظر همفکریتون هستم مرسی

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 08 خرداد 99 [ 15:45]
    سطح
    61
    Level completed: 23%, Points required for next Level: 231
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    14

تشکرشده 833 در 318 پست

Array
    سلام کسی که به خاطر خونه بخاد شما رو انتخاب کنه ،نکنه بهتره،متاسفانه الان خیلیها مثل شما هستند،تا سنشون کمتره به هیچ گزینه ای فکر نمیکنند و سنشون کمی که بالا میره تازه به خودشون میان،اینو همیشه در نظر داشته باشید که همیشه حتی اقایونی که سنشون مثلا بالای 30 سال هست دنبال دخترای حداقل 25 ،26 ساله هستن نه یکی هسن خودشون،خب طبیعتا اگر دختری سنش مثلا 33 سال باشه افراد 35 به بالا دنبالش هستن که در چرایی مجرد موندن یک مرد به مدت 35 سال هم تردید وجود داره!!!من به نظر خودم شما اگر مورد مناسبی دارید حتی اگر شدهروی بعضی از معیارهایی که نقش خیلی پررنگی تو زندگی ندارن هم چشم ببنید ردش نکنید،اون قضیه خونه رو هم نگید بهتره،چون چیزیه که وسوسه انگیزه و امکان اینکه تو تصمیم گیری طرفتون اثر بذاره هستش،طرفتون اگر حتی یک درصد هم شما رو به خاطر خودتون نخاد به درد نمیخوره

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 21 اسفند 00 [ 13:12]
    سطح
    87
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 349
    دستاوردها:
    Tagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1,250

تشکرشده 1,509 در 535 پست

Array
    با تشکر از نظرتون.در حال حاضر موردی ندارم.آخرینش دو سه هفته پیش بود.الان معیار من فقط اخلاق وشخصیت هست.به عنوان مثال یکی از موردایی که داشتم اخیرا.از اول در مورد حقوق من پرسید.من مهریه کمی خواستم(100سکه)ولی گفت همینم عندالستطاعه وچون خونه نداشت من موافقت کردم که خونه من زندگی کنیم.بعد از گذشت یه مدت گفت بغد از ازدواج شما باید چادر بپوشی در صورتی که قبلش گفته بود پوشش الانت خوبه.خوب این یعنی دروغ. و در مورد همه چیز فقط من باید نظر بدم.گفت هر وقت من تشخیص دادم باید کارتو ول کنی.از طرفی فوق العاده مادی بود وحتی میخواست خونه منو هم قبل از ازدواج ببینه.در نهایت به نتیجه نرسیدیم.

- - - Updated - - -

در ضمن درمورد خونه.من به جایی رسیدم که فکر میکنم مجبورم از این طریق ازدواج کنم.شاید باید بین تنها موندن و اینکه خونه من تو انتخاب طرفم نقش داشته باشه یکی رو انتخاب کنم.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 08 خرداد 99 [ 15:45]
    سطح
    61
    Level completed: 23%, Points required for next Level: 231
    دستاوردها:
    تشکرها
    14

تشکرشده 833 در 318 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط آنیتا123 نمایش پست ها
    با تشکر از نظرتون.در حال حاضر موردی ندارم.آخرینش دو سه هفته پیش بود.الان معیار من فقط اخلاق وشخصیت هست.به عنوان مثال یکی از موردایی که داشتم اخیرا.از اول در مورد حقوق من پرسید.من مهریه کمی خواستم(100سکه)ولی گفت همینم عندالستطاعه وچون خونه نداشت من موافقت کردم که خونه من زندگی کنیم.بعد از گذشت یه مدت گفت بغد از ازدواج شما باید چادر بپوشی در صورتی که قبلش گفته بود پوشش الانت خوبه.خوب این یعنی دروغ. و در مورد همه چیز فقط من باید نظر بدم.گفت هر وقت من تشخیص دادم باید کارتو ول کنی.از طرفی فوق العاده مادی بود وحتی میخواست خونه منو هم قبل از ازدواج ببینه.در نهایت به نتیجه نرسیدیم.

- - - Updated - - -

در ضمن درمورد خونه.من به جایی رسیدم که فکر میکنم مجبورم از این طریق ازدواج کنم.شاید باید بین تنها موندن و اینکه خونه من تو انتخاب طرفم نقش داشته باشه یکی رو انتخاب کنم.
    دوست عزیز من اصلا نمیخام دلسردتون کنم اما کسی که به خاطر مادیات شما رو بخاد به خونتون بسنده نمیکنه،فردا حقوقتون رو هم میخاد مدیریت کنه و.....در حالت کلی تامین مسکن بر عهده مرده ،اینکه هنوز هیچی نشده این اقا میخواسته خونه رو ببینه و.. اصلا جالب نیستش ،ازدواج نکردن خیلی بهتر از ازدواج ناموفقه،شما صرف اینکه فقط شوهر کنید به این قضیه نگاه نکنید،این خیلی خوبه شما یکسری معیارها مثل شخصیت و اخلاق رو اول ملاک قرار دادید و بقیه در مراحل بعد هستند مثلا اینکه طرف از نظر مادی تامین نباشه هم من فکر نمیکنم تو زندگی تاثیر زیادی بذاره چون پول در طول زندگی به دست میاد اما اخلاق و رفتار نه!!!الان که با این اقا به نتیجه نرسیدید در موقعیتهای بعدی اگر طرف معیارهای اصلیتونو داشت بیجهت ردش نکنید دیگه و تازمانی هم که با فردی که معیارهای اصلیتون(مثل همون اخلاق و شخصیت و...) رو نداره اشنا نشدید ازدواج نکنید حتی اگر شده مجرد بمونید!!

5. 4 کاربر از پست مفید samanft تشکرکرده اند .

maryam240 (جمعه 06 شهریور 94), mohammad6599 (سه شنبه 21 مرداد 93), هم آوا (دوشنبه 20 مرداد 93), خیال تو (دوشنبه 20 مرداد 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 20 دی 00 [ 13:07]
    سطح
    95
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 683
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,759

تشکرشده 3,304 در 1,073 پست

Array
    اصلا افسرده نباشید
    به خودتون برسید و تفریحاتی که شما رو سرحال میاره انجام بدید مثل شنا و کوه ...
    مطمئن باشید باز هم براتون مورد پیش میاد کسی که اولش در مورد حقوق سوال می کنه یعنی مسئولیت پذیریش کمتره و چشش دنبال مال شماست
    خیلی عادی باشید .
    پشت هر کوه بلند، سبزه زاری است پر از یاد خدا, و در آن باغ کسی می خواند, که خدا هست، دگر غصه چرا ؟

7. 2 کاربر از پست مفید zendegiye movafagh تشکرکرده اند .

بابک 1369 (دوشنبه 20 مرداد 93), خیال تو (دوشنبه 20 مرداد 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 آبان 97 [ 09:43]
    سطح
    63
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 159
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1,224

تشکرشده 1,090 در 430 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط آنیتا123 نمایش پست ها

نه عزیزم کاملا در اشتباهی .
    چون سنت رفته بالا یکم ترسیدی طبیعیه. اما خدارو شکر کن
    به زندگی عادیت ادامه بده .
    سعی کن ورزش و شنا و دنبال چیزایی باشی که بهشون علاقه داری
    ایشالا مورد خوب پیدا میشه.
    همیشه لبخند بزن......
    برآمدگی گونه هایت توان آن را دارد که امید را باز گرداند....
    گاهی قوسی کوچک میتواند معماری یک سازه را عوض کند..

9. 2 کاربر از پست مفید anisa تشکرکرده اند .

بابک 1369 (دوشنبه 20 مرداد 93), خیال تو (دوشنبه 20 مرداد 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 آبان 95 [ 15:15]
    سطح
    96
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 355
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,844

تشکرشده 7,555 در 2,378 پست

Array
    سلام
    خودت می گی که پختگی نداشتی قبلا. احتمالا ازدواج هم می کردی درست مدیریت نمی کردی مهارت های ارتباطی رو. پس نگران نباش که چرا ازدواج نکردی.
    اما الان. نوشتی به خاطر سنت نمیان جلو. فکر می کنم اگه ظاهرت و روحیه ات خوب باشه شاد باشی اونقدرام سن مهم نشه. به خودت به روحیه ات برس. سلامت باش. ورزش کن. کارایی بکن که خوشحالت می کنه. مدل مویی داشته باش که بهت بیاد لباسایی که بهت بیاد.
    ادما وقتی که خیلی خوشحالن راحت 20 سال جوون میشن. نگاهشون می درخشه.
    خودت هم توی موقعیت هایی بذار که توش خواستگار پیدا شه. مهمونی یا هرچی. می گی یه وقتی زیاد خواستگار داشتی پس بهتر از من می دونی.
    در مورد قانون جذب هم بخون.
    موفق باشی

11. 3 کاربر از پست مفید meinoush تشکرکرده اند .

maedeh120 (سه شنبه 21 مرداد 93), فرهنگ 27 (دوشنبه 20 مرداد 93), بابک 1369 (دوشنبه 20 مرداد 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 13 مرداد 00 [ 11:12]
    سطح
    59
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    تشکرها
    487

تشکرشده 433 در 149 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط samanft نمایش پست ها
    دوست عزیز من اصلا نمیخام دلسردتون کنم اما کسی که به خاطر مادیات شما رو بخاد به خونتون بسنده نمیکنه،فردا حقوقتون رو هم میخاد مدیریت کنه و.....در حالت کلی تامین مسکن بر عهده مرده ،اینکه هنوز هیچی نشده این اقا میخواسته خونه رو ببینه و.. اصلا جالب نیستش ،ازدواج نکردن خیلی بهتر از ازدواج ناموفقه،شما صرف اینکه فقط شوهر کنید به این قضیه نگاه نکنید،این خیلی خوبه شما یکسری معیارها مثل شخصیت و اخلاق رو اول ملاک قرار دادید و بقیه در مراحل بعد هستند مثلا اینکه طرف از نظر مادی تامین نباشه هم من فکر نمیکنم تو زندگی تاثیر زیادی بذاره چون پول در طول زندگی به دست میاد اما اخلاق و رفتار نه!!!الان که با این اقا به نتیجه نرسیدید در موقعیتهای بعدی اگر طرف معیارهای اصلیتونو داشت بیجهت ردش نکنید دیگه و تازمانی هم که با فردی که معیارهای اصلیتون(مثل همون اخلاق و شخصیت و...) رو نداره اشنا نشدید ازدواج نکنید حتی اگر شده مجرد بمونید!!
    کاملا درسته
    پول ممکنه در طول زندگی به دست بیاد ولی اخلاق و شخصیت و انسانیت اصلا اینجوری نیست.
    شاید بگین ممکنه یکی اخلاق و رفتارش زیاد مناسب نباشه و ممکنه بعد ها درست بشه.. ولی احتمالش در حد خیلی خیلی کمه.. پس اصلا تن به ازدواج به کسایی که شخصیت مناسبی ندارن ندین ( مثل همین خاستگاری که بی شرمانه خودتون رو گذاشته بود کنار به فکر خونه و درامدتون بود و اینکه اصلا نمیشد رو حرفاش حساب باز کرد).

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 خرداد 97 [ 13:17]
    سطح
    65
    Level completed: 19%, Points required for next Level: 245
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,386

تشکرشده 653 در 231 پست

Array
    حرفت درست نیست دوست عزیزم
    متاهل شدن به چه قیمتی؟ به قیمت بدبختی؟ دوس داری توی زندگی مشترکت به جایی برسی که بگی "چه اشتباهی کردم ... کاش تا اخر عمرم ازدواج نمیکردم"
    دوست خوبم توی هر ازدواج موفقی حداقل 20 درصد اختلاف بین زوجین هست که باعث ایجاد کدورت میشه و گاها شرایطی رو ایجاد میکنه که ادم با خودش میگه : "من که داشتم زندگیمو میکردم مرض داشتم شوهر کردم؟" حالا شما تصور کن که کسی که شما رو واسه خونه و حقوقت میخاد چه شرایطی برای شما فراهم خواهد کرد ... میتونم تصور کنم که زندگی برای شما جهنم خواهد شد ... بنابراین یا ازدواج نکنید یا اگه ازدواج کردید با مردی ازدواج کنید که انسانیت داشته باشه ... شرایط ازدواج داشته باشه مومن و متعهد باشه ... معرفت داشته باشه .... شما رو بخاطر خودتون بخواهد ... در اون صورت ادرس خونه شخصی شما رو تا اخر عمرشم از شما نمیپرسه چون براش مهم نیست
    میدونم نیاز داری کسی رو در کنارت داشته باشی ... محبت یه همسر رو میخای اما به نظرم بابت به دست اوردن یه چیز داشته هات رو از دست نده لازم نیست به کسی باج بدی ... تو ادم کاملی هستی ... خدا روشکر خواهان هم زیاد داری پس با صبر جمیل این قضیه رو پیگیری کن
    خوشبخت باشی عزیزم

14. 6 کاربر از پست مفید هم آوا تشکرکرده اند .

anisa (دوشنبه 20 مرداد 93), maedeh120 (سه شنبه 21 مرداد 93), maryam240 (جمعه 06 شهریور 94), mohammad6599 (سه شنبه 21 مرداد 93), فرهنگ 27 (دوشنبه 20 مرداد 93), خیال تو (دوشنبه 20 مرداد 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 14 اردیبهشت 94 [ 23:45]
    سطح
    26
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 52
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    163

تشکرشده 220 در 97 پست

Array
    ادم هایی که فقط به اطر امور مالی میان متاسفانه الان زیادن لطفا بهشون اجازه پررویی نده

حتما اینقدر کمالات داری که به اینجا رسیدی

بگذار واسه خودت بخوانت ؛سنت هنوز بالا نیست

به این فکر کن کسی که برای امور مالی میاد سراغت شاید کس دیگه ای تو قلبش باشه
    یا وقتی زندگیش سروسامون گرفت دیگه رفتار الان رو باهات نداشته باشه و دچار سرخوردگی عاطفی بشی

خوشبختانه از لحاظ مالی به کسی وابسته نیستی پس خیلی غصه نباید داشته باشی ، توجه نکردن به مادیات خوبه ولی نه اینکه اونها به مادیات شما و فقط برای اون بخوانن
    ویرایش توسط کاربر19 : دوشنبه 20 مرداد 93 در ساعت 12:20

16. 2 کاربر از پست مفید کاربر19 تشکرکرده اند .

فرهنگ 27 (دوشنبه 20 مرداد 93), خیال تو (دوشنبه 20 مرداد 93)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)