به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 20 مرداد 93 [ 04:06]
    سطح
    1
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 36
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

دلخوری شدید برادرم از حمایت نکردن خانواده در ازدواج ناموفقش

سلام . من با خانواده در خارج زندگی‌ می‌کنیم . تقریبا حدود ۳ سال بد از اومدن به اینور ، برادرم که ۳ سال از من بزرگتر هست ، تصمیم گرفت به ایران برگرده واسه تفریح و دیدن دوستان ، ولی‌ بده ۱۰ روز زنگ زد که می‌خواد ازدواج کنه با دختری که ۶ سال بود میشناختش . داداشم ۲۶ سالشه الان .
    پدر و مادر من هم اصلا شناختی‌ از این دختر نداشتن ، و بدتر از همه اینکه یه سری شرایط مالی اجازه نمیداد خانواده در مراسم خواستگاری و چیزی دیگه باشن . بنابر این برادرم تقریبا همهٔ کار‌های تدارک قابل مراسم خواستگاریو عقدو خودش کرد به تنهایی‌ ، و فامیل‌های مادرم هم علاوه بر اینکه هیچ کمکی‌ نکردن ، کلی‌ حرفو حدیث هم درست کردن .
    که سر همین مسائل رابطهٔ مادر من و برادرم تا مدت‌ها بهم خورد ، چون مادرم طرف مادر و برادرشو گرفت . ولی‌ من بعد‌ها فهمیدم که همه چی‌ تقصیر اونا بود .چون همش پشت سر بردار من اطلات غلط به مادر من میدادن و پرش میکردن که این به ما محل نمید ، همش کاراشو با فامیلای اونو‌ری انجام میده ، اینو دعوت کرده ، اونو دعوت نکرده و آذین قبیل حرفای خاله زنکی . تو این ماجرا پدرم کنار وایساده بود و دخالت نمیکرد به هر دلیلی‌ .
    برادرم عقد کرد با اون دختر با هزار مشکل . وقتی‌ که برگشت اینجا واسه درست کردن شرایط ویسی‌ همسرشو این چیزا ، یه سری خبرا از نامزدش به گوشش رسید که بدجور ضربه خورد و تصمیم گرفت تعلق بگیر . بردار من آدم عاقلیه . رو تصمیماتش فکر می‌کنه و بد به نتیجه میرسه .

ولی‌ هنوزم که هنوزه سر همین مسائل از دست مادرم ، پدرم ، بردار بزرگترم ، و خانواده مادرم خیلی‌ شاکیه و اونارو مقصّر میدون که هیچ مشاوریی بهش ندادن و فقط گفتن هرچی‌ خودت میدونی‌ . هر از چنگ گاهی هم یه جارو بحث حسابی‌ می‌شه تو خون .

اینم بگم که فعلا کارای طلاقش ۱۰۰ در صد نشده ، و داداشم می‌خواد بذاره همین‌جوری بمونه . حالا تا کی‌ نمیدونم . ولی‌ میدونم قصد رابطه مجدد با اون دختر رو دیگه نداره .

به نظر شما این مشکل چجوری حل می‌شه ؟ مقصّر کی‌ بوده ؟ باید چیکار کرد ؟

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    راستش با یک پست نمی شه یک خانواده و یک زندگی را بررسی کرد و مقصر تعیین کرد.
    تعیین مقصر هم در این حالت دردی را دوا نمی کنه. این که پدر و مادر شما مقصر بودن یا برادرتون، آیا زمان و تجربه ی بدی که داشتند را جبران می کنه؟

بهتره به برادرتون بگید که اشتباه قبلی خودش را تکرار نکنه و با لجبازی و یکدنگی اعصاب و زندگی خودش را خراب نکنه.
    با یک بزرگتر مشورت کنه، در صورتی که لازم وکیل و مشاوره و ... و تکلیف زندگیش را مشخص کنه.

بلاتکلیف نگه داشتن اون دختر و همینطور خودش، جز آسیب بیشتر به زندگیش، ثمره ی دیگه ای نداره.
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)