به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 02 مرداد 93 [ 02:07]
    سطح
    1
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 37
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    4
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

Bow آیا من برای ازدواج اماده ام؟

سلام
    من پسری 28 ساله هستم . سر دو راهی گیر کردم که الان برای ازدواج آماده ام یا نه؟؟؟؟
    من فوق لیسانسم و کارت پایان خدمت هم دارم. بصورت قراردادی با شرکت ها کار میکنم و بطور میانگین ماهی 800 هزار - 1 میلیون در آمد دارم. ماشین پدرم همیشه دسته منه برای همین مجبور به خرید ماشین تا حالا نشدم ولی همیشه ماشین پدرم دست من هست. برای شروع زندگی پدرم یک واحد آپارتمان 70 متری هم به من برای سالهای اول ازدواجم میدهد . ولی الان شک دارم که میتوانم از عهده زندگی مشترک بر بیایم یا نه؟؟

میدونم که زندگی همش مادیات نیست ولی تاثیر زیادی داره. چکار کنم؟ خواستگاری برم ؟؟ یا صبر کنم وضعیتم بهتر بشه؟؟ چیا باید یاد بگیرم؟ همه پسرا اینجوری سر در گمن یا من گیج میزنم؟

2. کاربر روبرو از پست مفید کوه تشکرکرده است .

khaleghezey (چهارشنبه 01 مرداد 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 02 خرداد 96 [ 08:11]
    سطح
    44
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 95
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    129

تشکرشده 303 در 118 پست

Array
    سلام برادر خوب جناب کوه.اگه اجازه بدید من چند تا چیزی رو که میدونم و یاد گرفتم بهتون بگم شاید به دردتون خورد.
    ازدواج برای هر فرد چند تا امادگی رو لازم داره.از نظر من برای ازدواج باید از دوتاه را بگذری تا برسی بهش.اولی امادگی مادیه و دومی که به نظر من مهمتره امادگی جسمی و روحی شماست برای پذیرفتنش.یعنی نمیشه بگی خوب از نظر مالی اوکی بریم خواستگاری.باید چند تا سوال از خودتون بپرسید:
    ایا من از نظر جسمی به ازدواج نیاز دارم؟
    ایا از نظر روحی اماده ی پذیرفتن فردی در زندگیم هستم؟فردی که شاید در زندگیم از بقیه از درجه ی اهمیت بیشتری برخورداره؟
    ایا می تونم تکیه گاه یکی دیگه باشم به غیر از خودم؟
    و چند تا سوال دیگه ی که همشون از این جنسند.ایا شما احساس نیاز جنسی می کنید؟ایا احساس این رو دارید که تنها هستید و به کسی غیر از دوست یا خواهر و مادر احتیاج دارید؟کسی که متعلق به خودتون باشه؟
    شما از نظر وضعیت اقتصادی تو مرحله خوبی هستید ولی اگه بخواید فقط به اون دقت کنید از بقیه ی چیزها جا می مونید.
    مثلا برادر من تا 4 سال پیش کسی حق نداشت بهش بگه قصد ازدواج داره یانه.چون واقعا میگفت نیازی به ازدواج نداره ولی بعدش خودش ازمون خواست اگه دختر خوب میشناسیم بهش معرفی کنیم.وقتی رفت خواستگاری یه ماشیبن داشت با یه کاری که ماهی 800 درامد داشت.
    ازدواج همینجوری که تو اسلام گفته یه محرکه برای ادم.چون شما وقتی احساس کنید یه نفر دیگه چشم امیدش به شماست تلاشتون بیشتر میشه و کارهایی رو میکنید که حتی تو مجردی فکرشم نمیکردید.
    مثلا کی فکر میکنه یه دختر که تو خونه باباش ساعت ده صبح از خواب پامیشه تو خونه ی شوهرش 6 صبح پابشه تا به همسرش صبحونه بده؟
    به نظرم باخودتون خلوت کنید و اون سوالها رو از خودتون بپرسید اگه جوابشون رو درست دادید و دیدید به ازدواج احتیاج دارید بگید یا علی و دست به کار شید از موانع اقتصادی نترسید چون خدا کمکتون میکنه.
    از نظر یاد گیری هم میتونید مقالات مربوط به ازدواج و خواستگاری این سایت رو بخونید.کتابهایی در مورد رفتارهای خانم ها و طرز برخورد باهاشون بخونید.

- - - Updated - - -

سلام برادر خوب جناب کوه.اگه اجازه بدید من چند تا چیزی رو که میدونم و یاد گرفتم بهتون بگم شاید به دردتون خورد.
    ازدواج برای هر فرد چند تا امادگی رو لازم داره.از نظر من برای ازدواج باید از دوتاه را بگذری تا برسی بهش.اولی امادگی مادیه و دومی که به نظر من مهمتره امادگی جسمی و روحی شماست برای پذیرفتنش.یعنی نمیشه بگی خوب از نظر مالی اوکی بریم خواستگاری.باید چند تا سوال از خودتون بپرسید:
    ایا من از نظر جسمی به ازدواج نیاز دارم؟
    ایا از نظر روحی اماده ی پذیرفتن فردی در زندگیم هستم؟فردی که شاید در زندگیم از بقیه از درجه ی اهمیت بیشتری برخورداره؟
    ایا می تونم تکیه گاه یکی دیگه باشم به غیر از خودم؟
    و چند تا سوال دیگه ی که همشون از این جنسند.ایا شما احساس نیاز جنسی می کنید؟ایا احساس این رو دارید که تنها هستید و به کسی غیر از دوست یا خواهر و مادر احتیاج دارید؟کسی که متعلق به خودتون باشه؟
    شما از نظر وضعیت اقتصادی تو مرحله خوبی هستید ولی اگه بخواید فقط به اون دقت کنید از بقیه ی چیزها جا می مونید.
    مثلا برادر من تا 4 سال پیش کسی حق نداشت بهش بگه قصد ازدواج داره یانه.چون واقعا میگفت نیازی به ازدواج نداره ولی بعدش خودش ازمون خواست اگه دختر خوب میشناسیم بهش معرفی کنیم.وقتی رفت خواستگاری یه ماشیبن داشت با یه کاری که ماهی 800 درامد داشت.
    ازدواج همینجوری که تو اسلام گفته یه محرکه برای ادم.چون شما وقتی احساس کنید یه نفر دیگه چشم امیدش به شماست تلاشتون بیشتر میشه و کارهایی رو میکنید که حتی تو مجردی فکرشم نمیکردید.
    مثلا کی فکر میکنه یه دختر که تو خونه باباش ساعت ده صبح از خواب پامیشه تو خونه ی شوهرش 6 صبح پابشه تا به همسرش صبحونه بده؟
    به نظرم باخودتون خلوت کنید و اون سوالها رو از خودتون بپرسید اگه جوابشون رو درست دادید و دیدید به ازدواج احتیاج دارید بگید یا علی و دست به کار شید از موانع اقتصادی نترسید چون خدا کمکتون میکنه.
    از نظر یاد گیری هم میتونید مقالات مربوط به ازدواج و خواستگاری این سایت رو بخونید.کتابهایی در مورد رفتارهای خانم ها و طرز برخورد باهاشون بخونید.

4. 5 کاربر از پست مفید setareh 1390 تشکرکرده اند .

ammin (چهارشنبه 01 مرداد 93), khaleghezey (چهارشنبه 01 مرداد 93), mohammad6599 (پنجشنبه 02 مرداد 93), کوه (پنجشنبه 02 مرداد 93), مصباح الهدی (چهارشنبه 01 مرداد 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 02 دی 93 [ 01:58]
    سطح
    39
    Level completed: 51%, Points required for next Level: 74
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First ClassVeteran
    تشکرها
    555

تشکرشده 496 در 196 پست

Array
    سلام سنتون که برا ازدواج مناسبه شرایطتونم که بدنیست و خوبه حالا آیا خودتون به داشتن یه شریک یه همدم و همسر احساس نیاز میکنید یا نه؟! مهم اینه که شما این احساس نیاز رو داشته باشید دیگران نمیتونند برای شما تصمیم بگیرند با ازدواج شما کامل میشید اگر مذهبی هستید تو روایات هم زیاد به این موضوع اشاره شده ولی بقول خودتون همه چیز مادیات نیست ببینید مهارت کافی رو تو این زمینه ارتباط با همسر آینده رو دارید اگر نه پس استارت کار رو بزنید همین تالار جای مناسبی هست برای آموختن خیلی مهارتها مقالات و تاپیکهای زیادی وجود داره که بدردتون میخوره. راستی نگفتید نظر خونوادتون چیه ؟ اول کسب مهارت کنید بعد پاپیش بذارید تو ازدواج هم از همه چیز بیشتر به هم کفو بودن توجه داشته باشید تا بعدا به مشکل و عدم تفاهم برنخورید ایشالا با خبرای خوش برگردید .

**ببخشید من پست ستاره رو ندیده بودم وگرنه پست نمیزدم چون ایشون تمام صحبت و حرف من رو بهتر رسوندن . ممنونمستاره1390
    ویرایش توسط Nilofar mordab : چهارشنبه 01 مرداد 93 در ساعت 16:48

6. 2 کاربر از پست مفید Nilofar mordab تشکرکرده اند .

ammin (چهارشنبه 01 مرداد 93), کوه (پنجشنبه 02 مرداد 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود دوست عزیز

شرایط ازدواج

يكم: ازدواج مانند هر فعالیت دیگر به 2 شرط عمده نیاز دارد.

اول محتوا ، یعنی شرایط مناسب
    دوم پیدا کردن فردی مناسب با محتوا و شرایط خود.

این نکته بسیار مهم است که اغلب افراد فقط دنبال شرط دوم هستند یعنی ، پیدا کردن فردی ایده آل .
    شما باید انرژی خود را ابتدا روی غنی سازی خود بگذارید.( بند اول) مثلا

1 – ارتقاء سطح دانش خود
    2 – ارتقاء مهارتهای زندگی
    3 – ارتقاء مهارتهای عاطفی و احساسی
    4 – پرورش و رشد فعالیتهای متفاوت خود
    5 – انرژی گذاشتن روی معنای زندگی شخصی و پرورش و رشد شخصیت خود
    6 – کاهش اضطراب، تنهایی، سستی، پرخاشگری ، زودرنجی و ناامیدی( در صورتیکه اینها در شما هست)

دوم : باید زمینه شرط دوم را فراهم آورید یعنی یافتن فردی متناسب با خود مثلا:

1 – اگر فرد درونگرایی هستید و در خانه نشسته اید، دسترسی خود را به افراد مناسب کاهش می دهید ، لازم است که تعامل خود را با اجتماع افزایش دهید، مثلا

- صله رحم ، رفت و آمد به خانه فامیل، دوستان، همسایگان
    - عضو انجمن ها ، گروهها و ... شدن
    - ثبت نام در کلاسهای مورد علاقه ، باشگاه ، ...
    - انجام فعالیت های ورزشی، استخر و ...
    - رفتن به مراسم های دوستان، فامیل و .... مثل عزا، عروسی، مهمانی، جشن تولد و ...

2 – گسترش مهارتهای ارتباطی مثلا

مهارتهای همدلی
    مهارتهای گوش دادن
    مهارتهای هم حسی
    پذیرش غیر مشروط
    و انجام مساعدتهای اجتماعی

- اگر شما حال سلام و علیک با دوستان و فامیل نداری و سرگرمی های خودت را مثل موسیقی ، کامپیوتر، کتاب و ... منحصر به اتاق خوابت کرده ای، نمی توانی فرد مناسب خود را پیدا کنی.
    نکته مهم اینست که نیاز نیست شما مستقیما فرد مناسب خود را بیابید، وقتی ارتباطات گسترده ای که توضیح دادم فراهم کردی و دارای آن محتوای غنی که در بند 1 قید شد، می باشید، زودتر می توانید در معرض فرد مورد مناسب خود قرار بگیرید.

3 – ازدواج به عنوان قسمتی از راه و سفر ماست نه به عنوان مقصد زندگی،

لذا شما نباید مستقیما ازدواج را هدف بگیرید تا ارزش آن بیشتر از آنچه هست به نظر برسد. قبلا دختران را بی ارزش می شمردند و برای اینکه با ارزش شود باید زودتر نام آقایی در صفحه شناسنامه او قید شود، لذا گاهی دختر 8 یا 9 ساله را شوهر می دادند. یعنی ازدواج کردن مهمتر از این بود که با چه کسی ازدواج کند. توصیه می کنم. شما برای پرورش شخصیت خود بند 1 و 2 را مورد توجه قرار دهید، و در اين مسير ارزش خودتون به خودتون وابسته است و اگر كسي مناسب را يافتيد مي توانيد با او ازدواج كنيد.

4 – به هر حال ازدواج همه مثل ساير كارها بايد به صورت فعال و اكتيو پيگيري شود.

اگر شما انتظار داشته باشيد به صورت منفعل روي تخت خود دراز بكشيد، و منتظر باشيد خواستگاري با علم غيب از وجود شما آگاه شود و در بزند و شما را بيابد، در اشتباه هستيد. شما بايد توصيه هاي بالا را در جهت پيگيري فعال در خصوص ازدواجتان در دستور كار خود قرار دهيد.

5 – اگر طالب زندگي موفقي هستيم بايد فرايند منطقي و دقيقي را طي كنيم
    و تصور نكنيم به راحتي و رايگان خود را در دسترس هر كسي كه ادعاي عشق و محبت مي كند، به زندگي ايده آل خود خواهيم رسيد. راه مناسب همان است كه در سطور بالا توضيح دادم.
    معیاری داری برای انتخاب همسر؟
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

8. 2 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

کوه (پنجشنبه 02 مرداد 93), مصباح الهدی (چهارشنبه 01 مرداد 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 30 آبان 93 [ 11:17]
    سطح
    10
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 11
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 114 در 51 پست

Array
    سلام

عزیز، بنده تمامی شرایطم بدتر از شماست ولی توکل کردم به خدا و الان نامزد دارم.
    به خدا توکل کن و یا علی بگو

یا مولا علی علیه السلام

10. 2 کاربر از پست مفید احمدعلی تشکرکرده اند .

khaleghezey (پنجشنبه 02 مرداد 93), کوه (پنجشنبه 02 مرداد 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 02 مرداد 93 [ 02:07]
    سطح
    1
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 37
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    4
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    سلام به همه دوستان
    مرسی که جواب دادین

setare 1390 خانم، راستش من فکر میکنم آمادگی جسمی و روحی برای ازدواجو داشته باشم. در حقیقت همین حس تنهایی و احتیاج داشتن به یک نفر که آدم بتونه باهاش راحت حرف بزنه و همدمش باشه باعث شده توی فکر ازدواج باشم. کسی که یک جورایی مثله دوست یا مادر یا خانواده نباشه ولی همه اینا باشه و آدم بیشتر از هر چیز دوستش داشته باشه. به لحاظ جنسی که من فکر میکنم کم کم داره دیر هم میشه چون مسلما احساسی که به جنس مخالف توی سن 20 سالگی داشتم رو ندارم و میدونم که اگه ازدواج نکنم چند سال دیگه ممکنه این حس کم رنگ ترم بشه و همین میتونه نگران کننده باشه.

nilofar خانم ، خانواده من با ازدواج من مشکلی ندارن و استقبال هم کردن.

آقا/خانم khaleghezy عزیز ، راجع به معیارام زیاد فکر کردم ولی بعضی وقت ها زن و شوهرهایی (مثل دوستام) میبینم که زیاد آرمانگرا و ایده آل گرا نبودن و الان خوشبختن . من دوست دارم به لحاظ فرهنگی و مادی خانواده همسرم مثله خودمون باشه. نه زیاد مذهبی باشن و سجاده آب بکشن نه خیلی بی بند و بار (متعادل توی همه چیز مثله خودمون). به لحاظ تحصیلات ، دوست دارم دختر باهوشی باشه و ترجیحا حداکثر فوق لیسانس باشه (مثله خودم). به نظر من باهوش بودن یک دختر خیلی میتونه آدمو توی زندگی کمک کنه
    اخلاقش خیلیییی برام مهمه همچنین کدبانو بودنش (در حد متعارف ). درسته که همه جا نوشته و همه میگن که ظاهر زیاد مهم نیست و زیبایی از بین میره ولی من واقعا دوست دارم طرف مقابلم زیبا باشه و این برام مهمه .( یک مطلب راجع به زیبایی ظاهر، کلام و ... همین جا خوندم که ازش خوشم اومد و من باهاش موافقم و منظورم زیبایی چیزیه که واقعا من ازش خوشم بیاد چون احساس میکنم توی این مورد یکم وسواسم).
    دیگه چه معیارهایی باید مد نظرم باشه که خیلی مهمن و تاثیر گذارن و یادم شده راجع بهشون بنویسم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    یک چیز دیگه :
    مهارتهای عاطفی و احساسی دقیقا چیه و برای ارتقائشون چکار باید کرد؟؟ ( از فردا میرم آدمای توی خیابونو ماچ میکنم

شوخی کردم، نمیرم )

khaleghezyعزیز لطفا میشه برای بند اول مطالب بالا هر کدوم مثالی بزنی؟؟؟؟؟ممنون

احمد جان، آقا ایشاا... که همیشه موفق باشی و خدای علی پشت و پناهت باشه
    ویرایش توسط کوه : پنجشنبه 02 مرداد 93 در ساعت 01:59

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    خب آقای کوه با این توصیفاتی که شما گفتین اصلا منتظر نشین. برید خواستگاری. چون خود پروسه خواستگاری و پیدا کردن دختر مورد نظر طول می کشه!
    مطالعه هم حتما بفرمایید وبرای شروع تاپیک زیر را پیشنهاد می دهم که داخلش انواع تاپیک ها و لینک های مختلف معرفی شده و براتون مفید خواهد بود:

موفق باشید
    اگر روزی ،محبت کردی بی منت، لذت بردی بی گناه ، بخشیدی بی شرط
    بدان آن روز را واقعا زندگی کرده ای

یا ضامن بی ضامن ها...!!!

حسرت کرب و بلا در دل من پنهانیست؛
    من ندانم که چه اندازه ز عمرم باقیست؛

کربلا گر نشدم دعوت، از این بار گناه،
    ضامن من بشود ضامن آهو کافیست؟

با توکل بر خدای متعال:محکم، با امید و با انگیزه

13. کاربر روبرو از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده است .

khaleghezey (پنجشنبه 02 مرداد 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 25 بهمن 94 [ 02:59]
    سطح
    18
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 35
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 9 در 4 پست

Array
    به نظرم مساله مالی اولویت اول نیست، ببین از نظر عاطفی آماده ای یا نه، حواست رو جمع کن به دلیل فشار اجتماع دور و برت تصمیم نگرفته باشی.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)