به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 25 دی 93 [ 11:57]
    سطح
    10
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 35
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    17

تشکرشده 8 در 4 پست

Array

با شغل و تحصیلات خواستگارم نمی توانم کنار بیایم

سلام به همه دوستان

خواستگاری دارم که دو جلسه باهم صحبت کردیم از لحاظ سطح ایمان و خانواده و سالم بودن تقریبا همسطح هستیم .
    ولی مشکلی که دارم شغل ایشان است که اولا ساعات کاری طولانی ای دارد . ایشان از 5 صبح تا هفت شب سر کار هستند و محل کارشان از شهر ما فاصله داره و فقط روز جمعه تایم استراحتشون هست و حتی جلسات خواستگاری رو غیر از جمعه تایم ندارند.

و دیگه اینکه نوع شغلشون چون تو قسمت حراست یه شرکتی هستند و من نسبت به این نوع شغل حس خوبی ندارم (با احترام به همه عزیزانی که توی این حرفه اشتغال دارند)
    چون دائم توی صحبتهاشون اشاره دارند که دوره زمونه خیلی خرابه آدم خوب پیدا نمی شه همه پسرا بد شدند و این جور حرفها که فک می کنم به شغلشون برمیگرده گرچه منم می دونم جامعه اوضاع خوبی نداره ولی این جور حرفها به آدم استرس وارد می کنه.

علیرغم تایم کاریشون حقوقشون خیلی کمه و میگن اگه بخوان تایم کمتری سر کار باشن دریافتیشون کم میشه که خب طبیعیه.
    تحصیلات ایشون فوق دیپلم هست و من دانشجوی فوق لیسانسم هستم و ضمنا قصد ادامه تحصیل هم ندارند.
    درحالیکه برا من تحصیلات مهمه (حداقل لیسانس) و چند باری از من پرسیدند که کی درسم تموم میشه ...

حس من اینه که وقتی ایشون میان خونه اصلا زمانی برای استراحت و در کنار خونه واده بودن ندارند

در ضمن ایشون یه نامزدی قبلی مربوط به چند سال پیش داشتند که من هنوز درمورد علت جدایی شون قانع نشدم.

ایشون میگن که همه ی شغل ها این جوریه و من خیلی ایده آل فکر می کنم و تو زندگی این چیزا اصلا مهم نیست مهم صداقت و ایمانه .

بنظر شما من دارم خیلی ایده آل فکر می کنم؟
    ویرایش توسط آیینه : شنبه 28 تیر 93 در ساعت 12:19

2. کاربر روبرو از پست مفید آیینه تشکرکرده است .

Mr.Anderson (شنبه 28 تیر 93)

Banned
    آخرین بازدید
    شنبه 12 مهر 93 [ 13:50]
    سطح
    9
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 43
    دستاوردها:
    3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    6

تشکرشده 18 در 13 پست

Array
    خیلی خطرناکه اولا تحصیلات خیلی مهمه بخصوص اینکه شما فوق لیسانس که بگیرید کم کمش میتونید استاد دانشگاه بشید در ضمن خطرپشیمونی هم برای شما هست به این ترتیب که چند وقت دیگه میرید سرکار و کلی آقا میبینید که همطراز شما هستند قطعا اعصابتون بهم میریزه و حراست چندان مناسب شما نیست(ضمن احترام)و تا درمورد رابطه قبلی اطمینان کلی نگرفتید جوابی ندید

4. 3 کاربر از پست مفید الیاس20 تشکرکرده اند .

Mr.Anderson (شنبه 28 تیر 93), فرهنگ 27 (شنبه 28 تیر 93), آیینه (دوشنبه 30 تیر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 شهریور 94 [ 02:59]
    سطح
    31
    Level completed: 8%, Points required for next Level: 139
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    448

تشکرشده 166 در 82 پست

Array
    ايده ال چيه خانوم محترم!!!!
    داري درست فك ميكني ديگه
    سطح ايمان تنها چيزيه كه برا شما كافيه؟
    شما فوق لينساسي
    سطح علمي و كاريت رو در نظر بگير

6. 2 کاربر از پست مفید Mr.Anderson تشکرکرده اند .

فرهنگ 27 (شنبه 28 تیر 93), آیینه (دوشنبه 30 تیر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 تیر 99 [ 11:20]
    سطح
    67
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 75
    دستاوردها:
    VeteranTagger First Class10000 Experience Points
    تشکرها
    852

تشکرشده 554 در 206 پست

Array
    با سلام
    مواردی که شما ذکر کردید اصلا ایده آلانه یا وسواسی نیستند و کاملا هم معقول و طبیعی هستند.
    ساعت کاری نرمال و طبیعی 8 ساعته. که مال ایشون 14 ساعته. تازه زمان رفت و آمدشون هم که حساب نکنیم (در بهترین حالت) ، اگر این 14 ساعت و 8 ساعت خواب روزانه رو از 24 ساعت کم کنیم می مونه 2 ساعت!
    ایشون در روز 2 ساعت در منزل و کنار خانواده می تونن باشن. که تازه اینم خیلی خوشبینانه هست و باید احتمال اینم بدید که در این 2 ساعت خسته باشند.

اختلاف تحصیلاتی تون هم بستگی به معیارهای شما داره. تحصیلات برای بعضی دختر خانم ها جزء معیارهای مهمه و برای بعضی دیگر زیاد مهم نیست. باید خودتون رو بررسی کنید آیا تحصیلات برای شما مهم هست یا نه؟ اگر مهمه این شرایط خواستگار تون در دراز مدت براتون غذاب آور میشه.

با شغل ایشون هم باید همین قدمهای اول ببینید می تونید کنار بیاید یا نه. فقط شما این طور نیستید که نسبت به شغل حراست احساس خوبی ندارید، باید قبول کنیم اکثر جامعه مون دید خوبی نسبت به این شغل ندارند.
    اصلا همین الان شما گفتید ایشون مسئول حراست هستند، ناخودآگاه در ذهن من یه آدمی که ظاهر مناسبی نداره و ریش های نامرتب داره و اهل آدم فروشی و مچ گیری هست و از اذیت دیگران لذت میبره به نظر اومد.

توصیه من به شما اینه فعلا روی قضیه نامزدی قبل ایشون تمرکز نکنید. چون شما روی مسائل مهمتر ایشون نظیر تحصیلات و شغل و زمان شون مشکل دارید. اول این مسائل بنیادین تر رو روشون متمرکز باشید ببینید می تونید کنار بیاید.

بازم جمله اولم رو تکرار می کنم که این نکاتی که شما اشاره کردید اصلا ایده آلی و وسواسی نیستند و حداقل شرایط برای یک ازدواج موفق در عصر حاضر می باشند.
    ویرایش توسط بابک 1369 : شنبه 28 تیر 93 در ساعت 12:45

8. 2 کاربر از پست مفید بابک 1369 تشکرکرده اند .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 25 دی 93 [ 11:57]
    سطح
    10
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    17

تشکرشده 8 در 4 پست

Array
    من خودم شاغل هستم دوست دارم تحصیلاتمو ادامه بدم هرچند که ایشون میگن مخالفتی ندارند ولی من دوست دارم اگه دو طرف رشد می کنند باهم رشد کنند نه اینکه یه نفر تک روی کنه و هی بره بالاتر . همین طورکه اشاره کردم ایشون بخاطر تایم کاری شون قصدادامه تحصیل ندارند.

البته یه موردی هم هست که (تورو خدا مسخره م نکنید) در مورد طرز راه رفتن ایشونه .ایشون مثل کسایی که نمی دونم چطور بگم مثل وقتایی که پای آدم خواب میره !!! راه میرن ..نمی دونم همیشه اینجوریه یامصدومیتی دارن آخه میترسم اگه رک بپرسم فکر کنن عیب بزرگیه. البته یه بار پرسیدم بیماری یا مشکل جسمی داشتین یا نه که جوابشون منفی بوده.موندم چجوری بپرسم؟

البته مشکل من بیشتر با مادرم هست که میگن تحصیلات و شغلش مهم نیست و بعدا پشیمون میشم و اخیرا یکی از دخترای فامیل که هی خواستگار رد میکرد و آخرسر با یه آقایی که یه بچه داره ازدواج کرده رو برام مثال میزنه.

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 شهریور 94 [ 02:59]
    سطح
    31
    Level completed: 8%, Points required for next Level: 139
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    448

تشکرشده 166 در 82 پست

Array
    همين پيش رفت يك طرفه مخصوصا وقتي از سمت خانوماست ميتونه مشكل ساز باشه
    ناخوداگاه ممكنه شما حس برتريبكنيد و به مرور ازش بدتون بياد
    يا ايشون چون شما بالاتري فك كنه كه داري تحقيرش ميكني و از شما بدش بياد
    درسته كه نبايد ادم موقعيت هاي خوب رو رد كنه
    ولي واقعا مادرتون ايشون رو در سطح شما ميبينيه؟
    خيلي جالبه كه تا اين حد سطح توقعتون پايينه كه با اينهمه اختلاف تازه شك داريد كه نه بگيد يا اره

11. 2 کاربر از پست مفید Mr.Anderson تشکرکرده اند .

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 93 [ 11:18]
    سطح
    37
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 113
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    153

تشکرشده 2,575 در 920 پست

Array
    به نظر من اگر احساس خوبی به این آقا ندارید با او ازدواج نکنید. مهمترین چیز در ازدواج این است که شما از طرف مقابل خوشت بیاید. اگر به هر دلیلی احساس خوبی به کسی نداری بعد از ازدواج این حس بدتر خواهد شد.
    من دغدغه مادرتان را درک می کنم اما عجله کردن در ازدواج و ازدواج نامناسب قابل جبران نیست. آن دختر فامیل هم که گفتید با مردی ازدواج کرده است که بچه دار بوده است ، به نظر من هیچ عیبی ندارد. آن دختر خانم به این نتیجه رسیده است که آن مرد برایش مناسب است و فرزندش را هم مثل بچه خودش می داند. پس نمی توان گفت که آن دختر ازدواج ناموفقی داشته است. داشتن یک فرزند ملاک خوبی یا بدی یک مرد نیست. آن دختر خواستگاران نامناسبش را رد کرد و با مردی که مناسبش بود ازدواج کرد و فرزند او را هم قبول کرده است.
    در ضمن اگر هم فرض را بر این بگذاریم که حرف مادرت راجع به آن دختر فامیل درست است این آقا هم شرایط بهتری ندارد. این آقا هم طلاق گرفته است و پسر نیست. در حالی که شما دختر هستی. پس با توجه به ملاک مادرت اگر با این آقا ازدواج کنی فرقی با آن دختر فامیلتان ندارید.
    بله چهارده ساعت کار حراست اصلا آسان نیست. ضمن اینکه این شغل روی ایشان تاثیر گذاشته است و بدبین شده است. همه اش چیزهای منفی توی ذهنش است و ممکن است دردسرساز شود .
    کسانی که اینگونه هستند و در شهر دیگری با ساعات طولانی کار می کنند باید در همان شهر سکونت و ازدواج کنند. وگرنه نمی توانند خانواده داری کنند.

- - - Updated - - -

با ای شرایط عملا همه بار زندگی را بر دوش شما خواهد بود و همسرت را هم خیلی کم خواهی دید. خوب این چه فرقی با ازدواج نکردن دارد ؟

13. 3 کاربر از پست مفید نوروزیان. تشکرکرده اند .

Mr.Anderson (شنبه 28 تیر 93), فرهنگ 27 (شنبه 28 تیر 93), آیینه (دوشنبه 30 تیر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 16 اردیبهشت 96 [ 14:25]
    سطح
    41
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 132
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    136

تشکرشده 378 در 148 پست

Array
    سلام
    تجربه زندگی مشترک من میگه که دور بودن بیش از حد زن و شوهر از هم به شدت تاثیر منفی داره توی رابطه.(14 ساعت کار در 24 ساعت خستگی زیادی داره که استراحت زیادی میخواد) پس کی میخوای با هم تفریح کنید یا حرف بزنید یا برنامه های مشترک داشته باشید.

بذارین از این زندگی یه تصویر واضح تر براتون ارائه بدم.
    ایشون از 4 صبح میره بیرون که 5 سر کار باشه و حدودای 8 شب میاد خونه تمام این 16 ساعت رو شما تنها بودین و توی تنهایی های خودتون گذروندین.تا حدودای 9-10 شام و فیلم و سریال و فوتبال و تمام.خواب و فردا صبح تکرار مکررات.
    شما توی تنهایی های خودتون هستینو سر خودتون رو با دوست و درس و خانواده بصورت تنها باید پر کنید ایشون هم که سرکار.این تصویر مطلوب و ایده الی نیست از زندگی مشترک. اینجوری فقط شرح وظایف یه همسر رو باید انجام بدین بدون اینکه از مزیتهای زندگی متاهلی برخوردار باشید.

15. 2 کاربر از پست مفید فرخ رو تشکرکرده اند .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 تیر 97 [ 22:56]
    سطح
    74
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 115
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,154

تشکرشده 1,301 در 451 پست

Array
    سلام خانم محترم.
    ایشون احتمالا توی شهرک صنعتی جایی کار میکنند و درست گفتند اون جا همه این طوری کار می کنند !! و با این ساعت کار حقوق خیلی کمه زیر یه تومن... و این که احتمالا ایشون یه دو ساعتی فقط توی راهند برای همین زود میرند و دیر میان

اما ببنید شما از داشته هاتون گفتید و از نداشته هاتون نگفتید !! بزارید موضوع رو کمی باز کنم..
    شما از سنتون نگفتید..از وضع مالی خونوادتون نگفتید ..از زیبایی خودتون نگفتید..از محل سکونتتون نگفتید از این گه چند تا خواستگار داشتید مثل این اقا جدی باشه و.. ! البته نیاز نیست این جا بگیدااا ...خواستم اولش با سوال شروع کنم تا در ادامه بهتر متوجه نظرم بشید

ببنید ایشون شغل سختی دارند..از طرفی راه رفتشون براتون یه جوری بوده.. گفتیدهمش حرف از بد و.. زده و بهتون استرس وارد کردند و خلاصه هیچ جذابیتی انگار که اون اقا برای شما نداشتند و یا این طور به نظر من اومد
    مامان شما درست میگن مثال میزنند ولی ما از سایر شرایط اون خانم هم خبر نداریم و فقط یه کلیتی رو میبینم ولی شما که ایشون رو میشناسید بهتر میتونید خودتون رو با شرایط ایشون مقایسه کنید

ازدواج فقط رسیدن دو نفر به هم که نیست..ولی بعضی وقتا دیگه این قدر ادما فرصت ها رو از دست میدند و سنشون بالا میره که با مواردی تن به ازدواج میدند که تا چند وقت پیشش میخندیدند توی ذهنشون که من عمرا با چنین فردی ازدواج کنم !!

شما اگه فکر می کنید میتونید خواستگار های بهتری داشته باشید اگه فکر می کنید اون قدر شرایطتون طوری هست که انشالله بازم خواستگارای دیگه داشته باشید شاید بهتر باشه ایشونو رد کنید چون از نظر تحصیلات هم شما بالاتر هستید ولی باید قبول کنید کلا ما به تعداد دختر های تحصیل کرده اونم تکمیلی شوهر نداریم و الزاما نباید توقع داشته باشید همسرتون لیسانس یا حتی فوق باشه... مهم این هست درک و فهم و وشعور بالایی داشته باشند که الزاما با تحصیلات بدست نمیاد هر چند بی تاثیر نیست

اما اکه نه فکر می کنید که ممکنه دیگه خواستگار دیگه ای نداشتبه باشید و باز مثلا چند سال دیگه افسوس بخورید چرا همین فرصت رو از دست دادید بهتره کمی بیشتر تامل کنید..

ولی کلا یه توصیه ای دارم اگه واقعا این اقا براتون جذاب نیستند و به دلتون ننشستند فارغ از شغلشون و تحصیلات..کلا چهره و رفتار و صحبت کردن و.. بهتره یه تجدید نظر اساسی داشته باشید.

انشالله هر تصمیمی می گیرید به صلاحتون باشه.

17. 2 کاربر از پست مفید فدایی یار تشکرکرده اند .

واحد (دوشنبه 30 تیر 93), آیینه (دوشنبه 30 تیر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 23 فروردین 02 [ 06:11]
    سطح
    62
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 211
    Overall activity: 18.0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,282

تشکرشده 89 در 30 پست

حالت من
    Khabalod
    Array
    14 ساعت کار؟؟؟!!!

اصلا نیاز به فکر کردن به سایر شرایط نداره.... اگه دوست دارید زندگی کنید پاسختون باید نه باشه بدون شک

19. 2 کاربر از پست مفید mohammad6599 تشکرکرده اند .

فرهنگ 27 (یکشنبه 29 تیر 93), آیینه (دوشنبه 30 تیر 93)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)