به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 19 بهمن 97 [ 11:49]
    سطح
    38
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 134
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5

تشکرشده 5 در 5 پست

Array

همسرم می خواهد خانه ی جدیدمان را به نام برادرش بکند

سلام دوستان ....من و همسرم دعواهای زیادی داشتیم ولی در حال اصلاح زندگی مان هستیم و قصد جدایی نداریم.....مشکل من این است که به تازگی خانه ای خریده ایم که همسرم می گوید به خاطر اینکه یارانه به ما تعلق بگیرد می خواهد آن را به نام برادرش بزند.....ولی من به شدت با این کار مخالفم و دلیلش آینده نگری است....اگر خدای ناکرده برای همسرم اتفاقی بیفتد ....هر چقدر هم که به او گفتم قبول نکرد....اگر هم زیاد اصرار کنم حساس می شود و بدتر لج میکند....یا به من بدبین میشود....چه کار کنم که این کار را نکند؟؟؟ من 24 و همسرم 30 سال دارد ....3 سال است ازدواج کردیم

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    5

تشکرشده 5 در 5 پست

Array
    چرا کسی منو راهنمایی نمیکنه ؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 06 تیر 97 [ 03:25]
    سطح
    41
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 102
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    472

تشکرشده 247 در 75 پست

Array
    سلام عزیزجان
    آخه یارانه تحقق گرفتن که دلیل نمی شه براشون بااستدلال توضیح بدیدکه این کارممکن است باعث مشکلات زیادی درآینده بشه اصلاممکنه باعث سوءاستفاده همین برادردرآینده بشه وشماروازاون خونه بیرون کنندپس چه بهترکه خونه به اسم همسرتون باشه بعدهم براشون توضیح بدیدکه اگه واقعانیازبه یارانه نداریم چه بهترکه این پول باعث گره گشایی یک انسان واقعانیازمندبشه

4. 2 کاربر از پست مفید سرگشته دوست تشکرکرده اند .

khaleghezey (یکشنبه 22 تیر 93), دختر بیخیال (شنبه 21 تیر 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود بانو

میزان درآمد ایشون چقدره و اینکه ماهانه چقدر قسط پرداخت میکنید؟
    اونجور یهم نیتس که هر فردی خونه داشته باشه یارانشو قطع کنن.شما بهتره از بحث های منطقی با ایشون فاصله بگیرید و سعی کنید از طریق احساس و محبا و ابراز علاقه برید جلو زودتر نتیجه میگیرید راستی یکسر هم میتوانید بروید استانداری یا فرمانداری شهر خودتان در این مورد سوال کنید.

در مورد بنام زدن منزل برای یکی از افراد فامیل اتفاقا توی یکی از آشناهای ما دوتا داداش شراکتی اتفاق افتاد که همه چی خوب بود ولی یکهو بعد چند سال داداش بزرگه دید بازارها خوبه و درامد داره برگشت یکقدار پول داد به داداش کوچیکه و انداختش بیرون!!!با اینکه در همه چیز باهم نصف شریک بودن و با کمک همدیگه اومده بود بالا!!

در مورد این نوشته شما:
    من و همسرم دعواهای زیادی داشتیم ولی در حال اصلاح زندگی مان هستیم و قصد جدایی نداریم...

.اگر هم زیاد اصرار کنم حساس می شود و بدتر لج میکند....یا به من بدبین میشود....
    میشه یکم بیشتر توضیح بدید تا با شما و شوهرتان بیشتر آشنا بشیم احساس میکنم دلایل دیگه هم داشته این موضوع و بتدریج به این نقطه از زندگی رسیدید در طول این 3 سال
    بصورت کلی توضیح بدید.
    1.نحوه آشنایی
    2.اختلاف هایی که دارید در چه مواردیه
    3.میزان تحصیلات
    4.خصوصیات مثبت و منفی خودتان و شوهرتان با توضیحات لطفا
    5.و سوال آخر ایشون از اول هم دیدشان نسبت به شما این بوده یا نه در طول زمان اینجوری شد ؟
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

6. 3 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

sara 65 (دوشنبه 23 تیر 93), بابک 1369 (یکشنبه 22 تیر 93), شهراز (دوشنبه 23 تیر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    5

تشکرشده 5 در 5 پست

Array
    ممنون دوستان عزیز.....مشکلات ما تعصب و بددلی و عصبیت و سخت گیری همسرم است....او مرتب می گوید زن باید مطیع شوهرش باشد و عیب مرا و سرکش بودن من میداند....کنترل گر است....مثلا میگوید هر جا بروم باید از او اجازه بگیرم و خیلی جاها هم نمی گذارد بروم.....راجع به این مسئله هم هر چقدر با او صحبت کردم جوابی در آستین دارد....و قانع نمی شودو اکر خیلی اصرار کنم ممکن است فکر کند نیت خاصی دارم ...حاس است مثلا سعی کردم با لحن خوش و ملایم به او بفهمانم اگر خدای ناکرده برایش اتفاقی بیفتد حق ما دست برادرش است....وچیزی که در ذهن دارم این است که می توانم پس از او کل خانه را به عنوان مهریه بگیرم(البته به او اینطوری نگفتم)و کلا آدم لجبازی است و اگر زیاد راجع به مسئله ای حرف بزنم عصبی میشود....ما خیلی دعوا کرده ایم ولی اکنون با صبوری و مصرف داروی ضد افسردگی توسط من اوضاع رو به بهبود است....شاید هم نیتش این است که چیزی به نامش نشود که من دستم نرسد....چون خانه ی برادرش هم فعلا به نامش است....او لیسانس و من دانشجوی ارشد....شغلش آزاد است و چون پیش برادرش است دولت نمی داند درآمدش 2-3 میلیون است....قسط بانکی ندارد

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 03 آبان 95 [ 19:37]
    سطح
    27
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 38
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    35

تشکرشده 174 در 61 پست

Array
    ابتدا اینکه یارانه کسی رو بخاطر خونه داشتن قطع نمیکنند

درامد ماهیانه 2-3 میلیون اون وقت لنگ یارانه هستید !!! خونه هم که دارید و اجاره نشین نیستید حتما فرزندی هم ندارید

اما مشکلتون

اگر منظورتون اینکه میخواهد سند خونه رو به نام برادرش بزنه راه حلش اینکه بعد از انتقال سند به نام برادرشون خونه رو به صورت قولنامه ای و بنام خودتون یا همسرتون یا . . . . خریداری کنید نیاز نیست حتما سند بنام شما باشه

9. 2 کاربر از پست مفید ذمانح تشکرکرده اند .

گل شب بو (دوشنبه 23 تیر 93), بابک 1369 (یکشنبه 22 تیر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 تیر 99 [ 11:20]
    سطح
    67
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 75
    دستاوردها:
    VeteranTagger First Class10000 Experience Points
    تشکرها
    852

تشکرشده 554 در 206 پست

Array
    با درود
    فقط راجب بحث تعلق گرفتن یارانه صحبت می کنم
    اصلا چنین چیزی نیست که یک خانواده اگر یک خونه داشته باشند یارانه شون قطع میشه !
    احتمالا اگر اخبار دنبال می کنید می دونید که الان مدتیه مجلس و دولت خیلی با هم سر برنامه آینده یارانه ها اختلاف دارند. و مجلس خیلی داره فشار میاره که در دوره های بعدی یارانه دولت باید حتما 10 درصد مردم رو از یارانه بگیر ها حذف کنه و تا الان هم دولت زیر بار این موضوع نرفته و برای دور بعدی یارانه ها قبول نکرده. در کل دعوای سیاسی فعلا سر اینه که آیا 10 درصد از مردم دیگه یارانه نگیرن یا بگیرن. که تازه قطعی نیست همین 10 درصد هم در آینده یارانه نگیرند
    حالا شما فکر می کنید یه خونه به نام همسرتون باشه میشید جزء 10 درصد ثروتمند کشور که بهشون یارانه تعلق نمی گیره؟

اصلا حرف معقولی نیست و به نظر من فقط یه بهانه است

11. 2 کاربر از پست مفید بابک 1369 تشکرکرده اند .

she (یکشنبه 22 تیر 93), گل شب بو (دوشنبه 23 تیر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 07 اردیبهشت 99 [ 02:11]
    سطح
    74
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 292
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,329

تشکرشده 1,605 در 532 پست

Array
    همسرتون میخواد توانایی و مردونگی خودش رو به شما و به برادرش و به خودش ثابت کنه. میخواد بگه "تو هیچی نیستی!" من تصمیم می گیرم! مشکل اون با یارانه ها نیست. مشکلش با شماست. مشکلش با خودشه!

اون شما رو مطیع و در کنار خودش و پایین تر از خودش نمی دونه! بلکه بالاتر از خودش و سرکش می دونه.

اون با این کار میخواد قدرت خودش رو به رخ بکشه و شما رو از معادله ی زندگی حذف کنه.

دقیقن همین روزها شوهر من هم داره همچین کاری می کنه. میخواد به نام پدرش کنه. من احساست رو درک می کنم.

بحث یارانه ها رو دیگه پیش نکش.

یک راه برای ادامه ی زندگی من و تو با همچین شوهرانی هست : "برگشتن به زنانگی، کوچک تر شدن در ظاهر، کمرنگ رنگ تر شدن در زندگی، کنار کشیدن ظاهری از تصمیمات، ..."

این مردها، مرد بودن خودشون رو در باج ندادن به زن هاشون می دونن! خونه و پول و ماشین و اجازه برای نفس کشیدن دست اون هاست!

تنها راهت همین الان و آینده اینه " زن تر باش!!"

13. 2 کاربر از پست مفید she تشکرکرده اند .

khaleghezey (دوشنبه 23 تیر 93), شهراز (دوشنبه 23 تیر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 03 اسفند 99 [ 10:31]
    سطح
    89
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 92
    دستاوردها:
    SocialOverdriveTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    3,890

تشکرشده 2,698 در 675 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    آویشا ج ا ن سلام
    بزار راحتت کنم ولی قسمت میدم به اولین شب احیاء جلو عصبانیت و بحث احتمالی با همسرت این موضوع بیان نکنی . چون با حالی که داری براتون خوب نیست و بیشتر به خودتون ضربه خواهی زد و راه به جایی نخواهی برد

آویشا جان کمی از رفتار همسرت در این مدت عادیه مردا میخوان مرد بودن و حاکمیتشونو به همسرشون ثابت کنن یه جورایی مثل دوره قاجار به زن بگن نفس بکش یا نکش . که این موضوع برمیگرده به خانواده ایشون بخصوص رفتار پدرش
    ولی کمی داره زیاده روی میکنه وخودش هم متوجه نیست

اما شما تو این مدت متوجه حس همسرت شدی ولی در برخورد با این حس اشتباه عمل کردی وبا قرور جوانی و تندی ها و عکس العمل های نادرست بیشتر به این موضوع دامن زدی وبه خودت ضربه هم زدی قرص مصرف میکنی

آویشا خانم متاسفانه مشاجرات و بحث های گذشته و اشتباهات شما باعث شده تا همسرت به شما اعتماد درونی نداشته باشه اگه میگه به شما اعتماد داره دروغ میگه و ظاهری ودر عمل اینگونه نیست وهمین موضوع ومهریه بالای شما که باید بالای 300 تا باشه باعث شده این حرکت انجام بده

یه نکته چون افکار و زات همسرتون قدیمیه و احترام متقابل کمتری برا شما دارن . باید بگم در روش قدیمی تا پسر میخشو نکوبه و دختر باردار نشه و زن زمینگیر نکنه مرد به زن اعتماد نخواهد کرد بعضیاشون تا بچه دوم اعتماد نمیکن

حالا باید چه کرد
    1 اول کمی از خودتون بیشتر بگید اینکه موضوع مشاجرات تا امروز سر چی بوده
    2 برادر همسرتون متاهل هستن یا نه و بچه دارن یا نه
    3 فامیل هستید یا غریبه
    4 چرا همسرتون شمارو سرکش میدونه
    5 از عیبهای خودتون هم بگید خجالت نکشید تا حالا تو روی همسرت ایستادی خلاف میلش کاری کردی
    6 مخارج منزل مثل خرید با کیه کی مدیریت میکنه .چطور از همسرت درخواست پول میکنی برا مخارج شخصیت
    7 . رگ خواب همسرت دستت اومده یا نه

زیاد شد ببخشید . آویشا خانم فعلا چیزی نگید یارانه بهانه ست پس به این موضوع دامن نزنید . خونه رو تو این موقعیت رها کن مهم اینکه زیر سقفش با همسرت به خوشبختی برسی دنبال جلب اعتماد همسرت باش .خدا نکرده فردا باهم نسازید خونه از طریق مهر به شما برسه یا نرسه مهم نیست ومهر ارزش نداره در مقابل ازدست رفتن شوهرت و آرزوهات

درکت میکنم ولی من در نقطه ای مقابل شما زندگی کردم و به همسرم اعتماد کردم ولی با بیوفایی مواجه شدم و بد ضربه ای دارم میخورم . مال دنیا کثیف کثیف .بخاطر مال و دارای تو این موقعیت باهمسرت چشم تو چشم نشو بزار برا چند سال دیگه .
    ببخشید . قسمت یادت نره . بدرود

15. 2 کاربر از پست مفید parsa1400 تشکرکرده اند .

گل شب بو (دوشنبه 23 تیر 93), شهراز (دوشنبه 23 تیر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    5

تشکرشده 5 در 5 پست

Array
    از همتون ممنونم.....خیلی ناراحتم بابت این قضیه....میدونم صحبت کردن فایده ای نداره....اختلافاتمون بیشتر سر این بوده که اون مدام میخواد امر و نهی کنه و منو کنترل کنه و میگه هر چی میگه باید گوش کنم....منم تو موارد زیادی مقاومت کردم و اونم فوق العاده قلدر.....ازدواجمون سنتی بود.....غریبه بودیم...باعث سرافکندگیمه این کارش چون هر کی بشنوه می فهمه شوهرم چه نیتی داشته....البته خونه ی برادرش هم به اسم شوهرم هست البته اگر پنهانی اونم یه کاریش نکرده باشه....یارانه کم بود حالا میگه وقتی چند تا خونه داری تصاعدی مالیات میگیرن پس به اسم داداشش کنه که چیزی به اسمش نیس....میگه به من اعتماد کن من خیر زندگیمونو می خوام....ولی من خیلی بهش بدبین شدم و دارم آتیش می گیرم....مدیریت و خرج خونه هم با خودشه و منم اینجوری راضی ترم....راحت بهم پول میده و به اندازه ی خودمون منو تو رفاه میذاره.....حتی الان که یه عالمه بدهی داره....خب خوبیایی هم داره....عیب من هم به گفته ی اون فقط اینه که مطیع کامل نیستم....یعنی دوستان راهی نیس که منصرفش کنم؟!

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)