به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 14 خرداد 95 [ 17:54]
    سطح
    21
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 52
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

حلالیت گرفتن

سلام
    نمیدونم اینجا جای مطرح کردن این موضوع هست یا نه
    ولی چاره ای ندارم دارم عذاب میکشم
    مشکل من اینه که چند وقت پیش خدود یک سال پیش از طریق نت با دختری آشنا شدم-و تصمیم بر ازدواج بود ولی رابطه در حد تلفن و چت بود،و قرار بر خواستگاری پیش اومد ولی یک دفعه بخاطر مشکلاتی که برای من پیش اومد، و احساس بدی که از این رابطه پیدا کردم یکطرفه قطع کردم، کارم خیلی بد بود، از اون موقع به ببعد همش حس عذاب وجدان دارم و همش بهش فکر میکنم، بارها خواستم بهشون میل بزنم و از ایشون حلالیت بخوام ولی مشکلم اینه که نکنه ایشون فراموش کردن و با این ایمیل دوباره یاد من بیفتن و عذاب بکشن، نکنه الان ازدواج کرده باشن و براشون دردسر بشه نکنه بدتر باعث ناراحتیشون بشم.
    خودم میدونم کارم فوق العاده نامردی بوده و لایق سرزنش ولی واقعا نمیدونم الان این کارو بکنم یا نه
    من هیچ اطلاعی از ایشون ندارم و فقط میلشونو دارم نمیدونم چکار کنم ،بعضی وقتا از مرد بودن خودم خجالت میکشم، به خودم میگم چرا همون موقع جرات نداشتی حرفتو بگی ولی الان واقعا دوست دارم ازش حلالیت بگیرم نمیدونم چکار کنم

2. کاربر روبرو از پست مفید gomgashteh تشکرکرده است .

khaleghezey (شنبه 21 تیر 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 09 بهمن 95 [ 23:48]
    سطح
    91
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 380
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    4,584

تشکرشده 5,213 در 1,375 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    بنظرم اگه اون دختر خیلی وابسته بشما بوده باشه، حتما بسختی تونسته فراموش کنه پس اصلا دوباره بهشون ایمیل نزنین، ایمیل زدن شما ممکنه تمام خاطرات و براش زنده کنه و اون راهی که تا الان اومده تا فراموشتون کنه بی فایده بشه.

ممکن هم هست فراموش کرده باشه.

اما در کل تو این رابطه هردو مقصر بودین یعنی ایشون هم مقصر بودن، شما بهتره اشتباه خودتونو بپذیرین و پیش خداوند توبه کنین و دیگه از این اشتباهات نکنین.

از این به بعد سعی کنین بیخودی ابراز علاقه نکنین. اول خوب بشناخت برسین بعد که هدف معلوم شد که ازدواجه خواستگاری کنین.
    **برخی آدم ها درست مثله بادبادکهای دنیای کودکیم هستند،
    فقط یه یک دلیل از مسیر زندگیم رد میشند، تا به من درسهایی بیاموزند
    که اگر می ماندند؛ شاید هیچوقت
    یاد نمیگرفتم .....! **

4. 8 کاربر از پست مفید دختر بیخیال تشکرکرده اند .

anisa (شنبه 21 تیر 93), Esssssi (سه شنبه 31 تیر 93), khaleghezey (شنبه 21 تیر 93), mohammad6599 (دوشنبه 23 تیر 93), omid65 (جمعه 20 تیر 93), roseflower (یکشنبه 29 تیر 93), واحد (شنبه 21 تیر 93), خیال تو (شنبه 21 تیر 93)

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    یکشنبه 20 دی 94 [ 22:37]
    سطح
    64
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 140
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,872

تشکرشده 3,054 در 793 پست

Array
    قرار نشده که هر خواستگاری ایی به ازدواج بیانجامه .
    ایشون در هر صورت با شما ارتباط نداشتند ، در این مدت .

ورود شما به فکر حلالیت خواستن ، دو حالت پیش میاره .
    1- ایشون فراموش کرده اند ، پس ورود شما برای به اصطلاح حلالیت خواستن آرامش ایشون رو به هم خواهد زد . آرامشی که احتمالا شاید به سختی بدست آورده اند و شاید هم حتی به راحتی شما رو فرمواش کرده اند.

2- ایشون فراموش نکرده اند ، پس شما باعث میشید که اون رو اذیت کنید ضمن اینکه در این مدت چیزی عوض نشده که ادامه ایی برای رابطه وجود داشته باشه و ورود دوباره شما برای حلالیت خواستن کار رو خراب میکنه .

پس توصیه نمیشه.

ضمن اینکه بحث حلالیت خواستن احتمالاً نیست باید ببینی واقعا چیه که میخوای دوبازه به سمتش برگردی .
    یکطرفه قطع کردن ، رو من نفهمیدم ، آیا ازش خداحافظی کردی و براش آرزوی خوشبختی و موفقیت کردی ؟ یا دیگه تلفن هاش رو جواب ندادیی؟

ضمن اینکه آشنایی براساس نت ، اصلا امکان پذیر نیست

- - - Updated - - -

راستی من میگم شاید اونجور که شما فکر می کنید موضوع حاد نبوده که بخواید حلالیت بخواهید ، البته این موضوع برای ما پنهان مونده و ما اطلاع نداریم که اگر بیشتر توضیح بدی مشخص میشه که رفتارت مناسب برای اتمام یک رابطه ازدواج بوده یا نه .

6. 2 کاربر از پست مفید omid65 تشکرکرده اند .

khaleghezey (شنبه 21 تیر 93), واحد (شنبه 21 تیر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    21
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط omid65 نمایش پست ها
    قرار نشده که هر خواستگاری ایی به ازدواج بیانجامه .
    ایشون در هر صورت با شما ارتباط نداشتند ، در این مدت .

ورود شما به فکر حلالیت خواستن ، دو حالت پیش میاره .
    1- ایشون فراموش کرده اند ، پس ورود شما برای به اصطلاح حلالیت خواستن آرامش ایشون رو به هم خواهد زد . آرامشی که احتمالا شاید به سختی بدست آورده اند و شاید هم حتی به راحتی شما رو فرمواش کرده اند.

2- ایشون فراموش نکرده اند ، پس شما باعث میشید که اون رو اذیت کنید ضمن اینکه در این مدت چیزی عوض نشده که ادامه ایی برای رابطه وجود داشته باشه و ورود دوباره شما برای حلالیت خواستن کار رو خراب میکنه .

پس توصیه نمیشه.

ضمن اینکه بحث حلالیت خواستن احتمالاً نیست باید ببینی واقعا چیه که میخوای دوبازه به سمتش برگردی .
    یکطرفه قطع کردن ، رو من نفهمیدم ، آیا ازش خداحافظی کردی و براش آرزوی خوشبختی و موفقیت کردی ؟ یا دیگه تلفن هاش رو جواب ندادیی؟

ضمن اینکه آشنایی براساس نت ، اصلا امکان پذیر نیست

- - - Updated - - -

راستی من میگم شاید اونجور که شما فکر می کنید موضوع حاد نبوده که بخواید حلالیت بخواهید ، البته این موضوع برای ما پنهان مونده و ما اطلاع نداریم که اگر بیشتر توضیح بدی مشخص میشه که رفتارت مناسب برای اتمام یک رابطه ازدواج بوده یا نه .
    سلام
    فقط ارتباط نت نبود دو بار هم ايشونو ديدم ولي متوجه شدم كه چيزي كه ميخواستم نيست، اين اولين ارتباط من با جنس مخالف بود يا نميدونم حماقت من باعث شدم شديد وابسته ايشون بشم و ايشونم همينطور ، نميدونستم چكار كنم، از يكي راهنمايي خواستم و بهم گفت كه بايد سريع قطع رابطه كني ولي من حماقت كردم و كلا بدون دليل كلا جواب ندادم، نميدونم چرا اينطور رفتار كردم، بعدش بدجوري ناراحت بودم ولي روم نميشد بهشون پيام بدم و اصل ماجرا را بگم، از اون موقع تا الان همش درگيرم با اينكه نامردي كردم و دل ايشونو شكوندم، ميدونم كه شكستن دل كسي چه گناه بزرگيه و ميترسم ايشون منو نبخشيده باشه ، ميخوام يجوري ازشون حلاليت بخوام ولي ميترسم باعث ناراحتي بيشترشون بشم.

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط gomgashteh نمایش پست ها
    سلام
    فقط ارتباط نت نبود دو بار هم ايشونو ديدم ولي متوجه شدم كه چيزي كه ميخواستم نيست، اين اولين ارتباط من با جنس مخالف بود يا نميدونم حماقت من باعث شدم شديد وابسته ايشون بشم و ايشونم همينطور ، نميدونستم چكار كنم، از يكي راهنمايي خواستم و بهم گفت كه بايد سريع قطع رابطه كني ولي من حماقت كردم و كلا بدون دليل كلا جواب ندادم، نميدونم چرا اينطور رفتار كردم، بعدش بدجوري ناراحت بودم ولي روم نميشد بهشون پيام بدم و اصل ماجرا را بگم، از اون موقع تا الان همش درگيرم با اينكه نامردي كردم و دل ايشونو شكوندم، ميدونم كه شكستن دل كسي چه گناه بزرگيه و ميترسم ايشون منو نبخشيده باشه ، ميخوام يجوري ازشون حلاليت بخوام ولي ميترسم باعث ناراحتي بيشترشون بشم.
    درود دوست عزیز

دیگه وارد اینگونه روابط اصلا و ابدا نشو

با سپاس از آقا امید عزیز حتی توی خواستگاری هم قرار نیست هرجا میری بهت جواب مثبت بدن چه برسه به اینگونه روابط

موضوع بسیار مهمتر اینه که شما اولین باره با جنس مخالف رابطه برقرار کردی و شوربختانه فرد احساساتی هستی این باعث میشه توی اینگونه روابط ضربه بخوری این عذاب وجدان یکروزی کار دستت میده وارد یه رابطه میشی با همین عذاب وجدان خودت را در چاهی می اندازی که انتهایش نامشخص است و نتیجه ای بجز تباهی و نابودی نداره.

ارتباط دختر و پسر در قالبهاي دوستي و با استرس و مخفي کاري را توصيه نمي کنيم.
    چنين رابطه هايي هيچ تضميني در پي ندارد و تعهدي بر آن بار نيست. و آينده آنها هم مبهم و ناروشن است.
    و اضطرابها و انرژي گيري اين رابطه ها زياد و نتايجش اندک است.
    اگر به ازدواج ختم نشود (غالبا) افسردگي به همراه دارد و اگر ختم شود( معمولا) با درگيري ، بدبيني و ....
    ، همراه هست. ( البته نه صد در صد).

پ.ن:حداقل چند مورد مثل شما را به عینه مشاهده و شنده ام که بخاطر احساسی بودن و عذاب وجدان منجر به ازدواج های غلط شده که نتیجش جز آسیب رسیدن به خودش و خانوادش نبوده
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

9. کاربر روبرو از پست مفید khaleghezey تشکرکرده است .

خیال تو (شنبه 21 تیر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 خرداد 95 [ 10:13]
    سطح
    30
    Level completed: 15%, Points required for next Level: 128
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    91

تشکرشده 234 در 76 پست

Array
    چرا ولش کردی؟
    چندسالش بود؟ فقط فقط واسه عذلب وجدان میخوای برگردی؟ چی توش دیدی که فکر کردی بدردت نمیخوره؟
    چه شرایطی بود که مجبور به ترک شدی و درست نمیشه؟ چرا میگی نامردی کردی؟ خودت چند سالته/ چند وقت رابطه داشتین؟ تا چه حد بهش ایراز علاقه میکردین؟
    واسه اون چقدر این رابطه جدی بود؟ اطرافیانش خبر داشتن؟

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 مهر 94 [ 19:19]
    سطح
    88
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 261
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second ClassSocialOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    5,188

تشکرشده 3,056 در 916 پست

Array
    سلام به همدردی خوش اومدید . چون شما قصد ازدواج با ایشون رو نداشتید . بهترین کار همون بود که انجام دادید . عذر خواهی یا حلالیت خواستن هم اصل موضوع رو عوض نمیکرد . در هر حال شما ایشون رو نمیخواستید و قصد ازدواج با ایشون رو نداشتید پس بهترین کار قطع ارتباط کامل بود . امیدوارم این براتون عبرتی شده باشه و اشتباه قبلی تونو تکرار نکنید . ولی اگه قصد ازدواج با ایشونو ندارید به هیچ عنوان تماسی نداشته باشید .

12. کاربر روبرو از پست مفید واحد تشکرکرده است .

khaleghezey (شنبه 21 تیر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 مرداد 93 [ 09:31]
    سطح
    10
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 27
    دستاوردها:
    3 months registeredTagger Second Class500 Experience Points
    تشکرها
    25

تشکرشده 54 در 15 پست

Array
    برگردی بگی چی دقیقااااااااا؟؟؟؟؟؟
    فکر کردی که اون فرد پیش خودش چه فکرایی میکنه؟ اینکه هنوز دوسش داری ک تو فکرشی، اینکه شرایط عوض شده و برگشتی کنارش باشی، اینکه میشه هنوز امید داشت و ده ها فکر دیگه
    بعد چی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟ شما دوباره میخوای بگی بای بای ... مگه دخترا مسخره شما پسران؟؟؟ عذاب وجدان داری؟؟؟؟ بسیار بیار ... کردی که رفتی سراغش بهش امید واهی دادی و دلشو خوش کردی.....
    خجالتم خوب چیزیه.... پاتو بکش بیرون از زندگی بنده خدا... از دوری تو مرده باشه هم مردددددد...... تمام شد بعد یه سال میخوای بری نبش قبر کنی؟؟؟؟؟؟؟؟
    از یه ور دیگه هم البته میشه دید اینکه اون ادم فوق العاده احساسی باشه و نتونسته باشه چون منتظر شماست کس دیگه ای رو انتخاب کنه...... البته این در صورتیه که شمارو کاملا مناسب و بی نقص دیده باشه و کلی رو شما حساب باز کرده باشه... اونوقت کارش خیلی سخت میشه......
    ولی بعد یه سال سختیشو کشیده به اندازه کافی...
    در هر حال این موضوع جایی در زندگی به شما باز خواهد گشت... اینموضوع که کاری کنیم به ما بر میگرده دقیقا با تمام وجودم مطمئنم و تجربه کردم...
    حالا توبه کن... ریه کن... حلالیت بطلب... تو دل شکستی
    درس عبرت همه پسرا و خود شما...
    اره
    اون دخترم مقصر بود که دل بست و وارد رابطه شد
    ولی
    کی حرفو به ازدواج کشید؟؟؟؟؟کی زیادی محبت کرد؟؟؟؟؟؟کی امید واهی داد؟؟؟؟؟؟؟ کی بازی داد؟؟؟؟؟؟؟؟ مطمئن نبودی چراااااااااا و چراااااااا تا ندیدی و نمیدونی چه خبره گفتی میخوامت بیا عروسی کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    برو برو یه فکری به حال خودت بکن...
    اون بنده خدا هم ول کن زندگیشو کنه دیگه با برگشت مسخره و بی دلیلت...نزن به زندگی طرف.....
    جمع کنیذ خودتونو اقایووووووونننن
    خانما با شما فرق دارن.... احساسین.... عاطفه دارن.... از شما بیشتر غرور دارن به خدا بیشتر غرور دارن ولی به خاطر احساسات و وفاداریه زیادشون همشو زیر پا با عشق خرد میکنن.... درک کنید... اینقد به فکر خودتون نباشید
    بری وجدان خودتو راحت کنی دوباره اونو حتی یه روز حتی یه لحظه تو عذاب بذاری؟؟؟؟؟؟؟؟
    به جای این کارا واسش دعا کن فراموش کرده باشه و یه بخت خوب گیرش بیاد...
    من نمیدونم یعنی تا میحرفیدید خوب بود بعد که دیدیش دیگه اونی نبود که میخواستی؟؟؟؟؟؟
    چی دیدی؟؟؟؟؟ چیکار کرد؟؟؟؟؟؟؟ این موضوع کع تموم ببین فردا پس فردا تو زندگی خودت چه خواهی کرد

14. 2 کاربر از پست مفید shenevande تشکرکرده اند .

Amir_23 (شنبه 28 تیر 93), khaleghezey (شنبه 21 تیر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    21
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    من نمي خوام بهش بگم كه هنوز علاقه اي هست يا هر چي ...
    فقط ميخوام ازش حلاليت بگيرم، كارم صدرصد اشتباه بوده و بد ولي اگه منو نبخشيده باشه اثرش هميشه ميمونه برام
    اونموقه جواني كردم و ناپختگي ولي واقعا نميخواستم بهش آسيب برسه كه اينكارو كردم، كه البته اشتباه فكر ميكردم، خوب چاره من چيه،اگه يه نفر پشيمون باشه بايد چكاركنه ،شما از حال كسي خبر نداريد، منم آسيب ديدم ، تو اين مدت هر روزم همين حال بوده ،فقط ميخوام حلالم كنه.
    خدا ميدونه قصدي غير از ازدواج نداشتم ولي نميدونم چرا اينطوري شد

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 30 تیر 93 [ 22:02]
    سطح
    14
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 64
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    2

تشکرشده 8 در 7 پست

Array
    سلام
    ببخشید اقای گمگشته میشه به سوالاتی که بعضی دوستان ازتون پرسیدن جواب بدین
    اینکه چرا اون دختر اونی که میخواستین نبود؟ چرااا نامردی کردین؟؟؟؟ اون دختر چه قد بهتون وابسنه بود؟؟؟ چقدر روتون حساب میکرده؟؟ در چه حد به اون دختر ابراز علاقه کردین؟؟؟
    اینکه اون دختر چند سالش بوده؟ شما چند سالتونه؟
    اگه میتونین جواب بدین

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)