به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 25 تیر 93 [ 11:26]
    سطح
    1
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 9
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered
    تشکرها
    4

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

اختلاف سنی 9 سال یا 1 سال؟

سلام دوستان من دو تا مورد برای ازدواج در نظر دارم که هر دو از نظر ظاهری و اخلاقی و خانواده مورد تایید من هستند، من متولد 64 هستم و یکی از موارد متولد 73 و دیگری 65 هست میخواستم بدونم اگر هردو تمامی معیارها رو داشته باشند و فقط مسئله سن باقی بمونه کدومشون مناسب تر هست؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 29 شهریور 00 [ 00:15]
    سطح
    83
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 498
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,315

تشکرشده 3,200 در 813 پست

Array
    به نظر من اگر تمام مشخصات ظاهری دیگه مشابه باشند باید بریم سراغ مشخصات باطنی یا درونی

اگر بر فرض محال به حرف شما اعتماد کنیم و فکر کنیم همه چیز مشابه است...

تجربه و مهارت زندگی و پختگی چیزی هست که در اختلاف سن کمتر و همسان بودن زوجها در یک گروه و رده سنی

موضوع مهمی است که مورد با یکسال اختلاف سن به شما شباهت بیشتری دارد.

ولی باید بررسی و شناخت بیشتری از خصوصیات و ویژیگیهای خودتون و ایشون را مورد بررسی قرار بدید.

موفق باشید

3. 6 کاربر از پست مفید sanjab تشکرکرده اند .

arashazimi (یکشنبه 15 تیر 93), khaleghezey (سه شنبه 24 تیر 93), sara 65 (یکشنبه 15 تیر 93), فدایی یار (یکشنبه 15 تیر 93), هم آوا (یکشنبه 15 تیر 93), خیال تو (دوشنبه 16 تیر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 خرداد 97 [ 13:17]
    سطح
    65
    Level completed: 19%, Points required for next Level: 245
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,386

تشکرشده 653 در 231 پست

Array
    سلام
    من با نظر سنجاب موافقم... ولی گاها موردهایی هم هست که یه دختر 18 ساله از یه دختر 29 ساله با تجربه تر و دنیا دیده تر بوده ... بر اساس یافته های جامعه روانشناسان میشه گفت خانمی که یکسال از شما کوچکتره بدلیل پخته تر بودن خانم ها نسبت به آقایان بزودی سکان دار زندگی شما خواهند بود بنابراین اگر به مرد سالاری معتقدید بهتره با اختلاف سنی بیشتری نسبت به انتخاب همسر اقدام کنید... موفق باشید
    ویرایش توسط هم آوا : یکشنبه 15 تیر 93 در ساعت 12:44

5. 3 کاربر از پست مفید هم آوا تشکرکرده اند .

arashazimi (یکشنبه 15 تیر 93), khaleghezey (سه شنبه 24 تیر 93), خیال تو (دوشنبه 16 تیر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 تیر 97 [ 22:56]
    سطح
    74
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 115
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,154

تشکرشده 1,301 در 451 پست

Array
    سلام.دوست من حکایت این که ما یا از این ور بوم میفتیم یا اون ور ...
    من میگم اون خانمی که یکسال تفاوت دارید (با فرض این که بقیه معیارها یکسانه) خیلی خیلی بهتره...اون خانمی که الان 20 ساله هستند اصلا بحث من پختگی یا خامی ایشون نیست چه بسا خیلی هم فهمیده باشند..ولی ایشون توی یه دنیایی دیگه هستند و شما اون دورانو گزروندید

ولی با این خانمی که یه سال تفاوت دارید هم دوره هستید فکر میکنم خیلی بهتر بتونید باهاش کنار بیاید.

البته بازم تصمیم نهایی رو با تحقیق بیش تر بگیرید ...من با فرض این که هر دو یکسان یکسان باشند در مجموع امتیازشون گفتم.

7. 5 کاربر از پست مفید فدایی یار تشکرکرده اند .

arashazimi (یکشنبه 15 تیر 93), khaleghezey (سه شنبه 24 تیر 93), sanjab (یکشنبه 15 تیر 93), فرهنگ 27 (یکشنبه 15 تیر 93), خیال تو (دوشنبه 16 تیر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 10 آذر 93 [ 01:28]
    سطح
    8
    Level completed: 70%, Points required for next Level: 15
    دستاوردها:
    3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    18

تشکرشده 72 در 24 پست

Array
    سلام

اصلا سن مهم نیست هر کدوم که شرایط بهتری داشتند رو خواستگاری کن

9. کاربر روبرو از پست مفید نیمه پنهان ماه تشکرکرده است .

arashazimi (یکشنبه 15 تیر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 آبان 96 [ 13:33]
    سطح
    40
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 43
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    157

تشکرشده 216 در 94 پست

Array
    یعنی شما نسبت به هیچ کدوم احساس خاص تری ندارید ؟! شرایط خانواده و ظاهر و اخلاق و همه اینها هم اگر خوب باشه تا وقتی که کسی نسبت به طرف مقابلش جذب نشه و اصطلاحا به دلش نشینه نمیتونه باهاش ازدواج کنه اگر چه بهترین دختر روی زمین باشه . به نظر من حالا که همه شرایط رو دارند به ندای قلبتون گوش کنید . بالاخره امکان نداره احساستون نسبت به دو طرف کاملا یکسان باشه.

اما در مورد سن . اختلاف سنی بر میگرده به شخصیت دو طرف بعضیها اختلاف سنی زیاد رو می پسندند بعضیها بر عکس . هر دو مشکلات و مزایای خاص خودشون رو می تونن داشته باشند. اختلاف سنی 1 سال خانم معمولا پخته تر از آقا هست اما اختلاف سنی زیاد مشکل درک نکردن دو طرف پیش میاد بستگی به شخصیت خودتون داره .

11. کاربر روبرو از پست مفید Aras تشکرکرده است .

sanjab (یکشنبه 15 تیر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 15 مرداد 94 [ 18:26]
    سطح
    30
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 22
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    395

تشکرشده 383 در 145 پست

Array
    ببخشید شما به خواستگاری هر دو مورد رفته و یک جلسه با هر کدام صحبت کرده اید؟
    اگر نه توصیه بنده به شما اینه که یک جلسه آشنایی داشته باشید و درباره معیارهای اولیه و عقاید و خلق و خوها صحبت کنید و برخورد خانواده هارو از نزدیک مشاهده کنید و بعد در این مورد تصمیم بگیرید که آشنایی بیشتر رو با کدوم مورد که اخلاق و طرزفکر و برخورد خانواده ش بیشتر مورد پسند شماست ادامه بدین
    چون هر دو مورد اختلاف سنی که ذکر کردین هم می تونه خوب باشه هم نباشه بستگی به ویژگیهای اخلاقی طرفین داره

- - - Updated - - -

اختلاف سنی 9 سال میتونه زیاد باشه و به قول دوستان تفاوت حال و هواها رو در پی داره اما خب برای بعضی ها با توجه به اخلاقیات و فرهنگ خانواده ها جواب میده ولی مثلا برای نسل امروز که بیشتر زن و شوهرها می خواهند مثل دو دوست در کنار هم باشند اختلاف سنی کمتر، بهتر جواب میده و صمیمیت و نزدیکی شون رو بیشتر می کنه ولی نمی شود یک نسخه کلی برای قضیه سن پیچید بستگی به اخلاق و شخصیت طرفین و فرهنگ خانواده ها داره

13. 2 کاربر از پست مفید saraamini تشکرکرده اند .

sanjab (یکشنبه 15 تیر 93), فرهنگ 27 (یکشنبه 15 تیر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 25 تیر 93 [ 11:26]
    سطح
    1
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 9
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered
    تشکرها
    4

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    ممنون از پاسخدهی دوستان. راستش هنوز خواستگاری هیچکدوم نرفتم ولی میخوام اول قضیه اختلاف سنی برام روشن بشه چون با دوستانم که مشورت میکنم میگن اونی که 9 سال اختلاف سنی داری باهاش بهتره چون مثلا پسر که 40 سالش بشه همسرش 31 سالش باشه بهتره تا اینکه 39 سالش باشه برای همین میخوام با توجه به اینکه معیارها تقریبا اوکی هستن قضیه سن هم برام روشن بشه ممنون میشم بیشتر راهنماییم کنید.

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 29 شهریور 00 [ 00:15]
    سطح
    83
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 498
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,315

تشکرشده 3,200 در 813 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط arashazimi نمایش پست ها
    با دوستانم که مشورت میکنم میگن اونی که 9 سال اختلاف سنی داری باهاش بهتره چون مثلا پسر که 40 سالش بشه همسرش 31 سالش باشه بهتره تا اینکه 39 سالش باشه
    دوست عزیز

از نظر دوستانتون چی بهتر است؟؟

همانطور که از نظر دوستان اینجا دیدی که هم خانم و هم آقا بودند مشخص است که دوستان چه راهنمایی کردند.

اگر دیدگاه مردسالارانه و قدیمی داری که خوب تکلیف مشخص است پدر بزرگ و مادر بزرگهای ما با اختلاف سن 20 سال و

30سال هم ازدواج می کردن و سالها زندگی میکردند. چون مردان و مادرانشان بدنبال زنانی بودند که بتواند فرزند آوری زیادی داشته باشد زاد و ولد

زیاد و در پیری هم پرستاری و عصا کش مردان باشد.

اگر نگاه مدرن و امروزی داری بدنبال زنان همسن و گاهی با اختلاف سنی معکوس هم می روند چون بیشتر بدنبال

دوست، همفکر و همسفر برای طی کردن مسیر زندگی هستند تا پرستار و مادر بچه هایشان

اختلاف سنی یک تهدید و یک فرصت است تهدید برای مرد سنتی و با دیدگاه مردسالارانه...

فرصت برای مردی امروزی که دوست دارد همسرش همفکر و هم پایه خودش باشد و فرزندانش را در محیطی به روز

رشد دهد.
    در دنیای امروز که دنیای پیشرفت علم و تکنولوژی است امسال شما نسبت به سال گذشته اطلاعات

و دانشتان دچار تحول و دگرگونی زیادی شده(اگر انسان به روزی باشید ) حال فرض کنید شخصی 9 سال از شما دیرتر به این دنیای پر رمزو راز و پر هیاهو آمده باشد....

به نظر من شما هنوز به بلوغ لازم برای ازدواج نرسیده اید و گرنه اینقدر نگاه ظاهری به ازدواج نداشتید...

فاکتورهای اساسی زیادی در ازدواج دخیل هستند. زمانی که شما شروع به شناخت می کنید موضوع سن

برایتان رنگ می بازد و موضوعات دیگری مانند شرایط ظاهری، خانوادگی، فرهنگی، اخلاقی، اعتقادی و ....نمایان میشود.

من بدلیل شرایط کاری در محیطهای مختلف و متضادی هستم آنچه در ازدواجهای امروزی زیاد می بینم

اینست که مناطق روستایی و سنتی با اختلاف سنی زیاد مانند قدیم تمایل بیشتری دارند و مناطق شهری

مخصوصا مناطقی که بافت سنتی ندارند به ازدواج برابر یا معکوس (دختر بزرگتر از پسر) رو آورده اند

چون بیشتر بدنبال همفکر و دوست هستند و سن یک معیار کنار معیارهای دیگر است نه مقابل.

من بدرستی یا غلطی این موضوعات در مناطق مختلف کاری ندارم ولی آنچه به نظر من میرسد اینست

که شما خیلی نگاه ظاهری و غیر واقعی به ازدواج دارید لطفا مطالعه و شناخت خود را از ازدواج و معیارهایتان

برای ازدواج کاملتر کنید در ازدواج ملاکها و معیارهای زیادی باید مورد بررسی قرار گیرد با این نگاه و زاویه دیدی

که وابسته به نگاه و قضاوت دوستان یا اطرافیانتان است متاسفانه من نگران آینده تان هستم.(لطفا ببخشید مرا بخاطر شفاف صحبت کردنم)

موفق باشید
    ویرایش توسط sanjab : یکشنبه 15 تیر 93 در ساعت 22:48

16. 3 کاربر از پست مفید sanjab تشکرکرده اند .

khaleghezey (سه شنبه 24 تیر 93), فرهنگ 27 (یکشنبه 15 تیر 93), zendegiye movafagh (دوشنبه 16 تیر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 مرداد 93 [ 18:04]
    سطح
    29
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 63
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteranTagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 23 در 14 پست

Array
    من هم با نظر سنجاب موافقم.کاملا مو شکافانه و منطقی جوابتونو دادند.ما باید با پیشرفت تکنولوژی جلو بریم و این دست خود ما هم نیست.اگر بخواهیم هماهنگ نشیم مثل دو لاستیک ماشین که هماهنگ نباشن یا بدرو خودمون میگردیم یا سر انجام واژگون خواهیم شد.اختلاف سنی حد اکثر ۷ سال پیشنهاد میشه و اینو حتی در رسانه ها خیلی گوشزد میکنن.

18. 3 کاربر از پست مفید پانی55 تشکرکرده اند .

khaleghezey (سه شنبه 24 تیر 93), sanjab (سه شنبه 24 تیر 93), فرهنگ 27 (سه شنبه 24 تیر 93)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)