به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 18 مرداد 93 [ 14:48]
    سطح
    2
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 35
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    46

تشکرشده 3 در 2 پست

Array

آیا ازدواج با این دختر کار درستی است؟؟؟؟ خواهش میکنم جواب دهید

با سلام. پسری هستم 25 ساله سربازی هم رفتم . کار من مغازه داریه سوپر مارکت دارم حدود دو ماه پیش یه دختر که مشتری ما بود زیر نظر گرفتم ظاهرا دختر خوبی بود اخلاق طرز برخورد نگاه همه چی من ازش خوشم اومد چون قسدم ازدواج بود خانوادم در جریان گذاشتم بعد مدتی که با تحقیق هایی که کردیم فهمیدیم دختر خوبیه مامان و خواهرم رفتن خونشون برای اشنایی و گفتن موضوع من که خوششونم اومده بود قرار شده بود اونا یه تحقیق سطحی کنند بعد اجازه بدن بریم خواستگاری بعد من فهمیدم دختره اسمش چیه و چند 16 سالشه البته بخاطر شرایط جسمیش من فکر میکردم بالای 20 سال باشه.از اونجا که خواهرم شمارشو گرفته بود من خواستم با هاش در ارتباط باشم تا حرف هامون و بزنیم اولاش اس دادیم و.. بعد من در مورد گذشتش پرسدم گفت با یه پسری بوده در حد چت همین. منم قبول کردم خودمم همونطور بودم. از اونجا که فهمیدم دختره خیلی زیاد از برنامه های موبایلی مثل واتس اپ و بی تاک استفاده میکنه.یه روز اس داد که دوست کارگر مغازه ات تو واتس اپ پیام داده دوستت دارم و اینها من گفتم تو اومدی خواستگاری تعجب کرده گفته تو پسر خوبی هستی.منم فرداش رفتم پرسیدم از دوست کارگرم گفت این دختر خوبی نیست بدردت نمیخوره گفتم چرا؟گفت با خیلی ها بوده تو گروه ها فعاله و.. گفت از کارگرت بپرسمن شب به دختره گفتم گفت دورغه فقط یکی از رابطه هاشو لو داد گف در حد پیام بوده.فرداش رفتم از کارگرم پرسدم گفت که اره دوست همین دختره بامن دوسته و همچیش به من گفتم اسم سه چهار نفر رو اورد و باهوشن دوست بوده قراراشون خلاصه هم کاری کردن فقط گفت نمیدونم خودشو در اختیار کسی قرار داده یانه..من خیلی ناراحت شدم رفتم خونه و با اس ام اس بهش گفتم اول زیرش زد بعد گفت بوده ولی اونطوری که تو خیال میکنی نبوده نمیدونم در حد پیام بوده و اینا...خیلیاشم گفت دروغه..بعد گفت که داره گریه میکنه .. قسم خورد که راست میگه... حتی شب رفت پیش دوستش که بره بگه چرا اون حرفا رو بزنه یهنی اعصبانی بود..الان من نمیدونم ببخشمش بخاطر دروغ هایی که گفته بود؟؟؟ حرفهایی که پشت سرشه؟؟؟ بخاطر سنش و کارهای بچگانه ای که کرده بود..منم واقعا دوستش دارم نمیدونم چیکار کنم با این که قول داده تکرار نشه...خانواده شون همه قبول دارن همین روزه ها باید برم خواستگاری...نمیدونم کار درستی میکنم یا نه؟؟شهر ما کوجیکه خانواده ما هم مذهین یه خورده. نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید؟؟ببخشید اگه طولانی شد میخواستم کامل در جریان باشد کمک کنید ..

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 خرداد 97 [ 13:17]
    سطح
    65
    Level completed: 19%, Points required for next Level: 245
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,386

تشکرشده 653 در 231 پست

Array
    سلام دوست عزیز
    در مورد سنش گفتین که به نظرم مشکی نیست بنابراین تفاوت سنی مهم نیست
    در مورد دروغ هایی که گفته و شما در هر برهه چند تاشون رو کشف کردین و بعد از اثبات به ایشون نزد شما اعتراف کرده باید بگم این خانم هنوز با شما رو راست نیست تصور کنید که چه چیزای دیگه ای رو نمیدونید که ایشون هنوز بهتون نگفته و نخواهد گفت... نمیگم ازش جدا بشید چون به هر حال توی این دوره با وسائل ارتباطی که بین همه مد شده زن متاهل هم به شوهرش خیانت میکنه ایشون که یه دختر مجرد و آزاده و به کسی تعهدی نداره که بخواد نگران باشه ... حرف من اینه که شما با شک و دودلی دارید ازدواج میکنید و این مخرب زندگی شما خواهد بود بنابراین بهتره اول از طریق تحقیقات محلی مفصلاً تاریخچه اعمال ایشون رو استخراج کنید و بعد از اون ببنید توی چنته چی دارید و بر اساس داشته هاتون تصمیم بگیرید
    موفق باشید ... براتون ارزوی خوشبختی دارم

- - - Updated - - -

سلام دوست عزیز
    در مورد سنش گفتین که به نظرم مشکی نیست بنابراین تفاوت سنی مهم نیست
    در مورد دروغ هایی که گفته و شما در هر برهه چند تاشون رو کشف کردین و بعد از اثبات به ایشون نزد شما اعتراف کرده باید بگم این خانم هنوز با شما رو راست نیست تصور کنید که چه چیزای دیگه ای رو نمیدونید که ایشون هنوز بهتون نگفته و نخواهد گفت... نمیگم ازش جدا بشید چون به هر حال توی این دوره با وسائل ارتباطی که بین همه مد شده زن متاهل هم به شوهرش خیانت میکنه ایشون که یه دختر مجرد و آزاده و به کسی تعهدی نداره که بخواد نگران باشه ... حرف من اینه که شما با شک و دودلی دارید ازدواج میکنید و این مخرب زندگی شما خواهد بود بنابراین بهتره اول از طریق تحقیقات محلی مفصلاً تاریخچه اعمال ایشون رو استخراج کنید و بعد از اون ببنید توی چنته چی دارید و بر اساس داشته هاتون تصمیم بگیرید
    موفق باشید ... براتون ارزوی خوشبختی دارم

3. کاربر روبرو از پست مفید هم آوا تشکرکرده است .

hossein7 (جمعه 13 تیر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 تیر 97 [ 22:56]
    سطح
    74
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 115
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,154

تشکرشده 1,301 در 451 پست

Array
    سلام دوست عزیز. ببینید در این که این خانم درگیر این گروه های واتس اپ و.. شدند همش مقصر ایشون نیست متاسفانه خونواده ها مقصر هستند که به دلیل نداشتن علمش یا هر چی این چیزا رو در اختیار جونا میزارند یا نظارت درستی بهش ندارند و ناخواسته سبب میشند جوناشون به بیراهه برند..

متاسفانه یکم ناخوانا هم نوشتید پستتون رو... به هر حال اگه این خانم رابطشون در حد همون واتس اپ بوده و.. خب بچگی کردند و.. این که ببخشیدشون یا نه تصمیم با شماست..ولی من بیش تر مد نظرم خونواده ی ایشون هستند که نظارت کمی بر روی فرزندشون داشتند و یکم بهتره بیش تر تامل کنید...

شما هم نسنجیده کمی عمل کردید به هر حال ممکنه این خانم زن شما بشند چرا هی خبر از دوست کارگرتون بردید اوردید..بهتر بود یه دستی به همین خانم می زدید و همه ی حقایقو از خودشون می شنیدید ایشون با سن کمی که دارند قطعا همه ی حقایقو به شما می گفتند..به هر حال با خود این خانم صحبت کنید دیگه با کارگرتون دوستش و .. راجب این مسایل صحبت نکنید چی با این خانم ازدواج بکنید چی نکنید به هر حال پای ابروی این خانم و خونوادش در میونه فردا خدایی ناکرده اسمش بد در بره حالا بیا درستش کن

با خود خانم صراحتا صحبت کنید و اگه واقعا ایشون نادم بودند و بچگی کرده بودند و اون قدر فهمیده هستند میشه بهشون اعتماد کرد سایر مراحل رو طی کنید..به هر حال به خاطر این اتفاق کمی هم صبر کنید شاید بد نباشه..ولی بازم تاکیید میکنم لطفا دیگه با کسی غیر این خانم راجب این مسایل صحبت نکنید..چون شما ممکنه فردا از اون محل برید ولی اون خانم و خانواده اون جا هستند و..

5. 4 کاربر از پست مفید فدایی یار تشکرکرده اند .

amir1364af (شنبه 28 تیر 93), asemaneabi222 (جمعه 13 تیر 93), hossein7 (جمعه 13 تیر 93), خیال تو (شنبه 14 تیر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 18 مرداد 93 [ 14:48]
    سطح
    2
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    46

تشکرشده 3 در 2 پست

Array
    خیلی ممنون یخاطر وقت گذاشتن و جوابتون.
    من از خودش هم پرسیدم حس کردم بهم دروغ گفته در مورد گذشتش ولی وقنی میریم تو جزییات میگه نپرس از گذشته... میگه نمیخوام یادشون بیوفتم... هرچی بوده تموم شده.. از طرفی میگه من دوستت دارم خیلی..
    ولی یه چیزه دیگه هم بوده اینکه به گفته خودش یک نفر که قبلا باهاش بوده رو خیلی دوست داشه گفته حتی به مامانم هم گفته بوده وقتی دلیل جدا شدنشو پرسدم گفت نمیدونم بعدم گفت خواهش میکنم نپرس..
    یه خورده که ناراحت میشه میگه دختر برای تو زیاده بی خیال من شو وقتی حرفامو باور نمیکنی بعدش قسم جون داداش کوچیکترشو میخوره و اشک هایی که میریزه...

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 07 آبان 01 [ 21:11]
    سطح
    95
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 949
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    3,979

تشکرشده 3,495 در 804 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    هر چند من فکر نمیکنم یه دختر 16 ساله کار خاصی توی این سن کرده باشه (اگرم دوستی، چیزی ،داشته از روی بچه بازی بوده یا فریب خورده که البته همین هم قابل تامل هست) ولی مورد خیلی مهم اینه که شما در مرحله ی شناخت وارد فاز احساسی شدید و هم خودتون و هم اون رو به شدت درگیر کردید ؛ این خیلی خطرناکه، چون چشم هردوی شما رو روی حقایق هم دیگه میبنده ، جالب اینه که هنوز خواستگاری رسمی هم نرفتید.
    سعی کنید هم برای ایشون و هم برای خودتون روشن کنید که باید ابتدا سر پارامترهای لازم هر کدومتون برای ازدواج به توافق برسید . اگر یکی از شما یا هر دو تون چنین معیارهایی ندارید و یا فکر میکنید "دوست داشتن" با چند بار ملاقات ساده و اس ام اس کافیه به هیچ عنوان تن به این ازدواج ندید چون با احتمال بالا شکست خورده خواهد بود.
    موفق باشید.
    من دیوانه چو زلف تو رها می‌کردم / هیچ لایق‌ترم از حلقه زنجیر نبود

8. 3 کاربر از پست مفید m.reza91 تشکرکرده اند .

hossein7 (جمعه 13 تیر 93), هم آوا (شنبه 14 تیر 93), آرام دل (جمعه 13 تیر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 30 آبان 93 [ 11:17]
    سطح
    10
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 11
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 114 در 51 پست

Array
    سلام

تردید و دروغ
    وقتی اینها کاملا حل شد، ادامه دهید

10. 2 کاربر از پست مفید احمدعلی تشکرکرده اند .

hossein7 (شنبه 14 تیر 93), هم آوا (شنبه 14 تیر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 05 تیر 97 [ 14:07]
    سطح
    63
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 181
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    480

تشکرشده 882 در 242 پست

Array
    سلام . صرف نظر از همه اینها سن دختر خانم هنوز برای تشکیل دادن خانواده و ازدواج بسیار کمه .
    ایشون هنوز به بلوغ اجتماعی خاصی که لازمه ازدواج هستن نرسیدن مسلما در این سن. و هنوز در دوران نوجوانی سیر می کنن. مسلما این ازدواج به ضرر هر دو شما خواهد بود.

تعجب می کنم که نکته به این مهمی از دید دوستان همدردی پنهان مونده.

12. 2 کاربر از پست مفید veis تشکرکرده اند .

hossein7 (شنبه 14 تیر 93), فرهنگ 27 (جمعه 13 تیر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 30 خرداد 94 [ 14:17]
    سطح
    28
    Level completed: 41%, Points required for next Level: 89
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    262

تشکرشده 312 در 141 پست

Array
    دوست عزیز.با نظارت خانواده باهاشون حضوری و رو در رو صحبت کنید.اینکه میگه از گذشته نپرسید واقعا مسخرس.هرگز زیر بار نرید .بهش بگید تنها در صورتی باهاش ازدواج می کنید که از تمام اتفاقات گذشتش با خبر باشید(البته اون قسمتا که حس میکنه به شما ربط داره)اینا به خدا مشکل ساز میشه.سنشون هم به نظر من خیلی بد نیست .نامزد خود من پونزده سالشه البته من نوزده هستم.خواهش می کنم این بحثو ادامه بدین.برای من هم کاربردی و جالبه.

14. کاربر روبرو از پست مفید سعیداطی تشکرکرده است .

hossein7 (شنبه 14 تیر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 25 خرداد 02 [ 11:36]
    سطح
    64
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 201
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    76

تشکرشده 59 در 24 پست

Array
    دوست عزیز با خودت روراست باش.دختری که از الان این چیزها رو ازت پنهون کرده و این کارهاش رو به پای سرگرمی گذاشته، میتونه در آینده سرگرمی های بزرگتر از این رو ازت پنهون کنه. امیدوارم منظورمو گرفته باشی. متاسفانه امروزه اینجور برنامه ها شده زمینه ای برای خیانت.از حرفام ناراحت نشین چون نظر شخصی منه و قبلا ی همچین چیزی واسم پیش اومده.نراحتی من ازین بود که اون خانوم قبلا با یکی از دوستام رفیق بود و وقتی فکرشو میکردم که در آینده دوستام بگن ببین با دوست دختر ما ازدواج کرده دیوونم میکرد.هر چند مساله سن در خیلی مواقع مهم نیست اما این رو مد نظر داشته باش که ی دختر 16ساله توی دوران تفریح و خوشگذرونی هستش و باید براش خیلی وقت بذاری تا هر بار با ی بهونه ازت دلگیر نشه. شما هم که گفتین مغازه دارین و مطمئنن به دلیل تعدد مشتریهاتون نمیتونین وقت زیادی براشون بذارین. شاید درست نباشه اینو بگم.حرفام بر اساس تجربه های قبلی دوستی با دخترهای کم سن و سال بود که هر چیزی رو خیلی ساده میگیرن.

16. 3 کاربر از پست مفید parvizb تشکرکرده اند .

hossein7 (شنبه 14 تیر 93), فرهنگ 27 (جمعه 13 تیر 93), هم آوا (شنبه 14 تیر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 مرداد 95 [ 15:24]
    سطح
    39
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 28
    Overall activity: 73.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    94

تشکرشده 539 در 149 پست

Array
    سلام دوست عزیز وقتتون بخیر شما خودتون فکر نمیکنید خیلی زود وارد مسئله خاستگاری دارین میشین؟ چقدر وقت گذاشتین با هم بیرون برید حضوری و نه اس ام اس همدیگرو بشناسین؟ اینکه برای شما صرفا مشخص بشه ایشون با کسی در ارتباط بوده یا نبوده واقعا برای انتخاب کافیه؟؟ اینکه یه نفر ادم خوبی باشه با همسر خوبی باشه خیلی متفاوته دوست عزیز. بیشتر همدیگرو ببینید و تمرکزتون رو رو شناخت بزارید نه اینکه فقط دنبال زیرو رو کردن گذشته باشید. ایشون قراره مهمترین انتخاب شما باشن همچنین شما هم برای ایشون.. پس زود تصمیم نگیرین .. اینکخ ایشون در گذشته با یه نفر حتی دو نفر در حد ارتباط تلفنی بوده شاید رو زندگی ایندتون تاثیری نداشته باشه .. اما اینکه گریه میکنن واسه حرفتون و اینکه میگن دختر براتون زیاده و این قبیل حرفا نشون دهنده عدم بلوغ کافی واسه شروع زندگیه ... این صرفا نظر منه دوست عزیز

18. 2 کاربر از پست مفید ida bahrami تشکرکرده اند .

hossein7 (شنبه 14 تیر 93), هم آوا (شنبه 14 تیر 93)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)