به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 32
    Banned آغازکننده
    آخرین بازدید
    شنبه 14 تیر 93 [ 16:33]
    سطح
    4
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 45
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    100 Experience Points31 days registeredTagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 27 در 17 پست

Array

حس وجودی بودن و تنهایی امیدواری و ناامیدی !بنده نیاز جنسی و عاطفی دارم چه باید بکنم؟

سلام و احترام خدمت همه رفقا
    بنده از مهندسان این مملکت هستم که 25 سال سن دارم تا کنون در پاکدامنی کامل زنگی را بسر می کردم... از 14 سالگی بنده تاکنون برای ارضای جنسی یا عاطفی خود هیچ اقدامی نکردم و سر بزیر درس می خواندم. اکنون 2 سال است نزد مشاوره مراجعه کردم و اقای مشاور پس از بررسی و چند جلسه مشاوره ببنده پیشنهاد ایجاد رابطه با جنس مخالف و سکس را دادند. فرمودند بنده بسیار احساسی و حساس هستم و بخاطر سرکوب این غریضه دچار پوچی در زنگی شده ام ودلیل احساس پوچی بنده نیز همین است. هرچند که نیک می دانم چقدر بنده نیازهای فواران می کند ولی بقدری سرکوب یا خودارضایی کردم و از طرفی بدلیل خانواده کم جمعیت و تنهایی شخصی بنده در زندگی دچار ناامیدی و اضطراب مغاک شده ام.بنده سال گذشته پیشنهاد سکس از کسی داشتم که مطقه بودند ایشان و جزو بستگاان ما هستند جالب است بنده کشش بالایی برای ازدواج و پیشنهاد ازدواج دداشتم درست زمانی که مدنظرم بود اقدام کنم ایشان پیشنهاد رابطه مخفیانه دادند این باعث شد که بنده دست رد به سینه ایشان بزنم. برای بنده یک قلب پاک مهم است. بنده مذهبی نیستم جالب است؟ درست زمانی که بالاترین تمایل و کشش را به ایشان وایشان به بنده داشتند بنده رد کردم. ولی اکنون متوجه شدم داشتن رابطه قلبی برای بنده خیال خام پلنگم بود با این گرانی و بیکاری و طبقه پایین بودن خانواده نمی توانم با دختری نجیب وارد رابطه ازدواج شوم. از این رو بنده کارشناسی ارشد شرکت نموده وو دوباره رتبه خوبی کسب نمودم امسال مهندسی کنترل را در یکی از دانشگاه های برتر ایران اغاز می کنم. ولی سیاهی که در برم گرفته به هیچ وجه کنار نمی رود. بنده هم اکنون دنبال زن مطلقه ایی هستم که واقعا نیاز عاطفی جنسی داشته باشد نه کسی که در قبال پول ....
    متاسفانه خانواده نیز مشکل تنهایی بنده را فهمیده اند و بندگان خدا از پس سایه تاریکی تورم و بیکاری که برمملکت فروامده شرمنده اند بصورت غیر مستقیم حتی ان ها نیز منتظر هستند بنده بصورت نامتعارف این نیاز را ارضا کنم( چیزی در این خصوص نگفته اند ولی دیگر ادم های سابق نیستند)
    بفرمایید اکنون بنده چه باید بکنم
    پ.ن1= عده ایی پس از این پیام شروع خواهند کرد اقا برو ورزش کن غذا کم بخور نخی بپوش پلاستیک نپوش و... عزیزان بنده 2-3 سال هست که دیگر لبریز شده ام این ها دیگر جواب نمیده چون خوره افتاده تو قلبم.
    پ.ن2= عده ایی از رفقا شروع خواهند کرد به اینکه ایه قران و حدیث خوانی وروایت طویل خواندن یا ذکر یاد دادن. دوستان بنده با احترام به عقاید شما یک انسان گرا هستم و مذهبی نیستم ونمی توانم مذهب را هضم کنم .
    پ.ن3= عده ایی شروع خواهند کرد بصورت غیر مستقیم یا مستقیم امید دادن که بنده دارم ایه یاس می خوانم لطفا این دوستان نیز ننویسند متنی.

این 3 دسته که عرض کردم لطفا هیچ راهنمایی نکنند. دسته دیگر دسته افرادی هست که بنده از آن ها کمک می خواهم. اکنون بگویید در این تاریکی در برم گرفته چه باید بکنم
    سپاس از همه

2. 2 کاربر از پست مفید هنر تشکرکرده اند .

معاون کلانتر (جمعه 13 تیر 93), بابک 1369 (جمعه 13 تیر 93)

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    یکشنبه 20 دی 94 [ 22:37]
    سطح
    64
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 140
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,872

تشکرشده 3,054 در 793 پست

Array
    شاید الان نزدیک به 10 خط برات نوشتم ولی پاکش کردم .

به نظر من کاری که خودت فکر میکنی درسته رو بکن .

4. 7 کاربر از پست مفید omid65 تشکرکرده اند .

asemaneabi222 (جمعه 13 تیر 93), mehrdad_m (جمعه 13 تیر 93), mordad (جمعه 13 تیر 93), parsa1400 (جمعه 13 تیر 93), فدایی یار (جمعه 13 تیر 93), معاون کلانتر (جمعه 13 تیر 93), بابک 1369 (جمعه 13 تیر 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array
    از ما می خوای بگیم چطور زن مطلقه پیدا کنی یا اینکه این کارو بکنی یا نکنی؟

چرا فکر می کنی نمی تونی خودتو کنترل کنی؟به چه میزان به سایتای پورن سر

می زنی؟هر چند مدت فیلم یا عکس ها رو مرور می کنی؟چه سرگرمی هایی داری؟

6. 7 کاربر از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده اند .

asemaneabi222 (جمعه 13 تیر 93), mahasty (جمعه 13 تیر 93), parsa1400 (جمعه 13 تیر 93), sanjab (جمعه 13 تیر 93), فدایی یار (جمعه 13 تیر 93), مصباح الهدی (جمعه 13 تیر 93), آرام دل (جمعه 13 تیر 93)

Banned آغازکننده
    آخرین بازدید
    سطح
    4
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 27 در 17 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط omid65 نمایش پست ها
    شاید الان نزدیک به 10 خط برات نوشتم ولی پاکش کردم .

به نظر من کاری که خودت فکر میکنی درسته رو بکن .
    واقعا مردی
    بجای 10 خط نصیحت یا جزو اون سه رده طبقه بندی.
    بهترین نظر رو دادی خوشحال شدم ممنون.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط فرهنگ 27 نمایش پست ها
    از ما می خوای بگیم چطور زن مطلقه پیدا کنی یا اینکه این کارو بکنی یا نکنی؟

چرا فکر می کنی نمی تونی خودتو کنترل کنی؟به چه میزان به سایتای پورن سر

می زنی؟هر چند مدت فیلم یا عکس ها رو مرور می کنی؟چه سرگرمی هایی داری؟
    بنده گرفتار تنهایی اگزیستانسیال شدم.
    هرچند زدن چنین حرفی و حرف زدن از هبوط و کسوف ادمیان در اینجا جزوه گناهان نابخشودنی است.
    این چه حرفیه تا کسی تایپیک میزنه سریع بهش برچسببی اخلاقی و مواظب شیر دستشویی و لباسشویی فرنود باش میزنید..
    بنده از شما نخواستم برای بنده کسی رو جور کنید به برکت تورم و فلاکت... هرکسی این چنین نیازی داشته باشد می تواند در خیابان واشرش یا عوض کند با هر مدلی..
    واقعا باید تاسف خورد اقای فرهنگ شما که کاربر معمولی نیستید.. چرا فکر می کنید رهبانیت منجر به ازادگی میشود؟ همین کلیسا رادیدم رهبانیتی که پولس رسول دم از ان زد عاقبت کار را بدان جا رساند کلیسا وسایل شکنجه و اعتراف گیری را ساخت کلیسا متهم به کودک ازاری شد.. یک سری مسائل مغزی و علوم اعصابی هستش.. از کنترل ما خارج هست...
    بنده راهنمایی خواستم. نه اینکه این نیاز را مثل سابق سرکوب نمایم بقدر کافی سرکوب شده

8. 3 کاربر از پست مفید هنر تشکرکرده اند .

omid65 (جمعه 13 تیر 93), parsa1400 (جمعه 13 تیر 93), معاون کلانتر (جمعه 13 تیر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 09 اسفند 95 [ 00:12]
    سطح
    40
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 146
    Overall activity: 63.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registeredTagger First Class
    تشکرها
    223

تشکرشده 333 در 122 پست

Array
    سلام هنر عزیز.من فکر نمیکنم راهنمایی کسی از اون سه دسته خارج باشه شما خودت تحصیل کرده ای و میتونی یکسری مسائل تو ذهنت حلاجی کنی با توجه به موقعیتت و شرایط پس بهترین تصمیم با خودته.تنهاچیزی که منمیدونم اینه که احساس فکرو هرچی دیگه که تو رابطتت بزاری جدای ازوابستگی برای کسی که بعدا تو زندگیت میاد به عنوان شریک دیگه تکرار نمیشه.حس اول همیشه چیز دیگه ای هس.من از صحبتت احساس کردم فقط دنبال تایید حرفاتی نمیدونم فقط تا جایی پیش برو که بعدا حس پشیمونی برات نداشته باشه

10. 2 کاربر از پست مفید mordad تشکرکرده اند .

parsa1400 (جمعه 13 تیر 93), sanjab (جمعه 13 تیر 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array
    می تونی با ورزش این انرژیو تخلیه کنی در کنارش تلاش کنی شرایط ازدواجت فراهم بشه.

به نظر من به جای فوق دنبال کار باش تا بتونی ازدواج کنی.

12. 6 کاربر از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده اند .

asemaneabi222 (جمعه 13 تیر 93), m.reza91 (جمعه 13 تیر 93), mordad (جمعه 13 تیر 93), sanjab (جمعه 13 تیر 93), فدایی یار (جمعه 13 تیر 93), آرام دل (جمعه 13 تیر 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام آقای هنر

1) میشه بگین چه کارهایی در این راستا به ذهنتون رسیده و انجام دادین؟
    2) و اینکه آن کارها چه نتیجه ای برای شما داشته و یا اینکه چقدر نتیجهداده و دلیل نتیجه بخش نبودنش به نظرتون چی هست؟

3) راستش من چند بار عنوانتون را خواندم اما کامل متوجه نشدم. میشه لطفا در مورد قسمت اول عنوان توضیح بدین ؟(حس وجودی بودن و تنهایی امیدواری و ناامیدی)

4)اینکه دچار تنهایی اگزیستانسیال شدین یعنی چه؟
    خیلی از ما مجردها احساس تنهایی می کنیم. آیا این تنهایی شما با تنهایی ما فرق دارد؟ و ناشی از چیز خاصی است؟

5) خودتون چه راهکارهایی به ذهنتون می رسه؟ آیا صیغه یکی از آن راهکارهاست؟

6) نحوه نگارش متنتون و واکنش از پیش تعیین شدتون به کاربران و همین طور واکنشتون به آقای فرهنگ این ذهنیت را در من ایجاد کرد که شما احتمالا انسان کمی عصبی مزاجی هستین. آیا درست است؟ و من حتی تو ذهنم نیامد که انسان عاطفی باشید.(البته فقط در حد حدس نه بیشتر) شما خودتون را چقدر عاطفی و صبور می دانید؟
    یک مقدار دیدگاه عاطفیتون را می تونید باز کنید؟

7) اول بگم که عصبانی نشید سوال بعدی را نمی خوام جهت ارائه راهکار بپرسم.فقط می خوام شخصیتتون دستم بیاد.
    سوال:شما از دید اطرافیان آدم خوشحال و اهل تفریحی هستین یا نه. درونگرا هستین یا برون گرا؟ شوخ طبع هستین یا نه؟ و یا چقدر جنبه شوخی دارید؟

موفق و موید باشید

اگر روزی ،محبت کردی بی منت، لذت بردی بی گناه ، بخشیدی بی شرط
    بدان آن روز را واقعا زندگی کرده ای

یا ضامن بی ضامن ها...!!!

حسرت کرب و بلا در دل من پنهانیست؛
    من ندانم که چه اندازه ز عمرم باقیست؛

کربلا گر نشدم دعوت، از این بار گناه،
    ضامن من بشود ضامن آهو کافیست؟

با توکل بر خدای متعال:محکم، با امید و با انگیزه

14. 6 کاربر از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده اند .

m.reza91 (جمعه 13 تیر 93), mahasty (جمعه 13 تیر 93), mordad (جمعه 13 تیر 93), parsa1400 (جمعه 13 تیر 93), فرهنگ 27 (جمعه 13 تیر 93), آرام دل (جمعه 13 تیر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 19 آذر 95 [ 01:34]
    سطح
    51
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 31
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    405

تشکرشده 1,144 در 414 پست

Array
    برای مشکلتون راه حلی ندارم. اما بد نیست مطالبی رو عنوان کنم.

عنوان شما خودش رو نقض می کنه.
    فلسفه اصالت وجود یا مکتب اگزیستانسیالسم که ازش صحبت می کنید با نیازی که مطرح کردید در تضاده. اگر بخوام واژه اگسزییستانسیال رو به ساده ترین شکل ممکن بیان کنم میشه تنها رها شدن در هستی.(دوستانی که میخوان دقیق تر بفهمن یکی از کتابهای آلبر کامو رو بخونن)
    کسانی که پیرو این مکتب هستن تمام وابستگی ها و حتی گاهی ذات و ماهیت انسانی رو نقض می کنن. تنهایی به قدری وسیع میشه که انگار هیچ نیست و به مرز پوچ گرایی می رسه. این نوع تنهایی نه ناراحت کننده است نه ناامید کننده. مسخره است! کافکا با تمسخر بهش نگاه می کرد و نیچه نشست رو ویلچر و زل زد به این همه هیچ!

همین که میگید خانوادتون متوجه تنهایی شما شدن؛ بر اساس اصل تقدم ماهیت بر وحود و مبحث اصالت؛ نشان از این داره که شما به هیچ وجه تنها نیستید!!! ضمنا حس وجودی ربطی به جمعیتی که در اطراف شما هستن نداره. انسان رها شده حتی اگر همه گیتی به دنبالش باشن.

تنهایی اگزیستانسیال کسی رو گرفتار نمی کنه یا حداقل فرد خودش رو گرفتارش نمیدونه. برعکس رها شده. از این مکتب به عنوان یه روش درمانی هم استفاده میکنن (کتاب وقتی نیچه گریست رو پیشنهاد می کنم). به این ترتیب شخص با همه ترس ها و ناراحتی هاش از این دنیا مواجه میشه و میبینه که در حقیقت "هیچی" نیستن؛ این خودشه که برای خودش و هستیش تصمیم میگیره و از این طریق به آرامش میرسه. اگزیستنسیالیست -یا به عبارتی "سارتر" از بنیان گذاران این مکتب- دقیقا میگه که هیچ چیز از حیطه اختیار و مسئولیت ما خارج نیست.

همین بتهوون (نمیدونم پیرو این مکتب بوده یا نه!) در تمام زندگی دیوانه وارش، از لحظه تولد تا دم مرگ مشغول جدال بود و لحظه ای آروم نمیگرفت. فکر کنم اصلا ناامیدی (و حتی امید) براش واژه تعریف نشده ای بود.

آقای فرهنگ شما رو توصیه به رهبانیت نکردن. کسی هم ازتون نمیخواد که با ورزش به جنگ نیازهای طبیعیتون برید اما ظاهرا خودتون تصمیم گرفتین با غرق شده در فلسفه برای خودتون منطق بتراشید. غافل ار اینکه قبل از فلسفه باید با حکمت آشنا بشید و برای رسیدن به حکمت آرامش درونی لازمه. وگرنه آثارش هزاران برابر مخربتر از خودارضاییه.

16. 4 کاربر از پست مفید mahasty تشکرکرده اند .

asemaneabi222 (جمعه 13 تیر 93), m.reza91 (جمعه 13 تیر 93), فرهنگ 27 (جمعه 13 تیر 93), مصباح الهدی (شنبه 14 تیر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 12 دی 93 [ 13:59]
    سطح
    19
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 84
    دستاوردها:
    3 months registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    291

تشکرشده 1,029 در 261 پست

Array
    سلام
    دوست عزیز به نظرم سه نوع پاسخی که مشخص کردید همانطور که خودتان گفتید روی شما تاثیری نداره

در خصوص مسائل و باور های دینی اولا باید این باور ها در وجود شما باشه ثانیا شرایط همانطور باشه که این باور ها برای آن وضع شده فرضا در قرآن این روابط نهی شده اما به همان تعداد که نهی شده به مردم توصیه شده حتی با جیب خالی ازدواج کنند و خدا روزی رسان است و ... ،شرع بر این پایه این روابط رو نهی کرده که ازدواج بسیار راحت و در دسترس باشه اما در حال حاضر اصلا و ابدا این فرضیه اجرایی نیست
    در بیشتر موارد پسری که حقوق پایینی داره و ماشین و خونه یا خانواده ثروتمند نداره همون اول معرفی کردن خودش رد میشه (باید واقع بین باشیم و خودمون رو گول نزنیم)

به هر نیاز هم باید با وسیله مناسب خود پاسخ داد: گرسنگی با غذا خستگی با استراحت و ...
    من هم در این مورد کاملا موافقم که کسی که نیاز عاطفی داره نمیتونه با کوه رفتن و ورزش کردن به این نیاز پاسخ بده

امید دادن و دلخوش کردن به آینده هم اشتباه بزرگیه و هر انسانی باید یاد بگیره که واقع گرا باشه

متاسفانه این راهکار ها اصلا راه گشا نیست
    .................................................. ...............................
    راهکاری که من برای خودم بدست اوردم صبر و تحمله
    خیلی دنبال راهکار مناسب در جاهای مختلف بودم
    پای حرفای افراد مختلفی نشستم و تنها ایده ای که بود سرکوب این نیاز و تحمل و صبر بود

شاید خیلی از افراد وقتی دم از سرکوب نیاز ها میزنی خیلی سخت موضع میگیرند اما وقتی پای صحبت هاشون بشینی خودشون هم این مسئله رو بشکل غیر مستقیم بیان کنند و در واقع حرفی بجز سرکوب نیاز هات نمیزنند و تنها فرقشون اینه که سعی میکنند این حقیقت تلخ رو کمی خوشمزه کنند و بخوردت بدند

شرکت در فعالیت های گروهی ، درس خوندن ، ورزش ، فعالیت هنری ، رژیم غذایی خوب ، نماز خوندن ، ذکر گفتن ، ترسیم یک آینده درخشان و رویایی ، راحت و در دسترس نشان دادن ازدواج و اینکه شما رو فردی ازدواج گریز نمایش دهند و ... همگی بحث هایی هستند که ممکنه مطرح بشه

ولی به هیچ وجه پاسخ نیاز شما رو نمیدن و درست مثل دادن یک آبنبات به دست یک بچه 5 ساله هستند و با زبان بیزبانی به طرف مقابل گفته میشه که دور این نیازت رو خط بکش

اما من قصد شیره مالیدن رو سر شما و گول زدن شما رو ندارم
    خیلی رک و راست بهت میگم که چاره ای جز سرکوب نیاز هات تا وقتی که شرایط ازدواج برات مهیا بشه رو نداری
    میدونم این حرف خیلی تلخه و هضمش سخته ولی باید واقع بین باشیم

دوستی و رابطه با زن مطلقه یا دوست دختر آثار مثبت داره و به همون اندازه و شاید بیشتر آثار منفی
    مثل داروییه که درد رو از بین میبره اما خود اون دارو عوارض زیادی داره
    (مثل اینکه دارویی بخوری که چاقی رو از بین ببره ولی بواسطه مصرف اون دارو دچار ریزش مو بشی و با ترک دارو هم چاقی برگرده هم ریزش موهات ترمیم نشه)

با وارد شدن به این روابط میل تنوع طلبیت رو در ذهنت روشن میکنی و عادت و اعتیاد پیدا میکنی و بعدها که ازدواج کردی نمیتونی از رابطه با همسرت لذت ببری و مجبوری مجددا رو به این روابط بیاری (چشم بسته میگم و شرط میبندم)

پس هر چند زدن این حرف تلخه ولی راهی بجز سرکوب نیازهات تا فراهم شدن شرایط ازدواج نداری

.................................................. ........................................
    پ.ن:
    نمیدونم امضای کدوم یکی از کاربرا این جمله بود ولی جمله بسیار زیباییه
    مرا با حقیقت بیازار. اما هرگز با دروغ ، آرامم نکن !

18. 5 کاربر از پست مفید معاون کلانتر تشکرکرده اند .

asemaneabi222 (جمعه 13 تیر 93), parsa1400 (جمعه 13 تیر 93), sanjab (جمعه 13 تیر 93), فرهنگ 27 (جمعه 13 تیر 93), مصباح الهدی (شنبه 14 تیر 93)

Banned آغازکننده
    آخرین بازدید
    سطح
    4
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 27 در 17 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahasty نمایش پست ها

فلسفه اصالت وجود یا مکتب اگزیستانسیالسم که ازش صحبت می کنید با نیازی که مطرح کردید در تضاده. اگر بخوام واژه اگسزییستانسیال رو به ساده ترین شکل ممکن بیان کنم میشه تنها رها شدن در هستی.(دوستانی که میخوان دقیق تر بفهمن یکی از کتابهای آلبر کامو رو بخونن)
    کسانی که پیرو این مکتب هستن تمام وابستگی ها و حتی گاهی ذات و ماهیت انسانی رو نقض می کنن. تنهایی به قدری وسیع میشه که انگار هیچ نیست و به مرز پوچ گرایی می رسه. این نوع تنهایی نه ناراحت کننده است نه ناامید کننده. مسخره است! کافکا با تمسخر بهش نگاه می کرد و نیچه نشست رو ویلچر و زل زد به این همه هیچ!

همین که میگید خانوادتون متوجه تنهایی شما شدن؛ بر اساس اصل تقدم ماهیت بر وحود و مبحث اصالت؛ نشان از این داره که شما به هیچ وجه تنها نیستید!!! ضمنا حس وجودی ربطی به جمعیتی که در اطراف شما هستن نداره. انسان رها شده حتی اگر همه گیتی به دنبالش باشن.

تنهایی اگزیستانسیال کسی رو گرفتار نمی کنه یا حداقل فرد خودش رو گرفتارش نمیدونه. برعکس رها شده. از این مکتب به عنوان یه روش درمانی هم استفاده میکنن (کتاب وقتی نیچه گریست رو پیشنهاد می کنم). به این ترتیب شخص با همه ترس ها و ناراحتی هاش از این دنیا مواجه میشه و میبینه که در حقیقت "هیچی" نیستن؛ این خودشه که برای خودش و هستیش تصمیم میگیره و از این طریق به آرامش میرسه. اگزیستنسیالیست -یا به عبارتی "سارتر" از بنیان گذاران این مکتب- دقیقا میگه که هیچ چیز از حیطه اختیار و مسئولیت ما خارج نیست.

همین بتهوون (نمیدونم پیرو این مکتب بوده یا نه!) در تمام زندگی دیوانه وارش، از لحظه تولد تا دم مرگ مشغول جدال بود و لحظه ای آروم نمیگرفت. فکر کنم اصلا ناامیدی (و حتی امید) براش واژه تعریف نشده ای بود.

آقای فرهنگ شما رو توصیه به رهبانیت نکردن. کسی هم ازتون نمیخواد که با ورزش به جنگ نیازهای طبیعیتون برید اما ظاهرا خودتون تصمیم گرفتین با غرق شده در فلسفه برای خودتون منطق بتراشید. غافل ار اینکه قبل از فلسفه باید با حکمت آشنا بشید و برای رسیدن به حکمت آرامش درونی لازمه. وگرنه آثارش هزاران برابر مخربتر از خودارضاییه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahasty نمایش پست ها

سر کار خانم مهستی بنده نوشتم دچار تنهایی اگزیستانسیال شدم. تنهایی اگزیستانسیال یکی از نشانه های دوران بحران اگزیستانسیال می باشد همه کتاب هایی که شما می فرمایید را بنده مطالعه نمودم.
    شما بجای مطالعه یکی دو مقاله اینترنتی در این خصوص بهتره نظرتون رو برای خودتون نگهداری کنید. چون شما حس وجودیتون عجینی پیدا کرده با حکمت! بنده حس وجودیم عجین شده با تنهایی و پوچی!
    همین مکتب اگزیستانسیالیسم سارتر کامو و کافکا و ادبیات داستایوسکی و دیگران هست بنده را زنده نگه داشته.. جالب است بدانید بنده یکسال تمام با فلسفه کی یرکگور سروکله زده ام چیزی که اگر شما اگزیستانسیالیست بودید یا کمی اشنا بودید همین حالا باید ببنده سفارش می کردید کی یرکگور بخوانم! بنده حتی پایان نامه های دکتری از فلسفه کی یرکگور را مطالعه نمودم.. همانند تخدیر بود...
    محض اطلاع شما عرض می کنم که اطلاعات شما کافی نیست تلستوی نیز در اواخر عمر خود که (کسی که جنگ و صلح و اناکارنینا را نوشته) دچار تنهایی اگزیستانسیال شده کسی که همسرش و عزیزانش کنارش بود کسی که طرفدارانش کنارش بود کسی برترین رمان های جهان را تا ان سال نوشته بود دچار تنهایی اگزیستانسیال. می توانید به کتاب اعترافات تلستوی مراجعه کنید.
    بنده با شما بحثی نمی کنم چون بنظر بنده شما حتی یک اگزیستانسیالیست نیستید و اطلاعات خود را از طریق گوگل از بچه مسلمان ها کسب نمودید.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط معاون کلانتر نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز به نظرم سه نوع پاسخی که مشخص کردید همانطور که خودتان گفتید روی شما تاثیری نداره

در خصوص مسائل و باور های دینی اولا باید این باور ها در وجود شما باشه ثانیا شرایط همانطور باشه که این باور ها برای آن وضع شده فرضا در قرآن این روابط نهی شده اما به همان تعداد که نهی شده به مردم توصیه شده حتی با جیب خالی ازدواج کنند و خدا روزی رسان است و ... ،شرع بر این پایه این روابط رو نهی کرده که ازدواج بسیار راحت و در دسترس باشه اما در حال حاضر اصلا و ابدا این فرضیه اجرایی نیست
    در بیشتر موارد پسری که حقوق پایینی داره و ماشین و خونه یا خانواده ثروتمند نداره همون اول معرفی کردن خودش رد میشه (باید واقع بین باشیم و خودمون رو گول نزنیم)

به هر نیاز هم باید با وسیله مناسب خود پاسخ داد: گرسنگی با غذا خستگی با استراحت و ...
    من هم در این مورد کاملا موافقم که کسی که نیاز عاطفی داره نمیتونه با کوه رفتن و ورزش کردن به این نیاز پاسخ بده

امید دادن و دلخوش کردن به آینده هم اشتباه بزرگیه و هر انسانی باید یاد بگیره که واقع گرا باشه

.................................................. ...............................
    پای حرفای افراد مختلفی نشستم و تنها ایده ای که بود سرکوب این نیاز و تحمل و صبر بود

شاید خیلی از افراد وقتی دم از سرکوب نیاز ها میزنی خیلی سخت موضع میگیرند اما وقتی پای صحبت هاشون بشینی خودشون هم این مسئله رو بشکل غیر مستقیم بیان کنند و در واقع حرفی بجز سرکوب نیاز هات نمیزنند و تنها فرقشون اینه که سعی میکنند این حقیقت تلخ رو کمی خوشمزه کنند و بخوردت بدند

شرکت در فعالیت های گروهی ، درس خوندن ، ورزش ، فعالیت هنری ، رژیم غذایی خوب ، نماز خوندن ، ذکر گفتن ، ترسیم یک آینده درخشان و رویایی ، راحت و در دسترس نشان دادن ازدواج و اینکه شما رو فردی ازدواج گریز نمایش دهند و ... همگی بحث هایی هستند که ممکنه مطرح بشه

ولی به هیچ وجه پاسخ نیاز شما رو نمیدن و درست مثل دادن یک آبنبات به دست یک بچه 5 ساله هستند و با زبان بیزبانی به طرف مقابل گفته میشه که دور این نیازت رو خط بکش

خیلی رک و راست بهت میگم که چاره ای جز سرکوب نیاز هات تا وقتی که شرایط ازدواج برات مهیا بشه رو نداری

دوستی و رابطه با زن مطلقه یا دوست دختر آثار مثبت داره و به همون اندازه و شاید بیشتر آثار منفی
    (مثل اینکه دارویی بخوری که چاقی رو از بین ببره ولی بواسطه مصرف اون دارو دچار ریزش مو بشی و با ترک دارو هم چاقی برگرده هم ریزش موهات ترمیم نشه)

با وارد شدن به این روابط میل تنوع طلبیت رو در ذهنت روشن میکنی و عادت و اعتیاد پیدا میکنی و بعدها که ازدواج کردی نمیتونی از رابطه با همسرت لذت ببری و مجبوری مجددا رو به این روابط بیاری (چشم بسته میگم و شرط میبندم)

پس هر چند زدن این حرف تلخه ولی راهی بجز سرکوب نیازهات تا فراهم شدن شرایط ازدواج نداری

.................................................. ........................................
    پ.ن:
    دستت درد نکنه رفیق! قربان صفای دلت ب فدایت
    لطف کردی

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط معاون کلانتر نمایش پست ها
    سلام

پ.ن:
    دستت درد نکنه رفیق! قربان صفای دلت ب فدایت
    لطف کردی

20. کاربر روبرو از پست مفید هنر تشکرکرده است .

معاون کلانتر (جمعه 13 تیر 93)

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)