به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 14 اسفند 97 [ 12:43]
    سطح
    49
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 106
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    81

تشکرشده 56 در 32 پست

Array

پنهانکاری همسر به خصوص در مسائل مالی

با سلام
    من قبلا تاپیک زده بودم در رابطه با مشکلاتی که با همسرم داشتم و رابطه ای که ایشون با یک خانم داشته، با اینگه بیش از یک سال از اون موضوع گذشته اما من هنوز به ایشون اعتماد کامل ندارم اگر چه بعد از اون زمان دیگه چیزی ندیدم ازش. البته شاید هم قبلا دلیلش این بود که من هفته ای یک شب منزل خودنون نبودم و این زمینه ای برای ایشون بود.ما چند جلسه مشاوره رفتیم و ایشون پیش مشاور به اشتباهش اعتراف کرده بود. اما به هر حال من هنوز نتونستم حرفها و پیامکهایی که به اون خانم زده رو فراموش کنم.
    مسئله جدیدی که داره ازارم میده اما به روش نیاوردم پنهانکاریهاش به خصوص در مسائل مالی هست.
    ایشون بعد از دو سال از ازدواجمون حقوق دقیقشو به من نمیگه(البته حدودش رو میدونم) و البته هیچوقت هم از حقوق من سوال نکرده. جدیدا متوجه شدم به دوستاش پول قرض داده ولی به من نگفته در صورتی که خودمون به اون پول نیاز داشتیم. با مادرش مراودات مالی داره که اصلا به من نمیگه. طبق چیزی که قبلا به من گفته بود تو حسابش باید یه مقدار پول باشه اما بعد از حریدی که با هم انجام دادیم، از روی کاغذ خرید متوجه شدم حدود 2 میلیون تومن کمتر است.
    این کاراش باعث شده که باز هم اعتمادم بهش کمتر بشه. من دوست دارم در جریان تمتم کارهای ایشون باشم. همونطور که خودم کوچکترین مسائل حودم رو به ایشون میگم، ولی ایشون معتقده که هر راستی نباید گفت
    نمیدونم طرز فکر کدوممون درسته. ولی به هر حال، این پنهان کاریها خیلی منو اذیت میکنه.

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 29 مرداد 01 [ 13:36]
    سطح
    54
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 116
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    51

تشکرشده 17 در 13 پست

Array
    در مورد پول قایم کردن خصلت همه اقایون هست --
    چون اگه خانومشون متوجه بشه چقدر پول دارن میخوان تا ریال اخرش را خرج کنند
    ------------
    من که مجبورم قایم کنم وگرنه تا وسط ماه بیشتر نمیکشیم و جیب خالی میشه
    ---------
    زندگی من بر عکس شما هست !
    من از خانومم نمیپرسم چقدر در میاری چند بار هم پرسیدم همش میگه خیلی کم -- اما اون زرنگ هست و قایم میکنه !

3. 2 کاربر از پست مفید alikocholo تشکرکرده اند .

khaleghezey (شنبه 15 فروردین 94), parsa1400 (سه شنبه 10 تیر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 14 اسفند 97 [ 12:43]
    سطح
    49
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 106
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    81

تشکرشده 56 در 32 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط alikocholo نمایش پست ها
    در مورد پول قایم کردن خصلت همه اقایون هست --
    چون اگه خانومشون متوجه بشه چقدر پول دارن میخوان تا ریال اخرش را خرج کنند
    ------------
    من که مجبورم قایم کنم وگرنه تا وسط ماه بیشتر نمیکشیم و جیب خالی میشه
    ---------
    زندگی من بر عکس شما هست !
    من از خانومم نمیپرسم چقدر در میاری چند بار هم پرسیدم همش میگه خیلی کم -- اما اون زرنگ هست و قایم میکنه !
    اقای alikocholo ممنون از پاسختون، من کمابیش در جریان تاپیک شما هستم و امیدوارم هرچه سریعتر مشکلتون حل بشه
    من اصلا اصلا ادم ولخرجی نیستم و برعکس بسیار هم در این زمینه رعایت میکنم و تا زمانی که همسرم به من پولی ندهند من چیزی از ایشون درخواست نمیکنم. اما حالا فکرمیکنم شاید این کار من اشتباه هست.
    ایشون کلا تا من چیزی نپرسم چیزی نمیگه و دلیلش هم اینه که هر راستی رو نباید گفت. و میگه من این چیزا رو بهت نمیگم که ناراحت نشی. البته مسائلی مثل قرض دادن پول که باعث ناراحتی اعصاب من نمیشه که نگه
    به خاطر این رفتارش اعتمادم بهش مدام کمتر میشه و میگم حتما چیزهای دیگه رو هم از من مخفی میکنه. البته چندین بار پیش اومده که بعد از مخفی کاری تو مسائل خیلی کوچک، مسئله رو شده. اما باز هم تکرار شده.

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 29 مرداد 01 [ 13:36]
    سطح
    54
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 116
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    51

تشکرشده 17 در 13 پست

Array
    خیلی ممنون --خدا کنه حل بشه
    1-مشکل اینجاست بعضی وقت ها اگه ادم همه چیز را راست بگه و یک دفعه یکی از دستش در بره که نگه --همسرش فکر میکنه در این مورد بهش دروغ گفته
    2-برای پول قرض دادن به خانواده یا همکار یا دوست --شاید همسرتون فکر میکنه اگه به شما بگه دعوای بدی راه می افته و بعدش هم سره مسئله دیگه که باهم دعواتون میشه شما بزنین تو چشش --
    چون برای من این اتفاق افتاده--چون خیلی موقع ها من میزنم تو چشش و خیلی موقع ها هم اون میزنه تو چشم من --
    3-برای من پیش اومده به همکار و دوست خیلی فوری زنگ زده پول خواسته مجبور شدم بدم و بهم میگه خانومت نفهمه چون من دیگه نمیتونم نو روی خانومت نگاه کنم و احساس ناراحتی میکنه --من مجبورم این کارو بکنم
    4-جالب اینجاست که توی این مورد هم زندگی من و شما برعکس هست
    من همه چیز را برای خانومم میگفتم و باید بازور از دهن اون حرف میکشیدم --بعدشش اگه یک مورد یادم میرفت بهش بگم خانومم میگفت تو همه چیز را میگی اما چون این مورد را نگفتی حتما داری چیزی را پنهان میکنی و سره یک مورد مسخره دعوا و قهر به وجود می امد
    5- فقط خود خوری نکنید چرا اینو به من نگفت حتما داره خیانت میکنه ---برای منم همین جور شده که داشتم دیوانه میشدم---فقط بعضی وقت ها مسئله که پنهان کرده و رو شده ببینید اخرش به جای خوب ختم شده یا به جای بد --
    اگه دیدید به جای خوب ختم شده باشه زیر سیبیلی ردش کنید تا دعوا درست نشه اما اگه دیدید به جای بدی ختم شده دعوای حسابی راه بندازید که شوهرتون بفمه که در این نوع موضوع ها پنهان کاری نکنه تا شما هم ناراحت نشین
    اما این جور نشه که سره هر موضوعی دعوا راه بندازین
    6-فکر کنم شما دوست دارین نبض شوهر و خانه و زندگی دستتون باشه -- که اگه یک جایش هم از دستتون در بره فکر میکنید مخفی کاری صورت گرفته --اگه این طور دوست دارید مطمئن باشد جز خود خوری و اعصاب خوردی چیزی براتون نداره --
    خانوم من هم این طور هست --وقتی میبینه نمیتونه تسلط کنه دعوا راه میاندازه و زورش میگیره چرا نمیتونه تسلط کامل داشته باشه
    ------
    فقط اگه در مورد عادتهای بد شوهرتون که اعصابتون را خرد میکنه بگین ممنون میشم تا با خودم مقایشه کنم که ببینم توی زندگی خودم چطر هستم
    -------------------------------------

اگه از صحبتهایتون من اشتباه برداشت کردم و جواب اشتیاه دادم عذر میخوام

Banned
    آخرین بازدید
    یکشنبه 01 شهریور 94 [ 00:18]
    سطح
    50
    Level completed: 23%, Points required for next Level: 154
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First Class5000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    2,600

تشکرشده 1,855 در 418 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام شوهر منم همینطوره از اعتمادم سوء استفاده میکنه خیالش جمعه سایه بابام بالا سرمونه پولش رو مخفی میکنه ده روز از دریافت حقوقش میگذره میگه کلا هفت تومان واسش مونده اصلا نمیدونم پولا رو چیکار میکنه همیشه از من میزان درآمدشو مخفی میکنه واسه منم مهم نیست زیاد کنکاش نمیکنم
    چرا دوست داری بدونی؟خرجتو نمیکشه؟ البته خانومشی حق داری بدونی کلی پرسیدم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 تیر 97 [ 22:56]
    سطح
    74
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 115
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,154

تشکرشده 1,301 در 451 پست

Array
    خانم محترم شما جواب خودتون رو دادید

همسر شما احتمالا خانوادشون در وضعیت مالی مناسبی نیستند و با مشکلات مالی مواجهه هستند..و همسرتون قبل ازدواج بهشون کمک می کردند حالا این تبدیل به یک وظیفه شده ...از طرفی ایشون هم میخوان به خانوادشون کمک کنند..البته این جا یه نکته ی ظریف هست و اونم این هست که یه وقت هست خوناودش خیلی برای فرزندشون سرمایه گذاری کردند خرج تحصیل و دانشگاه غیر دولتی و.. که حالا ایشون به این موقعیت مناسب رسیدند و.. خداییش این اقا باید جبران کنند محبت های پدر و مادرشون رو (کلا محبت های پدر ومادر رو که نمیشه جبران کرد ولی این طوری الزامی میشه) ولی یه وقت هست میبنید واقعا خوانودش برای همسرتون کار خاصی نکردند منظورم سرمایه گذاری روی تحصیل ایشون و... و ایشون از بچکگی فقط کار کردند و .. خب این طوری زیاد الزامی نیست ...

به هر حال همسرتون اگه دارند برای شما کم کاری میکنند...بهشون بگید اگه میخواستند به خانوادشون کمک کنند و .. اشکال نداره ولی چرا ازدواج کردند !!! تمام وقت کار میکردند و تمام درامدشون رو هم صرف خانواده می کردند کسی هم کاری به کارشون نداشت چرا شما رو درگیر این زندگی کردند !!! و..

ولی یه وقت هست ایشون داره کمام و تمام همه چی رو برای شما فراهم میکنه خداییش این جا دیگه باید یکم ترمز کنید درسته خوبه زن و شوهر با هم این حرفا رو نداشته باشند ولی حل این موضوع شما کمی زمان بر هستش...به هر حال شوهرتون خرج شما رو درست بدند میخواد درامدشون هر چقدر باشه و هر چقدرش رو هم ببخشند..

و این که کم کم به همسرتون بفرمایید درسته هر راست نباید گفت..ولی نگفتن این چیزا باعث میشه صمیمیت بین شما کم بشه..انشالله با مرور زمان با گذشت یه چند سال دیگه این موضوعات براتون حل میشه فقط سعی کنید مدیریت داشته باشید و در صلح و صفا و دوستی این حرفا رو بهشون بزنید.

یه چیز دیگه هم بگم شما گفتید راجب حقوق شما چیزی نپرسیدند!! شما اون طوری که از همسرتون انتظار دارید با شما رو راست باشند ایا خود شما هستید ..(جوابشو این جا نگید برای خودتون گفتم )..

و این که درسته خوبه ادم همسر همه چی تمومی داشته باشه...ولی یه وقتایی یه همسرایی روابط مخفیانشون با زن های نامحرم و.. رو پنهان میکنند..شما خدا رو شکر کنید همسرتون توی این مسایل مخفی کاری دارند... و قمار که نمی کنند ..دارند احتمالا به خونوادشون کمک میکنند..که اگه این طوری باشه گفتم با دوستی و مدیریت روابطتتون تا دو سه سال می تونید کامل به امید خدا رفعش کنید...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)