به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 30
    در انتظار تایید ایمیل ثبت نام آغازکننده
    آخرین بازدید
    دوشنبه 09 تیر 93 [ 14:38]
    سطح
    1
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 35
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    10

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

شروط دختر خانوم منطقی هست

سلام
    من مادرم برام رفته یک جایی خواستگاری و بعد از اینکه خودش و چند نفر دیگه از فامیل دختر رو دیدند و من هم ایشون رو دیدم و اون ها و ما خواستگاری رفتیم با ایشون بیرون رفته بودم

چند تا شرط برام گذاشتند

۱ - آستین کوتاه نپوشم به این بهونه که خودشون چادری هستند . من آستین کوتاه هم پوشیده بودم
    ۲ - ایشون به پدرشون هم حساسند که فیلم های صداوسیما که زن ها آرایش زننده ای دارند و نبینند چه برسه به من

۳ - به دخترهای فامیلشون اگه نگاه کنم براشون مثله این می مونه که بشون خیانت کردم و سرم روباید زیر بندازم

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 09 بهمن 95 [ 23:48]
    سطح
    91
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 380
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    4,584

تشکرشده 5,213 در 1,375 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi- نمایش پست ها

۱ - آستین کوتاه نپوشم به این بهونه که خودشون چادری هستند . من آستین کوتاه هم پوشیده بودم
    ۲ - ایشون به پدرشون هم حساسند که فیلم های صداوسیما که زن ها آرایش زننده ای دارند و نبینند چه برسه به من

۳ - به دخترهای فامیلشون اگه نگاه کنم براشون مثله این می مونه که بشون خیانت کردم و سرم روباید زیر بندازم

خب اینا نشون میده ایشون خیلی مذهبی هستن!

من برعکسشو شنیده بودم، که آقایون از خانوم هاشون میخواین، که به مردای نامحرم حتی فامیل نگا نکنن.
    و آرایش و جلو آقایون نداشته باشن و...

اما خب خود آقایون بعضیاشون این حدود و واسه خودشون درنظر نمیگرفتن.و رعایت نمیکردن.
    مثلا با این عنوان که من هم جنس هامو میشناسم به خانومشون سخت میگرفتن ، اما خودشون روابط آزاد داشتن، (این یک مثاله حالا شما ببینین مورد شما هم که برعکسن یعنی خانوم هستن این خط قرمز های این چنینی و برای خودشون دارن.)

خب این شرط ها نشون میده که خود شخص هم همینطوری عمل کنه و مذهبی باشه.
    اولا ایشون خودشون هم تا این حد رعایت میکنن،؟
    مثلا وقتی تا این حد مذهبی هستن ، پس حتما ایشون هم تو مجالسی که مرد هست ، حتی آرایش ندارن دیگه؟یا از اینجور رعایت ها! مثلا خودشون هم به نامحرم ها نگا نمیکنن.
    دوم اینکه شما تا چه حد مذهبی هستین، آیا میتونین تا این حد رعایت کنین.؟؟

من آقایونی دیدم ، که تا این حد رعایت میکنن، یعنی اینقدر مذهبی هستن ، که اصلا به خودشون اجازه نمیدن به دختر نامحرم نگا کنن.
    آهنگ گوش نمیدن،
    لباس های آستین بلند میپوشنو....
    یعنی هرنوع پوششی و ترجیح نمیدن، معتقدن پسر هم در نحوه پوشش یسری فیلتر ها داره.
    **برخی آدم ها درست مثله بادبادکهای دنیای کودکیم هستند،
    فقط یه یک دلیل از مسیر زندگیم رد میشند، تا به من درسهایی بیاموزند
    که اگر می ماندند؛ شاید هیچوقت
    یاد نمیگرفتم .....! **

3. 5 کاربر از پست مفید دختر بیخیال تشکرکرده اند .

khaleghezey (شنبه 31 خرداد 93), mahdi- (شنبه 31 خرداد 93), فرهنگ 27 (یکشنبه 01 تیر 93), فرخ رو (شنبه 31 خرداد 93), صبوری (شنبه 31 خرداد 93)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    مهم نیست که این شروط منطقی هست یا نه،
    مهم اینه که شما می تونی انجام بدی یا نه.

فرض که به نظر من منطقی باشه یا به نظر یک کاربر دیگه غیرمنطقی،
    مهم شما هستید که باید ببینید توانایی انجامش را دارید یا نه.
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

5. 17 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

abi.bikaran (شنبه 31 خرداد 93), asemaneabi222 (یکشنبه 01 تیر 93), khaleghezey (شنبه 31 خرداد 93), mahasty (شنبه 31 خرداد 93), mahdi- (شنبه 31 خرداد 93), mohammad6599 (یکشنبه 01 تیر 93), pasta (شنبه 31 خرداد 93), sanjab (شنبه 31 خرداد 93), فرهنگ 27 (یکشنبه 01 تیر 93), فرخ رو (شنبه 31 خرداد 93), کامران (یکشنبه 01 تیر 93), میشل (شنبه 31 خرداد 93), مسافر زمان (شنبه 31 خرداد 93), آویژه (یکشنبه 01 تیر 93), دختر بیخیال (شنبه 31 خرداد 93), سعیداطی (شنبه 31 خرداد 93), صبوری (شنبه 31 خرداد 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 15 اردیبهشت 94 [ 01:52]
    سطح
    16
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 89
    Overall activity: 11.0%
    دستاوردها:
    1 year registered500 Experience Points
    تشکرها
    4

تشکرشده 45 در 16 پست

Array
    سلام
    من مادرم برام رفته یک جایی خواستگاری و بعد از اینکه خودش و چند نفر دیگه از فامیل دختر رو دیدند و من هم ایشون رو دیدم و اون ها و ما خواستگاری رفتیم با ایشون بیرون رفته بودم

چند تا شرط برام گذاشتند

با سلام خدمت شما دوست عزیز

مورد اول و دوم به نظر بنده اصلا" منطقی نیست

خوب هر کسی عقیده و مرام خاص خودشو رو داره این درست ولی اینکه شما رو از پوشیدن لباس آستین کوتاه میخوان منع کنن به هیچ مرام و عقیده ای جور در نمیاد یا اینکه زن ها صدا و سیما که ارایش زننده ای دارن نباید نگاه کنید کدوم خانوم در صدا و سیمای ایران یا حتی فیلم های خارجی که پخش میکنن اینقد آرایش زننده ای دارن که نشه نگاهشون کرد ؟

به نظر من این دو مورد اصلا" قابل قبول و منطقی نیست

ولی در مورد گزینه ی سوم با اینکه هر نگاه کردی به معنی خیانت و چشم ناپاکی نیست ولی خوب نصبت به موارد دیگه قابل چشم پوشی هست ولی روزی رو به یاد بیارید که به صورت ناخواسته به یکی از دختر های فامیلشون نگاهی اجمالی کرده باشد اونوقت چه عواقبی براتون خواهد داشت ؟

7. 3 کاربر از پست مفید babelirani تشکرکرده اند .

mahdi- (شنبه 31 خرداد 93), فرهنگ 27 (یکشنبه 01 تیر 93), بابک 1369 (یکشنبه 01 تیر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 16 اردیبهشت 96 [ 14:25]
    سطح
    41
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 132
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    136

تشکرشده 378 در 148 پست

Array
    همونطور که بقیه دوستان هم گفتن طیف ادمها و طرز تفکرشون بسیار متنوع و گسترده اس. یعنی به اندازه ادمهای دنیا طرز فکر داریم.
    نکته مهم اینه که خواسته ی ایشون در بستر خانواده شما، سبک فکر و زندگی شما یه چیز منطقی هست یا نه
    این طرز فکر رو به یه ادمی بگین که از زنش انتظار روبنده زدن داشته باشه بله که منطقی هم هست اما به یه ادم بگین که یه خط در میون نماز و روزه میگیره خب نه منطقی نیست
    بستگی داره که شما چه تیپ ادمی باشین
    منتها به نظر من ایشون کلا ادم حساسی هستن علاوه بر مذهبی بودن
    میزان مذهبی بودنشون هم به نظر میاد خیلی خیلی زیاد باشه .ایا میزان مذهبی بودن در شما زیاده؟
    و در نظرم داشته باشین تناسب تقیدات مذهبی در انتخاب و ازدواج خیلی مهمه...خیلییییی مهم.
    موفق باشین

9. 6 کاربر از پست مفید فرخ رو تشکرکرده اند .

khaleghezey (شنبه 31 خرداد 93), mahdi- (شنبه 31 خرداد 93), pasta (شنبه 31 خرداد 93), فرهنگ 27 (یکشنبه 01 تیر 93), دختر بیخیال (شنبه 31 خرداد 93), سعیداطی (شنبه 31 خرداد 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 13 بهمن 93 [ 00:50]
    سطح
    25
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 84
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    40

تشکرشده 34 در 12 پست

Array
    با سلام و وقت بخیر
    به نظر من ببین میتونی از پس این شروط در یک عمر زندگی بر بیای یانه؟ بستگی به خودت داره

11. 4 کاربر از پست مفید dosty تشکرکرده اند .

khaleghezey (شنبه 31 خرداد 93), mahdi- (شنبه 31 خرداد 93), دختر بیخیال (شنبه 31 خرداد 93), سعیداطی (شنبه 31 خرداد 93)

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام آغازکننده
    آخرین بازدید
    دوشنبه 09 تیر 93 [ 14:38]
    سطح
    1
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    10

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    بعد جلسه ی اول خواستگاری که رفته بودیم ایشون به مادرشون گفته بودند که از مادرم بپرسه که تا الان من جای دیگه ای رفته بودم خواستگاری که دختری رو ببینم و آیا دختری توی فامیل بوده که دوسش داشته باشم یا نه ؟

یک موضوع دیگه هم هست . جلسه ی اولی که ایشون رو دیدم مادرش گفت دخترم براش ظاهر خیلی مهمه و به دخترش گفت خوب منو ببینه که بعدا از اون نپرسه من چه شکلی بودم . البته اول مادر من بم گفت درست نگاه کنم . تحقیق هم که کردیم دوست صمیمی اش گفته بود که این دختر بیشتر از همه چیز براش ظاهر مهمه .

اما بعدش که دوباره مادرم زنگ زده بود مادرش گفته بود برای دخترم اخلاق خیلی مهمه نه ظاهر . بعد از اینکه مادرم رفته بود خواستگاری و چند نفر از فامیلمون هم دختر خانوم رو دیدند و من هم ایشون رو دیدم و تحقیق دو تا خانواده کردیم من با ایشون بیرون رفته بودیم که این شرط ها رو مطرح کردند .

بیرون که رفته بودیم بین حرفایی که می زدیم به من گفتند که از ظاهرشون خوشم اومده یا نه ؟ بعدش من نظر ایشون رو در مورد خودم پرسیدم بم گفتند قیافه براشون مهم نیست و اینکه همسرشون چطور لباس بپوشه براشون مهم هست .

ضمنا ایشون یک کلمه هم در مورد مذهب و نماز و ....... با من صحبت نکردند و ازشون چند بار که پرسیدم انتظارات شما از من چی هست از این حرفا نزدند . البته منم ظاهرم اصلا مذهبی نیست . خودشون هم چادر عربی پوشیده بودند و موهاشون هم یه اندازه ای بیرون بود . اگه مانتو عادی می پوشیدند حجابشون خیلی بهتر بود . البته منم قصد دخالت در مورد عقایدشون رو ندارم .

در مورد چادر هم که صحبت کردیم نگفتند به خاطر مذهبی بودن می پوشند و گفتند حس می کنند وقتی چادر سر می کنند نگاه های بد بشون نمی شه . ضمنا گفتند خودشون عکس بازیگر های مرد رو روی گوشیشون ندارند چون اگه داشتند براشون انتخاب همسر سخت تر می شد . فکر کنم به طوری می خواست توجیه کنه این رو که نمی خواد من دختر هایی که حجابشون بده مخصوصا دخترهای فامیلشون رو ببینم .

با یکی از بچه های فامیلاشون بیرون رفته بودیم و اون بچه رو یک جایی گذاشته بودیم و داشتیم با هم حرف می زدیم . وقتی صحبت هامون تمام شد و رفتیم پیش اون بچه به من گفت بعدا بیش تر با اون بچه آشنا می شی و ...
    فکر کنم فکر می کنه همه چیز تموم شده ؟
    من معنی این رفتاراش رو نمی فهمم . اما خیلی دوسش دارم .....
    من تازه فارغ التحصیل شدم . بش قول دادم دو هفته ای یک کاری گیر می یارم ..

سن من هم ۲۴ سال هست و ایشون ۱۸ سالشون هست . چند روز دیگه کنکورش هست

در مورد آرایش کردن زن ها بیرون خونه هم که بحث شد گفتند تا یک اندازه ای به نظرشون اشکالی نداره زن ها بیرون که می رند آرایش کنند و گفتند قصد ادامه ی تحصیل و کار رو هم دارند و منم گفتم مشکلی ندارم
    ویرایش توسط mahdi- : شنبه 31 خرداد 93 در ساعت 18:33

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 16 اردیبهشت 96 [ 14:25]
    سطح
    41
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 132
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    136

تشکرشده 378 در 148 پست

Array
    بعد جلسه ی اول خواستگاری که رفته بودیم ایشون به مادرشون گفته بودند که از مادرم بپرسه که تا الان من جای دیگه ای رفته بودم خواستگاری که دختری رو ببینم و آیا دختری توی فامیل بوده که دوسش داشته باشم یا نه ؟

.
    اول تاپیک من احساس کردم ایشون از شدت مذهبی بودنه که ااینو گفتن اما مطرح کردن یه حرفایی نشانه یه چیزایی هست،
    حرف بالا رو که خوندم احساس کردم ایشون هنوز خیلی کودکانه به ازدواج نگاه میکنن، یا مثلا نگاه کردن به زن دارای ارایش اونم تو تلویزون یه مقدار حساسیت های بیش از حد باشه وقتی کسی مذهبی شدید نباشه.

اینم بهتون بگم پختگی در افکار و رفتار شرط مهمیه در موفقیت در ازدواج. مطمئن شید که افکار ایشون کودکانه نیست و از وادی بچگانه رفتار کردن بیرو اومدنه.
    بچه صفت بودن طرف مقابل ادم رو پیر میکنه. توی حرفاتون و ملاقات هاتون به این نکته توجه بیشتری داشته باشین که ایا ایشون به بلوغ فکری رسیده یا تو حال و هوای پشت میز و نیمکت مدرسه هست ههنوز و حالا حالاها مونده تا بشه زن زندگی. اینم در نظر داشته باشین که پختگی به سن نیست

14. 4 کاربر از پست مفید فرخ رو تشکرکرده اند .

mahdi- (شنبه 31 خرداد 93), omid65 (جمعه 06 تیر 93), فرهنگ 27 (یکشنبه 01 تیر 93), کامران (یکشنبه 01 تیر 93)

Banned
    آخرین بازدید
    دوشنبه 01 دی 93 [ 18:45]
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience PointsSocial3 months registered
    تشکرها
    806

تشکرشده 750 در 251 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    به نظرم با توجه به اینکه شما خودتون چنین عقایدی ندارید این باعث میشه بعد از ازدواج خیلی زود از ایشون خسته بشین و دچار جدل های زیادی بشین.
    شما که به ایشون وابسته نیستین.
    نیازی نیست زیر بار شرط ایشون برین چون قدرت تحمل و اجرای اوامر و شرایط ایشون رو نخواهید داشت.
    به نظرم بهتره از این وصلت انصراف بدین.

16. 3 کاربر از پست مفید pasta تشکرکرده اند .

S.H.I.D.E.H (یکشنبه 01 تیر 93), فرهنگ 27 (یکشنبه 01 تیر 93), دختر بیخیال (شنبه 31 خرداد 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 09 بهمن 95 [ 23:48]
    سطح
    91
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 380
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    4,584

تشکرشده 5,213 در 1,375 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array

معمولا دخترا و پسرا اینو میپرسن، چون یسری زندگی ها هست ، که قبلا وقتی پسری دختری و تو فامیل دوست داشته چون مخصوصا تو فامیل هم بوده، و همیشه اون دختر و میبینن و زندگی مشترک هم بی مشکل نیست، بعضیا این عشق هارو فراموش نمیکنن و دوباره میرن سراغ عشق قدیمیشون و واسه زندگی متاهلیشون مشکل آفرین میشن.

البته بعضی آقایون اینگونه اند، شاید این دختر میخواین تمام جوانب کار بسنجن، شاید از اینگونه زندگی ها شنیدن و نمیخواین در آینده همچین تجربه ای داشته باشن.

من خودمم اینجا تاپیکی خوندم که کسی دختر خاله اش و قبلا دوست داشته جواب رد شنیده الانم که ازدواج کرده هنوز گویا فراموش نکرده برای زندگی متاهلیش مشکل درست کرده.
    پس سوالشون و نگرانیشون تا حدودی طبیعی هستش

یک موضوع دیگه هم هست . جلسه ی اولی که ایشون رو دیدم مادرش گفت دخترم براش ظاهر خیلی مهمه و به دخترش گفت خوب منو ببینه که بعدا از اون نپرسه من چه شکلی بودم . تحقیق هم که کردیم دوست صمیمی اش گفته بود که این دختر بیشتر از همه چیز براش ظاهر مهمه .

خب شاید در لحظه اول مادرشون نمیدونستن دقیقا معیار دخترشون چیه؟
    شما خواستگار اول این خانوم هستین؟
    این خانوم چند سالشونه؟

مهم اینه که هم خودشون زبونا گفتن اخلاقیات مهمه ، هم از سوالاشون و نوع حساسیتشون میشه فهمید بیشتر فرد مذهبی و میپسندن و میخواین شوهرشون چشم و دل پاک باشه.

شاید منظور مادرشون هم از کلمه ظاهر همون نحوه پوشش شما بوده باشه.

اما بعدش که دوباره مادرم زنگ زده بود مادرش گفته بود برای ما اخلاق خیلی مهمه نه ظاهر . بعد از اینکه مادرم رفته بود خواستگاری و چند نفر از فامیلمون هم دختر خانوم رو دیدند و من هم ایشون رو دیدم و تحقیق دو تا خانواده کردیم من با ایشون بیرون رفته بودیم که این شرط ها رو مطرح کردند .
    بیرون که رفته بودیم بین حرفایی که می زدیم به من گفتند که از ظاهرشون خوشم اومده یا نه ؟ بعدش من نظر ایشون رو در مورد خودم پرسیدم بم گفتند قیافه براشون مهم نیست و اینکه همسرشون چطور لباس بپوشه براشون مهم هست .

ضمنا ایشون یک کلمه هم در مورد مذهب و نماز و ....... با من صحبت نکردند و ازشون چند بار که پرسیدم انتظارات شما از من چی هست از این حرفا نزدند . البته منم ظاهرم اصلا مذهبی نیست . خودشون هم چادر عربی پوشیده بودند و موهاشون هم یه اندازه ای بیرون بود . اگه مانتو عادی می پوشیدند حجابشون خیلی بهتر بود . البته منم قصد دخالت در مورد عقایدشون رو ندارم .

موهاشون از عمد بیرون بود؟ آخه بعضیا موهاشونو درست میکنن و میذارن دیده بشه.
    بعضیا که چادری هستن ، چادر مقنعه یا شال و روسری و عقب میکشه.و کمی غیر عمد موها معلوم میشه.
    خب چرا از خودشون نپرسیدین ؟ بهشون بگین در مورد نحوه حجاب خانوم ها و رفتار با نامحرم باهاتون صحبت کنن.

فکر کنم شما دونفر زیاد باهم آشنا نشدین ، خیلی مسایل برای همدیگه روشن نکردین و هنوز شخصیتاتون برای هم نامفهموم ، و مبهمه.

در مورد چادر هم که صحبت کردیم نگفتند به خاطر مذهبی بودن می پوشند و گفتند حس می کنند وقتی چادر سر می کنند نگاه های بد بشون نمی شه . ضمنا گفتند خودشون عکس بازیگر های مرد رو روی گوشیشون ندارند چون اگه داشتند براشون انتخاب همسر سخت تر می شد . فکر کنم به طوری می خواست توجیه کنه این رو که نمی خواد من دختر هایی که حجابشون بده مخصوصا دخترهای فامیلشون رو ببینم .

بعضی خانوم ها به اینکه آقایون عکس نامحرم و اونم با پوشش نامناسب میبینن و در گوشی و لبتاپشون ذخیره میکنن حساس هستن، شاید به طور غیر مستقیم خواستن بگن که وقتی من اینکارو نمیکنم از همسر آینده امم همچین انتظاری دارم.

با یکی از بچه های فامیلاشون بیرون رفته بودیم و اون بچه رو یک جایی گذاشته بودیم و داشتیم با هم حرف می زدیم . وقتی صحبت هامون تمام شد و رفتیم پیش اون بچه به من گفت بعدا بیش تر با اون بچه آشنا می شی و ...
    فکر کنم فکر می کنه همه چیز تموم شده ؟

حالا نمیخواد ذهن خوانی کنین، یعنی میخواین بگین منظورشون این بوده که جوابشون مثبته به شما؟
    خب ممکنه باشه ممکنه نباشه، فعلا بهتره باهم بیشتر آشنا بشین ، اینا زیاد مهم نیست
    ممکن هم هست خواستن یک چیزی بگن.هول شدن یا حرف کم آوردن ، ممکن هم هست اینا بوده باشه.

من معنی این رفتاراش رو نمی فهمم . اما خیلی دوسش دارم .....
    من تازه فارغ التحصیل شدم . بش قول دادم دو هفته ای یک کاری گیر می یارم ..

زیاد احساسی عمل نکنین، شما مگه الان از تصمیمتون مطمعن هستین؟احتمالا شما الان با زدن این تاپیک یجوری نمیگین که تو انتخابتون مردد هستین و نیاز به فکر بیشتری دارین؟
    به این لینک ها هم یک سری بزنین ، به دردتون میخوره!

در مورد اینکه چه سوالاتی باید در جلسات خواستگاری پرسیده بشود.
    ازدواج و معیارهای انتخاب همسر.1و2و3

لینک های مفیدی داره .تو این دوره که هستین بدردتون میخوره.

موفق باشین.
    **برخی آدم ها درست مثله بادبادکهای دنیای کودکیم هستند،
    فقط یه یک دلیل از مسیر زندگیم رد میشند، تا به من درسهایی بیاموزند
    که اگر می ماندند؛ شاید هیچوقت
    یاد نمیگرفتم .....! **

ویرایش توسط دختر بیخیال : شنبه 31 خرداد 93 در ساعت 18:46

18. 4 کاربر از پست مفید دختر بیخیال تشکرکرده اند .

khaleghezey (شنبه 31 خرداد 93), mahdi- (شنبه 31 خرداد 93), pasta (شنبه 31 خرداد 93), کامران (یکشنبه 01 تیر 93)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)