به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 27
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 17 تیر 93 [ 19:11]
    سطح
    13
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 31
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    14

تشکرشده 12 در 8 پست

Array

Angry هدفش از این کارا چیه؟ همسرم منو قبول نداره

سلام. من قبلا یکی دو تا موضوع اینجا نوشتم ولی موضوعی که الان میخوام بگم فرق داره...
    من و همسرم یک سال و نه ماهه که عقد هستیم و کم کم میخواستیم اماده بشیم برای زندگی...
    ولی علی رغم رابطه نسبتا خوبی که توی مدت اخیر داشتیم یکباره رابطمون سرد شد و البته همسرم یهو دیگه حسی بهم نداشت و طبق حرف خودش دیگه براش مهم نبود باشم یا نه.. هفته ای یک بار کنار همیم و بعدش هیچی مث دوتا غریبه..
    حرفامو گوش نمیده و بدون من هر جا دوست داره میره و حتی اطلاع هم نمیده . میگه اگه میخوای جدا بشی بزار بریم خونمون بعد برو طلاق بگیر نمیدونم هدفش چیه ازین کارا چرا داره این کارا رو میکنه.. شاید کسی تو زندگیشه ولی گفت نه کسی نیست
    خسته شدم بهش گفتم بیا جدا شیم ولی قبول نمیکنه واقعا عصبی و خسته ام سال اول عقد کلی مشکلات رو تحمل کردم کلی دوستت ندارم هاشو تحمل کردم ولی بازم باید با سردی هاش بسازم؟ واقعا دیگه بعد این همه وقت تحملم تموم شده دیگه انگیزه ای برای ادامه ندارم.
    حس میکنم یه هدف و برنامه ای از این کاراش داره بخصوص که میگه بعد از رفتن سرخونمون مشکلی با طلاق نداره!!! عجیبه برام...

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 30 خرداد 94 [ 14:17]
    سطح
    28
    Level completed: 41%, Points required for next Level: 89
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    262

تشکرشده 312 در 141 پست

Array
    سلامامیدوارم حالتون خوب باشه هدفش شاید اینه که شما رو تحت تاثیر قرار بده و از این طریق هم شما رو به خودش وابسته کنه هم یکم مستقل ترو راحت تر بشهچون آدم نسبت به چیزی که از ناحیه اون احساس خطر کنه بیشتر حساس میشهمثلا شما اگه بدونی زنتوممکنه از دست بدی بهش بیشتر توجه می کنیشما باید بیشتر توضیح بدیدآیا بهش کم توجهی می کنید؟سنتون چه قدره؟فکر می کنید چه کار هایی کردید که رفتارش این طوری شده؟چه کار کردید که می گه بودن یا نبودنتون براش فرقی نداره؟آیا کاری کردید که باعث شده شخصیتتون نزدش از بین بره؟

3. کاربر روبرو از پست مفید سعیداطی تشکرکرده است .

Farbal (شنبه 31 خرداد 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 15 اردیبهشت 94 [ 01:52]
    سطح
    16
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 89
    Overall activity: 11.0%
    دستاوردها:
    1 year registered500 Experience Points
    تشکرها
    4

تشکرشده 45 در 16 پست

Array
    با سلام

خوب در مورد موضوع شما نمیشه به صورت کامل نظر داد

میتونه این رفتارشون هر منظوری داشته باشه

دلیل و یا موضوع خواصی داشت که رابطه با همسرتون سرد شد ؟

آیا شما در این رابطه هم سرد هستید یا سردی فقط از طرف همسرتون هستش ؟

وقتی کنار همدید چی کار میکنید ؟

قبلا" حرفاتون رو گوش میداد ؟ هر جایی که میرفت باید بهتون میگفت یا خودش دوس داشت بهتون بگه ؟

میشه کمی در مورد این جمله ای ( کلی دوستت ندارم هاشو تحمل کردم ) توضیح بدید ؟

5. 3 کاربر از پست مفید babelirani تشکرکرده اند .

Farbal (شنبه 31 خرداد 93), khaleghezey (یکشنبه 01 تیر 93), سعیداطی (شنبه 31 خرداد 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    13
    دستاوردها:
    تشکرها
    14

تشکرشده 12 در 8 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط babelirani نمایش پست ها
    با سلام

خوب در مورد موضوع شما نمیشه به صورت کامل نظر داد

میتونه این رفتارشون هر منظوری داشته باشه

دلیل و یا موضوع خواصی داشت که رابطه با همسرتون سرد شد ؟

آیا شما در این رابطه هم سرد هستید یا سردی فقط از طرف همسرتون هستش ؟

وقتی کنار همدید چی کار میکنید ؟

قبلا" حرفاتون رو گوش میداد ؟ هر جایی که میرفت باید بهتون میگفت یا خودش دوس داشت بهتون بگه ؟

میشه کمی در مورد این جمله ای ( کلی دوستت ندارم هاشو تحمل کردم ) توضیح بدید ؟
    دو روز قبل اینکه این حرفا رو بزنه سر اینکه حرفامو گوش نمیداد و وقتی باهاش حرف میزدم پامیشد میرفت از اتاق بیرون دعوا کردم باهاش و کلی بحثمون شد ولی خیلی وقتا دعوا میکردیم و بعدشم تموم میشد...
    رفتار من باهاش خوبه نمیگم خیلی عاشقانه ولی در حد معمولیه ولی وقتی باهام سرد برخورد میکنه نمیتونم باهاش گرم بگیرم... من هر وقت ناراحت باشه ازش میپرسم چی ناراحتت کرده بعضی وقتا حتی پیله میکنم بهش با مهربونی البته! که بهم بگه مشکلش رو ولی اصلا حرف نمیزنه معمولا تو این شرایط و بعد چند روز یا یه مدت بعد مشکلش رو میگه.
    مساله ای که هست اینه که همیشه این سردی هاش معمولا نزدیک عادت ماهیانه یا توی این دوره رخ میده که نمیدونم تا این اندازه سردی طبیعیه؟ تو این دوره انگار نه انگار من شوهرشم حتی اگه با ده تا دخترم منو ببینه انگار هیچ اتفاقی نیفتاده خیلی سرد میشه بهم و خونشون هم که میرم همش به مامانش توجه می کنه و اصلا به من توجه نمی کنه. عمدا روی مبلی که از من دوره می شینه یا موقع غذا خوردن ازم دور میشینه که مثلا ثابت کنه از من خوشش نمیاد این رفتاراش واقعا عصبیم میکنه و منو هم سرد میکنه.
    منظورم ازین که خیلی دوستت ندارم هاشو تحمل کردم اینه که سال اول ازدواجمون خیلی بیشتر این رفتاراش و بعضی حرفاش مثلا " من تورو قبول ندارم" من زیاد دوستت ندارم" تو خوبی ولی من حسی بهت ندارم و ... رو تحمل کردم ولی یه سال بود ازین مدل حرفا نزده بود تقریبا..

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    28
    دستاوردها:
    تشکرها
    262

تشکرشده 312 در 141 پست

Array
    سن شما و همسرتون چقدره؟؟

8. کاربر روبرو از پست مفید سعیداطی تشکرکرده است .

Farbal (یکشنبه 01 تیر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 06 آبان 94 [ 14:08]
    سطح
    29
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 34
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    4

تشکرشده 89 در 39 پست

Array
    با سلام
    با توجه به اينكه زندگيتون و حرفهاي همسرتون بسيار بسيار شبيه منه لازم دونستم نظر بدم
    منم دقيقا همين حرفا رو به شوهرم ميزدم و سردي و شكل رابطه مون بسيار شبيه شما بود ولي هيچكس تو زندگيم نيس اين دلايل دليل بر اين نميشه كه كسي تو زندگي آدم باشه. درمورد من رفتارهام كاملا برميگشت به همسرم شما هم به جاي اينكه يه اين فكر كنين كه كسي تو زندگيشه يا عادت ماهانه شون نزديكه يا به مامانش توجه ميكنه و به شما نه بشينين فكر كنين ببينين چيكار كردين كجا كم گذاشتين كجا با حرف و عمل دلشو شكستين كه يهو اينطور شده
    شما ميگي رفتارتون باهاش معموليه توقع داري ايشون دريا دريا به پاتون عشق بريزه
    گفتي مشكلشو نميگه بعد چندروز ميگه اين يعني اينكه ميخواد بگه شما راهشو بلد نيستي كه چطور بپرسي
    دوست من فقط يه چيزو بهت ميگم عجله كن اگه پستاي منو بخوني ميبيني به آستانه طلاق رسيدم الان نه سال ديگه نه ولي بالاخره ازش جدا ميشم زني كه از زندگيش سرد بشه زني كه دلخوشي و انگيزه تو زندگيش نمونه اول اين رفتارا رو نشون ميده بعد كم كم انقد بي انگيزه ميشه كه ممكنه تركت كنه پس اگه زندگيتو دوس داري نجاتش بده البته فرق من با خانم شما اين بود كه خيلي وقتها مستقيم به شوهرم ميگفتم كه من دوس دارم مثلا فلان كارو بكني يا اينجوري باشه ولي همسرم هيچكدمو انجام نميداد منم به اين نتيجه رسيدم ايشون منو دوس نداره وگرنه براي بهتر شدن رابطه مون اينكاراي كوچيك رو ميكرد و حالا من انقد سرد شدم كه اگه شوهرم دنيا رو هم به پام بريزه ديگه نميخوامش پس تا دير نشده دست بكار شو لازم نيس الماس كوه نور رو براش بياري يه شاخه گل يه هديه كوچيك كفايت ميكنه ازش تعريف كن هم تو تنهايي هم توي جمع اعتماد بنفسشو ببر بالا ببرش بيرون واسش وقت بذار موقع ناراحتيش خيلي آروم و مهربون باهاش حرف بزن حزفاي عاشقانه بزن وقتي قهر ميكنين حتي اگه تقصير شماس بازم برو طرفش خانمها دوس دارن نازشونو بكشي نميگم هميشه اين كارارو بكن كه بشه وظيفه ت شما يه مدت انجام بده مطمئن باش همه چي درست ميشه زنها خيلي دل كوچك و ظريفي دارن و با اندك چيزي خوشحال و با كوچكترين چيزي دلشون ميشكنه الان كه دارم اينا رو مينويسم اشكم دراومده چون دلم ميخواس شوهرم همه اينكارا رو واسم بكنه ولي..... مستقيم و غير مستقيم بهش فهموندم ولي هيچوقت....
    متاسفانه يا خوشبختانه تو اين تالار فقط بيشتر درمورد غرايز و علايق و حساسيتهاي آقايون مينويسن و به خانمها هشدار ميدن ولي من واسه شما از خانمها نوشتم همونطور كه شماها دوس دارين بهتون احترام بذاريم و به خودمون برسيم و ناهار و شامتون سرموقع آماده باشه و و و .... زنها هم آدمن اونا هم يه چيزايي ميخوان
    محبت
    عشق
    توجه توجه توجه آقايون توروخدا بشنوين زن توجههههههههههههه ميخواد

یه قانونی هست که میگه :
    تو هر چقدر هم روشنفكر باشی تو زندگیت به یه نفر نیاز داری
    یكی که رنگ پریدگیت رو تشخیص بده !
    یكی که به خاطر یه سرما خوردگی کوچیكت یه روز کامل مرخصی بگیره !
    یكی که تو سرمای زمستون کاپشنشو در بیاره و بندازه روت !
    یه "مرد"...یه مرد واقعی

یک وقتهایی آدم بی حوصله و اخموست
    یک شبهائی فقط دلش میخواهد گریه کند …
    برای اینجور وقتها آماده باشید.
    زن است،
    طبعش لطیف است و نازك .
    گاهی غصه ها دست می اندازد بیخ گلوی ظریفش …
    خیلی پاپی ش نشوید .
    فقط دستش را بگیرید و ببریدش در خیابانهای شلوغِ دمِ غروب .
    یك شاخه گل سرخ يك شام دو نفره عاشقانه كمي قرم بزنيد زير نور ماه.
    با شادی و انرژی و عشق توی چشمهاش نگاه کنید .
    بگذارید تمام غصه های عالم زیر سایه مردانه شما آب شوند .
    نشانش بدهید که مهم است، اندوهش مهم است، دردش مهم است، اما شما برتر از تمام اتفاقاتید.
    وقتی توی دلش از آن "اندوه های ظریفِ بی دلیل" دارد، قنبرك نزنید و سكوت نكنید. این راهش نیست.
    یاد بگیرید بی آنكه از درد بپرسید، درمانش باشید

فكر ميكنم همه چيزايي كه لازم بود گفتم موفق باشي

10. 8 کاربر از پست مفید ارغوان62 تشکرکرده اند .

Farbal (یکشنبه 01 تیر 93), khaleghezey (یکشنبه 01 تیر 93), mohammad6599 (پنجشنبه 05 تیر 93), sara 65 (یکشنبه 01 تیر 93), tanhaman (یکشنبه 01 تیر 93), فرهنگ 27 (یکشنبه 01 تیر 93), برسرک (یکشنبه 01 تیر 93), سعیداطی (یکشنبه 01 تیر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    13
    دستاوردها:
    تشکرها
    14

تشکرشده 12 در 8 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط سعیداطی نمایش پست ها
    سن شما و همسرتون چقدره؟؟
    من 26 همسرم 21 سال داریم.
    ممنون ارغوان خانم خیلی مفید بود حرفاتون فقط یه چیزی هست که من خیلی موقع ها هم توجه میکنم بهش ولی اون میخواد حالمو بگیره..
    مثلا با اینکه میدونه من حقوقم چقدره ولی اول ماه ازم لباس خواست که شد 300 تومن تقریبا و چند روز قبل هم گفت 300 تومن پول میخواد وقتیم میپرسم واسه چی لازم داری میگه پس هیچی از یکی دیگه میگیرم.. فقط قصدش اینه که بگه تو خسیسی با اینکه میدونه این مبلغا برا من کم نیست. میخواد ثابت کنه من نمیدم بهش این پولو.. از وقتی فهمیده چقد حقوق میگیرم انگار نمیخواد من پس انداز کنم برا زندگیمون. اعتقادش اینه که زن باید اونقد خرج کنه که شوهرش نتونه زن دوم بگیره.. !!!!
    درسته زن حساسه ولی غرور مرد هم حساسه وقتی بشکنه سخت میشه دوباره درست بشه... غرور من خیلی شکسته توی این زندگی مشکل اینجاست

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط سعیداطی نمایش پست ها
    سن شما و همسرتون چقدره؟؟
    من 26 همسرم 21 سال داریم.
    ممنون ارغوان خانم خیلی مفید بود حرفاتون فقط یه چیزی هست که من خیلی موقع ها هم توجه میکنم بهش ولی اون میخواد حالمو بگیره..
    مثلا با اینکه میدونه من حقوقم چقدره ولی اول ماه ازم لباس خواست که شد 300 تومن تقریبا و چند روز قبل هم گفت 300 تومن پول میخواد وقتیم میپرسم واسه چی لازم داری میگه پس هیچی از یکی دیگه میگیرم.. فقط قصدش اینه که بگه تو خسیسی با اینکه میدونه این مبلغا برا من کم نیست. میخواد ثابت کنه من نمیدم بهش این پولو.. از وقتی فهمیده چقد حقوق میگیرم انگار نمیخواد من پس انداز کنم برا زندگیمون. اعتقادش اینه که زن باید اونقد خرج کنه که شوهرش نتونه زن دوم بگیره.. !!!!
    درسته زن حساسه ولی غرور مرد هم حساسه وقتی بشکنه سخت میشه دوباره درست بشه... غرور من خیلی شکسته توی این زندگی مشکل اینجاست

12. کاربر روبرو از پست مفید Farbal تشکرکرده است .

سعیداطی (یکشنبه 01 تیر 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود دوست عزیز

بهتره با هم برید پیش مشاور حتما اینکارو انجام بده باهاش حرف بزن بهش بگو من دوست دارم و دلم میخواد کنار هم یه زندگی خوب تشکیل بدیم ولی چون مهارت های برقراری ارتباط صحیح با همسر رو بلد نیستم باعث شدم اذیت بشی برای همین ازت میخوام باهم بریم پیش مشاور تا یاد بگیرم با همسر خوشگلم چجوری باید برخورد کنم که شایسته اش باشه

فکرتو جای دور نبر دوست عزی زهمسر شما با کسی نیست فقط منظور ایشون اینه که بعد ازدواج طلاق بگیرید که اگه رابطه ای هم باشه رسمی باشه و ایشون وقتی جدا شدید خیالش راحت باشه و بگه توی دورانی که زن و شوهعر بودید این رابطه را برقرار کردید. (این حرفش نشون میده از یکجایی ناراحته و دلخوره ) حواست جمع باشه با کمک متخصص برگرد دنبال اون نقطه بگرد.

نشد خودت تنهایی برو بهش بگو نیاز دارم یاد بگیرم چجوری با همسرم برخورد کنم ارتباط صحیح برقرار کنم برای همین میخوام برم پیش مشاور تا مهارت هامو افزایش بدم اگه تو هم بیای که خیلی خوشحال میشم و زودتر به نتیجه میرسیم

بانو ارغوان62 بسیار زیبا نوشتند چندین و چندبار بخوان متن ایشون را و سعی کن بکار ببری با اینکه سخته مشاور یادت نره ودر آخره متن جادویی مخصوص شما:

نداشتن عشق و علاقه نیست که باعث جدایی بین زن و مرد میشه بلکه دلیل اصلی این موضوع نداشتن مهارت های کافی و لازک مورد نیاز زندگی مشترک هستش که باعث جدایی و طلاق بین زوجین میشه

پس مهارت های خودتو افزایش بده هم مطالعه مقالات در سایت همدردی مخصوصا ارتباط صحیح برقرار کردن و هم رفتن نزد مشاور
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    28
    دستاوردها:
    تشکرها
    262

تشکرشده 312 در 141 پست

Array
    سلام ممنون
    راستش من

فکر کردم سن شما و همسرتون کمتر از این باشه آخه یکم کاراتون بچه گانست.فربال خان شما مردی.از وقتی عقد کردی با خانومت باید غرورتو چال می کردی.شما باید واسه زندگیت بجنگی.تو زندگی زن نباید واسه شوهرش کلاس بزاره مردم نباید برا زنش غرور داشته باشه.فربال خان زندگی شوخی نیست باید محکم بچسبی به زندگیت سردی و سستی یعنی چی؟مگه تو این دنیا چیزی مهم تر از زندگیت هم داری؟اگه تو زندگیت سرد باشی پس تو همه ی کارای دیگت هم سستی! مگر اینکه زندگی اولویت دومت باشه که این یعنی فاجعه اما یه نکته هست اینکه می گم محکم بچسب به زندگیت نه اینکه بیفتی تو وادی افراط .هر کاری راهی داره
    یه ماهی رو اگه خیلی شل یا خیلی سفت بگیری در میره باید راحت و عادی بگیریش می فهمی چی می گم می گم باید اعتدالو رعایت کنی نباید امروز بری اونقد محبت کنی که فردا اگه بخوای هم نتونی به اون اندازه محبت کنی و اون وقته که همسرت فکر می کنه باهاش سرد شدی یه جوری باهاش مهربون باش که همه عمرت بتونی همون اندازه مهربون باشی .رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود

- - - Updated - - -

اتفاقا نامزد منم خیلی محل نمی ده یه بار دو بار هم گفته بهم احساس خاصی نداره .منم کاری به کارش ندارم.گفتم من دوست دارم و خلاص.دیگه هیچ تلاشی هم نکردم. چون ما هنوز عقد نکردیم ولی تو عقد کردی اونم دوساله.حالا ببین فرق منو تو چقدره !تو عقد کردی باید دووم بیاری.یعنی به این راحتی می خوای زندگیتو از دست بدی؟دو ساله دختر مردمو عقد بستی تازه می گی یکی دیگه تو زندگیشه.اگه نمی خواستت که دو سال نمی موند باهات.به نظر من هم اینا می گذره.زندگی که فیلم هندی نیست همش داشته باشی گر یه کنیو احساسی باشیو یکیو بغل کنیو از این حرفا.زندگی بالا و پایین داره.برو پیش یه مشاور بگو می خوام رابطمو با همسرم بهتر کنم یه خرده خلاقیت به خرج بده کم نیار کم هم آوردی نزار بفهمه زن باید حس کنه مردش قویه.مثلا موقعی اون سرد میشه تو نباید سرد بشی این خیلی بده
    .یا علی

15. کاربر روبرو از پست مفید سعیداطی تشکرکرده است .

sara 65 (یکشنبه 01 تیر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 18 شهریور 96 [ 20:04]
    سطح
    54
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 64
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    533

تشکرشده 600 در 287 پست

Array
    دوست عزیز
    ضیت رابطه جنسیتون به چه صورتی بوده؟اگر از ایشون بپرسن چندت مشکل بزرگ رابطتون چیه چی مگن؟
    در مورد اشنایی و شرایط ایشون و خانوادش بگین.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)