به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 تیر 00 [ 10:36]
    سطح
    67
    Level completed: 64%, Points required for next Level: 147
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    388

تشکرشده 576 در 165 پست

Array

استخاره ی خواستگار و سردر گمی من

دوستان خوب همدردی سلام
    حدود 3 هفته ی پیش خونواده ای به خواستگاری من اومدن.شیوه ی آشنایی شونم با ما سنتی بود.لحظه ی اول چهره آقای خواستگار خیلی برام آشنا اومد.که در حین مراسم متوجه شدم که ایشون از همکاران بنده هستن که توی واحد دیگه ای مشغول به کارن.چون زمینه های کاریمون متفاوت بود توی این 3-4 سال فقط یکباراونم 6 ماه پیش دیدم ایشونو که اونم از طرفشون برنامه ریزی شده بود.من باهاشون صحبت کردم که تقریبا صحبت هامون خوب بود،ایشون هم با توجه به برخوردشون خیلی راضی. و متوجه شدم که پدرم هم از دوستان قدیمی پدرشون هست و خانواده شون هم تحقیقات کامل و جامع انجام دادن در مورد ما.
    توی اون یکی دو ساعت رفتار مادر و خواهر آقای خواستگار با من بسیار بسیار صمیمی بود،مدام ازم تعریف می کردن و لبخند میزدن.خلاصه باهاشون هم فرهنگ بودیم و تا جایی که برخورداشونو دیدم متناسب با هم.آقای خواستگار هم تا حد قابل قبولی مطابق معیار های من بودن.
    تا اینکه خبری ازشون نشد و ما فکر کردیم که پشیمون شدن و علتش جالب بود برای من.
    حدود 3 روز پیش مادرشون با خونه مون تماس گرفتن و بعد از حال و احوال و کلی تشکر بابت پذیرایی گفتن که استخاره کردن "صبر" اومده.بعدش گفتن که من از آرزوهامه که دختر شما عروسم باشه و من اعتقاد دارم و این حرفا.مادر منم گفتن که ایشالا خیر سر راه همه ی جوونا بیاد.
    حالا من در بلاتکلیفی کامل به سر میبرم.من تا به حال استخاره نکردم.اما تا جایی که خاطرم هست جواب استخاره یا خوبه یا بد.تا به حال نشنیدم که بگن صبر اومده.به مادرم گفتم که شاید میخواستن بگن که پشیمون شدن روشون نشده مادرم گفت خوب در اون حالت میگفتن جواب استخاره بد اومده نه صبر!استنباط شما دوستان از این صحبت چیه؟
    دوستانی که آشنایی دارن این صبر دقیقا بازه ی زمانی خاصی رو شامل میشه؟
    توی زندگیم کلی افکار مختلف دارم.چند روزه که از بس به این موضوع هم فکر کردم سردرد گرفتم.دیگه حال خوشی ندارم
    ممنون میشم کمکم کنید

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 آبان 95 [ 15:15]
    سطح
    96
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 355
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,844

تشکرشده 7,555 در 2,378 پست

Array
    دیدی توی کلاسا یه پسری مثلا توجه می کنه به یه دختری دختره دیر بیاد ناراحته و بیاد یه دفعه ای انگار ارامش پیدا کرده از هر فرصتی بتونه برای اینکه بادختره حرف بزنه می خواد استفاده کنه. سعی می کنه جلو چشم دختره باشه و ... ؟ بعد که کلاس تموم میشه یه دفعه اونم تموم میشه میره :) انگار نه انگار!!
    خواستگارم همینه. با همه خوش رفتار و خوش برخورد باش. زبانی و رفتاری کسی رو رد نکن. اما در ذهنت ازاد باش. صبر امده که امده. منتظر که نمی تونی بشی. اگه کیس بهتر داری بررسیش کن. تو اب نمک که نمی تونی باشی. اگه هم نداری که هیچ. به کارات برس. ولی خواستگار تا نیاد جلو چشمت بشینه خواستگار نیست. تازه اونم تا به جلسه دوم نرسه بازم خواستگار نیست. میان همون دفعه اول میرن. می گن میان نمیان. زنگ میزنن اطلاعات می گیرن بعد محو میشن! انگار که نبودن اصلا. پس تو راه خودتو برو کار خودتو بکن با همه خوش برخورد باش و خوش رفتار. هر کی هم اومد بررسیش کن. معطل هیچ کسی هم نشو.
    موفق باشی.

3. 7 کاربر از پست مفید meinoush تشکرکرده اند .

anisa (چهارشنبه 28 خرداد 93), hanie_66 (چهارشنبه 28 خرداد 93), sanjab (سه شنبه 27 خرداد 93), فدایی یار (چهارشنبه 28 خرداد 93), فرهنگ 27 (چهارشنبه 28 خرداد 93), فرشته اردیبهشت (سه شنبه 27 خرداد 93), مصباح الهدی (سه شنبه 27 خرداد 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 19 آذر 95 [ 01:34]
    سطح
    51
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 31
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    405

تشکرشده 1,144 در 414 پست

Array
    سلام.
    احتمال اول همونه که خودتون مطرح کردین و به دلیلی می خواستن کنسل کنن اما نمیخواستن کدورتی ایجاد بشه و در نتیجه اینطوری عنوان کردن.

احتمال دوم اینه که صبر اومده یعنی صبر کنین ما بریم یه دوری بزنیم اگه بهترشو پیدا نکردیم برمیگردیم

احتمال سوم اینه که واقعا استخاره کردن و چنین حکمی اومده. جواب استخاره الزاما خوب و بد نیست. استخاره انواع مختلفی داره و توسط کتب متفاوتی میشه جواب رو تفسیر کرد. بسته به کتابی که ازش استفاده کردن یا شخصی که سرکتاب باز کرده می تونه یه جواب کوتاه یا یه جواب خیلی طولانی داشته باشه. بنابراین چنین چیزی کاملا ممکنه.
    صبر کردن به معنای نشستن و انتظار کشیدن نیست. بلکه یعنی باید تامل بیشتری در این کار صورت بگیره و احتیاط به انجام ندادنشه.

توصیه می کنم از فکرش بیاین بیرون. اگه خواستن میان؛ نخواستن هم نمیان دیگه. شما بزارین روی گزینه دوم و الکی به چیزی که قطعی نیست دل نبندین. اگر هم اومدن حتما در این مورد توضیح کامل تری ازشون بخواید.

5. 6 کاربر از پست مفید mahasty تشکرکرده اند .

anisa (چهارشنبه 28 خرداد 93), hanie_66 (چهارشنبه 28 خرداد 93), meinoush (سه شنبه 27 خرداد 93), فرهنگ 27 (چهارشنبه 28 خرداد 93), فرشته اردیبهشت (سه شنبه 27 خرداد 93), مصباح الهدی (سه شنبه 27 خرداد 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 مهر 02 [ 20:03]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 37.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,236

تشکرشده 6,881 در 1,486 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام عزیزم
    شما بکار خودت باش

نمیتونی تفسیر کنی که چرا این حرفو زدن و کسی هم نمیتونه فکر خانی و کف بینی کنه اینجا.
    دو حالت که بیشتر نداره :
    یا اینکه ادم معتقد به این مسایل استخاره هستن و صبر میکنن و باز پیداشون میشه
    یا خاستن جوری بگن که شما ناراحت نشین ینی شرایط رو مناسب هم ندیدن و نمیخان بیان (که این ضریب بالایی داره)

مهم نیست کدومه چون تو وقتی میتونی بهش فکر کنی که اونا بیان و بخان ادامه بدن با اگه امدن تو بررسی میکنی اگه نیومدن بسلامت باشن...ینی پسره که اول باید اقدام کنه

فکر این چیزا رو نکم گلی تو خاستگاری خیلی ازین چیزا پیش میاد
    حق داری دخترا تو تجربه های اول خاستگاریشون خیلی حساسن خیلی منتظر میمونن و نظر خاستگار براشون مهمه اما بعدا ابدیده میشی و میفهمی که بیخودی حرص خوردی

در ضمن اگه فقط یکبار اومدن و بعد این حرف رو زدن احتمالا صلاح ندیدن که ادامه بدن.
    یه بار اومدن؟

- - - Updated - - -

همزمان شد وگرنه همون تکراریارو نمینوشتم
    صبا به لطف بگو آن غزال رعنا را که سر به کوه و بیابان تو داده ای ما را

7. 6 کاربر از پست مفید فرشته اردیبهشت تشکرکرده اند .

anisa (چهارشنبه 28 خرداد 93), khaleghezey (چهارشنبه 28 خرداد 93), meinoush (سه شنبه 27 خرداد 93), فدایی یار (چهارشنبه 28 خرداد 93), فرهنگ 27 (چهارشنبه 28 خرداد 93), مصباح الهدی (سه شنبه 27 خرداد 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 تیر 97 [ 22:56]
    سطح
    74
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 115
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,154

تشکرشده 1,301 در 451 پست

Array
    بله کسانی که استخاره با قران میگیرند ( و طرفی که با قران اشنا هستش و شان نزول ایات قران رو میدونه و .. میتونه نتیجه ی استخاره رو علاوه بر خوب یا بد بودن به صبر و این چیزا هم ربط بده و کاملا هم درسته که دقیقا برای خود من هم پیش اومد کلی ایات قران داریم که به صبر و تقوا و.. بشارت داده احتمالا برای اون اقا هم این اومده)

دوم این که شما بهتره حسن ظن داشته باشید به اون اقا انشالله که واقعا راست گفتند و دوباره اقدام کنند اگه صلاح هم هستید و اگه حتی الکی هم گفته باشند و دارند میرند جاهای دیگه دوراشونو بزنند وقتی شما نمی دونید چه اشکالی داره تازه این طوری که ارزش شما بیش تر هم میشه (شما فکرشو بکنید این قدر در مجموع خوب بودید که ایشون و خونوادش بعد کلی دور زدن و بررسی مورد های مختلف به این نتیجه برسند شما باز بهترین هستید و این که بهتره )

سوم این که شما میگید سردرگم هستید من نمیدونم چرا ؟!؟!؟ شما مگه قراره کار خاصی بکنید ؟؟ مگه شما الان خواستگاری دیگه ای دارید که مثلا این خواستگار جدید الان خیلی اصرار داره و شما دلتون با اون اقایی هست که استخاره گرفتند و.. الان میگید اگه اون می اومد ترجیح میدادم به اون جواب مثبت بدم و.. شما که داشتید زندگیتونو می کردید پس ادامش هم بدید...اون اقا هم مطمئن باشید این که مامانشون زنگ زدند اینا رو گفتند شاید واقعا راست گفتند و انشالله طی روزهای اینده اقدام کردند این اشفته فکر کردن شما روی افکار اونا هم تاثیر میزاره شما خوب فکر کنید مطمئن باشید اتفاق های خوب می افته و اونی که به صلاحتونه به امید خدا

این که این صبر چقدر مدت داره اصلا مدت خاصی نداره اونی که استخاره میگیره نیگه بهتره صبر کنید حالا هر کی بسته به شرایط شخصی خودش صبر میکنه...ممکنه برای من در حد یه هفته باشه برای اون اقا در حد چند ماه...

شما روی همون افکار دیگتون متمرکز بشید و تلاش کنید..اگه قبل این که صبر اون اقا تموم بشه کسی دیگه اقدام کرد یه درصد هم شک نکنید و نقد رو بچسبید اگه هم اون اقا مجددا اقدام کردند که باز دوباره شرایطشون رو بررسی میکنیدو ..

انشالله هر چی خیر و صلاح شماست رقم بخوره.واقعا نگرانی شما زاده فکر شماست.با خیال راحت زندگی کنید و به خدا واگذار و توکل کنید.

9. 5 کاربر از پست مفید فدایی یار تشکرکرده اند .

anisa (چهارشنبه 28 خرداد 93), hanie_66 (چهارشنبه 28 خرداد 93), khaleghezey (چهارشنبه 28 خرداد 93), meinoush (چهارشنبه 28 خرداد 93), فرهنگ 27 (چهارشنبه 28 خرداد 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود بانو

بنظرم بهتره هم شما و هم بقیه دختران مجرد همدردی جلسات اول خواستگاری را مطرح نکنند در سایت فقط ذهن خودشان را مشغول میکنند بزارید حداقل دوجلسه بگذره ببینید بدرد هم میخورید بعد بیاید و مطرح کنید

اینجوری واقعا اذیت میشید.در مورد شما هم ذهنتو مشغول نکن برس به کارایی که دوست داری انجام بدی و لذت میبری هرووقت دوباره اومدن بهشون فکر کن
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

11. 4 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

anisa (چهارشنبه 28 خرداد 93), meinoush (چهارشنبه 28 خرداد 93), فدایی یار (چهارشنبه 28 خرداد 93), فرهنگ 27 (چهارشنبه 28 خرداد 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 06 مهر 93 [ 16:40]
    سطح
    13
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 13
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    68

تشکرشده 205 در 73 پست

Array
    هانیه عزیز:

ازدواج از جمله مواردی هست که استخاره در موردش توصیه نشده!! شما حرم امام رضا هم که بری به روحانی های اونجا بگی برای ازدواج استخاره کنن برات بهت میگن که توکل کن و اقدام کن. یعنی نمیگیرن! مگر اینکه اصرار کنی. خدا گفته اول عقل خودت دوم مشورت اگر بازم 50-50 بودی حتی 49-51 هم نه! دقیقا 50-50!! اون وقت استخاره! در غیر این صورت استخاره اعتبار ندارد. حضرت حافظ هم میفرماید:
    در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست....
    شما سعی کن تمرکز زدایی کنی و فکر نکنی بهش چون کاری از دستت بر نمیاد.

13. 4 کاربر از پست مفید خانوم شین تشکرکرده اند .

hanie_66 (چهارشنبه 28 خرداد 93), meinoush (چهارشنبه 28 خرداد 93), فدایی یار (چهارشنبه 28 خرداد 93), فرهنگ 27 (چهارشنبه 28 خرداد 93)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 تیر 00 [ 10:36]
    سطح
    67
    Level completed: 64%, Points required for next Level: 147
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    388

تشکرشده 576 در 165 پست

Array
    سلام
    از تک تک شما دوستان بابت نظراتتون سپاسگزارم
    فکر میکنم من نتونستم که موضوع رو کاملا واضح شرح بدم.من به شخصه تا به حال استخاره نکردم.اما هزاران هزار بار توکل به خدا کردم و ازش لطف و کمک خواستم.من فقط یک بار این که آقا رو ندیدم که جواب این باشه خواستگاری بار اول همینه.گفتم که پدر ایشون دوست پدرم بودن و من مادر و خواهر این آقا رو بار ها و بارها توی مهمونی های زنونه دیدم.توی همون مهمونی ها هم ازم در مورد شرایط ازدواج پرسیدن.اطلاعات خانوادگی و فرهنگی کامل ازم داشتن.خود آقا هم که از همکارام بودن و کاملا با شناخت جلو اومدن.من 2 جلسه حضوری و یک جلسه تلفنی با این آقا صحبت کردم.بنا شد به شروع آشنایی که این غیبت پیش اومد و این استخاره
    من واقعا دچار تناقض شدم.کسی که قبولتون داره و شما هم قبولش دارین و خونواده ای که کاملا راضین به یکباره با استخاره تغییر موضع بدن آدمو دچار تناقض میکنه.واقعا برای یه دختر فهمیدن اینکه آقای خواستگار خواهان هستش یا نه راحته.مگر اینکه بخواد خودشو گول بزنه.من واقعا قصد گول زدن خودمو ندارم که.آنالیز من از شخصیت ایشون پذیرش بود،نه تردید!!
    والا منم قصد اینو داشتم که کمک بگیرم از اینجا که ذهنمو از موضوع دور کنم و به کار هام برسم که ظاهرا تعبیر دوستان اینه که عجله می کنی و نه به باره،نه به دار و این حرفا.به قول جناب آقای خاله قزی بهتره دیگه موضوعیو مطرح نکنم و وقت اعضا رو نگیرم.کاربر خاموش سایت باشم کارگشا تره برام .واقعا ذهنم خلاصی نداشت از افکاری که به یکباره چیدمان ذهنیمو تغییر داد(خراب کرد!)

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته اردیبهشت نمایش پست ها

حق داری دخترا تو تجربه های اول خاستگاریشون خیلی حساسن خیلی منتظر میمونن و نظر خاستگار براشون مهمه اما بعدا ابدیده میشی و میفهمی که بیخودی حرص خوردی
    دوست عزیزم جایی ننوشتم که ایشون اولین خواستگار من هستن.من 26 ساله هستم و توی خیلی از موقعیت های از این دست بودم.میدونم که نباید به خیلی از حضور ها حتی فکر کنم.با صحبت با یه آقا میتونم خیلی از موضوعاتو در موردشون بدونم.ممنونم بابت نظرتون

15. کاربر روبرو از پست مفید hanie_66 تشکرکرده است .

فدایی یار (چهارشنبه 28 خرداد 93)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)