به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24
    در انتظار تایید ایمیل ثبت نام آغازکننده
    آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 93 [ 11:18]
    سطح
    37
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 113
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    153

تشکرشده 2,575 در 920 پست

Array

چگونه مطمئن شوم خواستگارم با دخترها رابطه ندارد

سلام دوستان عزیز. راستش من قصد ازدواج دارم. دارم روی خصوصیات خودم و معیارهام کار می کنم. یکی از خصوصیات من اینه که تا حالا با هیچ پسری رابطه نداشتم. حتی از طریق چت و فیس بوک. برای من مهمه که همسرم مثل خودم باشه. به چند دلیلی که می آورم :
    1- اعتقادات مذهبی و تقید به محرم و نامحرم برای من و خانواده ام یک اصل بنیادی است.
    2- مثل هر زن دیگری دوست اولین عشق همسرم باشم و برایش تازگی داشته باشم. هیچ رابطه ای به قشنگی اولین رابطه عاشقانه ای نیست که یک دختر و پسر برای بار اول تجربه می کنند.
    3- به تجربه فهمیده ام که مردانی که قبل از ازدواج مقید نیستند و دنبال رابطه های دوستی هستند بعد از ازدواج هم همین روال را ادامه می دهند. یعنی خیانت های مداوم و بیمارگونه و من تحمل هر چه را داشته باشم تحمل بی بند و باری و خیانت و نادیده گرفته شدن را ندارم. من ازدواج می کنم که خوشبخت شوم نه اینکه مثل شمع آب شوم.
    4- با صرف سالها وقت فهمیدم نظام فکری و احساسی من و امثال من کاملا با کسانی که وارد رابطه های دوستی قبل از ازدواج می شوند تفاوت دارد. تفاوت های بسیار اساسی. یعنی موضوع فقط به بودن یا نبودن یک رابطه نیست. بلکه موضوع اساسی تفاوت های بنیادی در شیوه تفکر ُ، اعتقاد و احساسات و رفتار جنسی است.
    5- این گونه مردان به فیلم های غیراخلاقی گرایش دارند. علاوه بر اینکه این فیلم ها باعث بروز رفتارهای ناهنجار زناشویی می شود ذهنشان را هم بیش از پیش خراب می کند. بله ممکن است هر کسی یک بار تجربه کرده باشد اما تمایل و گرایش چیز دیگری است.
    6- یکی از خصوصیات مردانه که مرا خیلی جذب می کند قدرت است و یکی از مهمترین مظاهر قدرت برای من خویشتنداری و تسلط برنفس است. به نظر من مردی که خودش را کنترل می کند و از پس نفس خودش برمی آید بسیار جذاب است.
    7- برایم مهم است که مرد به جای اینکه دنبال رابطه های بی سرانجام و وقت تلف کردن باشد به دنبال کارهای مفید برود. حالا شغل ، تحصیلات ، ورزش ، مطالعه ، فعالیت های عام المنفعه و... . کلا دنبال زندگی جدی و مفید باشد.

خوب من این دلایلم را گفتم تا منظورم کاملا روشن باشد. حالا مشکلم این است که به خاطر شرایط جامعه نمی توانم به کسی اعتماد کنم. می خوام من را راهنمایی کنید و بگویید اگر شما جای من بودید چگونه مطمئن می شدید که پسری که به شما پیشنهاد ازدواج می دهد اهل رابطه دوستی ، چت و لاس زدن در فیس بوک و از این دست رابطه ها نیست.

2. 7 کاربر از پست مفید نوروزیان. تشکرکرده اند .

kamran2007 (چهارشنبه 14 خرداد 93), m.reza91 (چهارشنبه 14 خرداد 93), maryam240 (چهارشنبه 29 بهمن 93), meinoush (چهارشنبه 14 خرداد 93), roseflower (جمعه 16 خرداد 93), shapoor (جمعه 16 خرداد 93), سعیداطی (چهارشنبه 14 خرداد 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 07 تیر 94 [ 00:49]
    سطح
    39
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 77
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    873

تشکرشده 1,282 در 361 پست

Array
    [QUOTE=نوپو;333124 پسری که به شما پیشنهاد ازدواج می دهد اهل لاس زدن در فیس بوک و از این دست رابطه ها نیست.[/QUOTE]
    سلام. از شما توقع بکار بردن این کلمات رو نداشتیم خانم نوپو.
    هر چندکه این سایت مکانی ست که هویت افراد شناخته نمیشه. اما هر چی باشه شما در مدتی که کاربر این سایت هستید از خود به ما هویتی نشان دادید که با این نوع نگارش منافات کامل داره.
    ابتدا عرض کنم که ارتباط و دوستی با جنس مخالف همیشه و همیشه به معنی ایجاد رابطه غیر اخلاقی نیست. خودم را نمیگم که تصور کنید قصد تعریف دارم . بین دوستان مذکرم بسیاری وجود دارند که با وجود آشنایی و دوستی با خانمها هرگز و هرگز پا را از دایره ادب و مردانگی بیرون نمی گذارند. تصور غلط بودن و آلوده بودن روابط انسانها ورای خطوط محیط فکری و اعتقادی ما گاهی چندان اطمینان بخش نیست.
    همینطور که به چشم خودمون دیدیم در بین افراد مذهبی نیز بسیاری پای بند به حفظ حریم مقدس خانواده نیستند. خیلی از افرادی که به ازدواج مجدد و صیغه رو میآورند دارای تفکرات مذهبی هستند.
    اما به عقیده من برای شناخت چنین افرادی بهتره به صفاتی چون. تعهد. مردانگی. گذشت. صبوری. شجاعت. مهربانی . مردم داری. ایثارگری . تلاشگری. و غیره که در نمونه های یک همسر و پدر خوب جمع شده را جستجو کنید.
    موفق باشید و منتظر شنیدن خبر های شاد و خوب از جانب شما هستیم.
    مجید
    پندار نیک . گفتار نیک . کردار نیک
    ویرایش توسط majid_k : چهارشنبه 14 خرداد 93 در ساعت 10:49

4. 13 کاربر از پست مفید majid_k تشکرکرده اند .

achilis (پنجشنبه 15 خرداد 93), hanie_66 (پنجشنبه 15 خرداد 93), khaleghezey (شنبه 17 خرداد 93), maryam240 (چهارشنبه 29 بهمن 93), meinoush (چهارشنبه 14 خرداد 93), mis-marjan (پنجشنبه 15 خرداد 93), pasta (چهارشنبه 14 خرداد 93), roseflower (جمعه 16 خرداد 93), toojih (جمعه 16 خرداد 93), فرهنگ 27 (چهارشنبه 14 خرداد 93), پسرایرونی (چهارشنبه 14 خرداد 93), نوروزیان. (چهارشنبه 14 خرداد 93), سعیداطی (چهارشنبه 14 خرداد 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 12 دی 93 [ 13:59]
    سطح
    19
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 84
    دستاوردها:
    3 months registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    291

تشکرشده 1,029 در 261 پست

Array
    به نظر من بهترین راه اینه که از طرف مقابل بپرسید که رابطه داشته یا نه و گرنه راهی برای پی بردن به این خواسته شما نیست (البته تحقیق هم میتونه کار گشا باشه)

اگر میخواهید از روی ظاهر به این قضیه پی ببرید مثلا هر کی زشت تر بود یا هر کی مذهبی تر بود یا هرکی فقیر تر بود یا هر کی خونوادش فرهنگی تر بود و ... پس دنبال این روابط نرفته ، سخت در اشتباهید

پس هیچ راهی بجز تحقیق و پرسیدن از خود پسر ندارید و بیخود ذهن خودتون رو در گیر نکنید
    دختر و پسر هم نداره راه دیگه ای وجود نداره
    موفق باشید

.................................................. ......................................
    پ.ن:با حرف آقا مجید هم موافقم
    شما دیگه خیلی حساس شدید
    اینکه حرف نزده باشه و فیلم ندیده باشه و فکر نکرده باشه و همیشه سرش پایین باشه و ... دیگه سخت گیری بیش از حده

متاسفانه این افکار وسواس گونه برای رسیدن به یک ازدواج 100 درصد بی نقص باعث میشه موقعیت های خیلی خوب رو از دست بدید و یا ازدواج نکنید یا با فردی دروغ گو ازدواج کنید
    ویرایش توسط معاون کلانتر : چهارشنبه 14 خرداد 93 در ساعت 11:04

6. 6 کاربر از پست مفید معاون کلانتر تشکرکرده اند .

khaleghezey (شنبه 17 خرداد 93), maryam240 (چهارشنبه 29 بهمن 93), toojih (جمعه 16 خرداد 93), فرهنگ 27 (چهارشنبه 14 خرداد 93), نوروزیان. (چهارشنبه 14 خرداد 93), سعیداطی (چهارشنبه 14 خرداد 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 07 آبان 01 [ 21:11]
    سطح
    95
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 949
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    3,979

تشکرشده 3,495 در 804 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    سلام
    چقدر زیبا و پخته!
    من فکر میکنم از روی ظاهر افراد (خانواده ،مذهبی-غیر مذهبی،تحصیلات و ...)توی دو-سه جلسه خواستگاری رسمی و توی کت و شلوار و کروات و صحبت کردن درباره ی آب و هوا ،نمیشه به شخصیت و منش فکری یک آدم پی برد ؛ از طرف دیگه دوست شدن با یه جنس مخالف و صرف حتی دو -سه سال وقت روی این رابطه ، به خاطر فضای احساسی حاکم به این طور روابط ، شناخت مناسبی به فرد نمیده حتی اگر هم بده به خاطر بار سنگین احساسی رابطه، توجهی بهش نمیشه؛ البته توی هر دو نوع آشنایی میتونه یک ازدواج بسیار موفق حاصل بشه که از نظر من بیشتر به شانس طرفین بستگی داره.
    به نظر من الگوی "بینابین" روش سنتی و روش جدید میتونه محاسن هر دو رو داشته باشه در عین حال معایب رو حذف کنه. به این شیوه که خواستگاری قبل از ازدواج در محیط های مختلف مثل خونه،پارک و هر مکان عمومی و خصوصیه دیگه ای انجام بشه تا طرفین در واکنش به محرک های تصادفیه محیطی واکنش نشون بدند و بر اساس این واکنش ها داده های بیشتری داشته باشیم. بحث بعدی این که بدون رودربایستی درباره ی مباحث مهم و غیر مهم صحبت بشه ؛ علاوه بر اینکه با نظریات فرد آشنا میشیم فرصتی به وجود میاد تا چنانچه فرد در حال دروغ پردازی هست ،در حین صحبت کردن در طول جلسات متعدد، تناقض گفتارهاش آشکار بشه.در عین حال با توجه به مدیریت خود طرفین و هماهنگی خانواده ها از احساسی شدن جلسات جلو گیری میشه.
    همین طور باید تعداد جلسات و زمان هر کدوم متناسب با یه زندگی 40-50 ساله باشه؛باید به اندازه ی کافی سوال و موضوع برای طرح در این جلسات داشته باشیم و وقتی داده های لازم رو جمع کردیم ،تصمیم گیری کنیم.
    این ها نظریات من بودند ،نمیدونم این ایده ها چقدر قابل اجرا هستند .
    موفق باشید.

8. 6 کاربر از پست مفید m.reza91 تشکرکرده اند .

hanie_66 (پنجشنبه 15 خرداد 93), maryam240 (چهارشنبه 29 بهمن 93), meinoush (چهارشنبه 14 خرداد 93), toojih (جمعه 16 خرداد 93), نوروزیان. (چهارشنبه 14 خرداد 93), سعیداطی (چهارشنبه 14 خرداد 93)

آخرین بازدید
    سطح
    37
    دستاوردها:
    تشکرها
    153

تشکرشده 2,575 در 920 پست

Array
    از همه شما ممنون هستم. اما من نمی خوام بحث سر این موضوع بکنم که آیا این معیار غلطه یا درسته. فقط می خوام بنا به تجربه هایی که دارید منو راهنمایی کنید که به چه نشانه هایی توجه کنم. چه خصوصیات رفتاری نشان می دهد که یک پسر اهل این رابطه ها هست یا نه. چطوری بفهمم در این باره دروغ می گه یا نه.

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 29 بهمن 01 [ 12:00]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteranOverdrive25000 Experience Points
    تشکرها
    6,932

تشکرشده 6,903 در 1,648 پست

Array
    سلام نوپو جان،

ارزش های خانوادگی، و آبرو دار بودن، محک خوبیه. هرچند کاملا قابل اتکا نیست، و لازمه با شناخت سایر ابعاد شخصیت و زندگی گذشته فرد، تکمیل بشه.

یه مثال می زنم. وقتی یه فرد از یه شهر میره به یه شهر دور افتاده دیگه، که کسی رو اونجا نمی شناسه، احتمالش بیشتر می شه که کارهای خلاف شأن خودش انجام بده، چون فکر می کنه اینجا که کسی من رو نمی شناسه. در حالیکه همون کارها رو هیچوقت تو خیابون شهر خودش انجام نمیده.

یکی از چیزهایی که باعث میشه ما کارهای خلاف انجام ندیم، حفظ جایگاه اجتماعی خودمون و خونوادمونه. بنابراین خونواده، و ارزشش برای فرد (یعنی پایبندیش به ارزش های خونوادگیش)، میتونه یه عامل نگهدارنده باشه. چون هم از ترس آبروی خودش و خونوادش یه کارهایی رو انجام نمیده، و هم از ترس اینکه خونوادش طردش کنن.

البته بازم تاکید می کنم این محک کامل و قطعی نیست.

در هرحال نمیتونی یه معادله (حتی با تعداد پارامترها و متغیرهای زیاد) برای اینکار پیدا کنی و بگی کسیکه در این معادله صدق کرد، بهش اعتماد می کنم. نه. باید خود خود اون فرد رو در یه بازه زمانی خوب، و با استفاده از ابزارهای مورد اعتماد بسنجی. و تازه آخرش هم به قول شما مذهبی ها توکل کنی. چون حتی نمیتونی مطمئن باشی که خودت هیچوقت خیانت نمی کنی، چه رسه به انسان دیگری. انسان همیشه در معرض آزمونه، و تا آخرین لحظه عمرش ممکنه ببازه....

نقل قول نوشته اصلی توسط نوپو نمایش پست ها
    من ازدواج می کنم که خوشبخت شوم نه اینکه مثل شمع آب شوم.
    دیدگاهت به ازدواج درست نیست.

ازدواج یه موقعیته برای رشد. و رشد در شرایط سخت محیا می شه. جایی خوندم: اگه کارت (شغلت) هیچ سختی ای نداره، بدان که اصلا کاری نداری...

و البته نقطه مقابلش هم مثل شمع آب شدن نیست....

اینو دیگه حوصله ندارم بیشتر توضیح بدم، بعلاوه فکر کنم خودت منظورم رو متوجه میشی. فقط در این حد بگم که فاجعه هایی که در زندگی ما رخ میدن (مثل خیانت) میتونن از بهترین اتفاقات زندگی ما باشن. مثل اتفاقی که برای استیو جابز افتاد:

"داستان دوم من در مورد دوست داشتن و شکست است.
    من خرسند شدم که چیزهایی را که دوستشان داشتم خیلی زود پیدا کردم. من و همکارم هواز شرکت اپل را درگاراژ خانه‌ي پدر و مادرم وقتی که من فقط بیست سال داشتم شروع کردیم ما خیلی سخت کار کردیم و در مدت ده سال اپل تبدیل شد به یک شرکت دو بیلیون دلاري که حدود چهارهزار نفر کارمند داشت. ما جالب ترین مخلوق خودمان را به بازار عرضه کرده بودیم؛ مکینتاش. یک سال بعد از درآمدن مکینتاش وقتی که من فقط سی ساله بودم هیأت مدیره‌ي اپل مرا از شرکت اخراج کرد. چه جوري یک نفر مي‌تواند از شرکتی که خودش تأسیس مي‌کند اخراج شود، خیلی ساده. شرکت رشد کرده بود و ما یک نفري را که فکر مي‌کردیم توانایی خوبی براي اداره‌ي شرکت داشته باشد استخدام کرده بودیم. همه چیز خیلی خوب پیش مي‌رفت تا این که بعد از یکی دو سال در مورد استراتژي آینده‌ي شرکت من با او اختلاف پیدا کردم و هیأت مدیره از او حمایت کرد و من رسماً اخراج شدم.

احساس مي‌کردم که کل دستاورد زندگی ام را از دست داده‌ام. حدود چند ماهی نمی دانستم که چه کار باید بکنم. من رسماً شکست خورده بودم و دیگر جایم در سیلیکان ولی نبود ولی یک احساسی در وجودم شروع به رشد کرد. احساسی که من خیلی دوستش داشتم و اتفاقات اپل خیلی تغییرش نداده بودند. احساس شروع کردن از نو. شاید من آن موقع متوجه نشدم اخراج از اپل یکی از بهترین اتفاقات زندگی من بود. سنگینی موفقیت با سبکی یک شروع تازه جایگزین شده بود و من کاملاً آزاد بودم. آن دوره از زندگی من پر از خلاقیت بود..."

کاملش رو می تونی اینجا ببینی: سخنرانی استیو جابز در دانشگاه اسنفورد (با زیرنویس فارسی)

خیلی زیاد از خیانت نترس... فقط زندگی کن... قرار نیست خیلی زیاد زنده باشیم...

موفق باشی.

هر اتفاق بدی، یه اتفاق خوبه...

ویرایش توسط میشل : چهارشنبه 14 خرداد 93 در ساعت 11:33

11. 8 کاربر از پست مفید میشل تشکرکرده اند .

hanie_66 (پنجشنبه 15 خرداد 93), maryam240 (چهارشنبه 29 بهمن 93), meinoush (چهارشنبه 14 خرداد 93), mis-marjan (پنجشنبه 15 خرداد 93), pasta (چهارشنبه 14 خرداد 93), sanjab (چهارشنبه 14 خرداد 93), shapoor (جمعه 16 خرداد 93), toojih (جمعه 16 خرداد 93)

آخرین بازدید
    سطح
    37
    دستاوردها:
    تشکرها
    153

تشکرشده 2,575 در 920 پست

Array
    بچه ها می شه اگر تجربه ای مثل این دارین منو راهنمایی کنید : با کسی برای ازدواج آشنا شدید و فکر کرده اید که خصوصیت خاصی را دارد. اما بعد از مدتی از یک راهی متوجه شده اید دروغ می گوید و یا تمام حقیقت را نگفته است. چون من تجربه خواستگاری ندارم تجربه های شما به من کمک می کنه. من فکراهایم را کردم. به این نتیجه رسیدم که مهارتم در این زمینه کافی نیست. برای همین نگران می شم که نکنه نه تنها در زمینه موضوع تاپیک که در هر زمینه دیگری که مربوط به شناخت ازدواج می شه فریب بخورم و یا متوجه واقعیت نشوم. مشکل از کم تجربگی است.

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    جواب جناب مدیر به فردی که تایپیکی شبیه شما داشت تقریبا البته ایشون پسر بود

با سلام و احترام
    اگر اینطور بخواهیم ازدواج کنیم تا آخر عمر هم نمی تواند خیالمون راحت باشه.
    دخترانی هستند که بیماری جسمی دارند و ممکنه نگویند.
    دخترانی هستند که یکی از اعضای خانواده اشان مشکلات روحی حاصی دارند که ممکن است نگویند.
    همین طور در مورد پسران هم چنین فرضیاتی هست.

لطفا هنگامی که فرد خاصی را جهت همسری در نظر گرفتید با توجه به سایر خصوصیات و شرایطش سئوالهای که برایتان مطرح هستند طرح کنید.
    اینگونه کلی سئوال کردید، دیگران هم بحث راه انداختند ، این زیاد مشکلی را حل نمی کند.

این تاپیک به انجمن آزاد منتقل می شود.

یواشکی کش رفتم از توی انجمن آزاد لو ندیا
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

14. 7 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

meinoush (چهارشنبه 14 خرداد 93), mis-marjan (پنجشنبه 15 خرداد 93), noamooz (چهارشنبه 14 خرداد 93), sanjab (چهارشنبه 14 خرداد 93), shapoor (جمعه 16 خرداد 93), toojih (جمعه 16 خرداد 93), نوروزیان. (پنجشنبه 15 خرداد 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 08 خرداد 99 [ 15:45]
    سطح
    61
    Level completed: 23%, Points required for next Level: 231
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    14

تشکرشده 833 در 318 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط نوپو نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز. راستش من قصد ازدواج دارم. دارم روی خصوصیات خودم و معیارهام کار می کنم. یکی از خصوصیات من اینه که تا حالا با هیچ پسری رابطه نداشتم. حتی از طریق چت و فیس بوک. برای من مهمه که همسرم مثل خودم باشه. به چند دلیلی که می آورم :
    1- اعتقادات مذهبی و تقید به محرم و نامحرم برای من و خانواده ام یک اصل بنیادی است.
    2- مثل هر زن دیگری دوست اولین عشق همسرم باشم و برایش تازگی داشته باشم. هیچ رابطه ای به قشنگی اولین رابطه عاشقانه ای نیست که یک دختر و پسر برای بار اول تجربه می کنند.
    3- به تجربه فهمیده ام که مردانی که قبل از ازدواج مقید نیستند و دنبال رابطه های دوستی هستند بعد از ازدواج هم همین روال را ادامه می دهند. یعنی خیانت های مداوم و بیمارگونه و من تحمل هر چه را داشته باشم تحمل بی بند و باری و خیانت و نادیده گرفته شدن را ندارم. من ازدواج می کنم که خوشبخت شوم نه اینکه مثل شمع آب شوم.
    4- با صرف سالها وقت فهمیدم نظام فکری و احساسی من و امثال من کاملا با کسانی که وارد رابطه های دوستی قبل از ازدواج می شوند تفاوت دارد. تفاوت های بسیار اساسی. یعنی موضوع فقط به بودن یا نبودن یک رابطه نیست. بلکه موضوع اساسی تفاوت های بنیادی در شیوه تفکر ُ، اعتقاد و احساسات و رفتار جنسی است.
    5- این گونه مردان به فیلم های غیراخلاقی گرایش دارند. علاوه بر اینکه این فیلم ها باعث بروز رفتارهای ناهنجار زناشویی می شود ذهنشان را هم بیش از پیش خراب می کند. بله ممکن است هر کسی یک بار تجربه کرده باشد اما تمایل و گرایش چیز دیگری است.
    6- یکی از خصوصیات مردانه که مرا خیلی جذب می کند قدرت است و یکی از مهمترین مظاهر قدرت برای من خویشتنداری و تسلط برنفس است. به نظر من مردی که خودش را کنترل می کند و از پس نفس خودش برمی آید بسیار جذاب است.
    7- برایم مهم است که مرد به جای اینکه دنبال رابطه های بی سرانجام و وقت تلف کردن باشد به دنبال کارهای مفید برود. حالا شغل ، تحصیلات ، ورزش ، مطالعه ، فعالیت های عام المنفعه و... . کلا دنبال زندگی جدی و مفید باشد.

خوب من این دلایلم را گفتم تا منظورم کاملا روشن باشد. حالا مشکلم این است که به خاطر شرایط جامعه نمی توانم به کسی اعتماد کنم. می خوام من را راهنمایی کنید و بگویید اگر شما جای من بودید چگونه مطمئن می شدید که پسری که به شما پیشنهاد ازدواج می دهد اهل رابطه دوستی ، چت و لاس زدن در فیس بوک و از این دست رابطه ها نیست.
    شماتمام معیارات منطقی هست و من کامل تاییدش میکنم،حالا من این سوالاتی که شما کردید رو در مورد دخترا دارم،از کجا میشه فهمید دختری اهل برنامه ای نبوده باشه؟؟؟(چت و فیسبوک و...با تمام شرایط دیگه ای که خودتون ذکر کردید) منم به عنوان یک پسر دغ دغه شما رو نسبت به جنس مخالف دارم
    ویرایش توسط samanft : چهارشنبه 14 خرداد 93 در ساعت 20:17

16. 3 کاربر از پست مفید samanft تشکرکرده اند .

khaleghezey (شنبه 17 خرداد 93), meinoush (چهارشنبه 14 خرداد 93), نوروزیان. (پنجشنبه 15 خرداد 93)

Banned
    آخرین بازدید
    شنبه 22 فروردین 94 [ 08:22]
    سطح
    29
    Level completed: 42%, Points required for next Level: 88
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    60

تشکرشده 184 در 87 پست

Array
    خواهر عزیزم نوپو
    ببینید تا با ایشون رابطه نداشته باشید نمیتونید با چند تا سوال ساده و دو بار صحبت به این موارد پی ببرید.ببینید من نمیگم که رابطه قبل الزدواج بد است یا خوب.من خودم چون شرایط ازدواج رو قبلا نداشتم دنباله رو نبودم ولی به عقیده من یک رابطه سلم با اطلاع داشتن خانواده مخصوصا مخصوصا خانواده دختر خیلی میتونه مفید باشه.
    بذارید یک مثالی بزنم درباره تصدیق حرف آقا مجید.مردی رو میشناسم که خیلی مذهبی و ادعا داشتن در این مورد.مردی 45 ساله فک کنم.همسری دارد بسیار با وقار و محجبه.
    این آفا بدون اطلاع همسر چندین صیغه داشته و نمیخواهم بگویم صیغه درست است یا نادرست ولی خوب .... حال خود قضاوت کنید.
    در مورد سوال پرسیدن هم اگر لازم باشد خواستگار شما دروغ هم میگوید !!!تنها راه تحقیق است که یکی از پسرای یا مردای فامیلتون تحقیق کنند.

18. 5 کاربر از پست مفید achilis تشکرکرده اند .

majid_k (پنجشنبه 15 خرداد 93), maryam240 (چهارشنبه 29 بهمن 93), mis-marjan (پنجشنبه 15 خرداد 93), toojih (جمعه 16 خرداد 93), نوروزیان. (پنجشنبه 15 خرداد 93)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)