به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 خرداد 93 [ 22:36]
    سطح
    1
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 28
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

خطر نابود شدن دو خانواده-لطفا کمک کنید

با سلام
    مدتی هستش یک اتفاقاتی افتاده برای یک نفر که هیچ کس نمیدونه جز من و اون
    به چند نفر که اطلاعاتشون بالا تر بوده گفتم ولی پیشنهاد ی ندادن به خاطر حساسیت موضوع
    بزارید به صورت داستان کوتاه کامل توضیح بدم اگه پیشنهاد و راهنمایی دارید حتما بگید خیلی اساسی هستش

داستان از اونجای شروع شد که
    چندسال پیش توی یکی از شهر های شمال یک دختر عمو و پسر عمو عاشق هم میشن بعد کلی دردسر با خونواده هاشون با هم ازدواج میکنن و بعد چندسال صاحب یک دختر و پسر خوشگل میشن مادره خونه دار و خیلی اروم، پدر استاد دانشگاه
    بچه هاشون هفت ساله که میشن دختره دچار مریضی میشه که بعد بررسی متوجه میشن دیابت گرفته از هفت سالگی به اون طرف باید روز چند بار انسولین تزریق کنه که میدونی هزینه امپول انسولین خیلی بالاست و بیماری ناخوشایندی هستش
    چند سال بعد این جریان بابای دختره با یک همکارش که مجرد بوده میریزن رو هم و اون دختر به حساب عشق بابای میره خونه مامانه و کلی جیغ داد میکنه اون روز مادر دختره یک سکته خفیف میزنه ولی به خاطر بچه ها دو طرف کوتاه میان و بابا دیگه نمیره دنبال اون دختر (راستی یادم رفت گبم به خاطر شغل پدر خونواده از شمال اومدن مشهد و توی مشهد جز همکار هاشون با کسه دیگه ای ارتباط ندارن)
    چند سال از این جریان گذشته و الان دختره شده 21 ، دختره چند وقت قبل اتفاقی میره گوشی باباشو برمیداره و میره توی اسمس ها ، شاید باور کردنش سخت باشه ، شماره صمیمی ترین دوست مادرش که مادرش از خواهرش بیشتر دوسش داره میبینه که با باباش ریختن رو هم اون زنه هم یک بچه 6 ساله داره و شوهرش که وضعشم خوبه
    یک زن بچه 7 ساله دار و شوهر خیلی خوش اخلاق و وضع مال خوب به شوهرش خیانت میکنه با یک مرد که استاد دانشگاه و دو بچه بزرگ داره و یک همسر خونه دار آروم و سربه زیر
    برای درست کردن و بهم نریختن این خونواده ها باید چکار کرد
    دلم نمیخواد به خاطر عشق بازی دو نفر نادون خونوادهاشون داغون بشن دختره اگه تذکر بده میفهمه باباش شوهرش میده یا سرشو زیر اب میکنه کسی نفهمه ، اگه به زنه بگه بازم به گوش باباش میرسه و ...

اگه مامانش بگه احتمال داره این بار سکته خدای نکرد ...
    داداششم خیلی عصبی هستش اگه بفهمه همه چیزو بدتر میکنه به نظرتون چکار میشه کرد
    لطفا کمک کنید خیلی ضروری هستش

اگه اطلاعات بالا کافی نیست برای راهنمای اینا هم بخونید
    وضع مال دو طرف خوبه و خونواده های گرم و صمیمی دارن
    هر دو خونواده حداقل یک روز خونه همدیگه هستند
    زمان این رابطه احتمالا 6 ماه ی میشه شایدم بیشتر
    عمق رابطه توی اسمس ها تا ... بود (خیلی این موضوع سنگین بود برای دختره)
    کسی هم نیست تو خونواده دختره بگه
    داداشمم بفهمه بدتره چون باید با احتیاد عمل بشه چون احتمال داره حال مادرش بد بشه
    راستی چند ماهی میشه پدر و مادر دختره همش با هم درگیر میشن و مادره چون میرن داره زود پاشو کنار میکشه و از سردرد و گاهی بالا پایین رفتن فشار کنار میکشه خودشو از دعوا
    حال روحی دختره خیلی بهم ریخته هستش لطفا کمک کنید
    اون دختره یک دوست هستش و فقط من میدونم این جریانو
    منتظر هستم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 تیر 94 [ 00:45]
    سطح
    16
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 89
    دستاوردها:
    500 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    91

تشکرشده 37 در 13 پست

Array
    سلام
    نمیشه خیلی یواشکی یه جوری به اون زن حالی کنه که میدونه جریانو البته اگه از قضیه مطمئنه...........
    بالاخره زنه آبروشو بیشتر ازاون آقا دوس داره.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 19 آذر 95 [ 01:34]
    سطح
    51
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 31
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    405

تشکرشده 1,144 در 414 پست

Array
    سلام.
    اول اینکه حواستون باشه گناه تهمت ناروای چنین کاری دست کمی از انجامش نداره. مطمئنین که اشتباه نمی کنین؟ اگر آره، این مشکلی نیست که حل نشه. من چند لحظه فکر کردم و این راهها به ذهنم رسید. احتمالا دوستان باتجربه یا متخصص راهنمایی های بهتری بکنن.

شوهر اون خانم رو خبردار کنید یا خانم رو تهدید کنین که به شوهرش میگین. (نیازی به معرفی خودتون نیست)
    .
    اگر اون خانم موقعیت اجتماعی خاصی داره یا از خونواده مذهبی هست، از طریق محل کار و خونواده پدری علیهش اقدام کنین.
    .
    از یه فرد محترمی که حرفش برو داره مثل پدربززگ، رئیس دانشگاه و ... بخواین که با پدرتون صحبت کنن.
    .
    خیلی جدی و مصمم به پدرتون بگید اگر به رفتارهای منافی عفتش ادامه بده دیگه نه بچه هاشو میبینه نه زنش رو. که در پی اون احتمالا آبرو و شغلش رو هم از دست میده.
    .
    برادرتون مستقیما برن با اون خانم حرف بزنن و بهش بگن به صلاحشه که پاشو از زندگی مردی که زن و دوتا بچه بزرگسال داره بکشه بیرون. شوهرش هیچی، به دوستش خیانت نکنه. به بچش ترحم کنه و... تا از اینکه پسر مردی که باهاش زنا کرده داره نصیحتش می کنه خجالت بکشه.
    .
    در کنار همه اینها کاری کنید تمام حواس پدرتون به خانواده معطوف بشه. برین مسافرت، خرجهای سنگین بتراشید. به مادرتون کمک کنین تا جذاب تر باشه (نمی دونم چرا حس کردم افسردگی داره. اگه اینطوره حتما برین دکتر) هربار که مادرتون کمی سردرد گرفت سریع زنگ بزنین تا بیاد...

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 93 [ 11:18]
    سطح
    37
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 113
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    153

تشکرشده 2,575 در 920 پست

Array
    به نظر من هم شوهر و خانواده اون زن باید قضیه را بفهمند. خیانت به همسر از نظر قانونی جرم است و اگر شخص خیانت کار مرتکب زنا شده باشد به اعدام محکوم می شود. از این طریق می توان زن را تهدید کرد.
    بهتره دختره تنها نباشه. چون به قول خودش ممکن است به قتل برسد. بهتره از اقوام مورد اعتماد کمک بگیره.تازه طرف شدن با اون زن هم به تنهایی امکان پذیر نیست. اگر هم هیچ قوم و خویشی نیست باید حتما برادرش را با خودش همراه کند.
    بهتره مشاوره هم برود و سعی کند ریشه این خیانت ها را پیدا کند. وگرنه این زن نه یک زن دیگر.
    بهتره به هر بهانه ای شده است رفت و آمدها به خانه این خانواده کم شود. راستش فکر کنم یکی از دلایل این پیش آمد ارتباط بی حساب و کتاب بین این دو خانواده بوده است.
    بهتره دختره یک جوری اس ام اس های پدرش را به موبایل خودش انتقال بدهد و به عنوان مدرک داشته باشه. به درد روز مبادا می خورد. اگر خدای نکرده کار پدر و مادرش به دادگاه خانواده کشید برای احقاق حقشان مدرک لازم دارند.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 11 دی 95 [ 09:45]
    سطح
    47
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 84
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    59

تشکرشده 378 در 207 پست

Array
    بنظر من بهترين كار سكوته
    بخاطر مادرش
    دسترسي به اس ام اسهاهميشه مقدوره.دادگاه خودش پرينت ميگيره
    نگه بهتره ولي ازطريق ناشناس زنگ به زنه بزنه بهش بگه من خبر دارم و تهديدشون كنه

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط هیام " نمایش پست ها
    سلام
    نمیشه خیلی یواشکی یه جوری به اون زن حالی کنه که میدونه جریانو البته اگه از قضیه مطمئنه...........
    بالاخره زنه آبروشو بیشتر ازاون آقا دوس داره.
    تنها راهی که بکرمون رسیده همین راه بوده بازم تردید داریم

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط mahasty نمایش پست ها
    سلام.
    اول اینکه حواستون باشه گناه تهمت ناروای چنین کاری دست کمی از انجامش نداره. مطمئنین که اشتباه نمی کنین؟ اگر آره، این مشکلی نیست که حل نشه. من چند لحظه فکر کردم و این راهها به ذهنم رسید. احتمالا دوستان باتجربه یا متخصص راهنمایی های بهتری بکنن.

شوهر اون خانم رو خبردار کنید یا خانم رو تهدید کنین که به شوهرش میگین. (نیازی به معرفی خودتون نیست)
    .
    اگر اون خانم موقعیت اجتماعی خاصی داره یا از خونواده مذهبی هست، از طریق محل کار و خونواده پدری علیهش اقدام کنین.
    .
    از یه فرد محترمی که حرفش برو داره مثل پدربززگ، رئیس دانشگاه و ... بخواین که با پدرتون صحبت کنن.
    .
    خیلی جدی و مصمم به پدرتون بگید اگر به رفتارهای منافی عفتش ادامه بده دیگه نه بچه هاشو میبینه نه زنش رو. که در پی اون احتمالا آبرو و شغلش رو هم از دست میده.
    .
    برادرتون مستقیما برن با اون خانم حرف بزنن و بهش بگن به صلاحشه که پاشو از زندگی مردی که زن و دوتا بچه بزرگسال داره بکشه بیرون. شوهرش هیچی، به دوستش خیانت نکنه. به بچش ترحم کنه و... تا از اینکه پسر مردی که باهاش زنا کرده داره نصیحتش می کنه خجالت بکشه.
    .
    در کنار همه اینها کاری کنید تمام حواس پدرتون به خانواده معطوف بشه. برین مسافرت، خرجهای سنگین بتراشید. به مادرتون کمک کنین تا جذاب تر باشه (نمی دونم چرا حس کردم افسردگی داره. اگه اینطوره حتما برین دکتر) هربار که مادرتون کمی سردرد گرفت سریع زنگ بزنین تا بیاد...
    دوست عزیز ممنون از راهنماییت
    مطمئن هستیم چند ماه زیر نظرشون دشته دختره تا مطمئن شدیم
    خانمه خونه دار و موقعیت خاصی نداره شوهرش آدم خیلی شوخ و مهربونی هست و اگه به شوهرش بگیم زندگی اونا بهم میخوره
    ما مردا دلمون اگه چرکی بشه نسبت به یک زن اونم همسر خیلی دیدمون نسبت به اون شخص عوض میشه و صلاح میدونم به اون چیزی نگیم
    تا الان تنها فکر زنگ زدن به زنه و تهدیدش هستش
    برادر اوندختره خیلی زود عصبی میشه و کنترل نمیکنه و ممکنه چیز های بگه که خونه واده ها از هم بپاشه و برای مادرشون حادثه ای پیش بیاد
    ----
    برای تفریح جالبیش اینجاست توی یک ساله اخیر هر جا ین خونه واده رفتن اون زنه هم اومده ،حتی مسافرت عید نوروز امسال بدون شوهرش با خونه واده مرده رفته بودن 2 هفته شمال
    مادر دختره خیلی سنگی و مهربون هستش با این مشکلات پیش اومده اینطور دختره میگه مادره یکم شک پیدا کرده و افسرده شده و همش توی خودشه ولی نمیدونه مشکل از چی و از کجاست

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط نوپو نمایش پست ها
    به نظر من هم شوهر و خانواده اون زن باید قضیه را بفهمند. خیانت به همسر از نظر قانونی جرم است و اگر شخص خیانت کار مرتکب زنا شده باشد به اعدام محکوم می شود. از این طریق می توان زن را تهدید کرد.
    بهتره دختره تنها نباشه. چون به قول خودش ممکن است به قتل برسد. بهتره از اقوام مورد اعتماد کمک بگیره.تازه طرف شدن با اون زن هم به تنهایی امکان پذیر نیست. اگر هم هیچ قوم و خویشی نیست باید حتما برادرش را با خودش همراه کند.
    بهتره مشاوره هم برود و سعی کند ریشه این خیانت ها را پیدا کند. وگرنه این زن نه یک زن دیگر.
    بهتره به هر بهانه ای شده است رفت و آمدها به خانه این خانواده کم شود. راستش فکر کنم یکی از دلایل این پیش آمد ارتباط بی حساب و کتاب بین این دو خانواده بوده است.
    بهتره دختره یک جوری اس ام اس های پدرش را به موبایل خودش انتقال بدهد و به عنوان مدرک داشته باشه. به درد روز مبادا می خورد. اگر خدای نکرده کار پدر و مادرش به دادگاه خانواده کشید برای احقاق حقشان مدرک لازم دارند.
    ممنون دوست عزیز از کمکتون
    بسیار سپس گذارم
    من تنها یک دوست ساده هستم که به من اعتماد کردن و مشکلشون گفتند
    مشکل اقوام هستند که همه شمال هستند و شهر ایشون هستن(مشهد)کسی از اقوامشون نیست
    پیشنهاد تهیدد خیلی خوبه
    ولی اگه خونواده ها بفهمن ممکنه مادر دختره چون صابقه بیماری و سکته داشتن اتفاقی بیفته براشون از یک طرف دختره بارش اتفاقی بیفته چون ایشونم دیابت دارن و اگه پدرشون یک روز انولین بهشون نرسونن حالشون بد میشه
    از نظر قانونی درسته ولی پیامک توی دادگه چیزی اثبات نمیکنه و فقط یک سرنخ کوچیک حساب میاد که میشه از پرینت همه اسمس ها بدست آورد ولی ما میخوایم بدون سرصدا و کسی بفهمه مشکل حل کنیم

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط paria_22 نمایش پست ها
    بنظر من بهترين كار سكوته
    بخاطر مادرش
    دسترسي به اس ام اسهاهميشه مقدوره.دادگاه خودش پرينت ميگيره
    نگه بهتره ولي ازطريق ناشناس زنگ به زنه بزنه بهش بگه من خبر دارم و تهديدشون كنه
    ممنونم از نظرتون
    تنها راه ممکنه در حال حاظر همین هستش

از همه دوستانی که در این تایپیک شرکت کردن خیلی ممنونم
    امیدوارم این مشکلات برای هیچ کس پیش نیاد و به خوبی خوشی این مشکل خونواده ها حل بشه

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 01 اردیبهشت 97 [ 02:14]
    سطح
    81
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 61
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,578

تشکرشده 5,967 در 1,568 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    لطفا اول مشخص کنید شما در این خانواده چه نقشی دارید؟ که اون دختر بهتون اعتماد کرده و مسائل شخصی خانوادش رو براتون مطرح کرده؟ چون در پستتون اشاره کردید که آقا هستید.

دوم اینکه به اون دختر بگید تجسس در گوشی دیگران کار نادرستیه و نباید این کار را انجام بدهند.

سوم چرا فکر می کنید که یک پدر حاضر میشه سر دخترش رو زیر آب کنه؟ این قسمت برای من خیلی خیلی عجیب بود. میزان صمیمیت این دختر با اعضای خانوادش به خصوص پدرش در چه حدی هستش؟

- - - Updated - - -

یک راهی این است که ایشون خودشون پیش یک مشاور خانواده بروند و مشکلات را به همین نحو و شرایط توضیح دهند و بعد بدون اینکه به مادر بگویند از مادرشون بخواهند برای رفع ناراحتی و بهتر کردن روابط و یا بهانه دیگر (خود مشاور به این دختر خانم می گویند که با چه بهانه ای مادرشان را به مشاور بکشند) به فلان مشاور مراجعه کنند. احتمالا مشاور با راهکار دادن به مادر این خانواده می تواند سعی در جذب پدر خانواده کند.

- - - Updated - - -

و یک تقاضا از شما دارم که شما به عنوان امین این دختر خانم از دادن راهکارهای انتحاری و یا استرس زا و یا بزرگ کردن مساله و یا تشویق در تجسس بیشتر به شدت پرهیز کنید.
    هر آنچه را برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند
    و هر آنچه را برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند

8. کاربر روبرو از پست مفید deljoo_deltang تشکرکرده است .

شیدا. (سه شنبه 13 خرداد 93)

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 93 [ 11:18]
    سطح
    37
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 113
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    153

تشکرشده 2,575 در 920 پست

Array
    آقای محترم یک نکته ای که توی حرف هایتان است : متاسفانه مادر این خانواده به هر دلیلی حالا یا دوری از اقوام یا سرگرمی و... با دوستانی رفت و آمد می کنه. اما نکته اینجاست که این خانم با آدم موجهی رابطه دوستی برقرار نکرده است. محال ممکن است یک زن موجه و پاک حتی اگر کافر هم باشد به شوهرش و صمیمی ترین دوستش خیانت کند. متاسفانه مادر خانواده در اینجا مقصر است.
    دوم اینکه : خانواده حریمی دارد که برای حفظ آن باید بسیار با دقت عمل کرد. در فرهنگ ایرانی دستورالعمل هایی وجود دارد برای حفظ این حریم. از جمله اینکه رابطه دوستی را وارد حریم خانوادگی نکنید. یعنی وقتی خانمی می خواهد دوست خودش را ببیند ( همین آقا ) وقتی او را دعوت می کند که شوهر و پسرانش در خانه نباشند. همچنین رفت و آمد بیش از حد با دوست اصلا در فرهنگ ما پسندیده نیست. آخر یعنی چه که هر روز هفته این خانم در خانه خانواده مذکور حضور داشته باشد؟ رفت و آمد با دوست حساب و کتاب دارد. دوست مثل فامیل نیست.
    در اقوام دور ما هم دو خانم همین اشتباه را کردند و شوهرشان را به همین صورت که شما گفتید از دست دادند. دقیقا به همین صورت ماجرا اتفاق افتاد.

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    امروز [ 00:31]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.1%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    4,392

تشکرشده 6,368 در 1,793 پست

Array
    سلام

.این تالاربه سوم شخص راهنمایی نمیدهد.چون نتیجه مطلوب نمی دهد .الان مراجع خودشماهستید واگر جزو بستگان درجه یک دخترنیستید،دست از این دلسوزیهابردارید،چون میتواندبه نتایج مخربی منجرشود..

واگرنسبت به اون دخترنامحرم هستید،ارتباط روقطع کنید.دراین زمینه هامیتوانید راهنمایی دریافت کنید

جلو وسوسه دخالت ودلسوزی بی مورد را بگیرید.چون دراین صورت بین تو واون دختر،احساس مشارکت کاذب به بهانه حل مشکل شکل گرفته است.

اون دخترهم بایدازتجسس درامورپدرش پرهیزکند.
    ای بامن وپنهان چودل ،از دل سلامت میکنم.

11. کاربر روبرو از پست مفید ammin تشکرکرده است .

شیدا. (سه شنبه 13 خرداد 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط deljoo_deltang نمایش پست ها
    لطفا اول مشخص کنید شما در این خانواده چه نقشی دارید؟ که اون دختر بهتون اعتماد کرده و مسائل شخصی خانوادش رو براتون مطرح کرده؟ چون در پستتون اشاره کردید که آقا هستید.

دوم اینکه به اون دختر بگید تجسس در گوشی دیگران کار نادرستیه و نباید این کار را انجام بدهند.

سوم چرا فکر می کنید که یک پدر حاضر میشه سر دخترش رو زیر آب کنه؟ این قسمت برای من خیلی خیلی عجیب بود. میزان صمیمیت این دختر با اعضای خانوادش به خصوص پدرش در چه حدی هستش؟

- - - Updated - - -

یک راهی این است که ایشون خودشون پیش یک مشاور خانواده بروند و مشکلات را به همین نحو و شرایط توضیح دهند و بعد بدون اینکه به مادر بگویند از مادرشون بخواهند برای رفع ناراحتی و بهتر کردن روابط و یا بهانه دیگر (خود مشاور به این دختر خانم می گویند که با چه بهانه ای مادرشان را به مشاور بکشند) به فلان مشاور مراجعه کنند. احتمالا مشاور با راهکار دادن به مادر این خانواده می تواند سعی در جذب پدر خانواده کند.

- - - Updated - - -

و یک تقاضا از شما دارم که شما به عنوان امین این دختر خانم از دادن راهکارهای انتحاری و یا استرس زا و یا بزرگ کردن مساله و یا تشویق در تجسس بیشتر به شدت پرهیز کنید.
    ممنون از نظرتون
    من یک دوست خیلی ساده هستم باهشون
    از دوست ساده هم کمتر و از سرناچاری به من گفتند مشکلشونو
    من به همین نکته آخرتون حتی در موورد این تایپیک و این جیانات خبر نداره و اصلا توی تاپیک اطلاعاتی در مورد ایشون ندادم و فقط قسمت جمع کردن اطلاعات هستش و بررسی و بعد بتونم بهشون بگم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)