به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 34

موضوع: ازدواج موقت

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 10 خرداد 93 [ 16:26]
    سطح
    1
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 29
    Overall activity: 0%
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

ازدواج موقت

باسلام آقایی هستم 38 ساله متاهل و دارای دو فرزند. از زندگیم و خانواده م و همسرم بسیار راضی هستم و خدا رو شکر مشکلی تو زندگی ندارم. اخیرا در فضای شغلی و کار با خانمی آشنا شدم که قبلا متارکه کردند. از نظر شخصیتی بسیار با ادب و با فرهنگ هستند و من هم بلحاظ اخلاقی از ایشون خوشم اومده و یه رابطه دوستانه و البته سالم و تعریف شده داریم.
    اخیرا متوجه شدم که ایشون نسبت به من و ازدواج با من تمایل دارند و این رو کاملا حس می کنم. از طرفی حس خودم هم نسبت به ایشون همینه. من هیچ مشکل و یا اختلافی خدا رو شکر با همسرم ندارم و ایشون رو خیلی دوست دارم و اون هم منو به شدت دوست داره و تحت هیچ شرایطی حاضر نیستم ناراحت بشه و یا دچار نگرانی بشه.
    از طرفی بدم نمیاد و متمایل هستم با اون خانم ازدواج موقت داشته باشم ولی خب هنوز نظر ایشون رو در این رابطه نمیدونم ولی حس می کنم که ایشون هم همین رو میخوان ولی تا این لحظه موقعیتی پیش نیومده که دراین رابطه با هم صحبت کنیم. در ضمن ایشون وضعیت خوانوادگی من و همسر و زندگیم را کاملا میدونه و زندگی منو همیشه تحسین میکنه.
    بنظر شما ورود به این فضا چه مختصاتی داره و چه بایدها و نبایدها رو باید مد نظر داشته باشیم؟ لطفا نظرتون رو بفرمایید. ممنون

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 93 [ 03:38]
    سطح
    18
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 79
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsSocial1 year registered
    تشکرها
    441

تشکرشده 556 در 137 پست

Array
    سلام
    به همدردی خوش آمدید
    دوست گرامی شما میگید حاضر نیستید همسرتون رو ناراحت منید اما مطمئن باشید با ازدواج مجدد به شدت به همسرتون آسیب میزنید
    خانوما روحیه حساسی دارن
    خانما این کار شمارو خیانت میدونن
    کافی ی سرچ توی تالار بکنید ببینید خانومایی که این اتفاقا براشون افتاده چه حسی دارن؟
    ببینید برادر گرامی، به فرض که سنا با ایشون ازدواج موقت کردین،
    تا کی میخواین موفت باشید؟
    اگر بعد از مدتی اصرار داشتن علنی کنید چه؟
    اگر بعد از مدتی شرط گذاشتن یا من یا خانوم اول چه؟
    و....
    حتی اگر خانومتون با این قضیه کنار بیاد هرگز هرگز شما براش اون مرد سابق نخواهید بود(یکجورایی جایگاهتون رو از دست میدید) و مطمئن باشید زخم بدی روی قلبش باقی میزارید.
    اگر خانمتون شما رو به خاطر یک مرد دیگه رها کنه چه حسی بهتون دست میده؟؟ (این مثال برای درک بهتر احساس خانمتون بود)
    شما که خدا رو شکر از زندگی و خانومتون راضی هستید، پس لطفا آرامش یک خانواده برهم نزنید
    ببینید با اقدام به اینکار چه چیزی بدست میارید و چه چیزایی رو از دست میدید؟
    اینکارتون چه تاثیری روی فرزندانتون میزاره؟
    واقعا ازتون ممنونم که قبل از اقدام اومدید مشورت میکنید.

با آرزوی سعادت و نیکبختی برای شما
    قَالَ وَ مَن يَقْنَطُ مِن رَّحْمَةِ رَبِّهِ إِلَّا الضَّآلُّونَ﴿حجر۵۶
    کیست که مأیوس شود از رحمت پروردگار به جز گمراهان

3. 17 کاربر از پست مفید شهراز تشکرکرده اند .

capitan (چهارشنبه 07 خرداد 93), del (پنجشنبه 08 خرداد 93), khaleghezey (پنجشنبه 08 خرداد 93), m.reza91 (چهارشنبه 07 خرداد 93), parvizb (چهارشنبه 07 خرداد 93), pasta (جمعه 09 خرداد 93), saddaf (چهارشنبه 07 خرداد 93), shirin_a (چهارشنبه 07 خرداد 93), toojih (چهارشنبه 07 خرداد 93), فرهنگ 27 (چهارشنبه 07 خرداد 93), کاغذ بی خط (پنجشنبه 08 خرداد 93), واحد (پنجشنبه 08 خرداد 93), مهربونی... (پنجشنبه 08 خرداد 93), zendegiye movafagh (چهارشنبه 07 خرداد 93), افتابگردون (چهارشنبه 07 خرداد 93), بی نهایت (چهارشنبه 07 خرداد 93), شیدا. (چهارشنبه 07 خرداد 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 06 تیر 93 [ 06:00]
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    2,312

تشکرشده 1,508 در 444 پست

Array
    جناب 232، خیلی خوب میشد اگه میتونستی اینکار رو بدون دردسر انجام بدی ولی متاسفانه چندتا مشکل تقریبا بزرگ هست.

یکی اینکه این موضوع توی ایران هنوز پذیرفته نشده و اگه خانمت متوجه بشه که حتما میشه برای زندگیت و اینده ات مشکلات زیادی پیش می یاد و دیگه بعدن نمیتونی بیای بگی از زندگیت راضی هستی.

دوم اینکه اون خانم حتما بهت وابسته خواهد شد و بعد خلاصی از دستش تقریبا غیرممکن میشه. یعنی دیگه ازدواج موقت نیست باید به عنوان ازدواج دوم روی اون حساب کنی

سوم اینکه نمیدونم رابطه ات با همسرت در چه حدی هست ولی عشق بین زن و مرد حتما دو سر بیشتر نمیتونه داشته باشه، هر تغییری که در اون بدهی دیگه رابطه عاشقانه نمیتونه باشه. منظورم اینه که خواسته ناخواسته همچین رابطه ای روی محبت و توجه و نوع ارتباطت با همسرت حتما تاثیر میزاره و اگه الان کیفیت خوبی داره دیگه در این حد باقی نخواهد موند(البته اگه الان کیفیت خوبی داره)

خلاصه اینکه فکر نکنم وقتی از زندگیت و همسرت راضی هستی همچین کاری زیاد منطقی باشه. حتی اون رابطه دوستانه سالم هم منطقی نیست.

5. 12 کاربر از پست مفید toojih تشکرکرده اند .

del (پنجشنبه 08 خرداد 93), parvizb (چهارشنبه 07 خرداد 93), pasta (جمعه 09 خرداد 93), shirin_a (چهارشنبه 07 خرداد 93), فرهنگ 27 (چهارشنبه 07 خرداد 93), واحد (پنجشنبه 08 خرداد 93), مهربونی... (پنجشنبه 08 خرداد 93), zendegiye movafagh (چهارشنبه 07 خرداد 93), بی نهایت (چهارشنبه 07 خرداد 93), خیال (چهارشنبه 07 خرداد 93), شیدا. (چهارشنبه 07 خرداد 93), شهراز (چهارشنبه 07 خرداد 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 02 خرداد 96 [ 08:11]
    سطح
    44
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 95
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    129

تشکرشده 303 در 118 پست

Array
    ازدواج موقت منع دینی نداره.
    به خاطر همین تالار همدردی همیشه دوستی مذکر و مونث رو رد میکنه همینه دیگه از رابطه ی سالم شروع میشه میرسه به اینجا البته به نظر من میشه رابطه ی ناسالم.
    ایکاش ایکاش و ایکاش ما خانم ها به هم جنس های خودمون رحم میکردیم.امثال این خانم هستند که باعث میشن برخورد بدی در جامعه با خانم های مطلقه و بیوه بشه و هر زنی از برقراری ارتباط با اونها دوری کنه.
    اقای محترم الان شما نه علاقه مند به اون خانم هستید نه عاشق بلکه فقط از روی هوی و هوس خود حرف میزنید ازتون خواهش میکنم هوس رو با عشق اشتباه نگرید چون هیچ وقت در یک قلب دو عشق جای نمیگیرد.
    لطفا از این خانم دوری کنید چون از نظر بنده این خانم مسموم هستند.لطفا به همسرتون بیشتر محبت کنید و همیشه فقط به یاد همسرتون باشید

7. 10 کاربر از پست مفید setareh 1390 تشکرکرده اند .

parvizb (چهارشنبه 07 خرداد 93), pasta (جمعه 09 خرداد 93), shirin_a (چهارشنبه 07 خرداد 93), toojih (پنجشنبه 08 خرداد 93), فرهنگ 27 (چهارشنبه 07 خرداد 93), واحد (پنجشنبه 08 خرداد 93), مهربونی... (پنجشنبه 08 خرداد 93), zendegiye movafagh (چهارشنبه 07 خرداد 93), بابک 1369 (چهارشنبه 07 خرداد 93), شیدا. (چهارشنبه 07 خرداد 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 16 خرداد 97 [ 10:51]
    سطح
    44
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 44
    Overall activity: 48.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First ClassVeteran
    تشکرها
    122

تشکرشده 156 در 48 پست

Array
    همیشه فکر می کردم اگه یک زن توی زندگی هیچی برای همسرش کم نگذاره و همه چوره رضایتش و تامین بکنه، شوهرش دست از پا خطا نمی کنه و همیشه بهش وفادار می مونه. اما نگو قضیه برعکس بوده. خوب بودن بیش از حد زن باعث میشه انقدر به آقا خوش بگذره و به اصطلاح خوشی بزنه زیر دلش که دو تا دو تا زن دلش بخواد. لیاقت امثال شما زن هایی هستند که انقدر به شوهر همه جوره سخت میگیرن که آقای خونه زیر بار مشکلات نمی تونه کمر راست کنه و وقت برای این جور فکرا نداره. در این مواقعه که مرد میگه همون یه دونه اش هم از سرم زیادیه.
    بله . واقعا کاش همچین زنی نصیب شما میشد

9. 11 کاربر از پست مفید S.H.I.D.E.H تشکرکرده اند .

abi.bikaran (چهارشنبه 07 خرداد 93), parvizb (چهارشنبه 07 خرداد 93), toojih (پنجشنبه 08 خرداد 93), فرهنگ 27 (چهارشنبه 07 خرداد 93), واحد (پنجشنبه 08 خرداد 93), مهربونی... (پنجشنبه 08 خرداد 93), zendegiye movafagh (چهارشنبه 07 خرداد 93), بی نهایت (چهارشنبه 07 خرداد 93), دنیای وارونه (پنجشنبه 08 خرداد 93), دريا88 (چهارشنبه 07 خرداد 93), شیدا. (چهارشنبه 07 خرداد 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 20 دی 00 [ 13:07]
    سطح
    95
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 683
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,759

تشکرشده 3,304 در 1,073 پست

Array
    سلام
    یعنی همیشه باید یا زن یا شوهر بد اخلاق باشن که همسرشون بیاد تلاش کنه اخلاق همسرش خوب باشه
    وقتی یه طرف زیادی خوب باشه نتیجش میشه همین
    خوشی میزنه .....
    یعنی یه لحظه فکر کنید اگه خانومتون بفهمه چه حالی پیدا می کنه . فکر میکنه همه خوبیهاتون نقش بازی کردن بوده و دیگه هیچ وقت بهتون اعتماد نمی کنه . همچنین بچه هاتون دیگه بهتون افتخار نمی کنن و از نظر همه بی تعارف میشین آدمی که پی هوا و هوسش رفته و ...
    خود دانید می تونید زندگی خوب و بی دردسرتون رو ادامه بدین یا اینکه همسرتون بفهمه و بدبختی هاتون شروع شه و کانون گرم خانوادتون رو از دست بدید
    پشت هر کوه بلند، سبزه زاری است پر از یاد خدا, و در آن باغ کسی می خواند, که خدا هست، دگر غصه چرا ؟

11. 7 کاربر از پست مفید zendegiye movafagh تشکرکرده اند .

parvizb (چهارشنبه 07 خرداد 93), toojih (پنجشنبه 08 خرداد 93), واحد (پنجشنبه 08 خرداد 93), مهربونی... (پنجشنبه 08 خرداد 93), بی نهایت (چهارشنبه 07 خرداد 93), خیال (چهارشنبه 07 خرداد 93), شیدا. (چهارشنبه 07 خرداد 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 10 خرداد 93 [ 16:26]
    سطح
    1
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 29
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    سلام خدمت همه دوستان عزیز
    از اینکه نسبت به پیام من واکنش نشون دادید و مطلب نوشتید ممنونم. هرچند صحبت هاتون کمی تند و غیر کارشناسانه است که البته طبیعیه بخاطر اینکه عموما خانم های محترم بودند که مطالعه کردند و پیام گذاشتند.
    لازم می دونم بگم من به جزئیات این موضوع واقفم و به همین دلیله که این رابطه رو دارم مدیریت می کنم.
    بهر حال ممنون از توجهتون.

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 23 آذر 93 [ 01:06]
    سطح
    17
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 90
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    20

تشکرشده 24 در 8 پست

Array
    1-آبروت می ره
    2- خانمت از شما بدش می اد (مثل خائن به شما نگاه می کنند)
    3- بچه هات از شما بدشون می اد (مثل خائن به شما نگاه می کنند)
    4- اون خانمه ولت نمی کنه و آویزون می شه و نه راه پس داری و نه راه پیش. اون به فکر منافع خودش است، مثل شما...
    5- از همه گرفته چه بچه 11،12 ساله تا افراد مسن وقتی شما رو جایی ببینن اول چیزی که پچ پچ می کنن اینه که این یارو دو تا زن داره ..... و .... پایبند به زن و زندگی نیست...
    6- مایه سر افکندگی و آبرو ریزی همسر و فرزندانتون می شید. فک کن تو مدرسه در بره شما تو تا زن داشتی چقدر بچه ات رو مسخره می کنن این همه تحقیر به خاطر کاری که خودش نکرده شما کردی... سرش رو نمی تونه بالا بگیره..

14. 8 کاربر از پست مفید martin98 تشکرکرده اند .

hajes (پنجشنبه 08 خرداد 93), pasta (جمعه 09 خرداد 93), toojih (پنجشنبه 08 خرداد 93), فرهنگ 27 (چهارشنبه 07 خرداد 93), zendegiye movafagh (چهارشنبه 07 خرداد 93), بی نهایت (چهارشنبه 07 خرداد 93), بابک 1369 (چهارشنبه 07 خرداد 93), شیدا. (چهارشنبه 07 خرداد 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 20 دی 00 [ 13:07]
    سطح
    95
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 683
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,759

تشکرشده 3,304 در 1,073 پست

Array
    هرچند صحبت هاتون کمی تند و غیر کارشناسانه است که البته طبیعیه بخاطر اینکه عموما خانم های محترم بودند که مطالعه کردند و پیام گذاشتند.
    طرز فکرتون خیلی قابل تامله ...

- - - Updated - - -

اینا اتفاقاتی هست که در آینده حتما رخ میده و اگر شخصیت خوبی تو خانواده یا اجتماع داشتید حتما زیر سوال خواهید رفت
    کارشناسانه یا غیر کارشناسانه اگر همین تصمیم رو عملی کنید غیر از نظراتی که دوستان دادند اتفاق دیگه ای در انتظار شما نیست
    پشت هر کوه بلند، سبزه زاری است پر از یاد خدا, و در آن باغ کسی می خواند, که خدا هست، دگر غصه چرا ؟

16. 6 کاربر از پست مفید zendegiye movafagh تشکرکرده اند .

shirin_a (چهارشنبه 07 خرداد 93), toojih (پنجشنبه 08 خرداد 93), فرهنگ 27 (چهارشنبه 07 خرداد 93), واحد (پنجشنبه 08 خرداد 93), بی نهایت (چهارشنبه 07 خرداد 93), شیدا. (چهارشنبه 07 خرداد 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 بهمن 02 [ 14:38]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialOverdriveVeteranTagger First Class25000 Experience Points
    تشکرها
    5,992

تشکرشده 8,207 در 1,574 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    دوست گرامی خیلی کار خوبی کردید که قبل از هر اقدامی اومدید اینجا و از دوستان مشاوره خواستید.
    مطمئنن ابهاماتی برای شما وجود داشته که شما را به زدن این تاپیک وادار کرده.

اتفاقا موردی که برای شما پیش اومده و باعث درگیر کردن حستون شده بسیار طبیعی است.

هر کسی جای شما هم بود وسوسه به انجام چنین اقدامی می شد.

اما مهم اینه که با آگاهی کامل از عواقب عملتون به چنین اقدامی دست بزنید.

می دونید قبل از اینکه شما به این مرحله برسید (درگیری ذهنی راجع به اقدام به ازدواج موقت) یک سری پله ها را که باید محطاط می بودید رو رد کردید و اون صمیمی شدن با یک خانم مطلقه بوده (یه احتساب اینکه احتمال میل به ازدواج موقت با چنین افرادی بسیاره). به قول آقای مدیر باید جلوی چنین وقایعی رو از زیر صفر گرفت تا به چنین مراحلی نرسد.

اما ازدواج موقت شما با اون خانم چندین حالت ممکنه باهاش روبه رو بشید:

1- در بهترین حالت همسرتون متوجه نمی شه واون خانم یعد از مدتی سراغ زندگی اش می رود.

در این حالت

آیا مطمئن هستید که می تونید مثل سابق با همسرتون رفتار کنید وادعا کنید که دیگه هیچ مشکلی باهاش ندارید؟
    آیا می تونید بعد از رفتن اون خانم دل از اون خانم رها کنید وبه زندگی تون بر گردید؟
    آیا می تونید حین اینکه با اون خانم در ارتباطید همسرتون رو بدون مقایسه دوست داشته باشید؟ آ
    آیا از اینکه می دونید دارید بر خلاف میل همسرتون چنین ارتباطی را ادامه می دید می تونید باز هم با همسرتون صادق باشید؟
    آیا می دونید به خاطر بودن با اون خانم برای اینکه همسرتون متوجه نشه مجبورید چقدر به همسرتون دروغ بگید؟
    آیا می دونید داشتن چنین روابطی مستلزم هزینه کردن (چه از لحاظ عاطفی ، مالی ، زمانی) است؟
    آیا می دانید این هزینه ها را باید از حقوق همسرتان برداشت کنید تا به ایشون بدید؟
    آیا مطمئن هستید بعد از رفتن ایشون طعم شیرین چنین روابطی شما رو تحریک به بسط دادن ارتباط هایی از این قبیل نکند؟
    و هزار تا آیا دیگه

2- همسرتون متوجه نمی شه اما اون خانم به شما وابسته می شه؟

در این حالت
    تا کی می تونید این نوع رابطه رو ادامه دهید؟چون ایشون قصد جدایی ندارند و در صورتی که شما تمایل به جدایی داشته باشید هم ایشون ضربه روحی شدید می خوره و هم ممکنه زندگی شما تهدید بشه.

اگه ایشون اصرار کنه که ازدواج دائم با شما داشته باشد آیا حاضرید برای ایشون تا این حد هزینه(عاطفی ، مالی ، زمانی) داشته باشیدو در مقایل از خانواده خود کم بذارید فرض کنید از خانواده خود کم هم نذارید مطمئن باشید زمانی می رسه که دیگه از اینکه خودتون را باید قسمت کنید اون هم یواشکی خسته خواهید شد.

و آیاهای دیگه.....

3- همسرتون متوجه می شه چه اون خانم در زندگی شما باقی بماند چه برود

دیگه نمی تونید بگید از زندگی تون راضی هستید و هیچ مشکلی با همسرتون ندارید.
    آبروتون همه جا می ره.
    کسی روی شما به عنوان یک شخص متعهد حساب باز نمی کنه.
    فرزندانتون از شما کینه به دل می گیرند و دیگه شما قهرمان زندگی اونها نخواهید بود.
    حتی اگر همسرتون حاضر به ادامه زندگی با شما بشه اما دیگه دلش با شما نخواهد بود.
    ممکنه همسرتون بخواد از شما جدابشه.
    اون موقع هست که مشکلات وفشار های روحی به شما حمله ور می شه .
    آیا تحمل چنین فشارهایی رو دارید .
    هیچ عقل سلیمی زندگی که ازش راضیه و بقیه تحسینش می کنند رو به فشارهای روحی و مشکلات عوض نمی کنه.

و در آخر می دونید حتی فکر کردن به چنین موردی در محیط کار و حتی عملی نکردن اون ممکنه آینده شغلی شما به خطر بیفته که اون هم توضیحات و حالات خودش را داره.

و در بدترین حالت می تونید اسم خودتون را در شناسنامه فرزند احتمالی اون خانم بذارید و طبعاتش رو به عهده بگیرید؟

اگر در خودتون این توانایی رو می بینید که از پس تمام این حالات وحالات دیگری که عنوان نشد بر می آیید وبرای همه جوابی دارید بسم الله
    ویرایش توسط بی نهایت : چهارشنبه 07 خرداد 93 در ساعت 16:49

18. 13 کاربر از پست مفید بی نهایت تشکرکرده اند .

abi.bikaran (چهارشنبه 07 خرداد 93), del (پنجشنبه 08 خرداد 93), kamran2007 (چهارشنبه 07 خرداد 93), pasta (جمعه 09 خرداد 93), setare sorbi (پنجشنبه 08 خرداد 93), shirin_a (چهارشنبه 07 خرداد 93), toojih (پنجشنبه 08 خرداد 93), فرهنگ 27 (چهارشنبه 07 خرداد 93), واحد (پنجشنبه 08 خرداد 93), zendegiye movafagh (چهارشنبه 07 خرداد 93), آویژه (چهارشنبه 07 خرداد 93), افتابگردون (چهارشنبه 07 خرداد 93), شیدا. (چهارشنبه 07 خرداد 93)

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)