به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 خرداد 93 [ 23:52]
    سطح
    33
    Level completed: 26%, Points required for next Level: 111
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    209

تشکرشده 209 در 78 پست

Array

لج بازی های نامزدم

سلام دوستان، من ۲۸ ساله شاغل و ساکن خارج از کشور هستم و چند سالی هست با یک پسر ایرانی که هم سن و سال هستیم نامزدم و هنوز عقد و ازدواج نکردیم و در حال محک زدن این هستیم که به درد هم می خوریم یا نه. در مجموع خیلی باهم خوبیم و موقع خوبی و خوشی رابطمون عالیه ! اما ...
    قضیه اینه که نامزد بنده خیلی لج بازه و گاهی در حد یک پسر بچه ی ۱۰ ساله با من لج می کنه. هر چی من سعی می کنم کوتاه بیام ، بهش یاد بدم که یک رابطه ی خوب رو هوا به دست نمی یاد و باید با هم تلاش کنیم و بسازیمش اما موقع دعوا و ناراحتی همه ی حرفها و خواسته هام باد هوا می شه و ایشون لج می کنه و حرف خودشو می زنه و خیلی هم خودخواه هست و اصلا نمی شه دو کلمه موقع دعوا باهاش منطقی حرف زد. مثلا بنده به تازگی ماشین خریدم که راحت تر به محل کارم رفت و آمد کنم و واقعا هم بهش احتیاج داشتم و متاسفانه ایشون انتظار داره که ماشین من رو بگیره و به کارهاش برسه و اگه من فقط یکبار بگم نه کار دارم و ماشینم رو می خوام شری به پا می شه که نگو. مثلا ایشون امروز به من گفتن بیا دنبالم بریم فلان چیز رو که سفارش دادم تحویل بگیریم منم سر ساعت مقرر رفتم دم محل کارش ، هی زنگ می زدم ایشون بر نمی داشتن. دیگه کم کم داشتم می اومدم خونه که اومده می گه رئیسم صدام کرده کارم داره منم عصبانی شدم گفتم مگه من مسخره تو هستم ؟ خوب یک زنگ می زدی اطلاع می دادی که کار داری و اومدم خونه. ایشون هم باز لج کردن که چرا واینستادی کار من تموم شه تو شرکت بعد بریم ! من واقعا نمی فهمم مگه آخه من نوکرشم که باهام اینطوری رفتار می کنه ؟! مگه آخه وقت من بی ارزشه ؟
    بهش می گم تو بچه ای می گه همینه که هست می خوای بخواه نمی خوای نخواه و لج می کنه! اصلا هم مهارت حل مشکل رو نداره و تا می خوای باهاش منطقی صحبت کنی دعوا راه می افته.
    چطوری باید باهاش صحبت کنم و متوجه اش کنم که عاقلانه رفتار کنه ؟ چطوری باید بهش یاد بدم که توقعشو از من بیاره پایین و مدام انتظار نداشته باشه من همه جور لطفی بهش بکنم ؟! من اگر کمکی کاری چیزی هم می کنم بخاطر علاقه ای هست که بهش دارم ولی انگار این عادتش شده و این کارها رو جزو وظایف من می دونه متاسفانه و اگه انجام ندم روزگارمو سیاه می کنه.
    بجز این مثال توی همه چیز فوق العاده لج باز و خودخواهه و همش می گه حرف من درسته و تو اشتباه می کنی ! من خودم موقع دعوا و سو تفاهم میام منطقی می شینم صحبت می کنم و نظرمو می گم اما ایشون اصلا مهارت حل مشکل به صورت مسالمت آمیز رو نداره ! با اینجور مردهای مغرور واقعا باید چیکار کرد ؟!

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 30 خرداد 94 [ 14:17]
    سطح
    28
    Level completed: 41%, Points required for next Level: 89
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    262

تشکرشده 312 در 141 پست

Array
    سلام خانوم ملیسا
    این جور که معلومه همسرت یکم لجباز تشریف داره والا من تجربه اون چنانی ندارم و باید بیام پیش خودت شاگردی ولی اگه مرد یه دنده و لجباز نباشه که مرد نیست
    حالا خوب بود شوهرت یه آدم بی شخصیت و وابسته بود مثه هزار تاش که اومدن مشکلاشون رو تو همین سایت گذاشتن
    راه اینکه همسرت دس از بچه بازی برداره هرچی هست به نظر من بچه بازی و لجبازی تو نیست تو باید همین طوری به رفتار های درستت ادامه بدی
    نباید جا بزنی اصن شایدم یه مکانیزم دفاعی همسرت باشه.آخه مردا یه عادتی دارن دوست دارن حرف فقط حرف خودشون باشه واسه همین باهات لجبازی میکنه و دوست داره حرف آخر و اون بزنه در کل تو هم خیلی بهش سخت نگیر بابا مرده دیگه دوست داره زنش ازش تمکین کنه حالا حتی اگه مرده صد در صد داشته باشه اشتباه کنه تو هم این حسو ازش نگیر می دونی زنای با سیاست به همسراشون میگن ما هر کاری بگی می کنیم بعد خودشون افکار شوهرشونو هدایت میکنن به چیزی که می خوان تو هم سعی کن ازش تمکین کنی ولی یادت باشه تو عشقشی و وقتی پای عشقت وسط باشه شوهرت از جونشم واست می گذره چه برسه به خواستش و لجبازیش ا یشالله خوشبخت بشین
    اون ور آب خوش بگذره
    ایشالله منم خوشبخت شم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)