به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
    عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 فروردین 96 [ 11:56]
    سطح
    62
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 171
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    785

تشکرشده 2,768 در 697 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array

ديدار هماهنگ نشده با فردي با عنوان خواستگار يا افراد مرتبط با خواستگار.

سلام دوستان.

من تصميم دارم به پيشنهاد هاي ازدواج به طور جدي فكر و انتخاب كنم. مدتي هست مقالات و سايت هاي مختلف رو مطالعه ميكنم .واما مساعلي كه باهاشون برخورد كردم.

1)چون حضور آقايون در محل كار من امري طبيعي هست معمولا معرفها به خانواده طرف مقابل عنوان ميكنند حالا پسرتون بره دختر رو ببينه اگر پسنديد قرار رسمي بذاريد.
    آيا اين كار درست هست ؟بهتر نيست اولين برخورد در منزل پدري دختر خانوم باشه؟

2)از دوستانم شنيدم اولين برخورد مهم هست آيا من بايد پوشش و آرايش خاصي در محل كار داشته باشم براي تا با مواردي كه با من هماهنگ نشده هميشه آماده باشم؟

2)همچنين از دوستان شنيدم حداقل آرايش مختصر داشته باش آيا اين كار درست هست و باعث ميشه موقعيت هاي ازدواج بيشتري داشته باشم؟

3)بيان خانوم ها روي اينكه آرايش نميكنم منظور چي هست يعني اصلا كرم هم نميزنند؟؟؟يا آرايش محو دارند كه به چشم نمياد؟؟؟

4)آقايون وقتي قصد ازدواج دارند و خانوم رو در جايي غير از جلسه رسمي خواستگاري ميبينند وميدونند خانوم از موضوع بي خبر هست به چه چيزي توجه ميكنند ؟؟؟آرايش و پوشش يا طرز برخورد و صحبت؟

• اعلام حضور براي ختم قرآن در ماه رمضان سال1435قمري

http://www.hamdardi.net/thread-32764.html

خداوندا؛هدایتم کن تا به این باور برسم؛
    که جواب برخی دعاهایم؛
    «صبر» و «انتظار» است ...

2. 2 کاربر از پست مفید صبوری تشکرکرده اند .

khaleghezey (یکشنبه 04 خرداد 93), meinoush (شنبه 03 خرداد 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 آبان 95 [ 15:15]
    سطح
    96
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 355
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,844

تشکرشده 7,555 در 2,378 پست

Array
    نظر شخصیمو می دم ممکنه واسه شما درست نباشه.

اره به نظر من خیلی هم خوبه که یه قرار اولیه بذارن دختر و پسر و ببینن همدیگه رو می پسندن یا نه. به نظر من یه جایی که بتونین بشینین یکی دو ساعت حرف هم بزنین خوبه مثل یه کافی شاپ. همدیگه رو هم از نظر ظاهر می بینین هم یه صحبتی می کنین. البته شما مذهبی هستین نمی دونم کافی شاپ خوب نیست احتمالا. ضمنا اینطوری خوبیش اینه که اون هزینه پذیرایی خانواده دختر و گل و شیرینی خانواده پسر و این چیزا رو ندارین دیگه. بعدش هم اگه اکی بود از نظرتون پیش می رین بقیه رو خونه.

اره حتما توی بهترین وضعیت ظاهری و روحی خودت باش توی برخورد اول. یعنی خودت باش خود واقعیت باش اما تو بهترین فرمت. ارایش هم داشته باش به نظر من اما ملایم. یعنی خوبی های صورتتو برجسته تر و مشخص تر کنه و اگه معایبی داره اونا رو بپوشونه ضمن اینکه زننده و جیغ نباشه. مثلا این ارایش های عربی خیلی مزخرفن. یه ارایش ملایم. گریم اگه بلد بودی بهتر بود :)

به نظر من ارایشی خوبه که تا حد امکان معلوم نباشه اما خیلی تاثیر گذار باشه. مثل همون گریم که معلوم نیست اما معایب صورتو کم کرده و خوبی هاو قوت های صورت و بهتر کرده.

بقیه سوالاتو نمی دونم. اینا هم نظر من بودن بسته به شرایط خونواده و فرهنگ محیطی که توش هستی تصمیم بگیر.
    ویرایش توسط meinoush : شنبه 03 خرداد 93 در ساعت 20:33

4. 5 کاربر از پست مفید meinoush تشکرکرده اند .

fariba s (یکشنبه 04 خرداد 93), khaleghezey (یکشنبه 04 خرداد 93), mis-marjan (شنبه 03 خرداد 93), مصباح الهدی (شنبه 03 خرداد 93), صبوری (شنبه 03 خرداد 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 تیر 97 [ 22:56]
    سطح
    74
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 115
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,154

تشکرشده 1,301 در 451 پست

Array
    1- اگه چیزی مشخصا به شما گفته نشه من همینو می پسندم..این طوری به شما هم لطمه ی کمتری وارد میشه..فکرشو بکنید پسره میره خونه ی دختره چقدر به اون دختر و خونوادش استرس و.. بعدش شازده پسر تازه میره میبینه ای بابا از چهره ی دختر خانم خوشش نمیاد البته حق هم داره چون باید طرفین اول ظاهر هم براشون دل نشین باشه دیگه..پس این که میتونند خواستگار ها شما رو قبل از این که بیان خونتون و شما مطلع باشید ببیند یه مزیته...و وقتی کسی شما رو میبینه و میاد خونتون پس مطمئن هستید از نظر چهره به دل اون اقا نشستید گفتم فقط طوری باشه که به شما نگند چون اگه طرف نخوسات تاثیر منفی روش شما نذاره ....

2-ببنید ادم ها خیلی متنوع هستند اگه قرار باشه هر روز طوری باشید که ایا میخواد یکی بیش تر بپسنده یا کمتر که این طوری بد تر میشه..شما همیشه اون طوری باشید که بودید و فکر میکنید مناسب شما هستش...البته یه سری چیزا رو که دخترا توی پوشش رعایت می کنند واقعا باعث میشه خیلی جذاب تر بشند در عین این که ساده هم هستش اونا رو رعایت کنید...مثلا شیک بودن در عین سادگی ..دیدید طرف چی لباس ساده ای داره ولی شیک مرتب منظم ادم کیف میکنه ولی بعضی ها شاید کلی لباس ها گرون قیمت داشته باشند ولی نا متناسب و اصلا وقار نداره....

3- حداقل ارایش مختصر رو درست میگن...ولی این حداقل باید تعریف دقیقی بشه..بعضی ها اون قدر زیبا هستند و معصوم نیازی به هیچ ارایشی ندارند ولی خب بعضی ها یه ته ارایشی شاید بکنند بهتر باشه طوری که تابلو و زننده نباشه..بازم میگم اینا کلی نیست بعضی پسر ها دوست دارند خانمشون با حجاب باشه و اهل این چیزا نباشه یه عده بر عکس دوست دارند اتفاقا اهل این چیزا باشه و رنگای خیلی شاد و توی چشم بپوشه و.. پس شما اونی که در خود و خوانوادتون بیش تر ملاک بوده رو رعایت کنید تا فردی رو جذب کنید که همین طوری شما رو بپسنده..

4-......

5- اینم به نظر من بستگی داره به اون اقا که چه چیزهایی براش مهم تر هستش ... و بیش تر روی همون زوم میکنه..ممکنه همه ی اون چیزایی که گفتید باشه ممکنه فقط موردی از اون ها... مثلا من حتی نحوه ی نشستنش هم شاید برام مهم باشه !! پس زیاد سخت نگیرید و خودتون باشید..

انشالله همه ی جوان ها خوشبختر بشند.با ازدواجی موفق.

6. 7 کاربر از پست مفید فدایی یار تشکرکرده اند .

fariba s (یکشنبه 04 خرداد 93), khaleghezey (یکشنبه 04 خرداد 93), meinoush (شنبه 03 خرداد 93), mis-marjan (شنبه 03 خرداد 93), saraamini (یکشنبه 04 خرداد 93), مصباح الهدی (شنبه 03 خرداد 93), صبوری (شنبه 03 خرداد 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 28 مرداد 95 [ 11:31]
    سطح
    36
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 85
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    320

تشکرشده 515 در 170 پست

Array
    سلام صبوری جان چقدر خوبه که همچین تصمیمی گرفتی
    سوالای شما سوال منم بوده و میدونم که از تاپیکت می تونم خیلی خوب استفاده کنم اما نظر خودم:
    1- پیشنهاد خوبیه و میتونه تاثیر بهتری داشته باشه اما خودم من از قرارهای پیش بینی نشده خیلی رضایت ندارم و ترجیح میدم حداقل هماهنگ شده باشه این توی طرز برخورد و رفتار و حتی ظاهر هم تاثیر داره ولی اینکه دختر و پسر قبل از اینکه بخوان به خانواده ها دردسر بدن خودشون یه دیدار کوتاه داشته باشن به نظرم خیلی بهتره اما فقط در حد یه دیدار کوتاه و من صحبت توی منزل دختر رو ترجیح میدم (این دیدار اولیه چند تا مزیت داره 1- به قول مینوش جان خانواده ها دچار دردسر نمیشن 2- دختر و پسر از لحاظ چهره یه همدیگه رو برانداز می کنن و اگر اوکی بود همدیگه رو می بینن 3- با تیپ شخصیتی طرف مقابل و نوع پوشش در بیرون منزل آشنا میشن موردی که معمولا توی ازدواج های سنتی ازش غافل میشیم 4- به نظر من دیدار اینچنینی دست دختر و پسر رو بازتر میزاره معمولا توی ازدواج سنتی خیلی نمیشه شخصیت طرفین رو از لحاظ شوخ بودن و رفتار اجتماعی شناسایی کرد چون طرف مجبوره توی مراسم خواستگاری خیلی مجلسی و سرسنگین برخورد کنه اما اگر دیدار اول دو نفره باشه جذابیت بیشتری خواهد داشت)
    2- شما سعی کن همیشه بر اساس شخصیت خودت تمیز و آراسته باشی آرایش داشتن یا نداشتن هم بستگی به خودت داره که راحت هستی یا نه؟
    من خودم معمولا یه آرایش ملایم شاید در حد گریم دارم که البته رنگ و لعاب خاصی به صورتم نمیده ولی چهره ام رو گیراتر میکنه هرچند که مادرم گاهی مخالفت می کنه و می گه سعی کن گاهی بدون آرایش باشی ولی من چون عادت دارم همیشه یه آرایش ملایم داشته باشم سعی می کنم همیشه خودم باشم چون من توی خونه هم برای نماز خوندن به چشمام سرمه میزنم پس این آرایش رو همیشه دارم و بهتره طرف مقابل منو اینطوری بشناسه (شاید منو اول صبح و شب هنگام خواب فقط بشه بدون آرایش دید و آرایش کردن رو خیلی دوست دارم ولی کاملا ملایم) اما نمیشه با این نیت که ممکنه کسی برای خواستگاری اقدام کنه هر روز بخوای به خودت سختی بدی هر جوری که خودت راحت هستی همون طور باش
    از من یه توصیه به دختر خانومای گل تالار: سعی کنید همیشه مرتب و آراسته و شیک پوش باشید که تاثیر زیادی در جذب آقایون داره برداشت منفی نکنیدا فکر کنید میگم از ابزارهای زنانه استفاده کنید اما سعی کنید اصول اولیه بهداشت و زیبایی رو رعایت کنید چون مردای امروزی خانومای شیک پوش رو ترجیح میدن برای نمونه من همکاری داشتم که چهره معمولی داشت و دختر بسیار نجیب و خانومی بود اما با توجه به اینکه چادری بود توی فصل گرما سعی نمی کرد کمی عطر استفاده کنه یا هر روز استحمام کنه و حتی من از آقایون به طور غیرمستقیم شنیده بودم که اونها هم به این مسئله پی برده بودن
    3- والا هر کسی یه تعریفی از آرایش داره من همیشه فکر میکردم خیلی آرایش می کنم (با توجه به حرف مادرم) ولی متوجه شدم که این آرایش ملایم رو آرایش به حساب نمیارن در واقع عموم مردم چیزی رو که رنگ و لعاب به صورت بده آرایش محسوب می کنن مثل رژ لب (که من به ندرت استفاده می کنم حتی رنگهای مات) و رژ گونه
    ولی شما سعی کن ببینی چه آرایشی به صورتت میاد مثلا آرایش غلیظ به چهره های سبزه اصلا نمیاد یا به چشم های خیلی درشت مداد داخل چشم خیلی میاد در حالی که چشمای ریز رو مداد بیرون چشم خیلی زیباتر میکنه - سعی کن از رنگای مات وملایم استفاده کنی که خیلی آرایشت رو زننده نکنه
    یه آرایش ملایم چشم مثلا مداد چشم چهره رو زیباتر نشون میده
    اما نکته مهمی که در آرایش وجود داره صبوری جان اگر خواستی آرایش ملایم داشته باشی که خیلی زننده نباشه و چهره گیراتری داشته باشی ببین چه چیزی به صورتت میاد مثلا چه مدل خط چشمی چشمات رو زیباتر می کنه یا اگر مثلا لک زیادی در صورتت داری سعی کن در اولین قدم صورتت رو یکدست و زیباتر نشون بدی
    البته دیدم بعضی خانوم ها به لوازم آرایشی حساس هستن یا به مداد ابرو من توصیه می کنم به جای این دو مورد از سرمه استفاده کنید که هم نور چشم رو زیاد می کنه و هم عوارضی نخواهد داشت
    4- در این مورد من خیلی نظری ندارم و باید آقایون تالار نظر بدن ولی به نظر خودم شیک و آراسته بودن و برخورد خوب بیشترین تاثیر رو خواهد داشت مثلا شاید واکس کردن کفش از نظر خیلی ها پیش و پا افتاده باشه ولی در مرتب بودن تاثیر بسیاری داره ضمنا سعی کن همیشه یه عطر ملایم به خودت بزنی عطری که تند نباشه ولی در عین حال بوی مطبوعی داشته باشه

8. 5 کاربر از پست مفید mis-marjan تشکرکرده اند .

fariba s (یکشنبه 04 خرداد 93), khaleghezey (یکشنبه 04 خرداد 93), meinoush (شنبه 03 خرداد 93), مصباح الهدی (شنبه 03 خرداد 93), صبوری (شنبه 03 خرداد 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 03 آبان 95 [ 19:37]
    سطح
    27
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 38
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    35

تشکرشده 174 در 61 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط صبوری نمایش پست ها
    سلام دوستان.

من تصميم دارم به پيشنهاد هاي ازدواج به طور جدي فكر و انتخاب كنم. مدتي هست مقالات و سايت هاي مختلف رو مطالعه ميكنم .واما مساعلي كه باهاشون برخورد كردم.

1)چون حضور آقايون در محل كار من امري طبيعي هست معمولا معرفها به خانواده طرف مقابل عنوان ميكنند حالا پسرتون بره دختر رو ببينه اگر پسنديد قرار رسمي بذاريد.
    آيا اين كار درست هست ؟بهتر نيست اولين برخورد در منزل پدري دختر خانوم باشه؟

2)از دوستانم شنيدم اولين برخورد مهم هست آيا من بايد پوشش و آرايش خاصي در محل كار داشته باشم براي تا با مواردي كه با من هماهنگ نشده هميشه آماده باشم؟

2)همچنين از دوستان شنيدم حداقل آرايش مختصر داشته باش آيا اين كار درست هست و باعث ميشه موقعيت هاي ازدواج بيشتري داشته باشم؟

3)بيان خانوم ها روي اينكه آرايش نميكنم منظور چي هست يعني اصلا كرم هم نميزنند؟؟؟يا آرايش محو دارند كه به چشم نمياد؟؟؟

4)آقايون وقتي قصد ازدواج دارند و خانوم رو در جايي غير از جلسه رسمي خواستگاري ميبينند وميدونند خانوم از موضوع بي خبر هست به چه چيزي توجه ميكنند ؟؟؟آرايش و پوشش يا طرز برخورد و صحبت؟
    سلام

نظر شخصی خودم رو مینویسم شاید درست نباشه یا با اداب و فرهنگ شهرهای دیگه زیاد همخوانی نداشته باشه

1- من بشدت اعتقاد دارم قبل از اینکه پسر بخواهد به عنوان خواستگار وارد خونه دختر شود باید دختر رو یکی دو مرتبه بدون اینکه دختر خانوم متوجه بشه ببینه

مزیت مهم این کار اینکه به خانواده دختر استرس و نگرانی وارد نمیشه و پسر هم به دور از نگرانی های مختلف و مشاهده واقعیت ها تصمیم خودش رو میگیره

اگر اقا پسر دختر رو از نظر ظاهر و نحوه برخورد پسند بکنه یه جورایی محکم تر و با جدید بیشتری پیش قدم میشود

2- از نظر من هیچ فرقی بین دختر وپسر وجود نداره هیچ وقت نباید اون چیزی که نیستیم رو به نمایش در بیاریم

مثلا خانوم در جریان هست که امروز از طرف خانواده داماد یه سری به محل کارش زد میشه

فرضا این خانوم هیچ وقت چادر نمیپوشیده یا ارایش نمیکرده اما امروز بر خلاف همه روزها چادر یا ارایش خاصی انجام میده

اقا داماد از این نوع ارایش و چادر و . . . خوشش میاد و . . . ازدواج میکنند

اقا داماد همیشه این انتظار رو از خانوم داره که لباس ها و ارایشی انجام بدهد که روز اول دیده

درصورتی که خانوم اون چادر و ارایش خاص رو صرفا برای همون روز انجام داده بود و حاضر نیست این نوع پوشش و ارایش رو برای ادامه زندگی اش انتخاب کند

اینجاست که بابت اختلافات ظاهر ایجاد میشه

پس بهتره همونی باشیم که همیشه هستیم نه بیشتر نه کمتر

3- فکر کنم منظورم رو در پاسخ به سوال دوم رسونده باشم

4- ابتدا ظاهر که شامل نوع پوشش و ارایش میشود در مرحله بعد نوع برخورد با ارباب رجوع ( خوش برخورد ، عصبی ، بی اهمیت و . . . )

10. 2 کاربر از پست مفید ذمانح تشکرکرده اند .

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    62
    دستاوردها:
    تشکرها
    785

تشکرشده 2,768 در 697 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    متشکرم از نظرات دوستان.
    من نمیدونم چرا حس میکنم دقیقا همون روزهایی که شرایط مناسب ندارم یک فرد خاص رو میبینم .
    مثلا همین چند وقت پیش یکی از اقواممون فوت کرده بود و ما مجبور به سفر یک روزه و فشار روحی و روانی بودیم.
    فردای اون روز اصلا تمایل به سر کار رفتن نداشتم ولی بنا به مسعولیتم مجبور شدم و با چهره خسته و تیپ کاملا مشکی رفتم سر کار شانس من اون موقع آقایی اومدند و سوالی پرسیدند و من برخلاف هر روز که کاملا توضیح میدادم به یک جمله کوتاه اکتفا کر م و گفتم کارتون مربوط به جای دیگه است و منتظر بودم ایشون برن ولی برخلاف تصور من ایشون با سوالاتشون باعث شدن من فکر کنم فقط میخوان وقت من رو بگیرن و من بیحوصله جوابهای کوتاه میدادم

وقتی رفتند تازه حس کردم انگار استرس داشتن بعد تازه یادم افتاد شاید این همونی بوده که به گفته یه خبر رسون قرار بوده بدون اطلاع من تشریف بیارن.

تنها جمله ای که اون موقع به خودم گفتم این بود میره پشت سرشم نگاه نمیکنه.

که جواب برخی دعاهایم؛
    «صبر» و «انتظار» است ...

ویرایش توسط صبوری : شنبه 03 خرداد 93 در ساعت 22:56

12. 2 کاربر از پست مفید صبوری تشکرکرده اند .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 28 مرداد 95 [ 11:31]
    سطح
    36
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 85
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    320

تشکرشده 515 در 170 پست

Array
    صبوری جان دقیقا نکته ای که میگی صحت داره
    برای من هم همینطوره دقیقا در شرایطی که انتظار ندارم دیدارهای غیر منتظره رخ میده و بعد که فکر می کنم می بینم در بدترین وضع ظاهری بودم ولی همیشه قبل از اینکه دیداری اتفاق بیفته حس درونیم بهم میگه که اتفاقی قراره بیفته
    خدایا این حس ششم رو از من نگیر
    مثلا من همیشه کسایی که برای دیدنشون از قبل برای خودم برنامه ریزی می کنم و برام مهمن گاهی در بدترین وضعیت پیش میاد و همش حرص می خورم
    ولی برای ازدواج و خواستگاری معمولا دیدارهای غیرمنتظره به ندرت پیش میاد و من هیچ وقت برای اینطور مسائل خودم رو ناراحت نمی کنم حتی اگر طرف مقابل من رو نپسنده چون به این مسئله "قسمت" خیلی اعتقاد دارم
    ضمنا خلاف این مسئله هم برام پیش اومده که در وضعیت غیرمنتظره و پیش بینی نشده کسی بوده که خیلی خوشش اومده و پسندیده
    پس به این نتیجه می رسیم که اگر کسی خوشش بیاد در وضعیت معمول هم ما رو خواهد پسندید و اگر خوشش نیاد شما اگه حوری هم باشی تاثیری در نگرش ایشون نخواهد داشت
    ضمنا اگر شما از لحاظ ظاهری متناسب و معقول باشی و سعی کنی همیشه آراسته و مرتب باشی دلیلی بر نگرانی وجود نداره

14. 3 کاربر از پست مفید mis-marjan تشکرکرده اند .

khaleghezey (یکشنبه 04 خرداد 93), meinoush (شنبه 03 خرداد 93), صبوری (شنبه 03 خرداد 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 بهمن 02 [ 14:38]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialOverdriveVeteranTagger First Class25000 Experience Points
    تشکرها
    5,992

تشکرشده 8,207 در 1,574 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    صبوری عزیزم ، الهی من فدات شم تو هم بالا خره ازدواج می کنی باور کن بهت قول می دم اون کسی که قراره از تو خوشش بیاد تو بدترین قیافه و جدی ترین حالت از تو خوشش می یاد که اصلا باورت نشه.

پس دیگه اینقدر ذهنتو درگیر این مسایل حاشیه نکن واینقدر هم تاپیک نزن.

16. 5 کاربر از پست مفید بی نهایت تشکرکرده اند .

fariba s (یکشنبه 04 خرداد 93), khaleghezey (یکشنبه 04 خرداد 93), meinoush (یکشنبه 04 خرداد 93), مصباح الهدی (یکشنبه 04 خرداد 93), شیدا. (یکشنبه 04 خرداد 93)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    62
    دستاوردها:
    تشکرها
    785

تشکرشده 2,768 در 697 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    صبوری عزیزم ، الهی من فدات شم تو هم بالا خره ازدواج می کنی باور کن بهت قول می دم اون کسی که قراره از تو خوشش بیاد تو بدترین قیافه و جدی ترین حالت از تو خوشش می یاد که اصلا باورت نشه.

پس دیگه اینقدر ذهنتو درگیر این مسایل حاشیه نکن واینقدر هم تاپیک نزن.

ممنونم بينهايت عزيز .

ميخواستم خشت اول رو درست بذارم.

که جواب برخی دعاهایم؛
    «صبر» و «انتظار» است ...

18. 4 کاربر از پست مفید صبوری تشکرکرده اند .

fariba s (یکشنبه 04 خرداد 93), khaleghezey (یکشنبه 04 خرداد 93), meinoush (یکشنبه 04 خرداد 93), شیدا. (یکشنبه 04 خرداد 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود بانو صبوری

اووووووووووووووووو
    شما دخترا چجوری در مورد ازدواج فکر میکنین چقدر دنیای ماها باهم متفاوته پسرا و دخترا مثلا توی یکی از تایپیک ها دختره پسره میخواد باهاش دوست شه یا نشه یکم بهش توجه داره رفته توی جو اینکه میخواد بیاد بگیرتش

کلی میگم قابل توجه بانوان محترم والا ما مردا اصلا به این چیزا فکر نمیکنیم.
    یا سنتیه خانواده انتخاب میکنن میریم از دور خودمون یمبینیم یا مثل بانو صبوری باشه یه آشنایی مختصر پیدا میکنیم بعد میریم خواستگاری
    که اکثرا جای اول بله نگیرن یکم سنشونم بالا باشه دیگه رگباری میرن خواستگاری

یه عده هم هستند که دوست دختر میگیرن ولی نهایت با اونا ازدواج نمیکنن خودشون انتخاب میکنن بعدش به مادراشون میگن.
    ولی در کل دید ما نسبت به ازدواج خیلی سطحیه نسبت به خانوما ماها تا خدمت تمام میشه و درس تمام میشه یه سال میریم سرکار میبینیم ای دل غافل دیگه ریفیق نداریم و بیکاریم و بی حوصله پس چیکار میکنیم هیچی میریم زن میگیریم این بزرگترین دلیل زن گرفتن ما پسرا هستش

والا خود من اصلا قبلش نمیدونستم زن چیه یه رفیق داشتم بهش میگفتم یک رو پیدا کنیم بریم باهم دوتایی دومادش بشیم باهم باشیم بریم بیرون جنگل و گردش!!! یعنی معیار واسه ازدواج این بود اونم توی 27 سالگی
    برو بشین سر زندگیت دختر بچسب به کارت در مورد آرایش بنظرم یکمش خوبه فرقی نداره حتی محجبه کامل هم باشید آرایش کردن و زیباتر شدن برای زنان هستش ولی نظر شخصی من اینه یکم نه بیشتر چون خوشم نمیاد اصلا ولی بعضی ها دوست دارن که نظرشان محترمه

درآمدت خیلی مهمه
    اینکه زیبا باشی خوبه
    سنگین و در عین حال باشخصیت و خنده رو باشی خوبه
    خانواده خوبی داشته باشی
    تحصیلات هم داشته باشی

کلا ملاک های اصلی ما پسرا ظاهریه مثل شما دخترا عمقی نگاه نمیکنیم.مثل خرید کردن لباس ما مردا فروشگاه اول یا دوم میخریم ولی شما زنا چون دقت زیادی دارین بعد کلی گردش و گرفتن قیمت خرید میکنید.زیاد فکر نکن بهش.کلا مادر و خواهر پسر خوششون بیاد حله حواست بیشتر به اونا باشه
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

20. 4 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

hanie_66 (یکشنبه 04 خرداد 93), meinoush (یکشنبه 04 خرداد 93), مصباح الهدی (یکشنبه 04 خرداد 93), صبوری (یکشنبه 04 خرداد 93)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)