به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 24 مهر 94 [ 11:35]
    سطح
    20
    Level completed: 96%, Points required for next Level: 4
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    8

تشکرشده 29 در 18 پست

Array

New 2 وابستگى بيش از حد خواهرم داره از زندگى سيرم ميكنه

سلام
    من ٢٣سالمه و خواهرم ١٨
    اين خواهر من به شدت به من وابستس و هيچكارى انجام نميده يعنى منتظر همه كارهاشو من انجام بدم
    و ٦ماه پيش من به مدت ٢سال نامزد بودم تو اين مدت خواهرم افسردگى گرفته بود هميشه گريه ميكرد ميخواست بره ايران
    زندگى و واسمون جهنم كرده بود در حدى كه من هم تصميم به برگشت به ايران گرفتم و اختلافاتى بين من و نامزدم ايجاد شد كه خواهرم به اونها شدت ميدادم تا حدى كه ٦ماه پيش جدا شدم،
    حالا خواهرم ديكه افسردگى نداره و ديگه گريه نميكنه حتى ميگه نميخواد بره ايران و از رو رفتاراش همه خانواده فهميدن مشكل شوهر كردن من بوده چون ميترسيده خواهرش ديگه مال اون نباشه
    مشكلم جدايم از نامزدم نيست مشكلم وابستگى خواهرمه اينجا تمام بار زندگى رو دوشه منه و اين وابستگيش ديونم ميكنه
    هم كار ميكنم هم درس ميخونم هم كارهاى اونو بايد انجام بدم تمام خرج زندگى رو دوش منه خيلى برام زندگى سخته ٨،٩ساعت كار ميكنم درس ميخونم و وقتى ميام خونه كلى كار دارم كه اون راحت ميتونسته بره و انجام بده اما ميترسه انجام بده
    حتى حاضر نيست روزهايى كه من سر كارم پدرمو دكتر ببره تا حدى كه مجبورم ميكنه از درسم بزنم كه اون تنها نره چون ميترسه
    تو رو خدا بگين چيكار كنم وابستگيش كم شه واقعاً بريدم ديگه

2. 3 کاربر از پست مفید atosa تشکرکرده اند .

khaleghezey (پنجشنبه 01 خرداد 93), salehe92 (سه شنبه 30 اردیبهشت 93), مهربونی... (سه شنبه 30 اردیبهشت 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 09 بهمن 99 [ 21:18]
    سطح
    76
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 152
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,320

تشکرشده 1,329 در 398 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام اتوسا عزیز
    به همدردی خوش امدی
    خواهرتون الان چیکار می کنند؟ درس می خوانند؟ هدف هاشون برای زندگی شون چیه؟
    عزیزم من مشاور نیستم ولی به نظرم شما خودت هم در ایجاد وابستگی به وجود امده نقش داری.

هيچكارى انجام نميده يعنى منتظر همه كارهاشو من انجام بدم
    میشه چندتا مثال بزنی؟
    و چرا کارهایی که مربوط به ایشون هست را انجام میدی؟! اگه ندی چیکار می کنه؟

ببین درکت می کنم. چون شرایطی مثل شما را تجربه کردم. فقط من نقش خواهر شما را داشتم!
    من هم بسیار به خواهرم وابسته بودم و وقتی ازدواج کرد خیلی خیلی ناراحت شدم و جای خالیش را خیلی احساس کردم. البته ان موقع فقط 8 سال داشتم... ولی باز هم سن دلیل نمیشه... واقعا وابسته بودم... و خواهرم بیشتر کارهام را انجام میداد! و اصلا نمی گذاشت که من کاری بکنم! از عشق و علاقه زیادش بود! و این باعث شده بود که من هم تنبل بشم و هم هیچ مهارتی نداشته باشم....
    یادمه مثلا تمام نقاشی هامو میکشید و یا تمام کارهای فوق برنامه را انجام میداد و به من میگفت تو درساتو بخون و وقتتو صرف اینکارا نکن!.... اوایل دوست داشتم خودم انجام بدم ولی کم کم خودمم هم دوست داشتم خواهرم انجام بده! چون هم بهتر از من انجام میداد و هم راحت تر بود.......
    یادمه بیشتر تعطیلات را با هم میگذروندیم و بخشی از بهترین خاطراتم را با خواهرم سپری کردم......
    و وقتی از پیشم رفت واقعا جای خالیشو حس می کردم.....
    به نظرم باید سعی کنی کم کم مسئولیتهای مربوط به ایشون را به خودش واگذار کنی حتی اگه میدونی ممکنه به خوبی شما از پسش بر نیاد و ممکنه به ضررش تموم بشه....
    و باید بهش کمک و راهنمایی کنی تا بخش های جدیدی را به زندگیش اضافه کنه و یک زندگی چند بعدی را برای خودش بسازه تا جای خالی شما را با انها پر کنه......
    و اینکه میگی خارج از کشور زندگی می کنید هم خیلی تاثیر داره....
    باید بهش حق بدی که احساس نگرانی بکنه.... برای رفع نگرانی هاش باید سعی کنی مهارتهای لازم را یاد بگیره تا دیگه وابستگی اش به شما کم بشه....
    حتى حاضر نيست روزهايى كه من سر كارم پدرمو دكتر ببره
    روابط اجتماعی خواهرتون الان در چه سطحیه؟ چه قدر خودشون تنها میرن بیرون؟ مشکل زبان ندارن؟
    گفتی 18 سالشون. پس دیگه کم کم باید برن کالج یا دانشگاه....وقتی بره دانشگاه و سر کار و یشتر وارد اجتماع بشه این مشکلاتش هم کمتر میشه.......

«آرامش» وقتی به سراغت می آید که «تلاش» کرده باشی.

« من در رقابت با هیچ کس جز خودم نیستم، هدفم مغلوب نمودن اخرین کاری است که انجام داده ام. »

« مهم انجام وظیفه است، نه نتیجه »

http://www.hamdardi.net/imgup/5471954c9081a134ec.jpg

ویرایش توسط salehe92 : سه شنبه 30 اردیبهشت 93 در ساعت 11:11 دلیل: ویرایش تایپی

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    8

تشکرشده 29 در 18 پست

Array
    مرسى دوست عزيز
    خواهر من از بچگى به من وابسته بود
    مثلا هميشه ميخواست لباس مثل كاملاً عين منو بپوشه
    يادمه اينقدر گريه ميكرد كه اخر مادرم مدير مدرسه منو راضى كرده بود كه خواهره ٣ساله من بياد تو امادگى اونجا درس بخونه چون ميخواست همراه من بره مدرسه يعنى ٤سال تو اون امادگى بود
    يا اكه من جايى نميرفتم امكان نداشت بره يا اگه درس نمى خوندم امكان نداشت بخونه هيچ دوستى جز دوستاى من نداشت
    و من تو ايران ناراحت نبودم اما الان از وقتى نامزديم هم بهم زدم واقعاً خستم

اينجا كالج ميره خيلى دختر شوخ و حاضر جوابيه و هميشه مجلس تو دستشه با اينكه سنش از همه خيلى كمتره
    از نظر زبان مشكلى نداره جون كل دبيرستان و اينجا درس خونده و با لهجه هم اتفاقاً صحبت ميكنه به خاطر قيافش هميشه مورد توجه بوده و اعتماد به نفس بالايى داره
    اما اگه بگم النا برو بانك شده ١٠روزم لج كنم نرم تا ببينم ميره نميره ميگه تو بيا من ميرم،بگم وقت دكتر واسه بابا بگير امكان نداره بگيره
    تمام هزينه هاشو من ميدم اما اگه بگم برو فلان كارو كن ميگه چرا بنزين هدر بدم تو سر راهت برو بگم كار دارم واجبه ميگه بزار يه روز كه ندارى اصلاً حاليش نيست
    بزور منو با خودش ميبره مهمونى يا جاهايى كه دوست داره اگه نرم نه ميره نه روز خوش ميزاره
    حتى رشته تحصيليش و گفت همونى كه تو ميخونى وگرنه كالجم نميرم
    روزايى كه سركارم از خونه بيرون نميره روزاى كالجشو با روزاى من يكى بر ميداره
    الان جديدن يكى بود كه هر دو از هم خوشمون اومده بود اما اينقدر قهر كرد بهونه اورد روزايى كه با اون ميرفتم بيرون ٣٠بار زنگ ميزد در حدى كه ميگفت حالش بده برم خونه ببرمش اورژانس اخر ديدم فايده ندارم جدا شدم
    خواهرمه دوستش دارم اما خستم كرده

5. کاربر روبرو از پست مفید atosa تشکرکرده است .

salehe92 (سه شنبه 30 اردیبهشت 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 09 بهمن 99 [ 21:18]
    سطح
    76
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 152
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,320

تشکرشده 1,329 در 398 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    عزیزم مشاور نیستم و درنتیجه نمی تونم بهت راهنمایی بکنم. ولی انچه که تعریف کردی نشون میده که ایشون خیلی به شما وابسته است... و طبیعی نیست....و باید حتما این مشکل را حل نکنی وگرنه هردو بیشتر دچار مشکل میشید.....
    ایا امکان داره که انجا به یک مشاور مراجعه کنی و ازشون راهنمایی بگیری؟
    و یا برات امکان داره که اینجا عضو انجمن ازاد بشی؟
    لینک زیر را ببین
    مشاوره آزاد | مشاوره آنلاین و رایگان – وابستگی

و سایت زیر هم خدمات مشاوره ارائه می کنه. هم می تونی مشکلتون را براشون بنویسی تا بعد چند روز پاسخ بدهند و هم انلاین با مشاوران چت کنی. هم مشاور دینی دارند و هم روانشناس.
    سامانه پاسخگویی به سوالات و شبهات دینی

خواهرت امکان اینکه یک کار برای خودش پیدا بکنه را داره؟ به نظرم کم کم باید بهش بگی که باید روی پای خودش بایسته و شما نمی تونی همیشه هزینه های ایشون را پرداخت کنی.... و یکم جدی تر برخورد کن و کارهایی که مربوط به ایشون میشه را اصلا انجام نده.......
    ان شاء الله مشاوران و دوستان بیان و شما را راهنمایی کنند

موفق باشی

«آرامش» وقتی به سراغت می آید که «تلاش» کرده باشی.

« من در رقابت با هیچ کس جز خودم نیستم، هدفم مغلوب نمودن اخرین کاری است که انجام داده ام. »

« مهم انجام وظیفه است، نه نتیجه »

http://www.hamdardi.net/imgup/5471954c9081a134ec.jpg

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    8

تشکرشده 29 در 18 پست

Array
    مرسى
    من يه بار به خواهرم گفتم بيا بريم مشاور اينقدر گريه كرد و زارى راه انداخت ديگه جرات گفتن ندارم
    جديدن با كسى دوست شده كه به زور منو مجبور ميكنه برم باهاش سر قرار هاش و من و ديونه ميكنه
    اينجا اكثراً از ١٦سالگى به صورت پارت تايم كار ميكنن اما دلم ميخواد خواهرم فقط درس بخونه
    خيلى زندگى سخته برام اما خوشحالم ميتونم كارى واسه خانوادام بكنم و جبران همه محبتاشون
    اما اين وابستگى بيش از حد خواهرم ديگه از حد من خارج

خواهشاً اگ كسى ميتونه راهنمايى بكنه بگه

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 01 اردیبهشت 97 [ 02:14]
    سطح
    81
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 61
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,578

تشکرشده 5,967 در 1,568 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    شما مادرتون در قید حیات هستن؟
    چه مدت هست که شما خرج زندگی رو تامین می کنید؟
    هر آنچه را برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند
    و هر آنچه را برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    8

تشکرشده 29 در 18 پست

Array
    ببخشيد دير جواب دادم به خاطر محدويت تاپيك هاست
    بله پدر مادرم در قيد حياتنو
    ١سال كه پدر بيمار شده و من سهامشو اداره ميكنم كارم سخته چون تو شركتيم كه با مرداهاى زيادى سركار دارم كه با وجود زن و بچه به خودشون اجازه پيشنهاد دوستى ميدن و من بايد ظاهرمو اروم حفظ كنم تا هم اونا روشونو كم كنن هم واسه خودم مشكلى پيش نيادواما چون كارم هم مربوط به رشته تحصيليمه كارمو دوست دارم هم مجبورم

اكثر مشكلات ازحرفاهاى مادرم كه هميشه ميگفت هيچ دوستى بهتر از خواهر ادم نيست و اين تو خواهرم نهادينه شده
    هر وقت از بچگى خواستم وابستگيشو كم كنم مامانم گريه كه بچه گناه داره اذيتش ميكنى
    اينقدر اين خواهرم تنبل شده كه اگه بهش ٣روز غذا ندى نميخوره تا كسى براش نكشه يا ميبينه من از صبح بيرونم تا شب باز وقت برگشت تكس ميده برو خريدهاى خونه رو بكن بيا من نميرم
    تو خونه كسى مميزاره باهاش بحث كنم تا بحث كنم قهر ميكنه مامانم ميگه چرا بچه رو افسرده ميكنى دوستت داره چرا غمگينش ميكنى
    تا ميام سرش داد بزنم بابام ميگه بيا با من دعوا كن سرم داد بزن به النا هيچى نگو
    خودشم كه همش مياد ور دلم ميگه ميري سركار تنهام غمگينم منم باهات بيام
    اخه من چيكارش كنم
    دارم ديونه ميشم

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 آذر 00 [ 07:11]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second ClassSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    5,746

تشکرشده 6,060 در 1,481 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام

به نظر من قبل از اینکه با خواهرتون در مورد مشاوره صحبت کنید. برید پیش یه مشاور و خودتون به تنهایی صحبت کنید. بعد از اون پدر و مادرتون رو پیش مشاور ببرید و در نهایت خواهرتون رو ببرید. شاید اصلا لازم نباشه که خواهرتون پیش مشاور بیاد و با تصحیح رفتار شما و والدینتون بشه رفتارش رو اصلاح کرد.

اگه بتونید برنامه ریزی کنید که بعضی از کارها رو مادرتون و خواهرتون انجام بدن بسیار عالیه، یعنی خواهرتون ابتدا تنها واسه خرید نره بیرون بلکه همراه مادرتون باشه.
    واسه خودتون برنامه های سفر چند روزه بگذارید یا اگه امکانش هست چند روزی رو بدون اینکه خانوادتون یا خواهرتون بفهمند در منزل یکی از دوستان بگذرونید و در تیررس نگاه خواهرتون نباشید به نظرم کمک کنه.
    و اینکه تو این مدت سعی کنید کمی پا روی دلتون بگذارید و دلتون به حال گریه زاری های خواهرتون نسوزه و در برابر رفتارهای ناصحیحش مقاومت کنید تا بتونید اولا کمک بزرگی به خودش و بعد به خودتون و خانوادتون کنید.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    8

تشکرشده 29 در 18 پست

Array
    مرسى عزيزم
    من تمام اين كارهارو كردم
    اما مادرم رانندگى نميكنه و تو امريكا هم وقتى كسى ماشين نداره عين يه مرده است
    من بعضى وقتها زنگ ميزنم ميگم مامان بگو النا ببرتت خريد ميبرتش اما از ماشين پياده نميشه ميشينه تا مامانم بره خريداشو بكنه بياد
    يه بار با دوستام ١هفته رفتم مسافرت جايى بود كه به خاطر سنش اكثرجاها راش نميدادن اون ١هفته كاملاً تو خونه بود و بيرون نرفته از صبح تا شب تو اتاقش بوده
    من تنها روزاى بيكاريم ١شنبه هاست كه همه جا تعطيل كل هفته يا سر كارم يا دانشگاه و وقط مشاوره رفتن اونجورى ندارم
    اخه اينجا تا بحث بالا ميگيره همسايه ها زنگ ميزنن پليس و تا با خواهرم بحث ميكنم شروع به داد و بيداد ميكنه از ترس پليس من كارى بهش ندارم
    اما به نظرتون چه رفتارى كنم رو پاش وايسه به من كارى نداشته باشه؟

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 آذر 00 [ 07:11]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second ClassSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    5,746

تشکرشده 6,060 در 1,481 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    خیلی خوبه که خودت هم به فکر بودی و بعضی کارها رو انجام دادی.

به نظر من خرید کردن و وقت پزشک گرفتن و کارهای اینجوری رو کلا موکول کنید به مادرتون و خواهرتون. یعنی تحت هیچ شرایطی خودتون خرید نکنید. کارهایی که نیاز به رانندگی داره ولی مادرتون می تونه انجام بده رو همه بسپارین به اون دو تا.
    در مورد مشاوره هم عزیزم می تونی نوبت مشاوره ات رو تلفنی بگیری و دو ساعت از محل کارت مرخصی بگیری یا سر یکی از کلاس هات حاضر نشی تا بتونی در طول هفته از مشاوره استفاده کنی. به نظر من مساله وابستگی خواهرت خیلی خیلی مهمه و حتما باید به فکر راهکار اساسی واسش باشین. جلسه اول مشاوره رو که رفتی می تونی از مادرت بخوای که بقیه جلسه ها رو ادامه بدن و رفتار صحیح در برخورد با خواهرت رو یاد بگیرن.

بحث کردن با خواهرت فایده چندانی نداره باید تو عمل انجام شده قرار بگیره و البته اول علت وابستگیش ریشه یابی بشه شاید خواهرت از یه نوع فوبیا رنج می بره و اگر رفتارهای صحیح برای برخورد باهاش رو نشناسیم وضعیتش رو بدتر کنیم.

تنها توصیه ای که من الان می تونم بکنم این هست که برای زمان هایی که شما کنارش نیستین برنامه بگذارین. اگه می تونید به دوستاش بگید برن منزلتون یا تلفنی باهاش در ارتباط باشند. فعالیت های مشترک با پدر و مادرتون داشته باشه. مستقیم بهش نگین النا برو بانک یا برو خرید. مثلا ازش بخواین پدرتون رو ببره بانک. یا اینکه با دوستاش بیرون قرار بگذارین و شما هم برید ولی بعدش اون محیط رو ترک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)