به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 28 خرداد 95 [ 12:44]
    سطح
    33
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 39
    Overall activity: 20.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    17

تشکرشده 24 در 10 پست

Array

با قد خاستگارم خیلی مشکل دارم

با سلام.از دوستان و مخصوصا مشاوران عزیز راهنمایی می خواستم.من 30 سالمه و فوق لیسانسم از یه خانواده متوسط. یه خواستگار بهم معرفی شده که اولین بار که دیدمش اصلا از ظاهرش خوشم نیومد.قیافش معمولیه ولی قدش خیلی کوتاست شاید164-165. و من خودم 163 هستم .یکم هم تپل هستن وشکم دارن. خانوادش تاکید کرده بودن دختر تپل و کوتاه نباشه(درصورتی که پسرشون همینجوریه) واسه همین همون اول که دیدم بدجوری خورد تو ذوقم و می خواستم نه بگم ولی چون مجبور بودیم صحبت کنیم یکم صحبت کردیم. خانوادم میگن قد انقدر مهم نیست که بخاطرش خصوصیات دیگه رو نادیده بگیری.یک هفتست خانوادم دارن من رو نصیحت میکنن ولی همینکه باز عکسش میبینم دلم میخواد بگم نه. (با قیافش مشکلی ندارم با اندامش مشکل دارم).درضمن خانوادم میگن سنت داره بالا میره و ممکنه موقعیت بهتر پیدا نکنی.(هر موقعیتی داشتم اکثرا از نظر اعتقادی یا مسائل دیگه مشکل داشتن) این مورد از نظر مذهبی، تحصیلات،خانواده، کاملا شبیه هم هستیم. کار،ماشین و خونه هم دارن. میشه من رو راهنمایی کنید لطفا.به نظرشما این چیزی هست که بعدا مشکلی ایجاد نکنه؟؟؟؟؟ممکنه عادی بشه؟؟
    اینم بگم که من از بچگی از مردهای تپل و کوتاه بدم میومد دست خودم هم نبود

لطفا راهنماییم کنید انقدر تو این 1 هفته با خودم کلنجار رفتم دارم دیوونه میشم
    ویرایش توسط taranom2002 : جمعه 26 اردیبهشت 93 در ساعت 19:45

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array
    ترنم،از فونت پیش فرض استفاده کن که خوندش راحته.

هیچ وقت نباید ظاهرو به خاطر شغل،وضعیت مالی،موقعیت اجتماعی،سن ... نادیده گرفت.

3. 7 کاربر از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده اند .

abi.bikaran (دوشنبه 29 اردیبهشت 93), mehrdad_m (جمعه 26 اردیبهشت 93), parvizb (سه شنبه 06 خرداد 93), sara 65 (جمعه 26 اردیبهشت 93), toojih (جمعه 26 اردیبهشت 93), بابک 1369 (شنبه 27 اردیبهشت 93), شهراز (جمعه 26 اردیبهشت 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 07 آبان 01 [ 21:11]
    سطح
    95
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 949
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    3,979

تشکرشده 3,495 در 804 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    سلام
    درسته که ظاهر افراد نباید مورد تاکید اصلی قرار بگیره - مثلا انتظار نداشته باشید brad pitt بیاد خواستگاریتون- ولی باید از دید شما در یه حد معقول باشه چیزی که بهش میگند : " به دل آدم بشینه" ، یا اینکه فرد این قدر نکات مثبت داشته باشه که بتونید از این پارامتر یه کم عدول کنید.البته افراد بعد از سال ها زندگی هنوز شناخت درستی از همدیگه ندارند ، بعید میدونم شما تویه یه جلسه اونم با یه گفتگوی کوتاه خصوصیات رفتاری و اخلاقی ایشون رو شناخته باشید.
    خودتون بیشتر بررسی کنید و ببینید آیا خصوصیات مثبتی در ایشون هست یا نه؟، در این حد که بتونید این مسئله رو نادیده بگیرید ،و بعد تصمیم درست رو بگیرید ؛ قرار نیست یه عمری از قد و هیکل شوهرتون ، لجتون بگیره.(هر چند بنده افراد رو بر حسب قدشون ارزش گذاری نمی کنم ؛در عین حال ،هیچ ایرادی نداره که شما چنین کاری بکنید،مهم خواست شماست، به خصوص خواستی که سالهاست توی ذهن شما قرار گرفته ولی پیشنهاد میکنم ویژگی های دیگه ی ایشون رو هم حتما بررسی بکنید و به صورت تک قطبی جواب رد ندید.)
    ضمن اینکه به هر قیمتی و با عجله هم نباید ازدواج کرد.

موفق باشید.

5. 3 کاربر از پست مفید m.reza91 تشکرکرده اند .

ammin (جمعه 26 اردیبهشت 93), sara 65 (جمعه 26 اردیبهشت 93), شهراز (جمعه 26 اردیبهشت 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 28 خرداد 95 [ 12:44]
    سطح
    33
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 39
    Overall activity: 20.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    17

تشکرشده 24 در 10 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.reza91 نمایش پست ها
    سلام
    درسته که ظاهر افراد نباید مورد تاکید اصلی قرار بگیره - مثلا انتظار نداشته باشید brad pitt بیاد خواستگاریتون- ولی باید از دید شما در یه حد معقول باشه چیزی که بهش میگند : " به دل آدم بشینه" ، یا اینکه فرد این قدر نکات مثبت داشته باشه که بتونید از این پارامتر یه کم عدول کنید.البته افراد بعد از سال ها زندگی هنوز شناخت درستی از همدیگه ندارند ، بعید میدونم شما تویه یه جلسه اونم با یه گفتگوی کوتاه خصوصیات رفتاری و اخلاقی ایشون رو شناخته باشید.
    خودتون بیشتر بررسی کنید و ببینید آیا خصوصیات مثبتی در ایشون هست یا نه؟، در این حد که بتونید این مسئله رو نادیده بگیرید ،و بعد تصمیم درست رو بگیرید ؛ قرار نیست یه عمری از قد و هیکل شوهرتون ، لجتون بگیره.(هر چند بنده افراد رو بر حسب قدشون ارزش گذاری نمی کنم ؛در عین حال ،هیچ ایرادی نداره که شما چنین کاری بکنید،مهم خواست شماست، به خصوص خواستی که سالهاست توی ذهن شما قرار گرفته ولی پیشنهاد میکنم ویژگی های دیگه ی ایشون رو هم حتما بررسی بکنید و به صورت تک قطبی جواب رد ندید.)
    ضمن اینکه به هر قیمتی و با عجله هم نباید ازدواج کرد.

موفق باشید.
    ممنون از راهنماییتون من حتی اجازه دادم با دو نفری مادرشون بیان خونه و باز هم صحبت کردیم شرایطشون بد نیست ولی فقط تا وقتی نشستن میتونم خوب باهاشون صحبت کنم وقتی می ایستن دیگه دوست ندارم نگاهش کنم (واقعا دوست ندارم انقدر رک بگم میترسم خدا هم ناراحت شه)واقعا اخلاق رو نمیشه حتی با 5 جلسه حرف زدن فهمید. همه ترسم از اینه که به خاطر اخلاقش این موردی که انقدر اذیتم میکنه رو نادیده بگیرم و بعدها بفهمم اخلاقش هم اونی که میخوام نیست.

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    دوشنبه 03 اردیبهشت 03 [ 18:46]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.1%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    4,390

تشکرشده 6,365 در 1,791 پست

Array
    سلام.

من فکرمیکنم این قابلیت وجود داردکه اندام ایشان قبل از دادن جواب قطعی برای شما قابل پذیرش بشود به این دلیل که باظاهرش مشکل ندارید،اسکلت بندیش هم ازنظر شما مشکلی نداره.

شکم داشتن قابل اصلاح هست خودتون گفتیدکه کمی شکم داره،.

پیشنهاد من اینه چندجلسه دیگرهم باهاش صحبت کنید،تا بیشترمتوجه جذابیتهای بالقوه رفتاری وشخصیتی همدیگر بشوید

احتمالانگرشت تغییرمیکنه چون بسیاری ازمعیارهای موردنظرشمارادارد وبخشی از کراهت شما ازاندام او ریشه درافکار غیرمنطقی گذشته شما دارد.

کمی شکم داشتن قابل حل است اگرخودش بخاد مقداری ورزش وپیاده روی کند.
    ای بامن وپنهان چودل ،از دل سلامت میکنم.

8. 4 کاربر از پست مفید ammin تشکرکرده اند .

m.reza91 (جمعه 26 اردیبهشت 93), sara 65 (جمعه 26 اردیبهشت 93), خانوم شین (جمعه 26 اردیبهشت 93), شهراز (جمعه 26 اردیبهشت 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 آبان 99 [ 01:26]
    سطح
    69
    Level completed: 15%, Points required for next Level: 342
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,477

تشکرشده 1,571 در 419 پست

Array
    قد - هیکل - ظاهر - قیافه.. همه بسیار مهم هستند!

و باید به دل آدم بشینه. یک عمر میخوای این آدم رو شب و روز ببینی.. مهمانی، خرید، سفر... و همیشه و همه جا قراره با هم باشید.

پس اگر به دلتون نیست سریعتر با قاطعیت جواب منفی بدید.

به شدت از این افکار فاصله بگیرید که:

- مهم اخلاق و رفتارش هست و ظاهرش بعدا برام عادی میشه.
    -سنم داره میره بالا و شاید دیگه موقعیت ازدواج نداشته باشم.
    - از او میخوام که بعدا وزنش رو کم کنه، باشگاه بره و از کفشهای لژ دار استفاده کنه.

برای ایشون هم قطعا دختران فراوانی هستند که تمایل به ازدواج باهاشون رو داشته باشند پس افکار ترحم آمیز هم توی ذهنتون نیاد.

صرفا جهت اطلاع برخی دوستان : نظر همه کارشناسان این تالار و همه جا اینه که:
    هرگز به امید تغییرات در طرف مقابل (در آینده) جواب مثبت ندهید!
    ویرایش توسط mehrdad_m : جمعه 26 اردیبهشت 93 در ساعت 21:06

10. 5 کاربر از پست مفید mehrdad_m تشکرکرده اند .

abi.bikaran (دوشنبه 29 اردیبهشت 93), parvizb (سه شنبه 06 خرداد 93), toojih (جمعه 26 اردیبهشت 93), فرهنگ 27 (جمعه 26 اردیبهشت 93), شهراز (جمعه 26 اردیبهشت 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 01 فروردین 98 [ 02:42]
    سطح
    65
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 137
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,478

تشکرشده 1,276 در 407 پست

Array
    سلام
    من خودم با کسی قصد ازدواج داشتم که وقتی بار اول دیدیمش خیلی از تیپ و قیافش بدم اومده بود. به خاطر ظاهرش به هیچ وجه نمیخواستم باهاش ادامه بدم اما به خاطر اصرارش ادامه دادم و بعدش به شدت به خاطر اخلاق و شخصیتش بهش علاقه مند شدم. این یه تجربه ی شخصی بود. شاید این اتفاق هیچ وقت برای شما نیفته اما شاید بهتر باشه یه فرصت به خودتون و ایشون بدین شاید به دلتون نشست.

12. 6 کاربر از پست مفید sara 65 تشکرکرده اند .

ammin (جمعه 26 اردیبهشت 93), m.reza91 (جمعه 26 اردیبهشت 93), parvizb (سه شنبه 06 خرداد 93), toojih (جمعه 26 اردیبهشت 93), خانوم شین (جمعه 26 اردیبهشت 93), شهراز (جمعه 26 اردیبهشت 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 93 [ 03:38]
    سطح
    18
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 79
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsSocial1 year registered
    تشکرها
    441

تشکرشده 556 در 137 پست

Array
    سلام
    دوست عزیز اگر این مورد تا این حد اذیتت میکنه سعی نکن به خاطر حرفهای دیگران نادیده بگیری، تو قرار زیر یک سقف باهاش زندگی نه اطرافیانت پس خودت تصمیم بگیر.
    حتی بحث اعتماد به نفست هست! چقدر دوست داری دیگران تو رو با ایشون ببینن؟
    توی تالار بگردی متوجه میشی موضوع چقدر اهمیت داره (کاربر داشتیم همه جوره با همسرش تفاهم داشت اما به خاطر اینکه ظاهرش رو نمیپسندید قصد طلاق داشت)
    اینکه تا الان به دلت ننشسته خودش نکته ست
    نگران سنت نباش، مجردی بهتره تا اینکه بعدا خدا نکرده از زندگیت راضی نباشی.
    باز همه جوانب رو بررسی کن تک بعدی بهش نگاه نکن.

با آرزوی سعادت و نیکبختی برای شما
    قَالَ وَ مَن يَقْنَطُ مِن رَّحْمَةِ رَبِّهِ إِلَّا الضَّآلُّونَ﴿حجر۵۶
    کیست که مأیوس شود از رحمت پروردگار به جز گمراهان

14. 4 کاربر از پست مفید شهراز تشکرکرده اند .

m.reza91 (جمعه 26 اردیبهشت 93), parvizb (سه شنبه 06 خرداد 93), toojih (شنبه 27 اردیبهشت 93), فرهنگ 27 (جمعه 26 اردیبهشت 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 22 مهر 93 [ 15:41]
    سطح
    1
    Level completed: 64%, Points required for next Level: 18
    تشکرها
    0

تشکرشده 36 در 11 پست

Array
    سلام ترنم

نظرات دوستان همش به نوبه ی خودش میتونه درستش باشه ...اما من میگم چه بخای بگی نه چه بخای جواب مثبت بدی چند جلسه دیگه با هم قرار ملاقات داشته باشید..این نکته خیلی مهمه....د راینصورت ب قاطعیت بیشتری تصمیم میگیرید.ا..اگه جوابتون نهایتا بعد از چند جلسه منفی بود که خب میگید من نتونستم وحرف یک عمر زندگیه...اگه هم جوابتون مثبت بود که خداراشکر میکنید که به زودی قضاوت نکردید..پس حتما این نکته را در نظر داشته باش عزیزم
    از گل وا شده در دورترین نقطه‌ی دشت

به تو ای دوست :سلام

حالت آیا خوب است؟...

روزگارت آبیست؟....

همه اینجا خوبند...نی لبک می‌خواند....قاصدک می‌رقصد..

.........باد عاشق شده است........

....فکر من باش که من فکر توام............

16. 5 کاربر از پست مفید Sadaf68 تشکرکرده اند .

ammin (جمعه 26 اردیبهشت 93), parvizb (سه شنبه 06 خرداد 93), sara 65 (شنبه 27 اردیبهشت 93), toojih (شنبه 27 اردیبهشت 93), شهراز (شنبه 27 اردیبهشت 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 08 خرداد 99 [ 15:45]
    سطح
    61
    Level completed: 23%, Points required for next Level: 231
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    14

تشکرشده 833 در 318 پست

Array
    سلام دوست عزیز،دور کلمه ی بعدا رو خط بکشید،خوبی و معنویاتو اخلاق و هزار تا چیز دیگه سرجاش،ظاهر هم جای خودش،ظاهر تا جایی که فقط و فقط از این نظر که به دل شما بشینه نه اینکه بقیه بخوان نظر بدن ( اخه دیدم موردایی که دختر خانم و یا پسر از طرفشون خوششون اومده اما عمه خانم مثلا اقا پسر از دختره خوشش نیومده کلا قضیه منتفی شده!!!!!)،پس اگر به دلتون ننشستند جواب منفی بدید چون همیشه کنار کسی زندگی میکنی که از ظاهرش راضی نیستید و این به صورت یه کمبود براتون باقی میمونه!!!( ببخشید صریح میگم شما فردا میخاید طرفتونو بغل کنید اما اگر ظاهرش دلخواهتون نباشه این کار رو با یه حس ناخوشایند انجام میدید!!!)حتی اگر سنتون داره بالا میره ،میترسید مورد مشابه گیرتون نیاد و...... باز هم جوابتون منفی باشه به نظر من بهتره،تو ازدواج ادم باید به جمع بندی کلی برسه بعد ازدواج کنه،به این صورت که معیاراشو رتبه بندی کنه و نباید همه معیاراشو در یک سطح ببینه ،ظاهر و به دل نشستن هم یکی از معیارا با الویت بالاست،مثلا شما ممکنه یکی از معیارات داشتن ماشین و یا خونه طرفه مقابلت باشه که این از نظر من الویتش پایینتر از ظاهر ( به دل نشستن) هست و در موقع جمع بندی میشه ازش فاکتور گرفت ( چون هیچ کس نیست که تمام معیارهای شما رو صدرصد داشته باشه و یا اگر باشه هم خیلی کمه) ،اما از معیارها با الویت بالا هیچ وقت فاکتور نگیرید که احتمال اینکه بعدا به مشکل بخورید هستش
    ویرایش توسط samanft : جمعه 26 اردیبهشت 93 در ساعت 21:39

18. 2 کاربر از پست مفید samanft تشکرکرده اند .

toojih (شنبه 27 اردیبهشت 93), فرهنگ 27 (جمعه 26 اردیبهشت 93)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)