به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 26 اردیبهشت 93 [ 02:53]
    سطح
    1
    Level completed: 19%, Points required for next Level: 40
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

دوستان خیلی فوری به یارتون نیازمندم...کمک کنین که چه کاری درسته چه کاری غلط؟؟ مرسی

سلام
    ممنون از وب خوبتون
    یه راهنمایی فوری ازتون میخواسم که اگه لطف کنین بنابر تجربه هایی که هم خودتون هم همسرتون داشتین کمکم کنین ممنون میشم
    من الان 18سالمه و خواستگاری دارم27ساله.یعنی9سال تفاوت سنی داریم
    پسرخیلی خوبیه.مثل خانواده خودمون مذهبی هستش.خط فکری و اعتقادیش رو توی2 جلسه ای که باهم حرف زدیم همه جوره قبول دارم.تحقیقاتی هم ک خانواده راجب کار و شغل و محل زندگیشون کردن نشان از نیک نامی خودش و خانوادش داره.به علاوه از نظر اشتغال و سربازی و ایناهم مشکلی نداره.درکل میخوام بگم اکثرمعیارهای منو داره
    اما از نظر ظاهر یه خرده من توشکم.پسره نه زشته و نه خشگل.کاملا معمولیه.البته اشاره کنم بنده خودم جز کسایی هستم که میشه گفت زیبا ولی خداشاهده هیچوقت به این زیبایی مغرور نشدم.الانم اگه توی شکم نه بگم که من خشگلم واین نیست.فقط نمیدونم چه مقدار رضایت از ظاهر طرفمون برای قبل ازدواج و عقد لازمه.من الان عاشق و شیفته ایشون نشدم ولی ازش متنفرم نیستم.کاملا بی تفاوتم.به علاوه من دختری ام باقد170وخب توی خانم ها بلندقدم.همیشه دلم میخواست همسرم ازم یه سروگردن کم کم بلندتر باشه/ولی ایشون تقریبا هم قد من هستن و شاید یکی دو سانت بلندتر باشه که اصلا نشون نمیده...
    باخودم میگم بخاطر دیانت و خوبی هاش بله رو بگم ادمی که دین داره همه چی داره ولی میترسم بعداز عقد یه خرده که گذشت از انتخابم پشیمون شم...یا بهش علاقه مند نشم.چه تضمینیه که من بعد عقدم حسم بهش همینطور بی تفاوت نمونه؟ایا خودشما زمان خواستگاری شیفته طرف مقابل شدین یاحستون مثل الان من بود؟ایا امیدی هست بعدعقد عاشق شم؟
    ایا درسته بخاطر دین طرف بهش بله بگم و از یه سری چیزا مثل همین چهره یا قد موردنظرم چشم بپوشم؟؟؟
    ممنونم.خداخیرتون بده

2. کاربر روبرو از پست مفید دخترک شب تشکرکرده است .

khaleghezey (جمعه 26 اردیبهشت 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 19 آذر 95 [ 01:34]
    سطح
    51
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 31
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    405

تشکرشده 1,144 در 414 پست

Array
    سلام.
    توی سنی هستین که آدم یه کم رویایی به همه چیز نگاه میکنه و به طبع یکی از ملاک های اصلیش میشه ظاهر. همچنین مدتی که از ازدواج بگذره حتی زیباترین چهره ها هم عادی میشن.
    .
    دوران آشنایی برای شناخت و تطبیق ویژگی های فرد با ویژگی های مطلوب ذهنیمونه؛ نه برای عاشق شدن. این که تا الان احساسی بهشون پیدا نکردین به نظر من یه نقطه قوت محسوب میشه.
    .
    معمولا خصوصیات اخلاقی یه نفر باعث میشه چهرش به نظرمون زشت یا زیبا برسه. نمیشه توقع داشت که تو همون برخورد اول شیفته صورت یک نفر بشیم.
    .
    اینکه آدم صرفا به خاطر دین یک نفر (دین دلیلی بر ایمان نیست) باهاش ازدواج کنه کار معقولی به نظر نمیرسه. در دین مسائل بسیاری از چند همسری گرفته تا جهاد هست که ممکنه شما و ایشون در موردش اختلاف داشته باشید و تا کامل باهاشون صحبت نکنید متوجه نمیشید.
    اختلاف سنی شما هم کمی بیش از حد معمول جامعه است. از لحن نوشتاری شما میشه حدس زد که تقریبا هجده سالتون باشه؛ ایشون هم بیست و هفت ساله به نظر میرسن یا بیشتر یا کمتر؟
    شما هنوز خیلی فرصت دارین و دلیلی هم برای عجله در عقد وجو نداره. خوب باهاشون گفت و گو کنین و شرایط رو بسنجید و کاملا فکراتون رو بکنید. ازدواج مسئله مهمیه.

4. 2 کاربر از پست مفید mahasty تشکرکرده اند .

khaleghezey (جمعه 26 اردیبهشت 93), toojih (جمعه 26 اردیبهشت 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 06 تیر 93 [ 06:00]
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    2,312

تشکرشده 1,508 در 444 پست

Array
    سلام،

این جمله مهم رو بارها و بارها توی این تالار نوشتند: هر چند میگن ظاهر خوب بعد از مدتی عادی میشه ولی ظاهر بد هیچ وقت عادی نمیشه. حالا میزان اهمیت این ظاهر توی آقایون و خانمها متفاوته و هر کسی خودش بر اساس شرایطش باید تصمیم بگیره که تا چه حد براش مهمه. ولی در صورتی که ظاهرش طوری هست که دوست نداشته باشی باهاش باشی و دوست نداشته باشی کسی شما رو با هم ببینه صددرصد جواب باید منفی باشه. فقط بعد از این حد اولیه که باید هر دو طرف برای همدیگه داشته باشند میشه روی جزئیات بعدیش بر اساس شرایط خودت تصمیم گیری کنی و جای فکر داره وگرنه اگر در این حد نباشه اصلن نیازی به فکر کردن نیست.

اگه این حد اولیه رو داره حالا بر اساس شرایطت باید خودت تصمیم بگیری. زندگی هر آدمی هم پر هست از این دوراهی هایی که باید یکراه رو با درجه ای ریسک انتخاب کنه. این ریسک برای هر تصمیم هیچ وقت به صفر نمیرسه چون ما از آینده خبر نداریم ولی تنها کاری که باید انجام بدیم اینه که تاجایی که میتونیم مسیری رو انتخاب که ریسک شکستش حداقل و احتمال موفقیتش حداکثر باشه.

مثلا یک دختر خانمی که داره یک رشته خوب میخونه و همچنین ظاهر مناسبی داره و تعداد خواستگار زیاد داره میتونه با احتمال زیاد امیدوار باشه که در آینده همسری که از نظر ظاهری بیشتر به دلش بشینه رو پیدا کنه و به همین خاطر حتی به خاطر ظاهر میتونه خواستگارش رو رد کنه. یا کسیکه معیارهای دیگه خیلی از ظاهر براش مهمتره و مطمئنه این ظاهر هیچ وقت براش مشکل ساز نمیشه و مطمئن نیست که کسی با این شرایط دوباره سر راهش قرار بگیره روی خواستگارش بیشتر فکر میکنه...

----------------------------
    خلاصه اینکه در صورتی که ظاهرش طوری هست که دوست نداشته باشی باهاش باشی و دوست نداشته باشی کسی شما رو با هم ببینه صددرصد جواب باید منفی باشه.

6. 3 کاربر از پست مفید toojih تشکرکرده اند .

khaleghezey (جمعه 26 اردیبهشت 93), mahasty (جمعه 26 اردیبهشت 93), پونیو (جمعه 26 اردیبهشت 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    لطفا عنوان را بر اساس مشکلي که داريد تغيير بديد.

دوستان تا وقتي عنوان گوياي مشکل کاربر نيست از گذاشتن نظرات خود داري کنيد

کاربر گرامي لطف کنيد از طريق تماس با ما (بالاي سايت) يا پايين کادر روي مثلث مشکي(کنار کلمه تشکر) کليک کرده و عنوان مناسب را به مديريت سايت اطلاع دهيد با سپاس

اينکار سه تا حسن داره يکي اينکه مديران و مشاورين سايت به تاپيک شما سر ميزنن
    دوم اينکه شما با فکر کردن و متمرکز کردن افکار خودتان دليل اصلي مشکل خود را بيان ميکنيد اينجوري متوجه مي شويد واقعا مشکل شما چيست و خودش خيلي به شما در حل جواب کمک ميکند
    و دليل سوم با مشخص شدن دقيق مشکل کاربران سايت بهتر مي توانند شما را راهنمايي کنند

- - - Updated - - -

بشخصه فکر میکنم ازدواج برای شما زوده و با جمله اول بانو مهستی 100% موافقم

توی سنی هستین که آدم یه کم رویایی به همه چیز نگاه میکنه و به طبع یکی از ملاک های اصلیش میشه ظاهر.

لطفا یکم صبور باشید.شما که وقت گذاشتید توی سایت اومدین لطف کنید مقالات بخش خواستگاری و را مطالعه کنید.

http://www.hamdardi.net/forum84.html

http://www.hamdardi.net/forum86.html
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

8. 2 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

mahasty (جمعه 26 اردیبهشت 93), فرشته مهربان (شنبه 27 اردیبهشت 93)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 36,001 در 7,404 پست

Array
    لطفاً عنوانی دقیق از طریقی که جناب خاله قزی اشاره داشتند ارسال کنید تا عنوان عوض شود و تاپیک برای ادامه باز شود

با تشکر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)