به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 30 آبان 93 [ 11:17]
    سطح
    10
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 11
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 114 در 51 پست

Array

روش صحیح مواجه شدن با شوخی های دخترانه؟

سلام

بنده به دنبال حل مشکل نیستم، بلکه به دنبال پیشگیری از ایجاد مشکل هستم.
    می توان گفت که اکنون بنده و خانم در مرحله نامزدی قرار داریم و هنوز عقد نکرده ایم. با توجه به تقیدی که داریم فعلا وارد هیچ گونه صمیمیتی نمی شویم.
    حال، مسئله این است که در جریان گفتگو های ما حول روحیات و عواطف هر دو، ایشان فرمودند که اگر محرم بودیم ممکن بود قدری شما را اذیت کنم.
    همه گفتگوهای ما جدی است، یک بار در جریان یک گفتگو ایشان مسئله ای را بیان کردند که بنده جدی گرفتم اما قبل از آنکه پاسخی بدهم گفتند که شوخی کردم و جدی نگیرید.

1- بنده با این شوخی ها و اذیت هایی که پشت آنها مهر و محبت و عشق نهفته است، فکر نمی کنم که مشکلی داشته باشم. اما می خواهم بدانم معمولا این شیطنت ها و اذیت های دخترانه در برخورد با شوهرشان چگونه است؟ چگونه باید آنها را تشخیص داد؟ و عکس العمل صحیح و مناسب با در مواجه با این رفتارها چیست؟ لطفا مثالهایی بزنید.

2- به نظر حقیر می رسد که این اذیت ها با ناز کردن، طنازی ابراز عشق و محبت به صورت مستقیم متفاوت است. آیا درست است؟

یا مولا علی علیه السلام

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 29 بهمن 01 [ 12:00]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteranOverdrive25000 Experience Points
    تشکرها
    6,932

تشکرشده 6,903 در 1,648 پست

Array
    سلام آقای احمدعلی،

لطفا بیشتر از خودتون بگید. تحصیلات، سن، خونواده، شخصیت و هرچه که باعث بشه درک بهتری از شخصیت، روحیات و افکارتون داشته باشیم. اینها کمک میکنن بتونیم مواردی که مدنظرتون هست رو بهتر درک کنیم.

در واقع من در این لحظه درک درستی از صحبت هاتون پیدا نکردم. فکر میکنم این موضوع بخاطر خشک بودن و خط کشی شده بودن تفکرتون باشه. شاید دلیل مسئله ای که در ذهنتون هست هم همین باشه. در هر حال بهتره که بیشتر خودتون رو به ما بشناسونید، که هم سوالتون رو بهتر درک کنیم، هم جواب های مناسب تری پیدا کنیم.

هر اتفاق بدی، یه اتفاق خوبه...

ویرایش توسط میشل : چهارشنبه 24 اردیبهشت 93 در ساعت 19:36

3. 4 کاربر از پست مفید میشل تشکرکرده اند .

hanie_66 (چهارشنبه 24 اردیبهشت 93), sanjab (چهارشنبه 24 اردیبهشت 93), فرهنگ 27 (چهارشنبه 24 اردیبهشت 93), شیدا. (یکشنبه 28 اردیبهشت 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    10
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 114 در 51 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط میشل نمایش پست ها
    سلام آقای احمدعلی،

لطفا بیشتر از خودتون بگید. تحصیلات، سن، خونواده، شخصیت و هرچه که باعث بشه درک بهتری از شخصیت، روحیات و افکارتون داشته باشیم. اینها کمک میکنن بتونیم مواردی که مدنظرتون هست رو بهتر درک کنیم.

در واقع من در این لحظه درک درستی از صحبت هاتون پیدا نکردم. فکر میکنم این موضوع بخاطر خشک بودن و خط کشی شده بودن تفکرتون باشه. شاید دلیل مسئله ای که در ذهنتون هست هم همین باشه. در هر حال بهتره که بیشتر خودتون رو به ما بشناسونید، که هم سوالتون رو بهتر درک کنیم، هم جواب های مناسب تری پیدا کنیم.
    علیک السلام

سرکار خانم میشل، لینک زیر تاپیک قبلی بنده است که می توانید اطلاعات خوبی از آن بدست آورید.
    http://www.hamdardi.net/thread-32701.html

خوب بنده تحصیلات آکادمیک ندارم اما از نوجوانی با دانشگاه و دانشگاهیان نسبتا در ارتباط بوده ام.
    کار بنده صرفا علمی و پژوهشی است. فعالیت های فرهنگی نیز دارم.
    خانواده ای متدین دارم. از دید دیگران نیز فردی کاملا مذهبی به شمار می آیم.
    دیگران بنده را به عنوان شخصی منطقی، تحلیل گر و کلان نگر می شناسند. هم کلی نگر هستم و هم جزئی نگر.
    هر چند مسائل را به صورت کلاسه شده بررسی می کنم و روابطی کاملا طبقه بندی شده دارم اما شخصیت خشک و بی روحی ندارم.
    تا حد خوبی دیگران را درک می کنم اما کمتر کسی مرا می تواند درک کند.
    در ارتباط با دوستان و نزدیکان نسبتا شوخ طبع ظاهر می شوم و در اکثر موارد حداقل لبخند را بر چهره اطرافیانم می نشانم. اما در ارتباط با نامحرم به هیچ وجه این گونه نیست.
    چندان اهل شعر نیستم ولی بی رغبت نیز نیستم. گه گاه دوبیتی هایی گفته ام.
    در کل هر چند ظاهرا شخصی خشک به نظر می رسم اما می توانم بگویم که این به خاطر روابط طبقه بندی شده ای است که دارم. اگر بخواهم تخیلات خود را در روابط عاشقانه با همسر آینده ام بگویم، تقریبا شکی ندارم که مقبول اکثر خانمها خواهد بود.

سوال های بنده همان سوال های قبلی است. ناز کشیدن و عشوه گری و ابراز محبت مستقیم را می توانم بفهمم اما نسبت به شیطنت های دخترانه هنوز چندان ذهنیتی ندارم. مثلا اینکه چطور می شود فهمید که یک خانم می خواهد با سرکار گذاشتن یا اذیت کردن شوهر خود و ... به گونه ای عشق خود را ابراز کند؟

پ.ن: بنده می توانم به صورت محاوره ای بنویسم اما به دلایلی این کار را نمی کنم و این کتابی نوشتن بنده را حمل بر خشک بودن نکنید.

یا مولا علی علیه السلام

5. کاربر روبرو از پست مفید احمدعلی تشکرکرده است .

میشل (جمعه 26 اردیبهشت 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 01 اردیبهشت 97 [ 02:14]
    سطح
    81
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 61
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,578

تشکرشده 5,967 در 1,568 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    به نظرم طنازی هم می تونه مستقیم باشه و هم غیر مستقیم. و معمولا خانمها از هر دو استفاده می کنند.

اما سوالی برای من پیش امده. آیا شما خواهر دارید؟ روابطتان با خواهر و مادرتان و یا هر خانم محرمی در اطرافتان چگونه است؟ راستش به نظر من تشخیص طنازی و شیطنت خانم ها نباید برای یک مرد خیلی سخت باشه مگر اینکه در یک محیط کاملا مردانه بزرگ شده باشه.
    هر آنچه را برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند
    و هر آنچه را برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند

7. 3 کاربر از پست مفید deljoo_deltang تشکرکرده اند .

ammin (جمعه 26 اردیبهشت 93), میشل (جمعه 26 اردیبهشت 93), شیدا. (یکشنبه 28 اردیبهشت 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 فروردین 96 [ 11:56]
    سطح
    62
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 171
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    785

تشکرشده 2,768 در 697 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام جناب احمدعلي.

اکنون بنده و خانم در مرحله نامزدی قرار داریم و هنوز عقد نکرده ایم. با توجه به
    تقیدی
    که داریم فعلا وارد هیچ گونه صمیمیتی نمی شویم.
    به خاطر همين تقيد وصميمي نشدن نميشه راجع به ايشون نظر داد اين نكته رو در نظر بگيريد هر خانومي رفتار مختص خودش رو داره وشما بايد در مورد نامزد خودتون در مورد اين رفتار ها به شناخت برسيد.

من تايپيك قبلتون رو خوندم الان حدودا شما دو ماه نامزد هستيد.چرا؟؟؟

اگر براي شناخت هست و شما مقيد هستيد چرا عقد موقت نميكنيد(براي يك مدت كوتاه)

اگر اين شرايط براتون فراهم نيست حتما رفتار و صميميت اين خانوم رو با اعضاي خانواده خودشون بخصوص پدر و برادرهاشون در نظر بگيريد.

همينطور از مادر يا خواهرتون بخواهيد اين دقت به رفتار رو در زماني كه نامحرم در جمع حضور نداره انجام بدهند.

1- بنده با این شوخی ها و اذیت هایی که پشت آنها مهر و محبت و عشق نهفته است،
    فکر نمی کنم
    که مشکلی داشته باشم. اما می خواهم بدانم معمولا این شیطنت ها و اذیت های دخترانه در برخورد با شوهرشان چگونه است؟ چگونه باید آنها را تشخیص داد؟ و عکس العمل صحیح و مناسب با در مواجه با این رفتارها چیست؟ لطفا مثالهایی بزنید.
    آدم ها لزوما اونطور كه فكر ميكردند رفتار نميكنند.

همونطور كه گفتم شما در مورد نامزد خودتون بايد به شناخت برسيد و ميتونيد بهشون بگيد تا زماني كه شناخت شما نسبت به رفتارهاي ايشون يا شناخت ايشون نسبت به رفتارهاي شما كامل نشده در اين موارد توضيحات مختصري بديد(آدم كه علم غيب نداره)

2- به نظر حقیر می رسد که این اذیت ها با ناز کردن، طنازی ابراز عشق و محبت به صورت مستقیم متفاوت است. آیا درست است؟
    آقاي احمد علي اين اذيت كردن ها معمولا براي تغيير فضا يا ايجاد شادي در اون لحظه يا خارج كردن شما از فكر و دغدغه ومشغله هاي فكري هست اينبار دقت كنيد وقتي شما شديدا در فكر هستيد يا حواستون جاي ديگه است يا فضا سنگينه اين شوخي ها يا اذيت كردن ها هست .
    شناختتون رو روي روحيات نامزدتون بالا ببريد. در اين زمينه حتي از خودشون هم ميتونيد كمك بگيريد.

• اعلام حضور براي ختم قرآن در ماه رمضان سال1435قمري

http://www.hamdardi.net/thread-32764.html

خداوندا؛هدایتم کن تا به این باور برسم؛
    که جواب برخی دعاهایم؛
    «صبر» و «انتظار» است ...

ویرایش توسط صبوری : پنجشنبه 25 اردیبهشت 93 در ساعت 10:13

9. 4 کاربر از پست مفید صبوری تشکرکرده اند .

ammin (جمعه 26 اردیبهشت 93), فرهنگ 27 (پنجشنبه 25 اردیبهشت 93), مصباح الهدی (پنجشنبه 25 اردیبهشت 93), شیدا. (یکشنبه 28 اردیبهشت 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    10
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 114 در 51 پست

Array
    سلام
    ببخشید محدودیت 3 پست اجازه نمی داد که زودتر جواب بدهم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط deljoo_deltang نمایش پست ها
    به نظرم طنازی هم می تونه مستقیم باشه و هم غیر مستقیم. و معمولا خانمها از هر دو استفاده می کنند.

اما سوالی برای من پیش امده. آیا شما خواهر دارید؟ روابطتان با خواهر و مادرتان و یا هر خانم محرمی در اطرافتان چگونه است؟ راستش به نظر من تشخیص طنازی و شیطنت خانم ها نباید برای یک مرد خیلی سخت باشه مگر اینکه در یک محیط کاملا مردانه بزرگ شده باشه.
    خواهر و مادر دارم و با آنها رابطه خوبی دارم اما شاید بتوان گفت صمیمیت نیست. به طور مثال ما خیلی خوب به هم کمک می کنیم اما اهل تولد گرفتن و کادو دادن و ... چندان نیستیم.
    از نوجوانی در محیطی مردانه بزرگ شده ام.

نقل قول نوشته اصلی توسط صبوری نمایش پست ها
    سلام جناب احمدعلي.
    به خاطر همين تقيد وصميمي نشدن نميشه راجع به ايشون نظر داد اين نكته رو در نظر بگيريد هر خانومي رفتار مختص خودش رو داره وشما بايد در مورد نامزد خودتون در مورد اين رفتار ها به شناخت برسيد.

من تايپيك قبلتون رو خوندم الان حدودا شما دو ماه نامزد هستيد.چرا؟؟؟

اگر براي شناخت هست و شما مقيد هستيد چرا عقد موقت نميكنيد(براي يك مدت كوتاه)

اگر اين شرايط براتون فراهم نيست حتما رفتار و صميميت اين خانوم رو با اعضاي خانواده خودشون بخصوص پدر و برادرهاشون در نظر بگيريد.

همينطور از مادر يا خواهرتون بخواهيد اين دقت به رفتار رو در زماني كه نامحرم در جمع حضور نداره انجام بدهند.
    علیک السلام
    سرکار خانم صبوری،
    طولانی شدن مدت زمان نامزدی ما به دلایلی است که نمی خواهم آنها را اینجا بازگو کنم. به همان دلایل نیز نمی توانیم عقد موقت کنیم.
    به دلیل مسائل دینی، محیطی، فرهنگی و ... امکان رفت و آمد نیز، چندان نیست.

آدم ها لزوما اونطور كه فكر ميكردند رفتار نميكنند.

همونطور كه گفتم شما در مورد نامزد خودتون بايد به شناخت برسيد و ميتونيد بهشون بگيد تا زماني كه شناخت شما نسبت به رفتارهاي ايشون يا شناخت ايشون نسبت به رفتارهاي شما كامل نشده در اين موارد توضيحات مختصري بديد(آدم كه علم غيب نداره)
    حرف شما کاملا صحیح است اما بنده عموما بر اساس افکارم عمل می کنم و این تقریبا به صورت یک عادت برای بنده درآمده است.
    توضیح خواستن از ایشان، پیشنهاد خوبی است.

آقاي احمد علي اين اذيت كردن ها معمولا براي تغيير فضا يا ايجاد شادي در اون لحظه يا خارج كردن شما از فكر و دغدغه ومشغله هاي فكري هست اينبار دقت كنيد وقتي شما شديدا در فكر هستيد يا حواستون جاي ديگه است يا فضا سنگينه اين شوخي ها يا اذيت كردن ها هست .
    شناختتون رو روي روحيات نامزدتون بالا ببريد. در اين زمينه حتي از خودشون هم ميتونيد كمك بگيريد.
    توضیح خوبی بود. حداقل فعلا برایم مشخص شده است که معمولا هدف از این رفتارها چیست.
    آیا سایر دوستان نیز با سرکار خانم صبوری هم عقیده هستند؟
    روش صحیح مواجه شدن با آن دقیقا چیست؟ آیا مقابله به مثل باعث ایجاد ناراحتی نمی شود.
    به عبارتی دیگر، خانم ها دوست دارند وقت سر به سر شوهرشان می گذارند چه واکنشی ببینند؟

ببینید هدف بنده از ایجاد این تاپیک این نبوده است که روحیات خاص نامزد خود را بشناسم که می دانم این کار را باید بکنم بلکه می خواستم روحیات معمول زنان را در این زمینه بشناسم

یا حضرت زینب سلام الله علیها

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام علیکم!

خیلی خوبه که به فکر همه جنبه ها هستید و به نکات ریز هم توجه دارید.

ببینید آقای احمد علی خانم و آقا نداره البته.به نظر من هرکسی روحیات شوخ طبعی داره.اما من از دیدگاه خودم می گم.شاید همش در مورد بقیه یا شما صدق نکنه.ببخشید اگر محاوره ای صحبت می کنم.

من دوست دارم همسرم کمی شوخ طبعی داشته باشه.اما نه بیش از حد.شوخ طبعی تو تنهاییمون.نه جلوی جمع.

شوخ طبعی در مورد چیزهایی مثلا در مورد ازدواج مجدد و... نباشه.در مورد قومیتها نباشه و... مسخره و تحقیر توش نباشه و...

من وقتی با کسی صمیمی می شم جنبه اش را نگاه می کنم.گاهی سرکارش می ذارم.سر به سرش می ذارم.دست می اندازمش و... همشون باعث خنده و... می شن.روحیه آدم شاد میشه.اما هیچ وقت مسخره کردن در کار نیست.

گاهی شده که با یکی شوخی کردم.انتظار داشتم بخنده و ...اما متوجه نشده.یا متوجه شده ولی نخندیده.

من ازدواج نکردم.اما دوست دارم فضایی که با همسر آیندم داشته باشم فضای احترام انگیزی باشه و در عین حال خیلی با نشاط و خندان.

مثلا اگر برف آمد؛دوست ندارم همسرم عین پیرمردا برخورد کنه.

من ممکنه بیرون جایی که کسی نباشه بهش یک گلوله از پشت پرتاب کنم.خب اون چه عکس العملی می تونه نشون بده؟

1)مثل پیر مردا:حاج خانم زشته.استغفرالله.شما که بچه نیستین.اصلا هوا سرده.سرما می خوریم.بریم خونه.

2)رفتاری که من دوست دارم: اونم یک نگاهی به اطراف بندازه و بهم گلوله برفی پرتاب کنه!!! تا جایی که من پشیمون بشم!!! و هردومون بخندیم!

یا اینکه بگه حالا که این طور شد خودت خواستی تبدیل به آدم برفیت می کنم!

مثال دیگه را با توجه به روحیه شما که خیلی مقیدین می سازم(البته فقط مثاله ها! سوء تفاهم نشه) :

خانوم سر به سر آقا می ذاره.می گه ...آقا اگر گفتی امروز تو بیرون چی کار کردم؟
    آقا :چی کار؟

خانم می گه:یه اتفاقی افتاد ولی ...

آقادلش شور می زنه.می گه خوب بگو!!!

خانم می گه:نه نمی گم.اگر بگم عصبانی می شی!
    آقا:قول می دم عصبانی نشم.

خانم:یه آقای نامحرم.....

آقا: همین جوری خشکش می زنه.
    خانم: تو خیابون داشت شوخی .....

می کرد....... با یک آقای دیگه.منم رد شدم و دیدم!!!.:دی

اینجا خانم آقا را با توجه به اینکه می دونسته آقا به این حساسه دست انداخته ولی آخرش را یه جوری تمام کرده که چیزی نشده.

اینجا آقا چه واکنشی می تونه داشته باشه:

1) آقای بی جنبه:ای بابا!!! بچه شدین!!! دلم هزار جا رفت.دیگه دفعه آخرت باشه.اصلا حالا که این طور شد دیگه خودت تنهایی خرید نرو.زن باید سنگین باشه.شما چرا این قدر جلف رفتار می کنید.

یا می گه:راستش را بگو!!! واقعا چی شد؟(حالا چیزی نبوده ها.فقط داشته یکم شوخی می کرده.)نکنه......

آقا همینجوری جدی می گیره و بحث شوخی را به یک مساله جدی تبدیل می کنه و....

2)مرد خنثی و بی تفاوت: می گه:بی مزه!!! حالا شام چی داریم؟
    انگار نه انگار این خانم می خواسته جلب توجه کنه!

3)مرد با جنبه: آقا یک نفس می کشه.می خنده.خانمم تو می دونی چقدر دوست دارم.دلم اولش واقعا رفت(جلب توجه آقا که هدف زن بوده براورده می شه)ولی می دونستم که شما بهترین برخورد را تو اون شرایط می کنی و زیاد هم نباید نگران باشم.(نشان دادن اعتماد به خانم).

اگر آقای باحال و شادابی باشه؛شاید هم این کارا را نکنه!به جاش بدوه دنبال خانم.حالا منو دست می اندازی!صبر کن تا نشونت بدم!!! خانم بدو آقا بدو!!! فقط اینجا اگر خونه آپارتمانی باشه یکمی این مورد جواب نمی ده متاسفانه! :دی

ولی در کل بگم؛گاهی خانوما یا آقایون ممکنه برای جلب توجه همسرشون یه کارایی بکنند.مثلا ممکنه یک خانمی ببینه آقا به اخبار شدیدا علاقه داره.دوست داره اون لحظه یکمی اذیتش کنه و اینو حس کنه که اون مهمتر از اخباره.

(البته اشتباهه ها ولی شاید بعضی وقتها آدم دلش بخواد.)

مثلا شما دارید اخبار ساعت 20.30 را می بینید خانم تو آشپز خونه: آی دستم سوخت!!! کمک!!!
    چند حالت داره:
    1)مرد نگران می شه می ره آشپز خونه.بعد می بینه چیزی نشده! می گه:خانم الان جای شوخیه!!! نمی بینی دارم اخبار نگاه می کنم!!!

2)اصلا نمی ره آشپزخانه.بگیر زیر شیر آب سرد دیگه!این قدر نازک نارنجی نباش!!!
    3)ساکت! دارم اخبار نگاه می کنم!
    4)نگران میشه میره آشپز خونه.می بینه چیزی نشده.یک نفس می کشه.خدا راشکر چیزیت نشد!

تو مورد فوتبال و ... هم میشه این مثال را زد.

البته به نظرم درست نیست که آدم همیشه این کار را بکنه و باید گه گاهی باشه.و گرنه قضیه لوس می شه.

به جاش بیشتر این خوبه برای داشتن فضای شاد و با نشاط آدم با همسرش بره تفریح.شهر بازی.پارک و...
    مثلا من دوست ندارم اگر به همسرم گفتم بریم شهر بازی بهم بگه اونجا برای بچه هاست!!! یا زشته اون وسیله را سوار شیم! یا ...

مثلا آدم تونل وحشت بره خب چه عیبی داره مگهیکمی جیغ بکشه.اصلا تو اون تاریکی که آدم آدمو نمی بینه که.همه هم جیغ می کشن.صدای کسی معلوم نیست که!
    بعد من ناراحت می شم همسرم خشک برخورد کنه مثلا لبش را گاز بگیره. خانم از شما بعیده!دوره آخرالزمون شده و...

خب آدم وقتی جوونه باید جوونی کنه!نه اینکه مثل پیر مردا باشه و...

منم یه مرد شاداب می خوام.

البته خب معلومه که باید تو همه کارها اعتدال را رعایت کرد.مثلا نه دیگه اینکه هر هفته آدم بره شهربازی!!! خب این واقعا بچه بازیه!!! ولی برای تنوع و شارژ شدن گاهی خوبه.و آدم باید انعطاف داشته باشه.

یا مثلا زن و شوهر می رن سینما.فیلم خنده داریه.بعد میان بیرون.آقا به جای اینکه صحنه های خنده دارش را بگه و باهم بخندن میاد فیلم را تجزیه تحلیل می کنه و می گه به نظر من این کارگردان می خواسته فلان مفهوم را منتقل کنه و اساسا این مفهموم غلطه و و و...

ولی خانم انتظار داشته مثلا آقا بگه: چه خنده دار بودا!!! و با هم بخندن و...

ببخشید پرحرفی کردم خواستم با مثال بهتون نشون بدم که چه برخوردی می تونید با خانومتون داشته باشید.

چون گفته بودین: به عبارتی دیگر، خانم ها دوست دارند وقت سر به سر شوهرشان می گذارند چه واکنشی ببینند؟منم نظر خودم را به عنوان یک خانم گفتم.
    همش هم مثال بود فقط.نه اینکه پشتش منظور خاصی باشه.

موفق باشید

- - - Updated - - -

اگر روزی ،محبت کردی بی منت، لذت بردی بی گناه ، بخشیدی بی شرط
    بدان آن روز را واقعا زندگی کرده ای

یا ضامن بی ضامن ها...!!!

حسرت کرب و بلا در دل من پنهانیست؛
    من ندانم که چه اندازه ز عمرم باقیست؛

کربلا گر نشدم دعوت، از این بار گناه،
    ضامن من بشود ضامن آهو کافیست؟

با توکل بر خدای متعال:محکم، با امید و با انگیزه
    ویرایش توسط مصباح الهدی : جمعه 26 اردیبهشت 93 در ساعت 00:07

12. 6 کاربر از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده اند .

Esssssi (جمعه 26 اردیبهشت 93), m.reza91 (جمعه 26 اردیبهشت 93), sara124 (پنجشنبه 25 اردیبهشت 93), فرهنگ 27 (جمعه 26 اردیبهشت 93), برسرک (جمعه 26 اردیبهشت 93), شیدا. (یکشنبه 28 اردیبهشت 93)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سه شنبه 21 فروردین 03 [ 14:14]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 40.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    4,385

تشکرشده 6,356 در 1,788 پست

Array
    سلام.منم باخانم صبوری هم عقیده هستم.

رفتارانسانها براساس کنش وواکنش هست.یه هماهنگی وتناسب در هرشأنی ازشئونات رفتارانسانهاوجود داردکه وقتی یکی تصورکند اون تناسب نیست سعی دربرگرداندش میکند

اگرنامزدشماتصورکند رفتارشما زیاد جدی است سعی میکندبیشترشیطنت کند تاتناسب وانعطاف ولطافت به روابط برگرددشماهم خیلی راحت باهاش شوخی کنیدوسربه سرش بذارید.(درصورتی که محرم شدید)

شمانگران چه نوع اذیتی هستید؟ اذیت نگران کننده یا منشأ روانی ودیگرآزاری دارد یابخاطرمخالفت بارفتاروضعف اعتمادبنفس اذیت کننده ،مدام طعنه و نیش زبان بزند ورفتارش معقول ومطابق عرف نباشدکه البته بخشی ازنوع دوم تاحدودی قابل اغماض هست ومیشه به دلیل اعتراض اذیت گونه ی مخاطب فکرکردشاید رفتاری ازماناپسند وغیرمنطقی باشه ..
    ای بامن وپنهان چودل ،از دل سلامت میکنم.
    ویرایش توسط مسافر زمان : جمعه 26 اردیبهشت 93 در ساعت 08:55

14. 2 کاربر از پست مفید ammin تشکرکرده اند .

مصباح الهدی (جمعه 26 اردیبهشت 93), شیدا. (یکشنبه 28 اردیبهشت 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    10
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 114 در 51 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط مصباح الهدی نمایش پست ها
    سلام علیکم!

خیلی خوبه که به فکر همه جنبه ها هستید و به نکات ریز هم توجه دارید.

علیکم السلام

ای کاش می توانستم به فکر همه جنبه ها و نکات ریز باشم. از توان من خارج است. ابتدا توکل و توسل و بعد، تا آنجا که در توان دارم تلاش می کنمتا بتوانم موضوعات را بفهمم و درک کنم.

ببخشید اگر محاوره ای صحبت می کنم.
    محاوره ای صحبت کردن شما چندان ربطی به بنده ندارد و بنده دارای حقی نیستم که بخواهم ببخشم یا نبخشم.
    شما هر طور که فکر می کنید صحیح است، بنویسید.

من دوست دارم همسرم کمی شوخ طبعی داشته باشه.اما نه بیش از حد.شوخ طبعی تو تنهاییمون.نه جلوی جمع.

شوخ طبعی در مورد چیزهایی مثلا در مورد ازدواج مجدد و... نباشه.در مورد قومیتها نباشه و... مسخره و تحقیر توش نباشه و...

من وقتی با کسی صمیمی می شم جنبه اش را نگاه می کنم.گاهی سرکارش می ذارم.سر به سرش می ذارم.دست می اندازمش و... همشون باعث خنده و... می شن.روحیه آدم شاد میشه.اما هیچ وقت مسخره کردن در کار نیست.

گاهی شده که با یکی شوخی کردم.انتظار داشتم بخنده و ...اما متوجه نشده.یا متوجه شده ولی نخندیده.

من ازدواج نکردم.اما دوست دارم فضایی که با همسر آیندم داشته باشم فضای احترام انگیزی باشه و در عین حال خیلی با نشاط و خندان.

مثلا اگر برف آمد؛دوست ندارم همسرم عین پیرمردا برخورد کنه.

من ممکنه بیرون جایی که کسی نباشه بهش یک گلوله از پشت پرتاب کنم.خب اون چه عکس العملی می تونه نشون بده؟

1)مثل پیر مردا:حاج خانم زشته.استغفرالله.شما که بچه نیستین.اصلا هوا سرده.سرما می خوریم.بریم خونه.

2)رفتاری که من دوست دارم: اونم یک نگاهی به اطراف بندازه و بهم گلوله برفی پرتاب کنه!!! تا جایی که من پشیمون بشم!!! و هردومون بخندیم!

یا اینکه بگه حالا که این طور شد خودت خواستی تبدیل به آدم برفیت می کنم!
    بنده نیز همین گونه فکر می کنم و می دانم که موضوع چیزهایی که در مورد آنها شوخی می کنم چیزی که خانم ها در مورد آنها حساس هستن، نباید باشد.
    مثال های خوبی زدید و از این بابت از شما بسیار متشکرم. از مثال های شما فقط با مورد شهربازی موافق نبودم.
    اگر این گونه باشد که بنده خیلی زیاد اهل شوخی هستم. شوخی لفظی، زلزله، قلقلک، جشن بالشت و آب بازی فقط برخی از ایده های بنده است.

با مثال های شما تا حدی با چگونگی این شوخی ها و واکنش صحیح مقابل آنها آشنا شدم. فهمیدم که روش های خاصی برای واکنش مقابل این شیطنت ها نمی توان داشت. گاهی مقابله به مثل، گاهی اعتماد و ابراز محبت، گاهی توجه و ... را بایدداشت.
    فقط 2 چیز را هنوز نمی فهمم. چگونگی تشخیص این شوخی ها؟ و چگونگی شوخی های خاص دخترانه؟ شوخی هایی فقط بین خانم ها اتفاق می افتد.
    چرا که نامزد بنده ممکن است مطالعه نداشته باشد و همان شوخی را که با دوستان و همنوعان خود می داشته با بنده نیز داشته باشد.

ولی در کل بگم؛گاهی خانوما یا آقایون ممکنه برای جلب توجه همسرشون یه کارایی بکنند.مثلا ممکنه یک خانمی ببینه آقا به اخبار شدیدا علاقه داره.دوست داره اون لحظه یکمی اذیتش کنه و اینو حس کنه که اون مهمتر از اخباره.
    نکته بسیار خوبی بیان کردید.
    شیطنت و شوخی با هدف جلب توجه = سنجش میزان مهم بودن و طلب آن و در یک کلام سنجش و طلب استمرار عشق

نقل قول نوشته اصلی توسط ammin نمایش پست ها
    سلام.منم باخانم صبوری هم عقیده هستم.

رفتارانسانها براساس کنش وواکنش هست.یه هماهنگی وتناسب در هرشأنی ازشئونات رفتارانسانهاوجود داردکه وقتی یکی تصورکند اون تناسب نیست سعی دربرگرداندش میکند

اگرنامزدشماتصورکند رفتارشما زیاد جدی است سعی میکندبیشترشیطنت کند تاتناسب وانعطاف ولطافت به روابط برگرددشماهم خیلی راحت باهاش شوخی کنیدوسربه سرش بذارید.(درصورتی که محرم شدید)

شمانگران چه نوع اذیتی هستید؟ اذیت نگران کننده یا منشأ روانی ودیگرآزاری دارد یابخاطرمخالفت بارفتاروضعف اعتمادبنفس اذیت کننده ،مدام طعنه و نیش زبان بزند ورفتارش معقول ومطابق عرف نباشدکه البته بخشی ازنوع دوم تاحدودی قابل اغماض هست ومیشه به دلیل اعتراض اذیت گونه ی مخاطب فکرکردشاید رفتاری ازماناپسند وغیرمنطقی باشه ..
    علیک السلام
    بنده نیز نظرات سرکار خانم صبوری را پذیرفتم اما همان طور که پیشتر نوشتم فعلا امکان چنین شناختی نیست.
    بنده نگران اذیت ها نیستم، فقط می خواهم کیفیت و روش صحیح مواجهه با این اذیت ها را بدانم

یا حضرت زینب سلام الله علیها

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 05 تیر 97 [ 14:07]
    سطح
    63
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 181
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    480

تشکرشده 882 در 242 پست

Array
    شرمنده نتونستم اینو نگم. شاید این هم یه نکته باشه
    من اگه جای نامزد شما بودم ، بی برو برگرد شما رو رد می کردم !
    آدم احساس می کنه با یه تیکه چوب داره صحبت می کنه .
    بابا زندگیه هااااا
    این همه نکات ریز و ... نداره
    """"چرا که نامزد بنده ممکن است مطالعه نداشته باشد و همان شوخی را که با دوستان و همنوعان خود می داشته با بنده نیز داشته باشد.!!!!"""

آقای محترم شوخی کردن دیگه این همه مطالعه نمیخواد که بیای دسته بندیش کنی . آدم یه چیزهایی رو ناخودآگاه می دونه زشته و یه چیزهایی رو هم در حین رابطه می فهمه که طرفش خوشش نمیاد و دیگه انجامش نمیده .

احساس می کنم با ریزبینی خاصی زندگی رو دارید می بینید و این اصلا خوب نیست. روحیه خشک به همراه وسواس تفکر و ریزه بینی مسائلی هستن که یه زندگی رو گام به گام به انحطاط می برن.

در کل دسته کمی از خانمها هستن که از مدل تفکرات شما خوششون میاد. امیدوارم نامزدتون جزء اون دسته باشه . چون شما از بدیهی ترین مسائل سر در نمیارید.

17. کاربر روبرو از پست مفید veis تشکرکرده است .

فرهنگ 27 (شنبه 27 اردیبهشت 93)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)