به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 اسفند 93 [ 10:05]
    سطح
    20
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 10
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    SocialTagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    834

تشکرشده 492 در 107 پست

حالت من
    Shad
    Array

خانم شاغل درمورد خرج منزل و حقوق ماهانه چطور با خواستگار به توافق برسد

سلام دوستان

موضوع هست که مدتیست ذهنم درگیر آن است ولی جواب مناسبی نمی توانم برایش انتخاب کنم خواهش می کنم راهنمایم کنید. خواهش می کنم آقایان نظر بدهند.

متاسفم از اینکه میبینم بعضی از خانم ها از صبح تا شب کار می کنند و شب هم در منزل به تنهایی ،بار کارهای خانه را به دوش می کشند در حالی که حتی کارت بانکی خودشان در دست شوهرانشان است و برای خرید کوچکترین لوازم شخصی با التماس از همسرانشان پول می گیرند، پولی که خودشان با زحمت و سختی به دست آورده اند. می خواهم کمکم کنید تا از همین ابتدا حد و مرز برای این موضوع تعیین کنم .

برایم خیلی مهم است همسرم مایحتاج زندگی رو تامین کند و بر روی حقوق من حساب نکنه ، اصلا بهتر است اینطور بگویم از اولویتهای مهمم این هست که با مردی ازدواج کنم که بتونم کامل به او تکیه کنم(البته نه فقط از لحاظ اقتصادی) و اگر در زندگی با توجه به این اقتصاد بیماری که ما داریم اگه احساس کردم نیاز هست از حقوقم صرف شود، صد در صد این کار را با جان و دل انجام میدهم. ولی می خواهم از ابتدا به حقوق من اتکا نشود مگر مواقع ضروری.

هفته قبل خواستگاری داشتم که اولین جلسه ای که با هم صحبت کردیم با حساسیت خاصی از من پرسیدند که اس دی زیر پایتان برای خودتان است سند به نام خودتان است و وقتی من گفتم بله برای خودم هست بعد پرسید ملک و خانه چه؟ شنیدم یک مغازه دارید؟شنیدم سمت سازمانی دارید؟. فقط برای اینکه احترام خاصی به عمم که معرف بودن قائل بودم چیزی به این آقا نگفتم و فقط محترمانه رد کردم ولی از اینکه کسی بخاطر ماشین و ملک و حقوق ماهانه بخواهد به من نزدیک شود ترس تمام وجودم را می گیرد.چطور تشخیص دهم خواستگارم به این فکر نیست؟ و من را فقط به خاطر خودم می خواهد.

البته بعد از آن ،ما بین صحبتها به همه دوستان وآشنایان اطلاع دادم که ماشین برای پدر هست و من اگر بخواهم ازدواج کنم باید آن را تحویل دهم. که در اینجا تناقض بزرگی بابت این اصل مهم "صداقت از ابتدای آشنایی " برایم به وجود می آید که نمی دانم چگونه حل کنم.

الان لابد آقایان می خواهند بگوید تو هم نباید کم و کاستی در زندگی مشترک بگذاری . من به این امر کاملا واقفم که زن و مرد بایستی وظایفشان را در زندگی مشترک کامل انجام دهند و کم و کاستی در آن نداشته باشند پس من اگر شاغل هستم باید سعی کنم کارم کمترین تاثیر منفی را بر زندگیم داشته باشه.

بابت راهنمایتان که راهگشایم می شود متشکرم.
    بیاموزیم بی قید و شرط عشق بورزیم،

بی قصد و قرض حرف بزنیم،

بی دلیل ببخشیم،

و از همه مهمتر

بی توقع به انسانها
    محبت کنیم
    ویرایش توسط fariba s : چهارشنبه 17 اردیبهشت 93 در ساعت 10:35

2. 3 کاربر از پست مفید fariba s تشکرکرده اند .

khaleghezey (چهارشنبه 17 اردیبهشت 93), meinoush (یکشنبه 21 اردیبهشت 93), نازنین2010 (جمعه 19 اردیبهشت 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 15 خرداد 93 [ 19:53]
    سطح
    3
    Level completed: 64%, Points required for next Level: 18
    دستاوردها:
    31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    110

تشکرشده 35 در 13 پست

Array
    سلام.
    به نظرم باید همسری انتخاب کنید که از نظر درامد از شما بالاتر باشند (مثلاً 2 برابر درامد شما)، تا درامد شما در مقابل درامد ایشون کم‌تر به چشم بیاد. (یعنی همسرتون در مقابل شما احساس ضعف نکنه.)
    البته شاید افرادی باشند که منعطف هستند و چنین دیدی ندارن، ولی به نظرم تعدادشون کمه.

4. 3 کاربر از پست مفید noamooz تشکرکرده اند .

fariba s (چهارشنبه 17 اردیبهشت 93), meinoush (یکشنبه 21 اردیبهشت 93), بابک 1369 (چهارشنبه 17 اردیبهشت 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    834

تشکرشده 492 در 107 پست

حالت من
    Shad
    Array
    سلام دوستان

نوآموز عزیز متشکرم بابت نظرتان

به نظرم درست نیست بخواهیم در ملاک ازدواج به حقوق ماهانه استناد کنیم انسانیت یک عمر زندگی و مهرمحبت متفاوت از درآمد است.(شاید یک روز بخاطر منافع خانواده و زندگی مشترک تشخیص دادیم بهتر است سرکار نروم)

وضع اقتصادی و درآمد همسر برای من هشتمین اولویت هست و تقریباً برام مهم نیست البته با این شرط که بدانم ایشان سخت کوش و خود ساخته هستند.

البته شاید این موردی که شما فرمودید تاثیر داشته باشد.

ولی اصلا برم قابل درک نیست خواهش می کنم دوستان دیگر نظراتشان را عنوان کنند.

بی قصد و قرض حرف بزنیم،

بی دلیل ببخشیم،

و از همه مهمتر

بی توقع به انسانها
    محبت کنیم
    ویرایش توسط fariba s : چهارشنبه 17 اردیبهشت 93 در ساعت 13:04

6. کاربر روبرو از پست مفید fariba s تشکرکرده است .

meinoush (یکشنبه 21 اردیبهشت 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود بانو فریبا

از من میشنوی خیلی عنوان نکن خوانه و ماشین داریو حقوقت بالاست بیخیال از الان یاد بگیر حقوقت محرمانست حتی مامان و بابان هم نباید بدانند چقدر حقوق میگیری

شماره 2: حقوق زن برای خودشه مگه در مواقعی که فشار زیاده و به حقوقش نیازه و یا مثلا خرید خانه و ماشین.

شماره 3. اجازه بده خواستگار براتب یاد اینجوری بهتر میشناسیشون و بهتر پی میبری واسه چی اومده خواستگاریت حواست باشه تیز بازی در نیارن زرنگ باش سعی کن ازشون جلوتر باشی

شماره 4.حقوق رو بیخیال معیارهات میخونه پسره خوب بود جواب مثبت بده خیلی به مادیات اهمیت نده اخلاق خیلی خیلی مهمتره و خانواده و با ایمان و باحیا بودن.

حقوقشم کمتر بود مهم نیتس شما نگو هیچوقت حقوقت چقدر همیهش 100 تومان کمتر از حقوق آقات بگو نزار جایگاه مردانه ای که در خانه داره متزلزل بشه برای ما مردا سخته بعد ازدواجم سعی کن خیلی بروش نیاری ما مردا خیلی حساسیم.
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

8. 4 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

Esssssi (یکشنبه 21 اردیبهشت 93), fariba s (چهارشنبه 17 اردیبهشت 93), meinoush (یکشنبه 21 اردیبهشت 93), بابک 1369 (چهارشنبه 17 اردیبهشت 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 تیر 99 [ 11:20]
    سطح
    67
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 75
    دستاوردها:
    VeteranTagger First Class10000 Experience Points
    تشکرها
    852

تشکرشده 554 در 206 پست

Array
    من یادمه یه ضرب المثل قدیمی هست که میگه مرد باید توی 3 تا چیز از زنش بالاتر باشه: قد، تحصیلات و در آمد
    اینو من از بزرگترها شنیدم به نظرم هم این طوری بهتره. البته مسلما مادیات مهمترین ملاک ها نیستند اما بلاخره یه درصدی تاثیر گذار هستند. اگر خواستگارتون بقیه ملاکهای شما رو خوب و مطلوب دارند میشه از این پارامترها مثل درآمد و تحصیلات صرف نظر کرد.

اینکه در آمدتون چطور تقسیم بشه کاملا به دیدگاه خودتون و همسرتون بستگی داره. توی جوامع سنتی رسم اینه که در آمد با مرد هست و در عوض زن کارها خونه رو انجام میده و بچه داری و شوهر داری می کنه. اما توی جوامع مدرن و پیشرفته، هر دوی زن و شوهر کار می کنند، هر دو هم به طور مساوی توی مخارج برابر هستند و توی کار خونه هم تقریبا برابر هستند. در آخر هم اگر طلاق گرفتند همه چیزشون 50/50 میشه
    چون توی پستتون گفتید آقایون نظر بدن من شخصی خودمو میگم. وقتی قراره ازدواج شکل بگیره به این معنیه که دو نفر قراره یه تیم بشن و زندگی مشترک تشکیل بدن. اگر هر دو با هم کار می کنن حتما باید توی مخارج و وضعیت مادی هم مشترک باشند. توی قرن حاضر و جامعه مدرن این قشنگ نیست که بگیم پول در اوردن وظیفه مرد هست و زن هر چی در اورد برای خودشه. این مال زمانهاییه که زن ها خونه نشین و کم سواد بودند و حضوری در اجتماع نداشتند برای اون زمانها درست بوده
    من اگر شخصا برم خواستگاری دختری و ببینم این طرز فکر رو داره که حقوق زن باید جدا باشه، به این نتیجه می رسم که طرز فکر سنتی داره و در این حیطه بهش یه امتیاز منفی میدم.
    این نظر شخصی من بود و احتمالا آقایونی که دیدگاههاشون ممکنه سنتی تر باشه با من فرق داشته باشه
    اما چیزی که مسلمه مادیات از جمله دارایی ها و حقوق اصلا نباید جز ملاکهای اولیه برای ازدواج باشه. در مراحل اولیه شناخت تون اصلا بحث مادیات رو پیش نکشید مثلا راجب حقوق تون یا دارایی هاتون. اگر هم در جلسات اولیه خواستگارتون اومد این بحثها رو پیش کشید مشخص میشه که اون طرف مادی هست و احتمالا به خاطر مادیات شما اومده خواستگاری تون.
    مسائل مادی باید وقتی مطرح بشن که شما مدتی هست از هم شناخت پیدا کردید و موضوعات اخلاقی و رفتاری هم دیگه رو خیلی خوب پسندیده باشید و همه چیز اوکی باشه، بعد در مراحل آخری دیگه می تونید مسائلی مثل مادیات رو روشون بحث کنید

10. 4 کاربر از پست مفید بابک 1369 تشکرکرده اند .

abi.bikaran (چهارشنبه 17 اردیبهشت 93), fariba s (چهارشنبه 17 اردیبهشت 93), meinoush (یکشنبه 21 اردیبهشت 93), toojih (چهارشنبه 17 اردیبهشت 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    834

تشکرشده 492 در 107 پست

حالت من
    Shad
    Array
    خاله قزی ممنونم بخاطر نظر و راهنمایتان، مثل همیشه عالی بود

"از من میشنوی خیلی عنوان نکن خوانه و ماشین داریو حقوقت بالاست بیخیال از الان یاد بگیر حقوقت محرمانست حتی مامان و بابان هم نباید بدانند چقدر حقوق میگیری"

جناب خاله قزی این سخن شما رو کاملا قبول دارم و دقیقا همین سیاست را در چند سالی که کار می کنم داشتم ولی یکی از همسایه های جدید عمه خانم همکار هستند و امار کلی از من دارند از طرفی هم متاسفانه عمه خانم ما ارتباط حسنه ای با برادرش دارد.

میشه لطفاً در مورد ردیف دو بیشتر توضیح بدهید. یعنی این درخواست را باید مطرح کنم؟چطور باید عنوان کنم؟

آقای بابک1369 متشکر بابت زمانی که صرف کردید نظرات جالب داشتید من با دیدگاه شما تقریباً موافقم البته در صورتی که سخت کوشی همسر اثبات بشه ولی باز هم دوست ندارد به عنوان یک وظیفه عنوان بشه. به نظرم دربازه زمانی تبدیل به وظیفه میشه.

چطور باید تشخیص بدهم کسی که پیشنهاد می دهد بخاطر پست و موقعیتم نیست؟(ببخشید ولی همین آقای که امده بودن انقدر چرب زبان و مثبت بودن که اگر این موضوع را عنوان نمی کردند به این زودی متوجه نمی شدم)

از بقیه دوستان بخصوص آقایان خواهش می کنم نظر بدهند.

بی قصد و قرض حرف بزنیم،

بی دلیل ببخشیم،

و از همه مهمتر

بی توقع به انسانها
    محبت کنیم

12. 2 کاربر از پست مفید fariba s تشکرکرده اند .

khaleghezey (چهارشنبه 17 اردیبهشت 93), meinoush (یکشنبه 21 اردیبهشت 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    15,723

Array
    همان موقع مطرح کن بگو بنظر شما حقوق زن برای خودشه؟میختو همان اول محکم بکوب مثلا بعد ازدواج برو برای خودت چنتا تیکه بزرگ طلا بخر یا خانه جدا بگیر برای خودت قسط بتراش خلاصه برای خودت خرج کن مگه اینکه دیدی واقعا شوهرت آدم خوبیه اونوقت هم میاری توی زندگی مثلا خانه خریدین سه دنگ سه دنگ اینجوری کار کن از همان اول پولتو نیار

به نکته خوبی اشاره کردی چرب زبانی حواست به این موجودات باشه به خانوادشم توجه کن.خودشم معیارهای شما را داشته باشه.

نکته اخر: لطفا جوگیر نشو فقط فکر کنی باید دکتر یا مدیرعامل یا آقا زاده بیاد بگیرت ببین با معیارهات همخوانی داره خیلی سختگیری هم نکن

زرنگ باش هرجا بنفعته سنتی باش هرجا بنفعه مدرن باش از من نصیحت حقوق زن مال خودشه این یادت باشه.
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ویرایش توسط khaleghezey : چهارشنبه 17 اردیبهشت 93 در ساعت 16:27

14. 2 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

fariba s (چهارشنبه 17 اردیبهشت 93), meinoush (یکشنبه 21 اردیبهشت 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 06 تیر 93 [ 06:00]
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    2,312

تشکرشده 1,508 در 444 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط khaleghezey نمایش پست ها
    زرنگ باش هرجا بنفعته سنتی باش هرجا بنفعه مدرن باش از من نصیحت حقوق زن مال خودشه این یادت باشه.
    سلام خاله قزی، دلم برات تنگ شده بود

ولی واقعا برات متاسفم! دنیای امروز نه دیگه جای اینه که بری یک زن پیدا کنی بخری و بهای این خریدن که دادن خرجی و ... هست را بپردازی و نه دنیایی که بشه روی شونه های یک مرد سوار شد. دنیای امروز مربوط به انسان هایی هست که جدا از جنسیت در کنار هم میخوان یک زندگی زیبا بسازند نه اینکه هر جور به نفعشونه از دیگری سوء استفاده کنند.

16. 3 کاربر از پست مفید toojih تشکرکرده اند .

fariba s (پنجشنبه 18 اردیبهشت 93), khaleghezey (چهارشنبه 17 اردیبهشت 93), بابک 1369 (چهارشنبه 17 اردیبهشت 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    15,723

Array
    من حرف شما را قبول دارم جناب توجیح ولی یکچیز را فراموش کردی درسته منم مرد هستم.ولی اینجا توی کشور ما این زن هستش که مورد ظلم واقع میهش و قوانین مرد سالارانه هستش

این جواب را بخوانید به یکی از کاربرها در همین مورد حقوق زن:

((به نظر من این مسئله بر می گردد به طرز فکر مرد و زن.

در زندگی های مدرن تر مرد و زن هر دو کار می کنند و هر دو خرج می کنند و کسی هم از کسی طلبی ندارد.
    خانم و آقای سنتی تر شاید طرز تفکر دیگری داشته باشد.

یعنی ممکن است که دوست شما و شوهرش طرز تفکرشون این باشد که هر دو برای زندگی زحمت می کشند. پس هر دو درآمدشون رو در خانه خرج می کنند و پیشرفت می کنند. و همینطور هر دو با هم کارهای خانه رو انجام می دهند.
    و از این زندگی هم راضی هستند و منتی سر هم نمی گذارند.

ولی ممکن هم هست که مثل خیلی های دیگه این تفکر رو نداشته باشند. اون وقت ممکن است بعد از چند سال خانم بگوید که تو باید نفقه من رو می دادی، ولی برعکس من خرج کردم، حالا پولم رو پس بده!
    یا اینکه آقا بعد از یک مدت بد عادت می شود و کل خرج رو گردن خانم می اندازد.

فکر می کنم مرد و زن باید با توجه به طرز تفکر خودشون از نظر مالی برنامه مشخصی داشته باشند.))

و نظر جناب sci عزیز و دوست داشتنی

ایشون می توانند و توصیه می شه مقداری از حقوق خودشون رو با توجه به ردیف هزینه ای مشخص در منزل خرج کنند و به شوهرشون کمک کنند تا این بحران حل بشه
    بعنوان مثال پیشنهاد کنند که من با مقداری از حقوق دریافتی مایحتاجی مثل مواد خوراکی منزل یا هزینه ای اب و برق رو پرداخت می کنم
    اما توصیه نمی شه این مبلغ حقوق رو در اختیار شوهر قرار بدهند تا ایشون هزینه لازم و نا مشخصی بکند

پس نتیجه حقوق زن برای خودشه و خرج خودش کنه مگر اینکه تشخیص بده نیازه از حقوقش برای کمک به خانواده استفاده بشه.و این نشان از لطف زن به شوهرشه
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ

18. 2 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

fariba s (پنجشنبه 18 اردیبهشت 93), meinoush (یکشنبه 21 اردیبهشت 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 24 آذر 00 [ 21:47]
    سطح
    72
    Level completed: 35%, Points required for next Level: 262
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    662

تشکرشده 635 در 275 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک 1369 نمایش پست ها
    من یادمه یه ضرب المثل قدیمی هست که میگه مرد باید توی 3 تا چیز از زنش بالاتر باشه: قد، تحصیلات و در آمد
    من شنیدم مرد باید در سه چیز از زنش سر باشه
    1-پول
    2-تحصیلات
    3-سن

اینکه دوست دارید همسر اینده شما در مسایل اقتصادی کاملا مستقل باشه و اصلا به شما وابسته نباشه چیزی هست که همه خانمها و دختر خانمها دوست دارند

در اصل دوست دارند که طرفشون یه مرد واقعی باشه که راحت بشه اطمینان کرد و براشون یه تکیه گاه باشه

شما باید در دوران نامزدی و اوایل اشناییی ازش بپرسی که چقدر رو در امد و حقوق شما در زندگی حساب میکنه ؟
    و همانطور که یکی از اعضا اشاره کرد باید درامد اون اقا از شما بیشتر باشه
    و نحوه برخورد شما با این مسئله در زندگی مشترک هم مهم هست
    مثلا اگه خواست وام بگیره شما را نبره که ضامنش بشید
    یا اگه چک داشت اصلا رو شما حساب نکه مشکلاتش به خودش مربوطه و شما نباید اونو ساپورت کنید
    یا قرار نباشه حالا که شما کارمند هستید نصف کرایه خونه را بدهید و....
    ولی اینکه شما مستقلا یه ماشین برا خودتون بخرید یا به شوهرتون کمک کنید که یه خونه بزرگ مناسب داشته باشید (به نام خودتون سند خورده باشه ) چه اشکالی داره ؟
    مگه می خوای با حقوقت چی کار کنی ؟ غیر از اینه که سر کار میری و زحمت میکشی که بهتر و در رفاه بیشتری زندگی کنی؟
    در کل سخت نگیر ولی عاقلانه برخورد کن
    این طرز فکرت را هم قبول دارم که قراره شما زن باشی نه نقش یه پدر یا شوهر یا یک حامی را برای شوهرت داشته باشی

20. 4 کاربر از پست مفید نازنین2010 تشکرکرده اند .

fariba s (شنبه 20 اردیبهشت 93), khaleghezey (جمعه 19 اردیبهشت 93), meinoush (یکشنبه 21 اردیبهشت 93), شیدا. (جمعه 19 اردیبهشت 93)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)