به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 31
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 24 اردیبهشت 93 [ 14:43]
    سطح
    1
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 19
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered
    تشکرها
    15

تشکرشده 8 در 5 پست

Array

حسرت اینکه چرا دیر دیدمش غم بزرگی رو دلم گذاشته

سلام
    من واقعا دچار بحران روحی شدم.4 سال هست که ازدواج کردم همسرم رو دوست دارم ولی اون من رو خیلی اذیت کرده.الان مدتی هست که یکی از اطرافیان به شدت من رو جذب کرده.طوریکه تمام و فکر و ذهن من رو گرفته. حسرت اینکه چرا قبل از ازدواجم ندیده بودمش داره دیوونم میکنه.
    اون هم تازه متاهل شده.از زمانیکه متاهل شد بیشتر این فکر تو ذهنم اومد که من می تونستم جای اون خانم باشم.احساس میکنم تو ازدواجم عجله کردم احساس می کنم قسمت من می تونست اون باشه.
    دلم میخواد یه جوری زندگی من و اون بهم پیوند بخوره .دلم میخواد حداقل یک بار بتونم خیلی بهش نزدیک باشم.دوست دارم تا اخر عمرم ازش خبر داشته باشم.دلم میخواد نزدیکم باشه.جز افراد اصلی خانوادم باشه.اگر نشد همسرم باشه حداقل یه جوری محرم باشه.واقعا دارم دیوونه می شم.کمک کنید.

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 07 آبان 01 [ 21:11]
    سطح
    95
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 949
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    3,979

تشکرشده 3,495 در 804 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    سلام دوست عزیز
    به همدردی خوش اومدید.
    به نظر من بهتره بیشتر روی رابطتون با همسرتون کار کنید تا رابطه ی دو نفر دیگه،به خصوص اینکه در مورد همسرتون میگید هنوز دوستش دارید. ضمن اینکه اونا تازه ازدواج کردند پس تا نتیجه گیری در مورد اینکه آیا ازدواج با چنین مردی موفقیت آمیزه یا نه هنوز خیلی زوده.
    در مورد اینکه میگید "اون من رو خیلی اذیت کرده" لطفا بیشتر توضیح بدید. ممکنه این آزار و اذیت ها بازخوردی از رفتارهای خود شما باشه ؛یا به صورت کلی تر ناشی از عدم شناخت متقابل از همدیگه باشه.

3. 4 کاربر از پست مفید m.reza91 تشکرکرده اند .

khaleghezey (جمعه 12 اردیبهشت 93), meinoush (شنبه 13 اردیبهشت 93), زمستونی (شنبه 13 اردیبهشت 93), شیدا. (جمعه 12 اردیبهشت 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    تشکرها
    15

تشکرشده 8 در 5 پست

Array
    سلام ممنونم از جوابتون
    واقعا نمی تونم رو روابط خودم و همسرم تمرکز کنم می خوام اینکار رو کنم ولی شدنی نیست چون ناخوداگاه فکرم معطوف به اون شخص میشه
    اینکه گفتم هسرم من رو خیلی اذیت کرده مفصله ولی درکل مرد خود رایی هست و همیشه حرف حرف خودش باید باشه با اینکه قبل از ازدواج عاشق من بود ما فامیل بودیم و اون می گه از نوجوانی عاشق من بوده و خودم هم کل دفتر خاطرات دوران نوجوانی و جوانی شون رو خوندم که در مورد من نوشته ....ولی وقتی قبول کردم و باهاش ازدواج کردم اصلا احساس نکردم واقعا عاشقم باشه.خیلی به من امر و نهی می کنه انتظار داره همیشه ازش پذیرایی کنم اگر چاییش یا ابش دیر شه عصبانی میشه حتی یک لیوان اب تو این چهار سال خودش نخورده.و همیشه من باید براش بیارم.البته وقتی مهمون داریم کمک میکنه ولی بقیه مواقع اصلا و میگه تو وظیفت هست که بکنی.
    سه بار سر مسائل بی اهمیت رو من دست بلند کرده.هر بار هم پشیمون شده ولی واقعا از دلم پاک نمیشه اینکارش.اولین بار سر پدرش رو من دست بلند کرد.سه ماه از ازدواجم می گذشت که رو من دست بلند کرد.
    هیچ وقت به علایق من و حساسیت های من توجه نشون نداده.تو همه مسائل علایق خودش براش مهمه.
    من مطمئنم با اون خوشبخت می شدم چند ساله همکاریم و از اخلاق هاش کاملا شناخت دارمو. اصلا می تونم تصور کنم زندگیم رو با اون .اون یک مرد فوق العاده پاک و معصومه من نمی تونم علاقم رو نسبت بهش کنترل کنم هر وقت می بینمش انگار تو چشمام چشمه اشک می جوشه.قلبم در میاد وقتی میرم نزدیکش.دلم میخواد برادرم می بود حداقل تااین همه زجر نکشم.واقعا نمی دونم باید چیکار کنم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 30 مرداد 94 [ 21:50]
    سطح
    49
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 84
    Overall activity: 21.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    317

تشکرشده 1,458 در 274 پست

حالت من
    Shad
    Array
    سلام

ببخشید خیلی رک میگم...
    حتما این صفحات حوادث روزنامه ها رو خوندین... که یک مرد عاشق زن یک مرد دیگه بوده ، یا یک زن عاشق و شیفته همسر یک زن دیگه بوده ... این اول داستانشون بوده .. طی چند سال اتفاقاتی برای شخصیتهای داستان میفته ... و صحنه اخر ماجرا معمولا با قتل اون فردی که مزاحم وصال اون دو فرد عاشق و شیفته هم بوده ، به پایان میپذیره و در حالت نازلترش با صحنه از هم پاشیدن چند خانواده مواجه هستیم... اینها عشق نیست ، هوس و شهوت هست، عشق فقط برای همسر هست ، هر چند که طرف بد باشه ، ولی مادامیگه اسمش توی شناسنامه شما هست ، عشق فقط مخصوص ایشون هست..

داستان بالا رو زیاد خوندیم ، ولی باور کنید این داستان میتونه توی یک قدمی زندگی هر کدوم از ما باشه. مثل قطرات ابی که از یک شیر اب چکه میکنه ، و قادر هست همون تداوم چکه کردن حتی سنگ محل فرود اب رو سوراخ کنه ، اگر از الان داستان رو تموم نکنید ، بقدری ذره ذره شیطان شما رو وسوسه میکنه که خدای نکرده یک روز چشم باز میکنید میبینید رسید به اخر تلخ داستان بالا...

نمیدونم چقدر براتون این موضوع اهمیت داره ، ولی تمام دوستان که دارن از بیرون ماجرای شما رو میبینن ، متفق القول میتونن به شما بگن بقدری این موضوع حیاتی هست که هر طور شده باید کاملا ارتباطتون رو با ایشون قطع کنید ،حتی از کارتون که با ایشون برخورد دارید اونجا ، استعفا بدید ، حتی شده از این شهر مهاجرت کنید و تمام کارهایی که باعث میشه شما دیگه ایشون رو نبینید ، اگر ایشون رو نبینید ، روز به روز در ذهن و خیال شما کمرنگ تر میشه. و در مرحله بعد از خدا کمک بگیرید که اون فرد رو از دل و ذهن شما کاملا پاک کنه.

.

6. 11 کاربر از پست مفید محمد 93 تشکرکرده اند .

Dimona (شنبه 13 اردیبهشت 93), Esssssi (سه شنبه 23 اردیبهشت 93), khaleghezey (جمعه 12 اردیبهشت 93), mehrdad_m (جمعه 12 اردیبهشت 93), meinoush (شنبه 13 اردیبهشت 93), negaran (جمعه 12 اردیبهشت 93), sanjab (جمعه 12 اردیبهشت 93), گل شب بو (دوشنبه 22 اردیبهشت 93), مصباح الهدی (جمعه 12 اردیبهشت 93), زمستونی (شنبه 13 اردیبهشت 93), شیدا. (جمعه 12 اردیبهشت 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    تشکرها
    15

تشکرشده 8 در 5 پست

Array
    اون طوری که کمتر ببینمش بدتر میشه حالم اون راهش نیست من فقط باید بمیرم تا راحت شم اصلا موضوع شهوت نیست هوس نیست اون اصلا ادمیه که وقتی می بینیش یاد خدا می افتی انقدر که پاک و نجیبه .من وقتی می بینمش احساس گناه بهم دست نمیده

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array

زمستانی عزیز به نظر من تو باید رابطه ات را با همسرت درست کنی.
    من فکر می کنم از نظر عاطفی همسرت برات کم گذاشته و تو حالا روی خوب یک آدم را می بینی.

من نمی گم اون آدم شاید با زنش خوب باشه یا با زنش بد باشه.ولی هر چی که هست تو نمی دونی با زنش چه طوریه.پس نباید قضاوت کنی و اونو با شوهرت مقایسه کنیو

بهت پیشنهاد می کنم حتما روی روابط عاطفیت با شوهرت کار کن.

نیاز عاطفی بالایی داری؟

شوهرت چقدر بهت محبت می کنه؟
    اگر روزی ،محبت کردی بی منت، لذت بردی بی گناه ، بخشیدی بی شرط
    بدان آن روز را واقعا زندگی کرده ای

یا ضامن بی ضامن ها...!!!

حسرت کرب و بلا در دل من پنهانیست؛
    من ندانم که چه اندازه ز عمرم باقیست؛

کربلا گر نشدم دعوت، از این بار گناه،
    ضامن من بشود ضامن آهو کافیست؟

با توکل بر خدای متعال:محکم، با امید و با انگیزه

9. 6 کاربر از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده اند .

khaleghezey (جمعه 12 اردیبهشت 93), mehrdad_m (جمعه 12 اردیبهشت 93), meinoush (شنبه 13 اردیبهشت 93), زمستونی (شنبه 13 اردیبهشت 93), شیدا. (جمعه 12 اردیبهشت 93), شهراز (جمعه 12 اردیبهشت 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 93 [ 03:38]
    سطح
    18
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 79
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsSocial1 year registered
    تشکرها
    441

تشکرشده 556 در 137 پست

Array
    سلام
    هیچ وقت درون زندگی خود را با بیرون زندگی دیگران مقایسه نکنید.

بهتر افکارت رو درباره اون آقا تا ازش یه بت نساختی متوقف کنی چون به جز دوری از زندگیت و بی میل شدن نسبت به همسرت ثمره ای نداره و دیگه خوبیهای همسرت رو نمیبینی چون در ذهنت براش رغیب درست کردی، پس از تکنیک بسترزدایی استفاده کن. (از هرآنچه تو رو یاد اون آقا میندازه دوری کن).

با آرزوی سعادت و نیکبختی برای شما
    قَالَ وَ مَن يَقْنَطُ مِن رَّحْمَةِ رَبِّهِ إِلَّا الضَّآلُّونَ﴿حجر۵۶
    کیست که مأیوس شود از رحمت پروردگار به جز گمراهان

11. 7 کاربر از پست مفید شهراز تشکرکرده اند .

khaleghezey (جمعه 12 اردیبهشت 93), mehrdad_m (جمعه 12 اردیبهشت 93), meinoush (شنبه 13 اردیبهشت 93), sanjab (جمعه 12 اردیبهشت 93), بالهای صداقت (سه شنبه 23 اردیبهشت 93), زمستونی (شنبه 13 اردیبهشت 93), شیدا. (جمعه 12 اردیبهشت 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 آبان 99 [ 01:26]
    سطح
    69
    Level completed: 15%, Points required for next Level: 342
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,477

تشکرشده 1,571 در 419 پست

Array
    سلام

بد نیست اندکی به معنای واژه های " شرم و حیا" ، "اخلاق" و "تعهد" هم فکر کنید!!

محبت ندیدن از همسر به هیچ عنوان مجوزی برای فکر کردن به یک مرد غریبه نیست! جهت اطلاعتون شما همین الان هم دارید با این افکار به همسرتون خیانت میکنید!

خیلی صریح و بدون تردید میگم که با این افکار و خیالپردازی ها زمینه فروپاشی زندگیتون رو فراهم میکنید و به لبه پرتگاه نزدیک میشید!

شما هرگز و هرگز به او آقا نخواهید رسید. پس با خیال راحت روی روابط خودتون و همسرتون تمرکز و برای بهبودش تلاش کنید.

13. 8 کاربر از پست مفید mehrdad_m تشکرکرده اند .

Dimona (شنبه 13 اردیبهشت 93), khaleghezey (جمعه 12 اردیبهشت 93), meinoush (شنبه 13 اردیبهشت 93), پژمان1348 (دوشنبه 22 اردیبهشت 93), مصباح الهدی (جمعه 12 اردیبهشت 93), بالهای صداقت (سه شنبه 23 اردیبهشت 93), زمستونی (شنبه 13 اردیبهشت 93), شیدا. (جمعه 12 اردیبهشت 93)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    لطفا این دو تاپیک را هم بخونید. مخصوصا پستهای تخصصی مدیر و کارشناسان.
    پست کاربران عادی برای همدردی و گوشزد کردن اشتباهتون و عواقبش
    و پستهای تخصصی برای راهکار

متاهلم ولی نسبته به یه نفر ....

چکار کنم این حس ممنوعه ...

اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

15. 6 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

khaleghezey (جمعه 12 اردیبهشت 93), meinoush (شنبه 13 اردیبهشت 93), sanjab (جمعه 12 اردیبهشت 93), مصباح الهدی (جمعه 12 اردیبهشت 93), بالهای صداقت (سه شنبه 23 اردیبهشت 93), زمستونی (شنبه 13 اردیبهشت 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط شهراز نمایش پست ها
    سلام
    هیچ وقت درون زندگی خود را با بیرون زندگی دیگران مقایسه نکنید.

بهتر افکارت رو درباره اون آقا تا ازش یه بت نساختی متوقف کنی چون به جز دوری از زندگیت و بی میل شدن نسبت به همسرت ثمره ای نداره و دیگه خوبیهای همسرت رو نمیبینی چون در ذهنت براش رغیب درست کردی، پس از تکنیک بسترزدایی استفاده کن. (از هرآنچه تو رو یاد اون آقا میندازه دوری کن).

با آرزوی سعادت و نیکبختی برای شما
    درود بر شهراز گرامی با سپاس از بقیه دوستان.بنده هم دقیقا میخواستم همین را بنویسم که ویترین زندگی آدما خیلی خوبه و جذابه.هر آدمی خصوصیت مثبت و منفی خاص خودشو داره.شما هم بهتره روی زندگی خودتان متمرکز بشید و سعی در بهبود روابط بین خودتان و شوهرتان داشته باشید

یه جمله بسیار زیبا در سایت همدردی امروز خواندم فکر کنم دقیقا در وصف حال شماست بانو.

پنیر مجانی فقط در تله موش پیدا می شود,برای موفقیت بهایش را باید بپردازید .

همیشه ساده ترین راه بهترین راه نیست بانو

شما ساده ترین راه را داردی انتخاب میکنید بجای فرار کردن و رفتن در خیالات اینکه کنار ایشون باشید و ایکاش باهاش ازدواج میکردید و ...... بهتره روی زندگی خودتان و مخصوصا روی خودت متمرکز بشی.توی خیلی از زندگی ها این مشکلاتی که در زندگی شماست اتفاق میوفته و می توانید در تالار همدردی هم مشاهده کنید.
    اینکه شما ایشان را تحسین میکنید از نظر اخلاقی بحث فرق میکنه با اینکه بخواهید به ایشون نزدیک بشید و ایکاش همسرش بودید و اینکه خودتان را بخواهید با همسرش مقایسه کنید.اینکار اشتباهه.

خود من مدیر همدردی فرشته مهربان بالهای صداقت sci baby بانو she و مصباح الهدی بانو مینوش جناب فرهنگ27 بانو شیدا بانو میشل بانو صبوری و ..... بخوام بنویسم کلی میشه خیلی برایشان احترام و ارش قائلم و تحسینشون میکنم.مخصوصا پسرخاله بزرگ خودم را این دلیلی برای رویاپرداز یو خیال پردازی نمیشه.

شما اسمشو هوس و شهوت نمیزارید و فقط میگید تحسین میکنید ایشان را منم با شما موافقم ولی تا حدودی نه بیشتر این مسیری که شما داری طی میکنی نهایت به نابود خودت و زندگیت منجر میشه.
    شوهر شما یکسری خصوصیات خوب داره و یکسری خصوصیات منفی مثل بقیه مردا شما بخاطر دید مثبت افراطی که به اون آقا دارید فعلا فقط نکات منفی شوهرتان را دارید بزرگ میکنید و این موضوع بسیار خطرناک می باشد.

لطفا با دقت جواب بدید.

1.آیا میخوهید به رویا پرداز یو خیالپردازی ادامه بدید و با این دید که بدانید انتهای این ماجرا نابودی خودت و زندگی مشترک هستش؟
    2.یا اینکه میخواهید روی خودت و زندگی مشترک بیشتر کار کنی و انرژی بزارید تا به آرامش و عشقی که در نظرت هست برسید؟

- - - Updated - - -

بانو شیدا کم پیدایید چرا شما و بانو میشل جاتون واقعا خالیه در تالار همدردی

- - - Updated - - -

اینم جواب جناب مدیر همدردی

نوشته اصلی توسط مدیرهمدردی

من هم متاهلم. آیا همسر من نمره اش 20 هست؟!
    آیا قشنگ ترین همسر دنیاست؟
    آیا با سواد ترین هست؟
    آیا با فهم ترین هست؟
    آیا مودب ترین هست؟
    آیا مسئول ترین هست؟
    مسلم هست همانطور که من 20 نیستم و بهترین ها نیستم. همسرم هم مثل من، مثل بقیه یک نمره ای دارد و عالیترین نیست.
    خب اگر این را بپذیریم که 20 نیست، مثلا نمره 15 دارد، یا 17، یا 19
    هر نمره ای داشته باشد حتما فرد دیگری هست که از او نمره بیشتری داشته باشد.
    همسر من هر چقدر هوش داشته باشد از او باهوشتر هم هست!
    همسر من هر چقدر مسئول باشد از او مسئول تر هم هست؟
    همسرم هر چه خوب باشد از او خوبتر هم هست؟
    همسرم هر چه با من سازگار باشد، از او سازگارت هم هست؟
    خب با این توضیحات، تکلیف من چیست؟!
    آیا پیشنهاد می دهید یه خانم نمره بالاتر پیدا کنم و برم دنبال او؟!!!!!!
    فرض کنید من این کار را کردم. خب همین مسئله در مورد این خانم دومی هم صادق هست. یعنی باز از او بهتر در دنیا هست.
    آیا پیشنهاد می دهید مجددا دنبال یک همسر دیگر بروم؟!!!!
    فرض کنید باز هم حرف شنوی از شما داشتم و این کار را کردم!!! خب باز هم از او بهتر در دنیا هست؟
    تا کجا؟!

لذا من به شما نمی گویم که اصلا قیاس شما اشتباه هست. و هر کس مثل اثر انگشتش از دیگری متفاوت هست.
    بلکه به شما می گویم حتی اگر او شوهر شما بود، باز آقایی حتما می دیدید که در یک یا چند صفت از این آقا هم سر بود؟
    پس اینگونه فریب دل را خوردن، سر از تباهی در می آورد.
    .

ابتدا طلاق خود را بگیرید. این از آبرو ریزی ناشی از عاطفه ورزی بی مورد شما که به .... ختم می شود، بهتر هست.
    چون مثل دمینو، وقتی اولین حرکت انجام شد، تا نهایت آبرو ریزی اینجور کارها پیش می رود. ترس دوستان و مقابله کردن آنها با شما صرفا به خاطر اینکه از بیرون گود شما را می بینند که در حال سقوط هستید.
    همه این اعضاء شما را دوست دارند و هشدارهایشان را جدی بگیرید.
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !
    ویرایش توسط khaleghezey : جمعه 12 اردیبهشت 93 در ساعت 12:11 دلیل: سپاس از بانو شیدا

17. 4 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

meinoush (شنبه 13 اردیبهشت 93), پژمان1348 (دوشنبه 22 اردیبهشت 93), زمستونی (شنبه 13 اردیبهشت 93), شیدا. (جمعه 12 اردیبهشت 93)

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)