به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 11 مهر 93 [ 04:18]
    سطح
    3
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 26
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class100 Experience Points31 days registered
    تشکرها
    1

تشکرشده 25 در 13 پست

Array

نمیدونم برای شوهرم مهم هستم یافقط خانوادش براش مهمن؟

سلام من تازه دیشب عضواین سایت شدم امیدوارم بتونه واقعا مثل اسمش همدردی کنه من 24 سالمه 3ساله ازدواج کردم ویک دختریک ساله دارم باخانواده شوهرم یکجا زندگی میکنم واین وحشتناکه واسه کسی که شوهرش وابسته به خانوادشه همیشه طرفدار مادرشه حتی کلید خونم دست مادرشوهرم هست وقتی نباشم بیام محاله درنبودم نیادتوخونم حق اعتراض هم ندارم واقعا کم اوردم بشدت عصبی شدم توروخدابگیدچیکارکنم.؟

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود بانو خوش آمدید

خوش آمدي به تالار همدردي
    دوست عزيزم يه نگاه به دورو ورت كن. كدوم زنيو ميبيني كه از اين مشكلا نداشته باشه؟يه گشت تو تالار بزن خودت ميبيني.اين حرفا اصلا دليل خوبي براي طلاق نيست.مطمئن باش هر مرد ديگه اي هم بود همين آش و كاسه بود اينو با قاطعيت ميگم.چون اصولا تمام مردا ذاتا اينجور وقتا طرف خانوادشونن.هيچ وقت نبايد شوهرتو سر دوراهي قضاوت با خانوادش بذاري يا بگي مادرت اينو گفت و .........

بزار از یکی از دوستان که مشکلی شبیه شما داشتن یه مطلب بزارم بد نیست بخوانید فکر کنم خیلی به شما کمک کنه.

((خواهره بزرگ من، تازه ازدواج کرده بود که برادرم عقد کرد، تو جشن عقده برادرم، مادرشوهر خواهرم، به یکی دیگه از خواهرام گفت به این می گن جشن عقد و شما برا ما کم گذاشتین و برای بقیه دخترا از این کارا نکنین!

خلاصه، تا این حرف به گوشه خواهر بزرگم رسید و گفتن مادرشوهرت این جوری گفته، خیلی بی اعتنا به این قضیه، گفت:

گفت که گفت، به جهنم، بذار هر چی دوست داره بگه!

یعنی این قدر آرامشش براش مهم بود که انگار این حرف رو نشنید، نه به شوهرش در این باره گفت، نه اصلا به روی مادرشوهرش چیزی آورد، هیچی! اصلا یه لحظه هم فک نکرد رو این موضوع! خیلی برا من جالب بود! تازه، همون موقعه رفت پیش مادرشوهرش نشست و میوه بهش تعارف کرد!

می گه من بیام بهترین لحظات زندگیم رو خراب کنم به خاطره یه حرف! بیام با شوهرم دعوا کنم به خاطره حرف مادرش!!! به اون بیچاره چه ربطی داره، اگه من بگم مادرت این رو گفت، اونم به احتمال زیاد می خواد ازشون طرف داری کنه و دیگه هیچ!!

خلاصه منظورم اینه که نذار کسی آرامشت رو ازت بگیره، یه فیلتر باید بذاری روی گوشت، فقط بعضی حرف ها رو بشنوی! داری بهترین روزهای زندگیت رو با بها دادن به این حرفها خراب می کنی!))

مردای ایرانی به مادرشون خیلی وابسته هستند بیش از اندازه.مادرشوهرها تازه بعد اینکه پسرای خودشان را شوهر دادن تازه یادشون یموفته ای داد بیداد پسرمان را از ما گرفتن و میشن هووی عروس بیچاره

اینجا دوتا مسئله هستش.

1.شوهر شما به حرف مادرش گوش میده و براش ارزش قائله این خیلی خوبه چون خانواده دوست هستش.
    2.اینکه به حرف مادرش گوش میده و به حرف شما کمتر گوش میده اینجا فرق میکنه شما بنظرم زرنگ باش دقت کن از رفتارهای مادشوهرت تجربیاتت را افزایش بده چجوری با شوهرت حرف میزنه و جذبش میکنه اگه بهش اعتماد بنفس میده شما که به شوهرت نزدیکتری اگه ازش تعریف میکنه شما بیشتر تعریف کن اگه براش غذای خوب میبره و همش دورو برش میچرخه کی از همسر به آدم نزدیکتر کلا سعی کن نکات خوبی که توی رفتاراش به چشمت میاد یادداشت کنی و بکارشون بگیری.
    از همه مهمتر شما بعنوان همسر میتوانی از جذابیت زنانگی خودت و رابطه عاشقانه برای نزدیکتر شدن به همسرت هرچه بیشتر و بهتر استفاده کنی.

به هیچ عنوان غر نزن پیش شوهرت از خانوادش بد نگو اصلا و ابدا کارساز نیست بجاش خودت را بزن به مظلومی .(اینو به تجربه یاد گرفتم مادر شوهرا همش خودشونو میزنن به مریضی و آه و ناله و ضعیف بودن) این تجربه را به آسانی بدست نیاوردن این تجربه چندین و چندساله گران قیمتیه.
    زن باید ظریف باشه و نرم از سیاست های زنانه استفاده کن بعضی وقتا خودتو ضعیف نشون بده و مثل سریال پژمان بود (نامزدش میومیو میکرد و خودشو لوس میکرد)البته نه تا اون حد ولی کارسازه.

سعی کن خوبی هاشونو دوبرابر ببینی و بدیهاشونم با یکچشم بهش نگاه کن بعضی وقتا هم خودتو بزن به کر و لال بودن نابینا بودن مثل مجسمه نه چیزی میشنوه نه چیزی میبینه.

شرمنده دیگه بعنوان مرد فقط همین ها را بلد بودم.اینو بدون خواهر من این موضوع کلیه همه زنا باهاش دست به گریبان هستن بخوای جنگ و دعوا راه بندازی و کی و بگی ننت مقصره و اون خواهر ذلیل مرده ات اینجوریه فقط خودت اذیت میشی و زندگیت داغون میشه.ولی با سیاست زنانه بری جلو هرکاری را میتوانی انجام بدی و احترامشان را هم نگهداری ولی حقتم بگیری راستی رفتار جراتمندانه خیلی بدردت میخوره وایسا لینکش را برات مینویسم.

www.hamdardi.net/thread-18343.html

اینم بخونی خیلی خوبه بهت کمک میکنه

http://www.hamdardi.net/thread-22541.html#post208270
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !
    ویرایش توسط khaleghezey : سه شنبه 26 فروردین 93 در ساعت 17:06

3. 7 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

ardeshirk (سه شنبه 02 اردیبهشت 93), omid65 (سه شنبه 26 فروردین 93), گل شب بو (چهارشنبه 27 فروردین 93), واحد (پنجشنبه 28 فروردین 93), هیرسا (چهارشنبه 27 فروردین 93), zendegiye movafagh (پنجشنبه 28 فروردین 93), زن امیدوار (پنجشنبه 28 فروردین 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    3
    دستاوردها:
    تشکرها
    1

تشکرشده 25 در 13 پست

Array
    سلام باعرض معذرت تازه الان مطلبتون رو خوندم ازتون تشکرمیکنم امیدوارم بتونم بیخیال باشم چون بیخیال بودن خیلی سخته مشکل من اینه که نمیدونم چطورشوهرمو مال خودم کنم ؟

- - - Updated - - -

سلام باعرض معذرت تازه الان مطلبتون رو خوندم ازتون تشکرمیکنم امیدوارم بتونم بیخیال باشم چون بیخیال بودن خیلی سخته مشکل من اینه که نمیدونم چطورشوهرمو مال خودم کنم ؟

- - - Updated - - -

5. کاربر روبرو از پست مفید yasna@ تشکرکرده است .

khaleghezey (پنجشنبه 28 فروردین 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    3
    دستاوردها:
    تشکرها
    1

تشکرشده 25 در 13 پست

Array

Gadid نمیدونم برای شوهرم مهم هستم یا فقط خاهادش براش مهمن؟

سلام اول تشکرمیکنم از راهنماییتون بعد معذرت خواهی میکنم بخاطرنابلد بودم که کجا باید جوابتون رو میدادم میخواستم بگم مشکل من اینه بلد نیستم شوهرمو مال خودم کنم به قول معروف نتونستم رگ خوابشو پیداکنم شوهرم خیلی مغروره فکرمیکنه اگربهم احترام بذاره محبت کنه همه بگن زن ذلیله اما من میخوام یجورایی زن ذلیل باشه اما نمیدونم چه کنم؟

- - - Updated - - -

سلام اول تشکرمیکنم از راهنماییتون بعد معذرت خواهی میکنم بخاطرنابلد بودم که کجا باید جوابتون رو میدادم میخواستم بگم مشکل من اینه بلد نیستم شوهرمو مال خودم کنم به قول معروف نتونستم رگ خوابشو پیداکنم شوهرم خیلی مغروره فکرمیکنه اگربهم احترام بذاره محبت کنه همه بگن زن ذلیله اما من میخوام یجورایی زن ذلیل باشه اما نمیدونم چه کنم؟

عضو فعال

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    15,723

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط yasna@ نمایش پست ها

- - - Updated - - -

خیلی داری اشتباه میکنی میگی دوست داری شوهرت زن ذلیل باشه مردی که از مردانگیش دور بشه که دیگه تکیه گاه زندگی نمیتونه باشه.این آدرس را بخوان

http://www.hamdardi.net/thread-23419.html

مقالات بالا را مطالعه کردی؟اتفاقا برعکس اونی که فکر میکنی باید توی جمع خانواده شوهر یا خانواده خودت و دوستات خودتو ضعیف و ظریف نشان بدی و مردت را قوی و محکم و باراده و باجذبه اعتماد بنفسش را ببری بالا ما مردا اینجور یهستیم عاشق اینکه یکی ازمون تعریف کنه اونوقت هرکاری بخواد براش انجام میدیم.آی من یکی کیف میکنم همسرم زیر بغلم هندوانه میزاره چه وقتی توی خونه خودمونیم چه پیش خانوادش و خانوادمو و دوستام یعنی واقعا برای ما مردا وقتی همسرانمان از ما و اخلاق و خصوصیات رفتاری مان تعریف میکنن لذتیه که حالا حالاها به این زودیا فراموش نمیکنیم.
    شوهر شما دارای یه شخصیت مجزاست اینو از سرت بیرون کن که بخوای ازش اونی بسازی که دوست داری. جلوی خانوادش ازش تعریف کن بزار فکر کنه آدم مقتدریه اعتماد بنفس بهش بده اینم بهت اخطار بدم الان میگم بعدا نگی نگفتی تو اینکارو نکنی مطمئن باش یه نفر دیگه اینکارو انجام میده.

یه سری موراد دیگه همب رای شما در مورد برخورد با خانواده شوهر مینویسم بخوانید و عمل کنید

اول اينکه به هيچ عنوان کار رو نبايد به بحث باهاش بکشوني

دوم اينکه تا مي توني احترام بذاري تا بهت احترام بذارند

سوم اينکه از پسرش تا مي توني جلوش تعريف کني و بديهاي پسرشو به هيچ وجه جلوش نگي

تا مي توني تاييدش کني حالا شده الکي

حتما روز تولدش يادت باشه و شده يه کادوي کوچيک براش بخري

و وقتي بهت بدي مي کنه پيش خودت بگي مادر شوهر ديگه و من به خاطر مادرشوهرم محبت و احترام نکردم بلکه به خاطر زندگيم و همسرم اينکارو کردم

بقول معروف دوري و دوستي

يک چيز رو من ميگم براي هميشه آويزه گوشت کن. گلم هيچ وقت زندگي ات رو به خاطر نفر سوم تلخ نکن .
    چون اون ها از خراب شدن زندگي ات لذت مي برن پس شادشون نکن .

وقتي از حرفا و شوخيايي که ناراحت ميشن ديگه نگو. ديگه باهاشون شوخي نکن.
    اگه خيلي اذيت ميشي خب باهاشون کمتر حرف بزن بيشتر شنونده باش.
    سعي کن از حرفايي که ممکنه برداشت بد بشه استفاده نکني.

خلاصه:
    1 - صبوري و استفاده از بستر زمان
    2 - حفظ آرامش و گسترده کردن ديدت نسبت با ساير زمينه هاي مثبت زندگيت
    3 - بي توجهي ( نه قهر، چون قهر خودش يک توجه منفي هست) به رفتار و گفتاري از مادرشوهرت که نابهنجارانه و مداخله جويانه هست.
    4 - ارتباط غني و احساسي با شوهرت و انرژي گذاشتن روي او به جاي مادر شوهرت

لطفا مقالات را کامل بخوانید اگر واقعا تمایل به بهتر شدن زندگیت داری
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ

8. کاربر روبرو از پست مفید khaleghezey تشکرکرده است .

zendegiye movafagh (پنجشنبه 28 فروردین 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 20 دی 00 [ 13:07]
    سطح
    95
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 683
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,759

تشکرشده 3,304 در 1,073 پست

Array
    سلام گفتنی ها رو دوستان گفتند
    من فقط میخوام بگم خانواده همسرت هیچ وقت رقیب تو نیستند سعی کن کنارشون باشی نه در مقابلشون . شما الان عضوی از خانواده اونها هستید و همسرتون هم عضوی از خانواده شما . پس مادر اون باید مثل مادر خودت برات قابل احترام باشه نه به چشم رقیب بهش نگاه کنی
    هر چقد هم که رفتاراش زشت باشه باز نباید انتقام بگیری یا از شوهرت بخوای یکی رو انتخاب کنه چون اثرات منفیه زیادی داره

10. کاربر روبرو از پست مفید zendegiye movafagh تشکرکرده است .

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 مهر 94 [ 19:19]
    سطح
    88
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 261
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second ClassSocialOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    5,188

تشکرشده 3,056 در 916 پست

Array
    سلام یسنا جان خوش اومدی برام تعجب اور بود گفتی میخوای شوهرت رو مال خودت کنی . عزیزم شوهرت مال خودته . مگه شوهر کس دیگه ای هم هست ؟ یعنی زن دیگه ای که نداره ؟ شما تنها همسر اون هستید . پس تنها عشقش هستید . مادر و خواهر و خانواده اش رو رقیب خودتون ندونید اونا خانواده شن قبل از شما بودن . بعد از این هم خواهند بود . پس اگه تلاش کنید که همسرتون رو از اونا جدا کنید تلاش عبثیه و نتیجه عکس میده . در عوض باید سعی کنید به عنوان جزیی از خونواده بشید و خودتونو جدا از اونا ندونید . میدونم زندگی با خونواده مادر شوهر سخت هست و شما استقلال کامل ندارید و جدا زندگی کردن بهتر هست . همسرتون هم به خاطر حضور خانواده اش نمی تونه محبت واقعی اش رو به شما نشون بده و فکر میکنه اینجوری انگ زن ذلیلی بهش میزنن. ولی این شرایط برای همیشه نیست . ولی فعلا که در این شرایط هستید نباید اجازه بدید اون از لحاظ عاطفی ازتون دور بشه . مخصوصا برای رابطه جنسی اصلا کم نذارید . میدونم شما ممکنه به خاطر شرایطتتون مثلا یه وقت به خاطر یه حرف مادر شوهر دلخور بشید و این دلخوری رو بخواهید سر همسرتون خالی کنید این باعث دوری شما از همدیگه میشه و این سیکل معیوب اونو بیشتر به طرف خونواده اش سوق میده . پس اگه میخواهید مستقل بشید نباید بزارید شوهرت ازت فاصله بگیره . مردا هم نیاز دارن حداقل از لحاظ عاطفی به یه زن تکیه کنند اگه شما بتونی تکیه گاه محکمی براش باشی اون راحتتر از مادرش جدا میشه .

12. 2 کاربر از پست مفید واحد تشکرکرده اند .

khaleghezey (پنجشنبه 28 فروردین 93), گل شب بو (پنجشنبه 28 فروردین 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    3
    دستاوردها:
    تشکرها
    1

تشکرشده 25 در 13 پست

Array
    واقعا ازعزیزانی که راهنماییم کردن سپاسگذارم اماخواهش میکنم فکرنکنیدچون گفتم میخوام شوهرمو مال خودم کنم آدم بدجنسی هستم نه فقط میخوام شوهرم بیشتربه منو دخترمون فکرکنه باتمام بی احترامی های که ازمادرشوهرم دیدم بجون عسلم تا الان هیچ بی احترامی نکردم اما به شوهرم اعتراض کردم نتیجه اعتراضمم دعوابوده ودرآخر دخالت های بیجای خانوادش من به تمام حرفهای شوهرم باجون ودل گوش میدم اماشوهرم میگه من اخلاقم فرق داره نمیتونم حرف کسی روگوش بدم اخه مگه من کسیم من زنشم مادربچه اشم من نمیخوام ازخانوادش دورش کنم میخوام بهش بفهمونم هرکسی جای خودش روداره مادر جای خود زن جای خود اما نمیدونم چطور؟ مادرشوهرم فقط داره ازشوهرمن سواستفاده میکنه اماپسره دیگه ام داره که طرف زنشه مادرشوهرم هم اونو بیشتر دوست داره ومن ازاینکه شوهرم بخاطرمادرش بامن بحث میکنه عصبی میشم اصلا ازاینکه تواین خونه ام دارم عذاب میکشم عذاب

14. کاربر روبرو از پست مفید yasna@ تشکرکرده است .

عضو فعال

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    15,723

Array
    اتفاقا بسیار آدم خانوم خوبی هستی و بچه ها چون شما باشخصیت و فهمیده هستی با اینکه سنتون هم خیلی بالا نیست.واقعا من یکی خیلی سخت باورم میشه با 24 سال سن اینهمه صبور و بااخلاق خیلی از خانم های توی تالار شما سرچ کنید هم مشکل شما را دارند هم با اینکه سنشان از شما خیلی بیشتره ولی نمی توانند همانند شما مسائل پیش آمده بین خودشان و خانواده شوهرشان را مدیریت کنند

خوب شما اول باید مردها راب شناسی و اینکه بدانی چقدر ظرفیت در وجودت بعنوان زن نهفته است و خودت خبر نداری.

http://www.hamdardi.net/thread-23419.html

این مقاله را حتما بخوان نکات کاربردی در زندگی متاهلی

http://www.hamdardi.net/thread-22541.html#post208270

لینک های مهارت های ارتباطی و رفتار جراتمندانه

مهارتهای ارتباطی

چگونه منفعل نباشیم؟

اینا هم تاپیک های she هستش.

مشاوره تخصصی با جناب sci

کارگاه آموزشی - رفتار جرات مندانه
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ

16. کاربر روبرو از پست مفید khaleghezey تشکرکرده است .

گل شب بو (پنجشنبه 28 فروردین 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 11 دی 95 [ 09:45]
    سطح
    47
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 84
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    59

تشکرشده 378 در 207 پست

Array
    واي از دست مردها
    انگار خلق شدن فقط ما رو زجر بدن
    شوهر من كه چند ماهه كلا اخلاقش عوض شده
    عزيز من چكار ميشه كرد بايد فقط صبوري كني

18. کاربر روبرو از پست مفید paria_22 تشکرکرده است .

گل شب بو (پنجشنبه 28 فروردین 93)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)