به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 01 مرداد 95 [ 00:03]
    سطح
    40
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 84
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    305

تشکرشده 145 در 59 پست

Array

چه طور همسرم رو متوجه نیاز های عاطفی خودم کنم بدون اینکه احساس کنه وابستگی زیادی بهش دارم

سلام به همه ی همدردیها...
    دوستان من از طرف همسرم به اندازه ی کافی محبت دریافت نمیکنم.
    قبلا زیاد دراین مورد صحبت کردیم مشاوره هم رفتیم ولی متاسفانه نتیجش این شد که یه مدت اینجوری فکر میکرد که من زیادی حساسم یا وابستگی کاذب دارم و انگار به جای اینکه به فکر پرکردن این خلا باشه بیشتر میخواست از من فرار کنه.

تا اینکه تصمیم گرفتم بهش ثابت کنم میتونم مستقل باشم و یه جورایی بگم که محتاجش نیستم وهمین باغث شد بیشتر بهم توجه کنه (البته مشکلات زیاد دیگه ای هم داشتیم که بهتر شدن رابطمون هم به این روند کمک کرد)

ولی من فقط کمتر نشون میدم اما هنوز هم دلم میخواد خیلی بیشتر بهم محبت کنه.مثلا وقتی صبح تا عصر کلاس هست و وقتی میاد خونه یا تلویزیون رو روشن میکنه یا سرش توی لپ تاپه.یا با اینکه تا عصر بیرو ن بوده میخواد بره استخر.... البته این مختص روزهایی که تاعصرکلاسه نیست وقتی هم همش خونه هست همینطوره یا توی مهمونی و سفر وهر جای دیگه کمبود توجهش رو احساس میکنم.

البته اینو هم بگم من ادم کم حرف یا خیلی ارومی نیستم وخیلی وقت ها هم میتونم کار ی کنم که خودش تلویزیون رو خاموش کنه وبه من توجه کنه ولی خسته شدم از اینکه همیشه باید به عبارتی کلی نقشه بکشم وبرنامه بریطم تا بهم توجه کنه.

وقتی بهش میگم میگه من که نمیتونم همش حواسم به تو باشه و یه جورایی فکر میکنه انتطار من زیادیه.
    بیشتر ازین هم نمیتونم بهش بگم چون ممکنه باز رفتارش مثل قبل بشه.

در عالم خرید گل و کادو و پیام عاشقانه و این چیز ها هم نیست.البته احساساتی هست ولی اهل ادا نیست.این که من یا مشاور یا هرکس دیگه ای بهش بگیم تاثیری روش نداره.وفکر میکنم فقط باید کاری کنم که خودش به صورت خودکار به این فکر بیفته.

خلاصه اینکه این کمبود محبت شوهرم خیلی منو اذیت میکنه.
    لطفا راهنماییم کنید که چکارکنم؟

2. کاربر روبرو از پست مفید yasna1990 تشکرکرده است .

هم آوا (سه شنبه 19 فروردین 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 20 خرداد 97 [ 07:57]
    سطح
    71
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 358
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,836

تشکرشده 2,440 در 754 پست

Array
    سعی کنین سر خودتون را بیشتر گرم کنید یا تو فعالیتهای اجتماعی و گروهی بیشتر حضور داشته باشین تا با مشغول شدن فکرتون و تخلیه انرژیتون کمتر به این مورد فکر کنید. البته من معتقدم در 90% موارد این احساس وابستگی خانومها دارای افراطه و واقعا اعصاب مرد خورد میشه که زنش بخواد زیاد بهش بچسبه و اسیرش کنه. خیلی خیلی خوبه که خانومها کمی یاد بگیرن مستقل باشن و اینقدر لوس و ننر و بچه ننه نباشن (منظورم کلیه و شخص شما به هیچ وجه منظور خاص من تو این جمله نیستین). شما وقتی پذیرفتین روحیات زن و مرد فرق داره اینقدر از این به اصطلاح کم توجهی احساس خلا نمیکنین. من فکر میکنم شما یکمی وقت آزاد زیاد دارین و چون فکرتون جایی درگیر کاری نیست مرتب به رمانتیک بازی و عشقولانه کاری تمرکز میکنین......
    *به جادوی چشم تو شیدا شدم*
    *ز خود گم شدم در تو پیدا شدم*
    *من آن قطره بودم که با موج عشق*
    *در آغوش مهر تو دریا شدم
    *
    ویرایش توسط کامران : دوشنبه 18 فروردین 93 در ساعت 00:41

4. 3 کاربر از پست مفید کامران تشکرکرده اند .

anisa (یکشنبه 11 مرداد 94), yasna1990 (دوشنبه 18 فروردین 93), بانوی آفتاب (پنجشنبه 09 بهمن 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 آبان 96 [ 13:33]
    سطح
    40
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 43
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    157

تشکرشده 216 در 94 پست

Array
    دوست عزیز این مشکل مختص شما نیست و بیشتر مردها همینطوری هستند احتمالا شوهر شما هم فرد درونگرایی است که محبت خودش رو نشون نمیده . اما این دلیل نمیشه شما هر بار طلب محبت از او بکنید مردها از زنهایی که وابسته اند و زیادی طلب عشق و محبت میکنند بیزارند . همین کار شما باعث دلزدگی ایشون میشه . ضمنا همیشه تو زندگی یکی از طرفین باید به خاطر دیگری بیشتر گذشت کنه و بیشتر محبت کنه که بستگی به خصوصیات درونی و ویژگیهای شخصیتی هر فرد داره این که شما با او صحبت می کنید تا سمت خودتون جذب کنید کار خوبی است و نباید این کار را متوقف کنید شما باید همین کار را ادامه دهید اما در عین حال سعی کنید خیلی وابسته به او نباشید .

6. 3 کاربر از پست مفید Aras تشکرکرده اند .

هم آوا (سه شنبه 19 فروردین 93), yasna1990 (دوشنبه 18 فروردین 93), بانوی آفتاب (پنجشنبه 09 بهمن 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    40
    دستاوردها:
    تشکرها
    305

تشکرشده 145 در 59 پست

Array
    سلام دوستان ممنون که پاسخ دادین.

اقای کامران!
    اتفاقا من سرم خیلی شلوغه و خیلی روزها خودم ازصبح تا عصر بیرون هستم وقتی هم خونم کلی کار دارم ولی هیچ کدوم ازین ها یا ارتباط با دوستام نمیتونن نیاز من رو به محبت شوهرم به عنوان یک مرد برطرف کنن.نمیدونم چرا معمولا به خانم میگن کوتاه بیا واینقدر طلب محبت نکن و مرد رو درک کن ولی چرا به مرد نمیگن همسرت تشنه ی محبت تو هست و درکش کن.

خانم یا اقای ارس!
    بحث درونگرایی و....رو دراین موارد قبول دارم ولی شوهر من دیگه زیادی به این موارد بی توجه هست.
    من اهل مقایسه ی همسرم نیستم ولی خب میبینم برادرم یا داماد هامون یا داماد های خودشون هیچ کدوم اینقدر بی توجه نیستن و انگار همیشه به فکر خانمشون هستن وهواشو دارن ولی درمورد ما برعکسه مثلا من همیشه حواسم هست داریم میریم بیرون لباس گرم پوشیده یا نه یا توی مهمونی غذای مورد علاقش رو خورده یا نه یا سرش درد میکرد بهتر شده یا نه یا همیشه برای سالگرد عقد وعروسی و تولد و...سوپرایز دارم براش.
    .(البته میدونم به این رفتار ها میگن مادری کردن برای مرد که اصلا خوب نیست ودر حال اصلاح این رفتارم هستم )

ولی اون اصلا حواسش نیست که من هم هستم.حتی گاهی ازماشین که پیاده میشه راهشو میگیره و زود میره وبعد میگه ببخشید اصلا حواسم نبود تو هم باهامی.

یعنی شما فکر میکنید این رفتارها طبیعیه؟

ازخانم ها میخوام که راهنماییم کنن چه سیاست های زنونه ای میشه درین راستا پیش گرفت؟

ازاقایون هم میخوام راهنماییم کنن اگر جای همسر من بودند من باید چه رفتاری داشته باشم که این وضع عوض شه؟
    ویرایش توسط yasna1990 : دوشنبه 18 فروردین 93 در ساعت 11:23

8. 2 کاربر از پست مفید yasna1990 تشکرکرده اند .

myl (دوشنبه 18 فروردین 93), هم آوا (سه شنبه 19 فروردین 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 08 اردیبهشت 96 [ 22:49]
    سطح
    38
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 71
    Overall activity: 42.0%
    دستاوردها:
    تشکرها
    193

تشکرشده 95 در 52 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aras نمایش پست ها
    دوست عزیز این مشکل مختص شما نیست و بیشتر مردها همینطوری هستند احتمالا شوهر شما هم فرد درونگرایی است که محبت خودش رو نشون نمیده . اما این دلیل نمیشه شما هر بار طلب محبت از او بکنید مردها از زنهایی که وابسته اند و زیادی طلب عشق و محبت میکنند بیزارند . همین کار شما باعث دلزدگی ایشون میشه . ضمنا همیشه تو زندگی یکی از طرفین باید به خاطر دیگری بیشتر گذشت کنه و بیشتر محبت کنه که بستگی به خصوصیات درونی و ویژگیهای شخصیتی هر فرد داره این که شما با او صحبت می کنید تا سمت خودتون جذب کنید کار خوبی است و نباید این کار را متوقف کنید شما باید همین کار را ادامه دهید اما در عین حال سعی کنید خیلی وابسته به او نباشید .
    کی میگه ؟ اصلا تایید نمیکنم.من خودم درونگرا هستم ولی خیلی دوست دارم به همسرم ابراز محبت و علاقه کنم و اتفاقا خیلی دوست دارم خانمم احساسی و پرعاطفه باشه و طالب محبت باشه.البته هنوز ازدواج نکردم.یعنی فکر نکنین که همه ی مردا خشن و بی عاطفه هستن.
    ویرایش توسط myl : دوشنبه 18 فروردین 93 در ساعت 15:52

10. 4 کاربر از پست مفید myl تشکرکرده اند .

هم آوا (سه شنبه 19 فروردین 93), مصباح الهدی (دوشنبه 18 فروردین 93), yasna1990 (دوشنبه 18 فروردین 93), دختر بیخیال (دوشنبه 18 فروردین 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 09 بهمن 95 [ 23:48]
    سطح
    91
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 380
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    4,584

تشکرشده 5,213 در 1,375 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    سلام بهار جان

این لینکارو بخون ؛ یکم سخته اما نتیجه اش شیرینه.

البته اگه این رفتارا و قبلا نداشتی سعی نکن یهو و یه شبه تغییر کنی، طبیعی و کم کم تغییر کن.

کاربرد سیاست های زنانه
    عشوه و ناز زنانه چیست و چرا؟
    چگونه همسرتان را مثه موم نرم کنید.

تو قسمت مقالات انجمن ؛ مقالات مربوط به خانواده و مهارتهای ارتباطی و سرچ کن بخون. مقالات خوبی داره کمکت میکنه.
    منم اگه بازم به مقاله ای برخوردم برات اینجا میذارم.

امیدوارم موفق باشی.
    **برخی آدم ها درست مثله بادبادکهای دنیای کودکیم هستند،
    فقط یه یک دلیل از مسیر زندگیم رد میشند، تا به من درسهایی بیاموزند
    که اگر می ماندند؛ شاید هیچوقت
    یاد نمیگرفتم .....! **

ویرایش توسط دختر بیخیال : دوشنبه 18 فروردین 93 در ساعت 17:06

12. 5 کاربر از پست مفید دختر بیخیال تشکرکرده اند .

کامران (سه شنبه 19 فروردین 93), ویدا@ (دوشنبه 18 فروردین 93), هم آوا (سه شنبه 19 فروردین 93), مصباح الهدی (دوشنبه 18 فروردین 93), yasna1990 (دوشنبه 18 فروردین 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام بهار عزیز.
    من کاملا درکت می کنم.به نظرم تو عجیب نیستی.
    بیشتر خانم ها عاطفی هستند و نیازشون به ازدواج بیشتر عاطفیه.من که خودم این طورم.یعنی تو زندگی مشترک آینده ام برام خیلی مهمه .
    و احتمالا هم از همون زنان بچسبی می شم که آقای کامران فکر می کنند.و حتما هم می خوام زندگیم عشقولانه (بر پایه عشق)و رومانتیک باشه!!! اصلا هم به نظرم این ها کارهای لوس و بچه گانه ای نیست.اگه این جور باشه من خودم اعلام می کنم که بچه ننه ،لوس و ننر هستم!

(اینو گفتم که اگه آقایی این تاپیک را می خونه بدونه که این عاطفی بودن ویژگی خیلی ازخانم هاست.)

نکاتی که روی مشکلت فکر کردم و به نظرم رسید موارد زیر هستند:

1) آدم ها با هم متفاوت هستند.
    اول باید قبول کنی که همسرت از نظر عاطفی بودن نسبت به تو پایین تر است و رفتارش نشانه بدی نیست که مثلا تو را دوست ندارد یا...
    بلکه تیپ شخصیتی او به این گونه است.این طوری کمتر ناراحت میشی.

2)دوم باید خودت یک جوری ناز کنی.تا اون جذبت بشه.

3)راستش من مجردم و واقعا نمی دونم این راهکار را که می خوام در ادامه بدم درسته یا نه.امیدوارم اگه اشتباهه یکی بیاد بگه.
    راهکاری که به نظرم می رسه اینه که از میل جنسی اش به نفع خودت استفاده کنی.یعنی روزهایی که به خوبی محبت دریافت کردی خیلی خوب پاسخش را بده و در غیر این صورت با کیفیت خیلی پایین تر.یعنی پاسخش را بده ولی کیفیتش خیلی پایین باشه.

این لینک زیر را هم حتما بخون ببین مردها چه چیزهایی براشون مهمه:

Spoiler: روش تسخیر قلب مرد در روابط زناشویی

مردها کی احساس مرررررد ! بودن می کنن؟!1 - وقتی قدرت و صلابت اونا حفظ بشه . 2 - وقتی با اونا مخالفت نشه .3 - وقتی با اونا کل کل نشه .4 - وقتی خانمش اون رو عاقل بدونه .5 - وقتی خانمش ازش حرف شنوی داشته باشه .6 - وقتی بتونه خانمش رو در روابط زناشویی ارضاء کنه .7 - وقتی خانمش گاهی بهش بگه من نیاز دارم !!!.7 - وقتی همسرش برای مخارج روزانه یا هر چیز دیگه ای ازش پول بخواد .8 - وقتی تصمیم گیر نهایی باشه .9 - وقتی که از اونا انتقاد نشه .
    6 -
    معمولا مرد ها از این که بتونن برای همسرشون از لحاظ جنسی تحریک کننده باشند احساس قدرت می کنن . برای این که چنین اتفاقی بیافته ، لازمه که شما باهاش همکاری کنید .
    در اوایل ازدواج که شوهر به دنبال افزایش اطلاعات جنسی خودش و کشف اخلاق جنسی شماست اگه شما باهاش همکاری نکنید به قول معروف دودش به چشم خودتون میره .
    یکی از موانع این کار خجالت کشیدن خانم هاست . دوم نگفتن اون چیزهایی هستش که خودتون دوست دارید انجام بشه . سوم نگفتن مواردی که باعث آزار شما میشه .
    وقتی خانمی در روابط زناشویی خجالت بکشه و اون چیزی که توی دلش هست رو نگه ، شوهر به بیراهه میره ، در نتیجه شناخت درستی از شما پیدا نمی کنه و طبیعتا بعدها نمی تونه شما رو ارضاء کنه
    وقتی شوهرتون در پی کشف ناشناخته های جنسی بدن شماست ، لازمه که بدون خجالت و رو گرفتن ، وقتی جایی رو لمس می کنه که براتون لذتی نداره راحت بهش بگید فعلا حس خاصی نسبت به لمس این نقطه یا ناحیه ندارم برو سراغ یه جای دیگه یا نوع ماساژ رو عوض کن. در عوض هر جا احساس لذت کردید بهش بگید که احساس خوبی دارید . بگید بیشتر در این ناحیه مانور بده . انواع و اقسام لمس کردن ها را تست کنه . بعد از هر کار باید نتیجه رو بهش گزارش بدید. اگه این کار رو نکنید شوهر از همه جا بی خبر در هر بار معاشقه ، ناخواسته باعث آزار شما میشه . این اتفاق روی روند به ارگاسم رسیدن شما تاثیر داره .
    فرض کنیم شما این کارها رو نکردید :
    موقع معاشقه و آمیزش، شوهر شما نمی دونه که از لمس کدوم قسمت از بدنتون احساس خوبی دارید در نتیجه شما هم نمی تونید عکس العمل های مناسبی بروز بدید . بنابراین شوهرتون احساس ضعف می کنه . از خودش می پرسه چرا نمی تونم تحریکش کنم ؟ این فکر روحش رو می خوره ! اون رو غمگین می کنه ! اگه این روند ادامه پیدا کنه به سردی روابط منجر میشه .
    پس اگه روابط شما گرمی قابل قبولی نداره و این کارها رو نکردید از صفر شروع کنید . مثل این که تازه ازدواج کردید .
    ولی اگه خجالت رو کنار بذارید و بهش کمک کنید تا بدن شما رو خوب بشناسه ، نتیجه ی کار این میشه که با هر عکس العمل شما موقع معاشقه یا آمیزش به وجد میاد . شما با اون عکس العمل ها کمکش می کنید که بتونه از لحاظ روحی هم ارضاء بشه .
    چنین مردی لااقل از لحاظ جنسی عاشق شما خواهد شد و از نزدیکی با شما فراری نمیشه .

سیاست های زنانه و ناز کردن را هم تواین تالار یک سرچی بکنی خیلی خوبه.

وابستگی را هم تو این تالار سرچ کن.
    راهکار دیگه هم اینکه براش کتاب بخری.مثلا کتاب رازهایی در مورد زنان.برای خودت هم کتاب رازهایی در مورد مردان را بخر!

4)باز هم نمی دونم این راهکار بعدی که می خوام بهت بگم جواب می ده یا نه.

ولی شاید با یک سری ترفندها بتونی کم کم حس رومانتیکی را در او زنده کنی.خودت باید ابتکار داشته باشی ببینی چه جوری.
    مثلا به نظرم لینک زیر را بخون.کتابهایی که تو پست 10 معرفی شده را یکی برای خودت و یکی دیگه را هم برای همسرت (بعد از مدتی البته.وقتی که یکم تو راه اومد!) بگیر.

تاپیکی که می گم اینه:

طرز تهيه ي منوي عاشقانه

با توجه به اینکه قلق همسرتو خودت بهتر می دونی ببین می تونی از پست های این تاپیک بالا ایده بگیری و آقاتون را جذب خودت بکنی؟
    بعدش ببین می تونی وبلاگ های زیر را بهش معرفی کنی تا زاویه دیدش به همسر و عشق یکم لطیف تر و زیبا تر بشه؟
    این وبلاگ های زیر را می گم:
    یه زنم نداریم !

یه شوهرم نداریم!
    کلا به نظرم میاد اگه همسرت اینو درک کنه که ماهیت زن همین ناز داشتن ،عاطفه و لطافته و نیاز تو طبیعی هست خودش را بهتر تطبیق می ده و دنبال راهکار برای یادگرفتن میره.

5)راستی یک چیز دیگه که به ذهنم رسید اینه:
    من خودم را جای تو گذاشتم.

اگه من یک موقع ازدواج می کردم و می دیدم همسرم عاطفی نیست،احتمالا زود بچه دار می شدم تا خلا عاطفیم را با بچه پر کنم و به اون محبت کنم و از اون محبت دریافت کنم.این طوری یکم عواطفم کنترل می شد.

شاید هم از طریق بچه حسادت شوهرم را تحریک می کردم که دلش بخواد من بهش محبت کنم.
    البته نمی دونم این راهکار درسته یا غلط.

آخه شاید به این دلیل باشه که بعضی از مادران ایرانی بیش از حد به پسرشون وابسته می شن.و وقتی پسرشون ازدواج می کنه احساس می کنند عروسشون پسرشون را ازش گرفته.چون به جای شوهر از پسرشون احساسات را گرفتند.

پس شاید هم این ایده درست نباشه.
    میشه بی زحمت هر کاری کردی بیای نتیجه اش را اینجا بهمون بگی؟ حتی اگه نتیجه نداد.

ممکنه به درد یکی دیگه هم بخوره.

موفق باشی

اگر روزی ،محبت کردی بی منت، لذت بردی بی گناه ، بخشیدی بی شرط
    بدان آن روز را واقعا زندگی کرده ای

یا ضامن بی ضامن ها...!!!

حسرت کرب و بلا در دل من پنهانیست؛
    من ندانم که چه اندازه ز عمرم باقیست؛

کربلا گر نشدم دعوت، از این بار گناه،
    ضامن من بشود ضامن آهو کافیست؟

با توکل بر خدای متعال:محکم، با امید و با انگیزه

14. 2 کاربر از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده اند .

myl (دوشنبه 18 فروردین 93), yasna1990 (دوشنبه 18 فروردین 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    193

تشکرشده 95 در 52 پست

Array
    به نظرم این از اون مواردی هست که به نوعی هشدار واسه کسایی هست که عاطفی هستن و هنوز ازدواج نکردن باید بدونن که این مورد رو قبل از ازدواج توی معیارهاشون بگنجونن.من چون خودم ادم عاطفی هستم حوصله ندارم خانم آیندم دائما بشینه پای تلویزیون یا با تلفن حرف بزنه ،دوست دارم بشینیم با هم حرف بزنیم درد دل کنیم و همدیگر رو در آغوش بگیریم و ناز و نوازش کنم زنم رو خیلی حس آرامش و خوبی رو به طرفین میده به نظرم.مطمئننا هم اگر برم خواستگاری از معیارهای اصلیم خواهد بود آخه خانمی که محبت و عاطفه نداشته باشه با مردها فرقی نمیکنه.
    در مورد مشکل شما هم فکر کنم خانم مصباح ایده ی خوبی داد بچه دار شدن فکر کنم به نفعت باشه.در هر صورت ابزار محبت و احساسات از خصوصیات ذاتی یک شخص محسوب میشه و حتی اگر شما طرف مقابلت رو مجبورش هم بکنی که ابراز احساسات بکنه باز حالت تصنعی و نچسب خواهد داشت.

16. 2 کاربر از پست مفید myl تشکرکرده اند .

مصباح الهدی (سه شنبه 19 فروردین 93), yasna1990 (دوشنبه 18 فروردین 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    40
    دستاوردها:
    تشکرها
    305

تشکرشده 145 در 59 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط مصباح الهدی نمایش پست ها
    سلام بهار عزیز.
    من کاملا درکت می کنم.به نظرم تو عجیب نیستی.
    مرسی.
    بیشتر خانم ها عاطفی هستند و نیازشون به ازدواج بیشتر عاطفیه.من که خودم این طورم.یعنی تو زندگی مشترک آینده ام برام خیلی مهمه .

و احتمالا هم از همون زنان بچسبی می شم که آقای کامران فکر می کنند.و حتما هم می خوام زندگیم عشقولانه (بر پایه عشق)و رومانتیک باشه!!! اصلا هم به نظرم این ها کارهای لوس و بچه گانه ای نیست.اگه این جور باشه من خودم اعلام می کنم که بچه ننه ،لوس و ننر هستم!

(اینو گفتم که اگه آقایی این تاپیک را می خونه بدونه که این عاطفی بودن ویژگی خیلی ازخانم هاست.)

نکاتی که روی مشکلت فکر کردم و به نظرم رسید موارد زیر هستند:

1) آدم ها با هم متفاوت هستند.
    اول باید قبول کنی که همسرت از نظر عاطفی بودن نسبت به تو پایین تر است و رفتارش نشانه بدی نیست که مثلا تو را دوست ندارد یا...
    بلکه تیپ شخصیتی او به این گونه است.این طوری کمتر ناراحت میشی.

2)دوم باید خودت یک جوری ناز کنی.تا اون جذبت بشه.

3)راستش من مجردم و واقعا نمی دونم این راهکار را که می خوام در ادامه بدم درسته یا نه.امیدوارم اگه اشتباهه یکی بیاد بگه.
    راهکاری که به نظرم می رسه اینه که از میل جنسی اش به نفع خودت استفاده کنی.یعنی روزهایی که به خوبی محبت دریافت کردی خیلی خوب پاسخش را بده و در غیر این صورت با کیفیت خیلی پایین تر.یعنی پاسخش را بده ولی کیفیتش خیلی پایین باشه.
    شاید چون مجردی....دررابطه با این راهکار٬خودش خود به خود اتفاق می افته چون مواقعی که خانم از نظر روحی ارضا نشده باشه چه بخواد چه نخواد نمیتونه ارتباط جنسی خوبی داشته باشه.

این لینک زیر را هم حتما بخون ببین مردها چه چیزهایی براشون مهمه:
    خانواده برتر - تسخیر قلب زن
    این لینک هم جالب بود.اکثرشو میدونستم ولی خب بعضی هاش رو هم نمیدونستم.
    سیاست های زنانه و ناز کردن را هم تواین تالار یک سرچی بکنی خیلی خوبه.

وابستگی را هم تو این تالار سرچ کن.
    راهکار دیگه هم اینکه براش کتاب بخری.مثلا کتاب رازهایی در مورد زنان.برای خودت هم کتاب رازهایی در مورد مردان را بخ
    این کتاب ها رو هم قبلا بهش دادم ولی...اون الان میدونه خانم ها چقدر عاطفی هستند وازین جور احساسات اطلاع داره ولی نمیدونم چرا رعایت نمیکنه راستش گاهی احساس میکنم نکنه از عمد میخواد اذیتم کنه.

4)
    باز هم نمی دونم این راهکار بعدی که می خوام بهت بگم جواب می ده یا نه.

ولی شاید با یک سری ترفندها بتونی کم کم حس رومانتیکی را در او زنده کنی.خودت باید ابتکار داشته باشی ببینی چه جوری.
    مثلا به نظرم لینک زیر را بخون.کتابهایی که تو پست 10 معرفی شده را یکی برای خودت و یکی دیگه را هم برای همسرت (بعد از مدتی البته.وقتی که یکم تو راه اومد!) بگیر.

تاپیکی که می گم اینه:

طرز تهيه ي منوي عاشقانه

جالب بود مرسی.

با توجه به اینکه قلق همسرتو خودت بهتر می دونی ببین می تونی از پست های این تاپیک بالا ایده بگیری و آقاتون را جذب خودت بکنی؟

بعدش ببین می تونی وبلاگ های زیر را بهش معرفی کنی تا زاویه دیدش به همسر و عشق یکم لطیف تر و زیبا تر بشه؟
    این وبلاگ های زیر را می گم:
    یه زنم نداریم !

یه شوهرم نداریم!
    کلا به نظرم میاد اگه همسرت اینو درک کنه که ماهیت زن همین ناز داشتن ،عاطفه و لطافته و نیاز تو طبیعی هست خودش را بهتر تطبیق می ده و دنبال راهکار برای یادگرفتن میره.

5)راستی یک چیز دیگه که به ذهنم رسید اینه:
    من خودم را جای تو گذاشتم.

اگه من یک موقع ازدواج می کردم و می دیدم همسرم عاطفی نیست،احتمالا زود بچه دار می شدم تا خلا عاطفیم را با بچه پر کنم و به اون محبت کنم و از اون محبت دریافت کنم.این طوری یکم عواطفم کنترل می شد.

شاید هم از طریق بچه حسادت شوهرم را تحریک می کردم که دلش بخواد من بهش محبت کنم.
    البته نمی دونم این راهکار درسته یا غلط.

آخه شاید به این دلیل باشه که بعضی از مادران ایرانی بیش از حد به پسرشون وابسته می شن.و وقتی پسرشون ازدواج می کنه احساس می کنند عروسشون پسرشون را ازش گرفته.چون به جای شوهر از پسرشون احساسات را گرفتند.

پس شاید هم این ایده درست نباشه.

این راه خطرناکه.چون ممکنه برعکس شه.یعنی همه توجه شوهرم به بچه جلب شه واوضاع ازین هم بدتر شه.به علاوه من معتقدم هیچ چیزی نمیتونه جای محبت همسر رو بگیره ولی با بعضی موارد مثل سرگرم کردن خود و ...فقط خودم رو به کوچه علی چپ میزنم وگرنه این نیاز از راه خودش ارضا نشده.

میشه بی زحمت هر کاری کردی بیای نتیجه اش را اینجا بهمون بگی؟ حتی اگه نتیجه نداد.

ممکنه به درد یکی دیگه هم بخوره.

موفق باشی

باشه ٬ مطالب لینک ها رو به کار میگیرم.ونتیجش رو میگم. امیدوارم دوستان خانم واقا هم بیان وپیشنهاداتشون رو بگن.حتما اونهارو هم امتحات میکنم. ....
    - - - Updated - - -

..........

18. 2 کاربر از پست مفید yasna1990 تشکرکرده اند .

مصباح الهدی (سه شنبه 19 فروردین 93), دختر بیخیال (دوشنبه 18 فروردین 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    193

تشکرشده 95 در 52 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط bahar1990 نمایش پست ها
    من اهل مقایسه ی همسرم نیستم ولی خب میبینم برادرم یا داماد هامون یا داماد های خودشون هیچ کدوم اینقدر بی توجه نیستن و انگار همیشه به فکر خانمشون هستن وهواشو دارن ولی درمورد ما برعکسه مثلا من همیشه حواسم هست داریم میریم بیرون لباس گرم پوشیده یا نه یا توی مهمونی غذای مورد علاقش رو خورده یا نه یا سرش درد میکرد بهتر شده یا نه یا همیشه برای سالگرد عقد وعروسی و تولد و...سوپرایز دارم براش.
    .(البته میدونم به این رفتار ها میگن مادری کردن برای مرد که اصلا خوب نیست ودر حال اصلاح این رفتارم هستم )

ولی اون اصلا حواسش نیست که من هم هستم.حتی گاهی ازماشین که پیاده میشه راهشو میگیره و زود میره وبعد میگه ببخشید اصلا حواسم نبود تو هم باهامی.

یعنی شما فکر میکنید این رفتارها طبیعیه؟

ازخانم ها میخوام که راهنماییم کنن چه سیاست های زنونه ای میشه درین راستا پیش گرفت؟

ازاقایون هم میخوام راهنماییم کنن اگر جای همسر من بودند من باید چه رفتاری داشته باشم که این وضع عوض شه؟
    بهار خانم البته یه مساله ای هم هست که بد نیست بگم.این روزا به خاطر شرایط نامساعد اقتصادی در مملکت، بعضی آقایون توی محل کارشون خیلی تحت فشار و تنش هستن شاید علت این بی تفاوتی و کم حوصله گیش به خاطر مشغله ی کاری زیاد و تشویش زیاد افکارش باشه. خوب یه آقا از 6 صبح میره 7 شب میاد بیشتر روزش رو تو محل کار سپری میکنه و امکان داره مشغله ی ذهنیش و خستگیش اجازه نده که وقتی از سر کار میاد بتونه به شما ابراز محبت کنه.بهتره غیر مستقیم ریشه یابی کنی قضیه رو ببینی مشکلش از کجاس شاید از موضوعی ناراحت باشه.

20. 4 کاربر از پست مفید myl تشکرکرده اند .

کامران (سه شنبه 19 فروردین 93), مصباح الهدی (سه شنبه 19 فروردین 93), yasna1990 (سه شنبه 19 فروردین 93), دختر بیخیال (سه شنبه 19 فروردین 93)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)