به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 30 فروردین 93 [ 00:47]
    سطح
    1
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 26
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    2

تشکرشده 6 در 3 پست

Array

اعتیاد به گوش دادن موریک

سلام
    من به گوش دادن موزیک اعتیاد دارم 2 سال میشه که اینجوری شدم وقتی اهنگ گوش میدم احساس ارامش و خیلی خوبی دارم هر چی صدای موزیک هم بیشتر باشه بهتر ارامش میگیرم و حس خوبی بهم دست میده ولی چون تو خونه هستم و صدای بلند موزیک خانوادمو اذیت میکنه مجبوری با صدای کمی گوش میدم یا هنذفری تو گوشم میزارم و تا اخر صداشو زیاد میکنم ولی گوش دادنم به موزیک منو از زندگی انداخته کارم تو خونه شده دیدن موزیک ویدئو میخوام این کارمو ترک کنم
    برای پیشگیری هم 2.3 ماهه اهنگ دانلود نمیکنم اهنگای تو کامپیوترمو پاک کردم فقط موزیک ویدئو هست که دلم نمیاد پاکشون کنم چون واسشون زحمت کشیدم ولی باز برای گوش دادن موزیک میرم موزیک ویدئو هارو نگاه میکنم
    لطفا راهنماییم کنید از همه چی عقب افتادم میخوام بزارمش کنار فقط بچسبم به درس خوندن ولی نمیشه

- - - Updated - - -

دوستان خواهشا راهنمایی کنید من تو زندگیم خیلی سختی کشیدم تنها دلخوشیم همین گوش دادن اهنگ که حس خوبی بهم میده ولی از اینور میخوام درس بخونم برنامه ریزی هم کردم که فلان ساعت تا فلان ساعت درس بخونم ولی بجای درس اهنگ گوش میدم و بیخیال درس میشم خواهشا اگه راه حلی دارید بگید

2. 2 کاربر از پست مفید تهران تشکرکرده اند .

salehe92 (پنجشنبه 14 فروردین 93), Tehran021 (جمعه 08 مرداد 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    2

تشکرشده 6 در 3 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط تهران نمایش پست ها
    سلام
    من به گوش دادن موزیک اعتیاد دارم 2 سال میشه که اینجوری شدم وقتی اهنگ گوش میدم احساس ارامش و خیلی خوبی دارم هر چی صدای موزیک هم بیشتر باشه بهتر ارامش میگیرم و حس خوبی بهم دست میده ولی چون تو خونه هستم و صدای بلند موزیک خانوادمو اذیت میکنه مجبوری با صدای کمی گوش میدم یا هنذفری تو گوشم میزارم و تا اخر صداشو زیاد میکنم ولی گوش دادنم به موزیک منو از زندگی انداخته کارم تو خونه شده دیدن موزیک ویدئو میخوام این کارمو ترک کنم
    برای پیشگیری هم 2.3 ماهه اهنگ دانلود نمیکنم اهنگای تو کامپیوترمو پاک کردم فقط موزیک ویدئو هست که دلم نمیاد پاکشون کنم چون واسشون زحمت کشیدم ولی باز برای گوش دادن موزیک میرم موزیک ویدئو هارو نگاه میکنم
    لطفا راهنماییم کنید از همه چی عقب افتادم میخوام بزارمش کنار فقط بچسبم به درس خوندن ولی نمیشه

- - - Updated - - -

دوستان خواهشا راهنمایی کنید من تو زندگیم خیلی سختی کشیدم تنها دلخوشیم همین گوش دادن اهنگ که حس خوبی بهم میده ولی از اینور میخوام درس بخونم برنامه ریزی هم کردم که فلان ساعت تا فلان ساعت درس بخونم ولی بجای درس اهنگ گوش میدم و بیخیال درس میشم خواهشا اگه راه حلی دارید بگید

4. کاربر روبرو از پست مفید تهران تشکرکرده است .

salehe92 (پنجشنبه 14 فروردین 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 09 بهمن 99 [ 21:18]
    سطح
    76
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 152
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,320

تشکرشده 1,329 در 398 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام. به همدردی خوش امدید.
    من کارشناس نیستم و نظر شخصیم را میگم.

فقط موزیک ویدئو هست که دلم نمیاد پاکشون کنم چون واسشون زحمت کشیدم ولی باز برای گوش دادن موزیک میرم موزیک ویدئو هارو نگاه میکنم
    خب کپی شون کنید روی dvd و یا اگه حجمش زیاد بریزید روی هارد اکسترنال! و بذارید جایی که بهش دسترسی نداشته باشید!....
    ولی یک جوره دیگه هم میشه به این موضوع نگاه کرد.. درست که زحمت کشیده اید و انها را جمع اوری کردید ولی این چند گیگ موسیقی داره زندگی شما را خراب می کنه... و اگه پاکش کنید, در برابر انچه که از دست می دهید, وقت و عمرتان را که هیچگاه دیگه بر نمی گرده را بدست میارید....
    ببینید کدوم سمت ترازو سنگین تر و با ارزش تر.... عمرتان یا چند گیگ اطلاعات....
    البته پاک کردن یا نکردن هم راهه اصلی نیست.... منطقی تر و بالغانه تر اینه که شما اراده تان را تقویت کنید تا بدون نیاز به پاک کردن انها, زندگی تان را کنترل و مدیریت کنید.....

من تو زندگیم خیلی سختی کشیدم تنها دلخوشیم همین گوش دادن اهنگ که حس خوبی بهم میده
    سعی کنید که با تلاش و کوشش کم کم دلخوشی های دیگری هم برای خودتون درست کنید...
    به این فکر کنید که با تحصیل و کسب تخصص و مهارت های مربوطه می تونید شغل خوبی را پیدا کنید و زندگی تون را بهبود بدید و......

درس بخونم برنامه ریزی هم کردم که فلان ساعت تا فلان ساعت درس بخونم ولی بجای درس اهنگ گوش میدم و بیخیال درس میشم
    بیاید با روش پاداش و تنبیه کار کنید. شاید بهتون کمک کنه...
    به خودتون بگید اگه از این ساعت تا این ساعت این درس را خوندم, حق دارم که به این اهنگ گوش کنم و گرنه ممکن نیست...
    و به این فکر کنید که اگه الان برای زندگی تان تلاش نکنید, بعدا چه قدر ضرر می کنید و پشیمان میشید....
    و به نظرم اگه با دوستانتان هم بیشتر رفت و امد کنید, در روحیه تان تاثیر داره, با دیدن انها که برای زندگی شان تلاش می کنند, انرژی می گیرید...
    و به جای موسیقی, تفریح های دیگه مثل: ورزش, کوه نوردی یا حتی پیاده روی در پارک, مطالعه کتب غیر درسی و.... را هم امتحان کنید. با خواندن کتابهای مختلف دیدتان بازتر میشه و......
    و همچنین پیشنهاد می کنم عمیق تر درباره هدف زندگی و خواسته هایتان فکر کنید و ببینید از زندگی چی می خواهید, تا انگیزه تلاش کردن را بدست بیاورید....
    و در همین تالار هم اگه سرچ کنید, مطالب مختلفی را پیرامون تقویت اراده, خودشناسی, راههای انتخاب هدف و تصمیم گیری و .... پیدا می کنید...

موفق باشید

«آرامش» وقتی به سراغت می آید که «تلاش» کرده باشی.

« من در رقابت با هیچ کس جز خودم نیستم، هدفم مغلوب نمودن اخرین کاری است که انجام داده ام. »

« مهم انجام وظیفه است، نه نتیجه »

http://www.hamdardi.net/imgup/5471954c9081a134ec.jpg

6. 2 کاربر از پست مفید salehe92 تشکرکرده اند .

تهران (جمعه 15 فروردین 93), دختر بیخیال (پنجشنبه 14 فروردین 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    2

تشکرشده 6 در 3 پست

Array
    ممنون بزرگوار که پاسخ دادید

من دیر از خواب بیدار میشم معمولا ساعت 12 بیدار میشم تا صبحانه بخورم میشه 12:30 منم برنامه ریزیم جوریه که از ساعت 1 درس بخونم ولی چون از بی حوصلگی زیاده چون تازه از خواب بیدار شدم نمیتونم درس بخونم و اهنگ گوش میدم تا یه ذره حالم سر جاش بیاد ولی وقتی اهنگ گوش میدم تا چند ساعت طول میکشه و این منو عذاب میده
    پشتکارم خیلی زیاده چون عاشق درسم هستم و دوست دارم یاد بگیرم ولی چون دیر از خواب بیدار میشم سرحال نیستم ایا راهی هست که زود از خواب بیدار شم؟

- - - Updated - - -

ممنون بزرگوار که پاسخ دادید

من دیر از خواب بیدار میشم معمولا ساعت 12 بیدار میشم تا صبحانه بخورم میشه 12:30 منم برنامه ریزیم جوریه که از ساعت 1 درس بخونم ولی چون از بی حوصلگی زیاده چون تازه از خواب بیدار شدم نمیتونم درس بخونم و اهنگ گوش میدم تا یه ذره حالم سر جاش بیاد ولی وقتی اهنگ گوش میدم تا چند ساعت طول میکشه و این منو عذاب میده
    پشتکارم خیلی زیاده چون عاشق درسم هستم و دوست دارم یاد بگیرم ولی چون دیر از خواب بیدار میشم سرحال نیستم ایا راهی هست که زود از خواب بیدار شم؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 28 مرداد 95 [ 11:31]
    سطح
    36
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 85
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    320

تشکرشده 515 در 170 پست

Array
    دوست عزیز من دیروز براتون کلی نوشتم ولی هر چی میگردم پیداش نمیکنم
    منم مثل شما هستم ولی من سحرخیزم حداقل به خاطر کارم باید زود بیدار شم ولی مثل شما خیلی موزیک گوش میدم و برام عادت شده
    میتونه به خاطرات یا تجربیات گذشته هم مربوط باشه
    خاطره عاطفی از گذشته ندارید که این موزیک ها شما رو به یاد اون خاطرات بندازه؟
    من یه مدت سعی کردم ترکش کنم به خاطر محرم و سخنرانی گوش میدادم یا کتاب صوتی
    یا آموزش زبان گوش میدادم خیلی خوب بود ولی بعد از اینکه تموم شد دوباره برگشتم سر خونه اول
    ولی روزایی که به خاطر مشغله موزیک گوش نمیدم خیلی حس بهتری دارم
    انگار موزیک منو میبره توی رویا

9. 2 کاربر از پست مفید mis-marjan تشکرکرده اند .

salehe92 (دوشنبه 18 فروردین 93), تهران (جمعه 15 فروردین 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    2

تشکرشده 6 در 3 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mis-marjan نمایش پست ها
    دوست عزیز من دیروز براتون کلی نوشتم ولی هر چی میگردم پیداش نمیکنم
    منم مثل شما هستم ولی من سحرخیزم حداقل به خاطر کارم باید زود بیدار شم ولی مثل شما خیلی موزیک گوش میدم و برام عادت شده
    میتونه به خاطرات یا تجربیات گذشته هم مربوط باشه
    خاطره عاطفی از گذشته ندارید که این موزیک ها شما رو به یاد اون خاطرات بندازه؟
    من یه مدت سعی کردم ترکش کنم به خاطر محرم و سخنرانی گوش میدادم یا کتاب صوتی
    یا آموزش زبان گوش میدادم خیلی خوب بود ولی بعد از اینکه تموم شد دوباره برگشتم سر خونه اول
    ولی روزایی که به خاطر مشغله موزیک گوش نمیدم خیلی حس بهتری دارم
    انگار موزیک منو میبره توی رویا
    ممنون از شما
    بله شاید به خاطرات این چیزا مربوط بشه چون خیلی سختی کشیدم و کسی نیس که باهاش دردودل کنم میرم اهنگای که از مشکلات این چیزا هست گوش میدم و حالم بهتر میشه جدیدا این هم این جور موزیکارو کم کردم شاید بخاطر اینکه زیاد گوش دادم زده شدم ازش ولی الان دیگه اهنگای شاد گوش میدم روحیمو عوض میکنه ولی نمیدونم چیکار کنم دیگه بجای اینکه درسمو بخونم اهنگ گوش میدم به درسم خیلی علاقه دارم (درس تحصیلی نیست) واسه همین کسی نمیتونه مجبورم کنه که بشین بخون از یه طرف دیگه هم حسی که تو اهنگ کوش دادن هست خیلی بهتر از درس خوندن هست خیلی هم فکر کردم به خودم گفتم زود بیدار شم مثلا ساعت 8 یا 9 که 2.3 ساعت اهنگ گوش بدم بعد برم سراغ درسم از این طرف هم نمیتونم زود بیدار شم از زندگی هم عقب افتادم
    شما اگه شاغل هستید یا مثلا کارای خونرو انجام میدید کنارش موزیک گوش کنید فکر نکنم ایرادی داشته باشه چون من شغلی ندارم و میخوام سریع ساغل بشم دستم تو جیب خودم باشه باید درسمو تخصصی یاد بگیرم اگه یاد نگیرم نمیتونم کار کنم واسه همینه میخوام موزیک گوش دادنو بزارم کنار

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 06 آذر 93 [ 02:54]
    سطح
    34
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 147
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    143

تشکرشده 599 در 247 پست

Array
    سلام
    نمیدونم سطح اعتقادیتون در چه حدیه ولی خوب امتحان کردنش ضرری نداره

شیخ بهائی در کتاب مفتاح الفلاح از کتاب کافی شیخ محمد بن یعقوب کلینی نقل کرده که از حضرت صادق (ع) روایت نموده هر که وقت خوابیدن آیه آخر سوره کهف را بخواند هر ساعتی که بخواهد بیدار شود و نیت داشته باشد بیدار می‌شود.
    شیخ فرموده که این از اسرار و عجیبه مجربه است که شکی در آنها نیست.
    قُلْ إنَّما اَنَا بَشَرٌ مِثْلُکُمْ یُوْحی إلَیَّ أنَّما اِلهُکُمْ اِلهٌ واحِدٌ فَمَنْ کانَ یَرْجُوا لِقاءَ رَبَّهِ فَلْیَعْمَلْ عَمَلاً صالِحاً وَ لا یُشْرِکْ بِعِبادَهِ رَبَّهِ اَحَداً

بجای ساعت 12 یا 9 ساعت 6 صبح بیدار شید هم نمازتونو بخونید هم برید پیاده روی و نون تازه بگیرید و تو راه موزیکتونم گوش کنید هم سرحال شدید و خواب از سرتون پریده و هم موزیکتونو گوش کردید و هم نون تازه دارید برای صبحانه
    هوای بهار حال آدمو جا میاره یکی دوروز که امتحان کنید عاشقش میشید

سحرخیزی عادات خوب دیگه هم به همراه داره اینو باباپیری بالا صفحه امروز بهم گفت

البته سعی کنید شبها زود بخوابید تا برای بیدارشدن مشکلی نداشته باشید
    تمام سختی دنیا رو میشه با یک جمله تحمل کرد خدایا میدانم که میبینی!

12. 2 کاربر از پست مفید بهار_68 تشکرکرده اند .

khaleghezey (یکشنبه 17 فروردین 93), salehe92 (دوشنبه 18 فروردین 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 09 بهمن 99 [ 21:18]
    سطح
    76
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 152
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,320

تشکرشده 1,329 در 398 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    بله شاید به خاطرات این چیزا مربوط بشه چون خیلی سختی کشیدم و کسی نیس که باهاش دردودل کنم میرم اهنگای که از مشکلات این چیزا هست گوش میدم و حالم بهتر میشه جدیدا این هم این جور موزیکارو کم کردم شاید بخاطر اینکه زیاد گوش دادم زده شدم ازش ولی الان دیگه اهنگای شاد گوش میدم روحیمو عوض میکنه ولی نمیدونم چیکار کنم دیگه بجای اینکه درسمو بخونم اهنگ گوش میدم
    سلام
    دقیق نمی دانم که منظورتان از مشکلات چیست...
    ولی لینک زیر شاید بهتون کمک کنه
    http://www.hamdardi.net/thread-433.html

و این نقل قول هم پاسخ مدیر همدری به کاربر دیگری است, که در همین تاپیک ذکر شده...

نقل قول نوشته اصلی توسط مدیرهمدردی نمایش پست ها
    سلام فرزاد
    گفتی چی گوش کردی....
    اما نگفتی که چنین اشعاری تا چه اندازه در بزرگ کردن مشکلت دخیل بودند.
    و جایی که احساس تو را در چنگ گرفته بود، چگونه این اشعار باز هم به کمک احساس آمدند تا باز تو را بفشارند.
    و تو نیز مانند معتادی که از افیون بیشتر غرق لذت می شود و به مرور از روشهای منطقی باز می ماند، دنبال این احساست هستی و قدرت کنترل را از دست داده ای...
    یکی از راههای کنترل و مدیریت احساست اینه که اکتیو و فعال باشی، به جای اینکه با یک موسیقی و ترانه منفعل باشی و احساست را ( غم، دوری، بی وفایی، شکست، آرزو و ...) روز به روز رشد بدهی به طوری که نتوانی کنترل کنی، بهتر اینست که با انتخاب معانی ژرف تر قدرت کنترل خود را بالا ببرید.

«آرامش» وقتی به سراغت می آید که «تلاش» کرده باشی.

« من در رقابت با هیچ کس جز خودم نیستم، هدفم مغلوب نمودن اخرین کاری است که انجام داده ام. »

« مهم انجام وظیفه است، نه نتیجه »

http://www.hamdardi.net/imgup/5471954c9081a134ec.jpg

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 20 خرداد 97 [ 07:57]
    سطح
    71
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 358
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,836

تشکرشده 2,440 در 754 پست

Array
    تهران جون کلا وضعت خیلی نابسامانه. عادت به خواب تا 12 یعنی هیچ آینده روشن درسی و کاری برات نمیشه تصور کرد. باید اساسی با خودت مبارزه کنی. ولی این عادت (نه اعتیاد) با کمی استادگی و اراده کاملا متعادل میشه. باید خورد خورد از مدت زمانی که به موسیقی گوش میکنی کن کنی مثلا روزی 5 دقیقه کم کن. سعی کن موسیقی را به عنان پاداش برای خودت در قبال انجا برنامه هات بذاری و اکر کاری که برنامه ریزی کردیو انجام ندادی جریمت بشه گوش ندادن به موسیقی/ به هر حال میتونی مدیریتش کنی و کم کم کمش کنی. موفق باشی
    *به جادوی چشم تو شیدا شدم*
    *ز خود گم شدم در تو پیدا شدم*
    *من آن قطره بودم که با موج عشق*
    *در آغوش مهر تو دریا شدم
    *

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)