به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 17 مرداد 96 [ 11:58]
    سطح
    32
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 129
    Overall activity: 22.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    44

تشکرشده 13 در 11 پست

Array

ادامه تحصیل در خارج و مشکلات ازدواج

سلام دوستان همدردی
    اول اینکه تو این مدت کم که با این سایت آشنا شدم و نوشته های دیگران رو خوندم خیلی به اطلاعاتم اضافه شده و خیلی خوشحالم با این سایت آشنا شدم
    من قصد ادامه تحصیل در خارج رو دارم و با توجه به شرایط تحصیلیم احتمال بورس شدن برای دکتری خیلی بالاست. با توجه به اینکه در حال حاضر با کسی نیستم و فعلا هم خواستگاری ندارم که در این مورد هم هدف باشیم، به احتمال زیاد من مجرد از ایران خارج میشم.
    حالا نگرانیم اینه که در یک کشور دیگه (که ارزشهاش با کشورمون خیلی متفاوته) و به دور از همفکری و مشورت با خانواده ام، اگه موردی پیش اومد من چطور بررسی کنم؟ علاوه بر چیزهایی که اینجا بررسی میشه، به چه چیزهای دیگه ای باید دقت کنم؟
    اینم بگم که مهم ترین ملاکهام تفاهم در عقاید و مسائل مذهبی، تفاهم در اهداف و روش زندگی، صداقت، تفاهم فرهنگی خانواده ها و البته شغل مناسب هست.
    اینم بگم که من مذهبی نیستم ولی به خیلی از مسائل پایبندم و غیر مذهبی بودن رو دلیل بر بی بند و باری نمیدونم. دوست دارم طرف مقابلم هم از این نظر شبیه من باشه. حالا در یک کشور دیگه که عرفش فرق داره با اینجا، من این مورد رو چطور بسنجم؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 16 تیر 93 [ 19:14]
    سطح
    16
    Level completed: 39%, Points required for next Level: 61
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class500 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    212

تشکرشده 188 در 57 پست

Array
    به عنوان کسی که چند سالی در خارج از کشور بوده فکر می کنم که با رفتن با خارج شانس ازدواجتون کمتر می شه. البته هیچ وقت نمی شه پیش بینی کرد اما شانس ازدواج به طور معمول برای یک ایرانی در خارج کمتر از شانسش در داخل کشوره. چون تعداد گزینه ها در داخل بیشتره. البته کشوری که بهش مهاجرت می کنید، محیطی که توش خواهید بود و تعداد افراد ایرانی اونجا می تونه روی شانستون تاثیر بذاره. اگر هم که براتون فرق نمی کنه با خارجی یا ایرانی ازدواج کنید دامنه ی انتخابتون بیشتر می شه اما باز به اندازه ی ایران نمی رسه چون به هر حال هستند خارجی هایی که شاید من و شمای ایرانی رو به دلیل خارجی بودن در اون کشور به عنوان گزینه ی مناسب ازدواج نبینند و چیز عجیبی هم نیست ولی البته در اروپا و آمریکا ازدواج بین ملیت های متفاوت خیلی امر جا افتاده ای شده. ولی شما اگر قصد ازدواج با هموطن رو دارید و انتظار دارید وقتی میایید خارج این اتفاق بیوفته به خودتون امید کاذب ندید. ممکنه واقعاً این اتفاق نیوفته و تو روحیه تون تاثیر بد بذاره. به نظر من اگر به تاخیر انداختن تحصیل در خارج براتون مشکل ایجاد نمی کنه و احتمال ازدواجتون تو ایران هست صبر کنید و ازدواج کنید و بعد با همسرتون برید. اگر هم چنین شانسی رو به این زودی ها برای خودتون نمی بینید با این دید که ممکنه در خارج هم به سادگی ازدواج پیش نیاد براتون مهاجرت کنید و تحصیلتون رو شروع کنید.

3. کاربر روبرو از پست مفید تهمتن تشکرکرده است .

asal25 (دوشنبه 11 فروردین 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 17 مرداد 96 [ 11:58]
    سطح
    32
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 129
    Overall activity: 22.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    44

تشکرشده 13 در 11 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط تهمتن نمایش پست ها
    به عنوان کسی که چند سالی در خارج از کشور بوده فکر می کنم که با رفتن با خارج شانس ازدواجتون کمتر می شه. البته هیچ وقت نمی شه پیش بینی کرد اما شانس ازدواج به طور معمول برای یک ایرانی در خارج کمتر از شانسش در داخل کشوره. چون تعداد گزینه ها در داخل بیشتره. البته کشوری که بهش مهاجرت می کنید، محیطی که توش خواهید بود و تعداد افراد ایرانی اونجا می تونه روی شانستون تاثیر بذاره. اگر هم که براتون فرق نمی کنه با خارجی یا ایرانی ازدواج کنید دامنه ی انتخابتون بیشتر می شه اما باز به اندازه ی ایران نمی رسه چون به هر حال هستند خارجی هایی که شاید من و شمای ایرانی رو به دلیل خارجی بودن در اون کشور به عنوان گزینه ی مناسب ازدواج نبینند و چیز عجیبی هم نیست ولی البته در اروپا و آمریکا ازدواج بین ملیت های متفاوت خیلی امر جا افتاده ای شده. ولی شما اگر قصد ازدواج با هموطن رو دارید و انتظار دارید وقتی میایید خارج این اتفاق بیوفته به خودتون امید کاذب ندید. ممکنه واقعاً این اتفاق نیوفته و تو روحیه تون تاثیر بد بذاره. به نظر من اگر به تاخیر انداختن تحصیل در خارج براتون مشکل ایجاد نمی کنه و احتمال ازدواجتون تو ایران هست صبر کنید و ازدواج کنید و بعد با همسرتون برید. اگر هم چنین شانسی رو به این زودی ها برای خودتون نمی بینید با این دید که ممکنه در خارج هم به سادگی ازدواج پیش نیاد براتون مهاجرت کنید و تحصیلتون رو شروع کنید.
    بله تهمتن عزیز، اینارو میدونم که قراره بترشم! حالا گفتم اگه یهو یه معجزه ای شد و موردی پیش اومد، چه نکات اضافه تری رو باید مدنظر قرار بدم تا بخاطر فشار تنهایی اشتباه نکنم یا بخاطر تشخیص نادرست اون 1دونه فرصتم از دست ندم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)