به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 خرداد 94 [ 21:29]
    سطح
    16
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 38
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class500 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 15 در 9 پست

Array

ازدواج به زور خانواده!

با سلام فکر کنم حدود 7 ساعت دیگه سال نو تحویل و بشه و از همین جا به همتون تبریک میگم.والا به یه مشکلی خوردم که واقعا خیلی من رو درگیر کرده.پسری هستم 25 ساله از تهران که به یه دلایل و منطقی که خودم دارم نمیخوام تا 30 سالگی ازدواج کنم.ولی پدر و مادرم هفته پیش یه دختری رو دیدن و میگن این دختر خیلی دختره خوبی هست باید این رو بگیری و میگن تکه این دختر!البته نه این که زور کنن ولی جند باز پیشنهاد دادن!البته من که نمیخوام ازدواج کنم حالا حالا ها ولی یه چیزی که من رو داره زجرم میده اینه که بابام گفته تو اگه این دختر رو بگیری دنیا رو میریزم به پات! به خاطر تو خونه رو 4 طبقه میکنم ماشین 200 میلیونی واست میخرم و.....از لحاظ شغلی هم بابام کارخونه داره و پیش اون دارم کار میکنم کلا مشکل مالی ندارم.نمی دونم چرا ولی بابام خیلی به این دختره علاقه داره!بعد اینکه خودم یه بار شانسی دختر رو دیدم نه ازش خوشم اومد نه بدم!یه قیافه متوسطی داشت.حالا به نظر شما چیکار کنم؟از یه لجاظ نمی خوام الان ازدواج کنم از یه لحاظ پیشنهادات خوبی داره بهم میشه!از یه لحاظ هم دختره متوسط به دلم نشست راحت بگم باب دل خودم نبود!به نظر شما یه پدر واسه چی این کارها رو میکنه؟ایا 5 6 سال دیگه هم باز این کارها رو میکنه؟جون هر کس که دوسش دارین کمکم کنید

2. کاربر روبرو از پست مفید farzadn تشکرکرده است .

kiann (جمعه 01 فروردین 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 28 مرداد 95 [ 11:31]
    سطح
    36
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 85
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    320

تشکرشده 515 در 170 پست

Array
    اول سال نو رو تبریک میگم بعد بریم سراغ مشکل شما: دوست عزیز باید در مورد خودت وشرایط بیشتر توضیح بدی دلیلت برای عقب انداختن ازدواج تا 30 سال چی هست معیارهای خودت برای انتخاب همسر؟ آیا قبلا دختری توی زندگیت بوده که بخوای در مورد ازدواج بهش فکر کنی البته شرایط شما زور نیست پیشنهاده میتونی قبول کنی و یا میتونی قبول نکنی در نهایت بستگی به دلیلت داره که خانواده رو بتونی متقاعد بکنی یا نه مسلما پدری که چنین وعده هایی به شما میده در آینده هم براتون کم نخواهد گذاشت نظر من اینه که شرایط خودت رو بسنجی با توجه به سوالاتی که مطرح کردم و اگر هم جوابشونو برامون بذاری بهتر راهنماییت می کنیم

4. کاربر روبرو از پست مفید mis-marjan تشکرکرده است .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    16
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 15 در 9 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mis-marjan نمایش پست ها
    اول سال نو رو تبریک میگم بعد بریم سراغ مشکل شما: دوست عزیز باید در مورد خودت وشرایط بیشتر توضیح بدی دلیلت برای عقب انداختن ازدواج تا 30 سال چی هست معیارهای خودت برای انتخاب همسر؟ آیا قبلا دختری توی زندگیت بوده که بخوای در مورد ازدواج بهش فکر کنی البته شرایط شما زور نیست پیشنهاده میتونی قبول کنی و یا میتونی قبول نکنی در نهایت بستگی به دلیلت داره که خانواده رو بتونی متقاعد بکنی یا نه مسلما پدری که چنین وعده هایی به شما میده در آینده هم براتون کم نخواهد گذاشت نظر من اینه که شرایط خودت رو بسنجی با توجه به سوالاتی که مطرح کردم و اگر هم جوابشونو برامون بذاری بهتر راهنماییت می کنیم
    سلام/ممنون از راهنماییت.دلیله اینکه میخوام تا 30 سالگی ازدواج کنم اینه که میخوام تو مجردی کم نزارم تا در اینده پشیمون نشم!و اینکه کلا از بچگی تصمیم من این بود که اونوره 30 زن بگیرم.قبلا چرا ولی الان نه هیچ دختری هم الان تو زندگیم نیست.کلا با ازدواج حال نمی کنم!به هر کی هم میگی میگه زن نگیری خودت رو بدبخت نکنی و از این حرفها......البته من کاری با این حرفها ندارم و با عقل خودم جلو میرم

6. 3 کاربر از پست مفید farzadn تشکرکرده اند .

1234567 (جمعه 01 فروردین 93), kiann (جمعه 01 فروردین 93), شایسته89 (جمعه 01 فروردین 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array
    منظورت از تو مجردی کم نذارم چیه؟

8. 2 کاربر از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده اند .

kiann (جمعه 01 فروردین 93), پونیو (جمعه 01 فروردین 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    16
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 15 در 9 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرهنگ 27 نمایش پست ها
    منظورت از تو مجردی کم نذارم چیه؟
    یعنی اینکه میخوام واسه مجردیم کم نزارم و هر جور عشق و حالی رو کنم بعد برم زن بگیرم!

10. کاربر روبرو از پست مفید farzadn تشکرکرده است .

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 93 [ 11:18]
    سطح
    37
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 113
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    153

تشکرشده 2,575 در 920 پست

Array
    راستش را بگم من پدر مادرهای زیادی را دیدم که بعد از ازدواج بچه ها سنگ تمام گذاشتن اما متاسفانه بچه ها خوشبخت نشدند. چرا ؟ چون ازدواج به پول نیست.
    ببین شما الان مشکل مالی نداری. پدرت هم هر کاری برای شما می کند. و در ثانی ازدواج یک جنبه خیلی مهمش برای مردها لذت است که لازمه اش این است که قیافه خانم را بپسندی. من در همین تالار یک تاپیک دیدم . یک آقایی بود مثل شما به توصیه خانواده با دختری که خیلی خوب بود ازدواج کرده بود. اما چون از چهره دختر خوشش نمی آمد زندگی اش جهنم شده بود و قصد طلاق داشت. کلا با آن دختر سازگار نبود و فقط به توصیه خانواده این کار را کرده بود. بعد هم علاوه بر طلاق می خواست با خانواده هم قطع رابطه کند که این راه را پیش پایش گذاشته بودند.
    اما یک موضوعی هست. من فکر می کنم پدر و مادر شما نگران چیزی هستند که اصرار به ازدواج شما دارند. یعنی اشکالاتی در زندگی شما می بینند که فکر می کنند با ازدواج حل می شود. آیا به شما در این مورد چیزی نگفته اند ؟

12. 4 کاربر از پست مفید نوروزیان. تشکرکرده اند .

1234567 (جمعه 01 فروردین 93), kiann (جمعه 01 فروردین 93), mis-marjan (جمعه 01 فروردین 93), sanjab (جمعه 01 فروردین 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array
    هر جور؟با ماشین تو خیابون مزاحم دختر مردم؟دوست دختر؟کافی شاپ؟

با دخترا گردش؟همه ی اینها رو می تونم با همسرت انجام بدی جز مزاحمت.

فکر می کنی اونایی که هرکاری دلشون خواسته کردن الآن خوشبختن؟

تو که شرایط داری ازدواج کن، نه با کسی که خوشت نمیاد ولی به فکر باش.

14. 12 کاربر از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده اند .

deljoo_deltang (جمعه 01 فروردین 93), khaleghezey (جمعه 01 فروردین 93), kiann (جمعه 01 فروردین 93), mis-marjan (جمعه 01 فروردین 93), reza-m (سه شنبه 26 فروردین 93), roseflower (جمعه 01 فروردین 93), فرشته مهربان (سه شنبه 12 فروردین 93), پونیو (جمعه 01 فروردین 93), تهمتن (جمعه 01 فروردین 93), دختر بیخیال (سه شنبه 05 فروردین 93), ستیلا (شنبه 02 فروردین 93), شایسته89 (جمعه 01 فروردین 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 28 مرداد 95 [ 11:31]
    سطح
    36
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 85
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    320

تشکرشده 515 در 170 پست

Array
    من نمیدونم منظور شما از عشق و حال چیه!
    هر چند که با همسر هم میشه عشق و حال داشت چه بسا بیشتر و لذت بخش تر
    اما پول به تنهایی لازمه ازدواج نیست بلکه نیاز به بلوغ فکری داره که نمیدونم شما به این بلوغ دست پیدا کردی یا نه!
    تا زمانی که فکر میکنی ازدواج مانع یکسری تفریحاتت میشه ازدواج نکن چون نتیجه عکس میگیری و همیشه یه عقده ای درونت هست
    اما در مورد اون دختر به توصیه دوستان که خیلی خوب راهنمایی کردن اگر به دلت ننشسته و یا ملاک ها و معیارهای شما رو نداره پس قید ازدواجو بزن و دختر مردمو بدبخت نکن

16. 6 کاربر از پست مفید mis-marjan تشکرکرده اند .

deljoo_deltang (جمعه 01 فروردین 93), kiann (جمعه 01 فروردین 93), omid65 (جمعه 01 فروردین 93), پونیو (شنبه 02 فروردین 93), دختر بیخیال (سه شنبه 05 فروردین 93), شایسته89 (جمعه 01 فروردین 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    16
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 15 در 9 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط نوپو نمایش پست ها
    راستش را بگم من پدر مادرهای زیادی را دیدم که بعد از ازدواج بچه ها سنگ تمام گذاشتن اما متاسفانه بچه ها خوشبخت نشدند. چرا ؟ چون ازدواج به پول نیست.
    ببین شما الان مشکل مالی نداری. پدرت هم هر کاری برای شما می کند. و در ثانی ازدواج یک جنبه خیلی مهمش برای مردها لذت است که لازمه اش این است که قیافه خانم را بپسندی. من در همین تالار یک تاپیک دیدم . یک آقایی بود مثل شما به توصیه خانواده با دختری که خیلی خوب بود ازدواج کرده بود. اما چون از چهره دختر خوشش نمی آمد زندگی اش جهنم شده بود و قصد طلاق داشت. کلا با آن دختر سازگار نبود و فقط به توصیه خانواده این کار را کرده بود. بعد هم علاوه بر طلاق می خواست با خانواده هم قطع رابطه کند که این راه را پیش پایش گذاشته بودند.
    اما یک موضوعی هست. من فکر می کنم پدر و مادر شما نگران چیزی هستند که اصرار به ازدواج شما دارند. یعنی اشکالاتی در زندگی شما می بینند که فکر می کنند با ازدواج حل می شود. آیا به شما در این مورد چیزی نگفته اند ؟
    سلام دوست عزیز.در جواب شما باید بگم که:علت اینکه خانواده من اصرار به ازدواحج دارند دو تا دلیل داره:اول اینکه اینا میگن که دختر خوب کم پیدا میشه و این دختره یکی از اون خوبهاست!دلیلش هم اینه که چون دختره 21 سالشه و ابروش رو برنمیداره!البته این رو هم بگم دختره تو یه مغازه کار میکنه که صاحب مغازه رفیق بابام هست و بابام اینطوری اشنا شده.و دلیل دوم اینه که پدر و مادرم میترسن تا چند سال دیگه اصلا هیچ موقع زن نگیرم!چون خودم چند بار گفتم من نمیخوام زن بگیرم ولی چرا 30 سالگی خواهم گرفت

18. کاربر روبرو از پست مفید farzadn تشکرکرده است .

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    یکشنبه 20 دی 94 [ 22:37]
    سطح
    64
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 140
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,872

تشکرشده 3,054 در 793 پست

Array
    ببین به نظر من چند تا کار هست که باید انجام بدی.
    1- آیا اینکه داری میگی تا مجردی هر عشق و حالی خواستی بکنی همانظوری که دوستان گفتند سیستم مناسبی نیست . اگه هنوز عشق و حالی راه ننداختی بهتره دقیق تر به این موضوع بپردازی شاید داری اشتباه میکنی و این کارها درست نباشه .

من خودمم قبلا ها فکر می کردم که باید در سی سالگی ازدواج کنم اما الان یکی دو سالی هست که این فکر غلط رو دور انداختم ؛ موضوع اینه که وقتی کسی در روابط خاصی قرار نداره که در واقع هیچ عشق و حالی هم نمیکنه (!) بهتره که سریعتر ازدواج کنه و عشق و حال خودش رو با همسر خودش انجام بده و من بیشتر از این موضوع لذت میبرم.
    میدونی ، وقتی تو احساس و پول و وقتت به پای یک دختر میریزی تا این موضوع به ازدواج ختم نشه انگار تمامی این هزینه ها دود شده رفته هوا .
    فکر کن با ده تا دختر بری و بیای تا به همسر آینده ات برسی وقتی یک سیستم آشنایی در کانال ازدواج اتفاق میفته ، مشکلی نیست ، یه سری هزینه ها (احساس و پول و وقت و ... ) باید خرج بشه ، اما وقتی تو خودخواسته این هزینه ها و این سرمایه گذاری ها رو در جای دیگه ایی انجام میدی این در واقع یک اشتباه فاحشه .

انگار میخوای پای درختی رو آب بدی که میدونی قرار نیست میوه و ثمره اش رو در اختیار تو قرار بده .

در صورت تمایل به ازدواج
    2- صرف اینکه دختره ابروشو برنمیداره که برچسب خوب بودن رو نمیخوره. لذا اگر به نحوی وارد مقوله ازدواج شدی علی رغم تاکید پدر و مادرت برای خوب بودن او ، لازمه که تحقیقات گسترده ایی رو انجام بدی.

3-اگر از نظر ظاهری اون رو نپسندیدی ، به پدر و مادرت بگو ، اشکال نداره شما که خوشیختی منو میخواین یه دختر خوب دیگه ایی معرفی کنین .

20. 5 کاربر از پست مفید omid65 تشکرکرده اند .

deljoo_deltang (جمعه 01 فروردین 93), kiann (جمعه 01 فروردین 93), فرهنگ 27 (جمعه 01 فروردین 93), دختر بیخیال (سه شنبه 05 فروردین 93), شایسته89 (جمعه 01 فروردین 93)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)