به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 05 فروردین 93 [ 20:34]
    سطح
    1
    Level completed: 64%, Points required for next Level: 18
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

بین دو گزینه برای ازدواج مردد مانده ام که کدوم رو انتخاب کنم؟

سلام به همه ی عزیزانی که صادقانه و بی ریا به بقیه کمک می کنید.

من پسری 25 ساله هستم. مسلما برای خودم معیارهایی برای ازدواج دارم. الان بین دو گزینه بدجور موندم. اولی دختری 18 ساله است. اولین بار ایشون به من ابراز علاقه کرد و از اونجایی که دختر خوب و پاکی بود قبولش کردم تا بیشتر هم رو بشناسیم و ازدواج کنیم. از خیلی لحاظ دختر خوبیه اما چند فرق بزرگ داره. برعکس من خیلی برونگراست. سطح مالی خانوادش هم از من خیلی بالاتره. گفته که بعد از ازدواج خونه دار نمیشه و حتما باید بیرون از خونه کار که من خیلی موافق نیستم. فرهنگشون تقریبا با ما یکیه اما خیلی تجملاتی هستن. برای ازدواج هم داشتن خونه و ماشین و شغل از اولویت های خانوادشه که گفته اگه نباشه قبول نمیکنن. من نمیدونم بتونم چندسال دیگه خونه و ماشین بخرم. برای من موضوع حجاب خیلی مهمه. ایشون نماز و روزه و خدا و مسلمانیش رو کاملا رعایت میکنه اما از حجاب خوشش نمیاد. البته لباس هایی که میپوشه مناسبه اما هیچوقت از شال و روسری مناسبی استفاده نمیکنه.

اما مورد دوم. دختریه که سه ماه ازم بزرگتره. برعکس اولی توقعاتش خیلی پایینه. سطح مالی خانوادش هم با ما کاملا یکیه. دختر خیلی مهربونیه.در مورد حجاب هم چادریه و کاملا مقید به خدا. البته من دختر مانتویی رو بیشتر میپسندم اما با چادری بودن هم مشکلی ندارم. به جز چندمورد خیلی خیلی کوچیک تا حالا به هیچ مشکلی باهم نخوردیم. می تونم بگم از همه لحاظ باب میل من هست جز سن. اولا نمیدونم خانوادم چقدر قبول میکنن چون در بین اقوام ما رسم بر این بوده که دختر حداقل4 سال کوچکتر باشه. دوما به خاطر هم سن بودن(چندماه بزرگتر بودن) در آینده به مشکل میخوریم یا نه.
    یه مشکل دیگم هم اینه که نمیتونم هیچکدوم رو فراموش کنم. وقتی با اولی صحبت میکنم یاد اون یکی هستم و برعکس. البته نه همیشه. اما خب گاهی پیش میاد و آزاردهنده است.
    من چیکار کنم؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 دی 93 [ 23:45]
    سطح
    36
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 82
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    573

تشکرشده 935 در 360 پست

Array
    سلام
    هردودخترازاشناهای شماهستند؟یاباهاشون دوست هستید؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 29 اسفند 93 [ 18:29]
    سطح
    26
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 83
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    106

تشکرشده 219 در 87 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط alones نمایش پست ها
    سلام به همه ی عزیزانی که صادقانه و بی ریا به بقیه کمک می کنید.

من پسری 25 ساله هستم. مسلما برای خودم معیارهایی برای ازدواج دارم. الان بین دو گزینه بدجور موندم. اولی دختری 18 ساله است. اولین بار ایشون به من ابراز علاقه کرد و از اونجایی که دختر خوب و پاکی بود قبولش کردم تا بیشتر هم رو بشناسیم و ازدواج کنیم. از خیلی لحاظ دختر خوبیه اما چند فرق بزرگ داره. برعکس من خیلی برونگراست. سطح مالی خانوادش هم از من خیلی بالاتره. گفته که بعد از ازدواج خونه دار نمیشه و حتما باید بیرون از خونه کار که من خیلی موافق نیستم. فرهنگشون تقریبا با ما یکیه اما خیلی تجملاتی هستن. برای ازدواج هم داشتن خونه و ماشین و شغل از اولویت های خانوادشه که گفته اگه نباشه قبول نمیکنن. من نمیدونم بتونم چندسال دیگه خونه و ماشین بخرم. برای من موضوع حجاب خیلی مهمه. ایشون نماز و روزه و خدا و مسلمانیش رو کاملا رعایت میکنه اما از حجاب خوشش نمیاد. البته لباس هایی که میپوشه مناسبه اما هیچوقت از شال و روسری مناسبی استفاده نمیکنه.

اما مورد دوم. دختریه که سه ماه ازم بزرگتره. برعکس اولی توقعاتش خیلی پایینه. سطح مالی خانوادش هم با ما کاملا یکیه. دختر خیلی مهربونیه.در مورد حجاب هم چادریه و کاملا مقید به خدا. البته من دختر مانتویی رو بیشتر میپسندم اما با چادری بودن هم مشکلی ندارم. به جز چندمورد خیلی خیلی کوچیک تا حالا به هیچ مشکلی باهم نخوردیم. می تونم بگم از همه لحاظ باب میل من هست جز سن. اولا نمیدونم خانوادم چقدر قبول میکنن چون در بین اقوام ما رسم بر این بوده که دختر حداقل4 سال کوچکتر باشه. دوما به خاطر هم سن بودن(چندماه بزرگتر بودن) در آینده به مشکل میخوریم یا نه.
    یه مشکل دیگم هم اینه که نمیتونم هیچکدوم رو فراموش کنم. وقتی با اولی صحبت میکنم یاد اون یکی هستم و برعکس. البته نه همیشه. اما خب گاهی پیش میاد و آزاردهنده است.
    من چیکار کنم؟
    دوست عزیز یعنی شما الان با دو تا دختر همزمان دوستی ؟!!!
    امیدورام اشتباه متوجه شده باشم ! چون این کار واقعا از اخلاقیات و انسانیت دوره ...

اگر بخوام با همین اطلاعاتی که دادی نظرمو بگم قطعا میگم هیچ کدوم از این دو نفر مناسب تو نیستن .

میدونی تو الان در توضیحاتت، خودت جواب خودت رو دادی !
    برای هر کدوم از این دو نفر یکسری مشکلاتی رو بیان کردی و این نشون میده خودتم فهمیدی که هیچ کدوم به درد تو نمیخورن و مشکلات بالقوه رو داری میبینی ، و همین مشکلات احتمال خیلی زیاد در زندگی تبدیل به مشکلات بالفعل میشه ...

یه جوری سوال کردی که کدوم رو انتخاب کنم ، انگار فقط همین دو نفر برای ازدواج با تو در دنیا وجود دارند ! و میخوای از بین بد و بدتر یکی رو انتخاب کنی !

اول تکلیفت رو با خودت معلوم کن بعد مسیرت رو انتخاب کن ، الان دیگه نیازی نیست بیشتر از این به روابطت ادامه بدی ...
    چیزایی که باید میفهمیدی رو فهمیدی و الان دیگه رسیدی به اما و اگر ...
    اگر واقعا یکیشون رو میخوای رسما اقدام کن تا تکلیف دختر مردم هم معلوم بشه ، اگرم که نه بیشتر از این با احساسات اونا و خودت بازی نکن ...

4. کاربر روبرو از پست مفید sobhan13 تشکرکرده است .

مصباح الهدی (چهارشنبه 28 اسفند 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام
    به نظر من که ازدواج با مورد اول ممکنه بعد از مدتی که احساساتتان خوابید؛درگیری ها و کل کل آغاز شود.و تفاوت ها خود را بیشتر نشون دهد.
    مورد دوم هم به نظرم خیلی خوب است.فقط می مونه اختلاف سن.
    شما خودتون فکر می کنید 3 ماه قبل خیلی از الانتون کوچیک تر بودین.یعنی خیلی فرق کردین؟
    اگر جوابتون منفی است،پس 3 ماه بزرگتر بودن خانم هم خیلی فرق نخواهد کرد.یعنی اگه خانم 3 ماه از الانشون کوچک تر بود و همسن شما بود،فرقی داشت؟
    فقط یک نکته بسیار مهم: درک مشترک است.اگر از نظر سطح فکری و عقل مثل هم هستین،مشکلی نیست.
    من خودم با اینکه 26 سالمه،ولی سطح منطق و ... بعضی خواستگارام که 29 سالشونه را نمی پسندم.ولی خواستگار همسن هم داشتم که احساس می کردم به اندازه من پخته است.
    پس باید اول دید چرا می گن اختلاف سن مهم است؟دلیلش پختگی و مساوی شدن سطح عقل دو نفر است.اگر بدون در نظر گرفتن اختلاف سن،این تعادل در پختگی را داشتین؛به نظر من مسائل مهم تری برای انتخاب وجود داره.
    هرچند که من از نحوه انتخابتون از اینکه با یک دختر 18 ساله مدتیه در ارتباط هستین و همزمان یک دختر دیگه را هم بررسی می کنید،مطمئن نیستم که به اندازه کافی پخته شده باشین.
    این از یک پسر 25 ساله تقریبا بعید است.حالا نمی دونم اون خانم سطح پختگی اش چگونه است.
    و همین طور از نظر ظاهری نیز باید شما بزرگتر به نظر برسید.
    حتما از این دو نظر(پختگی و ظاهر) باید بررسی شود.
    یک نکته مهم دیگه اینکه:
    اول تکلیفتون را با یک مورد معلوم کنید و پرونده اش را در ذهنتون ببندید و بعد ذهنتون را برای مورد بعد باز کنید.در غیر این صورت،تا آخر عمر هنگام زندگی با مورد دیگر خاطرات مورد قبل در ذهنتان باقی خواهد ماند.
    من فکر می کنم اول تکلیفتون را با مورد اول روشن کنید.به نظر شخصی من اگر شما برادرم بودین،هیچ وقت این مورد را بهتون پیشنهاد نمی دادم.
    یکم وضع جامعه را از نظر اقتصادی و پاکی ببینید.متوجه منظورم می شین.و شما هم نمی توانید به امید تغییر با یکی ازدواج کنید!
    از طرفی این دختر در سن 18 سالگی است.یعنی داره دوران گذار از نوجوانی به جوانی را طی می کند.و شخصیتش هنوز به ثبات نرسیده.نمی توان با قطعیت گفت که وقتی وارد دانشگاه یا اجتماع شود چه تغییراتی خواهد کرد و همین طور نمی توان با قطعیت روی انتخابش مطمئن شد که بعدا معیارهایش تغییر نکند و از انتخاب شما پشیمان نشود.
    تو این سایت من فکر کنم یکی از مشاوران گفته بودند سن 22 سال برای ازدواج دختران مناسب است.که دیگه تقریبا به ثبات رسیده اند.
    همچنین به نظرمی رسد که شما هنوز به طور اصولی در مورد ازدواج مطالعه نکردین.توصیه می کنم مطلعاتتان را افزایش دهید.
    به نظرم تاپیک های زیر را بخوانید:
    اگر روزی ،محبت کردی بی منت، لذت بردی بی گناه ، بخشیدی بی شرط
    بدان آن روز را واقعا زندگی کرده ای

یا ضامن بی ضامن ها...!!!

حسرت کرب و بلا در دل من پنهانیست؛
    من ندانم که چه اندازه ز عمرم باقیست؛

کربلا گر نشدم دعوت، از این بار گناه،
    ضامن من بشود ضامن آهو کافیست؟

با توکل بر خدای متعال:محکم، با امید و با انگیزه

6. 3 کاربر از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده اند .

1234567 (چهارشنبه 28 اسفند 92), فرهنگ 27 (چهارشنبه 28 اسفند 92), ستیلا (چهارشنبه 28 اسفند 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط roseflower نمایش پست ها
    سلام
    هردودخترازاشناهای شماهستند؟یاباهاشون دوست هستید؟
    آشنا نیستن اما کامل غریبه هم نیستن!

نقل قول نوشته اصلی توسط sobhan13 نمایش پست ها
    دوست عزیز یعنی شما الان با دو تا دختر همزمان دوستی ؟!!!
    امیدورام اشتباه متوجه شده باشم ! چون این کار واقعا از اخلاقیات و انسانیت دوره ...

اگر بخوام با همین اطلاعاتی که دادی نظرمو بگم قطعا میگم هیچ کدوم از این دو نفر مناسب تو نیستن .

میدونی تو الان در توضیحاتت، خودت جواب خودت رو دادی !
    برای هر کدوم از این دو نفر یکسری مشکلاتی رو بیان کردی و این نشون میده خودتم فهمیدی که هیچ کدوم به درد تو نمیخورن و مشکلات بالقوه رو داری میبینی ، و همین مشکلات احتمال خیلی زیاد در زندگی تبدیل به مشکلات بالفعل میشه ...

یه جوری سوال کردی که کدوم رو انتخاب کنم ، انگار فقط همین دو نفر برای ازدواج با تو در دنیا وجود دارند ! و میخوای از بین بد و بدتر یکی رو انتخاب کنی !

اول تکلیفت رو با خودت معلوم کن بعد مسیرت رو انتخاب کن ، الان دیگه نیازی نیست بیشتر از این به روابطت ادامه بدی ...
    چیزایی که باید میفهمیدی رو فهمیدی و الان دیگه رسیدی به اما و اگر ...
    اگر واقعا یکیشون رو میخوای رسما اقدام کن تا تکلیف دختر مردم هم معلوم بشه ، اگرم که نه بیشتر از این با احساسات اونا و خودت بازی نکن ...
    ممنون. نه من با دوتا همزمان دوست نیستم. اینطور فکر کنید که یه دختر میتونه چندتا خواستگار داشته باشه. من به هیچکدوم قول ازدواج ندادم. حتی به جز چندبار روزهای اول باهاشون قرار توی پارک و ... نداشتم و نهایت تلفن و پیامک بوده. درسته که فقط تنها دخترای دنیا نیستن اما خب یکی سری معیارهای من رو داشتن. من در کل آدم احساسی هستم و اگه بخوام بی خیال هردونفر بشم میدونم خیلی برام سخته و کلا دچار عذاب میشم.

نقل قول نوشته اصلی توسط مصباح الهدی نمایش پست ها
    سلام

به نظر من که ازدواج با مورد اول ممکنه بعد از مدتی که احساساتتان خوابید؛درگیری ها و کل کل آغاز شود.و تفاوت ها خود را بیشتر نشون دهد.

مورد دوم هم به نظرم خیلی خوب است.فقط می مونه اختلاف سن.

شما خودتون فکر می کنید 3 ماه قبل خیلی از الانتون کوچیک تر بودین.یعنی خیلی فرق کردین؟

اگر جوابتون منفی است،پس 3 ماه بزرگتر بودن خانم هم خیلی فرق نخواهد کرد.یعنی اگه خانم 3 ماه از الانشون کوچک تر بود و همسن شما بود،فرقی داشت؟

فقط یک نکته بسیار مهم: درک مشترک است.اگر از نظر سطح فکری و عقل مثل هم هستین،مشکلی نیست.

من خودم با اینکه 26 سالمه،ولی سطح منطق و ... بعضی خواستگارام که 29 سالشونه را نمی پسندم.ولی خواستگار همسن هم داشتم که احساس می کردم به اندازه من پخته است.

پس باید اول دید چرا می گن اختلاف سن مهم است؟دلیلش پختگی و مساوی شدن سطح عقل دو نفر است.اگر بدون در نظر گرفتن اختلاف سن،این تعادل در پختگی را داشتین؛به نظر من مسائل مهم تری برای انتخاب وجود داره.

هرچند که من از نحوه انتخابتون از اینکه با یک دختر 18 ساله مدتیه در ارتباط هستین و همزمان یک دختر دیگه را هم بررسی می کنید،مطمئن نیستم که به اندازه کافی پخته شده باشین.

این از یک پسر 25 ساله تقریبا بعید است.حالا نمی دونم اون خانم سطح پختگی اش چگونه است.

و همین طور از نظر ظاهری نیز باید شما بزرگتر به نظر برسید.

حتما از این دو نظر(پختگی و ظاهر) باید بررسی شود.

یک نکته مهم دیگه اینکه:

اول تکلیفتون را با یک مورد معلوم کنید و پرونده اش را در ذهنتون ببندید و بعد ذهنتون را برای مورد بعد باز کنید.در غیر این صورت،تا آخر عمر هنگام زندگی با مورد دیگر خاطرات مورد قبل در ذهنتان باقی خواهد ماند.

من فکر می کنم اول تکلیفتون را با مورد اول روشن کنید.به نظر شخصی من اگر شما برادرم بودین،هیچ وقت این مورد را بهتون پیشنهاد نمی دادم.

یکم وضع جامعه را از نظر اقتصادی و پاکی ببینید.متوجه منظورم می شین.و شما هم نمی توانید به امید تغییر با یکی ازدواج کنید!

از طرفی این دختر در سن 18 سالگی است.یعنی داره دوران گذار از نوجوانی به جوانی را طی می کند.و شخصیتش هنوز به ثبات نرسیده.نمی توان با قطعیت گفت که وقتی وارد دانشگاه یا اجتماع شود چه تغییراتی خواهد کرد و همین طور نمی توان با قطعیت روی انتخابش مطمئن شد که بعدا معیارهایش تغییر نکند و از انتخاب شما پشیمان نشود.

تو این سایت من فکر کنم یکی از مشاوران گفته بودند سن 22 سال برای ازدواج دختران مناسب است.که دیگه تقریبا به ثبات رسیده اند.

همچنین به نظرمی رسد که شما هنوز به طور اصولی در مورد ازدواج مطالعه نکردین.توصیه می کنم مطلعاتتان را افزایش دهید.

به نظرم تاپیک های زیر را بخوانید:

ممنون از پاسخ شما
    نه من با سه ماه قبلم هیچ تفاوتی نکردم. برای همین گفتم دختر رو هم سن درنظر میگیرم نه بزرگتر.
    من پاسخ سوال خودم رو میدونم اما نمیتونم قبولش کنم. میدونم که دختر 18 ساله اصلا باهام سازگار نیست و تقریبا هیچ شباهتی به هم نداریم. اما احساسم قبول نمیکنه! در مورد اون هم همینطوره. چمدین بار بهش گفتم اگه باهم ازدواج کنیم حتی اگه کوتاه بیایم و مشکلی پیش نیاد خانواده هامون رو چکار کنیم که زمین تا آسمون با هم فرق دارن. بهش گفتم بهتره همدیگه رو فراموش کنیم اما اون چندماه وقت خواست و گفتم باشه. قرار شد تا خرداد کامل از هم بی خبر باشیم تا بفهمه واقعا این وسط علاقه بوده یا فقط یه حس وابستگی زودگذر.
    اما دختر دوم. من همیشه یکی از معیارهام همین بوده که همسرم چندسال کوچکتر باشه. حتی وقتی فهمیدم ایشون همسن هستن خواستم کلا بیخیال شم اما دیدم بقیه ی معیارهام رو تقریبا کامل داره.
    فعلا دارم سمینار آقای فرهنگ رو گوش میدم. شاید که فرجی شد...

8. کاربر روبرو از پست مفید alones تشکرکرده است .

1234567 (چهارشنبه 28 اسفند 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 مرداد 93 [ 17:37]
    سطح
    7
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 49
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    21

تشکرشده 52 در 20 پست

Array
    سلام
    از مورد اول بگذر ---- البته میگم نظر شخصیم هستا --- عزیزم اون دختر خانم 18 ساله هنوز به بلوغ کامل نرسیده ----
    در مورد گزینه دوم شما یکسری معیار برای همسرت داری --- خوب حالا همه دخترا تمامی معیار های شما را ندارند و از طرف دیگر شما هم تمام معیار های اون ها رو نداری
    شما باید معیار های اصلی و فرعیتو مشخص کنی ببینی معیار سن تو کدومش هست --- دوم اینکه به معیارات شماره بدی ببینی شرط سن شماره چندم هست ---- اینطوری بهتر میتونیتصمیم بگیری --- البته میگم شما اینجا با دوستان مشورت میکنید اما باید نظر پایانی رو خودتون بگیرید --- اما به نظر من مورد اول هنوز به بلوغ عقلی نرسیده -- شاید وقتی به دانشگاه رفت و محیط اونجا رو دید کلا نظرش عوض بشه -- شما باید این هم مد نظر داشته باشی
    چه موردی داره دختر خانم 3 ماه بزرگتر باشن --- در ضمن در مورد اول اون بحث خانوادشون خیلی مهمه -- چطور توقع دارید دختری که در ناز و رفاه بزرگ شده بیاد با شرایط مالی شما کنار باید -- شاید 1 الی 2 سال هیچی نگه اما آخرش چی ----- هر چند دختر کم توقع تر باشه بهتر هست البته باید بگم در این وضع مالی که الان داریم تو کشور

در ضمن وضع مالیت چطور هست ؟؟ خوبه یانه

10. کاربر روبرو از پست مفید eimanpaladin تشکرکرده است .

مصباح الهدی (چهارشنبه 28 اسفند 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 29 بهمن 01 [ 12:00]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteranOverdrive25000 Experience Points
    تشکرها
    6,932

تشکرشده 6,903 در 1,648 پست

Array
    سلام alones عزیز،

به همدردی خوش آمدید.

مسئله شما این نیست که کدوم یکی رو انتخاب کنید، مسئله اینه که کسیکه شما رو انتخاب میکنه، چه عاقبتی منتظرشه...

متاسفانه شما همسر مناسبی برای هیچ کدوم از این دخترها نیستید. وقتی شما خودت یه انتخاب نامناسب هستی، هرکسی رو هم که انتخاب کنی آخرش به نتیجه مناسب نمیرسی.

پیشنهاد میکنم سخنرانی های دکتر فرهنگ رو از این زاویه گوش کنید که شما همسر مناسبی هستید؟ ویژگی های یه همسر مناسب رو دارید؟ (البته خودم سخنرانی های دکتر فرهنگ رو گوش نکردم، کلا منظورم مطالب و مقالات در مورد انتخاب همسر هست)

شما که میگید با هرکدوم از اینها که حرف میزنید، تو فکر اون یکی هستید. چه تضمینی هست که با هرکدوم ازدواج کردی، تو فکر اون یکی نباشی؟

خیلی دقت کن، خیلی به خودت دقت کن. به نظر میرسه خیلی احساسی نگاه میکنی به قضایا...

نظر من اینه که با هردو نفر کات کن، و فعلا به خودت بپرداز.... اول یه همسر مناسب بشو، بعد دنبال یه همسر مناسب بگرد...

موفق باشی.

هر اتفاق بدی، یه اتفاق خوبه...

ویرایش توسط میشل : چهارشنبه 28 اسفند 92 در ساعت 14:27

12. 4 کاربر از پست مفید میشل تشکرکرده اند .

asemaneabi222 (سه شنبه 05 فروردین 93), majid_k (چهارشنبه 28 اسفند 92), مصباح الهدی (چهارشنبه 28 اسفند 92), دختر بیخیال (سه شنبه 05 فروردین 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 29 تیر 96 [ 15:40]
    سطح
    32
    Level completed: 20%, Points required for next Level: 121
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1

تشکرشده 37 در 17 پست

Array
    با عقل انتخاب کن با عشق زندگی کن
    اگه یه کم منطقی فکر کنی مورد اول خیلی مناسب شما نیست و باید یواش یواش فراموشش کنی
    در مورد کیس دوم هم تعصب رو درباره سن بذار کنار ببین از نظر طرز فکر باهاش تفاهم داری یا نه

14. 2 کاربر از پست مفید saeed1365 تشکرکرده اند .

1234567 (چهارشنبه 28 اسفند 92), مصباح الهدی (چهارشنبه 28 اسفند 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    تشکر از همه ی دوستان
    موضوع تقریبا حل شد! با مورد اول صحبت کردم. درسته خودم خیلی احساساتی هستم اما تونستم بهش بفهمونم که ما به درد هم نمی خوریم. کمی ناراحت شد اما وقتی دید نمی تونه از توقعات خودش دست برداره قبول کرد که هم رو فراموش کنیم. خوشبختانه خیلی باهم نبودیم و هیچ خاطره ای باهم نداشتیم که بخواد این جدایی رو تلخ کنه.
    اما مورد دوم. خیلی از دوروبری ها گفتن هم سن بودن در آینده باعث میشه به مشکل بخورین اما خیلی ها رو دیدم که هم سن هستن و زندگی خوبی دارن. با خانوادش صحبت کردم و در نگاه اول راضی بودن و مشکلی نبود. فقط قرار شد پیش یک مشاور خانواده بریم.
    رفتن پیش مشاور رو توصیه میکنید؟ میترسم مشاوری باشه که نظر شخصی بده و فقط کار رو خراب تر کنه. دوستان توی یکی از شهرهای رشت یا گرگان یا مشهد مشاور خوبی سراغ دارید که باتجربه باشه و بشه به حرفاش کاملا اعتماد کرد؟

16. کاربر روبرو از پست مفید alones تشکرکرده است .

میشل (چهارشنبه 06 فروردین 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 23 تیر 93 [ 16:36]
    سطح
    22
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 62
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    37

تشکرشده 188 در 61 پست

Array
    دوست عزيز مشكل شما الان ٣ ماه نيست چند ساله ! شما گفتين تو خونواده شما رسمه كه دختر چند سال كوچكتر باشه . من در حرفاي شما هم ترديد رو مي بينم !!
    دوست من موكدا بهت توصيه ميكنم كه مورد دوم هرچند ممكنه يه فرشته باشه اما مورد خوبي واست نيست !!
    چون هم خودت و هم فاميلت احتمال داره مساله سن رو به روش بيارن !!
    از حرفات معلومه عشق و عاشقي هم در كار نيست.
    پس بگرد يه موزد پيدا كن كه معيار سنش هم اوكي باشه.
    قبل ازدواج تا ميتوني چشمات رو باز كن چون بعدش بايد ببنديشون !!

- - - Updated - - -

مورد دختر بزرگتر واسه كسي كه دهن بينه اصلا و ابدا خوب نيست !!!
    چون مطمئنا ملت نظر خواهند داد و اگه نظر ديگران روش تاثير بذاره ...... !!!!

18. 2 کاربر از پست مفید Mosbatfekrkon تشکرکرده اند .

eimanpaladin (چهارشنبه 06 فروردین 93), دختر بیخیال (سه شنبه 05 فروردین 93)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)