به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 مرداد 93 [ 17:37]
    سطح
    7
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 49
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    21

تشکرشده 52 در 20 پست

Array

شرایط من را بخوانید و راهنمایی کنید که آیا مناسب برای ازدواج هست یا خیر ؟

با سلام و خسته نباشید من یه چند مدتیه از خودم این سوالو میکنم که آیا آمادگی ازدواج دارم یا نه
    چون واقعا نیاز دارم یکی تو زندگیم باشه با خانوادم هم مطرح کردم نظرشون خوبه فقط میگن مشکلی مالی دارم - الان من شرایط میگم شما بنظرتون چیکار کنم ؟
    1- کارت پایان خدمت دارم
    2- شغلم مسئول it یکی از شرکت های صنعتی اصفهانم
    3- حقوق دریافتیم با اضافه کار روی 850 - 900 هست
    4- شغل دوم هم دارم برنامه نویس تحت وب هستم پول اونم خوبه
    5- 26 سالمه
    6- ماشین ندارم - خونه ندارم
    7 - مشکل مدرک هم دارم واقعا از این یکی میترسم - (من مدرکم کاردانی نرم افزار هست ) الان تمومی دخترا حدالقل لیسانس هستن ، با اینکه میتونم ادامه تحصیل بدم اما واقعا بدردم نمیخوره یعنی فقط وقت تلف کردنه - چون واقعا هر چی نیازه تویه کار یاد گرفتم - یا تویه کلاس های آموزشی -
    8- یه حدود 7-8 تومنی هم پس انداز دارم - میتونم رویه پدرم حساب کنم اما الان نه
    9- تا الان دوست دختر نداشتم -فقط یه چند مورد بوده برای ازدواج دوستام معرفی کردن اونا رو هم بعد یک هفته گذاشتم کنار

میگم اینا شرایط منه - نمیدونم الان دقیقا چیکار کنم ؟؟
    ویرایش توسط eimanpaladin : جمعه 23 اسفند 92 در ساعت 02:47

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 93 [ 11:18]
    سطح
    37
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 113
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    153

تشکرشده 2,575 در 920 پست

Array
    بستگی به این دارد که شما چه جور دختری را می خواهید ؟ به نظر من شرایط تحصیلی و سنی و شغلی شما بد نیست. کسی انتظار ندارد در این سن خانه داشته باشید اما باید تمهیداتی برای داشتن یک خانه در آینده داشته باشید. باید مدیریت مالی را در زندگی کاملا بلد باشید. این از همه چیز مهمتر است. وگرنه زیادند مردانی که هم خانه و هم درآمد زیاد داشته اند اما همه را به باد فنا داده اند و دستشان خالی شده است.
    از لحاظ مدرک هم مشکلی نیست. شما تحصیلات دانشگاهی دارید و همین کافی است.
    اما یک سری آمادگی های دیگر هم باید داشته باشید از لحظ روحی و شخصیتی که . یک مثال می زنم. یک دختر مجرد ممکن است هم تحصیلات و هم شغل داشته باشد و موفق هم باشد و زیبا و نجیب هم باشد. خوب اینها خوب است اما کافی نیست. این دختر باید بپذیرد که نیازهای جنسی و عاطفی مردها را بشناسد و تامین کند. باید بپذیرد که بعد از ازدواج مسئولیت کارهای خانه را به صورت کامل به عهده بگیرد و خانه را در بهترین حالت نگه دارد. باید بپذیرد اوقات کمتری را با دوستانش بگذراند و در عوض به بچه هایش برسد. شاید به خاطر خانه داری و بچه هایش فرصت کمی برای علاقه های خودش باقی بماند و سرش شلوغ شود.اگر این دختر نمی تواند این کارها را انجام دهد یعنی آمادگی ازدواج ندارد.
    در مورد پسرها هم همین طور است اما مواردش فرق می کند.

3. 5 کاربر از پست مفید نوروزیان. تشکرکرده اند .

abi.bikaran (جمعه 23 اسفند 92), eimanpaladin (جمعه 23 اسفند 92), kiann (جمعه 23 اسفند 92), فرهنگ 27 (جمعه 23 اسفند 92), مصباح الهدی (جمعه 23 اسفند 92)

Banned
    آخرین بازدید
    سه شنبه 09 اردیبهشت 93 [ 22:46]
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience PointsOverdriveSocial3 months registered
    تشکرها
    518

تشکرشده 726 در 247 پست

Array
    مسئول it !!! ماهی 900 + شغل دوم (برنامه نویسی) !!!

آقا اگه من دختر بودم که همچین پسری میومد خواستگاریم همونجا غش میکردم
    یا هول میشدم چایی رو میریختم طرفو میسوزوندم (احیانا جاهای بدی ریخته میشد ولی چیکار کنم دست خودم که نبوده)

خلاصه همچین صیدی رو باید با تور گرفت

دوست عزیز من اگه جای شما بودم الان تنها مشکلم این بود که اسم بچه هام رو چی بذارم

تو فامیل هم که هیچ دختری دم دست نداریم بندازیم بهت

رفیق تو دیگه دستت بازه و راحت میتونی انتخاب کنی پس توی انتخابت سخت گیر باش و بخاطر اینه دنبال دوستی و ... نبودی و شغلتم مناسبه به نظرم همه خانواده ها آرزشونه دخترشونو به پسر خوبی مثل تو بدن

خودتم دیگه در مورد مسائل مالی سخت گیری نکن خدا خودش روزی رسونه خیلیا رو میشناسم با حقوق ماهی 300 و به امید یارانه و سبد کالا و از این چیزا ازدواج کردن و الان هم راضی هستند
    هر چی سنت بیشتر بره بالا احتمال اینکه به گناه بی افتی بیشتر میشه
    بهترین دوران زندگیت توی همین سن و ساله
    تا دختر مورد نظرتو پیدا کنی و خواستگاری و دوران آشنایی و ازدواج چند ماه تا یکسال طول میکشه پس آستینا رو بالا بزن

راستی اگه احیانا برای مراسم ازدواج احتیاج به خواننده و حرکات موزون داشتی یه خبری بهم بدم خودم میام برات برنامه اجرا میکنم

موفق باشی

5. 4 کاربر از پست مفید 1234567 تشکرکرده اند .

abi.bikaran (جمعه 23 اسفند 92), eimanpaladin (جمعه 23 اسفند 92), فرهنگ 27 (جمعه 23 اسفند 92), مصباح الهدی (جمعه 23 اسفند 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام
    شما گفتین:
    7 - مشکل مدرک هم دارم واقعا از این یکی میترسم - (من مدرکم کاردانی نرم افزار هست ) الان تمومی دخترا حدالقل لیسانس هستن ، با اینکه میتونم ادامه تحصیل بدم اما واقعا بدردم نمیخوره یعنی فقط وقت تلف کردنه - چون واقعا هر چی نیازه تویه کار یاد گرفتم - یا تویه کلاس های آموزشی –
    به نظرم نگرانیتون کاملا بی مورده.شما دنبال یک دختر حداکثر کارشناسی باشید.همه لیسانس ها هم که اهل علم و... نیستن!!!
    من خودم تو دوران کارشناسیم می دیدم خیلی دخترا همینجوری برای اینکه یه مدرکی داشته باشن میان دانشگاه!!!
    دانشگاه پیام نور و آزادی هم که تا دلتون بخواد هست.فکر نکنم دخترایی که اینجا ها تحصیل کردن 2 سال اختلاف تحصیلی این همه براشون مهم باشه.خودم تو اطرافیانم دیدم ها!
    اما خب اگه بخواهید با یک دختر تحصیل کرده دانشگاه سراسری و با رتبه خوب و با قصد ادامه تحصیل و ... ازدواج کنید شاید نگرانیتون کمی به جا باشه.اما باز هم نمیشه 100% گفت همه این دخترا براشون مهمه که همسرشون تحصیلاتش بالاتر باشه.
    به نظرم تو جلسه خواستگاری دلیلتون را برای اینکه نمی خواهید ادامه تحصیل بدین بگین.یعنی بگید که من به رشته ام علاقه دارم و در خودم واقعا توانایی ادامه تحصیل را می بینم اما فکر می کنم دانشگاه نمی تونه این قدر که من تو محیط کار و کلاس های فوق برنامه یاد گرفتم،به من چیز خاصی اضافه کنه و ممکنه من را از مسر الانم دور کنه.و از موفقیت هاتون توی کار بگید.
    اگه خوب و منطقی صحبت کنید تو رفتارتون شخصیت یک آدم فهمیده و با اعتماد به نفس را نشون بدین،مطمئن باشید نظر دختر را به شدت جلب می کنید!
    به عنوان یک دختر اینو گفتم!!! مطمئن باشید!

اگر روزی ،محبت کردی بی منت، لذت بردی بی گناه ، بخشیدی بی شرط
    بدان آن روز را واقعا زندگی کرده ای

یا ضامن بی ضامن ها...!!!

حسرت کرب و بلا در دل من پنهانیست؛
    من ندانم که چه اندازه ز عمرم باقیست؛

کربلا گر نشدم دعوت، از این بار گناه،
    ضامن من بشود ضامن آهو کافیست؟

با توکل بر خدای متعال:محکم، با امید و با انگیزه

7. 6 کاربر از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده اند .

1234567 (جمعه 23 اسفند 92), abi.bikaran (جمعه 23 اسفند 92), eimanpaladin (جمعه 23 اسفند 92), kiann (جمعه 23 اسفند 92), فدایی یار (جمعه 29 آبان 94), فرهنگ 27 (جمعه 23 اسفند 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 12 شهریور 93 [ 09:43]
    سطح
    12
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 32
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    3

تشکرشده 59 در 21 پست

Array
    دادا سريع ازدواج كن مرد حسابي موقعيت از اين بهتر حيف كه ابجي ندارم كه تو دومادمون بشي
    نترس داداش باور كن من سن 23 سالگي ازدواج كردم هيچي هم نداشتم ولي الان با 29 سال سن همه چي دارم
    داداش نترس
    دوستاي من كه اون موقع ازدواج نكردن گفتن باشه يكم پولدار بشيم ازدواج ميكنيم بخدا الان كه ازدواج كردن وضعشون ار قبل بدتر شده
    ادم ازدواج كه بكنه روزي توي يه نفر ميشه 2 نفر وقتي بچه دار بشي بخداوندي خدا روزي از در وديوار ميريزه برات اين براي من ثابت شده و با چشم خودمم براي ديگران ديدم چنين اتفاقي رو كه بعد ازدواج زندگي شون رو براه شده بعدشم حتما كه نبايد بري خانوم ليسانس بگيري حالاتو برو يه خانوم بگير در رتبه خودت بد ميگم داداش بخند مرد بخند

9. 2 کاربر از پست مفید matin95 تشکرکرده اند .

eimanpaladin (جمعه 23 اسفند 92), مصباح الهدی (جمعه 23 اسفند 92)

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    یکشنبه 20 دی 94 [ 22:37]
    سطح
    64
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 140
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,872

تشکرشده 3,054 در 793 پست

Array
    سلام.
    من نمی خوام به نوعی نا امیدت بکنم یا امید بدهم بهت . چون من در زمینه ازدواج تعادل فکری ندارم و گاهی مشتاقم و گاهی بیذار ، چون با ترس دارم با این موضوع برخورد می کنم و برام سخته این قضیه چون به نوعی ازدواج برای من بسیار استرس زا هست تا استرس زدا .

اما در وهله اول باید بدونی که چی میخوای ؟ کی میخوای بری سر خونه و زندگی ات . چه جوری میخوای میخوای هزینه هاشو تامین کنی و ...

باید دنبال دختری بگردی که کم توقع باشه ، نه از اینا که تا خرشون از پل گذشت شروع میکنن به غرغر کردن .

دخترخوب قاعدتا پیدا میشه ولی باید بگردی .

دقیقا هم سنیم اما من نمی دونم چقدر شور و شوق برای ازدواج داری ، فقط اینو بهت بگم که این شور و شوقت برای ازدواج در آینده شروع میکنه به کاهش .
    اگر بتونی الان انتخاب مناسبی داشته باشی قاعدتا خیلی بهتر از اینه که ازدواجتو برای چند سال آینده بذاری .

اگر در زمینه ازدواج کم کاری کنی احتمالا در آینده ممکنه چنانچه خویشتنداری کرده باشی از این موضوع زده بشی و وارد روابط مختلف بشی و ... .

اما با توجه به وضعیتی که داری ، اگر بتونی شروع خوبی داشتی باشی بنظر من صبر کردن بیفایده است و الان زمان شروع فرایند ازدواجته .

این موضوع رو هم توجه داشته باش که الان 26 سالته تا عروسی شاید حدود 2 سال فاصله است که اگر بتونی بخوبی برای کارت برنامه ریزی کنی میتونی در این مدت درامد خوبی داشته باشی .

اما مشکل جامعه ما اینه که درامدت در پایان دو سال رو در نظر نمی گیرند و شرایط کنونی و پس انداز کنونی ات رو مد نظر قرار میدن احتمالا .

بنده خودم در زمینه ازدواج بسیار مشتاق بودم و در ابتدای سال یک سری گفتگوهایی رو با دختری رو که بهم معرفی شده بود رو داشتم اما در همون جلسه اول به علت پرتوقع بودن ایشون همه چیز کنسل شد . جالبه که ایشون از چندین فیلتر رد شده بود تا به من معرفی شده بود !

این موضوع انگیزه ازدواج رو در من به مقدار قابل توجهی کاهش داد .

اما اینکه بخوای همه دخترها رو با یک چشم ببینی عاقلانه نیست ، اما ممکنه نفر اولی که به تورت میخوره پر توقع از آب در بیاد ، نباید خودت رو از بابت این موضوع ناراحت کنی .

11. 3 کاربر از پست مفید omid65 تشکرکرده اند .

eimanpaladin (جمعه 23 اسفند 92), فرهنگ 27 (جمعه 23 اسفند 92), مصباح الهدی (جمعه 23 اسفند 92)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)