به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 39
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 مهر 98 [ 13:13]
    سطح
    43
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 120
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    49

تشکرشده 10 در 8 پست

Array

با مزاحمین در دوران نامزدی چگونه رفتار کنیم

سلام دوستان
    خوب هستین؟

یه موضوع ظاهرا کوچک داره واسه ما کم کم به دردسر بزرگی تبدیل میشه واقعا نمیدونم بهترین رفتار چیه؟

منو نامزدم هروقت میریم بیرون خیلی پیش اومده اون مسافتیو که میخواد طی کنه بیاد سوار ماشین من بشه در همین مسافت کوتاه ماشینهایی که یه مشت ادم بی شخصیتو هرزه هستند واقعا نمیدونم به اینا باید چی گفت و بهشون چه لقبی داد؟میان جلوش میپیچنو بوق میزنندو.....

خیلی از این موارد پیش اومده در چند مورد اول من پیاده شدمو رفتم و باهاشون درگیر شدم ولی به خاطر همین درگیری چند وقتی باهام حرف نمیزد که چرا درگیر شدی من دوست ندارم مثل بی شخصیتا رفتار کنیو از این حرفا

همین موضوع کوچک با پادر میونی مادرش حل شدو من قول دادم که دیگه با اینجور افراد درگیر نشم

ولی واقعا سخته به نظر شما بهترین رفتار این مواقع چیه؟به خدا خیلی ادم جوش میاره به امام حسین منکه ازشون نمیگذرم....خیلی زور داره حال اینارو نگیری ولی اگه دوباره اقدامی کنم رابطمون به خطر میفته چون به پدر مادرشو خودش قول دادم

دوستان توروخدا کمکم کنید مثلا امروز همین اتفاق افتاد حتی یارو ماشینیه تا یه مسافتی هم مارو داشت تعقیب میکردو مزاحمتش ادامه داشت یعنی ادم انقدر بی خانواده؟

خانوم من خیلی وقته حرفمو گوش میکنه مانتو گشاد میپوشه شلوار تنگ نمیپوشه حتی ارایش هم نمیکنه موهاشم بیرون نیست ولی باز هم شاهد این اتفاقات هستم توروخدا بگید من چیکار کنم دارم دیوونه میشم....اون قول داد حتی ذره ای ارایش هم نکنه به شرطی که من اگه مشکلی پیش اومد درگیر نشم....
    ویرایش توسط stream : شنبه 17 اسفند 92 در ساعت 21:06

2. کاربر روبرو از پست مفید stream تشکرکرده است .

khaleghezey (دوشنبه 19 اسفند 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 01 فروردین 98 [ 02:42]
    سطح
    65
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 137
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,478

تشکرشده 1,276 در 407 پست

Array
    سلام
    وقتی خودمو توی این شرایط میزارم میبینم منم هیچوقت دوست ندارم همسرم با دیگران سر این مسائل درگیر بشه و همسرتونو درک میکنم. این مزاحمتها همیشه هست و وقتی به همسرتون اعتماد دارین ارزششو نداره که روزتون و با هم بودنتون رو خراب کنین چون واقعا این درگیریا استرس زاست.
    من نمیدونم منظورتون از فاصله ای که باید طی کنه چیه اما اگه جای امنی نیست و همیشه این اتفاق میفته خب برین دقیقا در منزلشون! شاید پاک کردن صورت مساله باشه ولی بهتر از اینه که این همه حرص و جوش بخورین!

4. 3 کاربر از پست مفید sara 65 تشکرکرده اند .

khaleghezey (دوشنبه 19 اسفند 92), stream (شنبه 17 اسفند 92), ستیلا (یکشنبه 18 اسفند 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام
    بهتون تبریک می گم.
    مشخصه همدیگه را خیلی دوست دارین! هم شما.چون وقتی مردی همسرش براش مهم باشه ؛رویش غیرت داره.و هم خانمتون که دوست نداره یک موقع شما به خاطر کسایی که بی ارزش هستن ؛بی خودی تو دردسر بیفتین.
    واقعا خیلی مساله سختیه برای آقایون .من قبول دارم.حتی یک مرد ممکنه این قدر در اون لحظه اختیارش را ازدست بده؛که حتی قتل رخ بده.
    خانومتون حق دارن از این جهت نگرانتون باشن!
    اگه واقعا حجاب خانمتون کامله راستش من دارم خیلی تعجب می کنم.
    -شما کجای تهران هستین؟
    -ماشنتون خیلی مدلش بالاست؟ممکنه دیگران بخوان عقدشون را از حسادت خالی کنند؟
    -شما می تونید خودتون از همون اول مسیر، خانمتون را همراهی کنید؟این طوری خوب می شه ها!
    ولی در کل به این فکر کنید که نهایتش اون ماشین می خواد چی کار کنه.میره دیگه.پس چرا درگیری!
    البته من راستش اگه جای شما باشم دلم می خواد یک همچین آدمایی را بووووق.....
    ولی ارزش لحظات زیبای نامزدی شما خیلی بیشتر از اینه که خدای نکرده سر یک مساله کوچیک و سر یک شخص بوووووق ،خراب بشه!
    خانمتون حق دارن نگرانتون باشن . تو این جور مواقع فکر کنید که چه قدر خانم ها بودن سر این مساله شوهرشون افتاده زندان یا خدای نکرده مرتکب قتل شده(به صورت کاملا ناخواسته و بی اختیار از روی عصبانیت).دیگه تو دادگاه که نمی گن:شما غیرت داشتی.مطابق قانون با شما رفتار می کنند.
    اگه خانمتون را واقعا دوست دارید؛آرامشش را نگیرید و هیچ وقت ریسک نکنید.
    واقعا حیف عشق شما نیست!

اگر روزی ،محبت کردی بی منت، لذت بردی بی گناه ، بخشیدی بی شرط
    بدان آن روز را واقعا زندگی کرده ای

یا ضامن بی ضامن ها...!!!

حسرت کرب و بلا در دل من پنهانیست؛
    من ندانم که چه اندازه ز عمرم باقیست؛

کربلا گر نشدم دعوت، از این بار گناه،
    ضامن من بشود ضامن آهو کافیست؟

با توکل بر خدای متعال:محکم، با امید و با انگیزه

6. 6 کاربر از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده اند .

Amir_23 (یکشنبه 18 اسفند 92), asemaneabi222 (یکشنبه 18 اسفند 92), e-lampard (دوشنبه 18 فروردین 93), khaleghezey (دوشنبه 19 اسفند 92), stream (شنبه 17 اسفند 92), ستیلا (یکشنبه 18 اسفند 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    43
    دستاوردها:
    تشکرها
    49

تشکرشده 10 در 8 پست

Array
    اصلا بحث اعتماد نیست دیدن اون صحنه عذاب اوره....
    مسافت هم مسافت زیادی نیست...فاصله به اندازه عبور از خیابون و حدود 20-30 متر جلو اومدنه ویا وقتی همونجا پیادش میکنم و منتظر میشم که سوار تاکسی بشه و بره....

متاسفانه نمیذاره من اون مسیر تا خونشونو بیام میگه خطرناکه و تا بریو برگردی من میمیرمو زنده میشمو از این حرفا...جادش اخه کمی خطرناکه....
    میگه با تاکسی خیلی راحت ترم دلم حداقل شور نمیزنه....حتی نمیذاره اون مسیرو ببرمو بیارمش
    دوستان حتی صورت مسالرو هم نمیشه پاک کرد

اگه واقعا حجاب خانمتون کامله راستش من دارم خیلی تعجب می کنم.

-شما کجای تهران هستین؟

-ماشنتون خیلی مدلش بالاست؟ممکنه دیگران بخوان عقدشون را از حسادت خالی کنند؟
    اره حجاب کامله و حرفمو گوش داده اصلا تیپو ظاهرش اونطوری نیست که جلب توجه کنه واقعا خودم هم موندم....
    خانوم من خونشون فشمه و به خاطر جاده بدش نمیذاره من اون مسیرو برمو بیام من مجبورم اول لواسون وایسم تا خانومم بیاد...اصلا هم قبول نمیکنه من اون مسیرو برمو بیام

ماشینمم نه اصلا مدلش بالا نیست زانتیا دارم که تو اون منطقه انقد ماشین مدل بالا هست این مثل اسباب بازیه
    ویرایش توسط stream : شنبه 17 اسفند 92 در ساعت 21:44

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 18 آبان 95 [ 01:43]
    سطح
    40
    Level completed: 64%, Points required for next Level: 73
    Overall activity: 11.0%
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,507

تشکرشده 858 در 268 پست

حالت من
    Shad
    Array
    سلام
    خوب برادر من همینه دیگه منتظرخانومتون توی لواسون میشید انتظار دارید توی اون جاده کسی نیاد و مزاحمت واسه یه خانوم تنها ایجاد نکنه؟؟؟؟؟؟؟محاله
    اصلا دلیل قانع کننده ای نیست که چون فشم جاده اش خطرناکه همسرتون خودش اون مسیر رو بره،شما دیگه نذارید تنها بره،کامل برسونیدشون خونه یا دنبالش برید،درگیری و دلخوری و ناراحتی هم پیش نمیاد.

9. 4 کاربر از پست مفید asemaneabi222 تشکرکرده اند .

e-lampard (دوشنبه 18 فروردین 93), stream (یکشنبه 18 اسفند 92), مصباح الهدی (یکشنبه 18 اسفند 92), داود.ت (یکشنبه 18 اسفند 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 آبان 96 [ 13:33]
    سطح
    40
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 43
    دستاوردها:
    تشکرها
    157

تشکرشده 216 در 94 پست

Array
    من کاملا درک می کنم شما چی میگید منم همین مشکل رو داشتم یکی دو بار هم درگیر شدم متاسفانه این مشکلی هست که در جامعه به ظاهر اسلامی ما وجود داره ربطی هم به حجاب و پوشش نداره . اما اگر بخوایم درگیر بشیم مشکل بیشتر میشه با درگیر شدن و دعوا کردن مشکلی حل نمیشه فقط دردسر برای خودت و خانومت پیش میاد . یعنی چه بزنی چه بخوری جفتش مایه دردسر و آبروریزی بیشتره . به نظر من بهتره خودتون برید دم در خونه دنبال ایشون . بالاخره این مسئله موقتی هست تا زمان عروسی . همیشه که نمیخواید این کار رو بکنید. اگر هم با احتیاط رانندگی کنید هیچ مشکلی پیش نمیاد من تو اون جاده زیاد رفت و آمد داشتم.

متاسفانه خانمها هم اکثرا متوجه خطرهایی که تو جامعه ما براشون هست نیستند و هیچکدام از این مسائل رو جدی نمی گیرند اونها خودشون رو جای مردها نمیذارن و نمیدونن برای یک مرد چقدر سخته دیدن این مسائل . بنابراین به نظر من در این مورد به حرفش گوش نکنید و تا خونه همراهیش کنید.
    ویرایش توسط Aras : یکشنبه 18 اسفند 92 در ساعت 11:51

11. 2 کاربر از پست مفید Aras تشکرکرده اند .

sara 65 (یکشنبه 18 اسفند 92), stream (یکشنبه 18 اسفند 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 21 فروردین 94 [ 22:39]
    سطح
    26
    Level completed: 67%, Points required for next Level: 33
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    42

تشکرشده 182 در 88 پست

Array
    سلام دوست گرامي
    چند تا نکته کوچولو ............. ببخشيد که روک ميگم چون منم اصلا از اين تصاوير خوشم نمياد پس :
    - به خانومتون بگيد که پوشش ولباسش مناسب باشه ؛ سعي نکن خودت هم به بهانه روشنفکري وخوش پوشي اجازه بدي خانومت جوري بپوشه که بعدا شاهد چنين تصاويري باشي ... بهرصورت همه ما توي اين جامعه هستيم به غير از تعداد معدودي آدم هاي مريض اکثر کساني که چنين کاري ميکنن تحت تاثير لباس وچهره وارايش و... قرارميگيرند وخيلي مردها رو ميشناسم که به بهانه هاي روشنفکري ويا اينکه نميخوان پرستيژشون جلوي خانومشون خراب بشه به پوشش وآرايش خانومشون کم توجه ههستن وبايد چنين مشکلاتي رو يا ناديده بگيرن ويا تو خودشون بريزن که هردوشون بدوخطرناکه
    - هيچ موقع خانومت رو تنها نذار ... بايست کنارش يا براش تاکسي بگير وسوارش کن يا براش آژانس بگير.... خودت نرو طرفي ديگه واجازه بدي خانومت خودش تنها منتظر ماشين بشه ... قشنگ بايست کنارش براش تاکسي بگير تا آژانس بعدهم راهي اش کن درصورتي که نميتوني تا درب خونه باهاش بري ....!
    - دوران نامزدي بدليل اينکه طرفين هميشه کنارهم نيستن اين دوري ها ودلتنگي ها وبعضا عدم شناخت کافي موجب چنين حساسيت هايي ميشه که بعدها درست ميشه
    مطمئنا با رعايت چنين شرايطي از طرف شما وايشون مشکلات تان تا 90٪ حل ميشه ؛ البته به شرط اينکه هردو با هم روراست باشين ...پس مشکلي نيست موفق باشين واز دوران نامزدي نهايت استفاده رو ببرين

13. 2 کاربر از پست مفید ardeshirk تشکرکرده اند .

fariba s (دوشنبه 19 اسفند 92), stream (یکشنبه 18 اسفند 92)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,653

تشکرشده 35,974 در 7,400 پست

Array
    با سلام

مدلی که خانم شما می آیند و شما سوارشون می کنید و بعد هم پیاده اشون می کنید ، در اذهان تصور اینکه پسری دوست دخترش را دارد سوار می کند و ..... ایجاد می کند
    و این رفتارها هم نسبت به این ارتباطات پیش می آید یعنی در ارتباطات دوست دختر و پسری و اینگونه دختری را سوار کردن و ... این واکنش ها را در پی دارد . آنها فکر می کنند شما هم مثل خودشون هستید یا اینکه تصور می کنند دختری را سوار کرده اید و برای سوء استفاده دارید می برید که این مسائل جانبی را دارد

بهتر هست خیلی با محبت به همسرتون بفهمانید که نگرانی او را درک می کنید و می فهمید که می ترسد بخاطر سلامتی شما و حتی ابراز خوشحالی کنید از اینکه به فکر شماست اما متوجهش کنید صورت خوشی ندارد و برداشت غلطی از این موضوع می شود و این واکنش ها هم بخاطر همین هست و بطور جدی تأکید کنید که از این به بعد درب منزل او را سوار می کنید و درب منزل پیاده می کنید و با احتیاط و دقت در رانندگی مشکلی هم پیش نمی آید

موفق باشید

15. 10 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

1234567 (سه شنبه 20 اسفند 92), e-lampard (دوشنبه 18 فروردین 93), fariba s (دوشنبه 19 اسفند 92), khaleghezey (دوشنبه 19 اسفند 92), meinoush (دوشنبه 19 اسفند 92), sara 65 (دوشنبه 19 اسفند 92), stream (دوشنبه 19 اسفند 92), فرهنگ 27 (سه شنبه 20 اسفند 92), مصباح الهدی (دوشنبه 19 اسفند 92), دختر بیخیال (سه شنبه 20 اسفند 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    43
    دستاوردها:
    تشکرها
    49

تشکرشده 10 در 8 پست

Array
    از همه دوستان ممنون
    با خانومم نشستم مفصل صحبت کردم حتی پستهای شما عزیزانو هم نشونش دادم ولی اصلا زیر بار نمیره من تا دم در خونشون ببرمو بیارمش
    میگه فقط مشکل ترس من از اون جاده نیست و دوست ندارم در اون محدوده کسی بفهمه من نامزد کردم چون 3 تا خواهر بزرگترو مجرد دارم واسه اونا حرف در میارند که مگه اونا چه مشکلی داشتند که دختر کوچکه نامزد داره اون3 تا هنوز مجردند....حتی قبول نکرد من با تاکسی برم دنبالشو ببرمو بیارمش....

17. 3 کاربر از پست مفید stream تشکرکرده اند .

khaleghezey (دوشنبه 19 اسفند 92), مصباح الهدی (دوشنبه 19 اسفند 92), دختر بیخیال (سه شنبه 20 اسفند 92)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود بر stream گرامی

دوست عزیز میتونم یه سوال ازتون بپرسم؟
    با اجازه اینکه آیا شما میتوانید 24ساعته کار و زندگی خودتون رو رها کنید و همیشه دنبال این باشید که چرا بعضی از افراد نابهنجار(بی خانواده و بی فرهنگ)البته لیاقتشون خیلی بیشتر از این کلماتی هستند که بکار بردم.این افراد به همسر شما متلک پرانی میکنند یا اینکه با ماشین مزاحم ناموس دیگران میشن.اینجوری بخواین ادامه بدین هم خودتون اذیت میشید هم همسر گرامیتون.

فکر کنم اولا شما به ایشون کاملا اطمینان دارید که خوشبختانه اهل اینگونه موارد نیستند.
    دوما اینجور برخورد شما با اراذل و اوباش و درگیری شما با اونها باعث بشه خدایی نکرده اولا صدمه جسمی ببینید دوما این حرکت شما باعث میشه همسرتون و افرادی که شاید این صحنه رو ببینند در مورد شما فکر کنند اهل اعوا و درگیری هستی این خیلی خوب نیست بنظر من
    سوما:فکر کنم همسرتون خودشون یاد گرفتند که توی این موراد چگونه برخورد کنن

خوب اینکه ایشون نمیخوان شما برین در منزلشون با این دلیلی که آوردن بشخصه کاملا حق رو به ایشون میدم فکر کنم بهتره یکمقدار حساسیتت رو کمتر کنی.

گرچه انصافا سخته و حق با شماست.ولی شوربختانه اینگونه حرکات نابهنجار و افرادی که فکر میکنن دخترهای دیگه هم مثل خواهر و مادر خودش اهل روابط متعدد جنسی هستش.نمیشه در مقابلشون کار زیادی کرد.ولی لطف دیگه درگیر نشو به هیچ عنوان مگه وقتی که واقعا لازم بشه

اینم باید اضافه کنم این مسئله تنها به شما و همسرتون محدود نمیشه خوشبختانه همسر شما دارای حجاب مناسب هستند حتی بانوان محجبه و چادری و حتی زنهایی که دارای بچه هم هستند از دست این نابخردان در امان نیستند.

نمیدونم واقعا چی توی مدارسمون به این بچه ها آموزش میدن توی صداسیما یا خانواده یا حتی دانشگاه که اینجوری میشن من یکی موندم.ایشالله اینا هم درست بشن و براه راست هدایت بشن
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !
    ویرایش توسط khaleghezey : دوشنبه 19 اسفند 92 در ساعت 13:46

19. 4 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

e-lampard (دوشنبه 18 فروردین 93), fariba s (دوشنبه 19 اسفند 92), stream (دوشنبه 19 اسفند 92), مصباح الهدی (دوشنبه 19 اسفند 92)

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)