به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 50
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 11 مرداد 96 [ 23:40]
    سطح
    44
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 142
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1,335

تشکرشده 839 در 268 پست

حالت من
    Narahat
    Array

ایا من خواستگاری کردم ؟؟؟

سلام به همه دوستان

امیدوارم تک تک تون مشکلتون حل بشه.

چند روز پیش به یه دختر خانمی پیشنهاد دادم واسه ازدواج.(تا امروز فکر می کردم اینطور بوده).جوابش منفی بود.اما خیلی ناراحت نشدم.چون یه بار خوب فهمیدم تا قبل از عقد رسمی عشق و عاشقی ممنوع.احساسم مدتهاست زیر خاکه.الانم فکر نکنید نشستم و غصه دارم.فقط به نظرم یه مورد خوبه.نمیخوام راحت از دستشون بدم.

تا امروز فکر می کردم که تو همون چند جمله تونستم نیتم رو بهش بفهمونم.اما حالا مطمئن نیستم.با اجازتون یه مختصری توضیح میدم.میخوام بدونم برداشت شما از این گفتمان چیه ؟ (بخصوص خانمهای گرامی تالار ).البته نظرات اقایون رو هم مشتاقانه شنوا هستم.

اول از همه بذارید لوکیشن گفتمان رو براتون بگم تا بتونید مجسم کنید.فکر کنید یه مغازست و بنده فروشنده و اون خانم مشتری.محل کارش نزدیک و هر از گاهی هم میان مغازه.مثلا هفته ای یکی دو بار.ایشون اوایل که میومدن مغازه دستشون حلقه بود.اما بعد از چند بار اول دیگه خبری از حلقه نبود.از یکی ، دو تا از همکارانش در موردش پرسیدم.گفتن تازه نامزد کرده.منم بیخیال شدم.

اما همیشه ته دلم داشتم خودم رو سرزنش می کردم واسه اینکه چرا یه بار از خودش نپرسیدم.تا اینکه یکی از همین روزا شرایط جور شد.ایشون حدود 20 دقیقه تو مغازه موندن.در این بین همواره افراد دیگری میان و میرن.پس مطلقا تنها نبودیم.اما بالاخره پرسیدم.این متن عینا متن گفتمان رد و بدل شدست.لطفا با دقت بخونید و نظرتون رو بگید.

فقط خدا : ببخشید،میخواستم یه سوالی ازتون بپرسم.نمیدونم پرسیدنش درست هست یا نه.امیدوارم ناراحت نشید.شما ازدواج کردید ؟

خانم
    : نه (تقریبا بدون مکث )

فقط خدا
    : خب،چجوری بگم.میخواستم بدونم کسی هست .... .(واقعا برام سخت بود.نمیدونستم چی دارم می گم.چون از قبل هم برنامه ای نداشتم واسه گفتن)

خانم
    : (یه لحظه مکث کرد و به یه سمت دیگه نگاه کرد و بعد برگشت به سمتم و گفت . یجورایی، اره.
    اما در کمال احترام و متانت جواب داد.البته بنده در محیط کار ادم موجه ای به هستم و خیلی ها با من رابطشون در کمال ادب و احترام هست.ایشون هم شاید همینطور باشه).

فقط خدا : ببخشید.فقط نمیخواستم از طریق واسطه بپرسم.

خانم : خواهش می کنم.
    بعد هم مشتری اومد و ... .بعد دو ، سه دقیقه ایشون خداحافظی کرد و بنده باز از ایشون عذرخواهی کردم و ایشون هم در کمال متانت جواب دادن و رفتن.
    اما حالا مشکل.این موضوع رو به خواهرم گفتم .گفت تو اصلا منظورت رو نتونستی دقیق برسونی.باید حرف از خواستگاری میزدی و یا حداقل میگفتی نیتت چیه و .... .از یکی از دوستانم هم پرسیدم دیدم همین جواب رو داد.حالا من نمیدونم اون خانم واقعا چه برداشتی از حرفام کرد.خب من مونده بودم بگه کسی نیست تا ازش شماره خونش رو بگیرم که نشد دیگه.

حالا دوباره شدم مثل اون روزای اول که دارم خودم رو به خاطر نحوه سوال و جواب بازخواست می کنم.واقعا شما هم برداشتتون همینه که خواهرم و دوستم گفتن ؟ نامفهومه اینقدر ؟

ممنون به خاطر وقتی که گذاشتید و خوندید.ممنون به خاطر جوابی که میدید.ممنون به خاطر جوابی که نمی دید.دم همتون گرم.

راستی نظرتون چیه اسممو از حالت فینگیلیش در بیارم ؟

فقط خدا

2. 5 کاربر از پست مفید faghat-KHODA تشکرکرده اند .

1234567 (دوشنبه 21 بهمن 92), earth (یکشنبه 20 بهمن 92), rainy eyes (پنجشنبه 08 اسفند 92), reihane_b (دوشنبه 21 بهمن 92), خوشبختی (دوشنبه 21 بهمن 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 23 خرداد 99 [ 20:21]
    سطح
    66
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 139
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,128

تشکرشده 851 در 242 پست

Array
    سلام.ایشون در جوابتون گفتند کسی در زندگیشون هست؟؟؟

اگه کسی در زندگیشون هست احتمالا به خاطر همین موافقت نکردند
    فرو افتادن در مقابلِ خدا ؛ تنها راه برخاستن است …
    ویرایش توسط ستیلا : یکشنبه 20 بهمن 92 در ساعت 21:21

4. 3 کاربر از پست مفید ستیلا تشکرکرده اند .

earth (یکشنبه 20 بهمن 92), faghat-KHODA (یکشنبه 20 بهمن 92), خوشبختی (شنبه 26 بهمن 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 16 تیر 94 [ 17:55]
    سطح
    35
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 79
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    195

تشکرشده 268 در 91 پست

Array
    منم با خواهرتون موافقم که حرفتون رو اون طور که باید به زبون نیاوردید.باید منظورتون رو از سوال مطرح میکردید.من اگه جای اون خانوم بودم حرفتون رو خیلی جدی نمیگرفتم،چون شما خیلی روبسته سوال کردید.

6. 4 کاربر از پست مفید tanin-91 تشکرکرده اند .

ayda86 (یکشنبه 20 بهمن 92), faghat-KHODA (یکشنبه 20 بهمن 92), خوشبختی (دوشنبه 21 بهمن 92), شیدا. (دوشنبه 21 بهمن 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 01 فروردین 98 [ 02:42]
    سطح
    65
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 137
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,478

تشکرشده 1,276 در 407 پست

Array
    سلام
    شاید دخترای زیادی باشن که شخصی توی زندگیشون باشه و وقتی کسی ازشون بپرسه انکار کنن اما بعید میدونم دختری که هیچ شخصی بطور جدی توی زندگیش نیست توی جواب سوال شما بگه که هست! پس اینکه این دیالوگ رو ادامه ندادین و به شماره گرفتن نکشوندین منطقی بود . اما اگه نگران برداشت اون خانم هستین بعید میدونم با توجه به سن و سالتون و موقعیتتون (محل کار نزدیک به هم و اینکه ایشون مشتری شما هستن) و برخورد محترمانتون که خودتون گفتین فکر بدی کرده باشن.توی بدترین حالت ممکنه تصور کرده باشن که اینو از روی کنجکاوی (فضولی خودمون) پرسیده باشین. واقعا نیازی به بازخواست خودتون نیست!

8. 3 کاربر از پست مفید sara 65 تشکرکرده اند .

faghat-KHODA (یکشنبه 20 بهمن 92), shabnam z (یکشنبه 27 بهمن 92), خوشبختی (شنبه 26 بهمن 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 19 اردیبهشت 93 [ 20:18]
    سطح
    25
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 15
    دستاوردها:
    3 months registeredTagger First Class1000 Experience Points
    تشکرها
    686

تشکرشده 569 در 244 پست

Array
    سلام
    خب ازخواهرتون بخواید باهاشون حرف بزنن ونظرشون واصل ماجرارو متوجه بشن.

به نظر من اسمتونو تغییر ندین.همین فینگلیش خوبه.بازم هرطور خودتون میخواین.

10. 6 کاربر از پست مفید earth تشکرکرده اند .

ayda86 (دوشنبه 21 بهمن 92), faghat-KHODA (یکشنبه 20 بهمن 92), shabnam z (یکشنبه 27 بهمن 92), کامران (دوشنبه 21 بهمن 92), خوشبختی (دوشنبه 21 بهمن 92), شیدا. (دوشنبه 21 بهمن 92)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    44
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,335

تشکرشده 839 در 268 پست

حالت من
    Narahat
    Array
    سلام مجدد.تشکر فراوان بابت جوابهاتون.

سلام.ایشون در جوابتون گفتند کسی در زندگیشون هست؟؟؟
    جوابش دقیقا این بود. " یه جورایی اره "

وای جوابها چقدر با هم متفاوته.حالا واقعا جواب درست کدومه ؟؟؟

فقط خدا

12. کاربر روبرو از پست مفید faghat-KHODA تشکرکرده است .

خوشبختی (شنبه 26 بهمن 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 10 آبان 00 [ 00:10]
    سطح
    80
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 30
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience PointsSocial
    تشکرها
    2,510

تشکرشده 2,960 در 521 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    سلام،

من همیشه از این راه حل‌های تحلیلی بر اساس چند تا جمله بدم میومده، چون هیچ فایده‌ای ندارن و صرفاً وقت شما رو تلف می‌کنن!

یک مثال از زندگی‌ خودم میزنم، فرض کن کامران با اطلاع خانواده ها، با یک خانمی برای آشنایی به قصد ازدواج رفته بود بیرون، این جلسه اول آشنایی بود که این دو دیدار می‌کنن، و صرفاً هدف این بود که ببینن ظاهر و شرایط اولیه هم رو میپسندن یا نه!

خانم از خانواده بسیار موجه و سرشناس، و در کلّ منطقی‌ به نظر می‌رسید. در آخر جلسه، برای جمع بندی، مکالمه زیر صورت گرفت:
    ---

کامران: فکر می‌کنم دیدار خوبی‌ بود. نظر شما در مورد ادامه این رابطه و جلسه بعدی چه هست؟

دختر خانم، بعد از کمی‌ سرخ و سفید شدن: این کاملا به نظر شما بستگی داره!
    ------

این سوال و جواب، از آنجا که من می‌خواستم مطمئن بشم که ایشون علاقه‌مند به ادامه رابطه هست یا نه، سه بار با همین بازخورد و پاسخ تکرار شد. در حدی که من می‌خواستم پیشنهاد زمان بدم برای جلسه بعدی!
    تحلیل همه دوستان دخترم، و یکی‌ از دوستان خوبم (مشاور خانواده) از این پاسخ این بود که نظر کلی‌ ایشون بطور ویژه‌ای راجع به من مثبت هست!
    فکر میکنی‌ آخر چه شد؟ در تماس بعدی که برای زمان و مکان قرار بعدی با خانواده ایشون گرفتم، ایشون از طریق خانواده به من پاسخ منفی‌ دادن!
    البته بماند که بعد‌ها فهمیدم این جواب واقعی‌ خودشون نبوده و در واقع تصمیم رو خودشون نگرفته بودن، و خوب البته با بعضی‌ مسائل که بعد‌ها متوجه شدم، ایشون واقعا مورد مناسبی برای من نبودند، اما چیزی که می‌خواهم اینجا بگویم این هست که، تحلیل‌های ما و حتی خودت از این مکالمه به هیچ جایی‌ نمیرسد.

به نظر من، شما خیلی‌ مستقیم و بدون تعارف باید درخواستت رو محترمانه بیان کنی‌. حالا اگر خودت نمیتوانی‌، از طریق خواهرت (که البته خیلی‌ موجه تر‌ هم به نظر خواهد رسید).

چرا از خواهرت نمی‌خواهی که یک روز بیان مغازه شما و خیلی‌ مودبانه با ایشون این قضیه رو مطرح کنن؟

موفق باشی‌،

کامران
    عاشق همه سال مست و رسوا بادا

ديوانه و شوريده و شيدا بادا

با هوشياري غصه هر چيز خوريم

چون مست شديم هرچه بادا باد

ویرایش توسط kamran2007 : یکشنبه 20 بهمن 92 در ساعت 22:02

14. 10 کاربر از پست مفید kamran2007 تشکرکرده اند .

faghat-KHODA (یکشنبه 20 بهمن 92), mahasty (دوشنبه 21 بهمن 92), rainy eyes (پنجشنبه 08 اسفند 92), reihane_b (دوشنبه 21 بهمن 92), sanjab (یکشنبه 20 بهمن 92), shabnam z (یکشنبه 27 بهمن 92), کامران (دوشنبه 21 بهمن 92), میشل (دوشنبه 21 بهمن 92), خوشبختی (دوشنبه 21 بهمن 92), شیدا. (دوشنبه 21 بهمن 92)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    44
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,335

تشکرشده 839 در 268 پست

حالت من
    Narahat
    Array
    به نظر من، شما خیلی‌ مستقیم و بدون تعارف باید درخواستت رو محترمانه بیان کنی‌. حالا اگر خودت نمیتوانی‌، از طریق خواهرت (که البته خیلی‌ موجه تر‌ هم به نظر خواهد رسید).

چرا از خواهرت نمی‌خواهی که یک روز بیان مغازه شما و خیلی‌ مودبانه با ایشون این قضیه رو مطرح کنن؟
    ممنون اقا کامران.ممنون که وقت گذاشتید.خب پس نظر شما اینه که من باید مجدد درخواستم رو بطور کاملا واضح بیان کنم.فقط یه مشکلی که هست اینه که امکان داره دیگه ایشون هرگز به محل کار بنده نیان.محل کار خودشون هم فوق العاده شلوغ(به لحاظ پرسنل) و در هر اتاقی بیش از سه ، چهار نفر در حال کارن.اگه میدونستم ایشون کی میان حتما از خواهرم میخواستم بیاد و ... .

فکر کنم فعلا باید ببینم اصلا میاد یا نه.همین نیومدنشون شاید دلیلی باشه بر جواب منفی قاطعانه ایشون ؟؟؟(عجب تحلیلی کردما)

همچنان من در حالت می باشم!!!

فقط خدا

16. 4 کاربر از پست مفید faghat-KHODA تشکرکرده اند .

کامران (دوشنبه 21 بهمن 92), میشل (دوشنبه 21 بهمن 92), خوشبختی (شنبه 26 بهمن 92), شیدا. (دوشنبه 21 بهمن 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 29 بهمن 01 [ 12:00]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteranOverdrive25000 Experience Points
    تشکرها
    6,932

تشکرشده 6,903 در 1,648 پست

Array
    سلام فقط خدای عزیز،

نظر من اینه که از خواهرتون بخواید برن محل کار اون خانوم، و مسئله رو باهاشون در میون بذارن، و در صورت توافق شمارشون رو بگیرن.

پیشنهاد ازدواج (یا آشنایی) اونقدر مهم هست که بخاطرش خواهرتون رو به زحمت بندازید، و اونقدر مهم هست که منتظر نشید تا دخترمورد نظرتون بیاد محل کار شما.

منتظر نشید موقعیت خودش رخ بده، شما ایجادش کنید. اونم به بهترین شکلی که امکانش هست.

در مورد اسمتون، من فکر میکنم فارسی باشه هم خیلی قشنگ تره، هم مفهوم مدنظرتون رو صریح تر به ذهن انتقال میده، و هم محترمانه تره (احترام به زبان و الفبای فارسی).

موفق باشید.

هر اتفاق بدی، یه اتفاق خوبه...

18. 9 کاربر از پست مفید میشل تشکرکرده اند .

ayda86 (دوشنبه 21 بهمن 92), faghat-KHODA (جمعه 25 بهمن 92), maryam240 (پنجشنبه 14 اسفند 93), rainy eyes (پنجشنبه 08 اسفند 92), reihane_b (دوشنبه 21 بهمن 92), shabnam z (یکشنبه 27 بهمن 92), کامران (دوشنبه 21 بهمن 92), خوشبختی (دوشنبه 21 بهمن 92), شیدا. (دوشنبه 21 بهمن 92)

Banned
    آخرین بازدید
    سه شنبه 09 اردیبهشت 93 [ 22:46]
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience PointsOverdriveSocial3 months registered
    تشکرها
    518

تشکرشده 726 در 247 پست

Array
    من اگه دختر بودم (که خوشبختانه نیستم)
    و با اینکه آی کی وی بالایی دارم

فکر میکردم شما میخوای با من دوست بشی که ازم پرسیدی با کسی هستم یا نه

آخه پسر خوب این چه وضع سوال پرسیدنه
    من درکت میکنم

اصل ماجرا اونجاییه که میخوای از یکی درخواست ازدواج کنی و همینطور آدم میره و میاد
    منم توی مشابه این فضا بودم (بیمارستان)

بیان پیشنهاد ازدواج وقتی دختر تنهاست به قدر کافی سخت هست حالا وای بحال اینکه کلی آدم هم کنارت باشن

ولی همین چیزاست که باعث میشه بفهمی که قلبا به یه نفر چقدر علاقه داری و مشکلات روبرو باعث میشن فراموشش کنی یا در بدترین شرایط هم علاقه اتو ابراز کنی

حتما یبار دیگه ازش بپرس (کاملا واضح)
    انقدرم نترس
    دخترا از آدم ترسو بدشون میاد
    آرزوی موفقیت دارم

20. 7 کاربر از پست مفید 1234567 تشکرکرده اند .

kamr (دوشنبه 21 بهمن 92), maryam240 (پنجشنبه 14 اسفند 93), rainy eyes (پنجشنبه 08 اسفند 92), sanjab (دوشنبه 21 بهمن 92), فرهنگ 27 (دوشنبه 21 بهمن 92), خوشبختی (دوشنبه 21 بهمن 92), شیدا. (دوشنبه 21 بهمن 92)

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)