به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
    عضو فعال آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 خرداد 00 [ 00:30]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran50000 Experience PointsSocialTagger First Class
    تشکرها
    9,001

تشکرشده 10,163 در 2,191 پست

Array

افکار نامرتب را از ذهن خود دور کنید

یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید تا ذهن خود را از در هم برهمی و افکار نامرتب نجات دهید این است که دور و بر خود را مرتب کنید، من که اینطور هستم، شاید شما هم همینطور باشید. گاهی حس می کنید اصلا" فکر تان کار نمی کند، وقتی اتاقم را مرتب می کنم، یک حس سبکی و آرامش به من دست می دهد که می توانم روی کارهای مهم خود تمرکز داشته باشم و پر از انرژی می شوم .

اگر چیز هایی دارید که ماه ها و سال ها است از آن ها استفاده نمی کنید می توانید به کسی دیگر بدهید.یا بفروشید! این فکر که شاید روزی به کار آید، درست است ولی از طرفی جلوی ورود انرژی و اشیای جدید را می گیرد.

ذهن نامرتب می گوید : شاید روزی به این ها نیاز پیدا کنم .

ذهن مرتب می گوید : من مدت هاست که از آن ها استفاده نکرده ام، پس می توانم آن ها را فروخته و یا ببخشم و اگر نیاز پیدا کردم، یکی دیگر خواهم خرید.

ذهن نامرتب می گوید : من وقت مرتب کردن ندارم، فردا مرتب می کنم.

ذهن مرتب می گوید: آیا فکر می کنی که فردا آسان تر می شود؟ چطور است که امروز چند تا از آن ها را به مدت چند دقیقه مرتب کنم.

ذهن نامرتب می گوید : این عکس ها و کارت ها و لباس ها، برای من خاطرات را زنده می کند، چطور می توانم آن ها را دور بیاندازم ؟

ذهن مرتب می گوید : بله، اینها با ارزش هستند، اما نیازی نیست هر کدام را جداگانه قرار دهی و انبار کنی.لباس های بچه شما می تواند برای دیگران هنوز قابل استفاده باشد.ولی اولین نقاشی پسر شما یک مورد خاص است.

ذهن نامرتب می گوید . من نمی توانم تا زمانی که قفسه ای برای وسایل اضافه نخریده ام، آن ها را مرتب کنم.

ذهن مرتب می گوید : من حالا وقت خرید کردن را ندارم، در ضمن این وسایل هم، گرد و خاک می گیرند، چرا از دست آن ها خود را خلاص نکنم، پولی که می خواهم برای خرید قفسه ی وسایل بدون مصرف، خرج کنم، می توانم پس انداز کنم.

ذهن نامرتب می گوید : این وسایل کهنه هستند ولی می توانند تعمیر شوند.

ذهن مرتب می گوید : فکر خوبی است! اما اگر آن را به مدت ۱۰ سال است که داری و قبلا" هم ٣ بار تعمیر کردی، شاید وقت آن باشد که دیگر باز نشسته شود و در ضمن مثلا" یک یخچال قدیمی، برق زیادی مصرف می کند.

از همین الان فکر و ذهن خود را مرتب کنید.

منبع +
    سکوت سرشار از ناگفته‌هاست

مجله علم ورزش

2. 6 کاربر از پست مفید keyvan تشکرکرده اند .

asemaneabi222 (یکشنبه 20 بهمن 92), Opal (شنبه 19 بهمن 92), فرشته مهربان (شنبه 19 بهمن 92), پونه (یکشنبه 04 اسفند 92), آرام دل (شنبه 18 مرداد 93), شیدا. (شنبه 19 بهمن 92)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)