به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 11 بهمن 92 [ 09:51]
    سطح
    7
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 19
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

Icon88888 مخالفت خانواده با خاواستگار ي كه خوددش را كامل معرفي نكرد

با سلام دختري 37 ساله هستم كه از نظر تحصيلات و شغل در شرايط ايده الي به سر ميبرم. حدود دو ماه قبل با آقايي به قصد ازدواج آشنا شدم كه از نظر شرايط بسيار خوب بوده و از نظر سن موقيعت شغلي و تحصيلات ايده ال بودند ( من از طريق مداركي كه ايشان برايم ارسال كردند به ميزان تحصيلات ايشان پي بردم وچون ايشون مدتها در خارج از ايران بوده و به تازگي امده بودند هنوز كار مناسبي پيدا نكده بودند اما با توجه به اين شرايط و در مسائل ي كه در خصوص وضعيت مالي عنوان كردند به نظر نميرسيد كه مشكل خاصي باشد) وقتي موضوع در خانواده مطرح شد خانواده در مورد خاندواده آقا پسر تحقيق كردن و چيز بدي پيدا نكردند بنابراين قرار شد كه به خواستگاري بيايند.
    اما در روز خواستگاري عليرغم اصرار هاي قبلي من مبني بر معرفي خود و ميزان تححصيلات و برنامه هايي كه براي آينده خود داشتند ايشان خيلي مختصر فقط به رشت تحصيلي خود اشاره كردند و چيزي در حدو سه چهار دقيقه در خصوص برنامه هاي خود توضيح دادند كه اين توضيحات خانواده مرا قانع نكرده و موجب دلخوري من هم شد
    بعد از اينمسائل در همان روز من پاسخ را به فكر بيشتر در مورد اين مضوع موكول كردم اما به محض رفتن خواستگارها سيل انتقادات والدين من سرازيز شد و به همه چيز ايشان انتقاد كردند از شغل - تحصلات- وضعيت مالي- چهره و ظاهر . حتي شبه متاهل بودن ايشان هم پيش امد . در نهايت فرداي همان روز پاسخ منفي داده شد.
    اما من به ايشان علاقمند بوده و در اين مدت با هم در ارتباط هستيم ايشان براي رضايت خانواده من در اين مدت كوتاه كاري در شان خود پيدا كرده بناشد تا وضعيت مالي خود را نيز به خانواده من بگويند
    الان من يه مشكل اساسي دارم و اي اينست كه چگونه به خانواده ام بگويم كه من به ايشان دلبسته شده و بگويم با حل شده مشكل كار ايشان من با بقيه شرايط او مشكلي نداشته و به اين ازدواج رضايت دارم و از انها بخواهم اجازه دهند مجددا خانواده ايشان به خواستگري امده يا اين درخواست را دوباره مطرح كنند

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 مهر 94 [ 19:19]
    سطح
    88
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 261
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second ClassSocialOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    5,188

تشکرشده 3,056 در 916 پست

Array
    با دلبستگی خودتون کار رو سخت تر نکنید بگذارید خانواده تون با تحقیقات کافی و با اطمینان کامل پیش برن چون احتمال گول خوردن شما زیاده و خانواده به این راحتی گول نمیخوره اگه ایشون واقعا به شما علاقمند باشه اجازه خواستگاری مجدد رو هم خودش میگیره و رضایتشون رو جلب میکنه . بهش بگید که اگه بهتون علاقه داره مجبوره موافقت پدرتون رو جلب کنه . اگه ریگی به کفشش نباشه و شما رو بخواد اینکارو میکنه .

3. 2 کاربر از پست مفید واحد تشکرکرده اند .

abi.bikaran (یکشنبه 06 بهمن 92), صبوری (یکشنبه 06 بهمن 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 18 دی 00 [ 21:34]
    سطح
    86
    Level completed: 97%, Points required for next Level: 17
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialVeteran10000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    3,454

تشکرشده 2,695 در 688 پست

حالت من
    Narahat
    Array
    سلام
    خانم رویای سبز میشه بگین اون اقا چند سالشونه تحصیلاتش چیه؟
    نحوه اشنایی شما به چه صورتی بوده؟
    چون گفتین مدارکشون براتون ارسال کرده پس احتمال زیاد یا تو ایران زندگی نمیکنن یا از طریق نت اشنا شدین اگه این جوری بوده پس چجوری شما راحت در موردشون تحقیق کردین؟
    در مورد خانواده اون اقا چیزی نگفتین یعنی بدون خانوادش اومده بودن خواستگاری؟ نظر خانواده اون اقا در مورد شما چی بوده ازش پرسیدین؟ اصلا در مورد اونا اطلاعات درستی بهتون داده؟
    خواهش میکنم خواهر محترم شما نه سنتون کمه نه تحصیلاتتون پس از شما دیگه انتظار میره خیلی عاقلانه تر و محتاطتر در مورد ازدواج تصمیم بگیرین نه صرف به خاطر یه وابستگی اونم به کسی که هنوز اطلاعات و شناخت درستی ندارین واین قدر مرموزانه رفتار کرده و شناختشون برای خود شما و خانوادتون مبهم مونده!
    خیلی مواظب باشین!!!!!!! تا شناخت درستی از خود فرد و خانوادش پیدا نکردین و مطمئن نشدین خودتون درگیر وابستگی و احساسات این حرفا نکنید!

5. کاربر روبرو از پست مفید abi.bikaran تشکرکرده است .

صبوری (یکشنبه 06 بهمن 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    7
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    سلام
    مرسي آبي بيكران عزيز ايشون 42 ساله هستن و مدرك دكتري دارند بله آشنايي اوليه از طريق نت بود. بعد مدارك تحصيلي و نامه ارزشيابي مدركشون را ارسال كردند از طريق ايميل
    ضمنا اون آقا خانواده اشون كامل در جريان هستن و هفته قبل هم به اتفاق خانواده يعين پدر و مادر و خواهرشون به منزل ما آمدند. چون در شهري در نزديكي محل سكونت من سكونت دارند از طريق آشنايان سكن در اونجا قيل از آمدنشون به منزل ما تحقيق در مودر خانواده اشون و خودشون صورت گرفت .در مورد خانواده اشون نتيجه تحقيق خوب بود اما در مورد خودشون چون سالها خارج بودند كسي اطلاع دقيق نداشت.
    بعد جواب منفي خانواده اشون مادرشون دو بار تلفني با من صحبت كردند و خليل به انجام اين وصلت اصرار بودند و سعي در راضي كردن من داشتند.
    نكته مهم در اينجا اينست كه ايشون در روز خواستگاري فقط گفتند كه من در اين رشته درس خواندم اما به مقطع تحصيلي اشاره اي نكردند و اشاره اي هم به وضعيت مالي خود نداشتند و اصرار داشتند كه منم و همين يه دست لباش اما ميتونم قول بدم كه دخترتون را خوشبخت مي كنم.
    واقعا گيج شدم نميدونم خانواده ام درست ميگن يا اون آقا ممنون ميشم منو راهنمايي كرده و از اين برزخ نجات بديد
    [/quote]

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 20 دی 93 [ 18:58]
    سطح
    22
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 21
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocial1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    540

تشکرشده 489 در 127 پست

Array
    سلام رویای عزیز
    به نظرت چرا این اقا اینقدر محتاط دارن برخورد میکنن؟
    چرا شرایط ایده الی که دارن و مطمینا میتونه باعث جلب رضایت خانواده شما بشه را نمیگن؟؟؟
    این اقا سالهای زیادی را تو یک فرهنگ دیگه و شرایط دیگه ای بزرگ شده شاید شما به تنهایی نتونی از پس شناخت ایشون تو این سن و این تحصیلات بر بیایی
    بهتر نیست با رضایت خانوده تون همراه این اقا به یک مشاور خیلی خوب برید ؟؟؟
    مطمینا اگه مشاور نظر مثبت بده خانوده اتون هم کم کم راضی میشن

8. کاربر روبرو از پست مفید پونه تشکرکرده است .

toojih (یکشنبه 06 بهمن 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 02 آذر 94 [ 10:10]
    سطح
    31
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 67
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    1,932

تشکرشده 348 در 164 پست

Array
    عجیب نیست که یه ادم تحصیل کرده و 42 ساله توان قانع کردن خانواده رو نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اگر نخورده گندم دیده دست مردم.....
    اگه انقدر خوب حرف می زنه که دل شما رو برده چرا همین جوری دل خونواده رو نمی بره؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    7
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    سلام كاملا حق را به شما ميدم رفتارشون از نظر منم تا حدي مشكله باورش اما وقتي ازش ميخوام ميگه من ميخوام منوبه خاطر خودم بخوانن نه به خاطر مدركم من تو را به خاطر خودت خواستم نه جيز ديگه و ميگه اگه بخوام كامل توضيح بدم اونوقت ديدشون نسبت به من عوض ميشه در كل دوست داره در سايه باشه جالبه چون اياران نبوده والدينش هم چيز زيادي ازش نميدونن

باور كنيد قبل خواستگاري خيلي باهاش حرف زدم اما نتونستم متقاعدش كنم اما جديدا ميگه من با تخصص خاصي كه دارم تو اين مدت كوتاه تونستم موقعيت هاي كاري خوبي را پيدا كنم و اينا همش بخاطر تو بوده و بعد كه كارها رو سر و سامان دادم تمام مدارك اون كارها را ميارم بهت نشونم ميدم تا خودت هم با چشمات ببيني و باور كني اونوقت به پدر و ماردت نشون ميدم و باز در صورت بهانه گيري مجدد خانواده ات بايد خودت ازمن دفاع كني و يا اونا را متقاعد كني يا منوانتخاب كني و با من بيايي حتي در صورت عدم رضايت خانواده با من ازدواج كني و خلاصه اش ين من و اونا يكي را انتخاب كني و در مورد مشا ور هم بايد بگم ايشون چون در اين رشته تخصص دارن اخه من بايد پيش كدوم مشاور با ايشون برم تا بتونم واقعا ايشون را بشناسم آخه كدوم مشاور ميتونه بهم كمك كنه تا ايشون با اين تخصص به من بشناسونه. خانواده ام به حرفاش شك دارن و ميكن ايشون حرفاش اصلا راست نيست و با زبون داره تو را گول ميزنه .واقعا درمانده شدم و گرنه وقت شما عزيزان را هرگز نميگرفتم

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    خیلی مواظب باش. رفتارش عادی نیست

در ضمن کسی که در 42 سالگی می گه خودمم و کت شلوارم
    اگر تو این 42 سال فقط تونسته یه کت شلوار بخره .... بعد از این با چی می خواد شما را خوشبخت کنه؟
    کسی که تو این سن نه کار داره، نه پول و پس اندازی، نه تجربه و تخصصی ...
    اگر هم داره که باید نشون بده و بیان کنه. مگه مردم دخترشون را از سر راه آوردن که بدن به یه مرد 42 ساله که می گه کارم و تخصصم و پولم را رو نمی کنم.
    به خودم دختر بدن!

به چی خودت دختر بدن؟ قد و بالات؟

اگه یه پسر 20 ساله این حرف را بزنه می گی شاید در آینده بخواد کاری بکنه.
    به هر حال ایشون باید نشون بده تو این 24 سالی که از پایان دبیرستانش گذشته چیکار کرده؟ فقط یه کت شلوار خریده؟

حرفهاش و دلایلش اصلا منطقی نیست.
    یعنی حتی اگر واقعا تحصیلات و شغل و ثروت .... که می گه داشته باشه (یعنی دروغ نگفته باشه ) باز هم این آدم به نظرت همسر مناسبیه؟
    با این منطق و استدلال و روش برخورد با دیگران و خواستگاری کردن و انتظاراتش از دیگران؟

می تونی با آدمی با این اخلاق و رفتارها و این منطق زندگی کنی؟
    می گه پدر و مادرت تو را به هیچی بدن. من می گم خوشختش می کنم اونها هم بگن بفرماااااا چرا اینقد دیر اومدی.
    خودت هم باید در مقابل اونها بایستی و با من بیایی (اگر اونها موافقت نکردند)

حواست باشه، اگر مدرکی داشت الان بهت نشون می داد. می خواد کش بده موضوع را، بهش عادت کنی، وابسته بشی، وارد روابط نزدیک تر بشی و بعد ندانسته و اسیر احساسات تصمیم بگیری.

مدارکی که می گی ایمیل کرده هم بهش اعتباری نیست.
    فکر می کنی یه فتوشاپ مدرک چقدر کار می بره؟

این آقا تو این 42 سال ازدواج نکرده؟ رابطه قبلیش با کی و چطور بوده؟ این سالهایی که خارج از ایران بوده با کی بوده؟

توی اینترنت اسمش را سرچ کن. با اسم دانشگاه و تز و مقالات و ... باید بتونی پیداش کنی.
    کسی که دکترا داره، حداقل خلاصه ای از تزش را آنلاین می تونی ببینی.
    البته دکترا داشتن دلیل سلامتش نیست. ولی حداقل این یکی را مطمئن بشی تا مراحل بعد.

اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

12. 2 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

سارا 2010 (دوشنبه 07 بهمن 92), ستیلا (دوشنبه 07 بهمن 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 20 دی 93 [ 18:58]
    سطح
    22
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 21
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocial1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    540

تشکرشده 489 در 127 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط روياي سبز نمایش پست ها
    در مورد مشا ور هم بايد بگم ايشون چون در اين رشته تخصص دارن اخه من بايد پيش كدوم مشاور با ايشون برم تا بتونم واقعا ايشون را بشناسم آخه كدوم مشاور ميتونه بهم كمك كنه تا ايشون با اين تخصص به من بشناسونه. خانواده ام به حرفاش شك دارن و ميكن ايشون حرفاش اصلا راست نيست و با زبون داره تو را گول ميزنه .واقعا درمانده شدم و گرنه وقت شما عزيزان را هرگز نميگرفتم
    سلام دوست عزیز
    قبول کن این اقا با توجه به سن تحصیلات و ... ادم پیچیده ای هستش اخه همه چیز به شما مثلا گفته اما به خانواده نمیگه؟
    اگه حرف ایشون اینکه اگه کسی منو میخواهد به خاطر خودم بخواهد و .... چرا همه چیز به شما گفته؟ خوب به شما هم نباید میگفت؟ وقتی به شما میگه خوب شما هم به خانوده میگین؟؟
    اینکه حاظر نیستن جلو جمع ریز مسایل بگن جای فکر بیشتری داره
    بعد هم اتفاقا با توجه با اینکه میگین رشته اشون مرتبط با روان شناسی درست که کار شما را سخت تر میکنه اما مطمین باش برای یک رولن شناس خیلی خیلی حرفه ای ساده تر
    میدونی فرض کن شما رشته ات برق اکه کسی برق یا کامپیوتر و.. خونده باشه یا ادعا کنه تو این زمینه تخصصی داره شما با 7 یا 8 سوال ریز و دقیق و فنی میتونی اینو بفهمی و صحت ادعاش اثبات کنی اما اکه طرف جامعه شناسی یا فرضا زمین شناسی خونده باشه شما به راحتی نمیتونی نظر بدی

الان خیلی ها که زبون گرمی دارن سریع ادعای روان شناس بودنشون میکنه اصلا خیلی ها از بس با زنها و دخترهای زیادی در تماس بودند ممکن خیلی سریع روحیه طرفشون بشناسن
    قصدم این نیست که بد بین بشی
    اما نسبت به اشنایی اینترنتی عمیق تر فکر کن و تصمیم بگیر
    دوست من با شخصی تو نت اشنا شده بود که زبان گرمی داشت و حسابی ام وابسته کرده بود
    ادعا میکرد خلبان و عکس با لباس خلبانی تو هواپیما هم انداخته بود حتی از سفرهای مختلفش تو کشورهای دیکه...
    با دوستم انگلیسی صحبت میکرد و....
    اخر مشخص شد اقا خلبان نیست (شغلشو نفهمیدم چی بوده) اما اطلاعات خوبی تو این زمبنه داشته
    و و قتی دوستم عنوان کرد که فهمیدم زن و بچه داری دیکه خبری نشد ازش....
    برات ارزوی موفقیت دارم
    نتیحه تصمیمات اینجا برای همه ما بنویس فکر کنم مفیذ باشه

14. کاربر روبرو از پست مفید پونه تشکرکرده است .

شیدا. (سه شنبه 08 بهمن 92)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)