به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 03 بهمن 92 [ 17:36]
    سطح
    19
    Level completed: 23%, Points required for next Level: 77
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    1

تشکرشده 7 در 5 پست

Array

برخوردای همسر من

من تو یه پست دیگه به یکی از مشکلاتی که با همسرم دارم و دیوانه کننده است اشاره کردم اما چون چندتا موضوع رو مطرح کردم این یکی کم رنگ شد. برای همین این جا می نویسمش ...
    دوستان همسر من تو برخورداش توی جمع مخصوصا مخصوصا توی خانواده من و دوستان من خیلی خیلی حرصم می ده. کاری که می کنه اینه که شوخی می کنه شوخی می کنه شوخی می کنه و ول کن معامله نیست. مثلا یکی از شوخی هاش که با من می کنه و واقعا لجم رو درمیاره اینه که من از کنارش بلند می شم مثلا برم تو آشپزخونه یهو دست منو می گیره می کشه که کجا ؟ یعنی چی خب ؟ زشته جلوی بقیه. مجبورم دستمو بکشم و برم. یا مدام می پرسه ئه کجا؟ یا داریم فیلم می بینیم خب یه چیزی گفتی همه خندیدن، باز گفتی خندیدن، بازززززززززم گفتی ... بسه دیگه ... موقع دیدن فیلم آدمو روانی می کنه. هم زیاد حرف می زنه هم مزه می اندازه. مثلا یه دوستای من بود خانوادگی باهاش رفت و آمد می کردیم. وقتی فیلم می دیدیم باهاشون من دقیقا می دیدم اونا دارن حرص می خورن از حرف زدنای همسر من اما مگه حالیش می شه ؟
    این از این از یه طرف هم نمی فهمه همه حرفی رو نباید به هر کسی گفت. مثلا دلیلی نداره داداش دوست من بدونه حقوق شوهر من چقدر کمه، یا دوستامون بدونن از باباش پول می گیره، یا این که خواهر من بدونه ایشون تو محل کارشون زیر دسته صد نفره. کافیه یکی ازش بپرسه رستوران فلان کجاست؟ یه عالمه توضیح اضافه می ده و ول کن هم نیست.
    امروز باهاش در این باره حرف زدم. حسابی بهم هرچی خواست گفت. گفت من توهم دارم که این مسائل مشکل به وجود میاره. هرچی بهش می گم شوخی زیاد و زدن هر حرفی باعث می شه مخصوصا تو خانواده من جایگاهت نزول کنه بدتر بد و بیراه می گه به من .
    به من گفت حالش از من بهم می خوره. چیزی که من نسبت به اون حس دارم. اگر راه داشتم قطعا طلاق می گرفتم ازش. می گه من دلم می خواد صبح که بیدار می شم بخندم و شاد باشم!!!!! تو آدم بداخلاقی هستی. توقع داره مرتب شوخی های مسخره بکنه و وقتی هم کاری نیست با دهنش صدا دربیاره منم ذوقشو بکنم. اما اگه بگم تی وی نبین می گه اعصابم خورده می خوام یادم نیاد مشکلاتم.
    من یه مرد موقر دلم می خواست. قبل ازدواج برخورداش اصلا اصلا این طوری نبود. حالا داره حالم رو به هم می زنه . مسئله اصلی اینه که نمی خواد بپذیره رفتاراش مخصوصا تو جمع خانوادگی حدشو میاره پایین. مثلا خونه برادرم بودیم. برادرزاده ام هی می گفت بهش بیا بازی کنیم. تو بازی یه نفر باید کچل می بود. برگشت گفت برو به دایی کچلت بگو بیاد. هم دائی برادرزاده ام و هم برادرم با تعجب به شوهر من نگاه می کردن که این چه شوخی بود دیگه اما خودش که متوجه نمی شه. منم که بهش می گم بدش میاد. یا مثلا تو جمع خانوادگی که همه مردا نشستن روی مبل نشسته بود روی زمین و یه پلاستیک رو هی پرت می کرد تو هوا. یه ربع قشنگ همین طور ادامه داد. منم حرص می خورما حرررررررررررررررررررررررص ...

کمک کنید تروخدا

2. 2 کاربر از پست مفید زن زندگی تشکرکرده اند .

ava.f (چهارشنبه 25 دی 92), بی نهایت (چهارشنبه 25 دی 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 07 مهر 93 [ 02:50]
    سطح
    17
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 50
    دستاوردها:
    Tagger First Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    77

تشکرشده 47 در 18 پست

Array
    سلام زن زندگی
    نمیخوام بگم همسرت کاراش درسته یانه ولی میخوام بگم تو از شوخی کردن همسرت ناراحتی من از شوخی نکردن همسرم !!! اینقدر تو جمع ساکته حوصله همه رو سر می بره همش میگم ای کاش سرزنده و شوخ بود یکی افراط میکنه یکی تفریط دوتاشم خوب نیست قبول دارم همه چی اندازه اش خوبه عزیزم ولی شما هم حساس نشو حالا اگه ساکت بودا میگفتی چقدر ساکته چقدر یکنواخته . از این دید نگاه کن که چقدر باعث میشه روحیه بقیه عوض بشه بعدشم حرص اینو نخور که بقیه درمورد کاراش چه جوری فکر میکنن و تعجب میکنن کم کم به اخلاقش عادت میکنن البته نمی دونم تازه ازدواج کردین یانه . شوهر خواهر منم مثل همسر شماست بعضی وقتا حرفایی میزنه که نباید بزنه یا همین جوری شوخی میکنه و ول کن نیست دیگه ما عادت کردیم تعجب هم نمیکنیم اخلاقش دستمون اومده حالا شوهر من دقیقا برعکس با جناقشه ساکت و آروم اولا همه میگفتن چرا اینجوریه یه کلمه با ادم حرف نمیزنه یعنی از کم حرفیش ناراحت میشدن ولی الان دیگه عادی شده تو خانواده همه مون می دونیم هرکسی یه اخلاقی داره ناراحت نمیشیم ذاتیه دیگه ادم نمی تونه طرفو عوض کنه

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    19
    دستاوردها:
    تشکرها
    1

تشکرشده 7 در 5 پست

Array
    mahtisa خدا خیرت بده . احساس می کنم این جا بالاخره یکی حرف من رو فهمید. ما الان 3.5 از عقدمون می گذره. می دونی خب یه جورایی وقتی یه نفر زیاد شوخی کنه و حرافی روش حساب نمی شه زیاد. راست می گی نه به شوری شوهر من نه به بی نمکی همسر شما ... تعادل چی می شه این وسط؟ می دونی من قبول دارم هر کس یه مدلیه ولی خب اگه این جوری بشه رشد و کاری که آدم باید در جهت کمال و تعالی روی شخصیتش انجام بده چی می شه ؟
    اون قسمتی که همه حرفی رو می گه رو تازه کجای دلم بذارم ؟

5. کاربر روبرو از پست مفید زن زندگی تشکرکرده است .

ava.f (چهارشنبه 25 دی 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 07 مهر 93 [ 02:50]
    سطح
    17
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 50
    دستاوردها:
    Tagger First Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    77

تشکرشده 47 در 18 پست

Array
    عزیزم حالا وقت زیاده واسه تعادل . اگه یه خورده بگذره برید خونه خودتون وضع بهترمیشه هم حساسیت خودت کم میشه هم قلق همسرت بیشتر میاد دستت راحتتر می تونی متعادلش کنی نمیشه کسی رو از این رو به اون رو کرد ولی می تونی یه خورده به اون چیزی که خودت میخوای نزدیکش کنی همینم غنیمته مگه نه ؟

چون خودم تجربه کردم جواب داده میگم عقد که بودم خیلی به شوهرم ایراد میگرفتم گاهیی هم تند ازش انقاد میکردم که چرا کم حرفی اونم یا هیچی نمیگفت یا لجبازی میکرد ولی الان می دونم چه جوری ازش یه چیزی بخوام که حرفمو گوش کنه خداییشم بی انصافی نکنم یه خورده بهتر شده البته منم مثل اون وقتا دیگه حساس نیستم و گیر نمیدم همین که یه خورده بهتر شده راضیم

راستی خوشحال میشم به تاپیکم سر بزنی انگار من تو این سایت غریب افتادم هیچکی نمیاد سربزنه به هرحال دوست داشتی بیا

ویرایش توسط mahtisa : چهارشنبه 25 دی 92 در ساعت 21:19

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    19
    دستاوردها:
    تشکرها
    1

تشکرشده 7 در 5 پست

Array
    mahtisa ما دو ساله عروسی کردیم البته. دوران عقد رو هم گذروندیم

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 09 شهریور 93 [ 18:17]
    سطح
    10
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 25
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 4 در 4 پست

Array
    سلام خانم عزیز.راستش قبول دارم حرفتو درباره شوهرت و اینکه می گی روی کسی که زیاد شوخی می کنه زیاد حساب باز نمی کنن.ما هم تو فامیلمون داریم همچین شخصیتهایی ولی خب فقط از این زاویه بهش نگاه نکن.فکر کن اینجور آدما چه قلب پاک و مهربونی دارن و عین بچه ها پاک و معصوم و صادقن.راحت و بی دردسر شاد میشن و خیلی راحت میتونی حرفاتو بهشون بزنی و هیچوقت قهر واقعی نمی کنن چون مث بچه ها دلشون پاکه.بعضی ها غصه ی شوخی نکردن شوهرشون رو می خورن مث من و بعضی هام مث شما بخاطر بیش از حد شوخ بودن همسرتون ناراحتین که خب حقم دارین.بنظرم بجای اینکه تحقیرش کنین و ازش ایراد بگیرین با ی لحن خوب بهش ی چیزایی رو گوشزد کنین.مطمئن باشین اونم درک می کنه.موفق باشین

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 22 فروردین 99 [ 19:23]
    سطح
    45
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 17
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    22

تشکرشده 49 در 24 پست

Array
    کافیه یه بار تو جمع یکی به شوخی هاش برخورد بدی نشون بده تا یه خورده به خودش بیاد. خودش نمیگه دلیل شوخی های بیش ار حدش چیه؟ من فکر میکنم با صحبت کردن با یه مشاور میتونه بهتر شه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)