به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

Hybrid View

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 تیر 00 [ 10:36]
    سطح
    67
    Level completed: 64%, Points required for next Level: 147
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    388

تشکرشده 576 در 165 پست

Array

مدیریت روابط در خواستگاری و قبل از ازدواج

دوستان خوب همدردی سلام
    امیدوارم که همگی حالتون خوب باشه
    چند وقتیه که آقایی به همراه خونواده شون خونه ی ما اومدن برای خواستگاری.با توجه به انطباق اولیه ی شرایط اولیه تصمیم به این شد که ما مدتی رو با هم آشنا بشیم
    در مورد مدیریت دوران آشنایی سوال داشتم.دوست دارم که بتونم بهترین رفتار و عملکرد رو داشته باشم.من گاهی به خاطر اشتباهات خودم یه رابطه ای که می تونست درست باشه رو خراب کردم.الان میخوام به درستی یاد بگیرم و به درستی رفتار کنم.
    و اما سوالاتم:
    1)بهترین تدبیر زمانی برای این جور روابط چیه؟بهتره که من بازه ی زمانی مشخص کنم؟یا اینکه با هم صحبت کنیم تا زمانی که به نتیجه برسیم؟بهترین بازه ی زمانی چقدره؟
    2)با توجه به محدودیت های زمانی که ما داریم بهترین شیوه برای آشنایی چطوره؟تلفنی باشه یا حضوری؟این پروسه ی آشنایی ما تقریبا مخفیه.تا به نتیجه رسیدن ترجیح میدیم دامنه ی زیادی از آدمای اطرافمون خبر دار نشن.بنابراین ملاقات های حضوری کمی محدود تر میشن.اهمیت این ملاقاتا چقدره؟
    3)چند ساعت تماس تلفنی و چند جلسه دیدار توی یه هفته از حالات ایده آل به شمار میاد؟
    4)لازمه که فقط موضوعت کلی مطرح بشه یا وارد جزئیات شدنهم مهمه؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید.اگه پیشنهادی هم دارید منت سرم میزارین بهم بگین

2. 3 کاربر از پست مفید hanie_66 تشکرکرده اند .

ammin (جمعه 20 دی 92), میشل (پنجشنبه 26 دی 92), بانوی آفتاب (سه شنبه 25 خرداد 95)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 13:16]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 67.0%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,577

تشکرشده 37,079 در 7,002 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    با سلام و احترام
    فرایند شناخت چند نکته کلی و مهم داره که به بعضی از آنها اشاره می کنم.

یکم:
    باید آشکار و رسمی باشد.

دوم:
    نباید به مسائل احساسی و علاقمندی ها پرداخته شود به شکلی که تمایلات احساس رشد کند و فرایند شناخت را تحریف کند. بند یکم به این بند کمک زیادی می کند.

سوم:
    بهترین حالت جلسات رسمی و حضوری هست. تلفن ها، اس ام اس، ایمیل و هر گونه ارتباط غیر حضوری معمولا ایجاد سوء تفاهم کرده و مسائل را زیادی مثبت یا زیادی منفی نشان می دهد که به خاطر ناکارآمدی اینگونه وسایل در درک زبان بدن فرد هست. ( جهت مطالعه بیشتر:شناخت شخصیت واقعی همسر آینده امان)

چهارم:
    نحوه و چگونگی جلسات و مدت آنها خودش ابزار شناخت زوجین از همدیگر هست. لذا از قبل شما چیزی را چارچوب بندی و دسته بندی و زمان بندی نکنید تا عکس العمل طرف مقابل در مورد مدیریت جلسات را ارزیابی کنید.

پنجم:
    آگاهی و مهارت کافی در مورد ارزیابی شخص مقابل و همچنین آگاهی از معیارهای مهم ازدواج هست.
    (جهت مطالعه بیشتر : جلسه خواستگاری و سئوالات آن )

ششم:
    رک ، صادق و خودتون باشید. اصلا نیازی نیست که بخواهید آموزش خاصی ببنید و خودتون و شیوه کارتون را به نوع خاصی نشان دهید. همان که هستید و همان چیزهای که برایتان مهم هست را مطرح کنید و نگران خراب شدن نباشید. چون اگر بنا باشد واقعیت شما رابطه ای را خراب کند و انتخابی را به شکست بکشاند، حتی اگر الان نوع دیگری خودتون را نشان دهید ، پس از ازدواج واقعیت شما منجر به هم خوردن رابطه اتان می شود. پس خودتان و احساساتتان را سانسور نکنید.

هفتم:
    عجله نکنید. آرامش داشته باشید. و از مشورت بزرگان و مشاور خانواده به صورت حضوری بهره بگیرید.

هشتم:
    مسائل از کل به جزء مطرح شود. یعنی ارزش مسائل جزئی بسیار مهمتر هست مشروط به آنکه شما برای فهم یک کلیتی به این جزئیات بپردازید. مثلا دست و دلباز بودن کلی هست. اما اینکه فرد چه میزان در روز برای دیگران خرج می کند و چه لباسی می خرد، و چه میزان تفریح دارد، یا چه میزان به دیگران کمک می کند اینها جزئیاتی هست که خرج کردن وی را به شما نشان می دهد.

نهم:
    نه وسواس داشته باشید که طرف را کلافه کنید. نه آنقدر اهمالکار و زود باور باشید که واقعیت ها را نبینید.
    مرز اینها دقیقا معیارهای اصولی شما و سئوالات شما و چارچوبهای شماست که با خودآگاهی شما به دست آمده است.

دهم:

توکل، همه آن چیزی هست که در این زمان نیاز دارید. یعنی همه سعی و مشورت و مطالعه و بررسی خود را دقیق انجام می دهید. اما نتیجه اینکه انتخاب شما چگونه باشد به خواست و قدرت الهی هست و باید از او استمداد بطلبید و به او توکل کنید.

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

4. 15 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

.saber. (پنجشنبه 27 آذر 93), abi.bikaran (چهارشنبه 19 شهریور 93), ammin (جمعه 20 دی 92), asal2013 (چهارشنبه 15 مرداد 93), Eram (جمعه 24 بهمن 93), inventor (پنجشنبه 06 آذر 93), mohamad.reza164 (دوشنبه 04 خرداد 94), sookoot (جمعه 29 مرداد 95), فرهنگ 27 (جمعه 20 دی 92), میشل (پنجشنبه 26 دی 92), مصباح الهدی (شنبه 21 دی 92), الهه زیبایی ها (چهارشنبه 18 دی 98), بی نهایت (شنبه 21 دی 92), بانوی آفتاب (سه شنبه 25 خرداد 95), دختر بیخیال (جمعه 20 دی 92)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)