به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 مهر 98 [ 13:13]
    سطح
    43
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 120
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    49

تشکرشده 10 در 8 پست

Array

احساس میکنم نظر من واسش اهمیتی نداره

سلام دوستان
    ما به تازگی نامزد کردیم و الان در دوران نامزدی هستیم ولی احساس میکنم خانومم اصلا نظر من واسش مهم نیست

ابتدا از لباسو این چیزا شروع شد که گوش نکرد و خب لباس پوشیدن انچنان واسم مهم نبودو ناراحتم نکرد...

اما من یه اخلاق بدی که دارم اینه که در چیزی که تخصص دارم اگه کسی ازم کمک بخوادو منم کمکش کنم ولی در اخر به حرف من اهمیت نده واقعا ناراحت میشم حالا اگه این موضوع در مورد غریبه ها بود اشکالی نداشت ولی در مورد کسی که یه عمر میخوای باهاش زندگی کنی برای من خیلی ناراحت کننده بود

توی فامیلو حتی کسانی که فامیل خیلی دور هستند و کسانی که فامیل و دوست هم نیستن و فقط منو میشناسند اگه بخوان لوازم الکترونیکی بخرن همشون میان منو ور میدارنو میبرن تا من واسشون بخرم

ولی نامزدم فقط از من سوال پرسید و منم کلی واسش در مورد اون کالای مورد نظر توضیح دادمو هزار تا دلیل و .... براش اوردم ولی در اخر اصلا به حرفهای من توجهی نکردو کار خودشو کرد و یه جنسیو گرفت که از اونی که من بهش معرفی کرده بودم بسیار سطح پایین تر و گرونتر بود

مثل موارد قبلی حتی در چیزی که تخصص دارم هم به حرفم گوش نکرد و وقتی در اون جنسی که خریده بود یه ایرادی دیدمو بهش گفتم خواهرشو نگاه کردو یه پوزخند زد که من شخصا اینطوری برداشت کردم که منظورش از اون لبخند این بود که چون اونیکه من گفتمو نگرفتن دارم الکی ایراد میگیرم

در واقع اونروز من فقط نقش یک رانندرو ایفا کردم که فقط همراهیشون کردمو نظر من کوچکترین ارزشی نداشت.....

حالا به نظرتون بهترین برخوردی که در ادامه انجام میدم چی باشه؟واقعا این قضیه رو دلم مونده و بدجوری بهم برخورده ....در صورتی که حتی در مورد من حتی لباس پوشیدنمو خودش میگه چی بپوشم و حتی خودمم در کوچکترین موضوعات نظرشو میخوامو هرچی اون میخواد انجام میدم....

ممکن این مشکل در ادامه بیشتر بشه؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 05 تیر 97 [ 14:07]
    سطح
    63
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 181
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    480

تشکرشده 882 در 242 پست

Array
    سلام. جنس رو برای جهیزیش می خرید ؟
    آیا قیمتش با اون مارکی که شما معرفی کردی خیلی فرق داشت ؟

و ضمنا یه چیز دیگه . ذهن خوانی نکن . (منظورم اون پوزخنده) شاید منظورش اون نبوده که شما برداشت کردی.

3. 2 کاربر از پست مفید veis تشکرکرده اند .

khaleghezey (شنبه 07 دی 92), stream (جمعه 06 دی 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    43
    دستاوردها:
    تشکرها
    49

تشکرشده 10 در 8 پست

Array
    نه واسه جهیزیش نبود
    اونی که من بهش معرفی کردم 200 هزار تومن از اونیکه خودش خرید ارزونتر بود در صورتی که اونیکه خودش خرید خیلی ضعیفتر و سطح پایین تر از مدل پیشنهادی من بود و فقط گول حرفهای فروشندرو خورد
    پس من این وسط چی بودم؟فقط یه راننده و بادیگارد؟
    اخرشم که گفتم اینی که خریدی خیلی ضعیفتر از اونیه که من بهت گفتم که بگیری 200 تومنم که گرونتر گرفتی.برگشته میگه من خودم که کار نکردم پول بابامه وظیفشه بهم بده مثلا عروسیو هم که اگه بخواد بابات بگیره من گرونترین چیزارو میگیرم چون تو پول نمیدی منم بیشترین خرجارو میکنم

پ.ن

دوستان این موضوعو هم اضافه کنم که من به شدت با شبکه های اجتماعی مشکل دارم و هرچی ازش خواستم فیسبوک نره گوش نمیده و کار خودشو میکنه و نهایت کاری که کرد فقط عکسشو برداشت ولی فعالیتشو اونجا قطع نکرد
    ویرایش توسط stream : جمعه 06 دی 92 در ساعت 12:45

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    با توجه به جوابی که به شما داده
    شاید داره یکی از درسهایی که دیده را عملی تمرین می کنه.
    جلوی شما زیاد خرج کنه و ... تا عادت کنید خرجش کنید. براش ارزش قایل باشید و بدونید زن خرج داره و ... من خونه بابام اونطوری خرج می کردم ...

عقیده شخصی من نیستا. ولی زیاد شنیدم.
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

6. 3 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

khaleghezey (شنبه 07 دی 92), Less Than Nothing (چهارشنبه 18 دی 92), stream (جمعه 06 دی 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 03 اردیبهشت 96 [ 21:21]
    سطح
    33
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 101
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    62

تشکرشده 84 در 36 پست

Array
    سلام و بهتون تبريك ميگم. در مورد وسيله اي كه شما پيشنهاد داديد و ايشون نخريدن به نظر من ايشون فكر ميكنن كه شما دارين بهش تحميل ميكنين و خب شما پيشنهاد بديد ولي حق انتخاب هم بدين.
    ولي در مورد لباس پوشيدن و فيس بوك شما بايد خواسته هاي خود را منطقي و همرا با عشق ازشون بخواين و بهش بگين تا حالا ديدي رو اتوبوس واحد چادر بكشن؟ ولي رو ماشيناي مدل بالا چادر ميكشن چرا؟ چون اتوبوس واسه همس ولي ماشين مال صاحب ماشينه و شخصيه. زيبايي زن در نجابت زنه و اين حق شماست كه اجازه ندين چيزي كه فقط مال شماست فقط مال شما بمونه . البته اين رو هم هنگام صحبت كردن با خانمتون ياد داشته باشين كه خانم ها كلا چيزيو به زور قبول نميكنن پس نظر خودتونو تحميل نكنين و جوري حرفتونو بزنين كه اونم بتونه حرف دلشو بزنه نه كه شما ذهن خواني كني.

8. 2 کاربر از پست مفید تازه نفس گرفته تشکرکرده اند .

stream (جمعه 06 دی 92), بالهای صداقت (پنجشنبه 19 دی 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 19 آذر 95 [ 01:34]
    سطح
    51
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 31
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    405

تشکرشده 1,144 در 414 پست

Array
    سلام
    هیچکدوم از چیزایی که گفتید دلیلی بر بی اهمیت بودن نظر همسرتون برای شما نیست.
    هر انسانی چیزی به اسم حریم خصوصی داره که هیچکس، حتی عزیزترین ها هم نمی تونن اونو نادیده بگیرن. فقط شعاع این حریم می تونه کم یا زیاد بشه. به نظرم دلیلی نداره خانمتون مطابق میل شما لباس بپوشن. یا اکانت هاشون رو صرفا به خواست شما ببندن. اللخصوص در مورد فیس بوک که احتمالا دوستان و آشنایانشون هم میبینن و متوجه میشن که این کار به خواست شما بوده.
    .
    متقابلا دلیلی نداره شما در کوچکترین موارد مربوط به خودتون نظر ایشون رو بخواید و همونو انجام بدید.
    .
    در مورد خرید و گفت و گوی بعدش، انگار صحبتشون بیشتر در مورد شماست. مثل اینکه میگه: نگاه کن؛ من هرچقدر که دلم بخواد خرج می کنم و پدرم (همسرم) وظیفه داره که هزینه های منو تامین کنه. تا حالا به پول فکر نکردم و از این به بعد هم نگرانش نخواهم بود.
    .
    در مورد نادیده گرفتن نظرتون هنگام خرید دوتا مسئله رو باید در نظر گرفت:
    1- یه دختر خانم معمولا یه (به طور مثال) لپتاپ صورتی با مشخصات ضعیف رو به یه لپ تاپ با رم و کارت گرافیک و... عالی ترجیح میده.
    2- از شما نظر خواسته شده نه دستور. یعنی حداقل باید دو سه مدل معرفی می کردین تا ایشون انتخاب کنن. نه اینکه یکی رو بگید که حالا به هردلیلی خوششون نیومده.
    .
    در نهایت یه توصیه بهتون می کنم هیچ وقت، حتی اگه همسرتون خودشم قبول داشت که خراب کاری کرده این جمله من که بهت گفته بودم! رو به زبون نیارین. اونم چنین لحن سرزنش گرانه ای. می تونستین فقط بگین مبارک باشه. وقتی وسیله شخصیه و خودش راضیه برمیگرده به همون مبحث حریم خصوصی. یا اگه خیلی براتون مهم بود میگفتین: خوبه فقط کاش این امکانات رو هم داشت. اون مدلی که گفتم اینجوری بود.

10. 2 کاربر از پست مفید mahasty تشکرکرده اند .

stream (جمعه 06 دی 92), toojih (جمعه 11 بهمن 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    43
    دستاوردها:
    تشکرها
    49

تشکرشده 10 در 8 پست

Array
    خودش میگه خواهرم نذاشت اونیکه تو میخوایو بگیرم.میگه خواهرم گفت همونی که خودت میخوایو بگیر تا بعدا سر اون بنده خدا(یعنی منو)نخوریو دعواتون بشه
    حالا راستو دروغشو نمیدونم..

در مورد خرج کردن هم چه جوری باید بهش غیر مستقیم بفهمونم زندگی بالا پایین داره و نمیشه اینطوری بی حساب کتاب خرج کرد؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 19 آذر 95 [ 01:34]
    سطح
    51
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 31
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    405

تشکرشده 1,144 در 414 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط stream نمایش پست ها
    در مورد خرج کردن هم چه جوری باید بهش غیر مستقیم بفهمونم زندگی بالا پایین داره و نمیشه اینطوری بی حساب کتاب خرج کرد؟
    به نظرم می تونین همیشه هدفی رو ترسیم کنید و تشویقشون کنین تا برای رسیدن به اون هدف همراه با شما تلاش کنن. مثلا ماشین، خونه، مسافرت...
    یا بگید که من هرچی دارم برای زندگیمونه. دلم میخواد زندگیم عالی باشه. پس بهتر نیست به جای ده تا چیز خوب اما کوچیک یه چیز درست و حسابی و عالی داشته باشیم؟

13. 2 کاربر از پست مفید mahasty تشکرکرده اند .

khaleghezey (شنبه 07 دی 92), stream (شنبه 07 دی 92)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود دادا
    stream فدات شم من یکم احساس خطر و نگرانی کردم با این جمله ای که ایشون گفتن :

((اخرشم که گفتم اینی که خریدی خیلی ضعیفتر از اونیه که من بهت گفتم که بگیری 200 تومنم که گرونتر گرفتی.برگشته میگه من خودم که کار نکردم پول بابامه وظیفشه بهم بده مثلا عروسیو هم که اگه بخواد بابات بگیره من گرونترین چیزارو میگیرم چون تو پول نمیدی منم بیشترین خرجارو میکنم))

منم با بانو شیدا موافق هستم.من جات باشم توی تالار سرچ میکنم توی این زمینه اطلاعات میگیرم و مهارتم رو افزایش میدم.اینکه آدم جنس خوب خبره خیلی خوبه و قیمت بالا ولی به شرطی که جنسش به قیمتش بیارزه ولی اینکه فقط ملاک خرج زیاد کردن و گرونتر خریدن الکی باشه من یکی اصلا خوشم نمیاد به هیچ عنوان به همسرم چنین اجازه ای رو نمیدم چون پول علف خرس نیست روی زمین نریخته که خم بشی ورشداری واسه خودم به خانومم گفتم واسه جهیزیه جنس بیخود و الکی نخر بجاش جنس خیلی خوب بخر و مفید اونم همینکارو کرد آخه خداوکیلی باباش آدم زحمتکشی اتفاقا وضع مالیشونم خیلی خوبه ولی دلیل نمیشه پول الکی واسه جنس بیخود خرج کنیم.

در جواب بانو مهستی: شما مثل اینکه نمیدونی زندگی متاهلی یعنی چی؟!!!! استریم عزیز حق دارن از همسرشون بخوان توی فیسبوک نرن و یا اینکه پولشون رو با حساب و کتاب خرج کنن چون زندگی دونفرست که دوتایی باید بسازن اگه مجرد بودن بله حق با شماست.

استریم دادا خواهشا اول نامزدیه یکم ملایمتر و رمانتیک تر برخورد کن بزار خانومت احساس کنه استقلال خودش رو داره شوربختانه دختران امروزی جامعه ما آمادگی واقعی واسه تشکیل خانواده رو ندارن یعنی کسی نیست بهشون آموزش بده در و برشون رو چنتا دوستای مجردی گرفتن هنوز توی حال و هوای خودشونن صبور باش و عاشق میدونم به غرورت برخورده منم جای تو بودم شاید همینجوری برخورد میکردم با اینکه فوق العاده آدم صبوری هستم ولی بهت تبریک میگم برخوردت خیلی خوب بودش خیلی پخته برخورد میکنی آفرین دادا

این حرفی که میزنم رو باید مرد باشی بفهمی چقدر به آدم برمیخوره غرورش جریحه دار میشه

سعی کن توی همین تالار رفتار جراتمندانه و خلاقیت های عاشقانه و مهرات هایی که باید واسه یه زندگی خوب و شاد لازمه رو کسب کنی مخصوصا قسمت دوران عقد رو خیلی بخون.زندگیت رو بدست بگیر اجازه دخالت به کسی نده هم خودت هم خانومت این چیزا طول میکشه ولی باید صبور باشی تا میتونی توی همین تالا بگرد و مطالعه کن خیلی بدردت میخوره

راستس این صبحتهای بانو مهستی هم خوبه استفاده کن

((به نظرم می تونین همیشه هدفی رو ترسیم کنید و تشویقشون کنین تا برای رسیدن به اون هدف همراه با شما تلاش کنن. مثلا ماشین، خونه، مسافرت...
    یا بگید که من هرچی دارم برای زندگیمونه. دلم میخواد زندگیم عالی باشه. پس بهتر نیست به جای ده تا چیز خوب اما کوچیک یه چیز درست و حسابی و عالی داشته باشیم؟))

من خودم با خانومم اولین هدفمون خرید خونه بودش که اونم خداروشکری خریدیم

شاد باشی فدات شم

15. 2 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

capitan (چهارشنبه 18 دی 92), stream (یکشنبه 22 دی 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 26 تیر 93 [ 19:01]
    سطح
    15
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 67
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    92

تشکرشده 184 در 65 پست

حالت من
    Shad
    Array
    نه واسه جهیزیش نبود
    اونی که من بهش معرفی کردم 200 هزار تومن از اونیکه خودش خرید ارزونتر بود در صورتی که اونیکه خودش خرید خیلی ضعیفتر و سطح پایین تر از مدل پیشنهادی من بود و فقط گول حرفهای فروشندرو خورد
    پس من این وسط چی بودم؟فقط یه راننده و بادیگارد؟
    اخرشم که گفتم اینی که خریدی خیلی ضعیفتر از اونیه که من بهت گفتم که بگیری 200 تومنم که گرونتر گرفتی.برگشته میگه من خودم که کار نکردم پول بابامه وظیفشه بهم بده مثلا عروسیو هم که اگه بخواد بابات بگیره من گرونترین چیزارو میگیرم چون تو پول نمیدی منم بیشترین خرجارو میکنم

پ.ن

دوستان این موضوعو هم اضافه کنم که من به شدت با شبکه های اجتماعی مشکل دارم و هرچی ازش خواستم فیسبوک نره گوش نمیده و کار خودشو میکنه و نهایت کاری که کرد فقط عکسشو برداشت ولی فعالیتشو اونجا قطع نکرد
    کیس شما باز بهتره طرف ما یه بار به شوخی بهم گفت سگ دوبرمنت از تو بهتره که کنارم نشستی... شما باید توجیحش کنید که فروشنده ها برای آب کردن جنسشون دست به هر کاری میزنند مثلا مورد خودم حتی توی طلا فروشی طرف به زن یکی از دوستانمون گفت برلیان (الماس) و فلان مارک هستش تا ازش شناسنامه اش رو خواستم شر و ور بافت به هم... (حرف هام دو معنی داشت)

شما باید با دلیل بزنید تو دهن فروشنده نه زنتون ! دقت کن حال فروشنده رو باید با برهان بگیری و بعد از مغازه بزنید بیرون و با زنتون بلافاصله خیلی مهربون برخورد کنید که طرف میخواسته سرت کلاه بذاره و غیره دیگه فیلم بازی کن دیگه راه نداره...

کاری که میشه کرد این هستش که به زنتون بفهمونید که این جنس بهتره ولی گرون بودن دلیل بر خوب بودن نیست حالا سماجت کرد میتونید مابه تفاوت قیمت اون جنس رو بدید به خودش رو اون جنسی که مد نظر خودت هستش برداری این طوری حداقل یه سیگنال میگیره که موضوع سر پول نیست.

راننده که بد نیست باید کنار بیای، زن یعنی خرج کن برام(!) و باید مثل پرنسس ازش پذیرایی کنی حالا با هر قدرت مالی ( ولی به طرف هم بفهمون که کارت عابر بانک هم سقف داره و جیب هم ته)

در مورد فیس بوک بله، واقعا محیط مذخرفی داره و به شخصه چیزی توش ندیدم که بخوام وقت ام رو توی این محیط هدر بدم، در ثانی احتمال خطا رفتن و خیانت هم خیلی زیاد میشه و به خصوص در صورت اشتراک گذاری آلبوم ها میشه اونها رو از سیستم خود فیس بوک کشید بیرون و از نظر امنیتی و محیط خصوصی افراد واقعا آدم رو آسیب پذیر میکنه. الان یکی پیدا میشه من رو متهم به عقب موندگی میکنه خیر خدا یه عقل بهم داده ازش هم متشکرم. ببخشید که غیر مستقیم به همسرتون توهین کردم.

یه مورد بود که توی خبر های خوندم که توی همین تعطیلات های کریسمس تبهکار ها متوجه میشدند که فلان کس که خونه اش در قلان جاست رفته مسافرت و میرفتن تا خونه رو خالی کنند.

- - - Updated - - -

عزیز اگر کارمندی که بگو حقوق ام اینقدره، اگر هم آزاد یا کار دیگه ای میکنی بگو باید برای زندگیمون برنامه ریزی کنیم ، فردا بچه ها مون میخوان چی کار کنند ؟ پس انداز در ایران معنی نمیده ولی درست سرمایه گذاری باید بکنی.

شما هم الان روی همسرتون دارید سرمایه گذاری میکنید باید نقشه رو هم براش بذاری که درست و با تدبیر زندگی رو جمع کنه.

17. 2 کاربر از پست مفید Less Than Nothing تشکرکرده اند .

khaleghezey (چهارشنبه 18 دی 92), stream (یکشنبه 22 دی 92)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)