به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 34
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 29 آبان 95 [ 16:17]
    سطح
    35
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 17
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1

تشکرشده 48 در 30 پست

Array

بخاطر اخلاق شوهرم، زندگیمو دوست ندارم

سلام به همه دوستان. من قبلا اینجا عضو بودم و مشکلاتمو گفتم. دوستان هم زحمت کشیدند و منو راهنمایی کردند. حدود 4 ، 5 ماه هست که خدا روشکر بهتری اوضاعمون. اما جدیدا یه 10 روزی میشه که یه جورایی شده. مختصرا براتون توضیح میدم. امیدوارم بازم با راهنمایی های شما دوستان مشکلاتم حل بشن:
    1- من ی دختر خیلی احساساتیم و از قهر به شدت بدم میاد و باهاش قهر نمی کنم . اصلا دلم نمی یاد که باهاش قهر کنم چون دوسش دارم و وابستگی شدیدی بهش دارم. .شدیدا حس می کنم به من بی محبت تر شده نسبت.
    2- گفتم دلم می خواد درس بخونم ، گفت نه اصلا نمیشه
    3- گفتم حرفام رو دلم سنگینی می کنه لا اقل فقط گوش کن که من آروم شم، دوس نداشت که بشنوه
    4- وقتی بهم بی محبتی میکنه من اشکم تو مشتمه و فوری گریم می گیره. وقتی میریم خونه اونا یا خونه خودمون(چون عقدیم هنوز). , وقتی گریه می کنم از ناراحتی، میرم زیر پتو اما اگه یه کوچولو فقط یه کوچولو صدام در بیاد منو میزنه که یه وقت صدامو کسی نشنوه.بهش گفتم اگه میخای من آروم بشم نوازشم کن نه اینکه منو بزن
    5- احساساتش رو که چند ماه یه بار شاید ابراز کنه! شاید

6-زیاد با من حرف نمیزنه.دلش مثه قبل برام تنگ نمیشه با اینکه محل کارش به خونه ما دور نیست اما 4 روز بود که یه سر به من نزده بود.واقعا اینا چه معنی داره؟
    7-چند روز پیش به شوخی آنچنان لگدی به پای من زد که تا دو روز نمیتونستم راه برم
    8-به شدت مغرور و خودخواهه. اگه یه لباس زیبا یا آرایش قشنگ براش بکنم اصلا نمیگه خانومم خوشگل شدی . اما اگه بدش بیاد فورا میزنه تو ذوقم که این چیه پ

می دونم جسته گریخه حرف زدم اما اینقد حرفام رو دلم سنگینی می کنه که دارم میترکم.بهش التماس می کنم که بزار من حرفامو برات بزنم که جمع نشه تو دلم اما دوس نداره بشنوه درک نمیکنه احساسات زن چیه یا شایدم میدونه اما حوصلشو نداره.
    ازتون می خوام که با من همراه باشید تا به کمک خدا و شما دوستای دلسئزم زندگی بهتری داشته باشم

2. کاربر روبرو از پست مفید maryam_sh تشکرکرده است .

شمیم الزهرا (پنجشنبه 14 آذر 92)

Banned
    آخرین بازدید
    شنبه 19 دی 94 [ 18:27]
    سطح
    51
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 22
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    2,084

تشکرشده 1,278 در 497 پست

Array
    مریم جون ، میدونم سخته ولی چاره داره .
    نباید جلوی همسرت خودت رو ناراحت نشون بدی ، این وضعیت تو رو بدتر میکنه . تا میتونی شاد باش ، وقتی از همسرت چیزی میخوای ، بدون گریه ، و با آرامش حرفت رو بهش بزن . لازمه که روی لبت لبخند باشه . با مهربانی خواسته هات رو بهش بگو . گله نکن .

مردا از گریه خانم ها اصلا خوششون نمیاد ، چون فکر میکنن زن ا میخواد از گریه به عنوان ابزاری استفاده کنن که شوهرشون رو مقصر جلوه بدن ، پس اصلا دیگه گریه نکن .
    این کار اشتباهه که گریه کنی و منتظر این باشی که همسرت نازت رو بخره .این راه جواب نمیده .

شاید به خاطر مسائلی که بینتون پیش اومده ، و ناراحتی ها ، همسرت از حرف زدن تفره ( طفره ) میره ، یعنی فراری شده .

سعی کن یک مدت خودت رو تغییر بدی ، حرفات رو با شوخی بهش بزنی . با لبخند . طوری که بهش بر نخوره . جوری باهاش صحبت نکن که بخوای محکومش کنی که مقصر تویی و خودت رو تغییر بده . این راه جواب عکس میده .

توی این وضعیت اصلا ازش انتقاد نکن .

به خاطر مشکلاتی که بینتون پیش اومده ، شاید دوتایی روی دنده لج و لجبازی افتادید . تو میگی میخوام درس بخونم ، همسرت میگه نمیشه .
    اگر واقعا میخوای درس بخونی باید اول از همه رابطتون رو خوب کنی ، اگر بفهمه باهاش لجبازی نداری ، و به حرفاش گوش میدی ، اونم دیگه باهات لجبازی نمیکنه .

گاهی اوقات گفتن یک چشم کوچولو ، برای مردها معجزه میکنه ، یک دفعه اخلاقشون از این رو به اون رو میشه .

ازش نخواه که بشینه به حرفات که روی دلت سنگینی کرده گوش بده ، اون میدونه تو میخوای حرفایی بزنی که زیاد موافق میلش نیست و میخوای مقصرش کنی تا خودش رو تغییر بده . زدن این حرف اشتباهه . عزیزم با این کارا به چیزایی که میخوای نمیرسی .

کم کم اخلاق مردها دستت میاد .
    اونا دلشون یک زن با اعتماد به نفس و شاد میخواد . سعی کن به همسرت بیشتر نزدیک بشی ، و باهاش صمیمی باشی .

یک راه حل خوب برات دارم ، اما نمیدونم چقدر منظورم رو متجه بشی ، ولی اگر میخوای همسرت یک شوهر عالی برات باشه ، به جای اینکه زنش باشی ، سعی کن نقش یک رفیق فابریک رو براش بازی کنی . نه ناز کنی ، نه گله کنی ، در عوض ، پشتش باشی ، ازش حمایت کنی ، همراهش باشی ، باهاش بخندی ،.... ببین اونوقت همسرت برات چه کارا که نمیکنه .
    عزیزم سعی کن قلق شوهرت رو به دست بیاری .

4. 2 کاربر از پست مفید tamanaye man تشکرکرده اند .

ardeshirk (چهارشنبه 13 آذر 92), ژینا (چهارشنبه 13 آذر 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 20 مهر 93 [ 00:49]
    سطح
    32
    Level completed: 64%, Points required for next Level: 54
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    884

تشکرشده 793 در 374 پست

حالت من
    Shad
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط maryam_sh نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان. من قبلا اینجا عضو بودم و مشکلاتمو گفتم. دوستان هم زحمت کشیدند و منو راهنمایی کردند. حدود 4 ، 5 ماه هست که خدا روشکر بهتری اوضاعمون. اما جدیدا یه 10 روزی میشه که یه جورایی شده. مختصرا براتون توضیح میدم. امیدوارم بازم با راهنمایی های شما دوستان مشکلاتم حل بشن:
    1- من ی دختر خیلی احساساتیم و از قهر به شدت بدم میاد و باهاش قهر نمی کنم . اصلا دلم نمی یاد که باهاش قهر کنم چون دوسش دارم و وابستگی شدیدی بهش دارم. .شدیدا حس می کنم به من بی محبت تر شده نسبت.
    2- گفتم دلم می خواد درس بخونم ، گفت نه اصلا نمیشه
    3- گفتم حرفام رو دلم سنگینی می کنه لا اقل فقط گوش کن که من آروم شم، دوس نداشت که بشنوه
    4- وقتی بهم بی محبتی میکنه من اشکم تو مشتمه و فوری گریم می گیره. وقتی میریم خونه اونا یا خونه خودمون(چون عقدیم هنوز). , وقتی گریه می کنم از ناراحتی، میرم زیر پتو اما اگه یه کوچولو فقط یه کوچولو صدام در بیاد منو میزنه که یه وقت صدامو کسی نشنوه.بهش گفتم اگه میخای من آروم بشم نوازشم کن نه اینکه منو بزن
    5- احساساتش رو که چند ماه یه بار شاید ابراز کنه! شاید

6-زیاد با من حرف نمیزنه.دلش مثه قبل برام تنگ نمیشه با اینکه محل کارش به خونه ما دور نیست اما 4 روز بود که یه سر به من نزده بود.واقعا اینا چه معنی داره؟
    7-چند روز پیش به شوخی آنچنان لگدی به پای من زد که تا دو روز نمیتونستم راه برم
    8-به شدت مغرور و خودخواهه. اگه یه لباس زیبا یا آرایش قشنگ براش بکنم اصلا نمیگه خانومم خوشگل شدی . اما اگه بدش بیاد فورا میزنه تو ذوقم که این چیه پ

می دونم جسته گریخه حرف زدم اما اینقد حرفام رو دلم سنگینی می کنه که دارم میترکم.بهش التماس می کنم که بزار من حرفامو برات بزنم که جمع نشه تو دلم اما دوس نداره بشنوه درک نمیکنه احساسات زن چیه یا شایدم میدونه اما حوصلشو نداره.
    ازتون می خوام که با من همراه باشید تا به کمک خدا و شما دوستای دلسئزم زندگی بهتری داشته باشم
    سلام دوست عزیز مردا کلا از زنهای ضعیف بدشون میاد. ماشااله تو هم تو این مورد کم نذاشتی . با گریه، با التماس، با دعوا،..... بروز تمام مشکلات ریشه در رفتارای خودته. خودتو سرزنش کن و سعی در تغییر رفتارت کن. وقتی دائم باهاش دعوا میکنی و همیشه گریه زاری ، خودت بودی خدا وکیلی میتونستی همچین آدمی رو تحمل کنی؟؟؟ پس دلیل فرارها و دوری همسرت به خاطر کارای خودته.

همه ما این دوران رو دیدیم. ولی با مدیریت رفتارمون همه مشکلات حل شده. پس وقتی ما تونستیم تو هم میتونی.

موارد اورژانسی:

1- گریه زاری رو بذار کنار و تحت هر شرایطی خودتو قوی کن

2- از وابستگی همسرت جدا شو. دوست داشتن با وابستگی فرق میکنه. وابستگی نمیزاره آدم محبت واقعی اش رو نصار طرف کنه. چون فقط از طرف مقابل انتظار داره و مسئولیتهای خودش یادش میره.

3- یه کم بی خیال باش.
    ویرایش توسط kamr : چهارشنبه 13 آذر 92 در ساعت 12:56

6. کاربر روبرو از پست مفید kamr تشکرکرده است .

shabnam z (چهارشنبه 13 آذر 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    35
    دستاوردها:
    تشکرها
    1

تشکرشده 48 در 30 پست

Array
    اول از همه از شما دوستان خوب خیلی ممنونم. کاملا متوجه اشتباهام شدم و در درجه اوال قول میدم گریه نکنم.
    شما درست میگید. حالا گریه و زاری منو کنار بزارید ، اما مگه این نیست که یه همسر خوب باید ی شنونده خوب باشه، نباید سر زنش داد بزنه (و فحش بده). نباید برای شوخی لگد بزنه که آدم نتونه راه بره. نباید مدام قهر کنه.
    یه سوال همیشه ذهن منو به خودش مشغول می کنه.
    اینکه:
    چرا همیشه من باید حواسم به این باشه که دست از پا خطا نکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    چرا همیشه منم که باید کوتاه بیام بای خودمو کنترل کنم باید آرامش بدم باید مهربون باشم باید بگم چشم باید چشم پوشی کنم باید صبوری کنم ؟؟؟

یعنی شما می گید اگه سر ی دعوا به من فحش داد من چیکار کنم؟ اگه به شوخی به من یه ضربه محکم زد، (فکر میکنه منم پسرم) ، و آسیب دیدم با هم بخندیم؟؟؟؟

وقتی منو اینقدر تشنه محبت نگه میداره که بعضی وقتا احساس می کنم ی آدم غریبه بیشتر از همسرم برام وقت میزاره من چیکار کنم؟
    وقتی با وجود اینکه می تونه منو بیاد ببینه اما 4 روز میگذره اما یه سر به زنش نمیزنه، و من دارم برای دیدنش پر پر میزنم،من چکار کنم؟

آیا اون نباید خودشو اصلاح کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

- - - Updated - - -

یه موضوع دیگه هم هست فوق العاده مغروره و خیلی زیاد قهر میکنه. توی خونه هم زیاد به من دستور میده که اینو بیار اینو ببر ....... . هر چی بهش میگم از جمله های امری استفاده نکن به خرجش نمیره. بهش میگم لا اقل بگو " میشه اینو بیاری..." اما گوش نمیده.
    در حد تیم ملی در برابر من جبهه میگیره . همش فکر میکنه من دشمنشم میخواد از من ببره.چند وقتی ام هست که نمازشو نمی خونه و این موضوع به شدت اعصابه منو خورد کرده

- - - Updated - - -

من فعلا گریه کردنمو تعطیل می کنم. اما در برابر کارای دیگش چیکار کنم؟
    داد زدنش؟
    فحش دادنش؟
    گاهی وقتا زدنه من؟
    وقتی که بارش دارم با ذوق ی چیزی رو تعریف می کنم آخرش به مسخره به من میگه آخی ی ی ی
    من با این رفتاراش چه برخوردی داشته باشم؟

8. کاربر روبرو از پست مفید maryam_sh تشکرکرده است .

شمیم الزهرا (پنجشنبه 14 آذر 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    32
    دستاوردها:
    تشکرها
    884

تشکرشده 793 در 374 پست

حالت من
    Shad
    Array
    تو باز رفتی سر سطر. اول خوذتو اصلاح کن . اگه همسرت هم با عوض شدن تو عوض نشد بعد بیا گلایه اشو بکن.

متاسفانه همه مشکلاتی که گفتی باز هم میگم ریشه در رفتارای تو داره.

اگه تو مهربون و با محبت باشی و تو جاهایی گذشت و تو جاهایی با اراده و قوی مطمئن باش شوهرت هم آدمه:

1- 4 روز سهله هر روز میاد به دیدنت

2- دعوا نمیکنید که فحش بشنوی

3- جلوی مهربونی تو کوه محبت میشه و نمیذاره تشنه محبت بمونی

و خیلی از چیزای دیگه که متاسفانه ما خانم ها فقط فکر میکنیم ما همه چی تمومیم و این شوهره که هیچی بلد نیست و اون آدم نیست فقط ماییم که باید بهمون محبت بشه و نوازش ببینیم.

10. کاربر روبرو از پست مفید kamr تشکرکرده است .

tamanaye man (یکشنبه 17 آذر 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    35
    دستاوردها:
    تشکرها
    1

تشکرشده 48 در 30 پست

Array
    خداوکیلی بعضی وقتا به سرم میزنه یه مدت اساسی باهاش قهر کنم بلکه بفهمه ظرفیته منم حدی داره
    بعضی وقتام با خودم میگم مثله خودش رفتار کنم، حداقل 3 روز . میدونم که عمرا طاقت رفتارای خودشو نداره
    میدونه که رفتاراش اشتباهه اما اینقئر مغروره ه ه ه که نمیخواد به روش بیاره یا عذر خواهی کنه یا تکرارشون نکنه

- - - Updated - - -

یعنی شما میگید من
    1- گریه نکنم
    2- اگه 10 روزم نیومد به من سر بزنه ، سکوت کنم؟
    3- در برابر بی احترامیاش سکوت کنم؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    32
    دستاوردها:
    تشکرها
    884

تشکرشده 793 در 374 پست

حالت من
    Shad
    Array
    عزیزم باور کن مشکلاتت اصلا حاد نیست که به خاطر هر کدوم از اینا بشینی کلی غصه بخوری و دوران عقدتو واسه خودتو و همسرت زهر کنی.

لطفا از اشتباهات و تجربه های ما درس بگیر. نمیدونم چرا ما آدما دوست داریم همه چی رو خودمون تجربه کنیم و آخر سر که میرسیم به همون حرفای دوستان تازه دو هزاریمون میفته.

13. کاربر روبرو از پست مفید kamr تشکرکرده است .

mercedes62 (شنبه 16 آذر 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    35
    دستاوردها:
    تشکرها
    1

تشکرشده 48 در 30 پست

Array
    چشم سعی خودمو می کنم

- - - Updated - - -

حالا جدا اگه 10 روزم نیومد به من سر بزنه ، سکوت کنم؟ یا خودم برم؟ به من بگید که دقیقا چیکار کنم؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    32
    دستاوردها:
    تشکرها
    884

تشکرشده 793 در 374 پست

حالت من
    Shad
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط maryam_sh نمایش پست ها

یعنی شما میگید من
    1- گریه نکنم : اصلا و ابدا (گریه مال بچه هاست. اگه بچه بودی چرا ازدواج کردی؟ فردا پس فردا بچه ات از تو انتظار داره ها)

2- اگه 10 روزم نیومد به من سر بزنه ، سکوت کنم؟ اگه تقصیر تو نیست به جای سکوت ازش توضیح بخواه. اونم نه با دعوا و گریه زاری بلکه آروم و منطقی. شاید دلیل قانع کننده ای داشته باشه.

3- در برابر بی احترامیاش سکوت کنم؟
    نه عزیزم . اگه بین دعواست و دعوا تقصیر تو نیست اونجا بله سکوت کن و بعدا تو موقعیت خوب براش توضیح بده که فلان بی احترامیت خوب نیست

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    35
    دستاوردها:
    تشکرها
    1

تشکرشده 48 در 30 پست

Array
    چشم دوست مهربون

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)