به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    در انتظار تایید ایمیل ثبت نام آغازکننده
    آخرین بازدید
    چهارشنبه 06 آذر 92 [ 23:54]
    سطح
    1
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 34
    Overall activity: 0%
    تشکرها
    5

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

Icon16 خودداری ازازدواج یا اقدام برای ازدواج ؟!؟!

سلام

من حدودا چند روز پیش که داشتم در مورد مشکلم تویه نت جستجو میکردم به این سایت رسیدم و خیلی مطالب جالب و مفید خوندم ولی نتونستم موارد مشابه خودم رو پیدا کنم به همین دلیل این تاپیک رو زدم تا شاید شما عزیزان بتونید من رو کمک کنید.

من پسری 20 ساله هستم که یه خانواده ی کاملا مذهبی دارم! جو خانواده طوری هست که تویه سن کم سریعا به فکر ازدواج پسر و دختر میفتن. یعنی تمام پسرخاله هام و پسردایی هام که تویه سن من بودن ازدواج کردن و دیگه تویه تقریبا 21 22 سالگی صاحب فرزند شدن!!! زندگی هاشون هم هیچ مشکلی نداشه .

مسئله اینه که تقریبا همشون هم به صورت فامیلی ازدواج کردن یعنی پسره 20 ساله به دختره 16 17 ساله ازدواج کرده!! حتی از این سن کمتر هم داشتیم که اگه بگم شاخ در میارین!! خانوادمم اتفاقا هم تحصیل کرده هستن هم سطح بالایی دارن ولی چون مذهبی هستن یه سری عقاید دارن که تا الانم که هر کس طبق اون عقاید پیش رفته پشیمون نبوده خداییش!!

حالا دقیقا نوبت به من رسیده!! یعنی دقیقا یه مورد همینطوری پیش اومده که دخترخالم تو همین سن 16 سالگی فک کنم باشه و از بس که این مورد تویه خانوادمون طبیعی شده یه جورایی اونم فک میکنه کلا دیگه فقط و فقط باید با من باشه!! اینو از نگاه هاش کاملا متوجه میشم!! اینم بگم چون جو خانواده مذهبی هست ما اصلا کلا جز سلام و خدافظی چیزی باهم نگفتیم و اصلا همدیگه رو نمیشناسیم!! یعنی فقط در حد دیدن بوده. در مورد مسائل دینی و خانوادگی که اصلا هیچ فرقی تقریبا نداریم و به هم میخوریم!!

یعنی میدونم همینکه به مادرم قضیه رو حتی با کنایه بگم میگیره و سریعا اقدام میکنه و هیچ مشکلی هم وجود نداره ولی من از یه چیز میترسم اونم ظاهر ایشونه!! ایشون کمی قدکوتاه هستن!! یکم که تو تاپیکا میچرخیدم یه سری موارد رو دیدم که، با اینکه طرف موقع خاستگاری طرف به دلش ننشسته ازدواج کرده و حالا میخواد جدا بشه اونم به خاطره اینکه وقتی با خانمشه، احساس خوبی نداره و وقتی جدا هستن بیشتر خوشحاله!! وقتی اینارو خوندم ترسیدم که نکنه بعدا برا منم همچین مواردی پیش بیاد و باعث خیلی موارد که خودتون هم میدونید بشه، اونم در خانواده!! ولی باز میبینم اون دخترخالمم همینطوری بود ولی بعد از ازدواج کلا تغییر فرم داد!! ممکنه این مورد به خاطره سن کم باشه و کم کم برطرف بشه مثل اونایه دیگه؟؟

از یه طرف هم اصلا در مورد ازدواج های خانوادگی چیزی نمیدونم!! فقط اینو میدونم که هر کدوم از اقوام به خاستگاری رفتن دیگه هیچ جواب ردی در کار نبوده و سریعا ازدواج صورت گرفته!! یعنی میخوام بدونم اینطور ازدواج چطوریه؟! از اونجایی که من هیچ شناختی از ایشون ندارم چطور میتونم همینطوری سریعا به ازدواج تن بدم! (البته صد در صد صحبت کردن تویه خاستگاری رو داریم ولی چون تا حالا کسی از اقوام از طرف حداقل پسر ، جواب رد نداده من میترسم که بعد از اینکه اینکار انجام شد جواب رد بدم!! چون بالاخره قضیه خانوادگی هستش!!)

الانم که اقوام خودم رو میبینم که زندگی هایه خوبی دارن و اصلا هیچ مشکلی ندارن به حالشون غبطه میخورم و با خودم فک میکنم که چرا من دارم خودم رو منع میکنم از اینکار!!

تا به حال هم هیچ ارتباطی با جنس مخالف نداشتم حتی تویه دانشگاه هم اصلا طرفه این جور چیزا نمیرفتم ، صد در صد دلم میخواد همسر آیندم هم همینطوری باشه و خیالم از این بابت که این دخترخانم اینطوری نیست صد در صد راحته!!

الان شغل رسمی ندارم ولی از طریق سایتی که تویه نت دارم حداقل ماهی 1 تومن رو درمیارم ولی چون شغل رسمی نیست کمی میترسم!ولی شاید تا چند وقت دیگه یه شغل تقریبا رسمی هم پیدا کنم که از اونجا هم یه چیزی درمیارم و با این اوصاف موقعیت خوبی پیدا میکنم! از یه طرفه دیگه من سربازی نرفتم و هنوز درحال تحصیل هستم!! ولی چون درآمد خوبی دارم از ازدواج ابایی ندارم ولی وقتی به سربازی فک میکنم دیوونه میشم باز از یه طرف میبینم وقتی متاهل باشی سربازی رو تویه شهره خودت میگذرونی و مثل یه اداری باید بری و بیای باز دلم گرم میشه!! ولی ....

واقعا الان موندم که همینطوری ادامه بدم یا اینکه قضیه رو سریعا به مادرم بگم و تمومش کنم چون وقتی زندگی هایه هم سن و سالام تویه اقوام رو میبینم واقعا با خودم فک میکنم که چرا من نداشته باشم!!

چندتا تاپیک که در مورد ازدواج فامیلی بود دیدم و تا حدودی پی برم که اینجا تقریبا همه مخالف این نوع ازدواج هستن :d ولی خب من که هر کی دور و برم دیدم اینکارو انجام داده هیچ مشکلی نداشته!! حالا دیگه نمیدونم ....

لطفا در این موارد اگر میتونید کمک کنید که دیگه واقعا به بن بست رسیدم!!
    راستی عنوان تاپیکم هر چی فک کردم چیزه بهتری به ذهنم نرسید اگه اشتباهه ببخشید

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 19 آذر 95 [ 01:34]
    سطح
    51
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 31
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    405

تشکرشده 1,144 در 414 پست

Array
    سلام.
    کی گفته ازدواج فامیلی همیشه با مشکل همراهه؟! اتفاقا خیلی مواقع بهتر هم هست. حداقلش اینه که خونواده ها با هم مشکل پیدا نمی کنن و طرفین کمتر دچار مشکلات فرهنگی، مذهبی، سیاسی،اخلاقی و ... میشن.

هیچ راهی جز خواستگاری رفتن نیست که بتونید بیشتر با اخلاقیات دختر خاله تون آشنا بشید؟ از طریق خواهرتون، پسرخاله، جور کردن بهانه هایی مثل درس...؟!
    کمی قد کوتاه هستن یعنی چقدر؟ یعنی یه اختلاف قد فاحش؟ این مسئله چقدر براتون اهمیت داره؟ دخترای ایرانی معمولا تا هجده سالگی رشدشون کامل نمیشه. البته بستگی به ژنتیک هم داره. می تونین این مسئله رو با دیدن مادر یا خواهر بزرگترشون تا حدی بفهمید.

3. کاربر روبرو از پست مفید mahasty تشکرکرده است .

mostafa-hamdardi (چهارشنبه 06 آذر 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 اردیبهشت 93 [ 21:45]
    سطح
    14
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 15
    دستاوردها:
    3 months registeredTagger Second Class500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 46 در 30 پست

Array
    سلام به همدردی خوش اومدید.امیدوارم اینجا بتونید به یه نتیجه ی درست برسید.ببینید ازدواج یه امر مهمه و نظر خود شخص خیلی مهمه .درسته که ازدواجهایی که با صلاح دید پدر ومادر انجام میشه به نتایج خوبی میرسه اما فقط صلاح دید نه اینکه نظرشون رو غالب کنن.اینطور که معلومه خانواده ی شما وخود شما فرهنگ وعرف رو میشناسید پس نگران نیستیم که شما اگر شخص دیگه ای به غیر از فامیل رو بخواهید بی گدار به آب بزنید وبدون شناخت فردی رو انتخاب کنید.ولی اینجا این سوال میمونه که آیا شما وخانوادت فکر میکنین چون همه با فامیل ازدواج کردن شما هم میخوای اینکارو بکنی یا نه میشه شما این رسم رو بشکنید وبا یه فرد غریبه ازدواج کنید.یعنی اگر از فامیل کسی رو نخوای وبه خانوادت بگی اونا تو رو طرد میکنن؟ناراحت میشن ؟وممکنه اگر اون دختر خوب هم باشه اونا ازش خوششون نیاد؟خب شما خانوادت رو میشناسی وحتما میدونی چه عکس العملی نشون میدن .واگر اینطور بود باید ببینی آیا میشه از طریق صحبت مشاور با اونا این مساله رو حل کرد یا نه؟به غیر از اینها آسیبهایی که ازدواجهای فامیلی دارن میتونه بدترینش این باشه که بچه دار شدنتون با مشکل مواجه بشه .بخصوص اینکه همه دارن با فامیل ازدواج میکنن ونسل بعدی شما اگر بخوان باز هم با فامیل ازدواج کنن فاجعه میشه!ودر صد اختلالات زنتیکی بالا میره.ولی خب یه حسنی هم داره که شما همو میشناسید وفرهنگ واعتقادات و...حدودا مشابهه.شما انسان هستید وحق دارید هر موقع که امادگی ازدواج داشتید ازدواج کنید کسی نمیتونه شما رو وادار کنه که حتما تو این سن ازدواج کن.آیا اونا حاضرن یه ازدواج ناموفق وبی انگیزه داشته باشید؟پس باهاشون صحبت کن ونظرت رو بگو اگر واقعا فعلا در خودت این نیاز رو حس نمیکنی .در مورد دختر خالتون باید بگم اگر علاقه وحسی بهش نداری وبعد از اینکه با خانوادت صحبت کردی یه جوری به مادرتون بگید بهشون غیر مستقیم به طوری که به شان ایشون هم برنخوره اعلام کنن که شما قصدتون چیه تا این خانم هم خواستگاراشونو ردنکنن.ولی اگر اونو میخوای حتما حتما آزمایش زنتیک بدید وبه این اکتفا نکنید که خب چون فامیلیم همو میشناسیم همین امشب عقد کنیم.نه!فرض کنید 2تا غریبه اید که میخوایید با هم آشنا بشید.از همه چیز سوال کنید حتی اگر جواب رو میدونید شاید ون جواب که تو ذهن شماست مال دوره مجردی بوده والان فرق میکنه.البته یه مشکل دیگه سن کم شما وبخصوص ایشونه.این خانم تا 2-3 مرحله که به سن 24-5 سال برسه دیدگاههاش ومعیارهاش برای ازدواج متفاوت میشه .حتی بعد از ورود به دانشگاه باز این اتفاق میفته.اون الان تو یه عالم دیگست ویه دنیای رنگی بدون مشکل وپر از عشق رو واسه خودش ساخته که با دنیای پر از سختی وواقعی تفاوت داره.که خیلی باید تو این مساله دقیق باشی وسوال بپرسی گرچه چون تو این سنه ودرک درستی از قضیه نداره ممکنه بگه پای همه چیز هستم.ومورد دیگه قد ایشون .نمیدونم شما قدت چقدره وچقدر باهاش اختلاف داری؟اما بدونید که یه دختر بعد از بلوغ وشروع عادت ماهیانه دیگه رشد قدی نداره که معمولا تو سن 15سال وحتی زودتر این اتفاق میفته .پس امیدی به اضافه شدن قد نداشته باشید.اگر طولانی شد ببخشید .امیدوارم ازدواجی عاقلانه وزندگی عاشقانه داشته باشید

- - - Updated - - -

سلام به همدردی خوش اومدید.امیدوارم اینجا بتونید به یه نتیجه ی درست برسید.ببینید ازدواج یه امر مهمه و نظر خود شخص خیلی مهمه .درسته که ازدواجهایی که با صلاح دید پدر ومادر انجام میشه به نتایج خوبی میرسه اما فقط صلاح دید نه اینکه نظرشون رو غالب کنن.اینطور که معلومه خانواده ی شما وخود شما فرهنگ وعرف رو میشناسید پس نگران نیستیم که شما اگر شخص دیگه ای به غیر از فامیل رو بخواهید بی گدار به آب بزنید وبدون شناخت فردی رو انتخاب کنید.ولی اینجا این سوال میمونه که آیا شما وخانوادت فکر میکنین چون همه با فامیل ازدواج کردن شما هم میخوای اینکارو بکنی یا نه میشه شما این رسم رو بشکنید وبا یه فرد غریبه ازدواج کنید.یعنی اگر از فامیل کسی رو نخوای وبه خانوادت بگی اونا تو رو طرد میکنن؟ناراحت میشن ؟وممکنه اگر اون دختر خوب هم باشه اونا ازش خوششون نیاد؟خب شما خانوادت رو میشناسی وحتما میدونی چه عکس العملی نشون میدن .واگر اینطور بود باید ببینی آیا میشه از طریق صحبت مشاور با اونا این مساله رو حل کرد یا نه؟به غیر از اینها آسیبهایی که ازدواجهای فامیلی دارن میتونه بدترینش این باشه که بچه دار شدنتون با مشکل مواجه بشه .بخصوص اینکه همه دارن با فامیل ازدواج میکنن ونسل بعدی شما اگر بخوان باز هم با فامیل ازدواج کنن فاجعه میشه!ودر صد اختلالات زنتیکی بالا میره.ولی خب یه حسنی هم داره که شما همو میشناسید وفرهنگ واعتقادات و...حدودا مشابهه.شما انسان هستید وحق دارید هر موقع که امادگی ازدواج داشتید ازدواج کنید کسی نمیتونه شما رو وادار کنه که حتما تو این سن ازدواج کن.آیا اونا حاضرن یه ازدواج ناموفق وبی انگیزه داشته باشید؟پس باهاشون صحبت کن ونظرت رو بگو اگر واقعا فعلا در خودت این نیاز رو حس نمیکنی .در مورد دختر خالتون باید بگم اگر علاقه وحسی بهش نداری وبعد از اینکه با خانوادت صحبت کردی یه جوری به مادرتون بگید بهشون غیر مستقیم به طوری که به شان ایشون هم برنخوره اعلام کنن که شما قصدتون چیه تا این خانم هم خواستگاراشونو ردنکنن.ولی اگر اونو میخوای حتما حتما آزمایش زنتیک بدید وبه این اکتفا نکنید که خب چون فامیلیم همو میشناسیم همین امشب عقد کنیم.نه!فرض کنید 2تا غریبه اید که میخوایید با هم آشنا بشید.از همه چیز سوال کنید حتی اگر جواب رو میدونید شاید ون جواب که تو ذهن شماست مال دوره مجردی بوده والان فرق میکنه.البته یه مشکل دیگه سن کم شما وبخصوص ایشونه.این خانم تا 2-3 مرحله که به سن 24-5 سال برسه دیدگاههاش ومعیارهاش برای ازدواج متفاوت میشه .حتی بعد از ورود به دانشگاه باز این اتفاق میفته.اون الان تو یه عالم دیگست ویه دنیای رنگی بدون مشکل وپر از عشق رو واسه خودش ساخته که با دنیای پر از سختی وواقعی تفاوت داره.که خیلی باید تو این مساله دقیق باشی وسوال بپرسی گرچه چون تو این سنه ودرک درستی از قضیه نداره ممکنه بگه پای همه چیز هستم.ومورد دیگه قد ایشون .نمیدونم شما قدت چقدره وچقدر باهاش اختلاف داری؟اما بدونید که یه دختر بعد از بلوغ وشروع عادت ماهیانه دیگه رشد قدی نداره که معمولا تو سن 15سال وحتی زودتر این اتفاق میفته .پس امیدی به اضافه شدن قد نداشته باشید.اگر طولانی شد ببخشید .امیدوارم ازدواجی عاقلانه وزندگی عاشقانه داشته باشید

5. 2 کاربر از پست مفید آدرین تشکرکرده اند .

mostafa-hamdardi (چهارشنبه 06 آذر 92), فرهنگ 27 (چهارشنبه 06 آذر 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 25 مرداد 93 [ 00:11]
    دستاوردها:
    3 months registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 18 در 15 پست

Array
    با سلام دوست عزیز
    باید تو ازدواج خیلی دقت کرد مخصوصا اگه اون ازدواج فامیلی باشه شاید در این نوع ازدواج خانواده های دو طرف به علت این که با هم مشترکات زیادی دارن با هم مشکل پیدا نکنن ولی باز هم این نوع ازدواج خیلی خطرناک هستش و ممکنه بچه شما دچار اختلالات ژنتیکی بشه که خود ما هم از این موارد در فامیل کم نداریم . مخصوصا به این فکر کن که اگه بچه ات به این اختلالات دچار بشه به غیر از این که حسرت بخوری که چرا بچه ات رو بدبخت کردی چی کار میخوای بکنی ولی اگه واقعا فکر میکنی با اون شخص خوشبخت میشی بهتره اول بری پیش مشاوره خانواده و اگه اونا اجازه دادن باهاش ازدواج بکن البته فکر کنم بهتره کلا فکر بچه دار شدن از اون دختر رو از سرت بیرون کنی

7. 2 کاربر از پست مفید حسین دستجردی تشکرکرده اند .

mostafa-hamdardi (چهارشنبه 06 آذر 92), فرهنگ 27 (چهارشنبه 06 آذر 92)

آخرین بازدید
    سطح
    1
    تشکرها
    5

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    ممنون از دوستانی که پاسخ دادن واقعا مفید بود

در پاسخ خانم mahasty باید بگم که متاسفانه به دلیل مذهبی بودن خانواده کلا این امر که بدون قصد ازدواج در این رابطه ها بشه صحبت کرد کلا یه چیزه محاله!! :D
    مسئله ی قد هم خب شاید بشه گفت یه 20 30 سانتی از من کوتاه تر هست ایشون!! ولی اینطور که شما میگید اگه بخوام به خانوادش نگا کنم که خواهره دیگشم همینطوری بود یادمه ولی الان که ازدواج کرده کاملا طبیعی و نرماله و برادرش هم که حتی از من کوچیکتره ولی قدش اندازه قده منه!! پس اگه اینطور باشه نباید مشکل پیش بیاد. قد خوده منم 170 هست و تقریبا استاندارد هست.

آدرین عزیز همونطور که گفتم خانوادم خداروشکر با غریبه مشکلی ندارن حتی دوتا دیگه از برادرام با غریبه ازدواج کردن!! اونطوری نیست که اجباری در کار باشه ولی خب همون حسی که شما هم بهش اشاره کردید وجود داره!! دلیلش بیشتر همونه که من خودمم تقریبا با اینکار موافق هستم!!

آقای دستجردی من از این بابت میگم که چون بقیه هم که تویه اقوام ، اینکارو انجام دادن الان هیچ مشکلی از لحاظ ژنتیکی ندارن بچه هاشون!! یعنی هنوز تویه خانوادمون خدارو شکر کسی بچه ی ناقص به دنیا نیاورده و از طرفی اون آزمایش هم که حتما صد در صد هست! پس فک نکنم زیاد مشکلی باشه

حالا که با دید بازتر به مسئله نگاه میکنم یه سوال خیلی بزرگتر تو ذهنم اومده که نیاز داره کسانی که تجربه دارن یا دیدن نظره خودشون رو بگن!! اونم اینکه فرض بگیریم این مشکل نباشه آیا اصلا ازدواج کردن تویه این موقعیتی که من دارم درسته؟؟ من الان حداقل میخوام تا دو سال دیگه درسم رو ادامه بدم و تازه بعد از درس سربازی هم که خیلی به نظرم مشکل بزرگیه سر راهم هست.

ولی از یه طرف میدونم که الان درآمد نسبتا خوبی دارم و میتونم خودم یا حتی یه نفره دیگه رو هم تامین کنم ولی همین که به فکره سربازی میفتم نمیدونم چه اتفاقی میخواد بیفته؟؟ باز از یه طرف نیازه به ازدواج رو تو خودمم میبینم و چون تویه دانشگاه هم جو تقریبا بدی وجود داره خیلی نیاز به این مورد دارم و نمیتونم از زیرش در برم. خب با خودم فک میکنم اگه بخوام تا حداقل چهارسال دیگه صبر کنم امکانش زیاده که به گناه کشیده بشم!! به نظرم این مورد طبیعی هم هست که اتفاق بیفته. اونم تویه محیط دانشگاه.

ولی میترسم نکنه بعدا به خاطره سربازی به مشکل بخورم چون دقیقا نمیدونم کسایی که سرباز هستن و متاهلن چطوری میشه قضیشون. فقط یه چیزایی در موردش شنیدم که تویه شهره خوده آدم خدمت انجام میشه ولی بازم شک دارم.

اصلا هم به خودم نمیبینم که تا چهار پنج سال دیگه بتونم صبر کنم و از همه چی مصون باشم!! بالاخره من یه جوون هستم و تو سنی هستم که میل جنسی خیلی قوی هست پس نمیشه خودم رو گول بزنم و بگم صبر کنم تا چهار پنج سال دیگه!! الانم که موقعیتش هست پس این به ذهنم میاد که اقدام کنم ولی همین فکره درس و سربازی نمیزاره بتونم درست تصمیم بگیرم.

لطفا نظرتون رو در این مورد هم مطرح کنید تا بتونم تصمیم بهتری بگیرم

بازم تشکر بابت راهنمایی هاتون

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 25 مرداد 93 [ 00:11]
    دستاوردها:
    3 months registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 18 در 15 پست

Array
    با سلام دوباره دوست عزیز
    اگه واقعا فکر می کنید که براتون در آینده مشکلی پیش نمیاد باز هم هم تکرار میکنم با یه مشاور خانواده حرف بزنید بعد اقدام کنید

- - - Updated - - -

دوست عزیز برای جلوگیری از گناه بهتره هر چه سریع تر ازدواج کنی
    ویرایش توسط حسین دستجردی : چهارشنبه 06 آذر 92 در ساعت 15:41

10. کاربر روبرو از پست مفید حسین دستجردی تشکرکرده است .

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 13 دی 94 [ 19:42]
    سطح
    24
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 54
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 7 در 5 پست

Array
    ازدواج های فامیلی در صورتی که از لحاظ آزمایش ژنتیک مشکلی نداشته باشید خیلی مزایا داره
    شما با فرهنگ هم آشنا هستید ، جایگاهتون تو فامیل همدیگه مشخصه ، ...
    راستی میتونم بپرسم فعالیت سایت شما در چه زمینه ای است؟
    ویرایش توسط ali5113 : چهارشنبه 06 آذر 92 در ساعت 22:56

12. کاربر روبرو از پست مفید ali5113 تشکرکرده است .

آخرین بازدید
    سطح
    1
    تشکرها
    5

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    تشکر مجدد از شما عزیزان

ولی در مورد مشکل سربازی چیزی نگفتید!! آیا بعدا مشکلی پیش نمیاد برا این مورد؟؟!!

نمیخوام به قول معروف بی گدار به آب بزنم! میخوام کاملا از همه چیز تا حدودی اطلاعات کسب کنم.

لطفا اگر کسی در این مورد تجربه ی شخصی داره یا اینکه کسی رو دیده یا هر اطلاعاتی داره در اختیار منم بزاره

نقل قول نوشته اصلی توسط ali5113 نمایش پست ها
    راستی میتونم بپرسم فعالیت سایت شما در چه زمینه ای است؟
    من یه آپلودسنتر دارم.
    بزارید بیشتر از این توضیحی ندم ...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)