به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 25 مرداد 94 [ 14:58]
    سطح
    20
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 71
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    14

تشکرشده 3 در 2 پست

Array

Question راهنمایی دوستان،مخالفت خانوادم با پسر هم کلاسی به خاطر فرهنگ لر بودن

سلام دوستان، میشه من راهنمایی کنید؟

من دختری هستم متولد 66 و مهندس نرم افزارم .. تا حالا خواستگارهای زیادی داشتم و خیلی روی رفتار و ادب پسر هایی که برام خواستگاری اومدن بسیار حساسم، در طول دوره کارشناسیم با یه پسر هم کلاسیم بیشتر از بقیه سلام و علیک داشتم و اجازه داده بودم به خاطر جزوه و مسائل درسی ازم راهنمایی بگیره، اعتمادم به آقا به این خاطر بود که میدیم خیلی اهل کار هست و مودب و قابل اعتماد هست و سرش به کار و درسش هست و برخورد و تماس ما هم در همین حد درس بود و خیلی جدی و مودب... در این 2 ساله بعد از اتمام درسم هم بر حسب شناخت و اعتمادم با ایشون گاها تماس داشتم و برخلاف اینکه مدتی تصمیم داشت به خارج برود حالا منصرف شده و به من پیشنهاد ازدواج داد. من شناختم از خودش و خصوصیاتش تا الان حدود 70% هست ولی خانوادش رو ضعیفتر...ایشون متولد 64 یعنی 2 سال بزرگتره و کارمند اداره هست و بسیار جوان فعالی هست، و با اینکه سن کمی دارد با تلاشش یه خونه ی کوچک و ماشین هم تهیه کرده و بسیار مقید به ساختن یه زندگی هست، خودش بچه ی پل دختر هست و بصورت مستقل تقریبا 8 سال هست ساکن تهران و جدا از پدر و مادر در تهران کار و زندگی می کنه البته 3 تا از خواهر برادراش در متاهل در تهران هستند... تصمیم ما بر این شد که بعد از جلسه اول و رضایت و اطلاع خانواده ها بتونیم فرصت بیشتر برای تماس و رفت و آمد و شناخت هم پیدا کنیم و خودم حالا که حرف ازدواج شده دید من بر حسب شناخت بعضی از خصوصیات ایشون مثبت تر هست، ولی با یک جلسه که ایشون به همراه خانوادش منزل ما اومدن خانوادم شدیدا ابراز مخالفت کردند و عمده دلیل آنها لر بودن آنهاست و میگن که فرهنگ ما بهم نمیخوره و هرچه من اصرار می کنم که اجازه بدن شناخت بیشتر داشته باشیم البته اینم بگم خودم حدس میزنم یه خواستگار قدیمی و مسر دارم که خانوادم میگن چون این یکی تک پسر و همه ی خانوادش تهران هستن اینا بهترین چون این یکی هم هم خونه و هم ماشین داره ولی من قبلا نه گفتم چون در تماسم با این آقا اصلا به دلم نشست ولی مادرش اصرار داره مجدد بیان، و باعث شده خانودادم هم کلاسی خودم را هم با اینا مقایسه کنن و میگن اگر به این قدیمی هم باز نه بگم ، اجازه فکر کردن به هم کلاسی رو ندارم!! دوستان فرهنگ لر و فارسبرای ازدواج مناسب نیستند؟
    چه کار کنم به نظر شما؟؟؟؟ چه جور راضیشون کنم که اجازه بدن یه چند بار با هم کلاسیم بیشتر رفت و آمد کنیم که خانوادم هم پسره رو بشناسن و اگر واقعا بهم نمیخوریم با رفت و آمد اینو خودم بفهمم تا بتونم قبول کنم. میگن فارس و لر بهم نمیخوره و با عرض معذرت تصور خیلی خیلی بدی از لرها دارن، و میگن کلاس خانوادگی اونا چون بیشتر خودش و خانوادش شهرستانن پایین هست، و اصلا اجازه نمیدن این پسر رو بهتر بشناسن و فکر می کنند که این آقا مخ منو زده و زبون بازی و چاپلوسی کرده در صورتیکه بسیار پسر منطقی و صادقی هست.....حالم خیلی بد هست و اینطوری نمیتونم این هم کلاسیم رو فراموش کنم...
    اون یکی خواستگارمم بیاد باز میدونم نظرم نفی هست، ولی اینا خودشونم میگن نکنه با هم کلاسیت مقایسه کنی!....
    شمما چه راهی پیشنهاد می کنید ؟ منتظر راهنماییتون هستم.بسیار ممنونم.

2. 2 کاربر از پست مفید engit تشکرکرده اند .

she (دوشنبه 04 آذر 92), شیدا. (سه شنبه 12 آذر 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 07 اردیبهشت 99 [ 02:11]
    سطح
    74
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 292
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,329

تشکرشده 1,605 در 532 پست

Array
    عجله نکن. به هر دو مورد فکر کن. فرهنگ خانواده مهمه. اما لر بودن و فارس بودن فقط یکی از دلایلی هست که باعث میشه فرهنگ شما با هم فرق داشته باشه.

حتی ممکنه فرهنگ تربیتی شما و اون پسر تهرانی با هم فاصله بیشتری داشته باشه. ممکنه مثلا چون تک پسره و خانواده اش در همین شهر کنارتون هستند مشکلات بیشتری داشته باشی.

بنابراین فقط به یک موضوع لر بودن فکر نکن. چیزهای دیگه ای هم هست.

- - - Updated - - -

یه موضوع دیگه، لرها شاید کمی بی کلاس به نظر بیان اما تعصب قومی کردها و ترک ها رو ندارند و معمولا به زن دوست بودن معروف هستند.

4. 3 کاربر از پست مفید she تشکرکرده اند .

ammin (چهارشنبه 13 آذر 92), engit (دوشنبه 04 آذر 92), شیدا. (سه شنبه 12 آذر 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 25 مرداد 94 [ 14:58]
    سطح
    20
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 71
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    14

تشکرشده 3 در 2 پست

Array
    خیلی ممنونم از پاسختون و راهنماییتون
    کاملا درسته فکر و نظر خودمم همینه...ولی موندم این فرمایش شما رو چه جور خانودام قبول کنند و فرصت شناخت بدن ،... باور کنید منم دختری هستم که واقعا واقع بین هستم و همیش سعی می کنم همه ی جنبه های مثبت و منفی یه آدم رو ببینم و با روحیات خودم هم بسنجم... دنبال یه راه و پیشنهادم که خانوادم پافشاری خودشون رو چه جور کنار بذارن و فرصت شناخت بدن که اگر امکان داره بیشتر منو راهنمایی کنید.

6. کاربر روبرو از پست مفید engit تشکرکرده است .

she (سه شنبه 05 آذر 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 07 اردیبهشت 99 [ 02:11]
    سطح
    74
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 292
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,329

تشکرشده 1,605 در 532 پست

Array
    اگر می خوای حرفاتو بشنون، حرفای خانوادت رو خوب بشنو. اون ها با تجربه اند و حتمن بدی تو رو نمی خوان. حرفت رو بهشون بزن و اصرار کن به شناخت. و یه زمان براش تعیین کن.
    بیشتر از اینکه تمرکزت رو روی خانوادت بذاری روی خواستگارات فکر کن. اگر تونستی بری مشاوره هم خوبه. خودت تنهایی برو و معیارها و شرایطت رو بگو و بسنج. اگر بتونی با خواستگارت هم بری خوبه.

نگران نباش. از خانوادت برای راه های شناخت کمک بگیر.

8. 3 کاربر از پست مفید she تشکرکرده اند .

ammin (چهارشنبه 13 آذر 92), engit (سه شنبه 05 آذر 92), شیدا. (سه شنبه 12 آذر 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 09 دی 92 [ 10:07]
    سطح
    5
    Level completed: 28%, Points required for next Level: 36
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    54

تشکرشده 51 در 32 پست

Array
    سلام.
    متاسفانه این طرز تفکریه که تو جامعه ی ما بوجود آومده و تا جایی که من توی جامعه بودم به نظر میرسه طرز تفکر غلطی باشه.چون تعدا بسیار زیادی از آدمای باشخصیت،پرمحتوا و باکلاس و فهمیده رو دیدم که بعدا فهمیدم لر بودن.مثلا یکیش استاد روانشناسی دانشگاه چمران آقای...مقیم کالیفرنیاست و یکی از بهترین اساتید ایرانه.توی کالیفرنیا هم مطب داره.وخیلی آدمایی که مقام و منزلتشون کم نیست و لر بودنشون هیچ تاثیری توی شخصیت و پیشرفتشون نذاشته.اتفاقا توی دانشگاه ما لرها از همه باهوشتر و کوشاتر بودن.
    این تفکرات مال قدیمه و توی دنیای امروزی که به کل جهان میگن دهکده دیگه صدق نمیکنه.همونطور که الان میبینین اکثریت جامعه ی مارو همین قوم ها تشکیل میدن و تا دلتون بخواد با دیگر قوم ها وصلت کردن و هیچ مشکلی هم نداشتن در رابطه با قومیتشون.دیگه آدمای متمدن به این چیزا فکر نمیکنن بلکه به شخصیت و طرز تفکر طرف اهمیت میدن.یه دوست لری یه حرف خیلی جالبی زد توی خوابگاه.گفت:اگه یه فارس یه کار ناآگاهانه یا غیر منطقی رو انجام بده همه میگن خب اشتباه کرده اما اگه منه لر همون کارو انجام بدم میگن چون لری این کارو کردی.و اینجاست که معلوم میشه کی سطحی فکر میکنه و کی منطقی.

10. 3 کاربر از پست مفید maryam9966 تشکرکرده اند .

ammin (چهارشنبه 13 آذر 92), engit (سه شنبه 12 آذر 92), shabnam z (یکشنبه 10 آذر 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 خرداد 97 [ 13:17]
    سطح
    65
    Level completed: 19%, Points required for next Level: 245
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,386

تشکرشده 653 در 231 پست

Array
    سلام engit عزیز
    منم خانوادم نظر خانواده شما رو داشتن 2 تا از خواستگارها خوبمو بخاطر لر بودن رد کردن حتی راجع بهشون فکرم نکردن !!!!!
    ولی باید دید قسمت کجاست... و در آخر همسرم یه شیرازی شد که لر بختیاری هستن جالبش اینه که ما نمیدونستیم شیرازی ها لر هستن فکر میکردیم اصالتا فارس هستن بعدا فهمیدیم لر هستن
    باید دید قسمت کجاست ایشالا درست میشه غصه نخور عزیزم

12. 2 کاربر از پست مفید هم آوا تشکرکرده اند .

ammin (چهارشنبه 13 آذر 92), engit (سه شنبه 12 آذر 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 04 آبان 93 [ 18:55]
    سطح
    15
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 90
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered500 Experience Points
    تشکرها
    1

تشکرشده 5 در 4 پست

Array
    - - - Updated - - -

یه موضوع دیگه، لرها شاید کمی بی کلاس به نظر بیان اما تعصب قومی کردها و ترک ها رو ندارند و معمولا به زن دوست بودن معروف هستند.[/QUOTE]

لرا چی؟؟
    جان؟؟
    والا من هرچی لر دیدم از تمام فارسا باکلاس تر بودن
    نمیدونم بعضیا دارن تو چه قرنی زندگی میکنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
    بنظر من هرکدومو که دوستش داری انتخاب کن
    با قوم و ملیت چیکار داری؟؟؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 10 آبان 00 [ 00:10]
    سطح
    80
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 30
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience PointsSocial
    تشکرها
    2,510

تشکرشده 2,960 در 521 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    سلام،

ضمن احترام به همه قومیت ها،

من شخصاً فکر می‌کنم زندگی‌ جای شعار دادن نیست، و با خانواده شما هم عقیده هستم. نه به این علت که فارس‌ها بهتر از لرها هستند، یا لرها بهتر از فارس ها، یا ترک‌ها بهتر از فارس‌ها یا ...، همه انسان هستیم و من شخصاً اعتقادی به برتری قومیتی ندارم. من با خانواده شما هم عقیده هستم، تنها به این علت که این فرهنگ‌ها با هم بسیار متفاوت هستند.

میتوانید با این شخص آشنا بشوید، اما توجه داشته باشید، این شخص بخش اعظم عمر و زندگی‌ خود را در شهری دیگر و با فرهنگ دیگری بزرگ و تربیت شده است. این تفاوت‌های فرهنگی‌ در ازدواج، بسیار بسیار مهم هستند. و اتفاقا خیلی‌ از این تفاوت ها، در یک رابطه درسی‌ یا دوستی‌ خود را نشان نمی‌دهند، بلکه زیر یک سقف خود را به وضوح نشان خواهند داد و پتانسیل ایجاد مشکلات بسیار بزرگی‌ را دارند. ضمن اینکه توجه داشته باشید، سطح توقعات و درک متقابل در این میا‌‌ن بسیار میتواند چالش برانگیز باشد، هم برای ارتباط دو خانواده و هم دو فرد. و در جامعه ما، ازدواج دو فرد در واقع ازدواج دو خانواده هست.

خلاصه اینکه، دادن فرصت شناخت چیز بدی نیست، اگر با چشمان باز وارد این شناخت بشوید و همه حقایق را ببینید. البته، قاعدتا اگر ایشان از این قومیت بودند، اما در شهر شما به دنیا آمده بودند و بزرگ شده بودند، من نظر متفاوتی داشتم، چون به هر حال، با آداب و رسوم، و فرهنگ شما قرابت بیشتری داشتند. مشکل اساسی‌ تفاوت فرهنگی‌ هست، که در شناخت فارغ از احساسات، باید توجه ویژه به آن داشته باشید!

موفق باشید،

کامران
    عاشق همه سال مست و رسوا بادا

ديوانه و شوريده و شيدا بادا

با هوشياري غصه هر چيز خوريم

چون مست شديم هرچه بادا باد

15. 8 کاربر از پست مفید kamran2007 تشکرکرده اند .

deljoo_deltang (سه شنبه 12 آذر 92), engit (سه شنبه 12 آذر 92), rainy eyes (یکشنبه 10 آذر 92), shabnam z (دوشنبه 11 آذر 92), فرهنگ 27 (دوشنبه 11 آذر 92), الهام20 (دوشنبه 11 آذر 92), دختر بیخیال (دوشنبه 11 آذر 92), شیدا. (سه شنبه 12 آذر 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 اردیبهشت 98 [ 11:03]
    سطح
    51
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 140
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    27

تشکرشده 70 در 35 پست

Array
    من فارس هستم و ازدواجم با یکی از قومیتهاست. اوایل فکر نمیکردم مشکلی باشه ولی به مرور مشکلات بسیاری بوجود اومد که همش هم به خاطر اختلاف فرهنگی و قومی است. به نظر من تطابق فرهنگها خیلی مهمه. اگر بچه نداشتم قطعا جدا میشدم. یک لر میتونه با لر خوشبخت باشه و یک فارس هم با فارس. ایشون با فرهنگی بزرگ شده که با لحظه لحظه زندگیش عجینه و وقتی زندگی رو شروع کنی متوجه خواهی شد. اختلافهای کوچیک که ابتدا مهم به نظر نمیان بعدا ریشه اختلافات بزرگ میشه. من چند تا جاری دارم همشون خوشبخت هستن و هیچ چیزی آزارشون نمیده چون همشون از یک قومیت هستند. ولی من آزار میبینم از رفتارشون ، حرف زدنشون ، خوردنشون. و من نمیتونم هیچ چیزی رو تغییر بدم چون تفاوت در اصل است و اون اصل طرز تفکره. زندگی من بر اساس فکری است که فاصله زیادی با فکر اونها داره.

17. 7 کاربر از پست مفید فردیس تشکرکرده اند .

deljoo_deltang (سه شنبه 12 آذر 92), Elena1994 (پنجشنبه 14 آذر 92), engit (سه شنبه 12 آذر 92), kamran2007 (دوشنبه 11 آذر 92), فرهنگ 27 (دوشنبه 11 آذر 92), الهام20 (دوشنبه 11 آذر 92), دختر بیخیال (دوشنبه 11 آذر 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 27 دی 94 [ 10:58]
    سطح
    33
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 27
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    499

تشکرشده 142 در 78 پست

Array
    س
    منم موافقم.وقتی از دور به قضیه نیگاه میکنی ممکنه مهم به نظر نیاد.اما واقعا مهمه.
    الان من با ادمی ازدواج کردم که پدر و مادرش تو یه روستا بزرگ شدن.با اینکه الان شوهرم خودش تو اینجا دنیا اومده و بزرگ شده همه تو تحصیلات به لحاظ شغلی و موقعیت اجتماعی عالی هستن...
    اما واقعا یه چیزایی ادم میبینه ازشون که ...
    در صورتیکه خودشون اصصصصصلا بد نمیدونن اون حرف یا اون کارو!!
    من همیشه میگم اگه مادر شوهرم یه عروس از روستاشون واسه پسزش انتخاب میکرد به خدا اون ادم الان خوشبخت ترین زن دنیا بود.اما من...
    منم اون روزا اصن فک نمیکردم مهم باشه که پدرو مادرش کجا بزرگ شدن!! چه برسه به خودش!!!

به خودت قول بده به قصد یه شناخت واقعی بری جلو

19. 2 کاربر از پست مفید الهام20 تشکرکرده اند .

engit (سه شنبه 12 آذر 92), shabnam z (سه شنبه 12 آذر 92)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)